О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года N 177
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 381. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2001 года N 1649. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 12 марта 2005 года N 78 (V053497) (действует до 1 января 2006 года)
Приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года N 177 V990771_  "Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений" следующие изменения и дополнения:
в Правилах о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений, утвержденных указанным приказом:
1) в пункте 29:
после абзаца десятого дополнить абзацами следующего содержания:
"Кроме того, личные деньги осужденных к лишению свободы используются в следующих целях:
отправление писем и телеграмм;
приобретение телевизионных приемников и радиоприемников;
оплата расходов на выезд за пределы мест лишения свободы;
получение необходимого по медицинскому показанию диетического питания;
приобретение разрешенной к использованию в исправительных учреждениях обуви и одежды, в том числе спортивной одежды;
дополнительные лечебно-профилактические услуги и иные определяемые нормативными правовыми актами услуги, предоставляемые дополнительно по их желанию;
возмещение ущерба, причиненного государству, исправительному учреждению;
возмещение дополнительных затрат, связанных с пресечением его побега;
возмещение затрат, связанных с его лечением в случае умышленного причинения вреда своему здоровью;
перечисление алиментов, налогов, обязательных пенсионных взносов и иных обязательных отчислений;
перечисление удержаний по исполнительным листам или другим исполнительным документам;
возмещение стоимости питания, вещевого имущества и коммунально-бытовых услуг.
Лица, осужденные к лишению свободы, отбывающие наказание в колониях-поселениях пользуются деньгами без ограничения.
Суммы возмещения затрат, связанных с получением осужденными к лишению свободы питания, вещевого имущества, коммунально-бытовых и лечебно-профилактических услуг, а также возмещения ущерба, причиненного государству, исправительному учреждению, дополнительных затрат, связанных с пресечением побега перечисляются в доход республиканского бюджета.";
двенадцатый абзац изложить в следующей редакции:
"Домам-интернатам для умственно-отсталых детей, психоневрологическим интернатам, организациям образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, открываются депозитные счета для зачисления доходов опекаемых, проживающих в данных учреждениях, и над которыми установлена опека администрацией данного учреждения, с правом расходования этих средств на личные цели опекаемых:";
после абзаца семнадцатого дополнить абзацами следующего содержания:
"Государственному учреждению "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан депозитный счет открывается в Управлении казначейства г. Астаны с целью кредитования подготовки специалистов в высших учебных заведениях для проведения следующих операций:
для зачисления кредитных ресурсов от Министерства образования и науки Республики Казахстан и от Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения;
для перечисления кредитных ресурсов юридическим лицам, осуществляющим подготовку специалистов с высшим образованием по государственному образовательному кредиту;
для зачисления средств погашения по кредитам;
для возврата юридическими лицами, осуществляющими подготовку специалистов с высшим образованием по государственному образовательному кредиту, неосвоенных кредитных средств;
для возврата средств, поступивших в счет погашения кредитов и неосвоенных кредитных средств в доход республиканского бюджета.";

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 21 тамыздағы N 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1649. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2005 жылғы 12 наурыздағы N 78 Бұйрығымен (V053497)
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомалары мен сақтандыру өтеулерiн қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы қағиданы бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177  бұйрығына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Ақылы қызмет көрсетудi сатудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражатты, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердің депозиттiк сомаларын қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы қағидада:
1) 29-тармақта:
оныншы абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Сондай-ақ, бас бостандығынан айыруға сотталғандардың жеке ақшалары мынадай мақсаттарға жұмсалады:
хаттар мен жеделхаттар жiберуге;
теледидар қабылдағыштары мен радиоқабылдағыштарды сатып алуға;
бас бостандығынан айыру орындарынан тыс жерлерге шығуға арналған шығыстарды төлеуге;
медициналық көрсеткiш бойынша қажеттi диеталық тағамдарды алуға;
түзету мекемелерiнде пайдалануға рұқсат етiлген аяқ киiм мен киiмдердi, оның iшiнде спорт киiмiн сатып алуға;
қосымша емдеу-алдын алу қызметтерiне және нормативтiк құқықтық актiлермен анықталған олардың қалауымен қосымша көрсетiлетiн қызметтерге;
мемлекетке, түзету мекемесiне келтiрген шығынды өтеуге;
оның қашуының алдын алуға байланысты қосымша шығынды өтеуге;
өз денсаулығына қасақана зиян келтiрген жағдайда, оны емдеуге байланысты шығындарды өтеуге;
алименттердi, салықтарды, мiндеттi зейнетақы жарналарын және өзге мiндеттi аударымдарды аударуға;
орындау парақтары немесе басқа орындау парақтары бойынша ұстауларды аударуға;
тамақтану, заттық мүлiктің және коммуналдық-тұрмыстық қызметтердiң құнын өтеуге пайдалана алады.
Колонияларда - елдi мекендерде жазасын өтеп жүрген, бас бостандығынан айыруға сотталған тұлғалар ақшаны шектеусiз пайдаланады.
Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың тамақ, заттай мүлiк, коммуналдық-тұрмыстық және емдеу-алдын алу қызметтерiн алуына байланысты шығындарды өтеу, сондай-ақ мемлекетке, түзеу мекемесiне келтiрiлген залалды, қашуға жол бермеуге байланысты қосымша шығындарды өтеу сомасы республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударылады.";
он екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақыл-есi кемiс балаларға арналған интернат үйлерiне, психоневрологиялық интернаттарға, ата-аналарының қарауынсыз қалған жетiм балалар мен балаларға арналған бiлiм мекемелерiне депозиттiк шоттар аталған мекемелерде тұратын және оларды аталған мекеменiң әкiмшiлiгi қамқорлыққа алу белгiленген қамқорлыққа алынғандардың табыстарын есептеу үшiн, осы қаражатты қамқорлыққа алынғандардың жеке мақсаттарына пайдалану құқығымен ашылады:";
он жетiншi абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Қаржы орталығы" мемлекеттiк мекемесiне депозиттiк шот жоғары оқу орындарында мамандарды дайындауды несиелендiру мақсатында мынадай операцияларды жүргiзу үшiн:
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнен және Қазақстан Республикасының Денсаулық iстерi жөнiндегi агенттiгiнен түсетiн несие ресурстарын есепке алу үшiн;
мемлекеттiк бiлiм беру несиесi бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды дайындауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға несие ресурстарын аудару үшiн;
несиелер бойынша өтеу қаражатын есепке алу үшiн;
мемлекеттiк бiлiм беру несиесi бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды дайындауды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың игерілмеген несие қаражаттарын қайтаруы үшін;
несиелердi өтеу есебiне түскен қаражатты және республикалық бюджеттiң кiрiсiне игерiлмеген несие қаражатын қайтару үшiн Астана қаласы Қазынашылық басқармасында ашылады.";

2) в приложении 1 к указанным Правилам:
по кодам платных услуг 1-9, 24, 25 и 29-34:
в пятой строке графы 6 перед цифрой "31" дополнить цифрой "30";
по кодам платных услуг 26 и 27:
в графах 2, 3, 4, 5, 6 исключить соответственно цифры "3 2 221 32 30";
в графе 10 исключить следующие слова: "Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 486 P000486_  "Об утверждении Инструкции по использованию средств от реализации платных услуг, предоставляемых Центром судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан";
по коду платных услуг 35:
в графе 9 после слов "на приобретение предметов и материалов для текущих хозяйственных целей, необходимых для оказания дополнительных услуг (139)" дополнить следующими словами: "оплата транспортных услуг (143), оплата банковских услуг (149)";
дополнить строками "Код платных услуг 36 и 37" согласно приложению.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением подпункта 2) пункта 1, который распространяется на правоотношения, возникшие со 2 мая 2001 года.
Министр
Приложение
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 15 августа 2001 года N 381
Перечень платных услуг государственных учреждений,
содержащихся за счет средств государственного бюджета
__________________________________________________________________________
Вид бюджета                       |Код  |                                |
|Функциональная группа         |плат-|        Наименование            |
|   |Подфункция                |ных  |        платных услуг           |
|   |   |Админ. прогр.         |услуг|                                |
|   |   |    |Программа        |     |                                |
|   |   |    |   |Подпрограмма |     |                                |
___|___|___|____|___|_____________|_____|________________________________|
1 | 2 | 3 |  4 | 5 |      6      |  7  |                 8              |
___|___|___|____|___|_____________|_____|________________________________|
РБ | 3 | 2 | 221| 32|      30     | 36  | Средства, получаемые органом   |
|   |   |    |   |             |     | судебной экспертизы для        |
|   |   |    |   |             |     | возмещения расходов,           |
|   |   |    |   |             |     | понесенных органом судебной    |
|   |   |    |   |             |     | экспертизы в связи с ее        |
|   |   |    |   |             |     | производством                  |
___|___|___|____|___|_____________|_____|________________________________|

2) көрсетілген Ереженiң 1 қосымшасында:
ақылы қызметтердiң 1-9, 24, 25 және 29-34 кодтары бойынша:
6-бағанның бесiншi жолында "31" деген санның алдында "30" деген санмен толықтырылсын;
ақылы қызметтердiң 26 және 27-кодтары бойынша:
2, 3, 4, 5, 6-бағандарда тиiсiнше "3 2 221 32 30" деген сандар алынып тасталсын;
10-бағандағы "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Сот сараптамасы орталығы ұсынатын ақылы қызмет көрсетулердi iске асырудан түскен қаражатты пайдалану жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 наурыздағы N 486 қаулысы" деген сөздер алынып тасталсын;
ақылы қызметтердiң 35-коды бойынша:
9-бағандағы "қосымша қызметтердi көрсету үшiн ағымдағы шаруашылық мақсаттары үшiн заттар мен материалдарды сатып алуға (139)" деген сөздерден кейiн ", көлiк қызметтерiне ақы төлеу (143), банктiк қызметтерге ақы төлеу (149)" деген сөздермен толықтырылсын;
қосымшаға сәйкес "Ақылы қызметтердiң 36 және 37-коды" деген жолдармен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық 2001 жылғы 2 мамырдан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылатын 1-тармақтың 2-тармақшасын қоспағанда, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
15 тамыз 2001 жылғы
N 381 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік
мекемелердің ақылы қызметтерінің тізбесі
___________________________________________________________________________
Бюджет түрі
Функционалдық топ       Ақылы қызметтер.   Пайдалану     Негіздеме
Ішкі функциясы        дің атауы          бағыттары
Бағд. әкім.
Бағдарлама
Кіші бағ.
дарлама   Ақылы қызмет.
тердің коды
___________________________________________________________________________
1  2  3  4  5   6    7              8          9             10
___________________________________________________________________________
РБ 3 2 221  32   30  36  Сот сараптамасы  Орталықтың     "Сот сараптамасы
органы оның өн.  экспертизаны   туралы"
дірісімен байла. өндірумен      Қазақстан Рес.
нысты шеккен     байланысты     публикасының
шығыстарды өтеу  шеккен шығыс.  Заңы, "Қазақстан
үшін сот сарап.  тарын өтеу     Республикасы
тамасы органы    бөлігінде      Әділет министрлі.
алатын қаражат   Орталықтың     гінің Сот сарап.
алған сомала.  тамасы орталығы
ры шығыстарды  ұсынатын ақылы
өтеу үшін сот  қызмет көрсету.
сарапшылары.   лерді іске асыру.
ның кәсіби     дан түсетін қара.
дайындығына    жатты пайдалану
және білікті.  жөніндегі нұсқау.
лігін артты.   лықты бекіту
руға, сот-     туралы" ҚРҮ 2000
сараптау қыз.  жылғы 31 наурыз.
метін мате.    дағы N 486
риалдық-техни. қаулысы
калық қамтама.
сыз етуді же.
тілдіру үшін
ағымдағы шот.
тарға аудары.
лады, (136,
137, 139, 141,
142, 143, 144,
146, 149, 159,
411, 412)
___________________________________________________________________________