О внесении дополнения в Указ Пpезидента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 18 июля 1995 года N 2367
Указ Пpезидента Республики Казахстан от 8 августа 1995 года N 2405 Имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий", постановляю:
1. Дополнить Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 18 июля 1995 года N 2367 U952367_ "О признании утратившими силу некоторых законодательных актов и Указов Президента Республики Казахстан, имеющих силу Закона, регулирующих налоговые отношения в Республике Казахстан" новым пунктом 3 следующего содержания:
"3. Установить, что Кабинет Министров Республики Казахстан вправе отменять санкции (штрафы и пени), предусмотренные за нарушение налогового законодательства, по правоотношениям, возникшим до 1 июля 1995 года, в отношении юридических и физических лиц, объявивших до 15 сентября 1995 года включительно о своих неуплаченных налогах и других обязательных платежах в бюджет за период до 1 июля 1995 года и внесших их в бюджет до 15 сентября 1995 года в полном объеме, а также в отношении организаций, переданных в управление иностранным компаниям, за нарушения, допущенные до их передачи этим компаниям".
Пункт 3 считать пунктом 4.
2. Предоставить Правлению Национального Банка Республики Казахстан и Министерству финансов Республики Казахстан право:
принимать решения по реструктурированию задолженностей перед Национальным Банком Республики Казахстан и Министерством финансов Республики Казахстан в отношении банков второго уровня и организаций, в которых введен режим временного управления (консервации);
изменять размеры штрафных процентов и пени, начисленных по задолженностям банков перед Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 шiлдедегi Заң күшi бар N 2367 Жарлығына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 8 тамыздағы N 2405 Заң күші бар жарлығы
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. "Қазақстан Республикасында салық қатынастарын реттейтiн кейбiр заң актілерi мен Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлықтарының күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 шiлдедегi Заң күшi бар N 2367 U952367_ Жарлығы мынадай мазмұндағы жаңа 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң, 1995 жылғы 15 қыркүйекке дейiнгiсiн қоса алғанда 1995 жылғы 1 шiлдеге дейiнгi мерзiм iшiнде өздерiнiң бюджетке төленбеген салықтар мен басқа да мiндеттi төлемдерi туралы жариялаған және оларды 1995 жылғы 15 қыркүйекке дейiн толық көлемiнде бюджетке енгiзген заңды және жеке тұлғалар жөнiнде 1995 жылғы 1 шiлдеге дейiн пайда болған құқықтық қатынастар бойынша салық заңдарын бұзғаны үшiн, сондай-ақ шетел компанияларының басқаруына берiлген ұйымдар жөнiнде оларды сол компанияларға өткiзуге дейiн жол берiлген бұзушылықтар үшiн көзделген санкцияларды (айыппұлдарды және өсiмдердi) жоюға хақысы бар деп белгiленсiн".
3-тармақ 4-тармақ деп саналсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне:
екiншi деңгейдегi банктер мен уақытша басқару режимi (доғару) енгiзiлген ұйымдар жөнiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi алдындағы берешегiн қайта құрылымдау бойынша шешiм қабылдау;
банктердiң Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
алдындағы берешектерi бойынша есептелген айыппұл проценттерi
мен өсiмнiң мөлшерiн өзгерту құқығы берiлсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Нарбаев Е.Ә.