О переименовании отдельных административно-территориальных единиц Акмолинской области и изменении их транскрипции
Указ Президента Республики Казахстан от 14 ноября 1997 г. N 3759
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8
декабря 1993 года
Z934200_
"Об административно-территориальном устройстве
Республики Казахстан" постановляю:
1. Переименовать:
Алексеевский район - в Аккольский район;
г. Алексеевка - в г. Акколь;
Балкашинский район - в Сандыктауский район;
Вишневский район - в Аршалынский район;
Краснознаменский район - в Егиндыкольский район;
Макинский район - в Буландынский район;
Державинский район - в Жаркаинский район.
2. Изменить транскрипцию:
Ерментауский район - на Ерейментауский район;
г. Ерментау - на г. Ерейментау;
Кургальджинскнй район - на Коргалжынский район.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Ақмола облысындағы жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердi қайта атау және олардың транскрипцияларын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 14 қарашадағы N 3759
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы"
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабына
сәйкес қаулы етемiн:
1. Мыналар:
Алексеев ауданы - Ақкөл ауданы;
Алексеев қаласы - Ақкөл қаласы;
Балкашин ауданы - Сандықтау ауданы;
Вишнев ауданы - Аршалы ауданы;
Краснознамен ауданы - Егiндiкөл ауданы;
Макин ауданы - Бұланды ауданы;
Державин ауданы - Жарқайың ауданы болып қайта аталсын.
2. Мыналардың транскрипциясы:
Ерментау ауданы - Ерейментау ауданы;
Ерментау қаласы - Ерейментау қаласы;
Кургальджин ауданы - Қорғалжын ауданы болып өзгертiлсiн.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi