О присуждении специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов в 2023 году
Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2023 года № 425.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
На основании решения Комиссии по присуждению специальной Президентской литературной премии для молодых казахстанских писателей и поэтов ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить специальную Президентскую литературную премию для молодых казахстанских писателей и поэтов в 2023 году:
1) Жылқыбаев Досхан Ансағанұлы - по номинации "Проза" за произведение "Квант";
2) Дуйсенов Еділбек Медетұлы - по номинации "Поэзия" за сборник стихотворений "Қалалық құстар";
3) Ашимовой Айтолкын Бериккызы - по номинации "Драматургия" за драматическое произведение "Тау көтерген Толағай";
4) Касымову Олжасу Абиловичу - по номинации "Детская литература" за сборник "Атың озсын, азамат!".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

2023 жылы қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлықты беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 425 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
Қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлықты беру жөніндегі комиссияның шешімі негізінде ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 2023 жылы қазақстандық жас жазушылар мен ақындар үшін Президенттік арнаулы әдеби сыйлық:
1) "Проза" номинациясы бойынша "Квант" шығармасы үшін Досхан Аңсағанұлы Жылқыбаевқа;
2) "Поэзия" номинациясы бойынша "Қалалық құстар" өлеңдер жинағы үшін Еділбек Медетұлы Дүйсеновке;
3) "Драматургия" номинациясы бойынша "Тау көтерген Толағай" драмалық туындысы үшін Айтолқын Берікқызы Әшімоваға;
4) "Балалар әдебиеті" номинациясы бойынша "Атың озсын, азамат!" жинағы үшін Олжас Әбілұлы Қасымовқа берілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев