Об установлении нового pазмеpа минимальной заpаботной платы и пенсии по возpасту
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 12 апpеля 1994 г. N 1651. Утратил силу с 1 июля 1997 г. - Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. N 137-1. ~Z970137
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях социальной защиты населения в условиях дальнейшего роста цен на энергоресурсы ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить с 1 апреля 1994 г. минимальный размер заработной платы и пенсий по возрасту в сумме 100 тенге.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
внести предложения по уточнению республиканского бюджета на 1994 год, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 1994 г. N 1529;
обеспечить пересчет размеров пенсий, пособий и других социальных выплат;
внести на рассмотрение вновь избранного Верховного Совета Республики Казахстан предложения по изменению и дополнению действующего законодательства в части усиления адресности социальной защиты малоимущих слоев населения.
3. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до принятия вновь избранным Верховным Советом Республики Казахстан изменений и дополнений в действующее законодательство.
4. Указ вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Жалақы мен жасына байланысты зейнетақының ең төменгi жаңа мөлшерiн белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1994 жылғы 12 сәуiр N 1651. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасының 1997.06.20. N 137-1 Заңымен. ~Z970137
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына Z933600_ сәйкес және энергия ресурстары бағасының одан әрi өсуi жағдайында халықты әлеуметтiк қорғау мақсатында қаулы етемiн:
1. 1994 жылғы 1 сәуiрден бастап жалақы мен жасына байланысты зейнетақының ең төменгi мөлшерi 100 теңге сомасында белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 27 қаңтардағы N 1529 Жарлығымен бекiтiлген 1994 жылға арналған Республикалық бюджеттi дәлдеу жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн;
зейнетақылардың, жәрдемақылардың және басқа әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн қайта есептеудi қамтамасыз етсiн;
жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына халықтың аз қамтылған топтарын әлеуметтiк қамтудың бәсiрелiлiгiн күшейту жөнiнен қолданылып жүрген заңдарды өзгерту мен толықтыру жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
3. Осы Жарлықтың заң күшi бар және ол жаңадан сайланған Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қолданылып жүрген заңдарға өзгертулер мен толықтырулар қабылдағанға дейiн қолданылады.
4. Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi