О внесении изменений и дополнений в Приказ МВД Республики Казахстан от 12.10.98 г. № 343, а также в утвержденные им "Правила государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан, Правила о порядке получения права на управление транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи гражданам водительских удостоверений"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2001 года № 1459. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 90
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 26.02.2010 № 90 (порядок введения в действие см. п. 7).
В целях совершенствования регистрационной деятельности подразделений дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан приказываю:
1. Внести следующие изменения и дополнения в приказ МВД Республики Казахстан от 12.10.98 г. N 343 V980679_ , а также в утвержденные им соответствующие Правила V980690_ :
1) подпункт 4 пункта 3 приказа МВД Республики Казахстан от 12.10.98 г. N 343 изложить в следующей редакции:
"4) Возложить персональную ответственность по контролю за исполнением требований утверждаемых Правил на начальников Управлений дорожной полиции УВД г. Астаны, ГУВД г. Алматы, ГУВД - УВД областей.";
2) пункт 16 раздела 2 Правил государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан, дополнить подпунктом 12 следующего содержания:
"12) Не реже одного раза в неделю передают информацию о зарегистрированных, перерегистрированных и снятых с учета транспортных средствах, а также о выданных водительских удостоверениях в базу данных центрального сервера ДДП МВД Республики Казахстан.";
3) абзац первый пункта 44 изложить в следующей редакции:
"Перед производством регистрационных действий проверяются по учетам угнанного, похищенного транспорта в Департаменте оперативно-технической службы МВД Республики Казахстан транспортные средства (номерные агрегаты), вновь прибывшие на территорию Республики Казахстан, и транспортные средства (номерные агрегаты), снимаемые с государственного учета.";
4) раздел 3 дополнить пунктом 44-1 следующего содержания:
"44-1. При проведении проверок номеров агрегатов транспортных средств владельцам выдаются постоянные государственные регистрационные номерные знаки, а также талон предварительной регистрации транспортного средства, с указанием даты явки для получения свидетельства о регистрации транспортного средства.";

Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің 1998 жылғы 12 қарашадағы N 343 бұйрығына, сондай-ақ сонымен бекітілген "Қазақстан Республикасындағы көлік құралдары мен олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеудің тәртібіне", "Көлік құралдарын басқару құқығын алудың, емтихандар қабылдаудың, азаматтарға жүргізуші куәліктерін берудің тәртібі туралы тәртіпке өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 11 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1459. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 90 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010.02.26 № 90 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жол полициясы бөлімшелерінің тіркеу қызметін жетілдіру мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің 1998 жылғы 12 қарашадағы N 343 бұйрығына V980679_ , сондай-ақ сонымен бекітілген тиісті Тәртіптерге V980690_ мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің 1998 жылғы 12 қарашадағы N 343 бұйрығының 3-тармағындағы 4-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Бекітілген Тәртіптер талаптарының орындалуын бақылау жөніндегі дербес жауапкершілік Астана қаласының ІІБ, Алматы қаласының ІІББ, облыстардағы ІІББ-ІІБ Жол полициясы басқармаларының бастықтарына жүктелсін.";
2) Қазақстан Республикасындағы көлік құралдары мен олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеу тәртібінің 2-бөліміндегі 16-тармақ мынадай мазмұндағы 12-тармақшамен толықтырылсын:
"12) Аптасына кемінде бір рет тіркелген, қайта тіркелген және есептен шығарылған көлік құралдары туралы, сондай-ақ берілген жүргізуші куәліктері туралы ақпараттарды Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің ЖПД орталық серверінің деректер базасына жіберіп отырады.";
3) 44-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тіркеу амалдарын жүргізудің алдында Қазақстан Республикасының аумағына жаңадан әкелінген көлік құралдары (нөмірлік агрегаттар) және мемлекеттік есептен шығарылатын көлік құралдары (нөмірлік агрегаттар) Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Жедел-техникалық қызмет департаментіндегі айдап әкетілген, ұрланған көліктердің есебі бойынша тексеріледі.";
4) 3-бөлім мынадай мазмұндағы 44-1-тармақпен толықтырылсын:
"44-1. Көлік құралдары агрегаттарының нөмірлерін тексеру кезінде иелеріне көлік құралын тіркеу туралы куәлікті алуға келудің датасы көрсетіле отырып, тұрақты мемлекеттік тіркеу нөмірлері, сондай-ақ көлік құралын алдын ала тіркеу талоны беріледі.";

5) пункт 17 Правил о порядке получения права на управление
транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи гражданам водительских
удостоверений исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
Департамент дорожной полиции МВД Республики Казахстан (Мурзабеков Н.Т.).
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан-
Командующий внутренними войсками
генерал-майор
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)

5) Көлік құралдарын басқару құқығын алудың, емтихандар қабылдаудың,
азаматтарға жүргізуші куәліктерін берудің тәртібі туралы тәртіптің
V980679_
17-тармағы алынып тасталсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Ішкіісминінің Жол полициясы департаментіне (Н.Т. Мырзабеков) жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі -
Ішкі әскерлер қолбасшысы
генерал-майор
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.