Об утверждении Правил регистрации договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности
Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 10 августа 2001 года N 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2001 года N 1679. Утратил силу приказом Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2007 года N 58-ОД
Сноска. Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 10 августа 2001 г. N 30 утратил силу приказом Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 24 апреля 2007 г. N  58-ОД  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации  Z990427_  Патентного закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года, Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года  Z990456_  "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" приказываю:
1. Утвердить Правила регистрации договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности.
2. Управлению по обеспечению государственной политики в сфере промышленной собственности обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета по правам
интеллектуальной собственности
Министерства юстиции Республики Казахстан
от 10 августа 2001 года N 30
Правила
регистрации договоров об уступке исключительного
права на объекты промышленной собственности
<*>
Сноска. По тексту Правил слова "Комитет", "Институт" заменены словами "уполномоченный орган", "экспертная организация" - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьями 1000, 1029  K990409_  Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть), пунктом 6 статьи 11  Z990427_  Патентного закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года и пунктами 1, 3 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года  Z990456_  "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" и устанавливают порядок регистрации договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и термины:
1) объекты промышленной собственности - изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки или знаки обслуживания;

Өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне ерекше құқықты беру туралы шарттарды тiркеудiң тәртiбi жөнiндегi Ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2001 жылғы 10 тамыздағы N 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 14 қарашада тіркелді. Тіркеу N 1679. Күші жойылды - ҚР Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрағасының 2007 жылғы 24 сәуірдегі N 58-НҚ Бұйрығымен.
Ескерту. ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2001 жылғы 10 тамыздағы N 30 бұйрығының күші жойылды - ҚР Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрағасының 2007 жылғы 24 сәуірдегі  N 58-НҚ  Бұйрығымен.
1999 жылғы 16 шілдедегi Қазақстан Республикасының Патент  заңын , 1999 жылғы 26 шiлдедегi "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауарлар шығарылатын жерлердiң атаулары туралы"   Қазақстан Республикасының  Заңын  iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне ерекше құқықты беру туралы шарттарды тiркеудiң тәртiбi туралы Ереже бекiтiлсiн.
2. Өнеркәсiптiк меншiк саласында мемлекеттiк саясатты қамтамасыз ету жөнiндегi басқарма осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
Төрайым
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi
Санаткерлiк меншiк құқығы
жөнiндегi комитетi төрайымының
2001 жылғы 10 тамыздағы
N 30 бұйрығымен бекiтiлген
Өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне ерекше
құқықты беру туралы шарттарды тiркеудiң
тәртiбi туралы
Ереже
Ескерту: Ереженің түгел мәтіні бойынша "Комитет", "Институт" деген сөздер тиісінше "уәкілетті орган", "сараптама жасау ұйымы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Азаматтық  кодексiнiң  (Ерекше бөлiм) 1000, 1029-баптарына, 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Патент  заңы  11-бабының 6-тармағына және 1999 жылғы 26 шiлдедегi "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауарлар шығарылатын жерлердiң атаулары туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  21-бабының 1, 3-тармақтарына сәйкес әзiрлендi және өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне ерекше құқықты беру туралы шарттарды тiркеудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Осы Ережеде мынадай негiзгi ұғымдар мен терминдер қолданылады:
1) өнеркәсiптiк меншiк объектiлерi - өнертабыстар, пайдалы модельдер, өнеркәсiп үлгiлерi, тауар таңбалары немесе қызмет көрсету таңбалары;

2) охранные документы - предварительный патент на изобретение, промышленный образец, патент на изобретение, промышленный образец, полезную модель, свидетельство на товарный знак или знак обслуживания;
3) договор уступки - договор об уступке исключительного права на объект промышленной собственности;
4) уполномоченный государственный орган (далее - уполномоченный орган) - государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан и осуществляющий государственное регулирование в области охраны объектов промышленной собственности;
5) экспертная организация - организация, подведомственная уполномоченному органу, осуществляющая деятельность в сферах, отнесенных к государственной монополии (оказание услуг в области охраны объектов промышленной собственности).  <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
3. Договор уступки может заключаться в любое время в течение срока действия исключительного права на объект промышленной собственности, в отношении которого заключается договор.
4. Договор уступки заключается в письменной форме и подлежит обязательной регистрации в уполномоченном органе.
Договор уступки вступает в силу с даты его регистрации.  <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
5. Основаниями для отказа в регистрации договора уступки являются:
1) прекращение действия исключительного права, в отношении которого заключается договор;
2) наличие предусмотренных законодательством Республики Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих уступке исключительного права, в отношении которого заключается договор;
3) наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан;
4) введение потребителей в заблуждение относительно товара или его изготовителя в связи с уступкой исключительных прав на товарный знак, знак обслуживания;
5) несоблюдение положений настоящих Правил.
2. Порядок регистрации договоров уступки
6. Регистрация договоров уступки осуществляется по результатам их экспертизы, проводимой экспертной организацией.  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .

2) қорғау құжаттары - өнертабысқа, өнеркәсiп үлгiсiне алдын ала патент, өнертабысқа, өнеркәсiп үлгiсiне, пайдалы модельге патент, тауар таңбаларына немесе қызмет көрсету таңбаларына куәлiк;
3) беру шарты - өнеркәсiптiк меншiк объектiсiне ерекше құқықты беру туралы шарт;
4) уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген және өнеркәсіптік меншік құқығын қорғау саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
5) сараптама жасау ұйымы - мемлекеттік монополияға жататын салалардағы (өнеркәсіптік меншік объектілерін қорғау саласында қызмет көрсету) қызметті жүзеге асыратын, уәкілетті органға ведомстволық бағыныстағы ұйым.
Ескерту: 2-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен
3. Беру шарты соған қатысты шарт жасалатын өнеркәсiптiк меншiк объектiсiне ерекше құқық күшiнде болатын мерзiм iшiндегi кез келген уақытта жасалуы мүмкiн.
4. Беру шарты жазбаша нысанда жасалады және уәкілетті органда мiндеттi түрде тiркелуге тиiс.
Беру шарты ол тiркелген күннен бастап күшiне енедi.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен .
5. Беру шартын тiркеуден бас тарту үшiн:
1) соған қатысты шарт жасалатын ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген негiздердiң, сондай-ақ соған қатысты шарт жасалатын ерекше құқықтан қалыс қалуға кедергi келтiретiн, бұрын жасалған шарт бойынша қабылданған мiндеттемелердiң болуы;
3) шартта Қазақстан Республикаларының заңнамаларына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетiн ережелердiң болуы;
4) тауар таңбаларына және қызмет көрсету таңбаларына ерекше құқықты беруге байланысты тауарға немесе оны дайындаушыға қатысты тұтынушыларды шатастыру;
5) осы Ереженiң ережелерiн сақтамау негiз болып табылады.
2. Беру шарттарын тiркеудiң тәртiбi
6. Беру шарттарын тiркеу оларға сараптама жасау ұйымы жүргiзген сараптама нәтижелерi бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен

7. Заявление о регистрации договора уступки (далее - заявление) подается в экспертную организацию по форме У-1 (приложение 1 к настоящим Правилам).
Заявление должно относиться к одному договору уступки.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
8. Заявление подается одной из сторон договора уступки либо их наследниками или правопреемниками.
При подаче заявления наследником или правопреемником к нему прилагается заверенная копия документа, подтверждающего право на наследство или правопреемство.
От имени юридического лица заявление подписывается руководителем организации или уполномоченным лицом с указанием должности.
При подаче заявления через патентного поверенного или иного представителя заявление подписывается соответственно патентным поверенным или представителем.
9. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) подлинники договора уступки в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Вместо подлинников договора уступки по выбору заявителя могут быть представлены:
нотариально заверенная копия договора;
нотариально заверенная выписка из договора, отражающая факт передачи права;
незаверенное свидетельство о передаче исключительного права на объект промышленной собственности по договору, имеющее форму и содержание, в соответствии с международными договорами, в которых участвует Республика Казахстан, и подписанное как прежним, так и новым владельцем;
незаверенный документ о передаче права, имеющий форму и содержание, в соответствии с международными договорами, в которых участвует Республика Казахстан, и подписанный как прежним, так и новым владельцем;
2) доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
3) документ, подтверждающий соответствующую оплату.
10. Заявление представляется на государственном или русском языке. Иностранные имена и наименования юридических лиц должны быть указаны в казахской или русской транслитерации. Прочие документы представляются на государственном, русском или других языках. Если прочие документы представлены на другом языке, к заявлению прилагается их перевод на государственный или русский язык, заверенный в установленном порядке.
11. Физические лица, проживающие за пределами Республики Казахстан, или иностранные юридические лица ведут дела, связанные с регистрацией договоров уступки, через зарегистрированных патентных поверенных Республики Казахстан.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, могут вести дела, связанные с регистрацией договоров уступки, без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.

7. Беру шартын тiркеу туралы өтiнiш (әрi қарай - өтiнiш) У-1 нысаны бойынша сараптама жасау ұйымына берiледi (осы Ережеге 1-қосымша).
Өтiнiш беру шартының бiрiне қатысты болуға тиiс.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен .
8. Өтiнiштi беру шарты тараптарының бiрi не олардың мұрагерлерi немесе құқықтық мирасқорлары бередi.
Мұрагер немесе құқықтық мирасқор өтiнiш берген кезде оған мұрагерлiк немесе құқықтық мирасқорлық құқығын растайтын құжаттың куәландырылған көшiрмесi қоса тiркеледi.
Заңды тұлға атынан өтiнiшке ұйымның басшысы немесе уәкiлеттi тұлға лауазымын көрсете отырып қол қояды.
Патенттiк сенiм білдiру немесе өзге өкiл арқылы өтiнiш берген кезде өтiнiшке тиiсiнше патенттiк сенiм бiлдiрушi немесе өкiл қол қояды.
9. Өтiнiшке мынадай құжаттар қоса тiркеледi:
1) Беру шартының титулдық парақпен жабдықталған төрт дана түпнұсқалары. Беру шарты түпнұсқаларының орнына өтiнiм берушiнiң таңдауы бойынша:
шарттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесi;
құқықты беру фактiсi көрiнiс тапқан шарттан нотариалдық куәландырылған көшiрме;
беру туралы куәлiкке қатысты Үлгiлiк халықаралық бланкiде ұйғарылғандай мазмұндағы шарт бойынша беру туралы куәландырылмаған және бұрынғы, сондай-ақ жаңа иелерi қол қойған куәлiк;
беру туралы куәлiкке қатысты Үлгілік халықаралық бланкiде ұйғарылғандай мазмұндағы құқықты беру туралы куәландырылмаған және бұрынғы, сондай-ақ жаңа иелерi қол қойған құжат табыс етiлуi мүмкiн.
2) патенттiк сенiм бiлдiрiлген немесе өзге өкiл арқылы өтiнiш берген жағдайларда, сенiмхат;
3) тиiстi ақы төленгенiн растайтын құжат.
10. Өтiнiш мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде ұсынылады. Шетелдiк есiмдер мен заңды тұлғалардың атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен көрсетiлуге тиiс. Басқа құжаттар мемлекеттiк, орыс немесе басқа тiлдерде ұсынылады. Егер басқа құжаттар басқа тiлде ұсынылса, олардың белгiленген тәртiппен куәландырылған мемлекеттiк немесе орыс тiлiне аудармасы өтiнiшке қоса тiркеледi.
11. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тұратын жеке тұлғалар немесе шетелдiк заңды тұлғалар беру шарттарын тiркеуге байланысты iстi Қазақстан Республикасының тiркелген патенттiк сенiм білдiрушiлерi арқылы жүргiзедi.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бiрақ уақытша одан тысқары жерлерде жүрген жеке тұлғалар, беру шарттарын тiркеуге байланысты iстi, Қазақстан Республикасының шегiнде хат жазуға арналған мекен-жайын көрсеткен жағдайда, патенттiк сенiм бiлдiрусiз жүргiзе алады.

12. В течение пятнадцати дней с даты поступления заявления экспертной организацией проводится предварительная экспертиза поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований.
В месячный срок с даты поступления материалов договора уступки экспертной организацией проводится их экспертиза по существу.  <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
13. В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, указанных в пункте 5 настоящих Правил, препятствующих регистрации договора уступки, но которые могут быть устранены, заявителю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае указанные в пункте 12 настоящих Правил сроки исчисляются с даты представления исправленных или недостающих документов. Если в ходе проведения экспертизы требуется получение по отдельным вопросам заключений других организаций, то в этом случае указанные сроки исчисляются с даты представления заключения.
14. При положительном результате экспертизы экспертная организация направляет в уполномоченный орган заключение об отсутствии оснований, препятствующих регистрации договора уступки.
15. При наличии оснований, препятствующих регистрации договора уступки, которые не могут быть устранены, или если заявитель в установленный срок не представит запрашиваемые материалы, экспертная организация направляет в уполномоченный орган заключение с указанием причин, препятствующих регистрации договора уступки.
16. Решение о регистрации или об отказе в регистрации договора уступки принимается уполномоченным органом.
В случае вынесения уполномоченным органом решения об отказе в регистрации договора уступки комплект документов по рассматриваемому договору вместе с решением об отказе в регистрации возвращается по адресу, указанному в заявлении.
17. Уполномоченный орган после вынесения решения о регистрации договора уступки:
1) оформляет приложение к охранному документу на объект промышленной собственности, в отношении которого заключается договор уступки;
2) на титульном листе договора уступки проставляет штамп о его регистрации с указанием даты регистрации, количества листов договора и его приложений, регистрационного номера;
3) вносит сведения о договоре уступки в Реестр зарегистрированных договоров уступки;

12. Өтiнiш түскен кезден бастап он бес күн iшiнде сараптама жасау ұйымы келіп түскен құжаттарға алдын ала сараптама жүргізедi, оның барысында қажеттi құжаттардың бар-жоғы және оларға белгiленген талаптардың сақталуы тексерiледi.
Беру шартының материалдары келiп түскен күннен бастап бiр ай мерзiмде сараптама жасау ұйымы оларға мәнi жөнiнен сараптама жүргiзедi.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен .
13. Құжаттарды ресiмдеудiң талаптары бұзылған немесе осы Нұсқаулықтың 5-тармағында көрсетiлген, беру шартын тiркеуге кедергi келтiретiн, алайда оларды жоюға болатын негiздер болған жағдайда, өтiнiм берушiге оны жөнелткен күннен бастап үш ай мерзiмде құжаттарда жоқтарын немесе түзетiлгендерiн берудi немесе қажеттi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсына отырып, сұрау салу жiберiледi. Бұл жағдайда осы Ереженiң 12-тармағында көрсетiлген мерзiмдерде түзетiлген немесе жетiспейтiн құжаттарды ұсынған күннен бастап есептеледi. Егер сараптама жүргiзу барысында жекелеген мәселелер бойынша басқа ұйымдардың қорытындысын алу талап етiлсе, онда бұл жағдайда көрсетiлген мерзiмдер қорытынды ұсынылған күннен бастап есептеледi.
14. Сараптама нәтижесi оң болған жағдайда сараптама жасау ұйымы беру шартын тiркеуге кедергi келтiретiн негiздердiң жоқтығы туралы қорытындыны уәкілетті органға жiбередi.
15. Беру шартын тiркеуге кедергi келтiретiн, жойылуы мүмкiн емес негiздер болған немесе өтiнiм берушi көрсетiлген мерзiмде ұсынбаған жағдайда, сараптама жасау ұйымы уәкілетті органға беру шартын тiркеуге кедергi келтiретiн себептердi көрсете отырып қорытынды жiбередi.
16. Беру шартын тiркеу туралы немесе тiркеуден бас тарту туралы шешiмдi уәкілетті орган қабылдайды.
Уәкілетті орган беру шартын тiркеуден бас тарту туралы шешiм шығарған жағдайда қаралып отырған шарт бойынша құжаттар жиынтығы тiркеуден бас тарту туралы шешiммен бiрге өтiнiште көрсетiлген мекен-жай бойынша қайтарылады.
17. Уәкілетті орган беру шартын тiркеу туралы шешiм шығарғаннан кейiн:
1) беру шартының нысанасы болып табылатын өнеркәсiптiк меншiк объектiсiнiң қорғау құжатына қосымшаны ресiмдейдi;
2) беру шартының титулдық парағына тiркеу күнiн, шарт парағының және оның қосымшасының санын, тiркеу нөмiрiн көрсете отырып, оның тiркелгенi туралы мөртабан соғады;
3) тiркелген беру шарттарының Тiзiлiмiне беру шарт туралы мәлiметтердi ендiредi;

4) по адресу для переписки, указанному в заявлении, направляет два экземпляра зарегистрированного договора уступки и приложение к охранному документу.
Третий и четвертый экземпляры договора уступки хранятся в уполномоченном органе и экспертной организации и являются контрольными экземплярами.
18. Экспертная организация по зарегистрированным договорам уступки:
1) проводит автоматизированную обработку и учет зарегистрированных договоров уступки;
2) ежемесячно готовит сведения о зарегистрированных договорах уступки для внесения в соответствующие Государственные реестры объектов промышленной собственности Республики Казахстан;
3) ежеквартально публикует в бюллетене сведения о зарегистрированных договорах уступки, в частности:
номер и дату регистрации договора;
наименования (Ф.И.О.) сторон договора.
19. Любые изменения или дополнения, вносимые в зарегистрированный договор уступки, подлежат регистрации в уполномоченном органе и вносятся в Реестр зарегистрированных договоров уступки.
Заявление о внесении изменений или дополнений в зарегистрированный договор уступки подается в экспертную организацию по форме У-2 (приложение 2 к настоящим Правилам).  <*>
Сноска. Пункт 19 с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
20. К заявлению о внесении изменений или дополнений в зарегистрированный договор уступки прилагаются:
1) дополнительное соглашение, содержащее перечень вносимых изменений или дополнений, подписанное обеими сторонами договора, в четырех экземплярах;
2) документ, подтверждающий соответствующую оплату.
21. К правилам оформления и подачи заявления о внесении изменений и дополнений и прилагаемых документов, а также к порядку регистрации и экспертизы изменений и дополнений, вносимых в зарегистрированный договор уступки, применяются положения, установленные пунктами 8, 10-18 настоящих Правил.
3. Заключительные положения
22. За осуществление действий, связанных с экспертизой и регистрацией договоров уступки, может взиматься плата в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Любое лицо вправе получить выписку из Реестра зарегистрированных договоров уступки, касающуюся сведений о зарегистрированном договоре уступки, открытых для публикации.
Ознакомление третьих лиц с текстом договора уступки, а также получение выписки из него допускается только с письменного согласия сторон договора.
24. На всех стадиях экспертизы и регистрации договора уступки обеспечивается конфиденциальность сведений, относящихся к содержанию и условиям заключения договора, за исключением сведений, предназначенных для открытой публикации.
___________________________________________________________________________
Приложение 1  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
Форма У-1
Экспертная организация
Заявление
о регистрации договора уступки

4) хат жазысу үшiн өтiнiште көрсетiлген мекен-жай бойынша беру шартының тiркелген екi данасын және қорғау құжатына қосымшаны жiбередi.
Беру шартының үшiншi және төртiншi данасы уәкілетті орган пен сараптама жасау ұйымында сақталады және бақылау даналары болып табылады.
18. Сараптама жасау ұйымы тiркелген беру шарттары бойынша:
1) тiркелген беру шарттарын автоматтандырылған өңдеудi және есептеудi жүргiзедi;
2) Қазақстан Республикасының өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн тиiстi Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзу үшiн тiркелген беру шарттары туралы мәлiметтердi ай сайын әзiрлейдi;
3) тiркелген беру шарттары, атап айтқанда:
шарттың тiркелген нөмiрi мен күнi;
шарт тараптарының атаулары (тегi, аты, әкесiнiң аты) туралы мәлiметтердi бюллетенге тоқсан сайын жариялайды.
19. Тiркелген беру шартына енгiзiлетiн кез келген өзгерiстер немесе толықтырулар уәкілетті органға тiркелуге тиiс және ол тiркелген беру шарттарының Тiзiлiмiне енгiзiледi.
Тiркелген беру шартына өзгерiстер немесе толықтырулар енгiзу туралы өтiнiш У-2 нысаны бойынша сараптама жасау ұйымына беріледi (осы Ережеге 2-қосымша).
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен
20. Тiркелген беру шартына өзгерiстер немесе толықтырулар енгiзу туралы өтiнiшке:
1) шарттың екi тарабы да қол қойған, енгiзiлген өзгерiстердiң немесе толықтырулардың тiзбесi мазмұндалған қосымша келiсiм;
2) енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулардың сараптамасына және тiркелуiне ақы төленгенiн растайтын құжат қоса берiледi.
21. Қоса берiлiп отырған құжаттарды ресiмдеудiң және оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы өтiнiш берудiң тәртiбiне, сондай-ақ тiркелген беру шартына енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу мен сараптаудың тәртiбiне осы Нұсқаулықтың 8, 10-18-тармақтарында белгiленген ережелер қолданылады.
3. Қорытынды ережелер
22. Беру шарттарына сараптама жүргiзуге және тiркеуге байланысты iс-әрекеттердi жүзеге асырғаны үшiн Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ақы алынуы мүмкiн.
23. Кез келген тұлға тiркелген беру шарты туралы мәлiметке қатысты тiркелген беру шарттарының Тiзiлiмiнен көшiрменi ашық жариялау үшiн алуға құқылы.
Беру шартының мәтiнiмен үшiншi тұлғаны таныстыруға, сондай-ақ одан көшiрме алуға шарт тараптарының келiсiмiмен ғана жол берiледi.
24. Беру шартын сараптау мен тiркеудiң барлық сатыларында ашық жариялау үшiн белгiленген мәлiметтердi қоспағанда, шарт жасасудың мазмұны мен шарттарына қатысты мәлiметтердiң құпиялылығы қамтамасыз етiледi.
1-қосымша
У-1 нысаны
Сараптама жасау ұйымы
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен .
Беру шартын тiркеу туралы
Өтiнiш

1. Прошу зарегистрировать уступку охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных документов) ___________________________________________________
__ Указать, если в графе 2 недостаточно места, и привести необходимую информацию на листе для продолжения.
3. Владелец (владельцы) ____________________________________________
Ф.И.О. или наименование юридического лица
__ Указать, если владельцев несколько, и привести необходимую информацию на листе для продолжения.
4. Правопреемник (правопреемники)___________________________________
Ф.И.О. или наименование юридического лица
Адрес (включая почтовый индекс и название страны) и телефон
_______________________________________________________________________
__ Указать, если правопреемников несколько, и привести необходимую информацию, включая указание адреса и телефона каждого из них, на листе для продолжения.
5. Патентный поверенный или иной представитель правопреемника
_______________________________________________________________________
Ф.И.О.
Адрес (включая почтовый индекс и название страны) и телефон
_______________________________________________________________________
6. Адрес для переписки____________________________________________
7. Приложения:
__ Регистрируемый договор на ________ листах (с приложениями NN _________ на ________ листах) в _______ экземплярах;
__ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или иного представителя;
__ Документ, подтверждающий оплату;
__ Листы для продолжения;
__ Другой документ (указать)_______________________________________
Заявитель ____________________________________       М.П.
должность, Ф.И.О. и подпись
Дата ___________________
________________________________________________________________________
Приложение 2  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом и.о. Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 58-п .
Форма У-2
Экспертная организация
Заявление
о регистрации изменений и дополнений в
зарегистрированный договор уступки
1. Прошу зарегистрировать изменения и дополнения в зарегистрированный договор уступки в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных документов) ___________________________________________________
__ Указать, если в графе 2 недостаточно места, и привести необходимую информацию на листе для продолжения.

1. Осы өтiнiште көрсетiлген қорғау құжатын (қорғау құжаттарын)
берудi тiркеудi сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары)
және нөмiрi (нөмiрлерi)____________________________________________
_______Егер 2-бағанда орын жеткiлiксiз болса, көрсетiлсiн және
жалғастыруға арналған парақта қажеттi ақпарат келтiрiлсiн.
3. Иегер (иегерлер)___________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты немесе заңды тұлғаның атауы
_______ Егер иегерлер бiрнешеу болса, көрсетiлсiн және
жалғастыруға арналған парақта қажеттi ақпарат келтiрiлсiн.
4. Құқықтық мирасқор (құқықтық мирасқорлар)___________________
___________________________________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты немесе заңды тұлғаның атауы
Мекен-жай (почта индексiн және елдiң атауын қоса алғанда) мен телефон____________________________________________________________
______ Егер құқықтық мирасқорлар бiрнешеу болса, көрсетiлсiн
және жалғастыруға арналған парақта олардың әрбiрiнiң мекен-жайы мен
телефонын қоса алғанда, қажеттi ақпарат келтiрiлсiн.
5. Құқықтық мирасқордың патенттiк сенiм бiлдiрушiсi немесе
өзге өкiлi_________________________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты
Мекен-жай (почта индексiн және елдiң атауын қоса алғанда) мен телефон____________________________________________________________
6. Хат жазысуға арналған мекен-жай____________________________
7. Қосымша:
_ парақ (______ парақ NN ________ қосымшаларымен)_____________
данада тiркелетiн шарт;
_ Патенттiк сенiм білдiрушiнiң немесе өзге өкiлдiң өкiлеттiгiн
растайтын сенiмхат;
_ Ақының төленгенiн растайтын құжат;
_ Жалғастыруға арналған парақтар;
_ Басқа құжат (көрсетiлсiн)___________________________________
Өтiнiм берушi ________________________________________________
қызметi, тегi, аты, әкесiнiң аты және қолы
М.О.
Күні _____________________
2-қосымша
У-2 нысаны
Сараптама жасау ұйымы
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 58-п   бұйрығымен .
Тiркелген беру шартына өзгерiстер мен
толықтыруларды тiркеу туралы
Өтiнiш
1. Осы өтiнiште көрсетiлген қорғау құжатына (қорғау
құжаттарына) қатысты тiркелген беру шартына өзгерiстер мен
толықтыруларды тiркеудi сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары)
және нөмiрi (нөмiрлерi)___________________________________________
_ Егер 2-бағанда орын жеткiлiксiз болса, көрсетiлсiн және
алғастыруға арналған парақта қажеттi ақпарат келтiрiлсiн.

3. Владелец (владельцы)______________________________________________
Ф.И.О. или наименование юридического лица
__ Указать, если владельцев несколько, и привести необходимую информацию на листе для продолжения.
4. Правопреемник (правопреемники) ___________________________________
Ф.И.О. или наименование юридического лица
__ Указать, если владельцев несколько, и привести необходимую информацию на листе для продолжения.
5. Номер и дата регистрации договора уступки ________________________
6. Приложения:
__ Регистрируемые изменения и дополнения в зарегистрированный договор уступки на ________ листах в _______ экземплярах;
__ Документ, подтверждающий оплату;
__ Листы для продолжения;
__ Другой документ (указать)________________________________________
Заявитель ____________________________________    М.П.
должность, Ф.И.О. и подпись
Дата ___________________
________________________________________________________________________

3. Иегер (иегерлер)__________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты немесе заңды тұлғаның атауы
_ Егер иегерлер бiрнешеу болса, көрсетiлсiн және жалғастыруға
арналған парақта қажеттi ақпарат келтiрiлсiн.
4. Құқықтық мирасқор (құқықтық мирасқорлар)
__________________________________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты немесе заңды тұлғаның атауы
_ Егер құқықтық мирасқорлар бiрнешеу болса, көрсетiлсiн және
жалғастыруға арналған парақта қажеттi ақпарат келтiрiлсiн.
5. Беру шартының тiркеу нөмiрi және күнi
6. Қосымша:
_ ________парақ _____ данада тiркелген беру шартына тiркелетiн
өзгерiстер мен толықтырулар;
_ Ақының төленгенiн растайтын құжат;
_ Жалғастыруға арналған парақтар;
_ Басқа құжат (көрсетiлсiн)___________________________________
М.О.
Өтiнiм берушi _________________________________________
қызметi, тегi, аты, әкесiнiң аты және қолы
Күні __________________