О дальнейших мерах по совершенствованию административно-территориального устройства Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 3 мая 1997 г. N 3483.
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "Об
административно-территориальном устройстве Республики Казахстан"
постановляю:
1. Упразднить:
1) Жезказганскую область;
2) Кокшетаускую область;
3) Семипалатинскую область.
2. Изменить границы:
1) Карагандинской области, включив в нее территорию
упраздняемой Жезказганской области;
2) Северо-Казахстанской области, включив в нее территорию
упраздняемой Кокшетауской области;
3) Восточно-Казахстанской области, включив в нее территорию
упраздняемой Семипалатинской области.
3. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по реализации настоящего Указа. В трехнедельный срок внести предложение по административно-территориальному устройству образованных областей.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысын жетiлдiру жөнiндегi бұдан былайға шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 3 мамырдағы N 3483.
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының
Z934200_
9-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мына облыстар таратылсын:
1) Жезқазған облысы;
2) Көкшетау облысы;
3) Семей облысы.
2. Мына облыстардың:
1) таратылып отырған Жезқазған облысының аумағы енгiзiлiп,
Қарағанды облысының;
2) таратылып отырған Көкшетау облысының аумағы енгiзiлiп,
Солтүстiк Қазақстан облысының;
3) таратылып отырған Семей облысының аумағы енгiзiлiп, Шығыс
Қазақстан облысының шекаралары өзгертiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықты iске асыру жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын. Үш апта мерзiмде құрылған облыстардың әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы ұсыныс енгiзсiн.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi