О проверке законности решений избирательных комиссий Центральной избирательной комиссией Республики Казахстан
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 18 сентября 2000 г. N 10/10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19.09.2000 г. за N 1243. Утратило силу - постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/183
Извлечение из постановления Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/183
В соответствии со статьей 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно приложению.
...
Перечень утративших силу постановлений
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
...
2. Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 18 сентября 2000 года N 10/10 "О проверке законности решений избирательных комиссий Центральной избирательной комиссией Республики Казахстан" (зарегистрировано в реестре Государственной регистрации нормативных правовых актов 19 августа 2000 года за N 1243).
...
______________________________________________________
В соответствии с подпунктом 1) статьи 12 и пунктом 9 статьи 43 Конституционного закона  Z952464_  "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан постановляет:
1. При выявлении Центральной избирательной комиссией ошибок, несоответствий в протоколах избирательных комиссий, а также при сомнении в правильности подсчета голосов требовать от соответствующей избирательной комиссии любые избирательные документы, избирательные бюллетени для проверки допущенных нарушений избирательного законодательства.
2. В случае установления нарушений избирательного законодательства отменять соответствующее решение избирательной комиссии, принятое с нарушением избирательного законодательства, и ставить об этом в известность данную избирательную комиссию.
3. В случае отмены решения избирательной комиссии, новое решение по существу вопроса принимает комиссия, чье решение было отменено или вышестоящая избирательная комиссия.
4. При выявлении во время проверки избирательных бюллетеней, протоколов участковых избирательных комиссий, списков избирателей нарушений, которые не позволяют с достоверностью определить результаты волеизъявления избирателей, принимать решение о признании выборов на данном избирательном участке недействительными.

Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы сайлау комиссиялары шешімдерiнiң заңдылығын тексеруi туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы 2000 жылғы 18 қыркүйектегі N 10/10 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 19 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1243. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 27 маусымдағы N 91/183 қаулысымен.
------------Қаулыдан үзінді------------------
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңның 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сай Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
2. ....
3. ....
Төраға
Хатшы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының күші жойылған қаулыларының тізбесі
1. ....
2. "Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы сайлау комиссиялары шешімдерiнiң заңдылығын тексеруi туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2000 жылғы 18 қыркүйектегі N 10/10 қаулысы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізіліміне 200 жылғы 19 тамызда тіркелген, тіркеу N 1243).
3. ....
4. ....
5. ....
6. ....
----------------------------------------------
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы"  Z952464_  Конституциялық заңның 12 бабы 1) тармақшасына және 43 бабы 9 тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Орталық сайлау комиссиясы сайлау комиссияларының хаттамаларында қателердi, сәйкессiздiктердi анықтаған болса, сондай-ақ дауысты есептеудің дұрыстығына күмәнданатын болса, жiберiлген сайлау заңдарын бұзушылықтарды тексеру үшiн тиiстi сайлау комиссиясынан қандай болмасын сайлау құжаттарын, сайлау бюллетеньдерiн талап етсiн.
2. Сайлау заңдарын бұзушылықтар анықталған жағдайда сайлау комиссиясының тиiстi, сайлау заңдарын бұзушылықпен қабылданған, шешiмiнiң күшi жойғызылсын және бұл жайлы сол сайлау комиссиясы хабардар етiлсiн.
3. Сайлау комиссиясы шешiмiнің күшi жойылған жағдайда, мәселенің мәнi бойынша жаңа шешiмдi, шешiмiнің күшi жойылған, комиссия немесе жоғарғы сайлау комиссиясы қабылдайды.
4. Сайлау бюллетеньдерiн, учаскелiк сайлау комиссияларының хаттамаларын, сайлаушылар тiзiмдерiн тексеру кезiнде сайлаушылардың ерiк бiлдiруiн нақты анықтауға мүмкiндiк бермейтiн бұзушылықтар анықталған болса, сол сайлау учаскесiндегi сайлауды жарамсыз деп тану туралы шешiм қабылдансын.

5. При признании выборов недействительными на избирательном участке из протокола соответствующей окружной избирательной комиссии исключать все данные, относящиеся к этому избирательному участку.
6. Признание выборов недействительными на не менее чем одной
четвертой части от общего числа избирательных участков влечет за собой
признание выборов недействительными в избирательном округе.
7. Настоящее постановление вступает в силу с момента его регистрации
Министерством юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

5. Сайлау учаскесiндегi сайлау жарамсыз деп танылған болса, осы сайлау учаскесiне қатысты, барлық мағлұматтар тиiстi округтiк сайлау комиссиясының хаттамасынан шығарылсын.
6. Сайлау учаскелерінің жартысындағы сайлаулардың жарамсыз деп танылуы сайлау округіндегі сайлауды жарамсыз деп тануға негіз болады.
7. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі оны  тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрайымы