О либеpализации внешнеэкономической деятельности
Указ Пpезидента Республики Казахстан от 11 янваpя 1995 г. N 2021. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях дальнейшей либерализации внешнеэкономической деятельности, создания равных условий для всех хозяйствующих субъектов Республики Казахстан постановляю:
1. Установить, что все хозяйствующие субъекты Республики Казахстан имеют право осуществлять внешнеторговую деятельность, в том числе и посредническую, за исключением сделок по экспорту и импорту стратегически важных ресурсов, перечень и субъекты экспорта и импорта которых определяет Кабинет Министров Республики Казахстан.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
сократить номенклатуру товаров (работ, услуг), подлежащих квотированию и лицензированию;
определить порядок экспорта и импорта товаров и услуг, в том числе по международным обязательствам государства, межправительственным соглашениям и стратегически важным ресурсам;
совместно с Национальным Банком Республики Казахстан в месячный срок представить предложения о внедрении в республике системы совмещенного таможенного и банковского контроля за экспортом, импортом и поступлением валюты, позволяющей банкам отслеживать синхронность перемещения товаров через таможенную границу Республики Казахстан и поступление соответствующих платежных средств.
3. Министерству финансов Республики Казахстан предоставить право в исключительных случаях представлять под гарантии уполномоченных банков отсрочки по уплате таможенных пошлин экспортерам на срок до 3 месяцев с даты отгрузки за поставленную ими на экспорт продукцию на условиях налогового кредита со взиманием процентов по официальной ставке рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу:
абзац первый пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 25 января 1992 г. N 585 "Об организации внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан на период стабилизации экономики и проведения рыночных преобразований" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 2, ст. 26);
Указ Президента Республики Казахстан от 30 июля 1993 г. N 1311 "О дополнительных мерах по организации внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 26, ст. 316);
последний абзац пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 4 февраля 1994 г. N 1544 "О мерах по расширению использования тенге в качестве платежного средства" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 6, ст. 61);

Сыртқы экономикалық қызметтi ырықтандыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 11 қаңтар 1995 ж. N 2021. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық қызметiн одан әрi ырықтандыру, барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiне тең жағдай жасау мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң сыртқы сауда қызметiн, оның iшiнде делдалдық қызметi экспорты мен импортының тiзбесi мен субъектiлерiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi анықтайтын стратегиялық маңызды ресурстардың экспорты мен импорты жөнiндегi мәмiлелерден басқасын жүзеге асыруға құқығы бар деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
квоталау мен лицензиялауға жататын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) номенклатурасын қысқартсын;
тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң, оның iшiнде мемлекеттiң халықаралық мiндеттемелерi, үкiметаралық келiсiмдер және стратегиялық маңызды ресурстар бойынша, экспорты мен импортының тәртiбiн анықтасын;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен бiрлесе отырып, банкiлердiң Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы тауарларды өткiзудiң сәйкестiгi мен тиiстi төлем қаржыларының келiп түсуiн бақылап отыруына мүмкiндiк беретiн сабақтас кеден мен банк бақылау жүйесiн республикада енгiзу туралы ұсынысты бiр айлық мерзiмде табыс етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ерекше жағдайларда, экспортерлердiң экспортқа шығарған өнiмдерi үшiн кеден бажын төлеуi жөнiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң ресми қайта қаржыландыру ставкасы бойынша проценттердi төлеттiре отырып салық кредитi шарты негiзiнде, өнiмдi жөнелткен датасынан бастап 3 айға дейiнгi мерзiмге өкiлеттi банкiлердiң кепiлдiгiнен кейiнге қалдыру құқығы берiлсiн.
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Экономиканы тұрақтандыру және нарықтық өзгерiстердi жүргiзу кезеңiнде Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық қызметiн ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 25 қаңтардағы N 585 Жарлығының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1992 ж., N 2, 26-бап) I-тармағының бiрiншi абзацы;
"Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық қызметiн ұйымдастыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 30-шiлдедегi N 1311 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1993 ж., N 26, 316-бап);
"Төлем құралы ретiнде теңгенiң пайдаланылуын ұлғайту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 4 ақпандағы N 1544 Жарлығы I-тармағының соңғы абзацы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1994 ж., N 6, 61-бап);

пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 18 апреля 1994 г. N 1672 "О внесении изменений и дополнений в Указы Президента Республики Казахстан от 30 июля 1993 г. N 1311, от 11 января 1994 г. N 1498 и N 1499" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 19, ст. 186).
5. Настоящий Указ вводится в действие с 1 февраля 1995 года.
Президент
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 30 шiлдедегi N 1311, 1994 жылғы 11 қаңтардағы N 1498 және 1499 Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 18 сәуiрдегi N 1672 Жарлығының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1994 ж., N 19, 186-бап).
5. Осы Жарлық 1995 жылғы 1 ақпаннан бастап күшiне енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi