О создании командования Сил специальных операций Вооруженных Сил Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 января 2022 года № 779.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
В целях совершенствования системы обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать командование Сил специальных операций Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 января 2022 года № 779
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
2. Для служебного пользования.
3. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 9 июня 2016 года № 98 "О Координационном совете подразделений специального назначения государственных органов при Совете Безопасности Республики Казахстан":
в должностном составе Координационного совета подразделений специального назначения государственных органов при Совете Безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
после строки "заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующий Национальной гвардией;" дополнить строкой следующего содержания:
"командующий Силами специальных операций Вооруженных Сил Республики Казахстан;".
4. Секретно.
5. Для служебного пользования.

Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері Арнайы операциялар күштерінің қолбасшылығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 19 қаңтардағы № 779 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері Арнайы операциялар күштерінің қолбасшылығы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін, қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Президенті Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2022 жылғы
19 қаңтардағы № 779
Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
2. Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. "Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі жанындағы Мемлекеттік органдардың арнайы мақсаттағы бөлімшелерінің үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 9 маусымдағы № 98 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі жанындағы Мемлекеттік органдардың арнайы мақсаттағы бөлімшелерінің үйлестіру кеңесінің лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы;" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Арнайы операциялар күштерінің қолбасшысы;".
4. Құпия.
5. Қызмет бабында пайдалану үшін.