Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 2000 года N 419. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 02.02.2001 г. за N 1380. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 30.07.2002г. № 275 ~V021973 .
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с действующим законодательством Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан и ввести его в действие по истечении четырнадцатидневного срока со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и План счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 2000 г. N 419
План счетов бухгалтерского учета
в банках второго уровня Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий План счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан (далее - План счетов) разработан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, Z952155_ "О Национальном Банке Республики Казахстан" и определяет порядок отражения операций, совершаемых банками второго уровня Республики Казахстан (далее - банки) на счетах бухгалтерского учета в целях составления ими финансовой отчетности.
2. В настоящем Плане счетов используются понятия, предусмотренные
Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона,
Z952732_
"О
бухгалтерском учете" и иными принятыми в соответствии с ним нормативными
правовыми актами Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi бухгалтерлiк есептiң есепшот жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2000 жылғы 15 қарашадағы N 419. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 2 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1380. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 30 шілдедегі N 275 ~V021973 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi бухгалтерлiк есептiң есепшот жоспары бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күндiк мерзiм өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Бухгалтерлiк есеп департаментi (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi бухгалтерлiк есептiң есепшот жоспарын Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi бухгалтерлiк есептiң есепшот жоспарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Н.Қ. Абдуллинаға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 15 қарашасындағы N 419 қаулысымен БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі
банктерінде бухгалтерлік есепке алу
есепшоттарының жоспары
1 Тарау. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Осы Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде бухгалтерлік есепке алу есепшоттарының жоспары (бұдан әрі - Есепшоттардың жоспары), "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Z952155_ Қазақстан Республикасы Президентінің заң күші бар Жарлығына сәйкес жасалған және қаржы есебін жасау мақсатында Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерімен жасалынатын операцияларды бухгалтерлік есепке алу есепшоттарында көрсету тәртібін анықтайды.
2. Осы Есепшоттардың жоспарында "Бухгалтерлік есепке алу туралы"
Z952732_
Қазақстан Республикасы Президентінің заң күші бар Жарлығында және
оған сәйкес қабылданған басқа да нормативтік құқылық актілерінде
қарастырылған түсініктер қолданылады.

3. План счетов основан на применении общепринятой мировой практики
ведения бухгалтерского учета банками и представляет собой схему
группировки финансово-хозяйственных операций банков в бухгалтерском учете
с разбивкой на следующие классы:
Первый класс -           "Активы"
Второй класс -           "Обязательства"
Третий класс -           "Собственный капитал"
Четвертый класс -        "Доходы"
Пятый класс -            "Расходы"
Шестой класс -           "Условные и возможные требования и обязательства"
Седьмой класс -          "Счета меморандума к балансу банка"
4. Аналитический учет ведется по следующим признакам:
1) вид валюты;
2) резидент-нерезидент;
3) форма собственности;
4) отрасли экономики;
5) виды займов;
6) клиенты, эмитенты ценных бумаг, банки-корреспонденты;
7) иные необходимые признаки по усмотрению банка.
5. Счета первых трех классов отражаются в бухгалтерском балансе
банка.
Счета четвертого и пятого классов отражаются в отчете о результатах
финансово-хозяйственной деятельности банка.
Результат деятельности банка за отчетный период отражается по счетам
третьего класса.
6. Первая цифра счета указывает на принадлежность к классу, вторая,
третья цифры - на принадлежность к группе счетов, четвертая цифра
определяет дальнейшую детализацию и расшифровку счетов группы.
7. Первый класс "Активы" включает в себя следующие группы счетов:
1000        Наличные деньги банка
1050        Корреспондентские счета банка
1100        Требования банка к Национальному Банку Республики Казахстан
1150        Казначейские обязательства и прочие высоколиквидные ценные
бумаги, приемлемые для рефинансирования Национальным Банком
Республики Казахстан
1200        Ценные бумаги, предназначенные для продажи
1250        Депозиты банка, размещенные в других банках
1300        Займы, предоставленные другим банкам
1350        Расчеты банка с филиалами
1400        Требования банка к клиентам
1450        Прочие ценные бумаги
1460        Общие резервы (провизии)
1470        Инвестиции банка в капитал и субординированный долг
1550        Расчеты банка по платежам
1600        Материальные запасы
1650/1690   Основные средства и нематериальные активы
1700        Начисленные доходы банка, связанные с получением
вознаграждения
1750        Предоплата вознаграждения и расходов
1800        Премии и скидки по ценным бумагам
1850        Прочие дебиторы банка
8. Второй класс "Обязательства" включает в себя следующие группы
счетов:
2010        Депозиты до востребования, без начисления вознаграждения
2020        Депозиты до востребования, с начислением вознаграждения
2030        Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
2050        Займы, полученные от других банков
2060        Займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2110        Межбанковские депозиты (на одну ночь)
2120        Срочные депозиты
2150        Расчеты банка с филиалами
2200        Обязательства перед клиентами
2300        Выпущенные в обращение ценные бумаги
2350        Рефинансирование банка с использованием казначейских
обязательств и прочих высоколиквидных ценных бумаг
2400        Субординированные долги
2550        Расчеты банка по платежам
2700        Начисленные расходы банка, связанные с выплатой вознаграждения
2750        Предоплата вознаграждения и доходов
2800        Скидки и премии по ценным бумагам
2850        Прочие кредиторы банка

3. Есепшоттардың жоспары банктердің бухгалтерлік есепке алуды
жүргізуінің жалпы қабылданған әлемдік іс-тәжірибені қолдануға негізделген
және банктердің қаржы-шаруашылық операцияларын бухгалтерлік есепке алуда
келесі сыныптар бойынша жіктеу нобайы болып табылады:
Бірінші сынып -        "Активтер"
Екінші сынып  -        "Міндеттемелер"
Үшінші сынып  -        "Өзіндік капитал"
Төртінші сынып -       "Кірістер"
Бесінші сынып  -       "Шығыстар"
Алтыншы сынып  -       "Шартты және болуы мүмкін талаптар мен
міндеттемелер"
Жетінші сынып  -       "Банк балансына меморандумның есепшоттары"
4. Талдаулық есепке алу кестесі белгілер бойынша жүргізіледі:
1) валюта түрлері;
2) резидент - резидент емес;
3) меншік түрі;
4) экономика салалары;
5) кредиттердің түрлері;
6) клиенттер, бағалы қағаздар эмитенттері, корреспондент-банктер;
7) басқа да қажеттi белгiлер бойынша жүргiзiледi.
5. Бiрiншi үш сыныптардың есепшоттары банктiң бухгалтерлiк балансында
көрiнiс табады.
Төртiншi және бесiншi сыныптардың есепшоттары банктiң
қаржы-шаруашылық қызмет нәтижелерi туралы есебiнде көрiнiс табады.
Есеп беру кезеңi өткен соң банк қызметiнiң нәтижесi үшiншi сыныптың
есепшоттарында көрiнiс табады.
6. Есепшоттардың бiрiншi саны қай сыныпқа, екiншi, үшiншi сандар -
есепшоттардың қай тобына жататынын, төртiншi сан - топтың есепшоттарының
одан арғы нақтылануын және шифрдің шешiлуiн көрсетедi.
7. Бiрiншi сынып "Активтер" келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
1000          Қолма-қол ақша
1050          Банктiң корреспонденттiк есепшоттары
1100          Банктiң Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне талаптары
1150          Ұлттық Банктің қайта қаржыландыруы үшiн қолайлы қазынашылық
мiндеттемелер және басқа жоғары өтiмдi бағалы қағаздар
1200          Сатуға арналған бағалы қағаздар
1250          Банктiң басқа банктерде орналастырған депозиттерi
1300          Басқа банктерге берiлген кредиттер
1350          Банктiң филиалдарымен есеп айырысулар
1400          Банктiң клиенттерге талаптары
1450          Басқа бағалы қағаздар
1460          Жалпы қорлар (провизиялар)
1470          Банктiң капиталға инвестициялары және субординирленген қарыз
1550          Банктің төлемдер бойынша есеп айырысулары
1600          Материалдық қорлар
1650/1690     Негiзгi құралдар және материалдық емес активтер
1700          Банктің сыйақы алумен байланысты есептелген кiрiстерi
1750          Сыйақыны және шығыстарды алдын ала төлеу
1800          Бағалы қағаздар бойынша сыйлықтар және жеңiлдiктер
1850          Банктің басқа дебиторлары
8. Екiншi сынып "Мiндеттемелер" келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
2010          Сыйақы есептелмейтiн талап етуге дейiнгi депозиттер
2020          Сыйақы есептелетiн талап етуге дейiнгi депозиттер
2030          Қазақстан Республикасының Yкiметiнен алынған кредиттер
2050          Банктерден алынған кредиттер
2060          Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған кредиттер
2110          Банкаралық депозиттер (бiр түнге)
2120          Мерзiмдi депозиттер
2150          Банктiң филиалдарымен есеп айырысулар
2200          Клиенттер алдындағы мiндеттеме
2300          Айналымға шығарылған бағалы қағаздар
2350          Қазынашылық мiндеттемелердi және басқа жоғары өтiмдi бағалы
қағаздарды пайдаланған банктердi қайта қаржыландыру
2400          Субординирленген борыштар
2550          Банктiң төлемдер бойынша есеп айырысулары
2700          Банктiң сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстары
2750          Сыйақыны және кiрiстердi алдын ала төлеу
2800          Бағалы қағаздар бойынша жеңiлдiктер және сыйлықтар
2850          Банктің басқа кредиторлары

9. Третий класс "Собственный капитал" включает в себя следующие
группы счетов:
3000        Уставный капитал банка
3100        Дополнительный капитал банка
3500        Резервный капитал и резервы переоценки банка
10. Четвертый класс "Доходы" включает в себя следующие группы счетов:
4050         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
корреспондентским счетам банка
4100         Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам
банка, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4150         Доходы, связанные с получением вознаграждения по казначейским
обязательствам и прочим высоколиквидным ценным бумагам,
приемлемым для рефинансирования Национальным Банком
Республики Казахстан
4200         Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным
бумагам, предназначенным для продажи
4250         Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам,
размещенным в других банках
4300         Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам,
предоставленным другим банкам
4350         Доходы, связанные с получением вознаграждения по расчетам
банка с филиалами
4400         Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам,
предоставленным клиентам
4450         Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим
ценным бумагам
4470         Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям
в капитал и субординированный долг
4490         Доходы, связанные с получением вознаграждения по дилинговым
операциям
4500         Доходы по дилинговым операциям
4600         Комиссионные доходы
4700         Доходы от переоценки
4800         Прочие операционные доходы
4850         Доходы от продажи
4900         Неустойка (штраф, пеня)
4920         Прочие доходы
4940         Чрезвычайные доходы
4999         Доход до налогов
11. Пятый класс "Расходы" включает в себя следующие группы счетов:
5020         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по депозитам до
востребования
5030         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам,
полученным от Правительства Республики Казахстан
5050         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам,
полученным от других банков и международных финансовых
организаций
5060         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам,
полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
5090         Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения
5110         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по депозитам (на
одну ночь)
5120         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по депозитам
других банков
5150         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по расчетам
банка с филиалами
5200         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по требованиям
клиентов
5300         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по ценным
бумагам
5350         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
рефинансированию банка с использованием высоколиквидных
ценных бумаг
5400         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
субординированному долгу
5440         Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по дилинговым
операциям
5450         Ассигнования на обеспечение
5500         Расходы по дилинговым операциям
5600         Комиссионные расходы
5700         Расходы от переоценки
5720         Расходы по оплате труда, командировочным и обязательным
отчислениям
5740         Общехозяйственные расходы
5760         Налоги, сборы и другие обязательные платежи в бюджет, кроме
подоходного налога
5780         Амортизационные отчисления
5800         Прочие операционные расходы
5850         Расходы от продажи
5900         Неустойка (штраф, пеня)
5920         Прочие расходы
5940         Чрезвычайные расходы
5999         Подоходный налог

9. Yшiншi сынып "Өзiндiк капитал" келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
3000          Банктің жарғылық қоры
3100          Банктiң қосымша капиталы
3500          Банктiң резервтiк капиталы және қайта бағалау резервтерi
10. Төртiншi сынып "Кiрiстер" келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
4050          Банктiң корреспонденттiк есепшоттары бойынша сыйақы алумен
байланысты кiрiстер
4100          Банктiң Ұлттық Банкте орналастырған депозиттерi бойынша
сыйақы алумен байланысты кiрiстер
4150          Ұлттық Банктің қайта қаржыландыруы үшiн жарамды қазынашылық
мiндеттемелер және басқа жоғары өтiмдi бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4200          Сатуға арналған бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4250          Басқа банктерде орналастырылған депозиттер бойынша сыйақы
алуға байланысты кiрiстер
4300          Басқа банктерге берiлген кредиттер бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4350          Банктiң филиалдарымен есеп айырысу бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4400          Клиенттерге берiлген кредиттер бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4450          Басқа бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты
кiрiстер
4470          Капиталға және субординирленген борышқа инвестициялар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4490          Дилинг операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4500          Дилинг операциялары бойынша кiрiстер
4600          Комиссиялық кiрiстер
4700          Қайта бағалаудан кiрiстер
4800          Басқа операциялық кiрiстер
4850          Сатудан кiрiстер
4900          Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсiмпұл)
4920          Басқа кiрiстер
4940          Төтенше кiрiстер
4999          Салыққа дейiнгi кiрiс
11. Бесiншi сынып "Шығыстар" келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
5020          Талап етуге дейiнгi депозиттер бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
5030          Қазақстан Республикасының Үкiметiнен алынған кредиттер
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5050          Басқа банктерден және халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған
кредиттер бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5060          Банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын
ұйымдардан алынған кредиттер бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
5090          Банктің сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстары
5110          Депозиттер (бiр түнге) бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
5120          Басқа банктердің депозиттерi бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
5150          Банктің филиалдарымен есеп айырысулары бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
5200          Клиенттердiң талаптары бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
5300          Бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5350          Жоғары өтiмдi бағалы қағаздарды пайдаланып банктi қайта
қаржыландыру бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5400          Субординирленген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
5440          Дилинг операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
5450          Қамтамасыз етуге ақша бөлу
5500          Дилинг операциялары бойынша ысыраптар
5600          Комиссиялық шығыстар
5700          Қайта бағалаудан шығындар
5720          Еңбек ақы төлеу, iс-сапарлар және мiндеттi аударымдар
бойынша шығыстар
5740          Жалпы шаруашылық шығыстар
5760          Салықтар, алымдар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi
төлемдер, кiрiс салығынан басқа
5780          Амортизацияға ақша аударымдары
5800          Басқа операциялық шығыстар
5850          Сатудан ысыраптар
5900          Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсiмпұл)
5920          Басқа шығыстар
5940          Төтенше шығыстар
5999          Кiрiс салығы

12. Шестой класс "Условные и возможные требования и обязательства"
включает в себя следующие группы счетов:
6000-6500    Счета по аккредитивам
6050-6550    Счета по гарантиям
6080-6580    Требования (обязательства) к должнику по операциям форфейтинг
6100-6600    Счета по размещению депозитов и займов в будущем
6150-6650    Счета по получению депозитов и займов в будущем
6180-6680    Векселя, взыскиваемые по форфейтингу
6200-6700    Счета по приобретению ценных бумаг и финансовых фьючерсов
6300-6800    Счета по продаже ценных бумаг и финансовых фьючерсов
6400-6900    Счета по купле-продаже валютных ценностей
13. Седьмой класс "Счета меморандума к балансу банка" включает в себя
следующие группы счетов:
7100         Мемориальные счета - активы
7200         Мемориальные счета - пассивы
7300         Мемориальные счета - прочие
7400         Пенсионные активы накопительных пенсионных фондов, принятые
на хранение
7500         Активы клиентов в доверительном (трастовом) управлении
Глава 2. План счетов бухгалтерского учета
в банках второго уровня Республики Казахстан
<*>
Сноска. Глава 2 - с дополнениями, внесенными постановлением Правления
Национального Банка РК от 9 апреля 2001 года N 90
V011467_
.
1000 - 1999 Активы
1000 Наличные деньги банка
1001         Наличность в кассе
1002         Банкноты и монеты в пути
1003         Наличность в обменных пунктах
1004         Аффинированные драгоценные металлы
1005         Наличность в банкоматах
1006         Аффинированные драгоценные металлы в пути
1050 Корреспондентские счета банка
1051         Корреспондентский счет банка в Национальном Банке Республики
Казахстан
1052         Корреспондентские счета банка в других банках
1053         Блокированная задолженность по корреспондентским счетам банка
в других банках
1100 Требования банка к Национальному Банку Республики Казахстан
1101         Депозиты банка в Национальном Банке Республики Казахстан (на
одну ночь)
1102         Срочные депозиты банка в Национальном Банке Республики
Казахстан
1103         Обязательные резервы банка в Национальном Банке Республики
Казахстан
1150 Казначейские обязательства и прочие высоколиквидные ценные бумаги,
приемлемые для рефинансирования Национальным Банком Республики
Казахстан
1151         Краткосрочные ноты Национального Банка Республики Казахстан
1152         Казначейские обязательства Министерства финансов Республики
Казахстан
1153         Казначейские облигации Министерства финансов Республики
Казахстан
1155         Прочие высоколиквидные ценные бумаги, приемлемые для
рефинансирования Национальным Банком Республики Казахстан
1200 Ценные бумаги, предназначенные для продажи
1201         Ценные бумаги с фиксированным доходом, предназначенные для
продажи
1202         Ценные бумаги с нефиксированным доходом, предназначенные для
продажи
1250 Депозиты банка, размещенные в других банках
1251         Депозиты, размещенные в других банках (на одну ночь)
1252         Краткосрочные депозиты, размещенные в других банках (менее
одного месяца)
1253         Краткосрочные депозиты, размещенные в других банках (менее
одного года)
1254         Среднесрочные депозиты, размещенные в других банках
1255         Долгосрочные депозиты, размещенные в других банках
1256         Просроченная задолженность других банков по депозитам
1257         Блокированная задолженность других банков по депозитам
1269         Специальные резервы (провизии) по депозитам, размещенным в
других банках
1300 Займы, предоставленные другим банкам
1301         Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302         Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303         Среднесрочные займы, предоставленные другим банкам
1304         Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305         Финансовый лизинг другим банкам
1306         Просроченная задолженность других банков по займам банка
1307         Блокированная задолженность других банков по займам банка
1339         Специальные резервы (провизии) по займам, предоставленным
другим банкам
1350 Расчеты банка с филиалами
1351         Расчеты с головным офисом банка
1352         Расчеты с местными филиалами банка
1353         Расчеты с зарубежными филиалами банка
1400 Требования банка к клиентам
1401         Займы овердрафт, предоставленные клиентам
1403         Счета по кредитным карточкам клиентов
1405         Учтенные векселя клиентов
1407         Факторинг клиентам
1411         Краткосрочные займы, предоставленные клиентам
1414         Среднесрочные займы, предоставленные клиентам
1417         Долгосрочные займы, предоставленные клиентам
1420         Финансовый лизинг клиентам
1422         Форфейтинг клиентам
1424         Просроченная задолженность клиентов по займам банка
1425         Опротестованные векселя клиентов
1427         Блокированная задолженность клиентов по займам банка
1439         Специальные резервы (провизии) по займам, предоставленным
клиентам
1440         Прочие займы, предоставленные клиентам
1450 Прочие ценные бумаги
1451         Ценные бумаги с фиксированным доходом, удерживаемые до
погашения
1452         Ценные бумаги с фиксированным доходом, годные для продажи
1454         Ценные бумаги с нефиксированным доходом, годные для продажи
1456         Операции "Обратное Репо"
1460 Общие резервы (провизии)
1465         Общие резервы (провизии) на покрытие убытков от кредитной
деятельности банка
1469         Общие резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей
банковской деятельности банка
1470 Инвестиции банка в капитал и субординированный долг
1471         Инвестиции в дочерние организации
1472         Инвестиции в ассоциированные организации
1475         Инвестиции в субординированный долг
1550 Расчеты банка по платежам
1551         Расчеты с другими банками
1552         Расчеты с клиентами
1600 Материальные запасы
1601         Неаффинированные драгоценные металлы
1602         Прочие материальные запасы
1650/
1690 Основные средства и нематериальные активы
1651         Строящиеся (устанавливаемые) основные средства
1652         Земля, здания и сооружения
1653         Компьютерное оборудование
1654         Прочие основные средства
1655         Основные средства, принятые в финансовый лизинг
1656         Основные средства, предназначенные для сдачи в аренду
1657         Капитальные затраты по арендованным зданиям
1658         Транспортные средства
1659         Нематериальные активы
1692         Начисленная амортизация по зданиям и сооружениям
1693         Начисленная амортизация по компьютерному оборудованию
1694         Начисленная амортизация по прочим основным средствам
1695         Начисленная амортизация по основным средствам, полученным по
финансовому лизингу
1696         Начисленная амортизация по основным средствам,
предназначенным для сдачи в аренду
1697         Начисленная амортизация по капитальным затратам по
арендованным зданиям
1698         Начисленная амортизация по транспортным средствам
1699         Начисленная амортизация по нематериальным активам
1700 Начисленные доходы банка, связанные с получением вознаграждения
1705         Начисленные доходы по корреспондентским счетам банка
1710         Начисленные доходы по депозитам, размещенным в Национальном
Банке Республики Казахстан
1715         Начисленные доходы по высоколиквидным ценным бумагам,
приемлемым для рефинансирования Национальным Банком
Республики Казахстан
1720         Начисленные доходы по ценным бумагам, предназначенным для
продажи
1725         Начисленные доходы по депозитам, размещенным в других банках
1730         Начисленные доходы по займам, предоставленным другим банкам
1731         Просроченное вознаграждение по займам, предоставленным другим
банкам
1735         Начисленные доходы по расчетам между головным офисом банка и
его филиалами
1740         Начисленные доходы по займам, предоставленным клиентам
1741         Просроченное вознаграждение по займам, предоставленным
клиентам
1745         Начисленные доходы по прочим ценным бумагам
1747         Начисленные доходы по инвестициям в капитал и
субординированный долг
1748         Начисленные доходы к получению по хеджируемым инструментам
1749         Прочее просроченное вознаграждение
1750 Предоплата вознаграждения и расходов
1751         Предоплата вознаграждения по полученным займам и депозитам
1791         Прочие предоплаты
1800 Премии и скидки по ценным бумагам
1801         Премии по покупаемым высоколиквидным ценным бумагам,
приемлемым для рефинансирования Национальным Банком
Республики Казахстан
1802         Премии по другим покупаемым ценным бумагам
1803         Скидки по выпущенным в обращение ценным бумагам
1804         Вознаграждение по ценным бумагам, начисленное до их покупки
1850 Прочие дебиторы банка
1851         Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
1852         Расчеты с брокерами
1853         Расчеты с акционерами (по дивидендам)
1854         Расчеты с работниками банка
1855         Дебиторы по документарным расчетам
1856         Дебиторы по капитальным вложениям
1857         Досрочный подоходный налог
1858         Короткая валютная позиция банка по иностранной валюте
1859         Контрстоимость иностранной валюты в тенге (длинной валютной
позиции)
1860         Прочие дебиторы
1861         Дебиторы по гарантиям
1862         Начисленные доходы банка за оказанные услуги по кастодиальной
деятельности
1863         Просроченное вознаграждение за оказанные услуги по
кастодиальной деятельности
1864         Требования банка к клиенту за акцепты
1870         Прочие транзитные счета банка
1880         Дебиторы по финансовым фьючерсам
1888         Короткая позиция банка по аффинированным драгоценным металлам
1889         Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге
(длинной позиции по аффинированным драгоценным металлам)
1899         Специальные резервы (провизии) по дебиторской задолженности
банка

12. Алтыншы сынып "Шартты және болуы мүмкiн талаптар мен
мiндеттемелер" келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
6000-6500     Аккредитивтер бойынша есепшоттары
6050-6550     Кепiлдiк есепшоттар
6080-6580     Форфейтинг операциялары бойынша борышкерге болуы мүмкiн
талаптар (мiндеттемелер)
6100-6600     Депозиттердi және несиелердi келешекте орналастыру бойынша
есепшоттар
6150-6650     Келешекте депозиттер және кредиттер алу бойынша есепшоттар
6180-6680     Форфейтинг бойынша төленетiн векселдер
6200-6700     Бағалы қағаздарды және қаржылық фьючерстердi сатып алу
бойынша есепшоттар
6300-6800     Бағалы қағаздарды және қаржылық фьючерстердi сату бойынша
есепшоттар
6400-6900     Валюта құндылықтарын сатып алу-сату бойынша есепшоттар
13. Жетiншi сынып "Банк балансына меморандумның есепшоттары"
келесi есепшоттар топтарын қамтиды:
7100          Мемориалдық есепшоттар - активтер
7200          Мемориалдық есепшоттар - пассивтер
7300          Мемориалдық есепшоттар - басқалары
7400          Сақтауға қабылданған жинақтау зейнетақы қорларының зейнетақы
активтерi
7500          Клиенттердiң сенiп (трастық) басқарудағы активтерi
2 Тарау. ЕКIНШI ДЕҢГЕЙДЕГI БАНКТЕРДЕГI БУХГАЛТЕРЛIК
ЕСЕПШОТТАРДЫҢ ЖОСПАРЫ
1000-1999     АКТИВТЕР
1000          Банктiң қолма-қол ақшасы
1001               Кассадағы бар ақша
1002               Жолдағы банкноттар және металл ақша
1003               Айырбастау пункттерiндегi бар ақша
1004               Аффинирленген қымбат металдар
1005               Банкоматтардағы қолма-қол ақша
1006               Жолдағы аффинирленген қымбат металдар
1050          Банктiң корреспонденттiк есепшоттары
1051               Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi банктiң
корреспонденттiк есепшоты
1052               Банктің басқа банктердегi корреспонденттiк есепшоттары
1053               Банктің басқа банктердегi корреспонденттiк есепшоттары
бойынша оқшауланған берешегi
1100          Банктің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне талаптары
1101               Банктің Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкiндегi депозиттерi (бiр түнге)
1102               Банктің Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкiндегi мерзiмдi депозиттерi
1103               Банктiң Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкiндегi мiндеттi резервтерi
1150          Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта қаржыландыруы
үшiн қолайлы қазынашылық мiндеттемелер және басқа жоғары
өтiмдi бағалы қағаздар
1151               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің қысқа мерзiмдi
ноттары
1152               Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің қазынашылық
мiндеттемелерi
1153               Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық
облигациялары
1155               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта
қаржыландыруы үшiн жарамды басқа жоғары өтiмдi бағалы
қағаздар
1200           Сатуға арналған бағалы қағаздар
1201               Сатуға арналған кiрiс белгiленген бағалы қағаздар
1202               Сатуға арналған кiрiс белгiленбеген бағалы қағаздар
1250           Банктiң басқа банктерде орналастырған депозиттерi
1251               Басқа банктерде орналастырылған депозиттер (бiр түнге)
1252               Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзiмдi
депозиттер (бiр айдан кем)
1253               Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзiмдi
депозиттер (бiр жылдан кем)
1254               Басқа банктерде орналастырылған орташа мерзiмдi
депозиттер
1255               Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзiмдi депозиттер
1256               Депозиттер бойынша басқа банктердiң мерзiмi өткен
берешектерi
1257               Депозиттер бойынша басқа банктердiң оқшауланған
берешектерi
1269               Басқа банктерде орналастырылған депозиттер бойынша
арнайы қорлар (провизиялар)
1300          Басқа банктерге берiлген кредиттер
1301               Басқа банктердiң корреспонденттiк есепшоттары бойынша
овердрафт кредиттер
1302               Басқа банктерге берiлген қысқа мерзiмдi кредиттер
1303               Басқа банктерге берiлген орташа мерзiмдi кредиттер
1304               Басқа банктерге берiлген ұзақ мерзiмдi кредиттер
1305               Басқа банктерге қаржылық лизинг
1306               Банктің кредиттерi бойынша басқа банктердiң мерзiмiн
өткiзiп алған берешектерi
1307               Банктiң кредиттерi бойынша басқа банктердің оқшауланған
берешектерi
1339               Басқа банктерге берiлген кредиттер бойынша арнайы
қорлар (провизиялар)
1350          Банктiң филиалдарымен есеп айырысулар
1351               Банктің бас бөлiмшесiмен есеп айырысулар
1352               Банктiң жергiлiктi филиалдарымен есеп айырысулар
1353               Банктiң шетел филиалдарымен есеп айырысулар
1400          Банктiң клиенттерге талаптары
1401               Клиенттерге берiлген овердрафт кредиттерi
1403               Клиенттердiң кредиттiк карталары бойынша есепшоттар
1405               Клиенттердiң есепке алынған векселдерi
1407               Клиенттерге факторинг
1411               Клиенттерге берiлген қысқа мерзiмдi кредиттер
1414               Клиенттерге берiлген орташа мерзiмдi кредиттер
1417               Клиенттерге берiлген ұзақ мерзiмдi кредиттер
1420               Клиенттерге қаржылық лизинг
1422               Клиенттерге форфейтинг
1424               Банктiң кредиттерi бойынша клиенттердiң мерзiмi өткен
берешектерi
1425               Клиенттер қарсылық бiлдiрген вексельдер
1427               Банктiң кредиттерi бойынша клиенттердiң оқшауланған
берешектерi
1439               Клиенттерге берiлген кредиттер бойынша арнайы қорлар
(провизиялар)
1440               Клиенттерге берiлген басқа кредиттер
1450          Басқа бағалы қағаздар
1451               Өтелгенге дейiнгi ұсталатын кiрiс белгiленген бағалы
қағаздар
1452               Сатуға жарамды кiрiс белгiленген бағалы қағаздар
1454               Сатуға жарамды кiрiс белгiленбеген бағалы қағаздар
1456               "Керi Репо" операциялары
1460          Жалпы қорлар (провизиялар)
1465               Кредиттiк қызметтің шығындарын жабатын жалпы қорлар
(провизиялар)
1469               Банктің басқа қызметiнің шығындарын жабуға жалпы қорлар
(провизиялар)
1470          Банктің капиталға инвестициялары және субординирленген қарыз
1471               Еншiлес ұйымдарға инвестициялар
1472               Ассоциацияланған ұйымдарға инвестициялар
1475               Субординирленген қарызға инвестициялар
1550          Банктің төлемдер бойынша есеп айырысулары
1551               Басқа банктермен есеп айырысулар
1552               Клиенттермен есеп айырысулар
1600          Материалдық қорлар
1601               Аффинирленбеген қымбат металдар
1602               Басқа материалдық қорлар
1650/          Негiзгi құралдар және материал емес активтер
1690
1651               Салынып жатқан (орнатылатын) негiзгi құралдар
1652               Жер, үйлер және ғимараттар
1653               Компьютерлiк жабдық
1654               Басқа негiзгi құралдар
1655               Қаржылық лизингке қабылданған негiзгi құралдар
1656               Жалға беруге арналған негiзгi құралдар
1657               Жалданған үйлер бойынша капиталдық шығындар
1658               Көлiк құралдары
1659               Материалдық емес активтер
1692               Үйлер және ғимараттар бойынша есептелген амортизация
1693               Компьютерлiк жабдық бойынша есептелген амортизация
1694               Басқа негiзгi құралдар бойынша есептелген амортизация
1695               Қаржылық лизинг бойынша алынған негiзгi
құралдар бойынша есептелген амортизация
1696               Жалға беруге арналған негiзгi құралдар бойынша
есептелген амортизация
1697               Жалға алынған үйлер бойынша капиталдық шығындарға
есептелген амортизация
1698               Көлiк құралдары бойынша есептелген амортизация
1699               Материалдық емес активтер бойынша есептелген амортизация
1700         Банктiң сыйақы алумен байланысты есептелген кiрiстерi
1705               Банктің корреспонденттiк есепшоттары бойынша есептелген
кiрiстер
1710               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде орналастырылған
депозиттер бойынша есептелген кiрiстер
1715               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде қайта
қаржыландыру үшiн қолайлы жоғары өтiмдi бағалы қағаздар
бойынша есептелген кiрiстер
1720               Сатуға арналған бағалы қағаздар бойынша есептелген
кiрiстер
1725               Басқа банктерде орналастырылған депозиттер бойынша
есептелген кiрiстер
1730               Басқа банктерге берiлген кредиттер бойынша
есептелген кiрiстер
1731               Басқа банктерге берiлген кредиттер бойынша мерзiмi
өткен сыйақы
1735               Банктің бас бөлiмшесi мен жергiлiктi филиалдары
арасында есеп айырысулар бойынша есептелген кiрiстер
1740               Клиенттерге берiлген кредиттер бойынша есептелген
кiрiстер
1741               Клиенттерге берiлген кредиттер бойынша мерзiмi өткен
сыйақы
1745               Басқа бағалы қағаздар бойынша есептелген кiрiстер
1747               Капиталға және субординирленген қарызға
инвестициялар бойынша есептелген кiрiстер
1748               Хеджирленген құралдар бойынша алуға есептелген кiрiстер
1749               Басқа мерзiмi өткен сыйақы
1750          Сыйақыны және шығыстарды алдын ала төлеу
1751               Алынған кредиттер және депозиттер бойынша сыйақыны
алдын ала төлеу
1791               Басқа алдын ала төлеулер
1800          Бағалы қағаздар бойынша сыйлықтар және жеңiлдiктер
1801               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта
қаржыландыруы үшiн қолайлы сатып алынатын жоғары өтiмдi
бағалы қағаздар бойынша сыйлықтар
1802               Басқа сатып алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықтар
1803               Айналымға шығарылған бағалы қағаздар бойынша
жеңілдіктер
1804               Бағалы қағаздардың сатып алынуына дейін есептелген
сыйақы
1850          Банктің басқа дебиторлары
1851               Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер бойынша есеп айырысулар
1852               Делдалдармен есеп айырысулар
1853               Акционерлермен есеп айырысулар (дивидендтер бойынша)
1854               Банк қызметкерлерімен есеп айырысулар
1855               Құжаттық есеп айырысулар бойынша дебиторлар
1856               Капиталдық салымдар бойынша дебиторлар
1857               Мерзімінен бұрын кіріс салығы
1858               Шетел валютасы бойынша банктің қысқа валюталық
позициясы
1859               Шетел валютасының теңгемен қарсы құны (ұзын валюта
позициясы)
1860               Басқа дебиторлар
1861               Кепілдер бойынша дебиторлар
1862               Кастодиандық қызмет бойынша көрсетілген қызмет үшін
банкке есептелген кіріс
1863               Кастодиандық қызмет бойынша көрсетілген қызметке
мерзімі өткен сыйақы
1864               Банктің клиентке акцептер үшін талаптары
1870               Банктің басқа транзиттік есепшоттары
1880               Қаржылық фьючерстер бойынша дебиторлар
1888               Аффинирленген қымбат металдар бойынша банктің қысқа
позициясы
1889               Аффинирленген қымбат металдың теңгемен қарсы құны
(аффинирленген қымбат металдар бойынша ұзын позиция)
1899               Банктің дебиторлық берешегі бойынша арнайы қорлар
(провизиялар)

2000-2999 Обязательства
2010 Депозиты до востребования, без начисления вознаграждения
2011         Корреспондентские счета Национального Банка Республики
Казахстан
2012         Корреспондентские счета иностранных центральных банков
2013         Корреспондентские счета других банков
2020 Депозиты до востребования, с начислением вознаграждения
2021         Корреспондентские счета Национального Банка Республики
Казахстан
2022         Корреспондентские счета иностранных центральных банков
2023         Корреспондентские счета других банков
2030 Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
2034         Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики
Казахстан
2035         Среднесрочные займы, полученные от Правительства Республики
Казахстан
2036         Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики
Казахстан
2038         Просроченная задолженность банка по займам, полученным от
Правительства Республики Казахстан
2050 Займы, полученные от других банков
2051         Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2052         Займы, полученные от иностранных центральных банков
2053         Займы, полученные от международных финансовых организаций
2054         Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055         Среднесрочные займы, полученные от других банков
2056         Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057         Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058         Просроченная задолженность банка по займам, полученным от
других банков
2059         Просроченная задолженность банка по займам, полученным от
Национального Банка Республики Казахстан и международных
финансовых организаций
2060 Займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
2064         Краткосрочные займы, полученные от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2065         Среднесрочные займы, полученные от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066         Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
2068         Просроченная задолженность банка по займам, полученным от
организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2110 Межбанковские депозиты (на одну ночь)
2111         Депозиты, полученные от Национального Банка Республики
Казахстан (на одну ночь)
2112         Депозиты, полученные от иностранных центральных банков (на
одну ночь)
2113         Депозиты, полученные от других банков (на одну ночь)
2120 Срочные депозиты
2121         Срочные депозиты Национального Банка Республики Казахстан
2122         Срочные депозиты иностранных центральных банков
2123         Краткосрочные депозиты других банков (менее одного месяца)
2124         Краткосрочные депозиты других банков (менее одного года)
2125         Среднесрочные депозиты других банков
2127         Долгосрочные депозиты других банков
2150 Расчеты банка с филиалами
2151         Расчеты с головным офисом банка
2152         Расчеты с местными филиалами банка
2153         Расчеты с зарубежными филиалами банка
2200 Обязательства перед клиентами
2201         Деньги республиканского бюджета
2202         Деньги местного бюджета
2203         Текущие счета клиентов
2207         Металлические счета клиентов
2211         Депозиты до востребования клиентов
2215         Краткосрочные депозиты клиентов
2217         Среднесрочные депозиты клиентов
2219         Долгосрочные депозиты клиентов
2221         Специальные депозиты клиентов
2222         Специальные счета по легализации денег граждан Республики
Казахстан
2223         Депозит-гарантия клиентов
2224         Просроченная задолженность банка по депозитам до
востребования клиентов
2225         Просроченная задолженность банка по прочим операциям с
клиентами
2226         Просроченная задолженность банка по срочным депозитам клиентов
2227         Полученный финансовый лизинг
2228         Указания, не исполненные в срок банком
2229         Прочие депозиты клиентов
2300 Выпущенные в обращение ценные бумаги
2301         Выпущенные в обращение облигации
2302         Операции "Репо"
2303         Выпущенные в обращение другие ценные бумаги
2350 Рефинансирование банка с использованием казначейских обязательств и
прочих высоколиквидных ценных бумаг
2351         Рефинансирование банка с использованием краткосрочных нот
Национального Банка Республики Казахстан
2352         Рефинансирование банка с использованием казначейских
обязательств Министерства финансов Республики Казахстан
2353         Рефинансирование банка с использованием казначейских
облигаций Министерства финансов Республики Казахстан
2355         Рефинансирование банка с использованием прочих
высоколиквидных ценных бумаг
2400 Субординированные долги
2401         Субординированный долг со сроком погашения менее пяти лет
2402         Субординированный долг со сроком погашения более пяти лет
2550 Расчеты банка по платежам
2551         Расчеты с другими банками
2552         Расчеты с клиентами
2700 Начисленные расходы банка, связанные с выплатой вознаграждения
2702         Начисленные расходы по депозитам до востребования других
банков
2703         Начисленные расходы по займам, полученным от Правительства
Республики Казахстан
2705         Начисленные расходы по займам, полученным от других банков
2706         Начисленные расходы по займам, полученным от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2711         Начисленные расходы по депозитам других банков (на одну ночь)
2712         Начисленные расходы по срочным депозитам других банков
2715         Начисленные расходы по расчетам между головным офисом банка и
его филиалами
2720         Начисленные расходы по депозитам до востребования клиентов
2721         Начисленные расходы по срочным депозитам клиентов
2722         Начисленные расходы по специальным счетам по легализации
денег граждан Республики Казахстан
2730         Начисленные расходы по выпущенным в обращение прочим ценным
бумагам
2735         Начисленные расходы по рефинансированию банка с
использованием высоколиквидных ценных бумаг
2740         Начисленные расходы по субординированному долгу
2741         Просроченное вознаграждение по полученным займам
2742         Просроченное вознаграждение по принятым депозитам до
востребования
2743         Просроченное вознаграждение по принятым срочным депозитам
2744         Просроченное вознаграждение по выпущенным в обращение ценным
бумагам
2748         Начисленные расходы к оплате по хеджируемым инструментам
2749         Прочее просроченное вознаграждение
2750 Предоплата вознаграждения и доходов
2751         Предоплата вознаграждения по предоставленным займам
2791         Прочие предоплаты
2800 Скидки и премии по ценным бумагам
2801         Скидки по покупаемым высоколиквидным ценным бумагам,
приемлемым для рефинансирования Национальным Банком
Республики Казахстан
2802         Скидки по другим покупаемым ценным бумагам
2803         Премии по выпущенным в обращение ценным бумагам
2850 Прочие кредиторы банка
2851         Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
2852         Расчеты с брокерами
2853         Расчеты с акционерами
2854         Расчеты с работниками банка
2855         Кредиторы по документарным расчетам
2856         Кредиторы по капитальным вложениям
2857         Отсроченный подоходный налог
2858         Длинная валютная позиция банка по иностранной валюте
2859         Контрстоимость иностранной валюты в тенге (короткой валютной
позиции)
2860         Прочие кредиторы
2862         Обязательства банка, связанные с кастодиальной деятельностью
2864         Обязательства банка по акцептам
2870         Прочие транзитные счета банка
2880         Отсроченные доходы (убытки) по финансовым фьючерсам
2888         Длинная позиция банка по аффинированным драгоценным металлам
2889         Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге
(короткой позиции по аффинированным драгоценным металлам)

2000-2999      МІНДЕТТЕМЕЛЕР
2010           Сыйақы есептелмейтін талап етуге дейінгі депозиттер
2011               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
корреспонденттік есепшоттары
2012               Орталық шетелдік банктердің корреспонденттік
есепшоттары
2013               Басқа банктердiң корреспонденттiк есепшоттары
2020          Сыйақы есептелетiн талап етуге дейiнгi депозиттер
2021               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң корреспонденттiк
есепшоттары
2022               Орталық шетелдiк банктердiң корреспонденттiк есепшоттары
2023               Басқа банктердiң корреспонденттiк есепшоттары
2030          Қазақстан Республикасының Yкiметiнен алынған кредиттер
2034               Қазақстан Республикасының Үкiметiнен алынған қысқа
мерзiмдi кредиттер
2035               Қазақстан Республикасының Үкiметiнен алынған орташа
мерзiмдi кредиттер
2036               Қазақстан Республикасының Үкiметiнен алынған
ұзақ мерзiмдi кредиттер
2038               Қазақстан Республикасының Үкiметiнен алынған
кредит бойынша банктiң мерзiмi өткен берешегi
2050           Басқа банктерден алынған кредиттер
2051               Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнен алынған
кредиттер
2052               Орталық шетелдiк банктерден алынған кредиттер
2053               Халықаралық қаржылық ұйымдарынан алынған кредиттер
2054               Басқа банктерден алынған қысқа мерзiмдi кредиттер
2055               Басқа банктерден алынған орташа мерзiмдi кредиттер
2056               Басқа банктерден алынған ұзақ мерзiмдi кредиттер
2057               Басқа банктерден алынған қаржылық лизинг
2058               Басқа банктерден алынған кредиттер бойынша банктiң
мерзiмi өткен берешегi
2059               Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнен және
халықаралық қаржылық ұйымдардан алынған кредиттер
бойынша банктiң мерзiмi өткен берешегi
2060          Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған кредиттер
2064               Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзiмдi кредиттер
2065               Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған орташа мерзiмдi кредиттер
2066               Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзiмдi кредиттер
2068               Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған кредиттер бойынша банктiң
мерзiмi өткен берешегi
2110          Банкаралық депозиттер (бiр түнге)
2111               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнен алынған
депозиттер (бiр түнге)
2112               Орталық шетел банктерiнен алынған депозиттер (бiр түнге)
2113               Басқа банктерден алынған депозиттер (бiр түнге)
2120          Мерзімді депозиттер
2121               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң мерзiмдi
депозиттерi
2122               Орталық шетел банктерiнiң мерзiмдi депозиттерi
2123               Басқа банктердiң қысқа мерзiмдi депозитi (бiр айдан кем)
2124               Басқа банктердiң қысқа мерзiмдi депозитi (бiр
жылдан кем)
2125               Басқа банктердiң орташа мерзiмдi депозиттерi
2127               Басқа банктердің ұзақ мерзiмдi депозиттерi
2150          Банктің филиалдарымен есеп айырысулар
2151               Банктің бас бөлiмшесiмен есеп айырысулар
2152               Банктiң жергiлiктi филиалдарымен есеп айырысулар
2153               Банктің шетел филиалдарымен есеп айырысулар
2200          Клиенттер алдындағы мiндеттеме
2201               Республикалық бюджеттің қаражаттары
2202               Жергiлiктi бюджеттің қаражаттары
2203               Клиенттердің ағымдағы есепшоттары
2207               Клиенттердің металдық есепшоттары
2211               Клиенттердің талап етуге дейiнгi депозиттерi
2215               Клиенттердiң қысқа мерзiмдi депозиттерi
2217               Клиенттердiң орташа мерзiмдi депозиттерi
2219               Клиенттердің ұзақ мерзiмдi депозиттерi
2221               Клиенттердiң арнайы депозиттерi
2222               Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария ету
жөнiндегi арнайы есепшоттары
<*>
2223               Клиенттердiң кепiл депозиттерi
2224               Клиенттердiң талап еткенге дейiнгi депозиттерi бойынша
банктiң мерзiмi өткен берешегi
2225               Банктiң клиенттермен басқа операциялары бойынша мерзiмi
өткен берешегi
2226               Клиенттердiң мерзiмдi депозиттерi бойынша
банктiң мерзiмi өткен берешегi
2227               Алынған қаржылық лизинг
2228               Банктiң мерзiмiнде төленбеген нұсқаулары
2229               Клиенттердiң басқа депозиттерi
2300          Айналымға шығарылған бағалы қағаздар
2301               Айналымға шығарылған облигациялар
2302               "Репо" операциялары
2303               Айналымға шығарылған басқа бағалы қағаздар
2350          Қазынашылық мiндеттемелердi және басқа жоғары өтiмдi
бағалы қағаздарды пайдаланған банктердi қайта қаржыландыру
2351               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қысқа мерзiмдi
ноттарын пайдаланып банктердi қайта қаржыландыру
2352               Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық
мiндеттемелерiн пайдаланып
банктердi қайта қаржыландыру
2353               Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық
облигацияларын пайдаланып банктердi қайта қаржыландыру
2355               Басқа жоғары өтiмдi бағалы қағаздарды пайдаланып
банктердi қайта қаржыландыру
2400          Субординирленген борыштар
2401               Өтеу мерзiмi бес жылдан кем субординирленген қарыздар
2402               Өтеу мерзiмi бес жылдан артық субординирленген қарыздар
2550          Банктің төлемдер бойынша есеп айырысулары
2551               Басқа банктермен есеп айырысулар
2552               Клиенттермен есеп айырысулар
2700          Банктің сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстары
2702               Басқа банктердің талап етуге дейiнгi депозиттерi
бойынша есептелген шығыстар
2703               Қазақстан Республикасының Үкiметiнен алынған кредиттер
бойынша есептелген шығыстар
2705               Басқа банктерден алынған кредиттер бойынша есептелген
шығыстар
2706               Банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған кредиттер бойынша
есептелген шығыстар
2711               Басқа банктердiң депозиттерi (бiр түнге) бойынша
есептелген шығыстар
2712               Басқа банктердiң мерзiмдi депозиттерi бойынша
есептелген шығыстар
2715               Банктiң бас бөлiмшесi мен жергiлiктi филиалдары
арасында есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар
2720               Клиенттердiң талап ету депозиттерi бойынша есептелген
шығыстар
2721               Клиенттердiң мерзiмдi депозиттерi бойынша есептелген
шығыстар
2722               Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария ету
жөнiндегi арнайы есепшоттары бойынша есептелген
шығыстар
<*>
2730               Айналымға шығарылған басқа бағалы қағаздар бойынша
есептелген шығыстар
2735               Жоғары өтiмді бағалы қағаздарды пайдаланып банктердi
қайта қаржыландыру бойынша есептелген шығыстар
2740               Субординирленген қарыз бойынша есептелген шығыстар
2741               Алынған кредиттер бойынша мерзiмi өткен сыйақылар
2742               Тартылған талап етуге дейiнгi депозиттерi бойынша
мерзiмi өткен сыйақы
2743               Тартылған мерзiмдi депозиттер бойынша мерзiмi өткен
сыйақы
2744               Айналымға шығарылған бағалы қағаздар бойынша мерзiмi
өткен сыйақы
2748               Хеджирленетiн құралдар бойынша есептелген шығыстар
2749               Басқа да мерзiмi өткен сыйақы
2750          Сыйақыны және кiрiстердi алдын ала төлеу
2751               Берiлген кредиттер бойынша сыйақы алуға байланысты
алдын ала төленген кiрiстер
2791               Басқа алдын ала төленген төлеулер
2800          Бағалы қағаздар бойынша жеңiлдiктер және сыйлықтар
2801               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта
қаржыландыруы үшiн қолайлы сатып алынатын жоғары өтiмдi
бағалы қағаздар бойынша жеңiлдiктер
2802               Сатып алынатын басқа бағалы қағаздар бойынша жеңiлдiктер
2803               Айналымға шығарылған бағалы қағаздар бойынша сыйлықтар
2850         Банктiң басқа кредиторлары
2851               Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi
төлемдер бойынша есеп айырысулар
2852               Делдалдармен есеп айырысулар
2853               Акционерлермен есеп айырысулар
2854               Банк қызметкерлерiмен есеп айырысулар
2855               Құжаттық есеп айырысулар бойынша кредиторлар
2856               Капиталдық салымдар бойынша кредиторлар
2857               Кейiнге қалдырылған кiрiс салығы
2858               Шетел валютасы бойынша банктiң ұзын валюталық позициясы
2859               Шетел валютасының теңгемен қарсы құны (қысқа валюталық
позиция)
2860               Басқа кредиторлар
2862               Кастодиандық қызметпен байланысты банктiң мiндеттемелерi
2864               Акцептер бойынша банктiң мiндеттемелерi
2870               Банктiң басқа транзиттiк есепшоттары
2880               Қаржылық фьючерстер бойынша кейiнге қалдырылған кiрiс
(шығындар)
2888               Аффинирленген қымбат металдар бойынша банктiң ұзын
позициясы
2889               Аффинирленген қымбат металдардың теңгемен қарсы құны
(аффинирленген қымбат металдар бойынша қысқа позиция)

3000-3999 Собственный капитал
3000 Уставный капитал банка
3001         Объявленный уставный капитал - простые акции
3002         Неоплаченный уставный капитал - простые акции
3003         Выкупленные банком простые акции
3025         Объявленный уставный капитал - привилегированные акции
3026         Неоплаченный уставный капитал - привилегированные акции
3027         Выкупленные банком привилегированные акции
3100 Дополнительный капитал банка
3101         Премии по акциям
3500 Резервный капитал и резервы переоценки банка
3510         Резервный капитал банка
3540         Резервы переоценки основных средств
3560         Резервы переоценки финансовых инструментов по срочным сделкам
3561         Резервы переоценки долгосрочных финансовых инвестиций
3580         Нераспределенный чистый доход (непокрытый убыток) прошлых лет
3581         Резервы переоценки прошлых лет иностранной валюты
3582         Резервы переоценки прошлых лет аффинированных драгоценных
металлов
3585         Резервы переоценки прошлых лет займов в тенге с фиксацией
валютного эквивалента займов
3586         Резервы переоценки прошлых лет депозитов в тенге с фиксацией
валютного эквивалента депозитов
3599         Нераспределенный чистый доход (непокрытый убыток)
4000-4999 Доходы
4050 Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским
счетам банка
4051         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
корреспондентскому счету банка в Национальном Банке
Республики Казахстан
4052         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
корреспондентским счетам банка в других банках
4100         Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам
банка, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4101         Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам
банка, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
(на одну ночь)
4102         Доходы, связанные с получением вознаграждения по срочным
депозитам банка, размещенным в Национальном Банке Республики
Казахстан
4103         Доходы, связанные с получением вознаграждения по обязательным
резервам банка в Национальном Банке Республики Казахстан
4150 Доходы, связанные с получением вознаграждения по казначейским
обязательствам и прочим высоколиквидным ценным бумагам,
приемлемым для рефинансирования Национальным Банком
Республики Казахстан
4151         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
краткосрочным нотам Национального Банка Республики Казахстан
4152         Доходы, связанные с получением вознаграждения по казначейским
обязательствам Министерства финансов Республики Казахстан
4153         Доходы, связанные с получением вознаграждения по казначейским
облигациям Министерства финансов Республики Казахстан
4155         Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим
высоколиквидным ценным бумагам, приемлемым для
рефинансирования Национальным Банком Республики Казахстан
4200 Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам,
предназначенным для продажи
4201         Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным
бумагам с фиксированным доходом, предназначенным для продажи
4202         Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным
бумагам с нефиксированным доходом, предназначенным для
продажи
4250 Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам,
размещенным в других банках
4251         Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам,
размещенным в других банках (на одну ночь)
4252         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
краткосрочным депозитам, размещенным в других банках (менее
одного месяца)
4253         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
краткосрочным депозитам, размещенным в других банках (менее
одного года)
4254         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
среднесрочным депозитам, размещенным в других банках
4255         Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным
депозитам, размещенным в других банках
4256         Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной
задолженности других банков по депозитам
4300 Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам,
предоставленным другим банкам
4301         Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам
овердрафт, предоставленным другим банкам
4302         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
краткосрочным займам, предоставленным другим банкам
4303         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
среднесрочным займам, предоставленным другим банкам
4304         Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным
займам, предоставленным другим банкам
4305         Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому
лизингу, предоставленному другим банкам
4306         Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной
задолженности других банков по займам банка
4349         Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным другим
банкам
4350 Доходы, связанные с получением вознаграждения по расчетам банка с
филиалами
4351         Доходы, связанные с получением вознаграждения по расчетам с
головным офисом банка
4352         Доходы, связанные с получением вознаграждения по расчетам с
местными филиалами банка
4353         Доходы, связанные с получением вознаграждения по расчетам с
зарубежными филиалами банка
4400 Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам,
предоставленным клиентам
4401         Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам
овердрафт, предоставленным клиентам
4403         Доходы, связанные с получением вознаграждения по кредитным
карточкам клиентов
4405         Доходы, связанные с получением вознаграждения по учтенным
векселям клиентов
4407         Доходы, связанные с получением вознаграждения по факторингу
4411         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
краткосрочным займам, предоставленным клиентам
4414         Доходы, связанные с получением вознаграждения по
среднесрочным займам, предоставленным клиентам
4417         Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным
займам, предоставленным клиентам
4420         Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому
лизингу, предоставленному клиентам
4422         Доходы, связанные с получением вознаграждения по форфейтингу
клиентам
4424         Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной
задолженности клиентов по займам банка
4440         Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим
займам, предоставленным клиентам
4449         Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным
клиентам
4450 Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим ценным бумагам
4451         Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным
бумагам с фиксированным доходом, удерживаемым до погашения
4452         Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным
бумагам с фиксированным доходом, годным для продажи
4454         Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным
бумагам с нефиксированным доходом, годным для продажи
4455         Положительные разницы по операциям "Своп"
4456         Положительные разницы по операциям "Обратное Репо"
4470         Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям
в капитал и субординированный долг
4471         Дивиденды, полученные по акциям дочерних организаций банка
4472         Дивиденды, полученные по акциям ассоциированных организаций
банка
4475         Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям
банка в субординированный долг
4490 Доходы, связанные с получением вознаграждения по дилинговым операциям
4491         Доходы, связанные с получением вознаграждения по хеджируемым
инструментам
4498         Доходы, связанные с получением вознаграждения по форвардным
контрактам
4500 Доходы по дилинговым операциям
4510         Доходы по купле-продаже ценных бумаг с фиксированным доходом
4520         Доходы по купле-продаже ценных бумаг с нефиксированным доходом
4530         Доходы по купле-продаже иностранной валюты
4540         Доходы по купле-продаже драгоценных металлов
4550         Доходы по финансовым фьючерсам
4551         Доходы по опционным контрактам
4560         Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по
ценным бумагам
4570         Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по
иностранной валюте
4580         Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по
аффинированным драгоценным металлам
4590         Нереализованный доход от переоценки финансовых фьючерсов
4591         Нереализованный доход от переоценки опционных контрактов
4600 Комиссионные доходы
4601         Комиссионные доходы от услуг банка по переводным операциям
4602         Комиссионные доходы от услуг банка по страховым операциям
4603         Комиссионные доходы от услуг банка по купле-продаже ценных
бумаг
4604         Комиссионные доходы от услуг банка по купле-продаже
иностранной валюты
4605         Комиссионные доходы от услуг банка по доверительным
(трастовым) операциям
4606         Комиссионные доходы от услуг банка по выданным гарантиям
4607         Комиссионные доходы от услуг банка по приему депозитов,
открытию и ведению банковских счетов клиентов
4608         Прочие комиссионные доходы
4609         Комиссионные доходы от кастодиальной деятельности банка
4610         Доходы банка в виде комиссии, полученные по операциям с
банковскими акцептами
4700 Доходы от переоценки
4701         Доход от переоценки краткосрочных финансовых инвестиций
4703         Доход от переоценки иностранной валюты
4704         Доход от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4705         Доход от переоценки займов в тенге с фиксацией валютного
эквивалента займов, предоставленных другим банкам
4706         Доход от переоценки займов в тенге с фиксацией валютного
эквивалента займов, предоставленных клиентам
4707         Доход от переоценки депозитов в тенге с фиксацией валютного
эквивалента депозитов
4800 Прочие операционные доходы
4801         Доходы по аренде
4802         Прочий операционный доход
4850 Доходы от продажи
4851         Доходы от продаж акций дочерних и ассоциированных организаций
4852         Доходы от реализации основных средств и нематериальных активов
4853         Доходы от реализации материалов
4900 Неустойка (штраф, пеня)
4920         Прочие доходы
4921         Прочие доходы, от банковской деятельности
4922         Прочие доходы, от небанковской деятельности
4940 Чрезвычайные доходы
4941         Чрезвычайные доходы
4942         Доход прошлых периодов, выявленный в отчетном периоде
4999 Доход до налогов

3000-3999     Өзiндiк капитал
3000          Банктің жарғылық қоры
3001               Жарияланған жарғылық капитал - жай акциялар
3002               Төленбеген жарғылық капитал - жай акциялар
3003               Банктің сатып алған өзiнің жай акциялары
3025               Жарияланған жарғылық капитал - артықшылық берiлген
акциялар
3026               Төленбеген жарғылық капитал - артықшылық берiлген
акциялар
3027               Банктiң сатып алған өзiнің артықшылық берiлген акциялары
3100          Банктiң қосымша капиталы
3101               Акциялар бойынша сыйлықтар
3500          Банктiң резервтiк капиталы және қайта бағалау резервтерi
3510               Банктiң резервтiк капиталы
3540               Негiзгi құралдарды қайта бағалау резервтерi
3560               Мерзiмдi мәмiлелер бойынша қаржы құралдарын қайта
бағалау резервтерi
3561               Ұзақ мерзiмдi қаржы инвестицияларын қайта бағалау
резервтерi
3580               Өткен жылдардың бөлiнбеген таза кiрiсi (жабылмаған
шығын)
3581               Шетел валютасын өткен жылдардағы қайта бағалау
резервтерi
3582               Аффинирленген қымбат металдарды өткен жылдардағы қайта
бағалау резервтерi
3585               Кредиттiң валюталық баламасын белгiлеумен кредиттердi
теңгемен қайта бағалау бойынша өткен жылдардың
резервтерi
3586               Депозиттiң валюталық баламасын белгiлеумен депозиттердi
өткен жылдары теңгемен қайта бағалау резервтерi
3599               Бөлiнбеген таза кiрiс (жабылмаған шығын)
4000-4999     Кірістер
4050          Банктiң корреспонденттiк есепшоттары бойынша сыйақы
алумен байланысты кiрiстер
4051               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiндегi банктiң
корреспонденттiк есепшоты бойынша сыйақы алумен
байланысты кiрiстер
4052               Банктiң басқа банктердегi корреспонденттiк есепшоттары
бойынша сыйақы алумен байланысты кiрiстер
4100          Банктiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде орналастырған
депозиттерi бойынша сыйақы алумен байланысты кiрiстер
4101          Банктiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде орналастырған
депозиттерi (бiр түнге) бойынша сыйақы алумен байланысты
кiрiстер
4102               Банктiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде
орналастырған мерзiмдi депозиттерi бойынша сыйақы
алумен байланысты кiрiстер
4103               Банктiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде
орналастырған мiндеттi резервтерi бойынша сыйақы алумен
байланысты кiрiстер
4150          Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта қаржыландыруы
үшiн жарамды қазынашылық мiндеттемелер және басқа жоғары
өтiмдi бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты
кiрiстер
4151               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қысқа мерзiмдi
ноттары бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4152               Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық
мiндеттемелерi бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4153               Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық
облигациялары бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4155               Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта
қаржыландыруы үшiн жарамды басқа жоғары өтiмдi бағалы
қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4200          Сатуға арналған бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4201               Сатуға арналған кiрiс белгiленген бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4202               Сатуға арналған кiрiсi белгiленбеген бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4250          Басқа банктерде орналастырылған депозиттерге сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4251               Басқа банктерде орналастырылған депозиттер (бiр түнге)
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4252               Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзiмдi
депозиттер бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
(бiр айдан кем)
4253               Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзiмдi
депозиттер бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
(бiр жылдан кем)
4254               Басқа банктерде орналастырылған орташа мерзiмдi
депозиттер бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4255               Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзiмдi
депозиттер бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4256               Депозиттер бойынша басқа банктердiң мерзiмi өткен
берешегi бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4300          Басқа банктерге берiлген кредиттер бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4301               Басқа банктерге берiлген овердрафт кредиттер бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4302               Басқа банктерге берiлген қысқа мерзiмдi, кредиттер
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4303               Басқа банктерге берiлген орташа мерзiмдi кредиттер
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4304               Басқа банктерге берiлген ұзақ мерзiмдi кредиттер
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4305               Басқа банктерге берiлген қаржылық лизинг бойынша сыйақы
алуға байланысты кiрiстер
4306               Кредиттер бойынша басқа банктердiң мерзiмi өткен
берешегi бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4349               Басқа банктерге берiлген кредиттер бойынша
комиссиялық сыйақылар
4350          Банктiң филиалдарымен есеп айырысу бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4351               Банктiң бас бөлiмшесiмен есеп айырысу бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
4352               Банктің жергiлiктi филиалдарымен есеп айырысу бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4353               Банктің шетелдiк филиалдарымен есеп айырысу бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4400          Клиенттерге берiлген кредиттер бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4401               Клиенттерге берiлген овердрафт кредиттерi бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4403               Клиенттердiң кредиттiк карталары бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4405               Клиенттердiң есепке алынған вексельдерi бойынша сыйақы
алуға байланысты кiрiстер
4407               Факторинг бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4411               Клиенттерге берiлген қысқа мерзiмдi кредиттер бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4414               Клиенттерге берiлген орташа мерзiмдi кредиттер бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4417               Клиенттерге берiлген ұзақ мерзiмдi кредиттер бойынша
сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4420               Клиенттерге қаржылық лизинг бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
4422               Клиенттерге форфейтинг бойынша сыйақы алуға байланысты
кiрiстер
4424               Кредиттер бойынша клиенттердiң мерзiмi өткен берешегi
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4440               Клиенттерге берiлген басқа кредиттер бойынша сыйақы
алуға байланысты кiрiстер
4449               Клиенттерге берiлген кредиттер бойынша комиссиялық
сыйақылар
4450          Басқа бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты
кiрiстер
4451               Өтеуге дейiнгi ұсталатын кiрiс белгiленген бағалы
қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4452               Сатуға жарамды кiрiс белгiленген бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4454               Сатуға жарамды кiрiс белгiленбеген бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4455               "Своп" операциялары бойынша оң айырмашылықтар
4456               "Керi репо" операциялары бойынша оң айырмашылықтар
4470          Капиталға және субординирленген борышқа инвестициялар
бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4471               Еншiлес ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4472               Қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар бойынша алынған
дивидендтер
4475               Субординирленген қарызға инвестициялар бойынша сыйақы
алуға байланысты кiрiстер
4490          Дилинг операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кiрiстер
4491               Хеджирленетiн құралдар бойынша сыйақы алуға байланысты
кiрiстер
4498               Форвардтық контрактiлер бойынша сыйақы алуға байланысты
кiрiстер
4500          Дилинг операциялары бойынша кiрiстер
4510               Кiрiс белгiленген бағалы қағаздарды сатып алу-сату
бойынша кiрiстер
4520               Кiрiс белгiленбеген бағалы қағаздарды сатып алу-сату
бойынша кiрiстер
4530               Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша кiрiстер
4540               Қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша кiрiстер
4550               Қаржылық фьючерстер бойынша кiрiстер
4551               Опцион контрактiлерi бойынша кiрiстер
4560               Бағалы қағаздар бойынша форвардтық операцияларды қайта
бағалау бойынша iске асырылмаған кiрiс
4570               Шетел валютасы бойынша форвардтық операцияларды қайта
бағалау бойынша iске асырылмаған кiрiс
4580               Қымбат металдар бойынша форвардтық операцияларды қайта
бағалау бойынша iске асырылмаған кiрiс
4590               Қаржылық фьючерстердi қайта бағалаудан iске асырылмаған
кiрiс
4591               Опцион контрактiлерiн қайта бағалаудан iске асырылмаған
кiрiс
4600          Комиссиялық кiрiстер
4601               Ақша аудару операциялары бойынша банктiң көрсеткен
қызметiнен комиссиялық кiрiстер
4602               Сақтандыру операциялары бойынша банктiң көрсеткен
қызметiнен комиссиялық кiрiстер
4603               Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша банктің
көрсеткен қызметінен комиссиялық кірістер
4604               Шетел валюталарын сатып алу-сату бойынша банктің
көрсеткен қызметінен комиссиялық кірістер
4605               Сеніп (трастық) басқарудағы операциялар бойынша банктің
көрсеткен қызметінен комиссиялық кірістер
4606               Берілген кепілдіктер бойынша банктің көрсеткен
қызметінен комиссиялық кірістер
4607               Клиенттердің салымдарын қабылдау және есепшоттарын ашу
мен жүргізу бойынша банктің көрсеткен қызметінен
комиссиялық кірістер
4608               Басқа комиссиялық кірістер
4609               Кастодиандық қызмет бойынша алынған комиссия түріндегі
банктің кірістері
4610               Банктік акцептермен операциялар бойынша алынған
комиссия түріндегі банктің кірістері
4700          Қайта бағалаудан кірістер
4701               Қысқа мерзімді қаржылық инвестицияларды қайта
бағалаудан кіріс
4703               Шетел валютасын қайта бағалаудан кірістер
4704               Аффинирленген қымбат металдарды қайта бағалаудан кіріс
4705               Басқа банктерге берілген валюталық баламамен белгіленіп
теңгемен кредиттерді қайта бағалаудан кіріс
4706               Банктің клиенттеріне берілген валюталық баламамен
белгіленіп теңгемен кредиттерді қайта бағалаудан кіріс
4707               Валюталық баламамен белгіленіп теңгемен депозиттерді
қайта бағалаудан кіріс
4800          Басқа операциялық кірістер
4801               Жалдау бойынша кірістер
4802               Басқа операциялық кіріс
4850          Сатудан кірістер
4851               Еншілес және қауымдасқан ұйымдардың акцияларын сатудан
түсім
4852               Негізгі құралдарды және материалдық емес активтерді
сатудан түсім
4853               Материалдарды сатудан түсім
4900          Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
4920          Басқа кірістер
4921               Банк қызметінен алынған басқа кірістер
4922               Банк қызметі еместен алынған басқа кірістер
4940          Төтенше кірістер
4941               Төтенше кiрiстер
4942               Есеп беру кезеңiнде табылған өткен кезеңдердің кiрiсi
4999          Салыққа дейiнгi кiрiс

6000-7999 Внебалансовые счета
6000-6999 Условные и возможные требования и обязательства
Условные и возможные требования
6000 Счета по аккредитивам
6005         Возможные требования по выпущенным непокрытым аккредитивам
6010         Возможные требования по подтвержденным непокрытым аккредитивам
6020         Возможные требования по выпущенным покрытым аккредитивам
6050 Счета по гарантиям
6055         Возможные требования по выданным или подтвержденным гарантиям
6075         Возможные требования по принятым гарантиям
6080 Требования к должнику по операциям форфейтинг
6100 Счета по размещению депозитов и займов в будущем
6105         Будущие требования по размещаемым депозитам
6125         Будущие требования по предоставляемым займам
6150 Счета по получению депозитов и займов в будущем
6155         Условные требования по получению депозитов в будущем
6175         Условные требования по получению займов в будущем
6180 Векселя, взыскиваемые по форфейтингу
6200 Счета по приобретению ценных бумаг и финансовых фьючерсов
6205         Условные требования по покупке ценных бумаг
6210         Условные требования по покупке финансовых фьючерсов (по
пассивным операциям)
6220         Условные требования по покупке финансовых фьючерсов (по
активным операциям)
6225         Приобретенные опционные контракты - "колл"
6230         Приобретенное соглашение о будущем вознаграждении (интересе)
- контрсчет
6240         Фиксированный процентный своп
6300 Счета по продаже ценных бумаг и финансовых фьючерсов
6305         Условные требования по продаже ценных бумаг
6310         Условные требования по продаже финансовых фьючерсов (по
пассивным операциям)
6320         Условные требования по продаже финансовых фьючерсов (по
активным операциям)
6325         Проданные опционные контракты - "пут" - контрсчет
6330         Реализованное соглашение о будущем вознаграждении (интересе)
6400 Счета по купле-продаже валютных ценностей
6405         Условные требования банка по купле-продаже иностранной валюты
6415         Условные требования банка по купле-продаже аффинированных
драгоценных металлов
6498         Позиция банка по сделкам с аффинированными драгоценными
металлами
6499         Позиция банка по сделкам с иностранной валютой
Условные и возможные обязательства
6500 Счета по аккредитивам
6505         Возможные обязательства по выпущенным непокрытым аккредитивам
6510         Возможные обязательства по подтвержденным непокрытым
аккредитивам
6520         Возможные обязательства по выпущенным покрытым аккредитивам
6550 Счета по гарантиям
6555         Возможные обязательства по выданным или подтвержденным
гарантиям
6575         Возможное уменьшение требований по принятым гарантиям
6580 Обязательства по операциям форфейтинг
6600 Счета по размещению депозитов и займов в будущем
6605         Условные обязательства по размещению депозитов в будущем
6625         Условные обязательства по предоставлению займов в будущем
6650 Счета по получению депозитов и займов в будущем
6655         Будущие обязательства по получаемым депозитам
6675         Будущие обязательства по получаемым займам
6680 Векселя, взыскиваемые по форфейтингу - контрсчет
6700 Счета по приобретению ценных бумаг и финансовых фьючерсов
6705         Условные обязательства по покупке ценных бумаг
6710         Условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов (по
пассивным операциям)
6720         Условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов (по
активным операциям)
6725         Приобретенные опционные контракты - "колл" - контрсчет
6730         Приобретенное соглашение о будущем вознаграждении (интересе)
6740         Плавающий процентный своп
6800 Счета по продаже ценных бумаг и финансовых фьючерсов
6805         Условные обязательства по продаже ценных бумаг
6810         Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов (по
пассивным операциям)
6820         Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов (по
активным операциям)
6825         Проданные опционные контракты - "пут"
6830         Реализованное соглашение о будущем вознаграждении (интересе)
- контрсчет
6900 Счета по купле-продаже валютных ценностей
6905         Условные обязательства по купле-продаже иностранной валюты
6915         Условные обязательства банка по купле-продаже аффинированных
драгоценных металлов
6998         Позиция банка по сделкам с аффинированными драгоценными
металлами
6999         Позиция банка по сделкам с иностранной валютой

6000-7999     БАЛАНСТАН ТЫС ЕСЕПШОТТАР
6000-6999     ШАРТТЫ ЖӘНЕ БОЛУЫ МҮМКІН ТАЛАПТАР ЖӘНЕ
МІНДЕТТЕМЕЛЕР
Шартты және болуы мүмкін талаптар
6000          Аккредитивтер бойынша есепшоттары
6005               Шығарылған жабылмаған аккредитивтер бойынша болуы
мүмкін талаптар
6010               Расталған жабылмаған аккредитивтер бойынша болуы
мүмкін талаптар
6020               Шығарылған жабылған аккредитивтер бойынша болуы
мүмкін талаптар
6050          Кепiлдiк есепшоттар
6055               Шығарылған немесе расталған кепiлдiктер бойынша болуы
мүмкiн талаптар
6075               Қабылданған кепiлдiктер бойынша болуы мүмкiн талаптар
6080          Форфейтинг операциялары бойынша борышкерге болуы мүмкiн
талаптар
6100               Депозиттердi және несиелердi келешекте орналастыру
бойынша есепшоттар
6105               Орналастырылатын депозиттер бойынша болашақ талаптар
6125               Берiлетiн кредиттер бойынша болашақ талаптар
6150          Келешекте депозиттер және кредиттер алу бойынша есепшоттар
6155               Келешекте депозиттер алу бойынша шартты талаптар
6175               Келешекте кредиттер алу бойынша шартты талаптар
6180          Форфейтинг бойынша төленетiн векселдер
6200          Бағалы қағаздарды және қаржылық фьючерстердi сатып алу
бойынша есепшоттар
6205               Бағалы қағаздарды сатып алу бойынша шартты талаптар
6210               Қаржылық фьючерстердi (пассивтiк операциялар бойынша)
сатып алу бойынша шартты талаптар
6220               Қаржылық фьючерстердi (активтiк операциялар бойынша)
сатып алу бойынша шартты талаптар
6225               Сатып алынған опцион контрактiлер - "колл"
6230               Болашақ сыйақы (мүдде) туралы сатып алынған келiсiм -
қарсы есепшот
6240               Белгiленген проценттiк своп
6300          Бағалы қағаздарды және қаржылық фьючерстердi сату бойынша
есепшоттар
6305               Бағалы қағаздарды сату бойынша шартты талаптар
6310               Қаржылық фьючерстердi (пассивтiк операциялар бойынша)
сату бойынша шартты талаптар
6320               Қаржылық фьючерстердi (активтiк операциялар бойынша)
сату бойынша шартты талаптар
6325               Сатылған опцион контрактiлерi - "пут"- қарсы есепшот
6330               Болашақ сыйақы (мүдде) туралы iске асырылған келiсiм
бойынша) сатып алу бойынша шартты мiндеттемелер
6720               Қаржылық фьючерстердi (активтiк операциялар бойынша)
сатып алу бойынша шартты мiндеттемелер
6725               Сатып алынған опцион контрактiлерi - "колл"- қарсы
есепшот
6730               Келешек сыйақы (мүдде) туралы сатып алынған келiсiм
6740               Өзгермелi проценттiк своп
6800          Бағалы қағаздар және қаржылық фьючерстер сату бойынша
есепшоттар
6805               Бағалы қағаздар сату бойынша шартты мiндеттемелер
6810               Қаржылық фьючерстердi (пассивтiк операциялар бойынша)
сату бойынша шартты мiндеттемелер
6820               Қаржылық фьючерстердi (активтiк операциялар бойынша)
сату бойынша шартты мiндеттемелер
6825               Сатылған опцион контрактiлерi - "пут"
6830               Келешек сыйақы (мүдде) туралы iске асырылған келiсiм -
қарсы есепшот
6900          Валюта құндылықтарын сатып алу - сату бойынша есепшоттар
6905               Шетел валютасын сатып алу - сату бойынша шартты
мiндеттемелер
6915               Банктің аффинирленген қымбат металдарды сатып алу-сату
бойынша шартты мiндеттемелерi
6998               Аффинирленген қымбат металдармен мәмiлелер бойынша
банктің позициясы
6999               Шетел валютасымен мәмiлелер бойынша банктiң позициясы