О республиканском бюджете на 1996 год
Указ Президента Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. N 2700 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" издаю настоящий Указ.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 1996 год: по доходам в сумме 149646054 тыс. тенге, по расходам - 193597186 тыс. тенге, с предельным размером дефицита - 43951132 тыс. тенге, по действующей бюджетной классификации согласно приложению 1.
Поручить Национальному Банку Республики Казахстан и Министерству финансов Республики Казахстан в течение 1996 года осуществить поэтапный переход к исполнению республиканского бюджета по новой бюджетной классификации согласно приложению 2.
Правительству Республики Казахстан:
- по мере перехода на новую бюджетную классификацию утвердить доходную часть республиканского бюджета с учетом специфики доходов и расходную часть республиканского бюджета по ведомственной классификации;
- произвести адресное распределение доходов и расходов республиканского бюджета в пределах сумм согласно приложению 1 и 2 настоящего Указа.
Статья 2. На период действия настоящего Указа приостанавливается действие Законов Казахской ССР от 17 июня 1991 г. "О минимальном потребительском бюджете" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 25, ст. 324, ст. 325; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 8, ст. 140) и от 17 июня 1991 г. "О минимальной заработной плате и государственных социальных гарантиях в области оплаты труда" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 25, ст. 326, ст. 327), а также действия законодательных актов Казахской ССР и Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, имеющих силу Закона, в части, противоречащей данному Указу, и использования понятия "минимальная заработная плата".
До внесения соответствующих изменений в действующее законодательство государственным органам руководствоваться частью третьей статьи 12 настоящего Указа. Вместо понятия "минимальная заработная плата" применять понятия "расчетный показатель, установленный статьей 12 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О республиканском бюджете на 1996 год".
Статья 3. Установить, что доход республиканского бюджета на 1996 год формируется за счет:
- налога на добавленную стоимость;
- акцизов;
- подоходного налога с юридических лиц и подоходного налога с физических лиц, удерживаемого у источника выплаты;
- налога на операции с ценными бумагами;
- бонусов, роялти, налога на сверхприбыль, включая фиксированные (рентные) платежи (до заключения недропользователями индивидуальных контрактов с Правительством Республики Казахстан);
- поступлений от реализации государственного имущества, дивидендов от принадлежащих государству пакетов акций и прочих доходов от собственности;
- таможенных пошлин на экспортируемые и импортируемые товары, оплата таможенных процедур и прочих доходов от внешнеэкономической деятельности;
- возмещение юридическими лицами расходов, связанных с выполнением ими внешних обязательств по полученным иностранным кредитам под Правительственные гарантии и погашенным за счет республиканского бюджета;
- поступлений от продажи на внутреннем рынке импортируемых государством товаров первой необходимости и возврата средств в национальной валюте по кредитам, выданным по прямому финансированию, а также погашения по критическому импорту;
- возмещения непогашенной задолженности по результатам внутриреспубликанского зачета и по директивным кредитам;
- других общереспубликанский платежей в бюджет и разных налоговых поступлений.

1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 заң күші бар жарлығы.
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес осы Жарлықты шығарамын.
1-бап. 1996 жылға арналған республикалық бюджет: қолданылып жүрген бюджеттiк сынаптама бойынша 1-қосымшаға сәйкес кiрiстерi бойынша - 149646054 мың теңге, шығыстары бойынша - 193597186 мың теңге, тапшылықтың шектi мөлшерi - 43951132 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1996 жылдың iшiнде жаңа бюджеттiк сынаптама бойынша республикалық бюджеттi 2-қосымшаға сәйкес атқару кезең-кезеңмен көшудi жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының Үкiметi:
- жаңа бюджеттiк сынаптамаға көшу ретiне қарай республикалық бюджеттiк кiрiс бөлiгiн ведомстволық сынаптама бойынша республикалық бюджеттiң кiрiсiнiң ерекшелiктерiн және шығыс бөлiгiн ескере отырып бекiтсiн;
- осы Жарлықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес сомалар шегiне республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарын арнап бөлудi жүзеге асырсын.
2-бап. Осы Жарлық қолданылатын кезеңде Қазақ КСР-iнiң 1991 жылғы 17 маусымдағы "Ең төменгi тұтыну бюджетi туралы" (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 25, 324-құжат, 325-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 8, 140-құжат) және Қазақ КСР-iнiң 1991 жылғы 17 маусымдағы "Ең төменгi жалақы және еңбекақы төлеу саласындағы мемлекеттiк әлеуметтiк кепiлдiктер туралы" (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 25, 326-құжат, 327-құжат) Заңдарының күшi сондай-ақ Қазақ КСР-i мен Қазақстан Республикасы заң актiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлықтарының осы Жарлыққа "ең төменгi жалақы" ұғымын пайдалануға қайшы келетiн бөлiгiнде күшi тоқтатылады.
Қолданылып жүрген заңдарға тиiстi өзгерiстер енгiзiлгенге дейiн мемлекеттiк органдар осы Жарлықтың 12-бабының үшiншi бөлiгiн басшылыққа алатын болсын. "Ең төменгi жалақы" ұғымның орнына Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар "1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 12-бабында белгiленген "есептi көрсеткiш" ұғымы қолданылсын.
3-бап. 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң кiрiстерi мыналардың есебiнен:
- қосылған құнға салынатын салық;
- акциздер;
- төлем көзiнен ұстап қалынатын заңды тұлғалар мен жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
- бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға салынатын салық;
- бонустар, роялти, тiркелген (ренталық) төлемдердi (жер қойнауын пайдаланушылар Қазақстан Республикасының Үкiметiмен жеке контрактылар жасағанға дейiн) қосқанда, үстеме пайдаға салық;
- мемлекеттiк мүлiктi өткiзуден алынатын түсiмдер, мемлекетке тиесiлi акциялар пакеттерiнен түсетiн дивидендтер және меншiктен алынатын өзге де кiрiстер;
- экспортталатын және импортталатын тауарларға кеден бажы, кеден рәсiмдерiнiң төлемдерi және сыртқы экономикалық қызметтен түсетiн өзге де кiрiстер;
- заңды тұлғалардың Үкiмет кепiлдiгiмен алынған және республикалық бюджеттiң есебiнен өтелген шет ел кредиттерi бойынша сыртқы мiндеттемелердi орындауына байланысты шығыстарды олардың орнын толтыруы;
- мемлекет импорттаған бiрiншi қажеттегi тауарларды iшкi нарықта сатудан және тiкелей қаржыландыру бойынша берiлген кредиттер бойынша қаражатты ұлттық валютамен қайтарудан түскен түсiмдер, сондай-ақ зәру импорт бойынша өтелiмдер;
- iшкi республикалық есептiң нәтижелерi бойынша және директивалық кредиттер бойынша берешектiң орнын толтыруы;
- бюджетке жалпы республикалық басқа да төлемдер және салықтан тыс әртүрлi түсiмдер есебiнен қалыптасатын болады деп белгiленсiн.

Статья 4. Установить в составе доходов республиканского бюджета отчисления и поступления в следующие фонды:
- Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы (до заключения индивидуальных контрактов с недропользователями), на основе ставок, утвержденных Правительством Республики Казахстан, в процентах к стоимости реализованного минерального сырья;
- Республиканский фонд охраны природы за счет платежей и штрафных санкций за загрязнение окружающей природной среды, предусмотренных Законом Казахской ССР от 18 июня 1991 г. "Об охране окружающей природной среды" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 26, ст. 332).
Правительству Республики Казахстан осуществить финансирование расходов:
- по реализации функций Республиканского фонда охраны природы в размере 75 процентов от фактических поступлений;
- на геологические исследования и охрану недр в размере 70 процентов от совокупных поступлений в Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы и роялти по мере заключения индивидуальных контрактов с внутренними недропользователями в пределах предусмотренных расходов на эти цели.
Статья 5. Установить поступление средств от продажи объектов в рамках малой приватизации в сумме 900000 тыс. тенге, из них по 50 процентов зачислять в доходы местных республиканских бюджетов.
Предусмотреть поступление средств от массовой приватизации в сумме 2500000 тыс. тенге и от приватизации по индивидуальным проектам в сумме 11600000 тыс. тенге, а также поступления дивидендов от принадлежащих государству пакетов акций в сумме 2800000 тыс. тенге.
Статья 6. Установить в доходах республиканского бюджета поступления от размещения депозитов Правительства Республики Казахстан в банках второго уровня - 824300 тыс. тенге.<*>
Сноска. Статья 6 в редакции Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1
Статья 7. Поручить Правительству Республики Казахстан осуществить постепенный переход на распределение доходов между республиканским и местными бюджетами на основе долговременных стабильных нормативов.
В этих целях установить на 1996 год распределение общей суммы поступлений от общегосударственных налогов в бюджеты областей и города Алматы в следующих размерах:
а) по подоходному налогу с юридических лиц:
в городе Алматы и Мангистауской области по 20 процентов, остальных областях по 40 процентов;
б) по акцизам:
в городе Алматы и Павлодарской области по 20 процентов, остальных областях по 100 процентов;
в) по налогу на добавленную стоимость:

4-бап. Республикалық бюджет кiрiстерiнiң құрамында мына қорларға аударылатын және түсетiн қаражаты болады деп белгiленсiн:
- Үкiмет бекiткен ставкалар негiзiнде, өткiзiлген минералдық шикiзат құнына процент есебiмен алғанда Республикалық жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұлғайту қоры (жер қойнауын пайдаланушылармен жеке контрактылар жасағанға дейiн);
- "Айналадағы табиғи ортаны қорғау туралы" Қазақ КСР-iнiң 1991 жылғы 18 маусымдағы Заңында (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 26, 332-құжат) көзделген, айналадағы табиғи ортаны ластағаны үшiн төлемдер мен айыппұл санкциялары есебiнен Республикалық табиғатты қорғау қоры.
Қазақстан Республикасының Үкiметi:
- нақты түсiмдердiң 75 процентi мөлшерiнде Республикалық табиғатты қорғау қорының функцияларын жүзеге асыру жөнiндегi;
- Республикалық жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат ресурстарын ұлғайту қорына жиынтықты түсiмдердiң және осы мақсатқа көзделген шығындар шегiнде iшкi жер қойнауын пайдаланушылармен жеке контрактылар жасалуына қарай роялтидiң 70 процентi мөлшерiнде геологиялық зерттеулер мен жер қойнауын қорғауға жұмсалатын шығындарды қаржыландыруды жүзеге асырсын.
5-бап. Шағын жекешелендiру шеңберiнде объектiлер сатудан 900000 мың теңге сомасында қаражат түседi деп белгiленсiн, содан әрқайсысына 50 проценттен жергiлiктi және республикалық бюджеттердiң кiрiстерiне есептелсiн.
Жаппай жекешелендiруден 2500000 мың теңге сомасында және жеке жобалар бойынша жекешелендiруден 11600000 мың теңге сомасында қаражат түсiрiлуi, сондай-ақ мемлекетке тиесiлi акциялар пакеттерiнен 2800000 мың теңге сомасында дивидендтер түсiрiлуi көзделсiн.
6-бап. Республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерiн екiншi деңгейдегi банктерде орналастырудан түсетiн түсiм - 824300 мың теңге болып белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 6-бап жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 1996.12.31. N 60-I Заңымен.
7-бап. Қазақстан Республикасының Үкiметiне кiрiстердi ұзақ мерзiмдi тұрақты нормативтер негiзiнде республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң арасында бөлуге бiртiндеп көшудi жүзеге асыру тапсырылсын.
Осы мақсатпен 1996 жылға жалпымемлекеттiк салықтардан облыстар мен Алматы қаласының бюджеттерiне аударылатын түсiмдердiң жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерде белгiленсiн:
а) заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша:
Алматы қаласы мен Маңғыстау облысына - 20 проценттен, қалған облыстарға - 40 проценттен;
б) акциздер бойынша:
Алматы қаласы мен Павлодар облысына - 20 проценттен, қалған облыстарға - 100 проценттен;
в) қосылған құнға салынатын салық бойынша:

в Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской, Кокшетауской, Северо-Казахстанской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской и Южно-Казахстанской по 100 процентов, Акмолинской - 70 процентов, Карагандинской и Кустанайской по 50 процентов, Актюбинской и Жезказганской по 20 процентов, Атырауской, Мангистауской , Павлодарской и городе Алматы по 10 процентов;
г) по подоходному налогу с физических лиц, удерживаемому у источника выплат:
в Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской, Кокшетауской, Северо-Казахстанской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской, Южно-Казахстанской по 100 процентов, Карагандинской - 85,9, Актюбинской - 79,6, Жезказганской - 66,2, Кустанайской - 65,2, Акмолинской - 63,7, Павлодарской - 62, Мангистауской - 36, городе Алматы - 31,5 и Атырауской области - 10,1 процента.
Статья 8. Выделить в 1996 году субвенцию бюджетам областей в сумме 20018054 тыс. тенге, в том числе:
(тыс. тенге)
Алматинской - 2971028
Восточно-Казахстанской - 185414
Жамбылской - 2060584
Западно-Казахстанской - 1034859
Кзыл-Ординской, включая
пос.Тюре-Там и пос. Акай - 3961832
Кокшетауской - 1370055
Северо-Казахстанской - 915921
Семипалатинской - 1892027
Талдыкорганской - 2563054
Тургайской - 1105497
Южно-Казахстанской - 1957783
Статья 9. Установить, что в доходы местных бюджетов полностью зачисляются местные налоги и сборы, предусмотренные в Указе Президента Республики Казахстан, имеющем силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43), а также следующие платежи: подоходный налог с физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, доходы от аренды государственного имущества, плата за лесные пользования, плата за воду, государственная пошлина, поступления по штрафам и санкциям, прочие неналоговые поступления, за исключением зачисляемых в республиканский бюджет.
Статья 10. Установить с 1 января 1996 года тариф отчислений на государственное социальное страхование для юридических лиц (включая юридические лица с иностранным участием и представительства иностранных юридических лиц в части фонда заработной платы граждан Республики Казахстан) в размере 30 процентов от фонда оплаты труда. Для Добровольного общества инвалидов Республики Казахстан, Казахского общества слепых, Казахского общества глухих, а также для производственных, учебно-производственных организаций, являющихся собственностью этих обществ и созданных за счет их средств, в которых инвалиды составляют не менее 50 процентов от общего числа работников, Республиканское объединение предприятий пенсионеров "Ветеран", а также для производственных, учебно-производственных организаций, являющихся собственностью данного объединения и созданных за счет его средств, в которых работают только пенсионеры, Республиканское объединение предприятий Казахской республиканской организации ветеранов войны в Афганистане (без производственных организаций), Общества Красного Полумесяца и Красного Креста, коллегии адвокатов, крестьянских (фермерских) хозяйств, лиц, осуществляющих хозяйственную деятельность без образования юридического лица, установить тариф отчислений на государственное социальное страхование в размере 5 процентов.

Алматы, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Көкшетау, Солтүстiк Қазақстан, Семей, Талдықорған, Торғай және Оңтүстiк Қазақстан облыстарына - 100 проценттен, Ақмола облысына - 70 проценттен, Қарағанды және Қостанай облыстарына - 50 проценттен, Ақтөбе және Жезқазған облыстарына - 20 проценттен, Атырау, Маңғыстау, Павлодар облыстарына және Алматы қаласына - 10 проценттен;
г) төлем көзiнен ұстап қалынатын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша:
Алматы, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Көкшетау, Солтүстiк Қазақстан, Семей, Талдықорған, Торғай, Оңтүстiк Қазақстан облыстарына - 100 проценттен, Қарағанды облысына - 85,9, Ақтөбе облысына - 79,6, Жезқазған облысына - 66,2, Қостанай облысына - 65,2, Ақмола облысына - 63,7, Павлодар облысына - 62, Маңғыстау облысына - 36, Алматы қаласына - 31,5 процент және Атырау облысына - 10,1 процент.
8-бап. 1996 жылы облыстардың бюджеттерiне 20018054 мың теңге сомасында субвенция бөлiнсiн, соның iшiнде:
(мың теңге)
Алматы - 2971028
Шығыс Қазақстан - 185414
Жамбыл - 2060584
Батыс Қазақстан - 1034859
Қызылорда, Төретам және Ақай
пос. қосқанда - 3961832
Көкшетау - 1370055
Солтүстiк Қазақстан - 915921
Семей - 1892027
Талдықорған - 2563054
Торғай - 1105497
Оңтүстiк Қазақстан - 1957783
9-бап. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi Заң күшi бар N 2235 Жарлығында (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат) көзделген жергiлiктi салықтар мен алымдар, сондай-ақ мынадай төлемдер: кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы, мемлекеттiк мүлiктi жалға беруден алынатын табыстар, орманды пайдаланғаны үшiн төлем, су үшiн төлем, мемлекеттiк баж, айыппұл мен санкциялар бойынша түсiмдер, республикалық бюджетке есептелетiннен басқа өзге де салықтан тыс түсiмдер жергiлiктi бюджеттердiң кiрiсiне толық есептелетiн болып белгiленсiн.
10-бап. 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыруға аударым тарифi барлық заңды тұлғалар үшiн (шет ел қатысатын заңды тұлғалар мен Қазақстан Республикасы азаматтарының жалақы қорына қатысты бөлiгiнде шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерiн қосқанда) еңбекақы қорының 30 процентi мөлшерiнде белгiленсiн. Қазақстан Республикасы Мүгедектерiнiң ерiктi қоғамы, Қазақ зағиптар қоғамы, Қазақ саңыраулар қоғамы, сондай-ақ осы қоғамдардың меншiгi болып табылатын әрi солардың қаражаты есебiнен құрылған, бұларда мүгедектер жалпы қызметкерлер санының кемiнде 50 процентiн құрайтын өндiрiстiк және оқу-өндiрiстiк ұйымдары, Республикалық "Ардагер" зейнеткерлер кәсiпорындарының бiрлестiгi, сондай-ақ осы бiрлестiктiң меншiгi болып табылатын және соның қаражаты есебiнен құрылған, зейнеткерлер ғана жұмыс iстейтiн өндiрiстiк және оқу-өндiрiстiк ұйымдары, Ауғанстандағы соғыс ардагерлерiнiң Қазақ Республикалық ұйымының (өндiрiстiк ұйымдарсыз), Қызыл Жарты Ай және Қызыл Крест қоғамының Республикалық кәсiпорындар бiрлестiгi, адвокаттар алқалары, шаруалар (фермерлер) қожалықтары, заңды тұлға құрмай-ақ шаруашылық iсiмен айналысушы адамдар үшiн мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыруға аударым тарифi 5 процент мөлшерiнде белгiленсiн.

Общая сумма отчислений на государственное страхование распределяется по нормативам: в Пенсионный фонд Республики Казахстан - 85 процентов, Фонд обязательного медицинского страхования - 10 процентов и Фонд государственного социального страхования - 5 процентов.
Учесть, что в составе бюджетов областей и г. Алматы предусмотрены ассигнования в сумме 12104013 тыс. тенге для передачи указанных средств страховыми платежами областным и Алматинскому городскому отделениям Фонд обязательного медицинского страхования.
Статья 11. Установить, что с 1 января 1996 года Государственный фонд содействия занятости Республики Казахстан формируется за счет обязательных отчислений юридических лиц (включая юридические лица с иностранными участием и представительства иностранных юридических лиц в части фонда заработной платы граждан Республики Казахстан) в размере 2 процентов от фонда оплаты труда.
Освободить от взносов в Государственный фонд содействия занятости Республики Казахстан организации, содержащиеся за счет государственного бюджета Республики, Добровольного общества инвалидов Республики Казахстан, Казахского общества глухих, Казахского общества слепых, а также производственные, учебно-производственные организации, являющиеся собственностью этих обществ и созданные за счет их средств, в которых инвалиды составляют не менее 50 процентов от общего числа работников.
Определить, что финансирование расходов по переселенческим мероприятиям по ежегодно устанавливаемой квоте иммиграции осуществляется за счет средств Государственного фонда содействия занятости Республики Казахстан.
Статья 12. В целях повышения жизненного уровня работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, увеличить в 1996 году заработную плату указанным категориям работников в среднем в два раза в расчете на год.
Правительству Республики Казахстан до 1 января 1996 года разработать и утвердить систему оплаты труда работников организаций социальной сферы, содержащихся за счет государственного бюджета.
Установить с 1 января 1996 года расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налоговых и других платежей в соответствии с действующим законодательством, в ежемесячном исчислении, в следующих размерах:
I квартал - 320 тенге;
II квартал - 380 тенге;
III квартал - 460 тенге;
IV квартал - 530 тенге.
В целях эффективного использования бюджетных ассигнований и в связи с изменениями условий оплаты труда Правительству Республики Казахстан в I квартале 1996 года завершить оптимизацию сети организаций, содержащихся за счет бюджета, рационализацию норм и условий их деятельности.

Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыруға аударымның жалпы сомасы мынадай нормативтер бойынша бөлiнедi: Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына - 85 процент, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына - 10 процент және Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына - 5 процент.
Көрсетiлген қаражатты сақтандыру төлемдерiмен Мiндеттi медициналық сақтандыру қорының облыстық және Алматы қалалық бөлiмшелерiне беру үшiн облыстар мен Алматы қаласы бюджеттерiнiң құрамында 12104013 мың теңге сомасындағы қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
11-бап. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қоры 1996 жылғы 1 қаңтардан бастап заңды тұлғалардың (шет ел қатысатын заңды тұлғаларды және Қазақстан Республикасы азаматтарының жалақы қорына қатысты бөлiгiнде шетелдiк заңды тұлғалар өкiлдiктерiн қосқанда) мiндеттi төлемдерiнiң есебiнен еңбекақы қорының 2 процентi мөлшерiнде белгiленсiн.
Республиканың мемлекеттiк бюджетi есебiнен ұсталатын ұйымдар, Қазақстан Республикасы Мүгедектерiнiң ерiктi қоғамының, Қазақ саңыраулар қоғамының, Қазақ зағиптар қоғамының ұйымдары, сондай-ақ осы қоғамдардың меншiгi болып табылатын және солардың қаражаты есебiнен құрылған, мүгедектер жалпы қызметкерлер санының кемiнде 50 процентiн құрайтын өндiрiстiк және оқу-өндiрiстiк ұйымдары Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына жарна төлеуден босатылсын.
Қоныс аудару шаралары жөнiндегi шығындарды жыл сайын белгiленетiн иммиграция квотасы бойынша қаржыландыру Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қоры есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
12-бап. Бюджеттiк ұйымдар қызметкерлерiнiң тұрмыс деңгейiн арттыру мақсатында 1996 жылы бюджеттiк сала қызметкерлерiнiң жалақысы бiр жылға шаққанда орта есеппен екi есе арттырылсын.
Қазақстан Республикасының Үкiметi 1996 жылдың 1 қаңтарына дейiн әлеуметтiк саланың бюджеттiк ұйымдары қызметкерлерiнiң еңбек ақы төлеу жүйесiн жасап, бекiтетiн болсын.
1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап зейнетақыларды, жәрдемақылар мен өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ қолданылып жүрген заңдарға сәйкес айыппұл санкцияларын қолдану, салық және басқа да төлемдер үшiн есептi көрсеткiш ай сайынғы есеппен алғанда мынадай мөлшерде белгiленсiн:
I тоқсан - 320 теңге;
II тоқсан - 380 теңге;
III тоқсан - 460 теңге;
IҮ тоқсан - 530 теңге.
Бюджет қаражатын тиiмдi пайдалану мақсатында және еңбекке ақы төлеу шарттарының өзгеруiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi 1996 жылдың 1 тоқсанында бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың жүйесiн оңтайландыруды, олардың қызметiнiң нормалары мен жағдайларын ұтымды етудi аяқтасын.

Статья 13. Установить с 1 января 1996 года размеры ежемесячных государственных пособий семьям, имеющих детей, в процентах от расчетного показателя при сохранении действующего порядка их назначения и выплаты:
- единые пособия на детей в возрасте: до 3 лет - 125 процентов, от 3 до 18 лет - 130 процентов;
- пособия одиноким матерям на детей, а также пособия на несовершеннолетних детей в период розыска их родителей, уклоняющихся от уплаты алиментов, в возрасте:
до 3 лет - 100 процентов, от 3 до 18 лет - 115 процентов;
- пособия на детей военнослужащих срочной службы - 130 процентов;
- пособия на детей, инфицированных вирусом приобретенного иммунодефицита человека или больных СПИДом - 130 процентов;
- пособия неработающим многодетным матерям, имеющих четырех и более детей в возрасте до 7 лет - 100 процентов.
Учесть, что выплата пособия на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, производится ежеквартально в сумме 2200 тенге в первом, 2800 тенге - во втором, 3300 тенге - в третьем и 3800 тенге - в четвертом кварталах.
Выплата единовременного пособия на рождение ребенка в размере 400 процентов от расчетного показателя производится за счет средств республиканского Фонда государственного социального страхования.
Выплата единовременного пособия на погребение в размере 960 процентов от расчетного показателя производится пенсионерам за счет средств Пенсионного фонда, работающим гражданам - Фонда государственного социального страхования.
Статья 14. Предусмотреть ассигнования на финансирование образования с учетом сокращения с 1 сентября 1996 года плана приема студентов в государственные высшие учебные заведения республики на 20 процентов, в средние специальные учебные заведения - на 30 процентов, в профессионально-технические училища - на 25 процентов и перевода их обучения на договорную основу.
Статья 15. Установить стипендии аспирантам, обучающимся с отрывом от производства, в размерах:
с 1 января 1996 года - 2400 тенге;
с 1 апреля 1996 года - 2550 тенге;
с 1 июля 1996 года - 2700 тенге;
с 1 октября 1996 года - 2990 тенге.
Установить стипендии успевающим студентам государственных высших учебных заведений в размерах:
с 1 января 1996 года - 960 тенге;
с 1 апреля 1996 года - 1050 тенге;
с 1 июля 1996 года - 1080 тенге;
с 1 октября 1996 года - 1150 тенге.
Учащимся профессионально-технических училищ со сроком обучения до 10 месяцев и средних специальных учебных заведений стипендия устанавливается в размере 80 процентов от размера стипендии студентов государственных высших учебных заведений.

13-бап. 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап балалы отбасыларына берiлетiн ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақылардың мөлшерi оларды тағайындау мен төлеудiң қолданылып жүрген тәртiбi сақталып, есептi көрсеткiштердiң процентiмен алғанда былайша белгiленсiн:
- балалардың жасына қарай берiлетiн бiржолғы жәрдемақылар: 3 жасқа дейiн - 125 процент, 3 жастан 18 жасқа дейiн - 130 процент;
- жалғызiлiктi аналарға балаларына берiлетiн жәрдемақы, сондай-ақ олардың алимент төлеуден жалтарып жүрген ата-аналарын iздестiру кезеңiнде кәмелетке толмаған балаларға берiлетiн жәрдемақы;
3 жасқа дейiн - 100 процент, 3 жастан 18 жасқа дейiн - 115 процент;
- мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң балаларына берiлетiн жәрдемақы - 130 процент;
- адамның қорғаныш тапшылығы вирусы жұқтырылған немесе ЖҚТБ-мен ауыратын балаларға берiлетiн жәрдемақы - 130 процент;
- төрт және одан да көп 7 жасқа дейiнгi балалары бар жұмыс iстемейтiн аналарға берiлетiн жәрдемақы - 100 процент.
Тәрбиеленетiн және үйде оқытылатын мүгедек балаларға жәрдемақы тоқсан сайын мынадай сомада: бiрiншi тоқсанда - 2200 теңге, екiншi тоқсанда - 2800 теңге, үшiншi тоқсанда - 3300 теңге және төртiншi тоқсанда - 3800 теңге төленетiнi еске алынсын.
Бала туғанда есептi көрсеткiштiң 400 процентi мөлшерiнде берiлетiн бiржолғы жәрдемақыны төлеу Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
Өлген адамды жерлеу үшiн есептi көрсеткiштiң 960 процентi мөлшерiнде берiлетiн бiржолғы жәрдемақыны төлеу зейнеткерлерге Зейнетақы қорының қаражаты есебiнен, жұмыс iстейтiн азаматтарға - Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының есебiнен жүргiзiледi.
14-бап. Бiлiм берудi қаржыландыру қаражатын 1996 жылғы 1
қыркүйектен бастап республиканың мемлекеттiк жоғары оқу орындарына студенттер қабылдау жоспары 20 процент, арнаулы орта оқу орындарына - 30 процент, кәсiптiк-техникалық училищелерге - 25 процент қысқартылатынын және оларды оқыту шарттық негiзге көшiрiлетiнiн ескере отырып бөлу көзделсiн.
15-бап. Өндiрiстен қол үзiп оқитын аспиранттарға берiлетiн стипендиялар мынадай мөлшерде белгiленсiн:
1996 жылдың 1 қаңтарынан - 2400 теңге;
1996 жылдың 1 сәуiрiнен - 2550 теңге;
1996 жылдың 1 шiлдесiнен - 2700 теңге;
1996 жылдың 1 қазанынан - 2990 теңге.
Мемлекеттiк жоғары оқу орындарының оқу үлгерiп оқитын студенттерiне берiлетiн стипендиялар мынадай мөлшерде белгiленсiн:
1996 жылдың 1 қаңтарынан - 960 теңге;
1996 жылдың 1 сәуiрiнен - 1050 теңге;
1996 жылдың 1 шiлдесiнен - 1080 теңге;
1996 жылдың 1 қазанынан - 1150 теңге.
Оқу мерзiмi 10 айға дейiнгi кәсiптiк-техникалық училищелердiң және арнаулы орта оқу орындарының оқушыларына стипендиялар мемлекеттiк жоғары оқу орындары студенттерi стипендияларының мөлшерiнiң 80 процентi көлемiнде белгiленедi.

Статья 16. Сохранить в 1996 году для иногородних студентов и учащихся дневного обучения государственных высших и средних специальных учебных заведений республики, слушателей подготовительных отделений государственных высших учебных заведений льготный проезд на государственном железнодорожном, водном и автомобильном транспорте международного сообщения в каникулярное время (дважды в год в оба конца) в размере 50 процентов от стоимости билета за счет средств соответствующих бюджетов.
Статья 17. Предусмотреть в составе расходов бюджетов Павлодарской и Южно-Казахстанской областей ассигнования в сумме соответственно 14719 тыс. тенге и 11909 тыс. тенге на софинансирование мероприятий по Проекту социальной защиты Соглашения о Займе между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 12 июня 1995 года.
Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете ассигнования на поддержку и развитие малого и среднего бизнеса в сельском хозяйстве в сумме 3500000 тыс. тенге.
Предусмотреть в республиканском бюджете ассигнования на ведение мониторинга и создание инфраструктуры малого и среднего бизнеса в сумме 50 000 тыс. тенге.
Установить участие государства в софинансировании инфраструктурных проектов, осуществляемых за счет внешних кредитов и займов, в сумме 752600 тыс. тенге.
Статья 19. Предусмотреть в составе расходов республиканского бюджета средства в сумме 600000 тыс. тенге на техническое перевооружение сельского хозяйства на лизинговой основе.
Статья 20. Утвердить в республиканском бюджете резервный фонд Правительства Республики Казахстан в сумме 3574040 тыс. тенге, в том числе для финансирования чрезвычайных ситуаций в сумме 1857520 тыс. тенге.
Предусмотреть Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям на финансирование мероприятий по гражданской обороне ассигнования в сумме 464380 тыс. тенге.
Статья 21. Предусмотреть в республиканском бюджете средства на реализацию мероприятий по Указу Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 г. N 1344 "О новой жилищной политике" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 35, ст. 405) в сумме 2414776 тыс. тенге, в том числе за счет средств от приватизации государственного имущества в размере 10 процентов на формирование уставного фонда и кредитных ресурсов Государственному банку жилищного строительства Республики Казахстан.
Перечисление средств от приватизации государственного имущества на указанные цели осуществлять по мере их фактического поступления в бюджет.
Статья 22. Предусмотреть в бюджете ассигнования в сумме 6000000 тыс. тенге для выделения кредитных ресурсов государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан для проведения санации организаций.

16-бап. Республиканың мемлекеттiк жоғары және арнаулы орта оқу орындарының басқа жақтан келiп оқитын күндiзгi бөлiмiнiң студенттерi мен оқушылары, мемлекеттiк жоғары оқу орындарының даярлық бөлiмшелерiнiң тыңдаушылары үшiн 1996 жылы демалыс уақытында мемлекеттiк темiр жол, су және автомобиль көлiктерiнде (екi жаққа бiрдей жылына екi рет) жеңiлдiкпен жүру тиiстi бюджеттер қаражаты есебiнен билет құнының 50 процентi мөлшерiнде сақталсын.
17-бап. Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңарту және Даму банкiнiң арасындағы Займ туралы 1995 жылғы 12 маусымдағы Келiсiмнiң Әлеуметтiк қорғау жобасы бойынша шараларды бiрлесе қаржыландыруға Павлодар және Оңтүстiк Қазақстан облыстары бюджеттерiнiң құрамында тиiсiнше 14719 мың теңге және 11909 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн.
18-бап. Республикалық бюджетте ауыл шаруашылығында шағын және орта бизнестi қолдауға және дамытуға 3500000 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн.
Республикалық бюджетте мониторинг енгiзу мен шағын және орта бизнестiң инфрақұрылымын құруға 50000 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн.
Мемлекеттiң сыртқы кредиттер займдары есебiнен жүзеге асырылатын ифрақұрылымдық жобаларды 752600 мың теңге сомасында бiрлесе қаржыландыруға қатысуы белгiленсiн.
19-бап. Лизинг негiзiнде ауыл шаруашылығын техникамен қайта жарақтандыруға республикалық бюджеттiң шығыстары құрамында 600000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
20-бап. Республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 3574040 мың теңге сомасында, соның iшiнде төтенше жағдайларды қаржыландыру үшiн 1857520 мың теңге сомасында резерв қоры бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне азаматтық қорғаныс жөнiндегi шараларды қаржыландыруға 464380 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
21-бап. "Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 6 қыркүйектегi N 1344 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 35, 405-құжат) бойынша шараларды жүзеге асыруға республикалық бюджетте 2414776 мың теңге сомасында, соның iшiнде мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн қаражат есебiнен жарғылық қорды және Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тұрғын үй құрылыс банкiнiң кредит ресурстарын қалыптастыруға 10 процент мөлшерде қаражат көзделсiн.
Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн қаражатты осы мақсатқа аудару олардың бюджетке нақты келiп түсуiне қарай жүзеге асырылсын.
22-бап. Бюджетте банкiнiң қызмет етуiне берiлетiн ұйымдарға санация жүргiзуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Медетшi банкiне кредит ресурстарын бөлуге 6000000 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн.

Статья 23. В целях поддержки отечественных товаропроизводителей Правительству Республики Казахстан разработать систему государственных закупок продукции для нужд организаций, содержащихся за счет государственного бюджета Республики.
Статья 24. Национальному Банку Республики Казахстан до создания системы Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и передачи ей функции по исполнению бюджета обеспечить распределение доходов на счета соответствующих бюджетов по нормативам, установленным настоящим Указом и постановлениями маслихатов.
Статья 25. Правительству Республики Казахстан:
- предоставить кредит Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в сумме 3643800 тыс. тенге для кредитования высокоэффективных инвестиционных проектов;
- направить на финансирование строительства объектов на безвозвратной основе 1000000 тыс. тенге.
Статья 26. Определить, что источниками покрытия дефицита республиканского бюджета на 1996 год являются:
- поступления по внешним займам в сумме 28451132 тыс. тенге, в том числе за счет размещения синдицированного займа на международных частных рынках капитала в сумме 5700000 тыс. тенге;
- кредиты Национального Банка Республики Казахстан в сумме 7500000 тыс. тенге, из которых 35 процентов заимствуются в форме покупки государственных казначейских обязательств;
- доходы от продажи государственных казначейских обязательств, сберегательных облигаций и других государственных ценных бумаг в сумме 8000000 тыс. тенге, за исключением ценных бумаг Национального Банка Республики Казахстан.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете ассигнования на оплату:
- казначейских облигаций Министерства финансов Республики Казахстан в сумме 3500000 тыс. тенге.<*>
Сноска. Абзац второй исключен - Законом РК от 31 декабря 1996 г. N 60-1 .
Статья 28. Установить, что в 1996 году обслуживание государственного внутреннего долга кредитов, получаемых под дефицит республиканского бюджета, осуществляется по нулевой ставке.<*>
Сноска. Статья 28 - в редакции Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1 .
Статья 29. Установить, что материальные ценности из государственного резерва и подлежащего к сокращению военного имущества отпускаются организациям за плату по рыночным ценам на момент их реализации с зачислением выручки в доход республиканского бюджета.
Правительству Республики Казахстан установить порядок целевого использования получаемой выручки по ведомственной принадлежности.

23-бап. Отандық тауар өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Республиканың мемлекеттiк бюджетi есебiнен ұсталатын ұйымдардың қажетi үшiн мемлекеттiң өнiмдер сатып алу жүйесiн жасайтын болсын.
24-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық жүйесi құрылып, бюджеттi атқару жөнiндегi функциялар оған тапсырылғанға дейiн осы Жарлықпен және Мәслихаттар қаулыларымен белгiлеген нормативтер бойынша тиiстi бюджеттердiң шоттарына кiрiстерiнiң бөлiнуiн қамтамасыз етсiн.
25-бап. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
- аса тиiмдi инвестициялық жобаларды кредиттеу үшiн Қазақстан Республикасының Экспорт-импорт банкiне 3643800 мың теңге сомасында кредит берсiн;
- объектiлер құрылысын қаржыландыруға қайтарымсыз негiзде 1000000 теңге бөлсiн.
26-бап. 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң тапшылығын өтеу көздерi мыналар болып белгiленсiн:
- 28451132 мың теңге сомасында сыртқы займдар бойынша түсетiн түсiмдер, соның iшiнде халықаралық жеке капитал нарықтарында синдицияланған займды орналастыру есебiнен 5700000 мың теңге сомасында;
- Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң 7500000 мың теңге сомасында кредиттерi, олардың 35 процентi мемлекеттiк қазынашылық мiндеттемелердi сатып алу түрiнде қарызға алынады;
- 8000000 мың теңге сомасында мемлекеттiк қазынашылық мiндеттемелерiн, жинақ облигацияларын және басқа да мемлекеттiк бағалы қағаздарды, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң бағалы қағаздарын қоспағанда, сатудан түсетiн кiрiстер.
27-бап. Республикалық бюджетте:
- 3092500 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк iшкi қарызына қызмет көрсету жөнiндегi және 1996 жылғы республикалық бюджеттiң 1067000 мың теңге сомасындағы тапшылығына бөлiнетiн кредит жөнiндегi проценттердi;
ЕСКЕРТУ. 27-баптың 2-абзацы алынып тасталды - Қазақстан Республикасының 1996.12.31. N 60-I Заңымен.
28-бап. 1996 жылғы мемлекеттiк iшкi қарызға және республикалық бюджет тапшылығына алынған несиелерге қызмет көрсету нөлдiк ставка бойынша жүзеге асырылатын болып белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 28-бап жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 1996.12.31. N 60-I Заңымен.
29-бап. Мемлекеттiк резервтен алынатын және әскери мүлiктi қысқартуға жататын материалдық құндылықтар ұйымдарға оларды өткiзу сәтiндегi нарықтық бағалар бойынша белгiленетiн ақыға босатылып, түскен табыс республикалық бюджеттiң кiрiсiне есептеледi деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ведомстволық тиесiлiгi бойынша алынатын түсiмдi нысаналы жұмсау тәртiбiн белгiлесiн.

Статья 30. Отнести в государственный внутренний долг Республики Казахстан сумму в размере 8625000 тыс. тенге, выданную Национальным Банком Республики Казахстан в виде кредита под дефицит республиканского бюджета 1995 года.
С учетом ранее установленного предельного уровня установить лимит государственного внутреннего долга по состоянию на 31 декабря 1996 года в размере 30925000 тыс. тенге.
Правительству Республики Казахстан определить предельно допустимый размер государственного внешнего долга Республики Казахстан по состоянию на 31 декабря 1996 года.
Предоставить право Правительству Республики Казахстан осуществлять в течение 1996 года погашения государственного внешнего долга за счет дополнительного кредита Национального Банка Республики Казахстан на сумму недопоступления средств внешнего заимствования под дефицит республиканского бюджета на 1996 год.
Статья 31. Увеличить расходы республиканского бюджета по министерствам, государственным комитетам, другим государственным органам, содержащимся за счет средств республиканского бюджета, а также выделить ассигнования бюджетам областей и г.Алматы на сумму 17159500 млн.тенге.
Правительству Республики Казахстан осуществить адресное распределение этих ассигнований.<*>
Сноска.Текст дополнен статьей 31 - Закон республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1 .
Статья 32. Настоящий Указ вступает в силу с 1 января 1996 г.<*>
Сноска. Статью 31 считать статьей 32 - Закон Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1 .
Президент
Республики Казахстан
#
Приложение N 1
к Указу Президента Республики
Казахстан, имеющему силу Закона,
от 21 декабря 1995 г. N 2700
Республиканский бюджет
Республики Казахстан на 1996 год
(по действующей классификации)
Доходы
I. Раздел: Учреждения и мероприятия по бюджету (тыс. тенге)
Общегосударственные налоги
1. Подоходный налог с юридических лиц 22693880
2. Налог на добавленную стоимость 19820668
3. Акцизы 4009390
4. Налог на операции с ценными бумагами 524900
5. Налог на сверхприбыль за использование природных
ресурсов 3606090
6. Подоходный налог с физических лиц, удерживаемый
у источника выплаты 9102731
Итого общегосударственных налогов 59757659
Сборы и неналоговые доходы
1. Поступления от Нацбанка Республики Казахстан и
банков второго уровня в доход бюджета, всего 824300<*>
Сноска.Цифра 498380 заменена на цифру 824300 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1
из них:
- от прибыли текущего года 0 <*>
Сноска. Цифра 41595000 заменена на цифру 0 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
- от доходов за депозиты Правительства в Национальном
Банке Казахстана и в банках второго уровня 824300

30-бап. 1995 жылғы республикалық бюджеттiң тапшылығына кредит түрiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi берген 8625000 мың теңге мөлшерiндегi қаражат Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк iшкi қарызына жатқызылсын.
Бұдан бұрын белгiлеген шектi деңгейдi ескере отырып 1996 жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша мемлекеттiк iшкi қарыздың лимитi 30925000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметi 1996 жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сыртқы қарызының шектi ықтимал мөлшерiн белгiлесiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметiне 1996 жылдың iшiнде 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң тапшылығына сыртқы қарыз алу көздерiнiң кем келiп түскен қаражатының сомасына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң беретiн қосымша кредитi есебiнен мемлекеттiк сыртқы қарызды өтеу құқығы берiлсiн.
31-бап. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, республикалық бюджет бойынша есебiнен ұсталатын басқа да мемлекеттiк органдар бойынша республикалық бюджет шығыстары ұлғайтылсын, сондай-ақ облыстар мен Алматы қаласының бюджеттерiне 17159500 млн. теңге сомасында қаржы бөлiнсiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметi осы қаржыны атаулы бөлудi жүзеге асырсын.
ЕСКЕРТУ. Жарлық 31-баппен толықтырылды, 31-бап 32-бап болып саналды - Қазақстан Республикасының 1996.12.31. N 60-I Заңымен .
32-бап. Осы Жарлық 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi
бар N 2700 Жарлығына
N 1-қосымша
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша өзгертiлдi және 14-жолмен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 1996.12.31. N 60-I Заңымен.
Қазақстан Республикасының 1996 жылға
арналған республикалық бюджетi
(қолданылып жүрген сыныптама бойынша)
Кiрiстер
I бөлiм: Бюджет бойынша мекемелер мен шаралар (мың теңге)
Жалпымемлекеттiк салықтар
1. Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы 22693880
2. Қосылған құнға салынатын салық 19820668
3. Акциздер 4009390
4. Бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға
салынатын салық 524900
5. Табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн үстеме
пайдаға салынатын салық 3606090
6. Жеке тұлғалардың төлем көзiнен алынатын
табыс салығы 9102731
Жалпымемлекеттiк салықтар жиынтығы 59757659
Алымдар мен салыққа жатпайтын кiрiстер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнен және
екiншi деңгейдегi банктерден бюджет кiрiсiне
түсiмдер, барлығы: 824300
соның iшiнде:
- ағымдағы жылдың пайдасынан 0
- Үкiметтiң Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердегi
депозиттерi үшiн кiрiстен 824300

2. Возмещение расходов бюджета, всего 8907741
а) бюджетных ссуд и кредитов с процентами под
недостаток собственных оборотных средств 1407741
б) кредита, полученного Реабилитационным банком
Республики Казахстан 3500000
в) долгов по директивным кредитам под гарантию
Правительства Республики Казахстан и акимов 3000000
г) сумм по результатам внутриреспубликанского зачета 1000000
3. Сборы и разные неналоговые доходы, всего 21931900<*>
Сноска. Цифра 17772400 заменена на цифру 21931900 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
в том числе:
а) арендная плата за использование комплекса
"Байконур" 8165000
б) прочие поступления 13766900<*>
Сноска. Цифра 9607400 заменена на цифру 13766900 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
4. Поступление средств от реализации зерна 6000000
5. Доходы от продажи права на землю 173200
6. Поступления от приватизации государственного
имущества 14550000
7. Поступление дивидендов на принадлежащие
государству пакеты акций 2800000
Итого по сборам и неналоговым доходам 55187141
Итого доходов по I разделу 114944800
II. Раздел: Фонды целевого финансирования
Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства
минерально-сырьевой базы 4570000
Республиканский фонд охраны природы 150545
Итого доходов по II разделу 4720545
III. Раздел: Внешнеэкономическая деятельность
1. Таможенные пошлины за:
а) экспортируемые товары 15149000
б) импортируемые товары 4168000
2. Таможенные процедуры 1072029
3. Поступления от роялти и бонусов 5320000
4. Поступления от продажи импортных товаров первой
необходимости на внутреннем рынке 298200
5. Возврат средств в национальной валюте по прямому
финансированию 199510
6. Возмещениями организациями расходов бюджета, связанных
с погашениям их внешних обязательств в иностранной
валюте 744151
7. Возмещение организациями расходов бюджета по
правительственным гарантиям 1515495
8. Сборы за оказание консульских услуг 497000
9. Возмещение в доход бюджета средств займа по
самозащите 17324
10. Прочие 1000000
Итого доходов по III разделу 29980709
Всего доходов по республиканскому бюджету 149646054
Расходы
I. Раздел: Учреждения и мероприятия по бюджету
1. Финансирование экономики, всего 31651717<*>
Сноска. Цифра 35151717 заменена на цифру 31651717 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
в том числе:
Промышленный комплекс
Министерство энергетики и угольной промышленности
- на возобновляемые источники энергии 20000
Министерство промышленности и торговли
- на водоотлив Миргалимсайского месторождения 374094
Итого по промышленному комплексу 394094
Строительный Комплекс
Министерство строительства, жилья и застройки территорий
- на проектирование 50000
Итого по строительному комплексу 50000
Агропромышленный комплекс
Комитет по водным ресурсам, на операционные расходы 244576
Казсельхозакадемия, всего 6520
в том числе на помологический сад 4576
Минсельхоз, всего 10065066
из них:
- операционные расходы 2385066
- на развитие малого и среднего бизнеса в
сельском хозяйстве 3500000
- приобретение техники на лизинговой основе 600000
- Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства 3580000
Государственный комитет Республики Казахстан по земельным
отношениям и землеустройству, на операционные расходы 376740
Итого по агропромышленному комплексу 10692902
Транспортный комплекс и связь
Министерство транспорта и коммуникаций, всего 113560
из них:
- операционные расходы (содержание путевого хозяйства,
судоходных шлюзов и инспекции безопасности
судоходства) 62069
- на содержание фельдъегерской службы 51491
Акционерное общество "Казахстан жолдары" (по
селезащитным мероприятиям) 62555
Итого по транспорту и связи 176115
Социальный комплекс

2. Бюджет шығыстарының орнын толтыру, барлығы: 8907741
а) өз айналым қаражатының жетiспеушiлiгiне
процентiмен бюджет несиелерi мен
кредиттерiнен 1407741
ә) Қазақстан Республикасының Медетшi банкiнен
алған кредиттен 3500000
б) Қазақстан Республикасының Үкiметi мен
әкiмдердiң кепiлдiгiне берiлген директивалық
кредиттер бойынша борыштардан 3000000
в) iшкiреспубликалық есеп нәтижелерi бойынша
сомадан 1000000
3. Алымдар және салыққа жатпайтын түрлi
кiрiстер, барлығы: 21931900
соның iшiнде:
а) "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн
алынатын жалдау ақысы 8165000
ә) өзге түсiмдер 13766900
4. Астық сатудан алынатын қаражаттың түсуi 6000000
5. Жерге берiлген құқықты сатудан түсетiн
кiрiстер 173200
6. Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден
түсетiн түсiмдер 14550000
7. Мемлекетке тиесiлi акциялардың пакеттерiне
дивидендтердiң түсiмi 2800000
Алымдар мен салыққа жатпайтын кiрiстер
жиынтығы: 55187141
I бөлiм бойынша кiрiстер жиынтығы: 114944800
II бөлiм: мақсатты қаржыландыру қорлары
Жер қойнауын қорғау мен минералдық шикiзат
базасын қалпына келтiрудiң республикалық қоры 4570000
Республикалық табиғатты қорғау қоры 150545
II бөлiм бойынша кiрiстер жиынтығы: 4720545
III бөлiм: Сыртқыэкономикалық қызмет
1. Кеден бажы:
а) экспортталатын тауарлар үшiн 15149000
ә) импортталатын тауарлар үшiн 4168000
2. Кеден рәсiмдерi 1072029
3. Роялти мен бонустардан алынатын түсiмдер 5320000
4. Iшкi рынокта бiрiншi қажеттi импорттық
тауарларды сатудан алынатын түсiмдер 298200
5. Тiкелей қаржыландыру бойынша қаражаттың
ұлттық валютамен қайтарылуы 199510
6. Ұйымдардың шетел валютасымен олардың сыртқы
мiндеттемелерiн өтеуге байланысты бюджет
шығыстарының орнын толтыруы 744151
7. Ұйымдардың Үкiметтiң кепiлдiктерi бойынша
бюджет шығыстарының орнын толтыруы 1515495
8. Консулдық қызмет көрсетiлгенi үшiн алымдар 497000
9. Әлеуметтiк қорғау жөнiндегi займ
қаржыларының бюджет кiрiсiне өтеуi 17324
10. Өзгелерi 1000000
III бөлiм бойынша кiрiстер жиынтығы: 29980709
Республикалық бюджет бойынша барлық кiрiстер: 149646054
Шығыстар
I бөлiм. Бюджет бойынша мекемелер мен шаралар
1. Экономиканы қаржыландыру, барлығы 31651717
соның iшiнде:
Өнеркәсiп кешенi
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi
- қалпына келтiрiлетiн энергия көздерiне 20000
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi
- Мырғалымсай кен орнының су төкпесiне 374094
Өнеркәсiп кешенi бойынша жиынтығы: 394094
Құрылыс кешенi
Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрлiгi -
жобалауға 50000
Құрылыс кешенi бойынша жиынтығы: 50000
Агроөнеркәсiп кешенi
Су ресурстары жөнiндегi комитет
операциялық шығыстарға 244576
Қазақ ауыл шаруашылық академиясы, барлығы 6520
соның iшiнде помологиялық бау-бақшаға 4576
Ауыл шаруашылық министрлiгi, барлығы 10065066
соның iшiнде:
- операциялық шығыстар 2385066
- ауыл шаруашылығында шағын және орташа
бизнестi дамытуға 3500000
- лизингтiк негiзде техника сатып алуға 600000
- Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры 3580000
Қазақстан Республикасының жер қатынастары
және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi, операциялық шығыстарға 376740
Агроөнеркәсiптiк кешен бойынша жиынтығы: 10692902
Көлiк кешенi және байланыс
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, барлығы 113560
соның iшiнде:
- операциялық шығыстар (жол шаруашылығы, кеме
жүретiн шлюздер және кеме қатынасы
қауiпсiздiгi инспекциясын ұстауға) 62069
- фельдьегерлiк қызметтi ұстауға 51491
"Қазақстан жолдары" акционерлiк қоғамы (селден
қорғау шаралары бойынша) 62555
Көлiк және байланыс бойынша жиынтығы: 176115
Әлеуметтiк кешен

1. Расходы по выплате льгот, всего 1112195
в том числе:
на предоставление льгот по проезду и услугам
связи, всего 1112195
- детям-инвалидам 30160
- инвалидам первой и второй групп 240178
- гражданам, получающим пенсии за особые заслуги
перед Республикой Казахстан 51141
- участникам и инвалидам Великой Отечественной
войны 790716
2. На реализацию новой жилищной политики, всего 2414776
3. На прочие мероприятия по социальному комплексу
а) Минкультуры (Кинокомпания "Казахкино"), всего 97067
из них:
- дотация на покрытие убытков сельской
киносети и кинопрокатов 37337
- на производство национальных, художественных,
хроникально-документальных, детских и
мультипликационных фильмов 54730
- мероприятия по празднованию 100-летия кино 5000
б) Казахское государственное информационное агентство 10800
в) Национальное агентство по делам печати и массовой
информации 933065
г) Минмолтурспорт, на капитальный ремонт 67799
Итого по социальному комплексу 4635702
Не вошедшие в комплексы
Минэкобиоресурсов (операционные расходы) 155680
Комитет лесного хозяйства (операционные расходы) 622720
Главное управление геодиезии и картографии 85000
Комитет по госматрезервам, всего 1254437<*>
Сноска. Цифра 4754437 заменена на цифра 1254437 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
из них:
- операционные расходы 110637
Расходы на мероприятия по спасению людей на водах 821
Затраты на укрепление материальной базы казначейства и
налоговой полиции 850744
Таможенный комитет 50645
На развитие материально-технической базы Парламента
Республики Казахстан 30881
Управление Делами Президента Республики Казахстан 280200
Главное управление по гидрометерологии, на операционные
расходы 304500
Кредит государственному Экспортно-импортному банку
Республики Казахстан 3643800
Государственные капитальные вложения 1000000
На проведение приватизации 92876
На финансирование деятельности государственного
Реабилитационного банка Республики Казахстан, всего 6000000
в том числе расходы по конверсии, осуществляемые
через Минэкономики 400000
Госкомстат (перепись населения) 28000
Расходы на софинансирование инвестиционных проектов 752600
Расходы по внедрению мониторинга и созданию
инфраструктуры малого и среднего бизнеса 50000
Прочие расходы Министерства финансов 500000
Итого по не вошедшим в комплексы 15702904<*>
Сноска. Цифра 19202904 заменена на цифру 15702904 - Закон
республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
2. Финансирование социально-культурных
мероприятий, всего 24318082
из них:
а) образование и профессиональная подготовка
кадров 11037060
б) культура и искусство 1199319
в) средства массовой информации 4729208
г) здравоохранение 5660544
д) физическая культура 737705
е) социальное обеспечение, всего 954246
из них:
- содержание организации и проведение мероприятий
по социальному обеспечению 158519
- компенсация расходов на санаторно-курортное лечение
и материальную помощь участникам и инвалидам
Великой Отечественной Войны 706052
- приобретение общественными объединениями средств
сурдо-тифло техники 89675

1. Жеңiлдiктер төлемдерi бойынша шығыстар,
барлығы 1112195
соның iшiнде:
- жүрiп-тұру және байланыс қызметi жөнiнде
жеңiлдiктер беруге, барлығы 1112195
- мүгедек балаларға 30160
- бiрiншi және екiншi топтардағы мүгедектерге 240178
- Қазақстан Республикасына ерекше еңбек сiңiргенi
үшiн зейнетақы алатын азаматтарға 51141
- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерiне 790716
2. Жаңа тұрғын үй саясатын жүзеге асыруға,
барлығы 2414776
3. Әлеуметтiк кешен бойынша өзге де шараларға
а) Мәдениет министрлiгi ("Қазақкино" кино
компаниясы), барлығы 97067
соның iшiнде:
- селолық киножүйесi мен кинопрокат ұйымдарының
шығындарын өтеуге 37337
- ұлттық, көркем, хроникалды-деректi, балалар
фильмдерi мен мультипликациялық фильмдер
шығаруға 54730
- Киноның 100 жылдық мерекесi шараларына 5000
ә) Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi 10800
б) Баспасөз және бұқаралық ақпарат iсi жөнiндегi
Ұлттық агенттiк 933065
в) Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi,
күрделi жөндеуге 67799
Әлеуметтiк кешен бойынша жиынтығы: 4635702
Кешенге кiрмейтiндер
Экология және биоресурстар министрлiгi
(операциялық шығыстар) 155680
Орман шаруашылығы комитетi (операциялық
шығыстар) 622720
Геодезия және картография бас басқармасы 85000
Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi
комитет, барлығы 1254437
соның iшiнде:
- операциялық шығыстар 110637
Адамдарды суға кетуден құтқару шараларына
жұмсалатын шығындар 821
Қазынашылықтың және салық полициясының
материалдық базасын нығайтуға жұмсалатын
шығыстар 850744
Кеден комитетi 50645
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
материалдық-техникалық базасын дамытуға 30881
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Iс басқармасы 280200
Гидрометеорология жөнiндегi бас басқарма,
операциялық шығыстар 304500
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
Экспорт-импорт банкiне берiлетiн кредит 3643800
Мемлекеттiк күрделi қаржылар 1000000
Жекешелендiрудi жүзеге асыруға 92876
Қазақстан Республикасы Медетшi банкiнiң
қызметiн қаржыландыруға, барлығы 6000000
соның iшiнде:
Экономика министрлiгi арқылы жүзеге асырылатын
конверсия жөнiндегi шығыстар 400000
Мемлекеттiк статистика комитетi (халық санағы) 28000
Инвестициялық жобаларды бiрлесе қаржыландыруға
жұмсалатын шығыстар 752600
Мониторингтi енгiзуге және шағын және орташа
бизнестiң инфрақұрылымын жасауға шығыстар 50000
Қаржы министрлiгiнiң басқа да шығыстары 500000
Кешендерге кiрмейтiндер бойынша жиынтығы: 15702904
2. Әлеуметтiк-мәдени шараларды қаржыландыру,
барлығы 24318082
соның iшiнде:
а) бiлiм беру және кадрларды кәсiптiк даярлау 11037060
ә) мәдениет пен өнер 1199319
б) бұқаралық ақпарат құралдары 4729208
в) денсаулық сақтау 5660544
г) дене тәрбиесi 737705
д) әлеуметтiк қамсыздандыру, барлығы 954246
соның iшiнде:
- әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi мекемелердi
ұстауға және өткiзiлетiн шараларға 158519
- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерiнiң санаторий-курорттық емделуiне
және оларға материалдық көмекке жұмсалған
шығыстардың орнын толтыру 706052
- қоғамдық бiрлестiктердiң сурдо-тифло
техникалық құралдарын сатып алуына 89675

3. Финансирование науки, всего 3050000
4. Расходы на оборону, всего 17240462
из них:
- Вооруженные Силы общего назначения 16830198
- Республиканская гвардия 410264
5. Расходы на содержание государственных органов, всего 4576422
из них:
- Парламент Республики Казахстан 572414
- Администрация Президента Республики Казахстан 1005907
- Верховный Суд Республики Казахстан 136857
- Конституционный Совет Республики Казахстан 18500
- областные суды и Алматинский городской суд 407990
- районные суды 1160814
- военные суды 49625
- Прокуратура Республики Казахстан 1224315
6. Расходы на содержание правоохранительных
органов, всего 19647650
из них:
- МВД (включая Государственный следственный
комитет) 11418300
- КНБ 2394190
- Госкомитет по охране государственной границы 3367000
- Военный институт погранвойск 312300
- Внутренние войска 2143420
- Гостехкомиссия по защите информации при
Правительстве 12440
7. Расходы на содержание Аппарата Правительства
Республики Казахстан, центральных и местных
исполнительных органов 8168340<*>
Сноска. Цифра 13168340 заменена на цифру 8168340 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
8. Резервные фонды, всего 3574040
из них:
- для финансирования чрезвычайных ситуаций 1857520
- для финансирования мероприятий по гражданской
обороне 464380
9. Разные выплаты, всего 2040000
из них:
- средства за выкуп зерна для госнужд 2000000
- оплата услуг адвокатов 40000
10. Прочие расходы 2052460
11. Расходы на проведение выборов 102864
12. Расходы по обслуживанию государственного
внутреннего долга, всего 3905250<*>
Сноска. Цифра 8064750 заменена на цифру 3905250 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
из них:
- уплата процентов за кредит под дефицит бюджета 0<*>
Сноска. Цифра 1067000 заменена на цифру 0 - Закон Республики
Казахстан от 21 декабря 1996 г. N 60-1.
- расходы по уплате процентов по внутреннему долгу 0<*>
Сноска. Цифра 3092500 заменена на цифру 0 - Закон Республики
Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
- на расходы по погашению казначейских облигаций 3500000
- расходы по обслуживанию казначейских облигаций 5250
- резерв на погашение краткосрочных казначейских
векселей 400000
13. Расходы по обслуживанию межгосударственных
организаций 529958
Субвенции местным бюджетам 20018054
Итого расходов по I разделу 158034799<*>
Сноска. Цифра 153534799 заменена на цифру 158034799 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
14. Ассигнования министерствам, государственным комитетам,
другим государственным органам, содержащимся за счет средств
республиканского бюджета, а также бюджетам областей и г.Алматы -
17159500.<*>
Сноска. Раздел I дополнен строкой 14 - Закон Республики
Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
II. Раздел: Фонды целевого финансирования
Республиканский фонд воспроизводства
минерально-сырьевой базы 3200000
Фонд охраны природы 112908
Итого расходов по II разделу 3312908
III. Раздел: Внешнеэкономическая деятельность
На выкуп валюты по содержанию посольств,
представительств и на другие цели, всего 24084479<*>
Сноска. Цифра 28584479 заменена на цифру 24084479 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
в том числе:

3. Ғылымды қаржыландыру, барлығы 3050000
4. Қорғанысқа жұмсалатын шығыстар, барлығы 17240462
соның iшiнде:
- жалпы мақсаттағы Қарулы Күштерге 16830198
- Республикалық ұланға 410264
5. Мемлекеттiк органдарды ұстауға жұмсалатын
шығыстар, барлығы 4576422
соның iшiнде:
- Қазақстан Республикасының Парламентi 572414
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң
әкiмшiлiгi 1005907
- Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты 136857
- Қазақстан Республикасының Конституциялық
Кеңесi 18500
- облыстық соттар, Алматы қалалық соты 407990
- аудандық соттар 1160814
- әскери соттар 49625
- Қазақстан Республикасының Прокуратурасы 1224315
6. Құқық қорғау органдарын ұстау шығыстары,
барлығы 19647650
соның iшiнде:
- Iшкi iстер министрлiгi (Мемлекеттiк тергеу
комитетiн қоса алғанда) 11418300
- Ұлттық қауiпсiздiк комитетi 2394190
- Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi 3367000
- Шекара әскерлерiнiң әскери институты 312300
- Iшкi әскерлер 2143420
- Үкiмет жанындағы ақпарат қорғау жөнiндегi
мемлекеттiк техникалық комиссия 12440
7. Қазақстан Республикасының Үкiметi, Орталық
және жергiлiктi атқарушы органдарды ұстауға
арналған шығыстар 8168340
8. Резервтiк қорлар, барлығы 3574040
соның iшiнде:
- төтенше жағдайларды қаржыландыру үшiн 1857520
- азаматтық қорғаныс жөнiндегi шараларды
қаржыландыру үшiн 464380
9. Әртүрлi төлемдер, барлығы 2040000
соның iшiнде:
- мемлекет мұқтажы үшiн астық сатып алуға
арналған қаражат 2000000
- адвокаттар қызметiне ақы төлеу 40000
10. Өзге де шығыстар 2052460
11. Сайлау өткiзу шығыстары 102864
12. Мемлекеттiк iшкi қарызға қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар, барлығы 3905250
соның iшiнде:
- бюджет тапшылығына берiлген кредит үшiн
проценттер төлеу 0
- iшкi қарыздар бойынша проценттер төлеу
жөнiндегi шығыстар 0
- қазынашылық облигацияларын өтеу жөнiндегi
шығыстарға 3500000
- қазынашылық облигацияларына қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар 5250
- қысқа мерзiмдi қазынашылық вексельдерiн
өтеуге резерв 400000
13. Мемлекетаралық ұйымдарға қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар 529958
14. Министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, 17159500
республикалық бюджет қаржылары есебiнен
ұсталатын басқа да мемлекеттiк органдарға,
сондай-ақ облыстар мен Алматы қаласының
бюджеттерiне қаржы бөлу
Жергiлiктi бюджеттерге субвенциялар 20018054
I бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы: 158034799
II бөлiм: Мақсатты қаржыландыру қорлары
Республикалық минерал-шикiзат базасын қалпына
келтiру қоры 3200000
Табиғатты қорғау қоры 112908
II бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы: 3312908
III бөлiм. Сыртқы экономикалық қызмет
Елшiлiктердi, өкiлдiктердi ұстау жөнiнде және
басқа да мақсаттарға валюта сатып алу, барлығы 24084479
соның iшiнде:

1) расходы на погашение внешних займов и
обязательств 17546458<*>
Сноска. Цифра 22046458 заменена на цифру 17546458 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
2) расходы на внешнеэкономическую деятельность 4230521
в том числе:
- взносы в международные организации 1278000
- содержание исполнительных органов СНГ 5396
- содержание действующих и новых посольств 2438268
- взнос в уставный фонд Центральноазиатского
Банка сотрудничества и развития 47357
- возврат временно привлеченных средств Госконцерна
"Каспийшельф" для погашения внешнего долга 355000
- прочие расходы 106500
3) на оплату "Сосиете Женераль де Сюрвеянс С.А."
(СЖС) за экспортную оценку импортируемых товаров 887500
4) расходы на неотложные нужды Правительства
Республики Казахстан 1420000
Расходы, связанные с выполнением государственных
обязательств 8165000
Итого расходов по III разделу 32249479<*>
Сноска. Цифра 36749479 заменена на цифру 32249479 - Закон
Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1.
Всего расходов по республиканскому бюджету 193597186
Превышение расходов над доходами (дефицит), всего -43951132
в том числе покрытие за счет:
I. Внешних источников финансирования, всего 28451132
в том числе:
1. Поступлений по внешнему займу 29451132
- синдицированных займов 5700000
2. За минусом сумм корректировки, всего -1000000
в том числе:
- на погашение внешнего государственного займа -1000000
II. За счет реализации ценных бумаг, всего 8000000
из них:
- Сберегательные облигации для населения 1000000
- Поступления средств от аукционной продажи
государственных краткосрочных казначейских
векселей и других ценных бумаг 7000000
III. За счет внутренних источников финансирования, всего 7500000
в том числе:
- кредитных ресурсов Национального Банка
Республики Казахстан 7500000
____________________
Приложение N 2
к Указу Президента Республики
Казахстан, имеющему силу Закона,
от 21 декабря 1995 года N 2700
Республиканский бюджет
Республики Казахстан
на 1996 год
(по новой бюджетной классификации)
(тыс. тенге)
Доходы и полученные официальные
трансферты 149646054
I. Налоговые поступления 90212233
1. Подоходный налог на прибыль, доход и прирост 31796611
капитала
- Подоходный налог с юридических лиц 22693880
- Подоходный налог с физических лиц 9102731
2. Налоги на собственность 524900
- Налог на операции с ценными бумагами 524900
3. Внутренние налоги на товары и услуги 37501693
- Налог на добавленную стоимость 19820668
- Акцизы 4009390
- Поступления за использование природных
ресурсов 8926090
- Лицензии на ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности 25000
- Прочие налоги на товары и услуги 4720545

1) сыртқы займдар мен мiндеттемелердi өтеуге
жұмсалатын шығыстар 17546458
2) сыртқы экономикалық қызметке жұмсалатын
шығыстар 4230521
соның iшiнде:
- халықаралық ұйымдарға жарналар 1278000
- ТМД атқарушы органдарын ұстауға 5396
- жұмыс iстейтiн және жаңа елшiлiктердi
ұстауға 2438268
- Орталық Азия ынтымақтастық және даму
банкiнiң жарғы қорына жарна 47357
- "Каспийшельф" мемлекеттiк концернiнiң сыртқы
қарызды өтеу үшiн уақытша тартылған қаражатын
қайтару 355000
- өзге де шығыстар 106500
3) импортталатын тауарларды сараптық
бағалаудан өткiзгенi үшiн "Сосите Женераль
де Сюрвеянс С.А." (СЖС)-ке төленетiн ақы 887500
4) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кезек
күттiрмейтiн қажеттерiне жұмсалатын шығыстар 1420000
Мемлекеттiк мiндеттемелердi орындауға
байланысты шығыстар 8165000
III бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы 32249479
Республикалық бюджет бойынша барлық шығыстар: 193597186
Шығыстардың кiрiстерден артуы, (тапшылығы),
барлығы - 43951132
соның iшiнде өтеу:
1. Қаржыландырудың сыртқы көздерi есебiнен,
барлығы 28451132
соның iшiнде:
1. Сыртқы займ бойынша түсiмдер 29451132
- синдицияланған займдар 5700000
2. Түзету сомасын шегерiп тастағанда, барлығы -1000000
соның iшiнде:
- мемлекеттiк сыртқы займды өтеуге -1000000
II. Бағалы қағаздарды сату есебiнен, барлығы 8000000
соның iшiнде:
- халыққа арналған жинақ облигациялары 1000000
- Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық
вексельдердi және басқа да бағалы қағаздарды
бәсеке сатудан қаржының түсуi 7000000
III. Қаржыландырудың iшкi көздерi есебiнен,
барлығы 7500000
соның iшiнде:
- Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредит
ресурстары есебiнен 7500000
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi
бар N 2700 Жарлығына
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасының 1996 жылға арналған
республикалық бюджетi
(жаңа бюджеттiк сынаптама бойынша)
(мың теңге)
Кiрiстер және алынған ресми трансферттер 149646054
1. Салық түсiмдерi 90212233
1. Пайдаға салынатын табыс салығы,
капиталдың кiрiсi мен өсiмi 31796611
- заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы 22693880
- жеке тұлғалардан төлем көзiнен ұсталып
алынатын табыс салығы 9102731
2. Жеке меншiкке салынатын салықтар 524900
- бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға
салынатын салық 524900
3. Тауарлар мен қызмет көрсетуге салынатын
iшкi салықтар 37501693
- Қосылған құнға салынатын салық 19820668
- Акциздер 4009390
- Табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн
алынатын түсiмдер 8926090
- Кәсiпкерлiк және кәсiптiк қызметтi жүргiзуге
берiлетiн лицензиялар 25000
- Тауарлар мен қызмет көрсетуге салынатын өзге
салықтар 4720545

4. Налоги на международную торговлю и
внешние операции 20389029
- Таможенные пошлины 19317000
- Прочие налоги на международную торговлю
и операции 1072029
II. Неналоговые поступления 22201400
1. Доходы от предпринимательской деятельности
и собственности 16150900
- Неналоговые поступления от государственных
нефинансовых и финансовых организаций 16150900
2. Административные сборы и платежи, доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж 2222000
- Административные сборы 1859000
- Пошлины 363000
3. Поступления по штрафам и санкциям 315000
4. Прочие неналоговые поступления 3513500
III. Доходы от операций с капиталом 25550000
1. Продажа основного капитала 20550000
2. Прочие доходы от операций с капиталом 5000000
IV. Трансферты 11682421
Расходы 193597186
1. Государственные услуги общего характера 36044005
2. Оборона 15939416
3. Общественный порядок и безопасность 20466682
4. Образование 11065063
5. Здравоохранение 5693809
6. Социальное страхование и обеспечение 6291527
7. Организация отдыха и деятельность в сфере
культуры 7762749
8. Топливно-энергетический комплекс 75540
9. Сельское и лесное хозяйство, рыболовство, охота и
охрана природы 12126777
10. Горнодобывающая промышленность и полезные
ископаемые, за исключением топлива, обрабатывающая
промышленность и строительство 6210039
11. Транспорт и связь 165486
12. Прочие услуги, связанные с экономической
деятельностью 6243991
13. Расходы, не отнесенные к основным группам 65512102
Общий объем дефицита бюджета -43951132
Финансирование 43951132
1. Внутренее финансирование 15500000
2. Внешнее финансирование 28451132
____________________

4. Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға
салынатын салықтар 20389029
- Кеден бажы 19317000
- Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын
өзге салықтар 1072029
II. Салыққа жатпайтын түсiмдер 22201400
1. Кәсiпкерлiк қызмет пен жеке меншiктен
алынатын кiрiстер 16150900
- Мемлекеттiк қаржыдан тыс және қаржы
ұйымдарынан алынатын салыққа жатпайтын
түсiмдер 16150900
2. Әкiмшiлiк алымдары мен төлемдерi,
коммерциялық емес және iлеспе сатудан
алынатын кiрiстер 2222000
- Әкiмшiлiк алымдары 1859000
- Баж 363000
3. Айыппұлдар мен санкциялардан алынатын
түсiмдер 315000
4. Салыққа жатпайтын түсiмдер 3513500
III. Капиталмен жасалған операциялардан алынатын
кiрiстер 25550000
1. Негiзгi капиталды сату 20550000
2. Капиталмен жасалған операциялардан
алынатын өзге кiрiстер 5000000
IҮ. Трансферттер 11682421
Шығыстар 193597186
1. Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызмет көрсету 36044005
2. Қорғаныс 15939416
3. Қоғамдық тәртiп пен қауiпсiздiк 20466682
4. Бiлiм беру 11065063
5. Денсаулық сақтау 5693809
6. Әлеуметтiк сақтандыру мен қамсыздандыру 6291527
7. Демалысты ұйымдастыру және мәдениет
саласындағы қызмет 7762749
8. Отын-энергетика кешенi 75540
9. Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы,
балық шаруашылығы, аң аулау және табиғат
қорғау 12126777
10. Тау-кен өнеркәсiбi және отынды қоспағанда,
пайдалы қазбалар, өңдеу өнеркәсiбi мен
құрылыс 6210039
11. Көлiк және байланыс 165486
12. Экономикалық қызметке байланысты өзге де
қызмет көрсету 6243991
13. Негiзгi топтарға жатқызылмаған шығыстар 65512102
Бюджет тапшылығының жалпы көлемi -43951132
Қаржыландыру 43951132
1. Iшкi қаржыландыру 15500000
2. Сыртқы қаржыландыру 28451132