О некотоpых вопpосах pегулиpования земельных отношений
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 24 янваpя 1994 г. N 1516. Сноска. Пункты 2, 3, 4 утpатили силу - Указом Пpезидента РК от 12 мая 1995 г. N 2269. Утратил силу - Законом РК от 14 июля 1997 г. N 158 ~Z970158.
На основании Закона Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях совершенствования правового регулирования земельных отношений постановляю:
1. Установить, что гражданину или юридическому лицу земельный участок предоставляется во временное пользование на условиях аренды на срок до 5 лет (краткосрочная аренды) и до 99 лет (долгосрочная аренда).
5. Установить, что граждане Республики Казахстан, перечисленные в статье 16 Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", вправе получить земельный участок в пожизненное наследуемое владение, независимо от срока их проживания на территории республики.
6. Кабинету Министров Республики Казахстан:
в месячный срок утвердить порядок приобретения гражданином или юридическим лицом права пользования либо аренды земельного участка при приватизации недвижимого имущества несельскохозяйственного назначения, в том числе недостроенных объектов;
Сноска. Абзац третий утратил силу - Указом Президента РК от 12 мая 1995 г. N 2269.
7. Настоящий Указ имеет силу закона и действует до внесения соответствующих изменений и дополнений в действующее законодательство Республики Казахстан.
8. Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан

Жер қатынастарын реттеудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1994 жылғы 24 қаңтар N 1516. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасының 1997.07.14. N 158 Заңымен. ~Z970158
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Заңының негiзiнде және жер қатынастарын құқықтық реттеудi жетiлдiру мақсатында қаулы етемiн:
1. Азаматқа немесе заңды тұлғаға жер төлемi уақытша пайдалану үшiн жалдау шартымен 5 жылға дейiнгi /қысқа мерзiмдi жалдау/ және 99 жылға дейiнгi /ұзақ мерзiмдi жалдау/ мерзiмге берiледi деп белгiленсiн.
2,3,4.
Ескерту. 2,3,4-шi тармақтардың күшi жойылған - ҚР Президентiнiң
1995.05.12. N 2269 Жарлығымен U952269_
5. "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16 бабында тiзбеленген Қазақстан Республикасының азаматтары, олардың республиканың аумағында тұрған мерзiмiне қарамастан, жер телiмiн мұралықпен өмiрлiк иеленуге алуға құқылы деп белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
ауыл шаруашылық мақсатында емес жылжымайтын мүлiктi, соның iшiнде құрылысы бiтпеген объектiлердi жекешелендiру кезiнде азаматтың немесе заңды тұлғаның жер телiмiн пайдалану немесе жалдау құқын иеленуiнiң тәртiбiн бiр ай мерзiмде бекiтетiн болсын;
Ескерту. 6-шы тармақтың үшiншi абзацы күшiн жойған - ҚР
Президентiнiң 1995.05.12. N 2269 Жарлығымен.
7. Осы Жарлықтың заңдық күшi бар және Қазақстан Республикасының
қолданылып жүрген заңдарына тиiстi өзгертулер мен толықтырулар
енгiзгенге дейiн күшiн сақтайды.
8. Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы қаласы, 1994 жылғы 24 қаңтар
N 1516