Об образовании Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету
Указ Президента Республики Казахстан от 8 мая 1996 г. N 2983 Утратил силу - Указом Президента РК от 26 мая 1997 г. N 3531
В целях создания единой системы и координации бухгалтерского учета в Республике Казахстан и в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 26 декабря 1995 года N 2732 Z952732_ "О бухгалтерском учете" постановляю:
1. Образовать Национальную комиссию Республики Казахстан по бухгалтерскому учету.
2. Установить, что Национальная комиссия Республики Казахстан по бухгалтерскому учету является центральным исполнительным органом, не входящим в состав Правительства, регулирующим систему бухгалтерского учета и финансовой отчетности в Республике Казахстан, устанавливающим основные принципы и правила учета, требования по внутреннему контролю и внешнему аудиту.
3. Определить главными задачами Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету:
1) развитие бухгалтерского учета в Республике и его интегрирование с международной системой бухгалтерского учета;
2) определение методологии бухгалтерского учета и финансовой отчетности и ее координация для всех отраслей экономики;
3) проведение исследовательской и аналитической работы, разработка и утверждение стандартов бухгалтерского учета, форматов финансовой отчетности, плана счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности.
4. Правительству Республики Казахстан в месячный срок:
1) утвердить Положение о Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету;
2) решить вопросы финансового, материально-технического обеспечения и размещения Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 8 мамыр N 2983. Күшi жойылды - ҚР Президентiнiң 1997.05.26. N 3531 Жарлығымен. ~U973531
Қазақстан Республикасында бухгалтерлiк есептiң бiртұтас жүйесiн жасау мен оны үйлестiрiп отыру мақсатында және "Бухгалтерлiк есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732 Z952732_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссия құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссиясы Үкiметтiң құрамына кiрмейтiн, Қазақстан Республикасындағы бухгалтерлiк есеп пен қаржы есептемесi жүйесiн реттеп отыратын, есеп жүргiзудiң негiзгi принциптерi мен ережелерiн, iшкi бақылау мен сыртқы аудит жөнiндегi талаптарды белгiлейтiн орталық атқарушы орган болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссиясының басты мiндеттерi:
1) Республикада бухгалтерлiк есептi дамыту және оны бухгалтерлiк есептiң халықаралық жүйесiмен интеграциялау;
2) бухгалтерлiк есеп пен қаржы есептемесiнiң әдiснамасын айқындау және оны экономиканың барлық салалары үшiн үйлестiрiп отыру;
3) зерттеу және талдау жұмысын жүргiзу, бухгалтерлiк есеп стандарттарын, қаржы есептемесiнiң нысандамасын, қаржы-шаруашылық қызметiнiң бухгалтерлiк есебiн жүргiзу шоттарының жоспарын әзiрлеу мен бекiту болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi бiр ай мерзiмде:
1) Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық
комиссиясы туралы Ереженi бекiтсiн;
2) Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық
комиссиясын қаржымен, материалдық-техникалық қамтамасыз ету және оны
орналастыру мәселелерiн шешсiн.
5. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi