Об утверждении Правил приема в Академию налоговой полиции Комитета налоговой полиции МГД Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 51 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26.06.2000 г. за N 1175. Утратил силу - приказом Председателя Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 6 июня 2001 года N 80 ~V011562
В соответствии с Типовыми правилами приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, утвержденными приказом N 247 V001118_ от 25 марта 2000 года Министерством образования и науки Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемые "Правила приема в Академию налоговой полиции Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан".
2. Требования настоящих Правил распространяются на органы Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
3. Кадровым аппаратам Комитета налоговой полиции организовать изучение данного приказа и своевременно довести до сведения поступающих.
4. Начальнику Академии налоговой полиции обеспечить прием кандидатов на учебу согласно утвержденным Правилам.
5. Считать утратившим силу приказы Комитета налоговой полиции N 90 от 07.09.1999 г. V990911_ , N 138 от 02.12.1999 г. V990996_ .
6. Контроль исполнения данного приказа возложить на начальника Академии налоговой полиции (М.Ч. Когамов).
Председатель
полковник налоговой полиции
Приложение
к приказу КНП МГД РК N 51 от 25 мая 2000 г.
ПРАВИЛА
приема в Академию налоговой полиции Комитета налоговой полиции
Министерства государственных доходов Республики Казахстан
1. В Академию налоговой полиции Комитета налоговой полиции МГД Республики Казахстан принимаются граждане Республики Казахстан, имеющие среднее или среднее специальное образование (высшее - в порядке получения второго высшего образования по заочной форме обучения), отвечающие требованиям, предъявляемым к сотрудникам налоговой полиции, годные по состоянию здоровья к службе и учебе, успешно сдавшие конкурсные вступительные экзамены.
В Академию налоговой полиции Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан на заочную форму обучения могут приниматься на платной основе граждане Республики Казахстан, имеющие среднее или среднее профессиональное образование с полным сроком обучения, и имеющие среднее специальное по профилю специальностей Академии или высшее профессиональное образование с сокращенным сроком обучения. Оформление учебных дел данной категории поступающих проводится в Академии. Поступающие предоставляют следующие документы: заявление, медицинскую справку по форме 086-У, копию документа об образовании, заверенную приемной комиссией Академии, три фотокарточки размером 3х4. Прием документов осуществляется на основании представленного поступающим удостоверения личности.

ҚР МКМ Салық полициясы комитетiнiң Салық полициясы академиясына қабылдау Ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс минситрі Салық полициясы комитеті төрағасының 2000 жылғы 25 мамырдағы N 51 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 26 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1175. Күші жойылды - Қаржы полициясы агенттігі төрағасының 2001 жылғы 6 маусымдағы N 80 бұйрығымен. ~V011562
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2000 жылдың 25 наурызындағы N 247 V001118_ бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарына қабылдаудың бiртектi Ережелерiне сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Салық полициясы комитетiнiң Салық полициясы академиясына қабылдау Ережесi" ұсынылған толықтырулармен бекiтiлсiн.
2. Осы Ереже талаптары Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгi Кеден комитетi органдарына да тиесiлi.
3. Салық полициясы комитетiнiң кадр аппараттары осы бұйрықты
зерделеудi және оқуға түсушiлерге дер кезiнде мәлiметтер берудi
ұйымдастырсын.
4. Салық полициясы академиясының бастығы оқуға түсуге үмiткерлердi
қабылдауды бекiтiлген Ережелерге сәйкес қамтамасыз етсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Салық полициясы академиясының
бастығына (М.Ч. Қоғамовқа) жүктелсiн.
Төраға
ҚР МКМ  СПК
2000 жылғы 25 мамырдағы
N 51 бұйрығына
Қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi
Салық полициясы комитетiнiң Салық полициясы академиясына қабылдау
ЕРЕЖЕСI
1. ҚР МКМ Салық полициясы комитетiнiң Салық полициясы академиясына орта және арнайы орта бiлiмi бар (жоғары - екiншi жоғары бiлiм алу сырттай оқу тәртiбi бойынша) салық полициясының қызметкерлерiне қойылатын талаптарға сай келетiн, қызметке және оқуға денсаулығы жарамды, байқаулық түсу емтихандарын табысты тапсырған Қазақстан Республикасының азаматтары қабылданады. ҚР МКМ Салық полициясы комитетi Салық полициясы академиясының сырттай оқу білiмiне ақылы негiзде, Қазақстан Республикасының орта және арнайы орта бiлiмi бар азаматтары толық мерзiмде, Академия мамандықтарына сәйкес арнайы орта немесе жоғары кәсiптiк бiлiмi бар азаматтары қысқартылған мерзiмде оқуға қабылдана алады. Көрсетiлген санаттардың оқу iсiнiң жұмысын дайындау Академияда жүргiзiледi. Оқуға түсушiлер мынандай құжаттарды тапсырады: арыз, 086-У формалы дәрiгерлiк анықтама, Академияның қабылдау комиссиясымен куәландырылған бiлiмi жөнiндегi құжаттың көшiрмесi, 3х4 көлемдi үш фотосуретi. Құжаттарды қабылдау оқуға түсушiнiң жеке куәлiгiнiң негiзiнде iске асырылады.

2. На дневное обучение вступительные экзамены проводятся в период с 23 июля по 2 августа, на заочное - в сроки, определенные начальником Академии.
3. Информация о правилах приема, решения приемной комиссии по организации и проведению приема, расписание экзаменов, а также другая необходимая информация помещаются на информационные стенды с целью своевременного доведения до сведения поступающих.
4. Начальник Академии - председатель приемной комиссии имеет право за нарушение дисциплины и по другим мотивированным основаниям откомандировать поступающего в распоряжение комплектующего органа.
5. В Академии кандидаты проходят дополнительное медицинское и психофизиологическое освидетельствование в специально организованной медицинской комиссии.
6. Поступающие в Академию на очную форму обучения сдают зачет по физической подготовке в соответствии с установленными нормативами. В случае получения неудовлетворительной оценки кандидаты к дальнейшим испытаниям не допускаются.
Поступающие на заочное обучение от сдачи нормативов по физической
подготовке освобождаются.
7. Кандидаты на учебу в Академию сдают вступительные экзамены на
казахском или русском языках.
8. Вступительные экзамены (тестирование) проводятся в объеме учебных
программ среднего общего образования по четырем предметам.
Поступающие на заочную форму обучения из числа сотрудников Комитета
налоговой полиции, а также из числа гражданского населения и имеющие
среднее специальное по профилю специальностей Академии или высшее
профессиональное образование зачисляются по результатам собеседования.
9. Для тестовых испытаний по специальностям определены следующие
предметы:
Специальность N 0216-"Юриспруденция"    Специальность N 0801-"Таможенное
дело"
1. Всеобщая история - профильный        1. Математика - профильный
2. Математика                           2. География
3. История Казахстана                   3. История Казахстана
4. Казахский или русский язык           4. Казахский или русский язык
В тестовые задания по каждому предмету включается по 30 вопросов, их
общее количество составляет 120.
Правильный ответ оценивается одним баллом. Ответ поступающего, при котором суммарное количество баллов по предметам комплексного тестирования составляет 40 и менее баллов, оценивается на неудовлетворительно, а поступающий отстраняется от участия в конкурсе.
10. На комплексное тестирование по всем предметам отводится 3 астрономических часа.
11. Результаты экзаменов доводятся до сведения поступающих в течение суток после проведения комплексного тестирования.

2. Күндiзгi оқу бөлiмiне түсу емтихандары 23 шiлде мен 2 тамыз аралығында жүргiзiледi, сырттай оқу - Академия бастығы белгiлеген мерзiмде.
3. Қабылдау ережелерi туралы ақпараттар, қабылдау комиссиясының қабылдауды өткiзу мен ұйымдастыру туралы шешiмдерi, емтихандар кестесi, сол сияқты басқа да керектi ақпараттар оқуға түсушiлердi уақытында хабардар етiп отыру мақсатында ақпарат тақталарына iлiнедi.
4. Академия бастығы - қабылдау комиссиясының төрағасы, тәртiп бұзушылық және басқа да себептi негiздерге байланысты оқуға түсушiнi iрiктеу органының үкiмiне қайтарып жiберуге құқылы.
5. Академияда талапкерлер арнайы ұйымдастырылған медициналық комиссияның қосымша медициналық және психофизиологиялық куәландыруынан өтедi.
6. Академияның күндiзгi оқу білiмiне түсушiлер дене шынықтырудан көрсеткiштерге сәйкес сынақ тапсырады. Қанағаттанғысыз бағалар алған талапкер келесi сынақтарға жiберiлмейдi. Сырттай оқу бөлiмiне түсушiлер дене шынықтыру сынағын тапсырудан босатылады.
7. Академияға түсушi үмiткерлер емтихандарды қазақша немесе орысша
тiлдерде тапсырады.
8. Түсу емтихандары (тестiлеу) жалпы орта бiлiм беретiн мектептердiң
бағдарламасына сай төрт пән бойынша жүргiзiледi. Сырттай оқу бөлiмiне
Салық полициясы комитетiнiң қызметкерлерi, сонымен бiрге Академияның
мамандықтарына сай арнайы орта немесе жоғары кәсiптiк бiлiмi бар басқа да
азаматтар арнайы әңгiмелесудiң нәтижесiнде қабылданады.
9. Мамандықтар бойынша тест сынақтары үшiн келесi пәндер белгiленген:
"Юриспруденция" - N 0216 мамандық    "Кеден iсi" - N 0801 мамандық
1. Жалпы тарих - (мамандыққа тән)   1. Математика - (мамандыққа тән)
2. Математика                       2. География
3. Қазақстан тарихы                 3. Қазақстан тарихы
4. қазақ тiлi немесе орыс тiлi      4. қазақ тiлi немесе орыс тiлi
Әр  пән бойынша тест тапсырмалары 30 сұрақтан тұрады, олардың жалпы
саны 120 болады.
Дұрыс жауап бiр ұпаймен бағаланады. Пәндердiң жинақ тестi бойынша оқуға түсушiнiң жауаптарының саны 40 ұпайдан және одан кем ұпай болса, жауабы "қанағаттанарлықсыз" деп бағаланады, ал оқуға түсушi сайысқа қатысудан босатылады.
10. Үш пән бойынша жинақ тестiне үш астрономиялық сағат бөлiнедi.
11. Емтихандардың қорытындысы жинақ тестiсi өткiзiлгеннен кейiн бiр тәулiк iшiнде оқуға түсушiлерге мәлiмделедi.

12. Коды правильных ответов вывешиваются на информационный стенд сразу после проведения тестовых испытаний.
13. Пересдача экзамена с целью повышения полученной оценки (тестового балла) не разрешается. Апелляция подается и рассматривается в течение суток после объявления результатов тестирования. Изменение полученной оценки (тестового балла) может быть произведено мотивированным решением приемной комиссии.
14. Зачисление на учебу проводится на открытом заседании приемной комиссии на конкурсной основе раздельно по специальностям и языковым отделениям на основании результатов вступительных экзаменов, данных медицинского освидетельствования, с учетом выделенных приемных мест.
15. Без проведения комплексного тестирования могут быть зачислены кандидаты на учебу в установленном законодательством порядке.
16. По общему конкурсу зачисляются все другие категории кандидатов на учебу, успешно сдавшие вступительные экзамены в соответствии с набранными баллами. При равенстве набранных баллов преимущественное право на зачисление имеют:
- дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей;
- имеющие аттестаты с отличием или дипломы среднего профессионального образования с отличием;
- дети сотрудников Комитета налоговой полиции и Таможенного комитета, погибших или получивших инвалидность при исполнении служебных обязанностей;
- сотрудники Комитета налоговой полиции и Таможенного комитета.
17. Решение приемной комиссии о зачислении на учебу оформляется приказом начальника Академии. Выписка из приказа является основанием для откомандирования лиц, принятых на обучение с отрывом от работы, предоставления отпусков и других льгот для лиц, поступивших на заочное обучение.
18. Поступающие, не прошедшие по конкурсу, откомандировываются в распоряжение подразделений налоговой полиции и таможенной службы с возвращением личных дел и указанием причины их незачисления.
19. Поступающим, сдавшим вступительные экзамены, но не зачисленным в Академию, по их просьбе выдается справка установленного образца с результатами экзаменов (баллами по дисциплинам).
20. Оперативная статистическая отчетность представляется в кадровый аппарат Комитета налоговой полиции МГД Республики Казахстан и Министерство образования и науки согласно установленным формам и срокам, а после проведения зачисления - в десятидневный срок итоговый текстовый отчет по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении слушателей.
21. Слушатели, поступившие на первый курс, и не приступившие к занятиям без уважительных причин в течение 10 дней после начала занятий, из Академии отчисляются. Взамен выбывших приемная комиссия в течение месяца с начала занятий вправе зачислить на основании пункта 16 настоящих Правил лиц, не прошедших по конкурсу.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

12. Дұрыс жауаптардың кодтары тест сынақтары өткiзiлгеннен кейiн ақпараттық қабырғаға бiрден iлiнедi.
13. Алынған бағаны (тест ұпайын) көтеру мақсатында емтиханды қайта тапсыруға үзiлдi-кесiлдi тыйым салынады. Тестiң қорытындысы жария болғаннан кейiн шағым арыз бiр тәулiк iшiнде қабылданады және қаралады. Алынған бағаны (тест ұпайын) қабылдау комиссиясының дәлелденген шешiмiмен өзгертуге болады.
14. Оқуға алыну қабылдау комиссиясының ашық отырысында бөлек мамандықтар мен тiлдiк білiмдерге түсу емтихандары қорытындылары негiзiнде, медициналық куәландыру мәлiметтерi бойынша, бүлiнген қабылдау орындарын есепке ала отырып жүргiзiледi.
15. Толық тестi тапсырусыз оқуға белгiленген заңды тәртiпке сәйкес келетiн талапкерлер қабылдануы мүмкiн.
16. Жиған ұпайларына сәйкес түсу емтихандарын табысты тапсырған басқа талапкерлер оқуға жалпы сайыс бойынша қабылданады. Алынған баллдар тең болса, оқуға алынуға құқығы жоғары:
- жетiмдер және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар;
- үздiк аттестаты немесе үздiк арнайы кәсiптiк бiлiм дипломы барлар;
- қаза болған немесе қызмет бабымен мүгедек болған Салық полициясы комитетiнiң және Кеден комитетiнiң қызметкерлерiнiң балалары;
- Салық полициясы комитетiнiң және Кеден комитетiнiң қызметкерлерi.
17. Оқуға қабылданғаны туралы қабылдау комиссиясының шешiмi Академия бастығының бұйрығымен жасалады. Бұйрықтың көшiрмесi өндiрiстен қол үзiп оқуға қабылданғандардың жол сапарға шығуына, еңбек демалысын және сырттай оқуға түсушiлердiң басқа да жеңiлдiктер алуларына негiз бола алады.
18. Конкурстан өтпеген оқуға түсушiлер салық полициясының және кеден органдарының өкiмiне жеке iстерiмен және қабылданбаған себептерi көрсетiлiп қайта жiберiледi.
19. Түсу емтихандарын тапсырған, бiрақ Академияға түспеген оқуға түсушiлердiң тiлегi бойынша белгiленген үлгiде емтихандардың қорытындылары (пәндер бойынша ұпай) берiледi.
20. Жедел статистикалық есеп беру қорытындысы бекiтiлген формалар мен мерзiмдерге сәйкес Салық полициясы комитетiнiң кадрлар аппаратына және Бiлiм және ғылым министрлiгiне жiберiледi, қабылдауды өткiзу мен ұйымдастырудың, сонымен бiрге тыңдаушыларды қабылдауға қатысты
бұйрықтардың көшiрмелерi туралы қорытынды мәтiндiк есеп қабылдау
аяқталғаннан кейiн он тәулiктiк мерзiм iшiнде тапсырылады.
21. Бiрiншi курсқа түскен тыңдаушылар 10 күн iшiнде себепсiз сабаққа
кiрiспесе, Академиядан шығарылады. Шығарылғандардың орнына қабылдау
комиссиясы сабақ басталғаннан 1 айдың iшiнде сайыстан өтпегендердi осы
Ереженiң 16-тармағы негiзiнде қабылдауға құқы бар.
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.