О членстве Республики Казахстан в Европейской Комиссии за демократию через право
Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2024 года № 494.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить:
Председателя Конституционного Суда Республики Казахстан Азимову Эльвиру Абилхасимовну членом Европейской Комиссии за демократию через право (далее - Венецианская комиссия) от Республики Казахстан;
Министра юстиции Республики Казахстан Сарсембаева Ерлана Жаксылыковича заместителем члена Венецианской комиссии от Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 15.02.2025 № 789.
2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 289 "О членстве Республики Казахстан в Европейской Комиссии за демократию через право" следующее изменение:
пункт 1 исключить.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық Комиссиядағы Қазақстан Республикасының мүшелігі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 7 наурыздағы № 494 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағанда
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының төрағасы Эльвира Әбілқасымқызы Әзімова Қазақстан Республикасынан Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық Комиссияның (бұдан әрі - Венеция комиссиясы) мүшесі;
Қазақстан Республикасының Әділет министрі Ерлан Жақсылықұлы Сәрсембаев Қазақстан Республикасынан Венеция комиссиясы мүшесінің орынбасары болып тағайындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 15.02.2025 № 789 Жарлығымен.
2. "Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық Комиссиядағы Қазақстан Республикасының мүшелігі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 289 Жарлығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы Жарлықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев