Об объявлении города Акмолы столицей Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 20 октября 1997 г. N 3700
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 15 сентября 1995 года "О столице Республики Казахстан", имеющим силу Закона, постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 6 июля 1994 года N 106 "О переносе столицы Республики Казахстан" постановляю:
1. Объявить столицей Республики Казахстан город Акмолу с 10 декабря 1997 года.
2. Официальную презентацию города Акмолы как столицы Республики Казахстан провести 10 июня 1998 года.
3. Правительству Республики Казахстан, Управлению Делами Президента Республики Казахстан, Государственной комиссии по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу обеспечить исполнение настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вступает в силу с момента опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Ақмола қаласын Қазақстан Республикасының астанасы деп жариялау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 20 қазандағы N 3700
"Қазақстан Республикасының астанасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 қыркүйектегi Заң күшi бар Жарлығына, "Қазақстан Республикасының астанасын көшiру туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1994 жылғы 6 шiлдедегi N 106 қаулысына сәйкес қаулы етемiн:
1. Ақмола қаласы 1997 жылғы 10 желтоқсаннан бастап Қазақстан Республикасының астанасы болып жариялансын.
2. Ақмола қаласының Қазақстан Республикасының астанасы ретiнде ресми тұсаукесерi 1998 жылғы 10 маусымда өткiзiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы, Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi мемлекеттiк комиссия осы Жарлықтың орындалуын қамтамасыз ететiн болсын.
4. Осы Жарлық жарияланған сәтiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi