О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 621
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Для служебного пользования.
3. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 июля 2021 года
№ 621
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Юридический адрес Комитета национальной безопасности: Республика Казахстан, 010000, город Нур-Султан, район "Есиль", улица Сығанақ, 66.";
в пункте 16:
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) поощряет граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства за вклад в дело обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан, а также укрепление сотрудничества между специальными службами иностранных государств;";
дополнить подпунктами 25-1) и 25-2) следующего содержания:
"25-1) определяет случаи и порядок перехода сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан в категорию военнослужащих органов национальной безопасности Республики Казахстан;
25-2) относит подразделение органа национальной безопасности к другим войскам и воинским формированиям;";
дополнить подпунктом 58-1) следующего содержания:
"58-1) секретно;";
подпункт 66) исключить;
подпункты 68-1) и 68-2) исключить;
подпункт 79) исключить;
подпункт 82) исключить;
подпункт 87-1) исключить;
подпункт 110) исключить;
подпункт 112) исключить;
подпункты 113) и 114) изложить в следующей редакции:
"113) секретно;
114) секретно;";
дополнить подпунктом 117-1) следующего содержания:
"117-1) секретно;";
подпункт 123) изложить в следующей редакции:
"123) секретно;";
подпункт 125-23) исключить;
подпункты 125-51), 125-52), 125-53), 125-54), 125-55), 125-56), 125-57), 125-58), 125-59) и 125-60) исключить;
подпункты 125-63) и 125-64) исключить;
подпункт 125-68) исключить;

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 19 шiлдедегi № 621 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы 19 шілдедегі
№ 621 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 1 сәуiрдегі № 2922 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, "Есіл" ауданы, Сығанақ көшесі, 66.";
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдіктерді және азаматтағы жоқ адамдарды Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету ісіне қосқан үлесі, сондай-ақ шет мемлекеттердің арнаулы қызметтері арасындағы ынтымақтастықты нығайтқаны үшін көтермелейді;";
мынадай мазмұндағы 25-1) және 25-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"25-1) Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлері Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери қызметшілерінің санатына ауыстырылатын жағдайларды және тәртіпті айқындайды;
25-2) ұлттық қауіпсіздік органының бөлімшесін басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға жатқызады;";
мынадай мазмұндағы 58-1) тармақшамен толықтырылсын:
"58-1) құпия;";
66) тармақша алып тасталсын;
68-1) және 68-2) тармақшалар алып тасталсын;
79) тармақша алып тасталсын;
82) тармақша алып тасталсын;
87-1) тармақша алып тасталсын;
110) тармақша алып тасталсын;
112) тармақша алып тасталсын;
113) және 114) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"113) құпия;
114) құпия;";
мынадай мазмұндағы 117-1) тармақшамен толықтырылсын:
"117-1) құпия;";
123) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"123) құпия;";
125-23) тармақша алып тасталсын;
125-51), 125-52), 125-53), 125-54), 125-55), 125-56), 125-57), 125-58), 125-59) және 125-60) тармақшалар алып тасталсын;
125-63) және 125-64) тармақшалар алып тасталсын;
125-68) тармақша алып тасталсын;

дополнить подпунктами 125-70) и 125-71) следующего содержания:
"125-70) определяет порядок подготовки бюджетной заявки и сроки ее согласования внутри Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
125-71) разрабатывает требования по обеспечению информационной безопасности, инженерно-технической, специальной и физической защиты загранучреждений Республики Казахстан;".
2. Секретно.
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 453дсп "Об утверждении перечня воинских должностей и соответствующих им воинских званий в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан": (с пометкой "Для служебного пользования").
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 954 "О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности органов национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Службе правительственной связи Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
(секретно).
5. Секретно.
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2019 года № 163 "О некоторых вопросах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Службе внешней разведки Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Подпункт 12) пункта 14, подпункты 3) и 16) пункта 15, подпункт 8) пункта 16, а также подпункты 1) и 5) пункта 20 настоящего Положения применяются Службой внешней разведки КНБ также в отношении военнослужащих подразделения Службы внешней разведки КНБ, которые отнесены Председателем КНБ к другим войскам и воинским формированиям.".

мынадай мазмұндағы 125-70) және 125-71) тармақшалармен толықтырылсын:
"125-70) бюджеттiк өтiнiмдi дайындау тәртібін және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ішінде келісу мерзімдерін айқындайды;
125-71) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің ақпараттық қауіпсіздігін, инженерлік-техникалық, арнаулы және физикалық қорғалуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды әзірлейді;".
2. Құпия.
3. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы әскери лауазымдар және оларға сәйкес әскери атақтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 453қбп Жарлығына: ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар).
4. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 954 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Үкіметтік байланыс қызметі туралы ережеде:
(құпия).
5. Құпия.
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 163 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнің Сыртқы барлау қызметі туралы ережеде:
мынадай мазмұндағы 22-1-тармақпен толықтырылсын:
"22-1. ҰҚК Сыртқы барлау қызметі осы Ереженің 14-тармағының 12) тармақшасын, 15-тармағының 3) және 16) тармақшаларын, 16-тармағының 8) тармақшасын, сондай-ақ 20-тармағының 1) және 5) тармақшаларын ҰҚК Төрағасы басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға жатқызған ҰҚК Сыртқы барлау қызметі бөлімшесінің әскери қызметшілеріне қатысты да қолданады.".