О мерах по упорядочению льготирования и компенсационных выплат
Указ Президента Республики Казахстан от 20 марта 1994 года N 1612. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
Учитывая ограниченные финансовые возможности государства, и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" постановляю:
1. Приостановить до 1 апреля 1997 года действие следующих законодательных актов Республики Казахстан:
1) Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 г. Z923600_ "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан 1992 г., N 23, ст. 560) - в части выплат единовременных денежных компенсаций гражданам, проживавшим и проживающим в зонах чрезвычайного, максимального, повышенного, минимального радиационного риска и на территории с льготным социально-экономическим статусом, а также в части увеличения в 1,5 раза ассигнований из республиканского бюджета на содержание учреждений здравоохранения.
2) Закона Республики Казахстан от 30 июня 1992 г. Z922600_ "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан 1992 г., NN 13-14, ст. 348) - в части:
предоставления дополнительного оплачиваемого отпуска и материальной помощи на оздоровление в размере месячной тарифной ставки или должностного оклада; бесплатного проезда, в том числе с больным ребенком на лечение, включая санаторно-курортное; приобретения лекарств (по рецептам врачей) и изготовления и ремонта зубных протезов - бесплатно, со скидкой стоимости на 30 и на 20 процентов; бесплатного обеспечения санаторно-курортными путевками; единовременной компенсации за ущерб лицам, ставшим инвалидами, и семьям, потерявшим кормильца; ежегодного пособия на оздоровление инвалидам; ежегодного бесплатного оздоровления детей в специализированных детских учреждениях лечебного и санаторного типа; снижения платы за коммунальные услуги, электроэнергию, газ, отопление на 50 и на 25 процентов; получения беспроцентной ссуды на индивидуальное или кооперативное жилищное строительство с погашением ее на 50 процентов; выплаты денежных компенсаций за утраченное недвижимое имущество и возмещения расходов, связанных с переездом на новое место жительства; получения единовременного пособия в размере годового должностного оклада специалиста.

Жеңiлдiк беру мен өтемақылық төлемдердi реттеу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 20 наурыздағы N 1612 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
Мемлекеттiң қаржы мүмкiндiктерiнiң шектеулiлiгiн ескере отырып және "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына сәйкес қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiнiң күшi 1997 жылғы 1 сәуiрге дейiн тоқтатылсын:
1) "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк жағынан қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 23, 560-бап) - төтенше, ең жоғары, жоғары, ең төмен радиациялық қауiптi аймақтарда және жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған және тұратын азаматтарға бiр жолғы ақшалай өтемақылар төлеуге қатысты бөлiгi, сондай-ақ денсаулық сақтау мекемелерiн ұстауға арнап республикалық бюджеттен бөлiнетiн қаржыны 1,5 есе көбейтуге қатысты бөлiгi.
2) "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 13-14, 348-бап) - ақысы төленетiн қосымша демалыс беру және айлық тарифтiк ставкасы немесе лауазымдық жалақысы мөлшерiнде сауықтыруға материалдық көмек көрсетуге көлiкте тегiн жүруге, оның iшiнде сырқат баламен емделуге, санаторий-курорттық емделудi қоса, барып келуге; дәрi-дәрмектердi (дәрiгерлердiң рецепттерi бойынша) тегiн және құнының 30 процентi кемiтiлiп сатып алуға және тiс протездерiн тегiн және құнының 20 процентi кемiтiлiп жасату және жөндетуге; санаторий-курорт жолдамаларымен тегiн қамтамасыз етуге; мүгедек болып қалған адамдарға, асыраушысынан айрылған отбасыларға шеккен зияны үшiн берiлетiн бiр жолғы өтемақыға; мүгедектерге сауықтыруға арнап берiлетiн жыл сайынғы жәрдемақыға; емдеу және санаторий үлгiсiндегi мамандандырылған балалар мекемелерiнде балаларды жыл сайын тегiн сауықтыруға; коммуналдық қызмет, электр қуаты, газ, жылу үшiн төленетiн ақыны 50 және 25 процентке кемiтуге; жеке немесе кооперативтiк тұрғын үй салуға процентсiз несие алып, оның 50 процентiн өтеуге; айрылып қалған жылжымайтын мүлкi үшiн ақшалай өтем алуға, жаңа тұрғылықты жерге көшуге байланысты шығындардың орнын толтыруға; маманның бiр жылдық лауазымдық жалақысы мөлшерiндегi бiр жолғы жәрдемақы алуға қатысты бөлiгi.

3) Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 г. Z932200_ "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан 1993 г. N 10, ст. 242) - в части:
выплаты денежных компенсаций; предоставления скидки в размере 50 процентов со стоимости лекарств; бесплатного проезда на всех видах городского пассажирского транспорта и на автомобильном транспорте общего пользования в сельской местности; бесплатного проезда (туда и обратно) 1 раз в год на железнодорожном транспорте, а в районах, не имеющих железнодорожного сообщения, - водным, воздушным или междугородным автомобильным транспортом со скидкой на 50 процентов стоимости проезда; снижения оплаты жилой площади, коммунальных услуг, за пользование телефоном на 50 процентов, снижения на 50 процентов стоимости топлива; бесплатного изготовления и ремонта зубных протезов.
4) Указа Президента Казахской ССР от 18 сентября 1990 г. N 70 U900070_ "О мерах по оказанию помощи реабилитированным гражданам, пострадавшим от незаконных репрессий в период 30-40-х и начала 50-х годов" - в части бесплатного проезда на всех видах городского пассажирского транспортами на автомобильном транспорте общего пользования в сельской местности, распоряжения предусмотренных настоящим Указом льгот на вдов посмертно реабилитированных граждан, не вступивших в другой брак.
5) Закона Казахской ССР от 17 июня 1991 г. Z911300_ "О минимальном потребительском бюджете" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 25, ст. 324).
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
внести на рассмотрение вновь избранного Верховного Совета Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан".
3. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до принятия Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан".
4. Указ вступает в силу со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан

3) "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының Z932200_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 10, 242-бап) - ақшалай өтемақылар төлеуге; дәрi-дәрмектер құнын 50 процент мөлшерiнде кемiтуге; қалалық жолаушылар көлiгiнiң және селолық жерлерде көпшiлiк пайдаланатын автомобиль көлiгiнiң барлық түрiнде тегiн жүруге; темiр жол көлiгiнде жылына 1 рет әрлi-берлi тегiн жүруге, ал темiр жол қатынасы жоқ аудандарда - су, әуе немесе қалааралық автомобиль көлiгiнде жол жүру құнының 50 процентi кемiтiлген жеңiлдiкпен жүруге; тұрғын үй алаңы, коммуналдық қызмет, телефонды пайдаланғаны үшiн ақысын 50 процентке кемiтуге; отын құнын 50 процентке кемiтуге, тiс протездерiн тегiн жасатуға және жөндетуге қатысты бөлiгi.
4) "30-40-ыншы жылдары және 50-шi жылдардың бас кезiнде жазықсыз қуғын-сүргiнге ұшырап, ақталған азаматтарға жәрдем беру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақ ССР Президентiнiң 1990 жылғы 18 қыркүйектегi N 70 Жарлығының - қалалық жолаушылар көлiгiнiң және селолық жерлерде көпшiлiк пайдаланатын автомобиль көлiгiнiң барлық түрiнде тегiн жүруге, осы Жарлықта көзделген жеңiлдiктердi қайтыс болғаннан кейiн ақталған азаматтардың басқа некеге тұрмаған жесiрлерiне қолдануға қатысты бөлiгi.
5) "Ең төмен тұтыну бюджетi туралы" (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 25, 324-бап) Қазақ ССР-iнiң 1991 жылғы 17 маусымдағы Заңы.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын енгiзетiн болсын.
3. Осы Жарлық Заң күшiне ие және "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғанға дейiн қолданылады.
4. Жарлық қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi