Об изменении границ некоторых сельских округов и образовании отдельных административно-территориальных единиц
Решение сессии Акмолинского областного маслихата и акима Акмолинской области от 15 июня 2000 г. N С-3-04 Зарегистрировано управлением юстиции Акмолинской области 24 июля 2000 г. N 261
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", в целях совершенствования административно-территориального устройства области и на основании совместного ходатайства маслихатов и акимов районов, областной маслихат и аким области решили:
- внести следующие изменения в административно-территориальное устройство области:
по Аршалынскому району:
1. Изменить границы п.Аршалы и образовать две административно-территориальные единицы:
- п. Аршалы, в границах п.Аршалы, п.Аршалы-2, ст.Вишневка, с.Актасты с центром в п.Аршалы;
- Акбулакский сельский округ, в границах с.Мичурино, с.Акбулак с центром округа в с.Мичурино.
2. Изменить границы Нововладимироского сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- Нововладимировский сельский округ, в границах с. Нововладимировка, с.Херсонка, с.Акжар с центром округа в с.Нововладимировка;
- Сарабинский сельский округ, в границах с.Сараба, ст.Сарыоба, с.Владимировка с центром округа в с.Сараба.
по Шортандинскому району:
1. Изменить границы Дамсинского сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- п.Научный в границах п.Научный с центром в п.Научный;
- Дамсинский сельский округ, в границах с.Дамса, с.Степное с центром округа в с.Дамса.
Председатель сессии областного маслихата
Аким области
Секретарь областного маслихата

Жекелеген ауылдық округтердің шекарасын өзгерту және дербес әкімшілік-аумақтық бірліктер құру туралы
Ақмола облыстық мәслихаты мен облыс әкімінің шешімі 2000 жылғы 15 маусымдағы N С-3-04 Ақмола облысының әділет басқармасында 2000 жылғы 24 шілдеде N 261 тіркелді
Ескерту. Тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша «селолық», «селоларының», «селосы» деген сөздер «ауылдық», «ауылдарының», «ауылы» деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Z934200_ Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес, облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру мақсатында және мәслихаттар мен аудандар әкімдерінің бірлескен ұсынымдары негізінде облыстық мәслихат пен облыс әкімі шешім етті:
- облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аршалы ауданы бойынша:
1. Аршалы поселкесінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік:
- Аршалы поселкесі, Аршалы-2 поселкесі, Вишневка станциясы, Ақтасты ауылы шегінде орталығы Аршалы поселкесі болып Аршалы поселкесі;
- Мичурино, Ақбұлақ ауылдарының шегінде орталығы Мичурино ауылы болып Ақбұлақ ауылдық округі құрылсын.
2. Нововладимировка ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік:
- Нововладимировка, Херсонка, Ақжар ауылдарының шегінде орталығы Нововладимировка ауылы болып Нововладимировск ауылдық округі;
- Сараба, Владимировка ауылдарының, Сары-оба станциясының шегінде орталығы Сараба ауылы болып Сараба ауылдық округі құрылсын.
Шортанды ауданы бойынша:
1. Дамса ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік:
- Научный поселкесінің шегінде орталығы Научный поселкесі болып Научный поселкесі;
- Дамса, Степное ауылдарының шегінде орталығы Дамса ауылы болып Дамса ауылдық округі құрылсын.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыс әкімі
Облыстық мәслихаттың хатшысы