О членстве Республики Казахстан в Европейской Комиссии за демократию через право
Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2024 года № 494.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить:
Председателя Конституционного Суда Республики Казахстан Азимову Эльвиру Абилхасимовну членом Европейской Комиссии за демократию через право (далее - Венецианская комиссия) от Республики Казахстан;
Министра юстиции Республики Казахстан Ескараева Азамата Несипбаевича заместителем члена Венецианской комиссии от Республики Казахстан.
2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 289 "О членстве Республики Казахстан в Европейской Комиссии за демократию через право" следующее изменение:
пункт 1 исключить.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық Комиссиядағы Қазақстан Республикасының мүшелігі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 7 наурыздағы № 494 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағанда
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының төрағасы Эльвира Әбілқасымқызы Әзімова Қазақстан Республикасынан Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық Комиссияның (бұдан әрі - Венеция комиссиясы) мүшесі;
Қазақстан Республикасының Әділет министрі Азамат Несіпбайұлы Есқараев Қазақстан Республикасынан Венеция комиссиясы мүшесінің орынбасары болып тағайындалсын.
2. "Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық Комиссиядағы Қазақстан Республикасының мүшелігі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 289 Жарлығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы Жарлықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев