О внесении дополнений в приказ Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 22 июня 1995 года N 153 "Об утверждении Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц"
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 7 декабря 2001 года N 1669. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 января 2002 года N 1724. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416 В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю: 1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению: ...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 7 декабря 2001 года N 1669 "О внесении дополнений в приказ Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 22 июня 1995 года N 153 "Об утверждении Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц"... Министр --------------------------------------------------------------------------- "Согласовано" Министр финансов Республики Казахстан 7 декабря 2001 г. Приказываю: 1. Внести в Приказ Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 22 июня 1995 года N 153 V950073_ "Об утверждении Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц", следующие дополнения: в Инструкцию N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц", утвержденную указанным приказом: 1) дополнить Приложением 13 согласно приложению к настоящему приказу; 2) дополнить Приложением 13-1 следующего содержания: "Приложение 13-1 Правила заполнения Декларации о доходах и сведений о доходах и имуществе 1. Общие положения
1. Декларация о доходах и сведения о доходах и имуществе (далее - Декларация) состоит из самой Декларации и приложений к ней по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением.
2. Декларация заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
6. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой территориального налогового органа; 2) по почте заказным письмом с уведомлением налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи. 7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений к Декларации указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации. 2. Декларация о доходах и сведения о доходах и имуществе - Форма 210.00 (Приложение 13 к Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц") 8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные: 1) регистрационный номер налогоплательщика; 2) налоговый год, за который представляется Декларация:
если налоговый год составляет менее календарного года, то в ячейке "Месяц" указывается количество месяцев, за которые представляется Декларация, а в ячейке "Год" указывается текущий налоговый год;
если налоговый год составляет полный календарный год, то ячейка "Месяц" не заполняется, а в ячейке "Год" указывается тот налоговый год, за который представляется Декларация; 3) фамилия, имя, отчество налогоплательщика; 4) вид Декларации. Если Декларация представляется: впервые - отмечается ячейка "первоначальная"; в случаях, предусмотренных пунктом 5 статьи 161 Закона Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Закон) - отмечается ячейка "дополнительная", в остальных случаях - отмечается ячейка "очередная"; 5) представленные приложения. Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений. 9. В разделе "Виды доходов": 1) в строку 210.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.001В; 2) в строку 210.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.005В; 3) в строку 210.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 210.02.001D; 4) в строку 210.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 210.02.008В; 5) в строку 210.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.001D; 6) в строку 210.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.005С; 7) в строке 210.00.007 указывается сумма исчисленного подоходного налога с физических лиц по доходам, определяемым в соответствии с Разделом II Закона; 8) в строке 210.00.008 указывается сумма уплаченного налога; 9) в строке 210.00.009 указывается сумма налога, подлежащая уплате, определяемая как разница строк 210.00.007 и 210.00.008. 3. Доходы в виде оплаты труда, страховых и пенсионных выплат; дивиденды, вознаграждения и выигрыши - Форма 210.01 (Приложение N 1 к Форме 210.00)

"Жеке тұлғалардың табыс салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 22 маусымдағы N 153 бұйрығына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Кіріс министрінің 2001 жылғы 7 желтоқсандағы N 1669 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 4 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 1724. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Z010210_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi: 76. "Жеке тұлғалардың табыс салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 22 маусымдағы N 153 бұйрығына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 7 желтоқсандағы N 1669 V011724_ бұйрығы. ----------------------------------------------------- БҰЙЫРАМЫН: 1. "Жеке тұлғалардың табыс салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 22 маусымдағы N 153 V950073_ бұйрығына мынадай толықтырулар енгiзiлсiн: Аталған бұйрықпен бекiтiлген "Жеке тұлғалардың табыс салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулыққа: 1) осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 13-қосымшамен толықтырылсын; 2) мынадай мазмұндағы 13-1-қосымшасымен толықтырылсын: "13-1 Қосымша Кiрiстер және кiрiстер мен мүлiк жөнiндегi мәлiметтердi толтыру тәртiбi 1. Жалпы ережелер
1. Кiрiстер және кiрiстер мен мүлiктер жөнiндегi мәлiмет туралы декларация (бұдан әрi - Декларация) Декларацияның өзiнен және салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан тұрады.
2. Декларация айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгiлерiмен толтырылады. 3. Декларацияны толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берiлмейдi. 4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды. 5. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi. 6. Декларацияны беру кезiнде: 1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Декларация екi данада жасалады, бiр данасы аумақтық салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады; 2) тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады. 7. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiндегi Декларацияға қосымшаларда Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi. 2. Кiрiстер және кiрiстер мен мүлiк жөнiндегi мәлiмет туралы декларация - 210.00 нысаны ("Жеке тұлғалардың табыс салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулыққа 13-Қосымша) 8. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi: 1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi; 2) Декларация берiлетiн салық кезеңi:
егер салық жылы күнтiзбелiк жылдан азын құраса, онда "Ай" торкөзiнде Декларация берiлетiн айлар саны көрсетiледi, ал "Жыл" торкөзiнде ағымдағы салық жылы көрсетiледi; егер салық жылы толық күнтiзбелiк жыл құраса, онда "Ай" торкөзi толтырылмайды, ал "Жыл" торкөзiнде Декларация берiлетiн сол салық жылы көрсетiледi; 3) салық төлеушiнiң аты-жөнi; 4) Декларацияның түрi. Егер Декларация: бiрiншi рет берiлсе - "алғашқы" торкөзi белгiленедi; "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы K010209_ Заңының (бұдан әрi - Заң) 161-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларда - "қосымша" белгiсi белгiленедi, қалған жағдайларда - "кезектi" белгiсi белгiленедi; 5) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың тиiстi торкөздерi белгiленедi. 9. "Кiрiстердiң түрлерi" бөлiмiнде: 1) 210.00.001 жолына 210.01.001В жолында көрсетiлген сома көшiрiледi; 2) 210.00.002 жолына 210.00.005В жолында көрсетiлген сома көшiрiледi; 3) 210.00.003 жолына 210.02.001D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi; 4) 210.00.004 жолына 210.02.008D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi; 5) 210.00.005 жолына 210.01.001D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi; 6) 210.00.005 жолына 210.01.005С жолында көрсетiлген сома көшiрiледi; 7) 210.00.007 жолына Заңның II-Бөлiмiне сәйкес айқындалатын кiрiстер бойынша жеке тұлғалардың есептелген табыс салығының сомасы көрсетiледi; 8) 210.00.008 жолында төленген салық сомасы көрсетiледi; 9) 210.00.009 жолында 210.00.007 және 210.00.008 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, төлеуге жататын салық сомасы көрсетiледi. 3. Еңбекақы төлеу, сақтандыру және зейнетақы төлемдерi түрiндегi кiрiстер; дивидендтер, сыйақылар мен ұтыстар - 210.01 нысаны (210.00 нысанына N 1 қосымша)

10. Данное приложение предназначено для декларирования доходов, полученных в виде оплаты труда, страховых и пенсионных выплат; дивидендов, вознаграждений, выигрышей, определяемых в соответствии с подпунктами 3),
6) и 10) статьи 5 Закона и со статьей 10 Закона, облагаемых у источника выплаты, согласно статьям 29, 31 и пунктом 2 статьи 32 Закона, а также декларирования имущества, принадлежащего физическому лицу на праве собственности и являющегося объектом налогообложения.
11. В разделе "Доходы в виде оплаты труда, страховых и пенсионных выплат":
1) в строках с 210.01.002А по 210.01.004А указываются виды доходов, полученных в виде оплаты труда, страховых и пенсионных выплат по каждому источнику выплаты;
2) в строках с 210.01.002В по 210.01.004В, с 210.01.002С по 210.01.004С и 210.01.002D по 210.01.004D указываются суммы начисленных доходов, удержанных обязательных пенсионных взносов и подоходного налога, на основании документов, выданных источником выплаты доходов - юридическими и физическими лицами, занимающимися предпринимательской деятельностью без образования юридического лица;
3) в строке 210.01.001В указывается общая сумма доходов, полученных в виде оплаты труда, страховых и пенсионных выплат, определяемая как сумма строк с 210.01.002В по 210.01.004В. Сумма, отраженная в строке 210.01.001В, переносится в строку 210.00.001;
4) в строке 210.01.001С указывается общая сумма, удержанных обязательных пенсионных взносов, определяемая как сумма строк с 210.01.002С по 210.01.004С;
5) в строке 210.01.001D указывается общая сумма налога, удержанного с доходов, полученных в виде оплаты труда, страховых и пенсионных выплат, определяемая как сумма строк с 210.01.002D по 210.01.004D. Сумма, отраженная в строке 210.01.001D переносится в строку 210.00.005.
12. В разделе "Дивиденды, вознаграждения и выигрыши":
1) в строках с 210.01.006А по 210.01.009А указываются доходы, полученные в виде дивидендов, вознаграждений и выигрышей по каждому источнику выплаты;
2) в строках с 210.01.006В по 210.01.009В и с 210.01.006С по 210.01.009С указываются суммы начисленных доходов, удержанного подоходного налога на основании документов, выданных источником выплаты дивидендов, вознаграждений, выигрышей - юридическими лицами;
3) в строке 210.01.005В отражается общая сумма доходов, полученных в виде дивидендов, вознаграждений и выигрышей, определяемая как сумма строк с 210.01.006В по 210.01.009В. Сумма, отраженная в строке 210.01.005В переносится в строку 210.00.002;
4) в строке 210.01.005С отражается общая сумма налога, удержанного с доходов, полученных в виде дивидендов, вознаграждений и выигрышей, определяемая как сумма строк с 210.01.006С по 210.01.009С. Сумма, отраженная в строке 210.01.005С переносится в строку 210.00.006.

10. Осы қосымша Заңның 29, 31 баптарына және 32 баптың 2-тармағына сәйкес төлем көзiне салық салынатын, Заңның 10-бабына және Заңның 5-бабындағы 3), 6) және 10)тармақшаларына сәйкес айқындалатын еңбекақы төлеу, сақтандыру және зейнетақы төлемдерi; дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар түрiнде алынған кiрiстердi мәлiмдеуге, сондай-ақ меншiк құқығында жеке тұлғаға тиесiлi және салық салу объектiсi болып табылатын мүлiктi мәлiмдеуге арналған.
11. "Еңбекақы төлеу, сақтандыру және зейнетақы төлемдерi түрiндегi кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 210.01.002А - 210.01.004А жолдарында әрбiр төлем көзi бойынша еңбекақы төлеу, сақтандыру және зейнетақы төлемдерi түрiнде алынған кiрiстердiң түрлерi көрсетiледi;
2) 210.01.002В - 210.01.004В, 210.01.002С - 210.01.004С және 210.01.002D - 210.01.004D жолдарында заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк қызметiмен айналысатын заңды тұлғалар мен жеке тұлғалардың - кiрiстердi төлеу көзiнен берiлген құжаттар негiзiнде ұстап қалынған мiндеттi зейнетақы жарналары мен табыс салығы, есептелген кiрiстер сомасы көрсетiледi;
3) 210.01.001В жолында 210.01.002В - 210.01.004В жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын еңбекақы төлеу, сақтандыру және зейнетақы төлемдерi түрiндегi кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 210.01.001В жолында көрсетiлген сома 210.00.001 жолына көшiрiледi;
4) 210.01.001С жолында 210.01.002С - 210.01.004С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын ұстап қалынған мiндеттi зейнетақы жарналарының жалпы сомасы көрсетiледi;
5) 210.01.001D жолында 210.01.002D - 210.01.004D жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, еңбекақы төлеу, сақтандыру және зейнетақы төлемдерi түрiндегi алынған кiрiстерден ұстап қалынған салықтың жалпы сомасы көрсетiледi. 210.01.001D жолында көрсетiлген сома 210.00.005 жолына көшiрiледi.
12. "Дивидендтер, сыйақылар мен ұтыстар" бөлiмiнде:
1) 210.01.006А - 210.01.009А жолдарында әрбiр төлем көзi бойынша дивидендтер, сыйақылар мен ұтыстар түрiнде алынған кiрiстердiң түрлерi көрсетiледi;
2) 210.01.006В - 210.01.009В және 210.01.006С - 210.01.009С жолдарында заңды тұлғалардың дивидендтердi, сыйақылар мен ұтыстарды төлеу көзiнен берiлген құжаттар негiзiнде ұстап қалынған табыс салығы, есептелген кiрiстер сомасы көрсетiледi;
3) 210.01.005В жолында 210.01.006В - 210.01.009В жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын дивидендтер, сыйақылар мен ұтыстар түрiнде алынған кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 210.01.005В жолында көрсетiлген сома 210.00.002 жолына көшiрiледi;
4) 210.01.005С жолында 210.01.006С - 210.01.009С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын дивидендтер, сыйақылар мен ұтыстар түрiнде алынған, кiрiстерден ұстап қалынған салықтың жалпы сомасы көрсетiледi. 210.01.005С жолында көрсетiлген сома 210.00.006 жолына көшiрiледi.

13. В разделе "Имущество, находящееся на праве собственности":
1) в строке 210.01.010 указывается сумма пенсионных накоплений по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным налоговым годом на основании выписки, выданной накопительным пенсионным фондом;
2) в строке 210.01.011 указывается имущество, принадлежащее на праве собственности, являющееся объектом налогообложения, за исключением пенсионных накоплений, с отражением местонахождения недвижимого имущества, а также марки и государственного номера транспортного средства.
14. В разделе "Деньги на счетах в иностранных банках, находящихся за пределами Республики Казахстан":
1) в строке 210.01.012 указывается сумма денег, находящихся за пределами Республики Казахстан на счетах в иностранных банках.
4. Имущественный доход и прочие доходы - Форма 210.02
(Приложение N 2 к Форме 210.00)
15. Данное приложение предназначено для декларирования имущественного дохода, определенного в соответствии со статьей 12 Закона и прочих доходов. К прочим доходам относятся полученные доходы, не указанные в строках 210.00.001, 210.00.002 и 210.00.003 Декларации, в том числе полученные за пределами Республики Казахстан.
16. В разделе "Имущественный доход":
1) в строках с 210.02.002А по 210.02.005А указывается наименование имущества, при реализации которого получен прирост стоимости;
2) в строках с 210.02.002В по 210.02.005В указывается оценочная стоимость (стоимость приобретения) реализуемого имущества;
3) в строках с 210.02.002С по 210.02.005С указывается стоимость реализации имущества;
4) в строках с 210.02.002D по 210.02.005D указывается доход, полученный от прироста стоимости при реализации имущества в соответствии со статьей 12 Закона;
5) в строке 210.02.001D указывается общая сумма имущественного дохода, определяемая как сумма строк 210.02.002D и 210.02.005D. Сумма, отраженная в строке 210.02.001D, переносится в строку 210.00.003.
17. В разделе "Прочие доходы":
1) в строках с 210.02.007А по 210.02.009А указываются виды полученных прочих доходов;
2) в строках с 210.02.007В по 210.02.009В указываются суммы полученных прочих доходов;
3) в строке 210.02.006В указывается сумма полученных прочих доходов, определяемая как сумма строк с 210.02.007В по 210.02.009В.
5. Имущество, находящееся на праве собственности - Форма 210.03
(Приложение N 3 к Декларации)
18. Данная форма предназначена для декларирования имущества, находящегося на праве собственности лицами, являющимися кандидатами на государственную должность либо на должность, связанную с выполнением государственных или приравненных к ним функций, за исключением военнослужащих, проходящих срочную военную службу (далее - кандидаты), в соответствии с положениями Закона Республики Казахстан Z980267_ "О борьбе с коррупцией".

13. "Меншiк құқығында орналасқан мүлiк" бөлiмiнде:
1) 210.01.010 жолында жинақтаушы зейнетақы қоры берген көшiрме негiзiнде есептi салық кезеңiнен кейiнгi айдың бiрiншi күнiндегi жағдай бойынша зейнетақы қорланымының сомасы көрсетiледi;
2) 210.01.011 жолында жылжымайтын мүлiктiң орналасқан жерiн көрсете отырып зейнетақы қорланымын қоспағанда, салық салу объектiсi болып табылатын, меншiк құқығына тиесiлi мүлiк, сондай-ақ, көлiк құралының маркасы мен мемлекеттiк нөмiрi көрсетiледi.
14. "Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан шетел банктерiндегi шоттардағы ақша" бөлiмiнде:
1) 210.00.012 жолында Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан шетел банктерiндегi шоттардағы ақша сомасы көрсетiледi.
4. Мүлiк кiрiсi және өзге де кiрiстер - 210.02 нысаны
(210.00 нысанға N 2 қосымша)
15. Осы қосымша Заңның 12-бабына сәйкес айқындалған мүлiк кiрiсiн және өзге де кiрiстердi мәлiмдеуге арналған. Өзге кiрiстерге Декларацияның 210.00.001, 210.00.002 және 210.00.003 жолдарында көрсетiлмеген алынған, оның iшiнде Қазақстан Республикасынан тысқары алынған кiрiстер жатады.
16. "Мүлiк кiрiсi" бөлiмiнде:
1) 210.002.002А - 210.02.005А Жолдарында оны сату кезiнде құн өсiмi алынған мүлiк атауы көрсетiледi;
2) 210.002.002В - 210.02.005В жолдарында сатылатын мүлiктiң бағалау құны (сатып алу құны) көрсетiледi;
3) 210.002.002С - 210.02.005С жолдарында мүлiктi сату құны көрсетiледi;
4) 210.002.002D - 210.02.005D жолдарында Заңның 12-бабына сәйкес мүлiктi сату кезiнде құн өсiмiнен алынған кiрiс көрсетiледi;
5) 210.002.001D жолында 210.02.002D және 210.02.005D жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын мүлiк кiрісiнiң жалпы сомасы көрсетiледi. 210.002.001D жолында көрсетiлген сома 210.00.003 жолына көшiрiледi.
17. "Өзге де кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 210.02.007А - 210.02.009А жолдарында алынған өзге кiрiстердiң түрлерi көрсетiледi;
2) 210.02.007В - 210.02.009В жолдарында алынған өзге кiрiстердiң сомасы көрсетiледi;
3) 210.02.006В жолында 210.02.007В - 210.02.009В жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын алынған өзге кiрiстердiң сомасы көрсетiледi.
5. Меншiк құқығында орналасқан мүлiк - 210.03 нысаны
(Декларацияға N 3 қосымша)
18. Осы нысан "Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы" Z980267_ Қазақстан Республикасы Заңының ережелерiне сәйкес мерзiмдi әскери қызметiн өтейтiн әскери қызметкерлердi қоспағанда, мемлекеттiк лауазымға немесе мемлекеттiк немесе оларға теңестiрiлген функцияларды орындаумен байланысты лауазымға үмiткерлер (бұдан әрi - үмiткерлер) болып табылатын тұлғалардың меншiк құқығында орналасқан мүлкiн мәлiмдеуге арналған.

19. В разделе "Финансовые средства":
1) в строке 210.03.001А указываются наличные деньги в национальной и иностранной валюте, имеющиеся на момент представления Декларации;
2) в строке 210.03.001В указываются суммы наличных денег;
3) в строке 210.03.002А указываются наименование банковских учреждений, в том числе банковских учреждений находящихся за пределами Республики Казахстан, в которых находятся вклады кандидатов;
4) в строке 210.03.002В указывается код валюты;
5) в строке 210.03.002С указываются суммы вкладов;
6) в строке 210.03.003А указываются виды ценных бумаг, в том числе за пределами Республики Казахстан;
7) в строке 210.03.003В указывается количество ценных бумаг;
8) в строке 210.03.003С указывается стоимость ценных бумаг;
9) в строке 210.03.004А указываются иные финансовые средства, которыми кандидаты вправе распоряжаться лично или совместно с другими лицами;
10) в строке 210.03.004В указываются суммы финансовых средств.
20. В разделе "Имущество, находящиеся на праве собственности":
1) в строке 210.03.005 указывается сумма пенсионных накоплений по состоянию на первое число месяца представления Декларации на основании выписки, выданной накопительным пенсионным фондом;
2) в строках с 210.03.006А по 210.03.011А описывается имущество, находящееся на праве собственности, являющееся объектом налогообложения, за исключением пенсионных накоплений, в том числе находящееся за пределами Республики Казахстан, с указанием местонахождения недвижимого имущества, а также марки и государственного номера транспортного средства;
3) в строках с 210.03.006В по 210.03.011В указывается оценочная стоимость описываемого имущества.
21. В разделе "Доля участия в уставном капитале" кандидат в соответствующей ячейке указывает о своем прямом или об опосредованном участии в качестве акционера или учредителя (участника) юридических лиц:
1) в строке 210.03.012С указывается размер доли участия в уставном капитале по всем юридическим лицам;
2) в графе А указывается наименование юридического лица, в уставном капитале которого присутствует доля участия кандидата;
3) в графе В указываются регистрационные номера налогоплательщиков, указанных в графе А;
4) в графе С указывается размер доли участия в юридическом лице, указанном в графе А.
22. В разделе "Другие сведения":
1) в строке 210.03.013В указывается общая стоимость имущества, переданного налогоплательщиком в доверительное управление;
2) в графе А описывается имущество, переданное налогоплательщиком в доверительное управление, а также указываются сведения о трастах и о государствах, в которых они зарегистрированы, с указанием номеров соответствующих банковских счетов, если кандидат или его супруг (супруга) является бенефициаром этих трастов;

19. "Қаржы қаражаттары" бөлiмiнде:
1) 210.03.001А жолында Декларацияны беру жөнiндегi ұлттық және шетел валютасындағы қолма-қол ақша көрсетiледi;
2) 210.03.001В жолында қолма-қол ақша сомасы көрсетiледi;
3) 210.03.002А жолында банк мекемелерiнiң, оның iшiнде үмiткерлердiң салымдары орналасқан Қазақстан Республикасынан тысқары банк мекемелерiнiң атауы көрсетiледi;
4) 210.03.002В жолында валюта коды көрсетiледi;
5) 210.03.002С жолында салымдар сомасы көрсетiледi;
6) 210.03.003А жолында бағалы қағаздардың, оның iшiнде Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан түрлерi көрсетiледi;
7) 210.03.003В жолында бағалы қағаздардың саны көрсетiледi;
8) 210.03.003С жолында бағалы қағаздардың құны көрсетiледi;
9) 210.03.004А жолында үмiткерлер жеке өзi немесе басқа тұлғалармен иелiк етуге құқылы өзге қаржы қаражаттары көрсетiледi;
10) 210.03.004В жолында қаржы қаражаттарының сомасы көрсетiледi.
20. "Меншiк құқығында орналасқан мүлiк" бөлiмiнде:
1) 210.03.005 жолында жинақтаушы зейнетақы қоры берген көшiрме негiзiнде Декларацияны беру айының бiрiншi күнiндегi жағдай бойынша зейнетақы қорланымының сомасы көрсетiледi;
2) 210.03.006А - 210.03.011А жолдарында зейнетақы қорланымынан басқа, салық салу объектiсi болып табылатын, меншiк құқығындағы, оның iшiнде жылжымайтын мүлiктiң орналасқан жерiн көрсете отырып мүлiк, сондай-ақ көлiк құралының маркасы мен мемлекеттiк нөмiрi көрсетiледi;
3) 210.03.006В - 210.03.011В жолдарында көрсетiлетiн мүлiктiң бағалау құны көрсетiледi.
21. "Жарғылық капиталға қатысу үлесi" бөлiмiнде үмiткер тиiстi торкөзде заңды тұлғалардың акционерi немесе құрылтайшысы (қатынасушысы) ретiнде өзiнiң тiкелей немесе жанама қатысуы туралы көрсетедi:
1) 210.03.012С жолына барлық заңды тұлғалар бойынша жарғылық капиталға қатысу үлесінің мөлшері көрсетіледі;
2) А бағанында үмiткердiң қатысу үлесi бар жарғылық капиталдағы заңды тұлғаның атауы көрсетiледi;
3) В бағанында А бағанында көрсетiлген салық төлеушiлердiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) С бағанында А бағанында көрсетiлген заңды тұлғада қатысу үлесiнiң мөлшерi көрсетiледi.
22. "Басқа да мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 210.03.013В жолында салық төлеушiнiң сенiмгерлiк басқаруға берген мүлiктiң жалпы құны көрсетiледi;
2) А бағанында салық төлеушiнiң сенiмгерлiк басқаруға берген мүлкi жөнiндегi мәлiметтер көрсетiледi, сондай-ақ егер үмiткер немесе оның жұбайы (зайыбы) трастардың бенефициары болып табылатын болса, тиiстi банк шоттарындағы нөмiрлерiн көрсете отырып трастар туралы және олар көрсетiлген мемлекеттер туралы мәлiметтер көрсетiледi;