Об утверждении изменений в Правила организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года № 347 "Об утверждении Правил организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан и о сроках перехода на новые формы отчетов"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года № 354. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2001 г. за № 1677. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
В целях систематизации форм статистической отчетности и сведений, представляемых банками второго уровня Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения в V991095_ Правила организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 347, согласованные с Агентством Республики Казахстан по статистике, и ввести их и настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений в Правила организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 347 (далее - изменения в Правила);
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения в Правила до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Департаменту информационных технологий (Молчанов С.Н.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления внести изменения в программное обеспечение в соответствии с утвержденными изменениями в Правила.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 14 сентября 2001 г. N 354
Изменения в Правила организации статистической
отчетности в банках Республики Казахстан, утвержденные
постановлением Правления Национального Банка Республики
Казахстан от 15 ноября 1999 года N 347
В V991095_ Правила организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 347, внести следующие изменения:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының банктерiнде статистикалық есеп беруді ұйымдастыру ережесiн бекiту туралы және есеп берудiң жаңа үлгiлерiне көшу мерзiмi туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 347 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының банктерiнде статистикалық есеп берудi ұйымдастыру ережесiне өзгерiстердi бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2001 жылғы 14 қыркүйектегі N 354 қаулысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 13 қарашада тіркелді. Тіркеу N 1677. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерi ұсынатын статистикалық есеп пен мәлiметтердiң нысандарын жүйелеу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 15 қарашадағы N 347 қаулысымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiмен келiсiлген Қазақстан Республикасының банктерiнде статистикалық есеп берудi ұйымдастыру ережесiне өзгерiстер бекiтiлсiн және Ережеге өзгерiстер мен осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу басқармасы (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 15 қарашадағы N 347 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының банктерiнде статистикалық есеп берудi ұйымдастыру ережесiне өзгерiстердi (бұдан әрi - Ережеге өзгерiстер) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Ережеге өзгерiстердi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
3. Ақпарат технологиясы департаменті (Молчанов С.Н.) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде Ереженің бекітілген өзгерістеріне сәйкес бағдарламалық қамтамасыз етуге өзгеріс енгізетін болсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ. Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 14 қыркүйектегi
N 354 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 15 қарашадағы N 347 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының банктерiнде статистикалық есеп берудi ұйымдастыру ережесiне өзгерiстер
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 15 қарашадағы N 347 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының банктерiнде статистикалық есеп берудi ұйымдастыру ережесiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:

1. В разделе 2 "Перечень и сроки предоставления форм банковской статистической отчетности":
1) строку 12 таблицы исключить;
2) в графе "Периодичность предоставления" строки 13 таблицы, слово "декадная" заменить словом "месячная";
3) строку 15 таблицы исключить.
2. В разделе 4 "Формы статистической отчетности":
1) Форму N 12 - МСБ статистической отчетности "Отчет об оборотах наличных денег (кассовые обороты) банков" отменить;
2) Форму N 15 - ОММ статистической отчетности "Отчет об оборотах металлической монеты" отменить.
3. В разделе 5 "Указания по составлению форм статистической отчетности":
1) Указания по составлению формы N 12 - МСБ статистической отчетности "Отчет об оборотах наличных денег (кассовые обороты) банков" исключить.
2) В части второй Указания к составлению формы N 12 - СБ  статистической отчетности "Отчет об оборотах наличных денег (кассовые обороты) банков":
слова "по формам 12 - СБ, 12 - МСБ" заменить словами "по форме 12 - СБ";
слова "отчетов 12 - СБ, 12 - МСБ" заменить словами "отчетов 12 - СБ".
3) Указания к составлению формы N 15 - ОММ статистической отчетности "Отчет об оборотах металлической монеты" исключить.
Председатель
Национального Банка

1. "Банктiк статистикалық есеп беру тiзбесi және үлгiлердi беру мерзiмi" деп аталатын 2-бөлiмдегi:
1) кестенiң 12-жолы алынып тасталсын;
2) кестенiң 13-жолындағы "ұсыну кезеңдiлiгi" бағанындағы "онкүндiк" деген сөз "айлық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) кестенiң 15-жолы алынып тасталсын.
2. "Статистикалық есеп беру нысаны" деп аталатын 4-бөлiмдегi:
1) "Банктердiң қолма-қол ақша айналымы (касса айналымы) туралы есебi" МСБ статистикалық есеп - N 12 нысан өзгертiлсiн.
2) "Металл ақша айналымы туралы есеп" ОММ статистикалық есеп - N 15 нысан өзгертiлсiн.
3. "Статистикалық есеп беру нысандарын жасау жөнiндегi нұсқаулар" деп аталатын 5-бөлiмдегi:
1) "Банктердiң қолма-қол ақша айналымы (касса айналымы) туралы есебi" МСБ статистикалық есептi - N 12 нысанды жасау бойынша нұсқаулар алынып тасталсын.
2) "Банктердiң қолма-қол ақша айналымы (касса айналымы) туралы есебi" СБ статистикалық есептi - N 12 нысанды жасауға нұсқаулардың екiншi бөлiгiндегi:
"12 - СБ, 12 - МСБ нысандары бойынша" деген сөздер "12 - СБ нысаны бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"12 - СБ, 12 - МСБ есептерi" "12 - СБ есептерi" деген сөздермен ауыстырылсын.
3) "Металл ақша айналымы туралы есеп" ОММ статистикалық есептi - N 15 нысанды жасауға нұсқаулар алынып тасталсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Пірмұхамедова Ұ.А.