О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 938 "Об утверждении Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022-2026 годы"
Указ Президента Республики Казахстан от 26 сентября 2023 года № 361
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 938 "Об утверждении Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении к Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022-2026 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
после строки, порядковый номер 1, дополнить строкой следующего содержания:
"
1-1.
Мероприятие 1-1. Обеспечение регистрации внебиржевых сделок и закрепление соответствующей ответственности
Приказ
IV квартал 2025 года
МТИ
";
строки, порядковые номера 2 и 15, исключить;
строку, порядковый номер 17, изложить в следующей редакции:
"
17.
Мероприятие 17.
Внесение предложений по приватизации государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц
Предложения в АП
IV квартал, ежегодно
АЗРК
";
после строки, порядковый номер 21, дополнить строкой следующего содержания:
"
21-1.
Мероприятие 21-1.
Разработка проекта Закона, направленного на снижение количества единых операторов
Проект Закона
IV квартал 2023-2025 годы
АЗРК
";
строку, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
"
22.
Мероприятие 22.
Формирование нового формата перечня видов деятельности, разрешенных для субъектов квазигосударственного сектора
Информация в АП
II квартал 2024 года
АЗРК
";
после строки, порядковый номер 31, дополнить строкой следующего содержания:
"
31-1.
Мероприятие 31-1.
Внесение изменений и дополнений в Правила организации и функционирования розничного рынка электрической энергии, а также предоставления услуг на данном рынке в части поэтапного сокращения количества рабочих дней на прохождение потребителем процедуры смены поставщика электрической энергии
Приказ
IV квартал 2025 года
МЭ, АЗРК, АО "КОРЭМ" (по согласованию)
".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

"Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022-2026 жылдарға арналған тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 938 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 26 қыркүйектегі № 361 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022-2026 жылдарға арналған тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 938 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022-2026 жылдарға арналған тұжырымдамаға қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
1-1.
1-1-іс-шара.
Биржадан тыс мәмілелерді тіркеуді қамтамасыз ету және тиісті жауапкершілікті бекіту
Бұйрық
2025 жылғы
IV тоқсан
СИМ
";
реттік нөмірлері 2 және 15-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
17.
17-іс-шара.
Мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және олармен үлестес заңды тұлғаларды жекешелендіру жөнінде ұсыныстар енгізу
ПӘ-ге ұсыныстар
IV тоқсан, жыл сайын
БҚДА
";
реттік нөмірі 21-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
21-1.
21-1-іс-шара.
Бірыңғай операторлардың санын азайтуға бағытталған Заң жобасын әзірлеу
Заң жобасы
2023-2025 жылдар
IV тоқсан
БҚДА
";
реттік нөмірі 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22.
22-іс-шара.
Квазимемлекеттік сектор субъектілері үшін рұқсат етілген қызмет түрлері тізбесінің жаңа форматын қалыптастыру
ПӘ-ге ақпарат
2024 жылғы
II тоқсан
БҚДА
";
реттік нөмірі 31-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
31-1.
31-1-іс-шара.
Электр энергиясының бөлшек сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі, сондай-ақ осы нарықта қызмет көрсету қағидаларына тұтынушының электр энергиясын берушіні ауыстыру рәсімінен өтуіне жұмсалатын жұмыс күндерінің санын кезең-кезеңімен қысқарту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Бұйрық
2025 жылғы
IV тоқсан
ЭМ, БҚДА, "ЭҚРҚО" АҚ (келісім бойынша)
".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев