О подготовке предприятий торговли, общественного питания и рынков г.Алматы к работе в весенне-летний период 2000 года
Решение акима города Алматы от 12 апреля 2000 года N 366. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 17 августа 2000 года № 151. Утратило силу постановлением акима города Алматы от 31 декабря 2003 года № 5/778
Сноска. Утратило силу постановлением акима города Алматы от 31.12.2003 № 5/778.
В целях обеспечения надлежащего торгового обслуживания населения и гостей г.Алматы в весенне-летний период, профилактики инфекционных заболеваний и пищевых отравлений, упорядочения стихийной торговли, Аким города Алматы
РЕШИЛ:
1. Акимам районов:
- обязать руководителей предприятий торговли, общественного питания, рынков, независимо от форм собственности, привести в соответствующее санитарно-техническое состояние торговые объекты и прилегающие к ним территории;
- определить и утвердить в службах ГорСЭУ места дислоцирования сезонной торговой сети (летние площадки, холодильники с мороженым, автоматы с прохладительными напитками);
- ликвидировать в районах стихийную торговлю;
- запретить на улицах города торговлю со столиков овощной и другой продовольственной продукцией, требующих санитарно-ветеринарной экспертизы;
- с 15.04.2000 г. по 15.05.2000 г. провести смотры готовности объектов торговли, в т.ч. рынков, общественного питания, мелкорозничной сети, к работе в весенне-летний период с обсуждением и подведением итогов.
2. Начальнику городского санитарно-эпидемиологического управления (Меркер В.А.):
- усилить контроль за ввозом, изготовлением и реализацией продуктов питания.
3. Главному ветеринарному врачу г.Алматы (Сабденов Б.А.):
- установить жесткий контроль за ввозимым в город сырьем животного и растительного происхождения, и дальнейшей ее реализацией.
4. Начальнику ГУВД г.Алматы (Касымов К.Н.):
- активизировать проведение мероприятий по ликвидации мест стихийной торговли.
5. Контроль за исполнением данного решения возложить на первого заместителя акима г.Алматы Букенова К.А.
Аким города Алматы               В.Храпунов

Алматы қаласының сауда кәсiпорындарының қоғамдық тамақтандыру мекемелерiнiң және базарлардың 2000 жылғы көктемгi-жазғы мезгiлге жұмыстарының әзiрлiгi туралы.
Алматы қаласы әкімінің 2000 жылғы 12 cәуірдегі N 366 шешімі. Алматы қалалық әділет басқармасында 2000 жылғы 17 тамызда N 151 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 5/778 қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 31.12.2003 N 5/778 қаулысымен.
Алматы қаласының тұрғындары мен қонақтарын көктемгi-жазғы мезгiлде жайлы сауда қызмет көрсетуiн қамтамасыз ету, әртүрлi ауруларды болдырмау және тағам улануын болдырмау белгiленбеген жерлерде сауда жүргiзудi болдырмау мақсатында Алматы қаласының әкiмi
ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудан әкiмдерiне:
- базарлардың қоғамдық тамақтандыру орындарының, сауда кәсiпорындарының басшыларына меншiк түрiне қарамастан сауда объектiлерiн және оның аумағын тиiстi санитарлық-техникалық жағдайына келтiруiн мiндеттесiн;
- қалалық СЭС қызметi маусымдық сауда нүктелерiн белгiлесiн (жазғы алаңдар), балмұздақты тоңазытқыштар, салқын сусындар автоматтары;
- аудандарда белгiленбеген жерлерде сауда жүргiзуге рұқсат бермеу;
- санитарлық-ветеринарлық сараптауды талап ететiн азық-түлiк өнiмдердi және басқа көкөнiс өнiмдерiн еркiн саудалауға тыйым салу;
- 2000 жылдың 15 сәуiрiнен 2000 жылдың 15 мамырына дейiн сауда нүктелерiнiң, оның iшiнде базарлардың, қоғамдық тамақтандыру орындарының, көтерме сауда нүктелерiнiң көктемгi-жазғы мезгiлде жұмыстарына байқау өткiзiп, қорытынды жұмыстарын берсiн.
2. Қалалық санитарлық-эпидемиологиялық басқармасының бастығы (В.А.Меркер):
- тамақ өнiмдерiн алып келу және сатуда қатаң бақылау жасасын.
3. Алматы қаласының Бас ветеринарлық дәрiгерi (Б.А.Сәбденов):
- қалаға мал өнiмдерiн және өсiмдiк тағамдарын алып келуге және оны сатуға қатаң бақылау жасасын.
4. Алматы қалалық Iшкi iстер Бас басқармасының бастығы (Қ.Н.Қасымов):
- еркiн сауда жасаушыларға тосқауыл қою шараларын белсендi өткiзсiн.
5. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау жасау Алматы қаласы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Қ.А.Бүкеновке жүктелсiн.
Алматы қаласының әкiмi               В.Храпунов