О внесении дополнений в приказ Министерства образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 г. N 708 "Об утверждении нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность дошкольных и общеобразовательных организаций образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 595. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2001 года N 1632. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 марта 2005 года N 145.
Извлечение из приказа Министра
образования и науки Республики Казахстан
от 10 марта 2005 года N 145
"В целях приведения нормативной правовой базы в соответствие с действующим законодательством ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения Министра образования и науки Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
2. ....... .
3. ....... .
Министр                                                  Б. Айтимова
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 10 марта 2005 года N 145
Перечень утративших силу
некоторых решений Министра образования и науки Республики Казахстан
1. ...... .
2. ...... .
3. ...... .
4. ...... .

"Жалпы білім беретін және мектепке дейінгі білім ұйымдарының қызметін регламенттейтін нормативтік-құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2000 жылғы 10 шілдедегі бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N 595 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1632. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 10 наурыздағы N 145 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 10 наурыздағы N 145 бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді----------------
Нормативтік құқықтық базаны қолданыстағы заңнамаға сәйкестендіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тізім бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
Министр
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрінің
2005 жылғы 10 наурыздағы
N 145 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...

5.  Приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N  595 "О внесении дополнений в приказ Министерства образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 708 "Об утверждении нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность дошкольных и общеобразовательных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1632, Бюллетень нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2001 г., N 31, ст. 487).
6. ...... ."
________________________________________________________________
В целях реализации Закона Республики Казахстан  Z990389_  "Об образовании" приказываю:
1. Внести в приказ Министерства образования и науки от 10 июля 2000 года N 708  V001216_  "Об утверждении нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность дошкольных и общеобразовательных организаций образования" следующие дополнения:
в Правила о порядке организации деятельности общеобразовательных школ Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом:
пункт 9 после слов "различные виды общеобразовательных школ," дополнить словами "школ-лицеев, школ-гимназий,";
пункт 21 после слов "- 30 человек," дополнить словами "в гимназических и лицейских классах (начиная с 7-го класса) - не более 25 человек,";
пункт 22 после слов "в сельской - не менее 20" дополнить словами "человек, а также в лицейских и гимназических классах по профильным и специальным предметам, в гимназических классах - на три группы при изучении иностранных языков";
пункт 72 дополнить вторым абзацем следующего содержания:
"Лицейским и гимназическим классам выделяются средства на факультативы и организацию дополнительных курсов по выбору учащихся из расчета 4 часа на каждый класс, а также 0,25 ставок учителей, на каждый класс для организации кружков, студий, научных обществ и других, а также для оплаты отдельных курсов и лекций на договорной основе со специалистами и высшей квалификации из расчета 1500 часов в год на школу. Факультативные занятия и курсы по выбору проводятся в группах при наличии в них не менее 10 человек".
2. Департаменту среднего общего и начального профессионального образования (Жумабековой Р.М.) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Начальникам областных, городов Астаны и Алматы управлений
(департаментов) образования довести настоящий приказ до всех районных,
городских отделов и организаций образования в установленном порядке.

5. "Жалпы білім беретін және мектепке дейінгі білім ұйымдарының қызметін регламенттейтін нормативтік-құқықтық актілерді бекіту туралы" 2000 жылғы 10 шілдедегі бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N 595 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1632 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені, 2001 ж., N 31, 486-құжат).
6. ...
___________________________________________________
"Білім туралы"  Z990389_  Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жалпы білім беретін және мектепке дейінгі білім ұйымдарының қызметін регламенттейтін нормативтік-құқықтық актілерді бекіту туралы"  V001216_  Білім және ғылым министрлігінің 2000 жылғы 10 шілдедегі N 708 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектептерінің қызметін ұйымдастыру тәртібі туралы Ережеде:
9-тармақ "әртүрлі білім беру мектептері," деген сөздерден кейін "мектеп-лицейлер, мектеп-гимназиялар,"; деген сөздермен толықтырылсын.
21-тармақ "-30 адамнан," деген сөздерден кейін "лицейлік және гимназиялық сыныптарда (7-сыныптан бастап) 25 адамнан аспауы керек,"; деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақ "адам, ал ауылдық жерде 20-дан асқан жағдайда" деген сөздерден кейін "сондай-ақ лицейлік және гимназиялық сыныптарда профильді және арнаулы пәндер бойынша, гимназиялық сыныптарда шет тілдерін оқығанда үш топқа"; деген сөздермен толықтырылсын.
72-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Оқушылардың таңдауы бойынша қосымша курстар мен факультативтер ұйымдастыруға лицейлік және гимназиялық әр сыныпқа 4 сағат, сондай-ақ үйірмелер, студиялар, ғылыми қоғамдар ұйымдастыруға әр сыныпқа 0.25 мұғалімдер ставкасы есебінен, сонымен бірге әр мектепке жылына 1500 сағат есебінен жоғары білікті мамандармен келісім-шарт негізіндегі жекелеген курстар мен лекцияларға ақы төлеу үшін қаржы бөлінеді. Факультативтік сабақтар мен таңдау бойынша курстар топтардағы адам саны 10-нан кем болмаған жағдайда жүргізіледі.".
2. Жалпы орта және бастауыш кәсіптік білім департаменті (Р.
Жұмабекова) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Облыстық, Астана және Алматы қалалары білім басқармаларының
(департаменттерінің) бастықтары осы бұйрықты белгіленген тәртіппен барлық
аудандық, қалалық білім бөлімдері мен ұйымдарына жеткізсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого
вице-Министра Жумагулова Б.Т.
Министр
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Умбетова А.М.)

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау бірінші вице-Министр
Б.Т. Жұмағұловқа жүктелсін.
Министр
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Багарова Ж.