О pазpешении pеализации ювелиpных изделий в системе потpебительской коопеpации
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 9 февpаля 1994 года N 1557. Утpатил силу Указом Пpезидента Республики Казахстан, имеющим силу Закона от 20 июля 1995 г. N 2374. ~U952374
В целях более полного удовлетворения потребностей сельского населения в ювелирных изделиях и в соответствии с Законом Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" постановляю:
1. Разрешить организациям потребительской кооперации Республики Казахстан реализацию ювелирных изделий в универмагах и специализированных отделах магазинов районных центров и крупных населенных пунктов.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан внести на рассмотрение вновь избранного Верховного Совета Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнения в Закон Республики Казахстан "О золотом запасе и алмазном фонде".
3. Настоящий Указ вводится со дня его опубликования, имеет силу закона и действует до принятия соответствующего Закона "О внесении дополнения в Закон Республики Казахстан "О золотом запасе и алмазном фонде".
Президент Республики Казахстан

Тұтыну кооперациясы жүйесiнде зергерлiк бұйымдар сатуға рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 8 ақпан 1994 ж. N 1557. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995.07.20. N 2374 Жарлығымен.
Село тұрғындарының зергерлiк бұйымдарға деген қажеттiлiгiн неғұрлым толығырақ қанағаттандыру мақсатында және "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы тұтыну кооперациясының ұйымдарына әмбебап дүкендер мен аудан орталықтарындағы және iрi елдi мекендердегi дүкендердiң арнаулы бөлiмдерiнде зергерлiк бұйымдарды сатуға рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi "Алтын қоры мен алмас қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңына қосымша енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына енгiзсiн.
3. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi, оның
Заң күшi бар және ол "Алтын қоры мен алмас қоры туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына қосымша енгiзу туралы" тиiстi Заң
қабылданғанға дейiн қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы. 1994 жылғы 8 ақпан
N 1557