4. Устанавливается следующий порядок направления государственных наград и документов к ним для вручения их награжденным: финансово-хозяйственный отдел Администрации Президента Республики Казахстан на основании писем или разнарядок Отдела наград направляет государственные награды и документы к ним из орденской кладовой посылками через органы фельдъегерской связи областным, Алматинскому городскому исполнительным органам по требованию (форма N 3), подписанному заведующим финансово-хозяйственным отделом и главным бухгалтером.
5. Прием государственных наград и документов к ним производится комиссионно в составе работников: ответственного за хранение наград и бухгалтерии.
Перед вскрытием посылок комиссия должна проверить сохранность упаковок, пломб или печатей. Наличие в посылках государственных наград и документов к ним сверяется с вложенной в одну из посылок накладной (форма N За). Пломба, этикетка и упаковочный талон каждой пачки должны сохраняться до конца проверки ее содержимого.
На принятые государственные награды и документы к ним составляется приемный акт (форма N 1). Государственные награды и документы к ним вместе с копией приемного акта передаются работнику, ответственному за их хранение, под роспись.
Ответственный за хранение государственных наград работник записывает принятые награды и документы к ним в книгу учета (формы N 2, 7) в графу "Приход" по их видам.
6. На основании приемного акта бухгалтерия записывает на приход в книгу учета (формы N 2, 7) принятые государственные награды и документы к ним по видам и высылает подтверждение (форма N За) об их получении в Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Выданные или отправленные посылками государственные награды и документы к ним ответственный за хранение наград работник списывает в расход по книге учета (формы N 4, 5) и исполненное требование передает в бухгалтерию. Бухгалтерия на основании требования с подписью получателя записывает выданные государственные награды и документы к ним по счету в расход, а по счету подотчетного учреждения - на приход в книге учета.
На каждое подотчетное учреждение в книге учета открывается отдельный счет.
8. Областные и Алматинский городской исполнительные органы, получив от районных и городских исполнительных органов протоколы вручений, отчеты о вручении наград (форма N 4) и учетные карточки награжденных, проверяет правильность вручения государственных наград, соответствие протоколов вручения с отчетами, после чего передает их в бухгалтерию. Бухгалтерия на основании отчетов списывает с подотчетных организаций врученные государственные награды и документы к ним.

4. Наградтаушыларға мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын тапсыру үшiн мемлекеттiк наградаларды жiберудiң мынадай тәртiбi белгiленедi: Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Қаржы шаруашылық бөлiмi Наградалар бөлiмi хаттарының немесе үлестемесiнiң негiзiнде мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын орден қоймасынан Қаржы шаруашылық бөлiмiнiң меңгерушiсi мен бас бухгалтер қол қойған талап (N 3 нысан) бойынша фельдъегерлiк байланыс органдары арқылы облыстық, Алматы қалалық атқарушы органдарына посылкамен жөнелтедi.
5. Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын қабылдау құрамында наградалардың сақталуына жауапты қызметкер мен бухгалтерия қызметкерi бар комиссия арқылы жүргiзiледi.
Комиссия посылканы ашар алдында буманың, пломбалардың немесе мөрлердiң бүтiндiгiн тексеруi керек. Посылкадағы мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының түгелдiгi посылкалардың бiрiне салынған iлестiрмемен (N 3 нысан) салыстырылады. Әр буманың пломбасы, этикеткасы мен қаттау талоны ондағы бар зат тексерiлiп болғанша сақталуы тиiс.
Қабылданған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарына қабылдау актiсi (N 1 нысан) толтырылады. Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттары қабылдау актiсiнiң көшiрмесiмен бiрге сақтау үшiн жауапты қызметкерге қол қойдырылып берiледi.
Мемлекеттiк наградаларды сақтауға жауапты қызметкер қабылданған наградалар мен олардың құжаттарын тiркеу кiтабының (N 2, N 7 нысандар) "Кiрiс" деген тұсына түр-түрi бойынша жазып алады.
6. Бухгалтерия қабылдау актiсiнiң негiзiнде қабылданған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын тiркеу кiтабына (N 2, N 7 нысандар) кiрiс ретiнде, түр-түрi бойынша жазып алып, алғандығы жөнiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне растама (N 3 нысан) жiбердi.
7. Наградалардың сақталуына жауапты қызметкер берiлген немесе посылкамен жөнелтiлген мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын тiркеу кiтабының (N 4, N 5 нысандар) шығысына жазады да орындалған талапты бухгалтерияға өткiзедi. Бухгалтерия алушының қолы қойылған талаптың негiзiнде берiлген мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын шығыс есебiне, ал есеп берушi мекеменiң есебi бойынша - есеп кiтабының кiрiсiне жазады.
Кiрiс кiтабында есеп берушi мекеменiң әрқайсысына жеке есеп ашылады.
8. Облыстық және Алматы қалалық атқарушы органдары аудандық және қалалық атқарушы органдардан тапсыру хаттамаларын, наградалар тапсырылғандығы жөнiндегi есептердi (N 4 нысан) және наградтаушылардың есеп карточкаларын алып, мемлекеттiк наградалардың дұрыс тапсырылғандығын, тапсыру хаттамалары мен есептердiң сәйкестiгiн тексередi, содан кейiн оларды бухгалтерияға бередi. Бухгалтерия сол есептердiң негiзiнде тапсырылған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын есеп берушi ұйымдардың есебiнен шығарады.

На основании отчетов о вручении, поступивших в течение квартала, а также протоколов вручений, произведенных в области, Алматинском городском исполнительном органе, бухгалтерия составляет отчет о вручении орденов, медалей, нагрудных знаков, документов к ним и Почетных грамот Республики Казахстан (форма N 4, 5) по области, городу и не позднее 10 числа следующего за отчетным кварталом месяца высылает его с приложенными к нему протоколами и учетными карточками в Отдел наград Администрации Президента Республики Казахстан, где проверяется правильность вручения государственных наград, после чего протоколы вручения с отчетами передаются в бухгалтерию.
9. Государственные награды, поступившие из Администрации Президента Республики Казахстан для возвращения награжденным, приходуются и учитываются отдельно.
Возвращение награжденным государственных наград и их дубликатов производится под личную расписку награжденного. Расписки высылаются в Отдел наград Администрации Президента Республики Казахстан с сопроводительным письмом и описью с указанием видов, номеров наград и причин их возврата.
10. Пересылка государственных наград Республики Казахстан и документов к ним из одного исполнительного органа в другой или другие государства не разрешается.
11. Государственные награды Республики Казахстан, поступившие вследствии смерти награжденного, найденные или поступившие по другим причинам, пересылаются в Отдел наград Администрации Президента с сопроводительным письмом и описью с указанием видов, номеров наград и причин их возврата.
12. Испорченные при заполнении, а также имеющие повреждения документы к государственным наградам возвращаются в Администрацию Президента, где не реже одного раза в квартал уничтожаются комиссией в составе заведующего орденской кладовой, работников бухгалтерии и Отдела наград. На уничтоженные документы составляется акт, который утверждается заведующим Финансово-хозяйственным отделом Администрации Президента Республики Казахстан.
13. Ответственность за состояние учета и хранение государственных наград и документов к ним возлагается на заведующего Финансово-хозяйственным отделом Администрации Президента Республики Казахстан, областные, Алматинский городской исполнительные органы.
II. Учет государственных наград Республики Казахстан
и документов к ним в районных, городских
исполнительных органах
14. Районные, городские исполнительные органы получают государственные награды Республики Казахстан от областных и Алматинского городского исполнительных органов.
Хранение государственных наград и документов к ним возлагается распоряжением акима соответствующего исполнительного органа на одного из ответственных работников, который несет полную материальную ответственность за их сохранность.
При поступлении в районный, городской исполнительный орган посылки проверяется соответствие наличия в ней государственных наград и документов к ним с вложенной в посылку накладной (форма N За), после чего заполняется бланк подтверждения, подписывается акимом и главным (старшим) бухгалтером, скрепляется печатью и возвращается отправителю, а накладная остается в делах.
Поступившие государственные награды и документы к ним хранятся в железных шкафах или сейфах в изолированном помещении. Шкафы или сейфы по окончании рабочего дня должны опечатываться или пломбироваться.

Бiр тоқсанның iшiнде келiп түскен награда тапсыру туралы есептердiң, сондай-ақ облыстық, Алматы қалалық атқарушы органдарында жүзеге асырылған тапсыру хаттамаларының негiзiнде бухгалтерия облыс, қала бойынша Қазақстан Республикасы ордендерiнiң, медальдарының, омырауға тағатын белгiлерiнiң, олардың құжаттарының және Құрмет грамоталарының тапсырылғандығы туралы есеп жинастырып (N 4, N 5 нысандар), оны есеп берiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-нан кешiктiрмей, хаттамалар мен есеп карточкаларын тiркеп, Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Наградалар бөлiмiне жiбередi. Мұнда мемлекеттiк наградаларды тапсырудың дұрыстығы тексерiлiп, содан кейiн тапсыру хаттамалары есептермен бiрге бухгалтерияға өткiзiледi.
9. Наградтаушыларға қайтарылып берiлу үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiнен келiп түскен мемлекеттiк наградалар кiрiске тiркелiп, жеке есепке алынады.
Наградталушыға мемлекеттiк наградалар мен олардың дубликаттарын қайтарып беру наградталушының өзiнiң қолхат жазып беруi арқылы жүзеге асырылады. Қолхат Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң наградалар бөлiмiне iлеспе хатпен және наградалардың түрлерi, нөмiрлерi мен олардың қайтарылу себептерi көрсетiлген тiзiмдемемен бiрге қайтарылады.
10. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары мен олардың құжаттарын бiр атқарушы органынан екiншi атқару органға немесе басқа мемлекеттерге жөнелтуге рұқсат етiлмейдi.
11. Наградталушының қайтыс болуына байланысты келiп түскен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары Президент Әкiмшiлiгiнiң Наградалар бөлiмiне iлеспе хатпен және наградалардың түрлерi, нөмiрлерi мен олардың қайтарылу себептерi көрсетiлген тiзiмдемемен бiрге қайтарылады.
12. Толтыру кезiнде бүлiнген, сондай-ақ ақауы бар, мемлекеттiк наградалардың құжаттары Президент Әкiмшiлiгiне қайтарылады да, ол осында тоқсанында кемiнде бiр рет, құрамында орден қоймасының меңгерушiсi, бухгалтерия мен Наградалар бөлiмiнiң қызметкерлерi бар комиссия арқылы жойылып отырады. Жойылған құжаттарға актi жасалып, оны Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Қаржы-шаруашылық бөлiмiнiң меңгерушiсi бекiтедi.
13. Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының есепке алынуы мен сақталуына жауапкершiлiк Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Қаржы-шаруашылық бөлiмiнiң меңгерушiсiне, облыстық, Алматы қалалық атқарушы органдарына жүктеледi.
II. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары
мен олардың құжаттарын аудандық, қалалық атқарушы
органдарда есепке алу
14. Аудандық, қалалық атқару органдары Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларын облыстық және Алматы қалалық атқарушы органдарынан алады.
Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын сақтау тиiстi атқарушы орган әкiмiнiң өкiмiмен солардың сақталуы үшiн толық жауап беретiн жауапты қызметкерлердiң бiрiне жүктеледi.
Аудандық, қалалық атқарушы органдарға посылка келгенде, ондағы мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының саны бiрге жiберiлген iлестiрмемен (N 3а нысан) сәйкестiгi тексерiледi, содан соң оны растайтын бланк толтырылады. Оған әкiм мен бас (аға) бухгалтердiң қолдары қойылып, мөр басылады да жiберушiге қайтарылады, ал iлестiрме қағаз iсте қалдырылады.
Келiп түскен мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттары оқшауланған үй-жайда, темiр шкафтарда немесе сейфтерде сақталады. Жұмыс аяқталған кезде шкафтарға немесе сейфтерге мөр басылуға не пломба салынуға тиiс.

15. После вручения государственных наград не позднее 5-го числа
следующего за отчетным кварталом месяца два экземпляра протокола
вручения вместе с отчетом (формы N 4, 5), учетными карточками
награжденных и актами уточнений направляются в областной и
Алматинский городской исполнительные органы.
16. Пересылка государственных наград и документов к ним
непосредственно в другие районные, городские исполнительные органы
не разрешается.
17. Возвращение награжденным орденов, медалей, нагрудных знаков
производится под личную расписку награжденного. Расписки
награжденных высылаются в Отдел наград Администрации Президента и
включаются в отчет.
18. Ежегодно, не позднее 10 января, районный, городской
исполнительные органы сообщают непосредственно вышестоящему органу
сведения о наличии государственных наград. Сведения подписываются
акимом района, города.
19. Ответственность за состояние учета и хранение
государственных наград и документов к ним возлагается на акима
района, города.
III. Инвентаризация государственных наград
Республики Казахстан и документов к ним
20. Ежегодно на 1 января в орденской кладовой Администрации Президента Республики Казахстан, в областных, Алматинском городском и районных исполнительных органах проводится инвентаризация наличия государственных наград и документов к ним. Кроме того, инвентаризация должна проводиться при смене материально ответственных лиц, при установлении фактов утраты государственных наград или документов к ним, а также в других необходимых случаях.
Для проведения инвентаризации в орденской кладовой распоряжением Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, а на местах - акима соответствующего исполнительного органа назначается инвентаризационная комиссия с обязательным участием работников бухгалтерии.
Инвентаризация государственных наград и документов к ним проводится при обязательном участии материально ответственного лица, которое не может являться членом инвентаризационной комиссии.
21. Инвентаризационная комиссия обязана:
- получить до начала инвентаризации расписки у лиц, ответственных за сохранность государственных наград и документов к ним, о том, что все документы, относящиеся к приходу и расходу наград и документов к ним, сданы в бухгалтерию и что никаких неоприходованных или списанных в расход государственных наград и документов к ним у них нет;
- проверить по документам соответствие числящихся на имеющихся счетах государственных наград и документов к ним;
- составить инвентаризационные ведомости по месту хранения государственных наград и документов к ним;
- в случае расхождений фактического наличия с данными учета причины расхождений должны быть отмечены в акте (недостачи, излишки и др.).

15. Мемлекеттiк наградалар тапсырылған соң есеп берiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 5-нен кешiктiрмей тапсыру хаттамасының екi данасы есеппен (N 4, N 5 нысандар), наградталушылардың есеп карточкаларымен және түзету актiлерiмен бiрге облыстық және Алматы қалалық атқарушы органдарына жiберiледi.
16. Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын тiкелей басқа аудандық, қалалық атқарушы органдарға жөнелтуге рұқсат етiлмейдi.
17. Наградталушыға ордендердi, медальдарды, омырауға тағатын белгiлердi қайтарып беру наградталушының өзiнен қолхат алу арқылы жүзеге асырылады. Наградталушылардың қолхаттары Президент Әкiмшiлiгiнiң Наградалар бөлiмiне жiберiлiп, есепке енгiзiледi.
18. Аудандық, қалалық атқарушы органдар жыл сайын 10 қаңтардан кешiктiрмей тiкелей жоғары тұрған органға мемлекеттiк наградалардың саны туралы мәлiметтердi хабарлайды. Мәлiметке ауданның, қаланың әкiмi қол қояды.
19. Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының есепке алынуы мен сақталуы үшiн жауапкершiлiк ауданның, қаланың әкiмiне жүктеледi.
III. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары
мен олардың құжаттарын түгендеу
20. Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң органдар қоймасында, облыстық, Алматы қалалық және аудандық атқарушы органдарында жыл сайын 1 қаңтарға мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының саны түгенделедi. Түгендеу, сонымен қатар материалдық жауапты кiсiлер ауысқанда, мемлекеттiк наградалар немесе олардың құжаттары жоғалғанда, сондай-ақ басқа да қажеттi жағдайларда жүргiзiледi.
Ордендер қоймасында түгендеу жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы, ал жергiлiктi жерлерде тиiстi атқарушы органның әкiмi құрамына мiндеттi түрде бухгалтерия қызметкерi кiретiн түгендеу комиссиясын құрады.
Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын түгендеу мiндеттi түрде материалдық жауапты кiсiнiң қатысуымен өткiзiледi, бiрақ ол комиссияның мүшесi бола алмайды.
21. Түгендеу комиссиясы:
- түгендеу басталғанға дейiн мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының сақталуына жауапты кiсiден кiрiске және шығысқа жатқызылған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының барлығы бухгалтерияға өткiзiлгендiгi және оның өзiнде кiрiске алынбаған немесе шығысқа жабылмаған ешқандай наградалар мен олардың құжаттарының жоқ екендiгi туралы қолхат алуға;
- құжаттар бойынша есепте бар мемлекеттiк наградалардың қалғандары мен олардың құжаттарының сәйкестiгiн тексеруге;
- мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттары сақталатын жерiнде түгендеу ведомостарын жасауға;
- нақты қолда бары мен есеп мәлiметтерiнiң арасында айырмашылық байқалған жағдайда оның себептерiн (кем болуы, артық шығуы және т.б.) актiде нақты көрсетуге мiндеттi.

22. Результаты работы комиссии отражаются в акте, один экземпляр которого вручается лицам, ответственным за сохранность государственных наград и документов к ним, а второй передается в бухгалтерию для составления сличительной ведомости.
Акты инвентаризации должны быть подписаны всеми членами комиссии, а материально ответственные лица дают расписку следующего содержания: "Все государственные награды Республики Казахстан и документы к ним, перечисленные в настоящем акте, проверены в моем присутствии, в связи с чем претензий к инвентаризационной комиссии не имею. Все числящиеся на моем ответственном хранении государственные награды и документы к ним предъявлены комиссии полностью".
При наличии претензий к инвентаризационной комиссии материально ответственное лицо имеет право приложить к акту инвентаризации объяснительную записку с изложением своего особого мнения.
23. Для выявления результатов инвентаризации государственных наград и документов к ним бухгалтерия составляет сличительные ведомости, а также сводный акт инвентаризации (форма N 6), в который включаются сведения об остатках государственных наград и документов к ним.
Сводные акты инвентаризации утверждаются руководителями соответствующих органов.
По всем недостачам и излишкам должны быть приложены письменные объяснения от соответствующих работников, материалы о результатах служебного расследования и принятых конкретных мерах.
24. Областные, Алматинский городской исполнительные органы не позднее 15 января высылают в Финансово-хозяйственный отдел Администрации Президента сводные акты инвентаризации, к которым прилагаются ведомости о количестве орденов, медалей, нагрудных знаков и документов к ним, находящихся в подотчетных организациях на 1 января.
В необходимых случаях к сводному акту инвентаризации прилагается объяснительная записка.
IV. Порядок оформления документов в связи с недостачей,
заменой или утратой государственных наград Республики
Казахстан и документов к ним
25. В областных, Алматинском городском исполнительных органах обнаруженная комиссией при вскрытии посылок с государственными наградами и документами к ним недостача или несоответствие наличия государственных наград и документов к ним с накладной оформляется актом, который составляется в двух экземплярах.
Затем один экземпляр акта, пломба, этикетка направляются в Финансово-хозяйственный отдел Администрации Президента. Без пломбы, этикетки пачки претензии на недостачу или замену не рассматриваются.
26. Вопрос о возможности списания с подотчета областного, Алматинского городского исполнительных органов утраченных по тем или иным причинам государственных наград и документов к ним рассматривается заведующим Финансово-хозяйственным отделом Администрации Президента Республики Казахстан.

22. Комиссия жұмысының нәтижелерi актiде көрсетiлiп, олардың бiр данасы мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының сақталуына жауапты адамдарға тапсырылады, ал екiншiсi салыстыру ведомосын әзiрлеу үшiн бухгалтерияға берiледi.
Түгендеу актiлерiне комиссия мүшелерiнiң бәрi қолдарын қояды, ал материалдық жауапты адамдар: "Осы актiде көрсетiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары мен олардың құжаттарының бәрi менiң қатысуыммен тексерiлдi, сол себептi түгендеу комиссиясына тағар кiнәм жоқ. Менiң жауапкершiлiгiмде сақталған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының барлығы да комиссияға түгел көрсетiлдi" деген мазмұнда қолхат бередi.
Материалдық жауапкершiлiк иесiнiң түгендеу комиссиясына тағатын кiнәсi болған жағдайда түгендеу актiсiне өзiнiң айрықша пiкiрiн баяндайтын түсiнiк хатын қоса тiркеуге құқығы бар.
23. Мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын түгендеудiң нәтижелерiн анықтау үшiн бухгалтерия салыстыру ведомостарын, сондай-ақ түгендеудiң жиынтық актiсiн (N 6 нысан) жасайды, оған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының қалғандары туралы мәлiметтер енгiзiледi.
Түгендеудiң жиынтық актiлерiн тиiстi органдардың басшылары бекiтедi.
Жиынтық актiлерiне барлық жетiспеушiлiк пен артық шаруашылық жөнiндегi тиiстi қызметкерлердiң жазбаша түсiнiктемелерi, қызметтiк тексерудiң нәтижелерi және қолданылған нақты шаралар туралы материалдар қоса тiркелуi керек.
24. Облыстық, Алматы қалалық атқарушы органдары 15 қаңтардан кешiктiрмей Президент Әкiмшiлiгiнiң Қаржы-шаруашылық бөлiмiне түгендеудiң жиынтық актiлерiн жiбередi, оларға есеп берушi ұйымдарда 1 қаңтарға дейiн болған ордендердiң, медальдардың, омырауға тағатын белгiлер мен олардың құжаттарының саны туралы ведомостар тiркеледi.
Қажет болған жағдайларда түгендеудiң жиынтық актiсiне түсiнiк хат тiркеледi.
IV. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары мен
олардың құжаттарының жетiспеушiлiгiне, айырбасталуына
немесе жоғалуына байланысты құжаттарды ресiмдеудiң
тәртiбi
25. Облыстық, Алматы қалалық атқарушы органдарында мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттары салынған посылкаларды ашу кезiнде мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарының кем шығуы немесе iлестiрмемен сәйкес келмеуi анықталған жағдайда, ол жөнiнде екi дана етiп актi жасалады.
Содан соң актiнiң бiр данасы, пломба мен этикетка Президент Әкiмшiлiгiнiң Қаржы-шаруашылық бөлiмiне жiберiледi. Пломба, қораптың этикеткасы жоқ болған жағдайда жетiспеушiлiк немесе алмастыру жөнiндегi талап-тiлек қаралмайды.
26. Түрлi себептермен жоғалған мемлекеттiк наградалар мен олардың құжаттарын облыстық, Алматы қалалық атқарушы органдарының есебiнен шығару мүмкiндiгi туралы мәселенi Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Қаржы-шаруашылық бөлiмiнiң меңгерушiсi
қарайды.

3. Пол ________________ 4. Год и место рождения ______________
___________________________________________________________________
5. Национальность ____________________________________________
6. Образование _______________________________________________
7. Ученая степень, ученое звание, специальное звание _________
___________________________________________________________________
8. Какими государственными наградами Республики Казахстан
награжден (а) и дата награждения: _________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Домашний адрес: ___________________________________________
___________________________________________________________________
10. Общий стаж работы______ 11. Стаж работы в отрасли ________
12. Стаж работы в данном трудовом коллективе _________________
13. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг
награждаемого:
Кандидатура _____________________________ обсуждена и рекомендована
___________________________________________________________________
(наименование предприятия,
___________________________________________________________________
учреждения, организации, дата обсуждения, N протокола)
Представляется к __________________________________________________
(вид награды)
Руководитель предприятия,        Руководитель республиканского
учреждения, организации          органа, областного исполнительного
органа
_________________________        ____________________________
(подпись)                           (подпись)
_________________________        ____________________________
(Ф. И. О.)                          (Ф. И. О.)
"____"____________________199__г.
Примечание: фамилия, имя и отчество награждаемого заполняется
по паспорту и обязательно указывается транскрипция на казахском и
русском языках.
Форма N 2
Республика Казахстан
____________________
(область)
Наградной лист
на многодетную мать, представляемую к государственной
награде

3. Жынысы __________________ 4. Туған жылы мен туған жерi ____
___________________________________________________________________
5. Ұлты ______________________________________________________
6. Бiлiмi ____________________________________________________
7. Ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, арнаулы атағы ______________
___________________________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының қандай мемлекеттiк наградаларымен
наградталған және наградталған уақыты: ____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Үйiнiң адресi: ____________________________________________
___________________________________________________________________
10. Жалпы жұмыс өтiлi _________ 11. Саладағы жұмыс өтiлi______
12. Осы еңбек ұжымындағы жұмыс өтiлi _________________________
13. Наградталушының нақты айрықша еңбегiн сипаттайтын
мiнездеме:
Кандидатура __________________________________________________
___________________________________________________________________
(кәсiпорынның, мекеменiң,
___________________________________________________________________
ұйымның атауы, талқылау уақыты, хаттаманың N )
____________________________________ талқыланып, ұсынылған.
Мына наградаға ұсынылады __________________________________________
(награданың түрi)
Кәсiпорынның, мекеменiң,                Республикалық органның,
ұйымның басшысы                     облыстық атқарушы органның
басшысы
_______________________                 __________________________
(қолы)                                   (қолы)
_______________________                 __________________________
(Тегi, аты-жөнi)                          (Тегi, аты-жөнi)
199__ жылғы "____"________________
Ескерту: Наградталушының тегi, аты және әкесiнiң аты төлқұжат
бойынша толтырылып, қазақ және орыс тiлдерiндегi транскрипциясы
мiндеттi түрде көрсетiледi.
N 2 НЫСАН
Қазақстан Республикасы ______________________ (облысы)
Мемлекеттiк наградаға ұсынылған көп балалы
анаға арналған
НАГРАДА ҚАҒАЗЫ

1. Фамилия, имя, отчество _________________________________________
2. Год рождения ____________________ Место рождения _______________
___________________________________________________________________
3. Национальность _________________________________________________
4. Занятие или должность и место работы ___________________________
___________________________________________________________________
5. Какими наградами награждалась ранее за многодетность
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Тегi, аты, әкесiнiң аты ___________________________________
______________________________________________________________
2. Туған жылы _________________ Туған жерi ___________________
3. Ұлты ______________________________________________________
4. Кәсiбi немесе қызметi мен жұмыс орны ______________________
______________________________________________________________
5. Көп бала тәрбиелеп өсiргенi үшiн бұрын қандай наградалармен
наградталды __________________________________________________
______________________________________________________________

9. Представляется к _______________________________________________
(вид награды)
Краткая характеристика
семьи и детей многодетной матери
Подпись руководителя предприятия,
объединения, учреждения, организации,
местного исполнительного органа
(по принадлежности)
М.П.
Решение исполнительного органа _______________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
М.П.
______________________________________________________________
(районного, городского)
________________________
(подпись)
"___"________________199__г.
Форма N 3
(заполняется на пишущей машинке, без помарок)
__________________________________________
дата вручения награды
__________________________________________
место вручения - область, город, район
Учетная карточка награжденного
1. Фамилия ________________________________________________________
2. Имя, отчество __________________________________________________
3. Национальность ________________________ 4. Пол _________________
5. Год рождения ______________________ 6. Место рождения __________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Образование: высшее, неоконченное высшее, средн. специальное,
среднее, начальное (нужно подчеркнуть)
8. Должность, воинское звание (для военнослужащих), место работы,
службы в момент награждения
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Домашний адрес награжденного ___________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Форма N 3
(оборотная сторона)
10. Вручена награда:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Вид награды: орден    і Номер іНомер книжки "Алтын       іДата и
"Алтын Кыран", Золотаяіордена,іКыран", "Халык кахарманы",іномер
звезда, орден, медаль,іЗолотойіорденской книжки, удосто- іУказа о
почетное звание,      і звездыіверения к медали, проезд- інагражде-
Почетная грамота      і       іного документа            інии
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Подпись награжденного _________________
Правильность данных и подпись награжденного заверяю
_________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
___________________________________________________________________
(подпись)
М.П.
"____"_______________199__г.

9. _________________________________________________ ұсынылады.
(награданың түрi)
Көп балалы ананың отбасы мен балаларына
ҚЫСҚАША МIНЕЗДЕМЕ
Кәсiпорын, бiрлестiк, мекеме, ұйым,
жергiлiктi атқарушы орган басшысының
қолы (қатыстылығына қарай)
М.О.
Атқарушы органның шешiмi _____________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
М.О.
______________________________________________________________
(ауданның, қаланың)
___________________________
(қолы)
199___ жылғы "___"________________
N 3 НЫСАН
(жазу машинкасымен түзетусiз толтырылады)
________________________________________
(награда тапсырылған мерзiм)
________________________________________
(тапсыру орны - облыс, қала, аудан)
НАГРАДТАЛУШЫНЫҢ ЕСЕП КАРТОЧКАСЫ
1. Тегi ______________________________________________________
2. Аты, әкесiнiң аты _________________________________________
3. Ұлты _________________________ 4. Жынысы __________________
5. Туған жылы ___________________ 5. Туған жерi ______________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Бiлiмi, жоғары, жоғары аяқталмаған, арнаулы орта, орта,
бастауыш (керектiсiнiң асты сызылсын)
8. Қызметi, әскери атағы (әскери қызметшiлер үшiн),
наградталған кездегi жұмыс не қызмет орны
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
9. Наградталушының үй адресi _________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
N 3 НЫСАН
(сыртқы бетi)
10. Награда тапсырылды:
______________________________________________________________
Награданың түрi:    |Орден.|"Алтын Қыран", "Халық қа.|Наградтау
"Алтын Қыран" орденi|ның,  |hарманы" кiтапшаларының, |туралы
Алтын жұлдыз, орден,|Алтын |орден кiтапшасының,      |Жарлықтың
медаль, құрметтi    |жұлдыз|медаль куәлiгiнiң, жүрiп-|шыққан
атақ, Құрмет        |дың   |тұру құжатының нөмiрi    |күнi мен
грамотасы           |нөмiрi|                         |нөмiрi
____________________|______|_________________________|________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Наградталушының қолы ______________
Мәлiметтердiң дұрыстығын және наградталушының қойған
қолын растаймын ____________________________________
______________________________________________________________
(Тегi, аты-жөнi, қызметi)
______________________________________________________________
(қолы)
М.О.
199__ жылғы "___"________________

11. Для отметок ___________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Форма N 4
Республика Казахстан
____________________
область
Протокол
вручения государственных наград Республики Казахстан
___________________________              __________________________
место вручения                            дата вручения
Мною, ________________________________________________________
должность, фамилия, инициалы вручающего
___________________________________________________________________
от имени Президента Республики Казахстан вручены государственные
награды награжденным:
по Указу Президента Республики
Казахстан от ________________________
Вид награды
___________________________              __________________________
Ф.И.О. (по Указу)                      должность (по Указу)
М.П.
__________________________
подпись вручившего
Форма N 5
Республика Казахстан
____________________
(область)
Протокол
передачи государственной награды семье умершего,
(посмертно) награжденного
_____________________________
дата вручения
Мною, ________________________________________________________
должность, фамилия и инициалы производившего передачу
___________________________________________________________________
переданы __________________________________________________________
вид награды, документа
умершего, (посмертно) награжденного Указом Президента Республики
Казахстан от "___"_________________199___г.
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество награжденного
его (ее) __________________________________________________________
мужу, жене, сыну, дочери, опекуну, попечителю, отцу,
___________________________________________________________________
матери, брату, сестре награжденного
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество
М.П.
________________________________
подпись производившего передачу
Форма N 6
Республика Казахстан
____________________
(область)
Акт
о внесении уточнений в фамилии, имена и отчества
награжденных
При подготовке к вручению государственных наград Республики
Казахстан установлены следующие неточности:
Указ Президента Республики
Казахстан
от _______________________
вид награды
Напечатано:                         Должно быть:
Каронов Семен                       Каранов Семен
Михайлович -                        Михайлович -
токарь машинострои-                 токарь машинострои-
тельного завода                     тельного завода
_______________________
Аким
Форма N 7
Республика Казахстан
____________________
(область)
Список
награжденных Указами Президента Республики Казахстан,
которым не представилось возможным вручить
государственные награды
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
NN ппі    Ф.И.О.   ідата и     іВид    іПричины невручения и адрес
інагражденногоіномер Указаінаградыінового места жительства
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Выбыл
(адрес)
Умер (родственников нет)
В командировке за рубежом
(срок возвращения)
Призван на действительную
воинскую службу
___________________________________________________________________
Просим перечисленные награды снять с подотчета по ____________
_________________________
(области)
Аким
Образец
Герб
"Алтын Кыран"
Герб
___________________________________________
фамилиясы (фамилия)
___________________________________________
аты (имя)
___________________________________________
акесенын аты (отчество)
N ____________
_________________________жылгы
___________________________________________
Ж а р л ы к  б о й ы н ш а
"Алтын Кыран"
орденемен наградталды
Казахстан
Республикасынын
Президентэ
Указом
от _______________________
награжден(а) орденом
"Алтын Кыран"
Президент
Республики
Казахстан
Орденын N _________
(N ордена)
Герб

11. Қосымша деректер _________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
N 4 НЫСАН
Қазақстан Республикасы ______________________ (облысы)
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларын
тапсырудың
ХАТТАМАСЫ
__________________________            ________________________
(тапсырылған орны)                   (тапсырылған күнi)
Мен, _____________________________________________________
(тапсырушының қызметi, тегi мен аты-жөнi)
______________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан наградталғандарға
мемлекеттiк наградаларды тапсырдым.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
____________________________ Жарлығы
бойынша
награданың түрi
______________________________    __________________________
Тегi, аты-жөнi (Жарлық бойынша)     қызметi (Жарлық бойынша)
М.О.
____________________________
(тапсырушының қолы)
N 5 НЫСАН
Қазақстан Республикасы ______________________ (облысы)
Қайтыс болған наградталушының отбасына мемлекеттiк
награданы табыс етудiң (қайтыс болғаннан кейiн)
ХАТТАМАСЫ
_____________________________
тапсырылған күнi
Мен, _____________________________________________________
табыс етушiнiң қызметi, тегi мен аты-жөнi
______________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 199 __ жылғы "___"_______
Жарлығы бойынша марқұм (қайтыс болғаннан кейiн)_______________
наградталушының
______________________________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты
______________________________________________________________
награданың, құжаттың түрi
оның _________________________________________________________
ерiне, әйелiне, ұлына, қызына, асыраушысына, қамқорлық
______________________________________________________________
етушiге, әкесiне, анасына, ағасына, iнiсiне, әпкесiне,
________________________________________________ табыс еттiм.
қарындасына тегi, аты, әкесiнiң аты
М.О.
________________________
тапсырушының қолы
N 6 НЫСАН
Қазақстан Республикасы ______________________ (облысы)
Наградталушылардың фамилияларына, аттары мен әкесiнiң
аттарына түзетулер енгiзу туралы
АКТ
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларын тапсыруға
әзiрлiк кезiнде мынадай айырмашылықтар анықталды:
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң ______________
Жарлығы
награданың түрi
Былай болып кеткен:               Былай болуға тиiс:
КАРОНОВ Семен                      КАРАНОВ Семен
Михайлович -                       Михайлович -
машина жасау                       машина жасау
зауытының                          зауытының
токарi                             токарi
___________________________
Әкiм
N 7 НЫСАН
Қазақстан Республикасы ______________________ (облысы)
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлықтарымен
наградталып, бiрақ мемлекеттiк наградаларды
тапсырудың мүмкiндiгi болмаған адамдардың
ТIЗIМI
___________________________________________________________________
NN  |Наградталушының| Жарлықтың | Награданың| Тапсырылмау себептерi
р/с |Тегi, аты-жөнi |шыққан күнi| түрi      |мен жаңа мекен-жайының
|               |мен нөмiрi |           |адресi
_____|_______________|___________|___________|_____________________
Кеткен жерi
(мекен-жайы)
Қайтыс болған
(туысқандары жоқ)
Шетелге iссапарға
кеткен (оралу мерзiмi)
Әскери қызметке
шақырылған
___________________________________________________________________
Көрсетiлген наградаларды _____________________________________
(облысы)
облысының есебiнен шығаруды сұраймыз.
Әкiм
ОБРАЗЕЦ
Герб
"АЛТЫН ҚЫРАН"
Герб        _____________________________
фамилиясы (фамилия)
-----------------------------
аты (имя)
_____________________________
әкесiнiң аты (отчество)
N_________________
___________________жылғы
___________________
Жарлық бойынша
"АЛТЫН ҚЫРАН"
орденiмен наградталды
Қазақстан
Республикасының
Президентi
Орденнiң N_______
(N ордена)