О внесении изменения в Закон Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 27 января 1996 г. N 2832
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О страховании" постановляю:
1. Статью 24 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 г. Z947000_ "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 15, ст.201) изложить в следующей редакции:
"Статья 24. Страхование
Обязательному страхованию подлежит ответственность перевозчика
перед пассажирами при совершении ими поездок на железнодорожном,
воздушном, морском, водном, межгосударственном и межобластном
автомобильном транспорте и гражданско-правовая ответственность
владельцев автотранспортных средств".
2. Настоящий Указ вступает в силу с 1 июля 1996 года.
Президент Республики
Казахстан

Заң күшi бар "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерту енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 27 қаңтар N 2832
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сақтандыру туралы" Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында қаулы етемiн:
1. "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының 24-бабы мынадай редакцияда берiлсiн (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 15, 201-құжат):
"24-бап. Сақтандыру
Мiндеттi сақтандыруға жолаушылар темiр жол, әуе, теңiз, су,
мемлекетаралық және облысаралық автомобиль көлiгiмен сапарға шыққан
кездерiнде олардың алдындағы тасымалдаушының жауапкершiлiгi мен
автокөлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
жатады".
2. Осы Жарлық 1996 жылдың 1 шiлдесiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi