О назначении на должности некоторых председателей коллегий и судей областных и приравненных к ним судов, освобождении от исполнения обязанностей председателя областного суда и освобождении от должностей некоторых судей областных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 16 апреля 1997 г. N 3456
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики
Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктами 1), 3) пункта 1 и
подпунктом 2) пункта 2 статьи 47, а также пунктом 1 статьи 71 Указа
Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного
закона,
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить:
Каултаева Сарсена Кувангазиевича        - председателем коллегии по
гражданским делам
Мангистауского областного
суда
Караманова Бахытжана Садвакасовича      - председателем коллегии по
гражданским делам Военного
суда войск Республики
Казахстан
Райша Андрея Андреевича                 - председателем коллегии по
уголовным делам Северо-
Казахстанского областного
суда
2. Назначить судьями:
Алматинского городского суда
Бегежанову Елизавету Махмудовну
Кенжебаеву Гульнар Сейтбековну
Ноздрина Валерия Владимировича
Утемисову Кульпаш Даурынбековну
Атырауского областного суда
Сагинбаева Ерлана Мусабаевича
Западно-Казахстанского областного суда
Избасову Китайку Кайрединовну
Карагандинского областного суда
Балыкова Даулена Жумаловича
Раскладко Валерия Максимовича
Кустанайского областного суда
Жаксыбергенова Капаза Калиевича
Мангистауского областного суда
Каюпова Намаза Сахнаевича
Павлодарского областного суда
Бексеитову Зибагуль Темиртасовну
Северо-Казахстанского областного суда
Амирова Досжана Сарманкуловича
Досанова Казыкена Аманбаевича
Талдыкорганского областного суда
Калиеву Сауле Мырзакуловну
Южно-Казахстанского областного суда
Еримбетова Тотая Мамытовича
Жаилганову Анар Нуралиновну
Ким Жанну Викторовну
Военного суда войск Республики Казахстан
Жумадилова Асылбека Антайовича
3. Освободить от должностей судей:
Актюбинского областного суда
Уринбаеву Карлыгу Садыковну         - в связи с назначением
председателем коллегии по
гражданским делам этого суда
Алматинского городского суда
Зауырбекова Мыктыбека Куралбаевича  - в связи с назначением
председателем Таразского
городского суда
Канаданова Ергали Бейсембаевича     - по собственному желанию в
связи с переходом на другую
работу
Мамырова Мухтара Каратаевича        - в связи с назначением
председателем Жетысуского
районного суда г. Алматы
Смагулова Мухтара Керимкуловича     - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого суда
Шыныбаева Кадыра Кокеновича         - в связи с назначением
председателем Илийского
районного суда Алматинской
области
Алматинского областного суда
Косаева Еркина Нуркасымовича        - в связи с назначением
председателем коллегии по
уголовным делам Алматинского
городского суда
Атырауского областного суда
Примашева Нурсапу Махамбетовича     - в связи с назначением
председателем коллегии по
гражданским делам этого суда
Смахова Сагата Абуевича             - по собственному желанию в
связи с переходом на другую
работу
Шаухарова Калидоллу Адыловича       - в связи с назначением
председателем коллегии по
уголовным делам этого суда
Жамбылского областного суда
Габбасова Ерлана Булатовича         - в связи с назначением
председателем Байзакского
районного суда Жамбылской
области
Исаева Умбета Каиркуловича          - в связи с назначением судьей
Кордайского районного суда
Жезказганского областного суда
Едельбекову Ахлиму Баяшевну         - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого
суда
Западно-Казахстанского областного суда
Кизерева Александра Николаевича     - от исполнения обязанностей
председателя этого суда в связи
с уходом в отставку по
собственному желанию
Аланова Жаксылыка Рзабековича       - в связи с назначением
председателем коллегии по
уголовным делам этого суда
Логвинову Веру Петровну             - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого суда
Утегалиеву Гульмаржан Дюсенбиевну   - в связи с назначением
председателем коллегии по
гражданским делам этого суда
Раскельдинову Раису Утебиевну       - в связи с уходом в отставку по
собственному желанию
Карагандинского областного суда
Оплачко Нину Андреевну              - в связи с назначением
председателем коллегии по
гражданским делам этого суда
Кзыл-Ординского областного суда
Елбаева Абдикерима                  - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого суда
Утегенова Ахмара                    - в связи с несоответствием
занимаемой должности
Мангистауского областного суда
Баймаганбетова Аманбая Абишевича    - в связи с назначением
председателем Жанаозенского
городского суда Мангистауской
области
Павлодарского областного суда
Каракулову Валентину Николаевну     - в связи с назначением
председателем коллегии по
гражданским делам этого суда
Оспанова Сагынтая Галияпаровича    - в связи с назначением
председателем коллегии по
уголовным делам этого суда
Шевченко Анатолия Васильевича       - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого суда
Семипалатинского областного суда
Бычкова Владимира Евгеньевича       - в связи с назначением
председателем коллегии по
уголовным делам этого суда
Талдыкорганского областного суда
Адильбаеву Раушан Мурзакеримовну    - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого суда
Тургайского областного суда
Лехнер Галину Федоровну             - в связи с назначением
председателем коллегии по
гражданским делам этого суда
Садвакасова Карсакбая Кушембаевича  - по собственному желанию в
связи с переходом на другую
работу
Южно-Казахстанского областного суда
Бурмистрова Олега Николаевича       - по собственному желанию в
связи с переходом на другую
работу
Куандыкову Раушан Мусаевну          - в связи с назначением
председателем коллегии по
хозяйственным делам этого суда
Прниязова Зиядинхана Абдибаевича    - в связи с назначением
председателем Ордабасинского
районного суда Южно-
Казахстанской области
Сакалова Болата Заядаевича          - в связи с назначением
председателем Кзыл-Ординского
областного суда
Военного суда войск Республики Казахстан
Букарева Виктора Юрьевича           - в связи с назначением
председателем военного суда
Карагандинского гарнизона

Қазақстан Республикасының облыстық және оларға теңестiрiлген соттарының кейбiр алқа төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау, облыстық соттың төрағасы мiндетiн атқарудан әрi облыстық және оларға теңестiрiлген соттардың кейбiр судьяларын қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1997 жылғы 16 сәуiрдегi N 3456
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығының 44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 3)-тармақшаларына және 2-тармағының 2)-тармақшасына, сондай-ақ 71-бабының 1-тармағына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мыналар:
Қауылтаев Сәрсен              - Маңғыстау облыстық сотының
Қуанғазыұлы                     азаматтық iстер жөнiндегi
алқасының төрағасы
Қараманов Бақытжан            - Қазақстан Республикасы
Садуақасұлы                     әскерлерiнiң Әскери сотының
азаматтық iстер жөнiндегi
алқасының төрағасы
Райш Андрей                   - Солтүстiк Қазақстан облыстық
Андреевич                       сотының қылмыстық iстер
жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалсын.
2. Мыналар судьялар болып тағайындалсын:
Алматы қалалық соты
Бегежанова Елизавета Махмұдқызы
Кенжебаева Гүлнәр Сейтбекқызы
Ноздрин Валерий Владимирович
Өтемiсова Күлпаш Дәуренбекқызы
Атырау облыстық соты
Сағынбаев Ерлан Мұсабайұлы
Батыс Қазақстан облыстық соты
Iзбасова Қытайке Қайрединқызы
Қарағанды облыстық соты
Балықов Дәурен Жұмалұлы
Раскладко Валерий Максимович
Қостанай облыстық соты
Жақсыбергенов Қапаз Қалиұлы
Маңғыстау облыстық соты
Қайыпов Намаз Сахнайұлы
Павлодар облыстық соты
Бексейiтова Зибагүл Темiртасқызы
Солтүстiк Қазақстан облыстық соты
Әмiров Досжан Сарманқұлұлы
Досанов Қазыкен Аманбайұлы
Талдықорған облыстық соты
Қалиева Сәуле Мырзақұлқызы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық соты
Ерiмбетов Тотай Мамытұлы
Жайылғанова Анар Нұрәлiқызы
Ким Жанна Викторовна
Қазақстан Республикасы әскерлерiнiң әскери соты
Жұмадiлов Асылбек Антайұлы
3. Мына судьялар қызметтерiнен босатылсын:
Ақтөбе облыстық соты
Үрiнбаева Қарлыға             - осы соттың азаматтық iстер
Садыққызы                       жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына байланысты
Алматы қалалық соты
Зауырбеков Мықтыбек           - Тараз қалалық сотының
Қүралбайұлы                     төрағасы болып тағайындалуына
байланысты
Қанаданов Ерғали              - басқа жұмысқа ауысуына
Бейсембайұлы                    байланысты өз тiлегi
бойынша
Мамыров Мұхтар                - Алматы қаласы Жетiсу
Қаратайұлы                      аудандық сотының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Смағұлов Мұхтар               - осы соттың шаруашылық iстер
Керiмқұлұлы                     жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Шыныбаев Қадыр                - Алматы облысы Iле аудандық
Нұрқасымұлы                     сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Алматы облыстық соты
Қосаев Серiк                  - Алматы қалалық сотының
Нұрқасымұлы                     қылмыстық iстер жөнiндегi
алқасының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Атырау облыстық соты
Пiрiмашев Нұрсапа             - осы соттың азаматтық
Махамбетұлы                     iстер жөнiндегi алқасының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты
Смахов Сағат                  - басқа жұмысқа ауысуына
Әбуұлы                          байланысты өз тiлегi бойынша
Шаухаров Қалидолла            - осы соттың қылмыстық iстер
Әдiлұлы                         жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Жамбыл облыстық соты
Ғаббасов Ерлан                - Жамбыл облысы Байзақ аудандық
Болатұлы                        сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Исаев Үмбет                   - Қордай аудандық сотының
Қайырқұлұлы                     судьясы болып тағайындалуына
байланысты
Жезқазған облыстық соты
Едiлбекова Ахлима             - осы соттың шаруашылық iстер
Баяшқызы                        жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Батыс Қазақстан облыстық соты
Кизерев Александр             - өз тiлегi бойынша орнынан
Николаевич                      түсуiне байланысты осы сот
төрағасының мiндеттерiн
атқарудан
Аланов Жақсылық               - осы соттың қылмыстық|     Ырзабекұлы                      iстер жөнiндегi алқасының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты
Логвинова Вера                - осы соттың шаруашылық iстер
Петровна                        жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Өтегалиева Гүлмаржан          - осы соттың азаматтық iстер
Дүйсенбiқызы                    жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Раскелдинова Раиса            - өз тiлегi бойынша орнынан
Өтебиқызы                       түсуiне байланысты
Қарағанды облыстық соты
Оплачко Нина                  - осы соттың азаматтық iстер
Андреевна                       жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Қызылорда облыстық соты
Елбаев Әбдiкерiм              - осы соттың шаруашылық iстер
жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Өтегенов Ахмар                - атқарған қызметiне сәйкес
келмеуiне байланысты
Маңғыстау облыстық соты
Баймағанбетов Аманбай         - Маңғыстау облысы Жаңаөзен
Әбiшұлы                         қалалық сотының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Павлодар облыстық соты
Каракулова Валентина          - осы соттың азаматтық iстер
Николаевна                      жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Оспанов Сағынтай              - осы соттың қылмыстық iстер
Ғалиакпарұлы                    жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Шевченко Анатолий             - осы соттың шаруашылық iстер
Васильевич                      жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Семей облыстық соты
Бычков Владимир               - осы соттың қылмыстық iстер
Евгеньевич                      жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Талдықорған облыстық соты
Әдiлбаева Раушан              - осы соттың шаруашылық iстер     Мырзакерiмқызы                  жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Торғай облыстық соты
Лехнер Галина                 - осы соттың азаматтық iстер
Федоровна                       жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Садуақасов Қарсақбай          - басқа жұмысқа ауысуына
Күшембайұлы                     байланысты өз тiлегi бойынша
Оңтүстiк Қазақстан облыстық соты
Бурмистров Олег               - басқа жұмысқа ауысуына
Николаевич                      байланысты өз тiлегi бойынша
Қуандықова Раушан             - осы соттың шаруашылық iстер
Мұсақызы                        жөнiндегi алқасының төрағасы
болып тағайындалуына
байланысты
Пiрниязов Зиядинхан           - Оңтүстiк Қазақстан облысы
Әбдiбайұлы                      Ордабасы аудандық сотының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты
Сақалов Болат                 - Қызылорда облыстық сотының
Заядаұлы                        төрағасы болып тағайындалуына
байланысты
Қазақстан Республикасы Әскерлерiнiң әскери соты
Букарев Виктор                - Қарағанды гарнизоны әскери
Юрьевич                         сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты

4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi