О пеpесмотpе pазмеpов пенсий, выплачиваемых пенсионеpам из числа военнослужащих, лиц pядового и начальствующего состава оpганов внутpенних дел и членов их семей
У К А З Пpезидента Республики Казахстан от 1 апpеля 1992 г. N 713. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях обеспечения социальной защищенности пенсионеров из числа военнослужащих Комитета государственной безопасности, Службы охраны, Отдела "А", Республиканской гвардии, внутренних войск Республики Казахстан, лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел и членов их семей, других категорий военнослужащих, находящихся на содержании за счет средств бюджета республики ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что пенсии за выслугу лет и по инвалидности лицам офицерского состава, прапорщикам, мичманам и военнослужащим сверхсрочной службы Комитета государственной безопасности, Службы охраны, Отдела "А", Республиканской гвардии, внутренних войск Республики Казахстан, лицам рядового и начальствующего состава органов внутренних дел и пенсии по случаю потери кормильца, назначенные в соответствии с Законом СССР "О пенсионном обеспечении военнослужащих", ежегодно, начиная с 1 января 1992 г., пересматриваются исходя из норм и видов денежного довольствия, учитываемых при исчислении пенсий для соответствующих категорий военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, состоящих на службе.
2. При назначении (возобновлении выплаты) и пересчете пенсий военнослужащим, указанным в настоящем Указе, лицам рядового и начальствующего состава органов внутренних дел и их семьям минимальные размеры пенсий, надбавки к ним, а также предельный размер денежного довольствия, учитываемого для их начисления, начиная с 1 января 1992 г. определять исходя из минимального размера заработной платы (пенсии по возрасту), установленного законодательством Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить финансирование расходов на указанные цели.
Президент
Республики Казахстан

Әскери қызметшiлер, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдары мен олардың отбасы мүшелерi арасындағы зейнеткерлерге төленетiн зейнетақы мөлшерiн қайта қарау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1992 жылғы 1 сәуiр N 713. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстан Республикасының Мемлекет хауiпсiздiгi комитетiнiң, Күзет қызметiнiң, "А" Бөлiмiнiң, Республикалық ұланның, iшкi әскерлердiң әскери қызметшiлерi, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдары мен олардың отбасы мүшелерi, республикалық бюджеттiң қаржысы есебiнен ұсталатын әскери қызметшiлердiң басқа да категориялары арасындағы зейнеткерлердiң әлеуметтiк қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекет хауiпсiздiгi комитетiнiң, Күзет қызметiнiң, "А" Бөлiмiнiң, Республикалық ұланының, iшкi әскерлерiнiң офицер құрамдағы адамдарының, прапорщиктерiнiң, мичмандарының және мерзiмнен тыс қызметтегi әскери қызметшiлерiнiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткерген жылдары үшiн және мүгедектiгiне байланысты зейнетақысы және "Әскери қызметшiлердi зейнетақымен қамсыздандыру туралы" КСРО Заңына сәйкес тағайындалған асыраушысынан айырылуына байланысты зейнетақы, жыл сайын, 1992 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшiлердiң тиiстi категорияларына, iшкi iстер органдарының қызметте тұрған қатардағы және басшы құрамдағы адамдарына зейнетақы есептеу кезiнде есепке алынатын ақшалай үлестiң нормалары мен түрлерiне сүйенiп қайта қаралады деп белгiленсiн.
2. Осы Жарлықта аталған әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдары мен олардың отбасыларына зейнетақы тағайындаған (төлемдердi қайта өтей бастаған) және қайта есептеген кезде зейнетақының, оған үстеменiң ең аз мөлшерi, сондай-ақ оларды есептеген кезде еске алынатын ақшалай үлестiң шектi мөлшерi 1992 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген жалақының (жасына байланысты зейнетақының) ең аз мөлшерiне қарай анықталатын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған мақсатқа жұмсалатын шығынның қаржыландырылуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi