О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, старших судей и судей некоторых районных (городских) и приравненных к ним судов
Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1999 г. № 264
В соответствии с пунктом 3 статьи 82
K951000_
Конституции Республики
Казахстан, пунктом 3 статьи 44 и подпунктами 1), 2), 4), 5), 6), 8) пункта
1, подпунктом 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента Республики Казахстан,
имеющего силу конституционного закона,
U952694_
"О судах и статусе судей в
Республике Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных (городских) судов:
по г. Алматы:
Алмалинского
районного суда         Молдабаева Саркытбека Сарсембаевича
по Акмолинской области:
Есильского                  Нурмагамбетова Бакытжана Магзумовича,
районного суда              освободив от должности судьи
Зерендинского районного суда
по Актюбинской области:
Байганинского               Жамиева Шагбана,
районного суда              освободив от должности судьи
Кобдинского районного суда
Мартукского                 Утегенова Аскара Асылхановича,
районного суда              освободив от должности судьи
Актюбинского городского суда
по Алматинской области:
Жамбылского                 Бердиярова Жумасая Бекжигитовича,
районного суда              освободив от должности судьи
этого же суда
по Жамбылской области:
Мойынкумского               Абуева Орынбасара Солты улы,
районного суда              освободив от должности судьи
Шуского районного суда
по Западно-Казахстанской области:
Жаныбекского                Жумали Нурмуханбета Бекетайулы
районного суда
Зеленовского                Жакупова Насипкали Кужумовича,
районного суда              освободив от должности судьи
этого же суда
по Карагандинской области:
Каражалского                Акишева Усена Актомпишевича,
городского суда             освободив от должности судьи
Жезказганского городского суда
Темиртауского               Амирова Досжана Сармакуловича
городского суда
по Костанайской области:
Аркалыкского                Шынтемирова Куантая,
городского суда             освободив от должности судьи
этого же суда
Костанайского               Пензабекова Ербола Туребековича,
районного суда              освободив от должности судьи
Костанайского городского суда
по Павлодарской области:
Экибастузского              Байгоншекова Кабиболлу Сериковича,
городского суда             освободив от должности судьи
этого же суда
по Северо-Казахстанской области:
Есильского                  Менжесарова Куанбека Баязитовича,
районного суда              освободив от должности судьи
Кызылжарского районного суда
Жамбылского                 Султанова Мурата Байкеновича,
районного суда              освободив от должности судьи
Кызылжарского районного суда.

Кейбір аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың төрағаларын, аға судьяларын және судьяларын қызметтерге тағайындау және қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 1999 жылғы 16 қараша N 264
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің    конституциялық заң күші бар Жарлығының 44-бабының 3-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 2), 4), 5), 6), 8) тармақшаларына, 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық (қалалық) соттардың төрағалары қызметтеріне:
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы аудандық сотына            Молдабаев Сарқытбек Сәрсембайұлы;
Ақмола облысы бойынша:
Есіл аудандық сотына              Нұрмағамбетов Бақытжан Мағзұмұлы,
Зеренді аудандық сотының судьялық
қызметінен босатыла отырып,
Ақтөбе облысы бойынша:
Байғанин аудандық сотына          Жәмиев Шағбан, Қобда аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Мәртөк аудандық сотына            Өтегенов Асқар Асылханұлы,
Ақтөбе қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып,
Алматы облысы бойынша:
Жамбыл аудандық сотына            Бердияров Жұмасай Бекжігітұлы,
осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Жамбыл облысы бойынша:
Мойынқұм аудандық сотына          Әбуев Орынбасар Солтыұлы,
Шу аудандық соты судьясы
қызметінен босатыла отырып,
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Жәнібек аудандық сотына           Жұмәли Нұрмұханбет Бекетайұлы,
Зеленов аудандық сотына           Жақыпов Несіпқали Құжымұлы,
осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Қарағанды облысы бойынша:
Қаражал қалалық сотына            Әкішев Үсен Ақтомпышұлы,
Жезқазған қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып,
Теміртау қалалық сотына           Әміров Досжан Сарманқұлұлы,
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық сотына            Шынтеміров Қуантай,
осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Қостанай аудандық сотына          Панзабеков Ербол Төребекұлы,
Қостанай қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып,
Павлодар облысы бойынша:
Екібастұз қалалық сотына          Байгоншеков Қабиболла Серікұлы,
осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Есіл аудандық сотына              Мыңжасаров Қуанбек Баязитұлы,                                       Қызылжар аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып,     Жамбыл аудандық сотына            Сұлтанов Мұрат Бәйкенұлы,
Қызылжар аудандық сотының судьясы                                   қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын .

2. Назначить на должности старших судей судебных участков
районных судов:
по Восточно-Казахстанской области:
Баршатасского судебного участка   Оразбек Бакдарлы Акимжанулы
Аягузского районного суда
Маканчинского судебного участка   Турлыбекова Манапа
Урджарского районного суда
по Западно-Казахстанской области:
Енбекского судебного участка      Туйгинбетова Ураша Санжановича,
Теректинского районного суда      освободив от должности судьи
этого же суда
Приурального судебного участка    Кыясову Зауреш Темурбековну,
Зеленовского районного суда       освободив от должности судьи
этого же суда.
3. Назначить на должность судей районных (городских) судов:
по г. Алматы:
Бостандыкского             Примбетову Гульбаршин Касымхановну
районного суда
по г. Астане:
Алматинского               Абдраимова Галымжана Жарылкасыновича;
районного суда             Рсалину Айым Жаксылыковну,
освободив от должности председателя
Аркалыкского городского суда
Сарыаркинского             Комекову Жакен Рахимовну
районного суда
по Акмолинской области:
Атбасарского               Мусетова Кайыркелди Ахметовича
районного суда
Есильского                 Сальдину Бупе Курманаевну
районного суда
Зерендинского              Ошаганову Клару Хафизовну
районного суда
Щучинского                 Сейпишева Ракымбая Есимхановича
районного суда
по Алматинской области:
Жамбылского                Жаксыбаева Адил-Омара Тлегеновича
районного суда
по Актюбинской области:
суда г. Актобе             Жакупову Алтын Садыковну;
Ли Жанну Михайловну;
Джунербаеву Гульзу Бисеновну,
освободив от должности председателя
Хромтауского районного суда
Кобдинского               Муратканова Исдаура Скиндировича,
районного суда            освободив от должности председателя
Уилского районного суда
по Атырауской области:
Атырауского               Файзуллину Балтуган Ахметовну;
городского суда           Каиралапову Нурбиби Табылдиевну
по Восточно-Казахстанской области:
Зайсанского               Окусханова Канатбека Турысбекулы,
районного суда            освободив от должности председателя
Курчумского районного суда
Усть-Каменогорского       Байбуринову Нагиму Рамазановну;
городского суда           Булгынбаеева Даулетбека Бактияровича;
Джалбагаеву Айгуль Ельтаевну
Шемонаихинского           Асауп Жаксылыка Оразбековича;
районного суда            Кабышеву Нурсулу Ашимхановну
по Жамбылской области:
Таласского                Джунусбекову Айман Аширбаевну
районного суда
Шуского                   Дайрабаева Байназара Пернебековича;
районного суда            Спанова Жаныбека Садыровича,
освободив от должности председателя
Мойынкумского районного суда
по Западно-Казахстанской области:
Бурлинского              Яковлеву Светлану Васильевну
районного суда
Теректинского            Дуйсекенову Раису Каиргалиевну
районного суда
Уральского               Байбутаева Еркина Джаркинбековича
городского суда
по Карагандинской области:
Бухар-Жырауского         Абулгазина Айдара Есимжановича
районного суда
Сатпаевского             Кишенова Жастилека Омировича
городского суда
Советского районного     Нурмагамбетова Рашида Амантаевича
суда г. Караганды
Темиртауского            Оскембекову Райхан Жолдыевну
городского суда
Шахтинского              Бейсембаева Наурызбая Беркеновича
городского суда
Шетского                 Кенжина Жакена Еденовича
районного суда
по Костанайской области:
Костанайского            Айбасова Серика Едильбаевича,
районного суда           освободив от должности председателя
Карасуского районного суда
Костанайского            Гаязова Газиза Темировича
городского суда
Житикаринского           Власюка Валерия Анатольевича
районного суда
Рудненского              Ергалиева Алмаза Отаровича;
городского суда          Утеева Мухтара Тыныштыковича
Тарановского             Омарову Жамал Султановну
районного суда
по Кызылординской области:
Казалинского             Жакыпова Мухиядина Скакулы
районного суда
по Мангистауской области:
Актауского              Рыскалиеву Канзибу Жакибаевну
городского суда
Жанаозенского           Нуржанова Ермека Тахировича
городского суда
по Павлодарской области:
Павлодарского           Тлеулина Мейрама Мухаметжановича
городского суда
Экибастузского          Сманкулову Гульнару Бейсеновну
городского суда
по Северо-Казахстанской области:
Булаевского             Гриценко Вадима Александровича;
районного суда          Кожагапарова Дипломбека Салимжановича;
Кабиева Руслана Ескеновича
Кызылжарского           Кенжаева Абдуллу Абуталиповича;
районного суда          Шакеева Сейтхана Асхановича
Петропавловского        Бусагаринова Берика Конопьяновича;
городского суда         Гайсина Тулюгена Ережеповича
Тайыншинского           Боранкулова Ерсайна
районного суда
по Южно-Казахстанской области:
Толебийского            Оспанова Еркина Уксукбаевича
районного суда
Тюлькубасского          Абдрасилова Спатая,
районного суда          освободив от должности
председателя этого же суда

2. Аудандық соттардың сот учаскелерінің аға судьялары қызметтеріне:
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Аягөз аудандық сотының            Оразбек Бақдарлы Әкімжанұлы,
Баршатас сот учаскесіне
Үржар аудандық сотының            Тұрлыбеков Манап,
Мақаншы сот учаскесіне
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Теректі аудандық сотының          Тұйғынбетов Ораш Санжанұлы,     Еңбек сот учаскесіне              осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып,
Зеленов аудандық сотының          Қиясова Зәуреш Темірбекқызы,     Приуральный сот учаскесіне        осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып
тағайындалсын .
3. Аудандық (қалалық) соттардың судьялары қызметтеріне:
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық сотына        Пірімбетова Гүлбаршын Қасымханқызы;
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық сотына           Әбдірәйімов Ғалымжан Жарылқасынұлы,
Рсалина Айым Жақсылыққызы, Арқалық
қалалық сотының төрайымы қызметінен
босатыла отырып,
Сарыарқа аудандық сотына         Комекова Жәкен Рақымқызы;
Ақмола облысы бойынша:
Атбасар аудандық сотына           Мүсетов Қайыркелді Ахметұлы,
Есіл аудандық сотына              Салдина Бөпе Құрманайқызы,     Зеренді аудандық сотына           Ошағанова Клара Хафизқызы,     Щучье аудандық сотына             Сейпішев Рақымбай Есімханұлы;
Алматы облысы бойынша:
Жамбыл аудандық сотына            Жақсыбаев Әділ-Омар Тілегенұлы;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қалалық сотына             Жақыпова Алтын Садыққызы,
Ли Жанна Михайловна,
Жөнербаева Гүлза Бисенқызы,
Хромтау қалалық сотының төрайымы
қызметінен босатыла отырып,
Қобда аудандық сотына             Мұратқанов Есдәуір Ескендірұлы,
Ойын аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып,
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық сотына             Файзуллина Балтуған Ахметқызы,
Қайралапова Нұрбибі Табылдықызы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Зайсан аудандық сотына            Өкісханов Қанатбек Тұрысбекұлы,
Күршім аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып,
Өскемен қалалық сотына            Баймұрынова Нағима Рамазанқызы,
Бұлғынбаев Дәулетбек Бақтиярұлы
Жалбағаева Айгүл Елтайқызы;
Шемонайха аудандық сотына         Асауп Жақсылық Оразбекұлы,
Қабышева Нұрсұлу Әшімханқызы;
Жамбыл облысы бойынша:
Талас аудандық сотына             Жүнісбекова Айман Әшірбайқызы;
Шу аудандық сотына                Дайрабаев Байназар Пернебекұлы,
Спанов Жәнібек Садырұлы,
Мойынқұм аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып,
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөрлі аудандық сотына             Яковлева Светлана Васильевна;     Теректі аудандық сотына           Дүйсекенова Раиса Қайырғалиқызы;
Орал қалалық сотына               Байботаев Еркін Жарқынбекұлы;
Қарағанды облысы бойынша:
Бұхар Жырау аудандық сотына       Әбілғазин Айдар Есімжанұлы;
Сәтпаев Қалалық сотына            Кішенов Жастілек Өмірұлы;
Қарағанды қаласы
Совет аудандық сотына             Нұрмағамбетов Рашид Амантайұлы;
Теміртау қалалық сотына           Өскембекова Райхан Жолдықызы;
Шахты қалалық сотына              Бейсембаев Наурызбай Беркенұлы;
Шет аудандық сотына               Кенжин Жәкен Еденұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай аудандық сотына          Айбасов Серік Еділбайұлы,
Қарасу аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып,
Қостанай қалалық сотына           Ғаязов Ғазиз Темірұлы;     Жетіқара аудандық сотына          Власюк Валерий Анатольевич;
Рудный қалалық сотына             Ерғалиев Алмаз Отарұлы,
Өтеев Мұхтар Тыныштықұлы;
Таран аудандық сотына             Омарова Жамал Сұлтанқызы;
Қызылорда облысы бойынша:
Қазалы аудандық сотына            Жақыпов Мұхиядин Сқақұлы;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қалалық сотына              Рысқалиева Қанзиба Жәкібайқызы;
Жаңаөзен қалалық сотына           Нұржанов Ермек Тахирұлы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық сотына           Тілеулин Мейрам Мұхаметжанұлы;
Екібастұз қалалық сотына          Сманқұлова Гүлнәр Бейсенқызы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Булаев аудандық сотына            Гриценко Вадим Александрович,
Қожағапаров Дипломбек
Сәлімжанұлы,
Қабиев Руслан Ескенұлы;
Қызылжар аудандық сотына          Кенжаев Абдолла Әбутәліпұлы,
Шәкеев Сейітхан Асханұлы,
Петропавл қалалық сотына          Басағаринов Берік Қанапияұлы,
Ғайсин Төлеген Ережепұлы;
Тайыншы аудандық сотына           Боранқұлов Ерсайын;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Төле би аудандық сотына           Оспанов Еркін Өксікбайұлы;     Түлкібас аудандық сотына          Әбдірәсілов Спатай,
осы соттың төрағасы қызметінен
босатыла отырып
тағайындалсын.

4. Освободить от занимаемых должностей:
по г. Алматы:
председателя Алмалинского     Момбекова Нурлана Нургалиевича
районного суда                в связи с назначением на другую
должность в государственный орган
по г. Астане:
судью военного суда           Тлеубаева Аскара Адылхановича
Акмолинского гарнизона        в связи с вступлением в законную силу
обвинительного приговора суда
по Актюбинской области:
председателя Мугалжарского    Нурбаева Галимжана Махановича
районного суда                в связи с вступлением в законную силу
обвинительного приговора суда
судью суда г. Актобе          Амиряна Валерия Аркадьевича
по собственному желанию
по Алматинской области:
председателя Жамбылского      Барпибаева Тлектеса Ешеевича
районного суда                в связи с назначением на должность
председателя Алматинского
областного суда
судью Алакольского            Тулеева Мустахима Крыкбаевича
районного суда                в связи с назначением на
другую должность в
государственный орган
судью Каратальского           Жантасова Серика Кашкинулы
районного суда                в связи с невыполнением требований,
предъявляемых к судье
по Восточно-Казахстанской области:
судью Глубоковского           Шеину Валентину Федоровну
районного суда                по состоянию здоровья
судей Усть-Каменогорского     Жакаева Болата Магауияновича
городского суда               по собственному желанию
Омарбекова Максата Кабзакиевича
в связи с невыполнением требований,
предъявляемых к судье
по Западно-Казахстанской области:
судью Бурлинского             Иксангалиева Кенжегалия Есимболатовича
районного суда                по собственному желанию
по Карагандинской области:
судью Октябрьского           Жамкенова Нурланбека Жамкеновича
районного суда г. Караганды  по собственному желанию
судью Сатпаевского           Саукумова Омирбека
городского суда              в связи с вступлением в законную силу
обвинительного приговора суда
по Костанайской области:
судей Костанайского          Ракшевскую Елизавету Васильевну
городского суда              по собственному желанию
Кириленко Ирину Владимировну
по собственному желанию
судью Костанайского          Белоусову Ольгу Владимировну
районного суда               по собственному желанию
судью Карабалыкского         Войлова Михаила Михайловича
районного суда               по собственному желанию
по Кызылординской области:
судей Кызылординского       Туракешеву Жамилю Тургуновну
городского суда             в связи с вступлением в законную силу
обвинительного приговора суда
по Павлодарской области:
судью Павлодарского         Байбазарова Кайрата Кабиевича
городского суда             по собственному желанию
по Северо-Казахстанской области:
судью Петропавловского      Эрфурт Татьяну Александровну
городского суда             по собственному желанию.

4. Мыналар:
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы аудандық                   Момбеков Нұрлан Нұрғалиұлы
сотының төрағасы                  мемлекеттік органдағы басқа
қызметке тағайындалуына
байланысты,
Астана қаласы бойынша:
Ақмола гарнизоны                  Тілеубаев Асқар Әділханұлы     әскери сотының судьясы            соттың айыптау үкімінің заңды
күшіне енуіне байланысты,
Ақтөбе облысы бойынша:
Мұғалжар аудандық                 Нұрбаев Ғалымжан Мақанұлы
сотының төрағасы                  соттың айыптау үкімінің заңды
күшіне енуіне байланысты,
Ақтөбе қалалық                    Амирян Валерий Аркадьевич
сотының судьясы                   өз өтініші бойынша,
Алматы облысы бойынша:
Жамбыл аудандық                   Бәрпібаев Тілектес Ешейұлы
сотының төрағасы                  Алматы облыстық сотының төрағасы
болып тағайындалуына байланысты,
Алакөл аудандық                   Төлеев Мұстахим Қырықбайұлы     сотының судьясы                   мемлекеттік органдағы басқа
қызметке тағайындалуына
байланысты,
Қаратал аудандық                  Жантасов Серік Қашқынұлы
сотының судьясы                   судьяға қойылатын талаптарды
орындамауына байланысты,
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Глубокое аудандық                 Шеина Валентина Федоровна     сотының судьясы                   денсаулығына байланысты,
Өскемен қалалық                   Жақаев Болат Мағауияұлы
сотының судьялары                 өз өтініші бойынша,
Омарбеков Мақсат Қабзақиұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамауына байланысты,
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөрлі аудандық                    Ықсанғалиев Кенжеғали
сотының судьясы                   Есімболатұлы
өз өтініші бойынша,
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы
Октябрь аудандық
сотының судьясы                   Жәмкенов Нұрланбек Жәмкенұлы
өз өтініші бойынша,
Сәтпаев қалалық                   Сауқымов Өмірбек
сотының судьясы                   соттың айыптау үкімінің заңды
күшіне енуіне байланысты,
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай қалалық                  Ракшевская Елизавета Васильевна
сотының судьялары                 өз өтініші бойынша,
Кириленко Ирина Владимировна
өз өтініші бойынша,
Қостанай аудандық                 Белоусова Ольга Владимировна
сотының судьясы                   өз өтініші бойынша,
Қарабалық аудандық                Войлов Михаил Михайлович
сотының судьясы                   өз өтініші бойынша,
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қалалық                 Тұракешова Жәмилә Тұрғынқызы
сотының судьясы                   соттың айыптау үкімінің заңды
күшіне енуіне байланысты,
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық                  Байбазаров Қайрат Қабиұлы
сотының судьясы                   өз өтініші бойынша,
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық                 Эрфурт Татьяна Александровна
сотының судьясы                   өз өтініші бойынша
қызметтерінен босатылсын.

5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті