О документах, предоставляемых для прохождения налоговой экспертизы проектов контрактов на недропользование
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 511. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30.12.2000 г. за N 1348. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 27 сентября 2004 года N 361
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 27 сентября 2004 года N 361
"В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2001 года № 1705 "Об утверждении Правил проведения налоговой экспертизы контрактов на недропользование" приказываю:
1. Признать утратившим силу Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 511 "О документах, предоставляемых для прохождения налоговой экспертизы проектов контрактов на недропользование", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2000 года N 1348...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр".
------------------------------------------------------------------
В целях предоставления документов, необходимых для проведения налоговой экспертизы проектов контрактов и в соответствии с пунктом 7 P970999_  Положения о порядке проведения налоговой экспертизы контрактов на недропользование, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 999, приказываю:
1. Установить, что недропользователи для проведения налоговой экспертизы контрактов, дополнений и изменений, вносимых в них, представляют в Министерство финансов Республики Казахстан следующие документы:
1) для проведения налоговой экспертизы контрактов на добычу, в том числе на разведку и последующую добычу по всем видам полезных ископаемых, за исключением общераспространенных полезных ископаемых и подземных вод:
проект контракта на недропользование и приложения к нему;
решение компетентного органа, уполномоченного Правительством Республики Казахстан, на проведение прямых переговоров по заключению контрактов на недропользование или протокол конкурсной комиссии о победителе конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования и заключения контракта на недропользование или лицензию на право недропользования;
технико-экономические расчеты;
расчет размера и порядка погашения исторических затрат;
расчет размера и порядка формирования фонда ликвидации последствий разработки месторождения;
документы, подтверждающие данные, включаемые в технико-экономические расчеты, в случае их необходимости;

Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттардың жобаларын салық сараптамасынан өткізу үшін ұсынылатын құжаттар туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2000 жыл 28 қараша N 511 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 30 желтоқсан N 1348 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 27 қыркүйектегі N 361 қаулысымен
----------------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарға салық сараптамасын жүргізу ережесін бекіту" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 26 желтоқсандағы N 1705 қаулысына сәйкес бұйырамын:
Қазақстан Респуликасының Әділет министрлігінде 2000 жылы 30 желтоқсанда N 1348 тіркелген "Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттар жобаларын салық сараптамасын жүргізу үшін табыс етілетін құжаттар туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2000 жылғы 28 қарашадағы N 511 бұйырығының күші жойылды деп танылсын...
Министр
__________________________
Келісім-шарттардың жобаларын салық сараптамасын өткізу үшін қажетті құжаттарды ұсыну мақсатында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 20 маусымдағы N 999  P970999_  қаулысымен бекітілген Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарға салық сараптамасын жүргізудің тәртібі туралы ереженің 7-тармағына сәйкес, Бұйырамын:
1. Жер қойнауын пайдаланушылар келісім-шарттарға, оларға енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларға салық сараптамасын жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне мынадай құжаттарды ұсынады деп белгіленсін:
1) кең таралған пайдалы қазбалар мен жер асты суларын қоспағанда, пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша өндіруге, оның ішінде барлауға және одан әрі өндіруге арналған келісім-шарттарға салық сараптамасын жүргізу үшін:
жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттың жобасын және оған қосымшаны;
жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды жасау жөніндегі тікелей келіссөздерді жүргізуге Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген құзыретті органның шешімін немесе жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсының жеңімпазы туралы конкурстық комиссияның хаттамасын және жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттың қорытындысын немесе жер қойнауын пайдалану құқығына лицензияны;
техникалық-экономикалық есептемелерді;
тарихи шығындарды өтеудің мөлшері мен тәртібінің есептемелерін;
кен орнын игеру зардаптарын жою қорын қалыптастыру мөлшері мен тәртібінің есептемелерін;
қажет болған жағдайда техникалық-экономикалық есептемелерге енгізілетін деректерді растайтын құжаттар;

2) для проведения налоговой экспертизы контрактов на разведку по всем видам полезных ископаемых, за исключением общераспространенных полезных ископаемых и подземных вод:
проект контракта на недропользование и приложения к нему;
рабочую программу, согласованную с компетентным органом.
2. Представляемые для установления ставок роялти технико-экономические расчеты проекта рассчитываются на весь период действия контракта в разрезе лет, установленных конкурсным предложением, и должны включать в себя следующие финансово-экономические показатели:
1) характеристику и расшифровку доходов, а также:
объем добычи (по видам полезных ископаемых), исходя из объема установленных, ожидаемых и/или извлекаемых запасов, оценка перспективности месторождения и качественной характеристики полезных ископаемых;
объем производства (по видам продукции);
цену реализации (по видам реализации), в действующих ценах с учетом инфляции;
совокупный доход (по видам продукции и общий);
2) характеристику и расшифровку затрат (по видам полезных ископаемых и по видам продукции), в том числе:
капитальные затраты, исходя из технических условий операций по недроиспользованию, общих характеристик оборудования и развития вспомогательной и социальной инфраструктуры, с указанием порядка амортизационных отчислений по группам, установленным налоговым законодательством  Z952235_  ;
эксплуатационные расходы (по этапам добычи и переработки, с подробным изложением основных статей);
фонд оплаты труда (с указанием численности персонала);
другие затраты;
3) уплачиваемые налоги, сборы и другие обязательные платежи в бюджет, с указанием налогооблагаемой базы;
4) чистый доход, остающийся в распоряжении предприятия;
5) структуру распределения совокупного и чистого дохода;
6) оценку основных экономических показателей проекта, в том числе:
срок окупаемости проекта;
внутреннюю норму прибыли, складывающуюся по проекту;
оценку рисков;
оценку бюджетной эффективности (объем вкладываемых инвестиций, сроки их окупаемости, общая рентабельность проекта).
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр финансов
Республики Казахстан

2) кең таралған пайдалы қазбалар мен жер асты суларды қоспағанда, пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша барлауға арналған келісім-шарттарға салық сараптамасын жүргізу үшін:
жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттың жобасын және оған қосымшаны;
құзыретті органмен келісілген жұмыс бағдарламасын.
2. Роялти ставкаларын белгілеу үшін ұсынылатын жобаның техникалық-экономикалық есептемелері конкурстық ұсыныспен белгіленген жылдар бойынша келісім-шартты қолданудың барлық кезеңіне есептеледі және өзіне мынадай қаржы-экономикалық көрсеткіштерді:
1) кірістердің сипаттамасы мен толық жазылуын, сондай-ақ:
белгіленген, күтілетін және/немесе алынатын қорлардың көлемін ескере отырып, өнімдердің (пайдалы қазбалардың түрлері бойынша) көлемін, кен орнының перспективалығын бағалауды және пайдалы қазбалардың сапалық сипаттамасын;
өндіріс көлемін (өнім түрлері бойынша);
инфляцияны ескере отырып қолданылып жүрген бағадағы сату бағасын (сату түрлері бойынша);
жиынтық табысты (өнімдердің түрлері бойынша және жалпы);
2) шығындардың сипаттамасы мен толық жазылуын (пайдалы қазбалардың түрлері бойынша және өнім түрлері бойынша), оның ішінде:
жер қойнауын пайдалану бойынша жасалатын операциялардың техникалық шарттарын, жабдықтардың жалпы сипаттамаларын және салық заңнамасымен белгіленген топтар бойынша амортизациялық аударымдардың тәртібін көрсете отырып, көмекші және әлеуметтік инфрақұрылымдарды дамытуды ескере отырып жасалған күрделі шығындарды;
пайдалану шығыстарын (негізгі баптарды тиянақты баяндай отырып, өнімдер мен қайта өңдеудің кезеңдері бойынша);
еңбекақы қорын (персоналдың санын көрсете отырып);
басқа да шығындарды;
3) салық салынатын базаларды көрсете отырып төленетін салықтарды, алымдар мен төлемдерді   Z952235_  ;
4) кәсіпорынның билігінде қалатын таза табысты;
5) жиынтық және таза табысты бөлудің құрылымын;
6) жобаның негізгі экономикалық көрсеткіштерін бағалауды, оның ішінде:
жобаның өзін ақтау мерзімін;
жоба бойынша қалыптасатын пайданың ішкі нормасын;
тәуекелдерді бағалауды;
бюджеттік тиімділіктерді бағалауды (инвестициялық салымдардың көлемін, олардың құнын өтеу мерзімін, жобаның жалпы пайдалылығын) қамтуы тиіс.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі