О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 195
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 146 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.04.2001 г. за N 1483. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 6 августа 2009 года N 331
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 06.08.2009 N 331 (порядок введения в действие см. п. 4).
Приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 195 V001135_ "Об утверждении Правил ведения кассовых операций в государственных учреждениях" следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения кассовых операций в государственных учреждениях, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
в абзаце втором:
слова "133 "Приобретение предметов и материалов для текущих хозяйственных целей", 147 "Эксплуатация служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан", 151 "Содержание и текущий ремонт оборудования и инвентаря" исключить;
слова "Прочие расходы на приобретение товаров" заменить словами "Приобретение прочих товаров";
после слов "Приобретение прочих товаров" дополнить словами "146 "Содержание, обслуживание, текущий ремонт зданий, помещений, оборудования и других основных средств";
в абзаце десятом слова "Приобретение мягкого инвентаря и обмундирования" заменить словами "Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"по расходам на оплату труда внештатных физических лиц, занятых в содержании, обслуживании и ремонте зданий, помещений, оборудования и других основных средств по специфике 146 "Содержание, обслуживание, текущий ремонт зданий, помещений, оборудования и других основных средств";
по расходам на оплату труда внештатных работников, в том числе водителей по трудовым договорам, а также по командировочным расходам внештатных работников и водителей по трудовым договорам по специфике 149 "Прочие услуги";
в абзаце тринадцатом слова "(на оплату труда освобожденных членов избирательных комиссий, возмещение заработной платы кандидатов в Президенты, депутаты Парламента, за исключением кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, а также в депутаты в маслихаты, оплату труда внештатных работников на основании трудовых соглашений, командировочные расходы, приобретение канцелярских и хозяйственных товаров, горюче-смазочных материалов)" заменить словами "(на проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов, транспортные расходы кандидатов (аренда транспорта, горюче-смазочные материалы), возмещение заработной платы кандидатов в Президенты, депутаты Парламента, за исключением кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, а также в депутаты маслихатов)";
абзац четырнадцатый исключить;
в абзаце пятнадцатом:
после слова "семей" дополнить словами ", по расходам на оплату питания спортсменам и другим участникам спортивных мероприятий";
слова "на возмещение транспортных расходов (проезд и провоз имущества) семьям репатриантов (оралманов), переселившихся в Республику Казахстан вне организованного переселения в счет квоты, установленной законодательством Республики Казахстан по специфике 143 "Оплата транспортных услуг" исключить;
в абзаце восемнадцатом после слова "органом" дополнить словами "и представлении в территориальные органы Казначейства соответствующих документов (ходатайства, расчет потребности и другие), подтверждающих осуществление таких расходов"; пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания: "Остатки наличных бюджетных денег в кассе государственного учреждения, не сданные в текущем финансовом году для зачисления на бюджетный счет, в обязательном порядке возвращаются в новом финансовом году на бюджетный счет с последующим перечислением в соответствующий бюджет по кодам бюджетной классификации доходов 201232 "Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из республиканского бюджета" и 201233 "Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета"; в пункте 9: слова "операционного отдела" исключить; в абзаце четвертом цифры "133, 147, 151" исключить и дополнить цифрой "146"; в абзаце первом пункта 12 слово "бухгалтером" заменить словом "кассиром". 2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. Министр (Специалисты: Склярова И.В., Умбетова А.М.)

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2000 жылғы 25 сәуiрдегi N 195 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 19 наурыздағы N 146 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 28 сәуірде тіркелді. Тіркеу нөмірі 1483. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2009 жылғы 6 тамыздағы N 331 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2009.08.06 N 331 бұйрығымен.
Бұйырамын:
"Мемлекеттiк мекемелерде кассалық операциялар жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2000 жылғы 25 сәуiрдегi бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Осы бұйрықпен бекiтiлген мемлекеттiк мекемелерде кассалық операциялар жүргiзудiң ережесiне:
2-тармақта:
2 абзацта:
"133 "Ағымдағы шаруашылық мақсаттар үшiн заттар мен материалдар сатып алу", 147 "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалану", 151 "Жабдықтар мен құрал-саймандарды ұстау және ағымдағы жөндеу" деген сөздер алынып тасталсын;
"Тауарлар сатып алу мен қызмет көрсетулерге жұмсалатын өзге де шығыстар" ерекшелiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Өзге тауарлар мен қызмет көрсетулердi сатып алу";
"Өзге тауарлар мен қызмет көрсетулердi сатып алу" деген сөздерден кейiн "146 "Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу" деген сөздермен толықтырылсын;
оныншы абзацта "Жұмсақ мүкәммал және киiм-кешектер сатып алу" деген сөздер "Мүлiктiк зат нәрселер мен басқа пiшiндiк және арнайы киiм-кешектер сатып алу, тiгу және жөндеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"146 "Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету ағымдағы жөндеу" ерекшелiгi бойынша "Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа негiзгі құралдарды ұстаумен, қызмет көрсетумен және жөндеумен айналысатын штаттан тыс жеке тұлғалардың еңбегiне ақы төлеуге арналған шығыстар бойынша";
149 "Өзге де қызметтер" ерекшелiгi бойынша штаттан тыс қызметкерлердiң, оның iшiнде еңбек шарттары бойынша жүргiзушiлердiң еңбегiне ақы төлеуге арналған шығыстар бойынша, сондай-ақ штаттан тыс қызметкерлер мен еңбек шарттары бойынша жүргiзушiлердiң iссапар шығыстары бойынша";
он үшiншi абзацта "(босатылған сайлау комиссиясы мүшелерiнiң еңбегiне ақы төлеуге, партиялық тiзiмдер бойынша сайлауға түсiп отырған талапкерлердi қоспағанда, Президенттiкке, Парламент депутаттығына, сондай-ақ мәслихатқа депутаттыққа талапкерлердiң жалақысын өтеуге, еңбек келiсiмдерiнiң негiзiнде штаттан тыс қызметкерлердiң еңбегiне ақы төлеуге iссапар шығыстарына, кеңсе және шаруашылық тауарларын, жанар-жағармай материалдарын сатып алуға) арналған" деген сөздер "(кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк iс-шараларын жүргiзуге және кандидаттардың үгiт материалдарын шығаруға, көлiк шығыстарына (көлiк жалдау, жанар-жағармай материалдары), партиялық тiзiмдер бойынша сайлауға түсiп отырған талапкерлердi қоспағанда, Президенттiкке, Парламент депутаттығына, сондай-ақ мәслихатқа депутаттыққа талапкерлердiң жалақысын өтеуге арналған)" деген сөздермен ауыстырылсын;
он төртiншi абзац алынып тасталсын;
он бесiншi абзацта:
"отбасыларының" деген сөздерден кейiн ", спортшылардың және спорттық iс-шараларға қатысушылардың тамақтануына ақы төлеуге арналған шығыстар бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
"143 "Көлiк қызметiне ақы төлеу" ерекшелiгi бойынша ұйымдастырудан тыс қоныс аударудың Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген квота шотына Қазақстан Республикасына қоныс аударған репатрианттардың (оралмандардың) отбасыларына көлiктiк шығыстарын (жүрiп өтуi және мүлiктi алып жүруi) өтеуге арналған" деген сөздер алынып тасталсын;
он сегiзiншi абзацта "органмен келiсу" деген сөздерден кейiн "және Қазынашылықтың аумақтық органына осындай шығыстардың жүзеге асырылуын растайтын тиiстi құжаттарды (өтiнiш, қажеттiлiк есептемесi және басқалар) ұсыну" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бюджеттiк шотқа есепке алу үшiн ағымдағы қаржы жылында өткiзiлмеген мемлекеттiк мекеменiң кассасындағы қолма-қол бюджет ақшаларының қалдықтары 201232 "Республикалық бюджеттен бұрын алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару" және 201233 "Бұрын жергiлiктi бюджеттен алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару" кiрiстердiң бюджеттiк сыныптамасының кодтары бойынша тиiстi бюджетке кейiннен аударыла отырып, міндеттi тәртіппен келесi қаржы жылында қайтарылады"; 9-тармақта: "операциялық бөлiмiнiң" деген сөздер алынып тасталсын; 4 абзацта "133, 147, 151" деген сандар алынып тасталсын және "146" деген санмен толықтырылсын; 12-тармақтың бiрінші абзацында "бухгалтер" деген сөз "кассир" деген сөзбен ауыстырылсын. 2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi. Министр Мамандар: Икебаева Ә.Ж. Жұманазарова А.Б.