Об утверждении размеров тарифных ставок по имущественному найму помещений, находящихся в коммунальной собственности города Алматы
Решение IV-й сессии Алматинского городского маслихата II-го созыва от 10 марта 2000 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 24 марта 2000 года № 109. Утратило силу решением VIII сессии Алматинского городского маслихата II созыва от 19 января 2001 года
Сноска. Утратило силу решением VIII сессии Алматинского городского маслихата II созыва от 19.01.2001.
В соответствии с Законами Республики Казахстан «О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан»«Об особом статусе города Алматы» и для установления единого нормативно-правового режима для всех категорий хозяйствующих субъектов, Алматинский городской Маслихат II-го созыва
РЕШИЛ:
1. Утвердить на 2000 год размеры тарифных ставок по имущественному найму помещений, находящихся в коммунальной собственности города Алматы с применением коэффициентов в пределах установленных границ, прилагается.
2. Оплату за имущественный найм объектов коммунальной собственности производить в тенге по курсу Национального Банка Республики Казахстан.
3. Департаменту по управлению коммунальной собственностью города Алматы обеспечить контроль за рациональным использованием и правильностью начисления денежных средств в местный бюджет от сдачи в аренду помещений коммунальной собственности.
4. Считать утратившим силу решение XXIV-й сессии Алматинского городского Маслихата 1-го созыва от 12 марта 1999 года «Об утверждении размеров тарифных ставок по имущественному найму нежилых помещений, находящихся в коммунальной собственности города Алматы».
5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на ревизионную комиссию Алматинского городского Маслихата II-го созыва (Киселев В.А.).
Председатель
IV-й сессии Алматинского
городского Маслихата
ІІ-го созыва                   А.Байсарина
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата ІІ-го созыва        Ж.Турегельдинов
Приложение
к решению IV-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 10 марта 2000 года
Размеры тарифных ставок по
имущественному найму нежилых помещений
Наименование арендаторов
Размеры тарифных
ставок за 1 м2 в год $ США
1
Производственные предприятия промышленности, строительства, транспорта и связи
6,0
2
Производство сельскохозяйственной продукции
3,0
3
Станции технического обслуживания

Алматы қаласының коммуналдық меншігіндегі ғимараттарды мүліктік жалдау жөніндегі тарифтік ставкалардың көлемін бекіту туралы
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі IІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 10 наурыздағы. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 2000 жылғы 24 наурызда N 109 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық Мәслихатының IІ сайланған VІIІ сессиясының 2001 жылғы 19 қаңтардағы шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қалалық Мәслихатының IІ сайланған VІIІ сессиясының 19.01.2001 шешімімен.
"Қазақстан Республикасының жергілікті өкілді және атқарушы органдары туралы" және "Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының зандарына сәйкес жөне шаруашылық субъектілерінің бүкіл санаттары үшін бірыңғай нормативтік-құқықтық режимді белгілеу үшін II- сайланған Алматы қалалық Мөслихаты
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2000 жыл үшін Алматы қаласының коммуналдық меншігіндегі ғимараттарды мүліктік жалдау жөніндегі тарифтік ставкалардың көлемі белгіленген шекаралардың шегіндегі коэффициенттерді қолдана отырып бекітілсін, беріліп отыр.
2. Коммуналдық меншік объектілерінің мүліктік жалдауы жөніндегі төлем Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағамы бойынша теңгемен жүргізілсін.
3. Алматы қалалық Коммуналдық меншікті басқару департаменті коммуналдық меншік ғимараттарын жалға беруден жергілікті бюджетке түскен ақша қаражатының тиімді пайдаланылуы мен дұрыс аударылуына бақылауды қамтамасыз етсін.
4. 1999 жылдың 12 наурызындағы І-сайланған Алматы қалалық Мөслихатының "Алматы қаласының коммуналдық меншігіндегі ғимараттарды мүліктік жалдау жөніндегі тарифтік ставкалардың көлемін бекіту туралы" шешімінің күші жойылған деп танылсын.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау ІІ-сайланған Алматы қалалық Мөслихатының тексеру комиссиясына (В.А.Киселев) жүктелсін.
ІІ-сайланған Алматы қалальік
Мәслихатының ІҮ-сессиясыны
төрайымы                                 А. Байсарина
ІІ-сайланган Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы                     Ж.Төрегелдинов
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мөслихатының 1999 жылғы 10 наурыздағы
ІҮ-сессиясының шешіміне қосымша
Жалгердің аталуы, қызмет түрі
Үсынылған тарифтік ставкалардың көлемі 1 м үшін жылына АҚШ долларымен
1
Өндіріс тауарлары, оның ішінде шағын жөне орта бизнес көсіпорындары
6,0
2
Ауыл шаруашылық өнімдерінің өндірісі
3,0
3
Техникалық қызмет көрсету станциясы

40,0
21
Предприятия материально-технического снабжения
22,0
22
Складские помещения:
специализированные
5,0
неспециализированные
3,5
23
Прочие организации, не указанные выше
20,0
Для бюджетных организаций размер тарифа установлен в размере 0,25$ США за 1 м2 в год.
От арендной платы ОСВОБОЖДАЮТСЯ следующие государственные организации:
школы, детские сады, школы-интернаты, детские дома, высшие учебные заведения, средние специальные учебные заведения, ПТУ, воинские части, учреждения КНБ, МВД, прокуратуры и таможенной службы.
Примечание:
Коэффициенты, учитывающие место расположения и благоустроенность:
Для помещений находящихся в границах проспект Аль-Фараби (северная сторона) - улица Кожамкулова (восточная сторона) - проспект Райымбека (южная сторона) - улица Калдаякова (западная сторона) - коэффициент - 2.
Для помещений находящихся в границах улицы Тимирязева (северная сторона) - улицы Ауэзова (восточная сторона) - проспекта Райымбека (южная сторона) - улицы Кожамкулова (западная сторона) - коэффициент - 1 А.

40,0
21
Материалдық-техникалық жабдықтау көсіпорындары
22,0
22
Қойма ғимараттары:
арнайы
5,0
арнайы емес
3,5
23
Жоғарыда көрсетілмеген басқа да үйымдар
20,0
Бюджеттік ұйымдар үшін жылына 1 ш.м үшін 0,25 АҚШ доллары қөлемінде тариф белгіленгенді.
Жалдық төлеммен мына мемлекеттік ұйымдар босатылады:
мектептер, бала бақшалар, мектеп-интернаттар, балалар үйлері, жоғары оқу орындары, орта арнаулы оқу орындары, КТУ, өскери бөлімдер, ҮҚК, ИМ, прокуратура мекемелері мен кеден қызметтері.
Ескертпе:
Орналасқан жері мен көріктендірілуін ескеретін коэффициенттер:
Әл- Фараби даңғылының (солтүстік жағы) - Қожамқұлов көшесінің (шығыс жағы) - Райымбек даңғылының (оңтүстік жағы) - Қалдаяқов көшесінің (батыс жағы) шекарасында орналасқан ғимараттар үшін - коэффициент - 2.
Тимирязев көшесінің (солтүстік жағы) - Әуезов көшесінің (шығыс жаты) - Райымбек даңғылының (оңтүстік жағы) - Қожамқүлов көшесінің (батыс жаты) шекарасында орналасқан ғимараттар үшін - коэффициент - 1,4.

Для помещений находящихся в границах улицы Тимирязева (северная сторона) - улицы Розыбакиева (восточная сторона) - проспекта Райымбека (южная сторона) - улицы Ауэзова (западная сторона) - коэффициент - 1,2.
Для помещений находящихся в Турксибском районе - коэффициент - 0,8.
Полуподвальные, подвальные и цокольные помещения - 0,9.
Помещения без холодного, горячего водоснабжения, канализации (или при отсутствии одного из них) - 0,5.
На неблагоустроенные и подвальные помещения коэффициенты «2», «1,4», «1,2» не применяются.
Председатель
IV-й сессии Алматинского
городского Маслихата
ІІ-го созыва                   А.Байсарина
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата ІІ-го созыва        Ж.Турегельдинов

Тимирязев көшесінің (солтүстік жағы) - Розыбақиев көшесінің (шығыс жаты) - Райымбек даңгылының (оңтүстік жаты) - Әуезов көшесінің (батыс жаты) шекарасында орналасқан гимараттар үшін - коэффициент - 1,2.
Түрксіб ауданында орналасқан гимараттар үшін - коэффициент - 0,8.
Жартылай жертөлелі және жертөлелі гимараттар үшін - 0,9.
Суық, ыстық суы, канализациясы жоқ гимараттар (немесе оның біреуі жоқ) -0,5.
Көріктендірілмеген және жертөлелі ғимараттарға "2,", "1,4", "1,2" коэффициенттері қолданылмайды.
ІІ-сайланган Алматы қалалық
Мәслихатыньің ІҮ-сессиясының
төрайымы                            А.Байсарина
ІІ-сайланган Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы                Ж.Төрегелдинов