О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" и некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан имеющий силу Закона от 8 декабря 1995 г. N 2674.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий", в целях совершенствования структуры Комитета национальной безопасности, Службы охраны Президента и Республиканской гвардии Республики Казахстан и повышения эффективности их функционирования ПОСТАНОВЛЯЮ:
I. Внести в Закон Республики Казахстан от 20 июня 1992 г. "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан. 1992 г., N 11-12, ст.286; N 24, ст.591) следующие изменения:
в части третьей статьи 1 исключить слова "обеспечивают
правительственной связью";
в части первой статьи 9 исключить слова "и органами
правительственной связи";
в статье 10 исключить слова "и войска правительственной
связи";
в статье 11 исключить слова "и войсками правительственной
связи";
исключить статью 13-2;
в пункте 18 статьи 14 исключить слово "правительственной";
в частях первой, второй и третьей статьи 28 исключить слова
"и войск правительственной связи".
II. Внести изменения и дополнения в следующие акты Президента
Республики Казахстан:
1. В Положение о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, его органах на местах и подчиненных Комитету национальной безопасности Республики Казахстан войсках, утвержденное постановлением Президента Республики Казахстан от 30 декабря 1992 г. N 1042:
в пункте 1.5 исключить слова "войска правительственной связи";
абзац одиннадцатый пункта 2.2 изложить в следующей редакции:
"обеспечению готовности пунктов управления государством к функционированию в военное время";
в пункте 2.7 исключить слово "правительственной и";
в пункте 4.1 слова "начальники Главного управления правительственной связи и" заменить словом "начальник".
2. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 3 октября 1995 г. N 2483 "0 Службе охраны Президента Республики Казахстан":
в статье 1:
часть первую дополнить предложением "Служба охраны Президента Республики Казахстан обеспечивает правительственной связью Президента Республики Казахстан, государственные органы, Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан";
статью 2 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"- обеспечение правительственной связью Президента Республики Казахстан, государственных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских Формирований Республики Казахстан";
в статье 5:
часть первую дополнить словами "с привлечением сил и средств республиканской гвардии";
дополнить частью второй следующего содержания:
"В структуру Службы охраны Президента Республики Казахстан входят подразделения и войска правительственной связи";
часть вторую считать частью третьей и дополнить ее словами: "Начальник Службы охраны Президента по должности является Командующим Республиканской гвардией";

"Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 8 желтоқсандағы N 2674 Заң күші бар жарлығы
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Президентiнiң Күзет қызметiнiң және Республикалық ұланының құрылымдарын жетiлдiру және олардың жұмыс iстеу тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында қаулы етемiн:
I. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк органдары туралы" 1992 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 11-12, 286-құжат; N 24, 591-құжат) мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
1-баптың үшiншi бөлiгiндегi "үкiметтiк байланыспен қамтамасыз етедi" сөздерi алынып тасталсын;
9-баптың бiрiншi бөлiгiндегi "және үкiметтiк байланыс органдарымен" сөздерi алынып тасталсын;
10-баптағы "және үкiметтiк байланыс әскерлерi" сөздерi алынып тасталсын;
11-баптағы "және үкiметтiк байланыс әскерлерiмен" сөздерi алынып тасталсын;
13-2 бап алынып тасталсын;
14-баптың 18-тармағындағы "үкiметтiк" сөзi алынып тасталсын;
28-баптың бiрiншi, екiншi және үшiншi бөлiктерiндегi "және үкiметтiк байланыс әскерлерiнiң" сөздерi алынып тасталсын;
II. Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай актiлерiн өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 30 желтоқсандағы N 1042 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, оның жергiлiктi жерлердегi органдары мен Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне бағынатын әскерлер туралы ережеде:
1.5-тармақтағы "үкiметтiк байланыс әскерлерi" сөздерi алынып тасталсын;
2.2-тармақтың он бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттi басқару пункттерiнiң соғыс уақытында жұмыс iстеуге әзiрлiгiн қамтамасыз ету";
2.7-тармақтағы "үкiметтiк және" сөздерi алынып тасталсын;
4.1-тармақтағы "Үкiметтiк байланыс бас басқармасы бастықтарын және" сөздерi "бастығын" сөзiмен алмастырылсын;
2. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 3 қазандағы Заң күшi бар N 2483 Жарлығында:
1-бапта:
бiрiншi бөлiгi "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi Қазақстан Республикасының Президентiн, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарын, Қарулы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құрамаларын үкiметтiк байланыспен қамтамасыз етедi" деген сөйлеммен толықтырылсын;
2-бап мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"- Қазақстан Республикасының Президентiн, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарын, Қарулы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құрамаларын үкiметтiк байланыспен қамтамасыз ету";
5-бапта:
бiрiншi бөлiгi "Республикалық ұланның күштерi мен құрал-жабдықтарын қатыстырып" сөздерiмен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметiнiң құрылымына үкiметтiк байланыс бөлiмшелерi мен әскерлерi кiредi";
екiншi бөлiк үшiншi бөлiк деп саналсын және ол мынадай сөздермен толықтырылсын:
"Президенттiң Күзет қызметiнiң бастығы лауазымы бойынша Республикалық ұланның қолбасшысы болып табылады";

дополнить статьей 7-1 следующего содержания:
"Статья 7-1. Основные задачи подразделений и войск
правительственной связи
Основными задачами подразделений и войск правительственной связи являются обеспечение правительственной связью Президента Республики Казахстан, государственных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в мирное и военное время, а также при чрезвычайных ситуациях";
пункт 8 статьи 8 изложить в следующей редакции:
"8. Эксплуатировать, обеспечивать безопасность,
совершенствовать и развивать правительственную связь Республики
Казахстан, а также сотрудничать с органами правительственной
связи других государств на основании международных договоров".
III. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

мынадай мазмұндағы 7-1-баппен толықтырылсын:
"7-1-бап. Үкiметтiк байланыс бөлiмшелерi мен әскерлерiнiң
негiзгi мiндеттерi
Үкiметтiк байланыс бөлiмшелерi мен әскерлерiнiң негiзгi мiндеттерi Қазақстан Республикасының Президентiн, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарын, Қарулы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құрамаларын бейбiт және соғыс уақытында, сондай-ақ төтенше жағдайлар кезiнде үкiметтiк байланыспен қамтамасыз ету болып табылады";
8-баптың 8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қазақстан Республикасының Үкiметтiк байланысын пайдалану,
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, жетiлдiру мен дамыту, сондай-ақ
халықаралық шарттар негiзiнде басқа мемлекеттердiң үкiметтiк
байланыс органдарымен ынтымақтасу".
III. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi