Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 418. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2002 года N 1727. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 376
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 376
В целях совершенствования контроля за деятельностью ликвидационных комиссий ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями и ввести ее и настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению контроля за ликвидационным процессом банков и страховых (перестраховочных) организаций (Бадырленова Ж.Р.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Инструкцию о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан.
3. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в четырехдневный срок со дня получения от Управления контроля за ликвидационным процессом банков и страховых (перестраховочных) организаций настоящего постановления и Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями довести их до сведения ликвидационных комиссий страховых (перестраховочных) организаций, ликвидируемых по решению суда, в том числе по основанию банкротства, и в добровольном порядке.

Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқарамасының 2001 жылғы 28 қазан N 418 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 18 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 1727. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 376 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 376 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасындағы таратылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларының қызметіне бақылауды жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін және нұсқаулық пен осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енгізілсін.
2. Банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын тарату ісін бақылау басқармасы (Бадырленова Ж.Р.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны және Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны және Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны және Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты Банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын тарату ісін бақылау басқармасынан алған күннен бастап төрт күндік мерзімде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сот шешімімен, оның ішінде банкроттық негізінде және ерікті тәртіппен таратылатын тарату комиссияларына жіберсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Колпакова К.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2001 года N 418
Инструкция
о формах промежуточного ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных) организаций в Республике
Казахстан, сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан  "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций",  "О страховой деятельности",  "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает формы промежуточного ликвидационного баланса и приложений к нему, отчетов ликвидационных комиссий страховых (перестраховочных) организаций, ликвидируемых по решению суда, в том числе по основанию банкротства, и в добровольном порядке, ликвидационного баланса принудительно и добровольно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, сроки и порядок их представления ликвидационными комиссиями в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).  <*>
Сноска. Преамбула в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Раздел 1. Промежуточный ликвидационный баланс
Глава 1. Форма и сроки составления промежуточного
ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов
1. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами страховой (перестраховочной) организации, ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс. Ликвидационная комиссия в течение пяти рабочих дней с момента истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса представляет его в уполномоченный орган.  <*>
Сноска. Пункт 1 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
2. Промежуточный ликвидационный баланс составляется ликвидационной комиссией по форме в соответствии с Приложением 1 к настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Пункт 2 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары К.А.Колпаковқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы
N 418 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және
тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі
туралы нұсқаулық
Осы Нұсқаулық " Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы ", " Сақтандыру қызметі туралы ", " Бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есеп беру туралы " Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының басқа нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді және аралық тарату балансының нысандарын және оның қосымшаларын, сот шешімі бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сонымен бірге банкроттық негізде және ерікті түрде таратылатын тарату комиссияларының есептерін, еріксіз және ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату балансын, тарату комиссияларының оларды қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынудың мерзімі мен тәртібін белгілейді.
Ескерту: Кіріспе жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
1-бөлім. Аралық тарату балансы
1-тарау. Аралық тарату балансын және кредиторлар
талаптарының тізілімін жасау нысаны мен мерзімдері
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының кредиторлары шағым-талап (өтініш) беру үшін белгіленген мерзім аяқталғаннан кейін тарату комиссиясы бір айлық мерзімде аралық тарату балансын жасайды.
Тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау мерзімі біткен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органға береді.
Ескерту: 1-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен
2. Тарату комиссиясы аралық тарату балансын осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда жасайды.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .

3. Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации составляется на основании следующих документов:
1) регистры аналитического и синтетического учета страховой (перестраховочной) организации;
2) акты инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств страховой (перестраховочной) организации;
3) баланс страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
4) оборотно-сальдовая ведомость к балансу страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
5) список кредиторов страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса, составленный по форме в соответствии с Приложением N 3 к настоящей Инструкции;
6) журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации претензий (заявлений), составленный в соответствии с Приложением N 4 к настоящей Инструкции;
7) журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с Приложением N 5 к настоящей Инструкции;
8) журнал учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с Приложением N 6 к настоящей Инструкции;
9) журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с Приложением N 7 к настоящей Инструкции.
4. К промежуточному ликвидационному балансу прилагаются следующие формы отчетности и документы:
1) документы, указанные в подпунктах 2) - 5) пункта 3 настоящей Инструкции;
2) список дебиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса, составленный в соответствии с Приложением N 8 к настоящей Инструкции;
3) оборотно-сальдовая ведомость к промежуточному ликвидационному балансу;
4) расшифровки всех балансовых счетов промежуточного ликвидационного баланса;
5) данные по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленные в соответствии с Приложением 2 к настоящей Инструкции;
6) перечень заявленных кредиторами претензий (заявлений), результатов их рассмотрения и задолженности, невостребованной кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с Приложением N 9 к настоящей Инструкции;
7) реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс, составленный в соответствии с Приложением 10 к настоящей Инструкции для ликвидируемой страховой организации и в соответствии с Приложением 11 к настоящей Инструкции для ликвидируемой перестраховочной организации;

3. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы мынадай құжаттар негізінде жасалады:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талдау және жинақтау есептерінің тізімдемесі;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтерді және міндеттемелерін түгендеу актісі;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесі басталған кездегі балансы;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесі басталған кездегі балансына айналым-сальдо ведомосі;
5) тарату процесі басталған кездегі осы Нұсқаулықтың N№3 қосымшасына сәйкес нысанмен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тізімі;
6) осы Нұсқаулықтың N№4 қосымшасына сәйкес жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары хабарлаған шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналы;
7) осы Нұсқаулықтың N№5 қосымшасына сәйкес нысанмен жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талап етпеген берешегін есепке алу журналы;
8) осы Нұсқаулықтың N№6 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз мүлкін есепке алу журналы;
9) осы Нұсқаулықтың N№7 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналы.
4. Аралық тарату балансына мынадай есеп нысандары мен құжаттар қоса беріледі:
1) Осы Нұсқаулықтың 3-тармағының 2)-3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар;
2) осы Нұсқаулықтың N№8 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесі басталған кездегі дебиторлардың тізімі;
3) аралық тарату балансына кері-сальдо ведомосі;
4) аралық тарату балансының барлық баланстық есепшоттарына талдама;
5) осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес жасалған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша деректері;
6) кредиторлар берген шағым-талаптардың (өтініштердің тізбесі), оларды қарау нәтижелері және осы Нұсқаулықтың N№9 қосымшасына сәйкес нысанмен жасалған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талап етпеген берешектердің тізімі;
7) осы Нұсқаулықтың таратылатын сақтандыру ұйымына арналған 10-қосымшасына және таратылатын қайта сақтандыру ұйымына арналған 11-қосымшасына сәйкес жасалған аралық тарату балансына қосылған кредиторлар талабының тізілімі;

8) сведения о составе имущества, включенного в промежуточный ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации, составленные по форме в соответствии с Приложением N 12 к настоящей Инструкции;
9) сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса, составленные по форме в соответствии с Приложением N 13 к настоящей Инструкции;
10) пояснительная записка о проведении ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации первоочередных мероприятий;
11) дополнение к промежуточному ликвидационному балансу, составленное по форме в соответствии с Приложением 13-1 к настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Глава 2. Утверждение промежуточного ликвидационного баланса и
реестра требований кредиторов страховой
(перестраховочной) организации
5. После составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет его с приложениями, указанными в пункте 4 настоящей Инструкции, в уполномоченный орган для утверждения.  <*>
Сноска. Пункт 5 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
6. После составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидационная комиссия добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет его с приложениями, указанными в пункте 4 настоящей Инструкции, в уполномоченный орган для рассмотрения.  <*>
Сноска. Пункт 6 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
6-1. Промежуточный ликвидационный баланс добровольно или принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации не подлежит рассмотрению (при добровольной ликвидации) и утверждению (при принудительной ликвидации) в случаях:
1) непредставления документов, предусмотренных пунктом 4 настоящей Инструкции;
2) несоответствия данных промежуточного ликвидационного баланса данным документов, указанных в пунктах 3, 4 настоящей Инструкции.
В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса уполномоченный орган (при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) или общее собрание акционеров страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) письменно уведомляют об этом ликвидационную комиссию с указанием причин и срока по устранению выявленных нарушений, недостатков и повторного представления промежуточного ликвидационного баланса в уполномоченный орган (для принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) или общему собранию акционеров (для добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) для утверждения, который не может превышать одного месяца со дня получения ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации письменного уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 6-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 16 июля 2007 г. N  205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).

8) осы Нұсқаулықтың N№12 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансына кіргізілген мүліктің құрамы туралы мәліметтер;
9) аралық тарату балансындағы деректерде тарату процесі басталған кездегі баланспен салыстырғанда ауытқулардың бар екендігі туралы осы Нұсқаулықтың N№13 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған мәліметтер;
10) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату комиссиясының бірінші кезектегі іс-шараларды жүргізу туралы түсіндірме жазбасы;
11) осы Нұсқаулықтың 13-1 қосымшасына сәйкес нысанда жасалған аралық тарату балансына қосымша.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту мен толықтырулар енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен
2-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
аралық тарату балансын және кредиторларының
талап тізілімін бекіту
5. Аралық тарату балансы жасалған соң оны еріксіз таратылып отырған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы осы Нұсқаулықтың көрсетілген тармағындағы қосымшалармен бірге бекітуге уәкілетті органға береді.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен
6. Аралық тарату балансы жасалған соң оны ерікті түрде таратылып отырған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы осы Нұсқаулықтың көрсетілген тармағындағы қосымшалармен бірге қарауға уәкілетті органға береді.
Ескерту: 6-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
6-1. Ерікті немесе еріксіз таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансы мынадай жағдайларда қаралуы (ерікті таратылған жағдайда) және бекітілуі (еріксіз таратылған жағдайда) тиіс емес:
1) осы Нұсқаулықтың 4-тармағында көзделген құжаттарды бермеу;
2) осы Нұсқаулықтың 3, 4-тармақтарында көзделген құжаттардың аралық тарату балансының деректерімен сәйкессіздігі.
Аралық тарату балансы бекітілмеген жағдайда (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы еріксіз таратылған жағдайда) уәкілетті орган немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының акционерлерінің жалпы жиналысы (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ерікті түрде таратылған жағдайда) бұл туралы тарату комиссиясына анықталған бұзушылықтарды, кемшіліктерді жою жөніндегі себептер мен мерзімді және аралық тарату балансын бекітпеу туралы жазбаша хабарламаны сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы алған күннен бастап бір айдан асуы мүмкін емес екендігін бекіту үшін акционерлердің жалпы жиналысына (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті тарату үшін) немесе аралық тарату балансын уәкілетті органға екінші рет беру (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын еріксіз тарату үшін) туралы жазбаша хабарламаны көрсете отырып, жазбаша хабардар етеді.
Ескерту: 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен

7. Промежуточный ликвидационный баланс и реестр требований кредиторов добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации утверждаются общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации.
8. Копия утвержденного промежуточного ликвидационного баланса с приложениями представляется ликвидационной комиссией добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в уполномоченный орган.  <*>
Сноска. Пункт 8 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
8-1. Внесение изменений и дополнений в реестр требований кредиторов принудительно и добровольно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций оформляется согласно Приложению 13-2 к настоящей Инструкции для страховой организации и Приложению 13-3 к настоящей Инструкции для перестраховочной организации в течение десяти рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения.
Если изменения и дополнения в реестре требований кредиторов влекут за собой изменения обязательств страховой (перестраховочной) организации перед ее кредиторами, отраженных в утвержденном промежуточном ликвидационном балансе, ликвидационная комиссия одновременно составляет бухгалтерский баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на дату внесения изменений и дополнений в реестр требований кредиторов.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 8-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 ; с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
8-2. Ликвидационная комиссия представляет в уполномоченный орган для утверждения (при принудительной ликвидации) или рассмотрения - до утверждения общим собранием акционеров (при добровольной ликвидации) изменения и дополнения в реестр требований кредиторов, оформленные согласно Приложению 13-2 к настоящей Инструкции для страховой организации и Приложению 13-3 для перестраховочной организации, и бухгалтерский баланс, составленный в соответствии с пунктом 8-1 настоящей Инструкции, со следующими документами:
1) пояснительной запиской о причинах внесения изменений и дополнений в реестр требований кредиторов с приложением копий документов, удостоверяющих их обоснованность;

7. Ерікті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы және кредиторларының талаптар тізілімі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысында бекітіледі.
8. Бекітілген аралық тарату балансының көшірмесін қосымшаларымен бірге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы ерікті түрде таратылған уәкілетті орган ұсынады.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
8-1. Еріксіз және ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары кредиторларының талаптар тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу осы Нұсқаулықтың сақтандыру ұйымдарына арналған 13-2 қосымшасына және осы Нұсқаулықтың қайта сақтандыру ұйымдарына арналған 13-3 қосымшасына сәйкес тарату комиссиясы шешімді қабылдаған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде ресімделеді.
Кредиторлардың талаптар тізіліміндегі өзгерістер мен толықтырулар бекітілген аралық тарату балансында көрсетілген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының кредиторлар алдындағы міндеттемелерінің өзгеруіне ұшырататын болса, тарату комиссиясы сонымен қатар таратылып отырған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансын кредиторлардың талаптар тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізген күнге жасайды.
Ескерту: 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004.02.16.  N 39 , өзгерту енгізілді - 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
8-2. Тарату комиссиясы уәкілетті органға бекітуге (еріксіз тарату кезінде) немесе қарауға - осы Нұсқаулықтың сақтандыру ұйымдарына арналған 13-2 қосымшасына және осы Нұсқаулықтың қайта сақтандыру ұйымдарына арналған 13-3 қосымшасына және осы Нұсқаулықтың 8-1 тармағына сай жасалған бухгалтерлік балансқа сәйкес ресімделген кредиторлардың талаптар тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізуді акционерлердің жалпы жиналысы (ерікті түрде тарату кезінде) бекіткенге дейін, мынадай құжаттармен қоса береді:
1) кредиторлардың талаптар тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу себептері туралы, олардың негізділігін растайтын құжаттардың көшірмесі қоса берілген түсіндірме жазба;

2) сведениями о возникших отклонениях в данных промежуточного ликвидационного баланса и бухгалтерского баланса, составленными согласно Приложению 13-4 к настоящей Инструкции;
3) расшифровками счетов бухгалтерского баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 8-2 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
8-3. Копия утвержденных изменений и дополнений в реестр требований кредиторов добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляются в уполномоченный орган для сведения в течение двух рабочих дней с момента их утверждения.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 8-3 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Раздел 2. Отчеты ликвидационной комиссии страховой
(перестраховочной) организации
Глава 1. Отчет о проделанной ликвидационной комиссией страховой
(перестраховочной) организации работе за месяц
(ежемесячный отчет)
9. Ежемесячный отчет о проделанной ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации работе включает в себя:
1) Баланс страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 14 к настоящей Инструкции;
2) Отчет о состоянии активов на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 15 к настоящей Инструкции;
3) Отчет о состоянии обязательств на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 16 к настоящей Инструкции - для страховой организации и Приложением N 17 - для перестраховочной организации к настоящей Инструкции;
4) Отчет о движении денежных средств по текущему счету в тенге ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, составленный по форме в соответствии с Приложением 18 к настоящей Инструкции;
4-1) Отчет о движении денежных средств по текущему счету в иностранной валюте ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации) за отчетный период, составленный по форме согласно Приложению 18-1 к настоящей Инструкции;
5) Отчет о движении денежных средств по кассе в тенге ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, составленный в соответствии с Приложением 19 к настоящей Инструкции;
5-1) Отчет о движении денежных средств по кассе в иностранной валюте ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, составленный согласно Приложению 19-2 к настоящей Инструкции;

2) осы Нұсқаулықтың 13-4 қосымшасына сай жасалған аралық тарату балансы мен бухгалтерлік баланстың деректерінде пайда болған ауытқулар туралы мәліметтер;
3) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының бухгалтерлік балансының шоттарының талдамалары.
Ескерту: 8-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
8-3. Ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының кредиторларының талаптар тізіліміне енгізіліп бекітілген өзгерістер мен толықтырулардың көшірмелері уәкілетті органға ол бекіген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде мәлімет ретінде беріледі.
Ескерту: 8-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
2-бөлім. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
тарату комиссиясының есептері  1-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату
комиссиясының ай ішінде істеген жұмысы туралы есеп
(ай сайынғы есеп)
9. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының ай ішінде істеген жұмысы туралы ай сайынғы есебіне мыналар кіреді:
1) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есеп берілетін күнгі жағдай бойынша осы Нұсқаулықтың N№14 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған балансы;
2) активтердің есеп берілетін күнгі жай-күйі туралы осы Нұсқаулықтың N№15 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп;
3) есеп берілетін күнгі міндеттемелердің жай-күйі туралы сақтандыру ұйымдары үшін - осы Нұсқаулықтың N№16 қосымшасына сәйкес, қайта сақтандыру ұйымдары үшін - осы Нұсқаулықтың N№17 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп;
4) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының осы Нұсқаулықтың 18-қосымшасына сәйкес есепті кезеңде жасалған теңгедегі ағымдық шот бойынша ақша қаражаттары қозғалысы туралы есебі;
4-1) осы Нұсқаулықтың 18-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті кезең ішіндегі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасындағы ағымдық шоты бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп;
5) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының осы Нұсқаулықтың 19-қосымшасына сәйкес есепті кезеңде теңгеде жасалған касса бойынша ақша қаражаттары қозғалысы туралы есебі;
5-1) осы Нұсқаулықтың 19-2-қосымшасына сәйкес жасалған есепті кезең ішіндегі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасындағы касса бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп;

6) Дополнение к балансу ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленное по форме в соответствии с Приложением 19-1 к настоящей Инструкции;
7) Отчет о произведенных ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации) расходах на ликвидационное производство за отчетный период, составленный по форме в соответствии с Приложением 24 к настоящей Инструкции (представляется до создания комитета кредиторов).  <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 16 февраля 2004 г.  N 39 ; от 16 июля 2007 г. N   205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
10. К ежемесячному отчету прилагается пояснительная записка о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации, содержащая следующую информацию:
1) изменения по активам и обязательствам страховой (перестраховочной) организации за отчетный период с указанием причин изменения;
2) характеристику претензионно-исковой работы;
3) работу ликвидационной комиссии с имуществом страховой (перестраховочной) организации;
4) характеристику работы ликвидационной комиссии с кредиторами и по текущей задолженности страховой (перестраховочной) организации;
5) расходы на ликвидационное производство и численность привлеченных работников;
6) основные препятствия, проблемы и перспективы завершения ликвидационного производства страховой (перестраховочной) организации.
Сноска. Пункт 10 в редакции   постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
11. Отчетной датой для ежемесячного отчета является 1 число месяца, следующего за отчетным.
12. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
13. Ежемесячный отчет представляется в уполномоченный орган за январь, февраль, апрель, май, июль, август, октябрь, ноябрь в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 6 числа месяца, следующего за отчетным;
2) при наличии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Глава 2. Отчет о проделанной ликвидационной комиссией
страховой(перестраховочной) организации работе
за квартал (ежеквартальный отчет)

6) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының осы Нұсқаулықтың 19-1 қосымшасына сәйкес нысанда жасалған балансына толықтыру;
7) осы Нұсқаулықтың (кредиторлар комитеті құрылғанға дейін беріледі) 24-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті кезең ішіндегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының тарату өндірісіне жұмсаған шығыстары туралы есеп.
Ескерту: 9-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы  N 39 , өзгерту енгізілді - 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен
10. Ай сайынғы есепке сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процесінің жай-күйі туралы түсіндірме жазба қоса беріледі, оған мына ақпараттар кіреді:
1) өзгерістердің себебін көрсете отырып, есепті кезеңде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері мен міндеттемелері бойынша өзгерістер;
2) шағым-талап жұмысының сипаттамасы;
3) тарату комиссиясының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлігімен жұмысы;
4) тарату комиссиясының кредиторлармен және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы борышы бойынша жұмысының сипаттамасы;
5) тарату ісіне арналған шығыстар және тартылған қызметкерлердің саны;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату өндірісін аяқтаудың негізгі кедергілері, проблемалары және перспективалары.
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
11. Ай сайынғы есеп үшін есеп берілетін күн болып есеп берілетіннен кейінгі айдың 1-і болып табылады.
12. Ай сайынғы есеп үшін есеп берілетін күннің алдындағы күн айлық есептің алдындағы күн болып табылады.
13. Қаңтар, ақпан, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қазан, қараша айлары үшін ай сайынғы есеп уәкілетті органға мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 6-нан кешіктірмей;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 8-нен кешіктірмей.
Ескерту: 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
2-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату
комиссиясының тоқсан ішінде істеген жұмысы
туралы есеп (тоқсан сайынғы есеп)

14. Ежеквартальный отчет о проделанной ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации работе включает в себя:
1) Документы, предусмотренные пунктом 9 настоящей Инструкции;
2) данные по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, составленные в соответствии с Приложением 2 к настоящей Инструкции;
3)  (подпункт исключен -   постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 )
4) Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочн ой) организации по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 20 к настоящей Инструкции;
5) Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 21 к настоящей Инструкции;
6) Отчет о расчетах ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации с кредиторами и по текущей задолженности по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 22 к настоящей Инструкции - для страховой организации и с Приложением N 23 - для перестраховочной организации;
7) Отчет о произведенных ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации расходах на ликвидационное производство за отчетный квартал, составленный по форме в соответствии с Приложением N 24 к настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Пункт 14 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
15. К ежеквартальному отчету прилагается пояснительная записка о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации, содержащая информацию, предусмотренную пунктом 10 настоящей Инструкции.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
16. Отчетной датой для ежеквартального отчета является 1 число месяца, следующего за отчетным кварталом.
17. Предыдущей отчетной датой для ежеквартального отчета является отчетная дата предыдущего квартального отчета.
18. Ежеквартальный отчет представляется в уполномоченный орган в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - за 1 квартал к 8 апреля, за 2 квартал к 8 июля, за 3 квартал к 8 октября;

14. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы істеген жұмысы туралы тоқсан сайынғы есебіне мыналар кіреді:
1) осы Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген құжаттар;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес жасалған баланстан тыс шоттары бойынша деректер;
3)  алынып тасталды
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есеп берілетін тоқсандағы осы Нұсқаулықтың N№20 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, дебиторлық берешекті өндіріп алу туралы есебі;
5) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының осы Нұсқаулықтың N№21 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, есеп берілетін күнгі меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының кредиторлармен есеп айырысулары туралы және есеп берілетін күнгі жағдай бойынша ағымдағы берешегі жөнінде сақтандыру ұйымы үшін - осы Нұсқаулықтың N№22 қосымшасына және қайта сақтандыру ұйымы үшін N№23 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп;
7) осы Нұсқаулықтың N№24 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп берілетін тоқсандағы тарату өндірісіне сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есеп.
Ескерту: 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
15. Тоқсан сайынғы есепке осы Нұсқаулықтың 10-тармағында көзделген ақпараты бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процесінің жай-күйі туралы түсіндірме жазба қоса беріледі.
Ескерту: 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
16. Тоқсан сайынғы есеп үшін есеп берілетін күн есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1-і болып табылады.
17. Тоқсан сайынғы есеп үшін есеп берілетіннің алдындағы күн алдыңғы тоқсандық есепті күн болып табылады.
18. Тоқсан сайынғы есеп уәкілетті органға мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы болмаған жағдайда - 1 тоқсан үшін 8 сәуір, 2 тоқсан үшін 8 шілде, 3 тоқсан үшін 8 қазан;

2) при наличии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - за 1 квартал к 10 апреля, за 2 квартал к 10 июля, за 3 квартал к 10 октября.
Глава 3. Отчет о проделанной ликвидационной комиссией
страховой (перестраховочной) организации работе за
год (годовой отчет)
19. Годовой отчет о проделанной ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации работе включает в себя:
1) Документы, предусмотренные пунктом 14 настоящей Инструкции;
2) Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации и руководящих работников ликвидационной комиссии по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением N 25 к настоящей Инструкции;
3) Отчет о численности работников ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с Приложением N 26 к настоящей Инструкции;
4) Отчет о численности привлеченных работников ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, составленный по форме в соответствии с Приложением N 27 к настоящей Инструкции.
20. К годовому отчету прилагается пояснительная записка о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации, содержащая информацию, предусмотренную пунктом 10 настоящей Инструкции.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
21. Отчетной датой для годового отчета является 1 января года, следующего за отчетным.
22. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
23. Годовой отчет представляется в уполномоченный орган в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 25 января года, следующего за отчетным;
2) при наличии у ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации филиалов - не позднее 30 января года, следующего за отчетным.
Глава 4. Отчет о ликвидации
24. По завершению ликвидационного производства ликвидационная комиссия:
1) принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после согласования с уполномоченным органом представляет отчет о ликвидации в суд для утверждения;

2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болған жағдайда - 1 тоқсан үшін 10 сәуір, 2 тоқсан үшін 10 шілде, 3 тоқсан үшін 10 қазан.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен
3-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату
комиссиясының жыл ішінде істеген жұмысы туралы есеп
(жылдық есеп )
19. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы істеген жұмысы туралы жылдық есепке мыналар кіреді:
1) осы Нұсқаулықтың 14-тармағында көзделген құжаттар;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне және тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық іс туралы есеп берілетін күнгі жағдай бойынша осы Нұсқаулықтың N№25 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп;
3) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының қызметкерлер саны туралы осы Нұсқаулықтың N№26 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясына тартылған қызметкерлер саны туралы осы Нұсқаулықтың N№27 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есеп.
20. Жылдық есепке осы Нұсқаулықтың 10-тармағында көзделген ақпараты бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процесінің жай-күйі туралы түсіндірме жазба қоса беріледі.
Ескерту: 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
21. Жылдық есеп үшін есепті күн - есепті жылдан кейінгі жылдың N 1 қаңтары болып табылады.
22. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн - алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
23. Жылдық есеп уәкілетті органға мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы болмаған жағдайда - есеп берілетіннен кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары болған жағдайда - есеп берілетіннен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Ескерту: 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен
4-тарау. Тарату туралы есеп
24. Тарату өндірісі аяқталғаннан кейін:
1) еріксіз таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы уәкілетті органмен келіскеннен кейін сотқа бекіту үшін тарату туралы есеп ұсынады;

2) добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации на утверждение общего собрания акционеров.  <*>
Сноска. Пункт 24 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
24-1. Ликвидационная комиссия после представления отчета о ликвидации в суд, ежемесячно представляет в уполномоченный орган информацию о ходе его рассмотрения в суде.
Сноска. Пункт 24-1 дополнен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
25. Отчет о ликвидации страховой (перестраховочной) организации должен содержать в себе следующую информацию:
1) о дате и органе, принявшем решение о ликвидации страховой (перестраховочной) организации;
2) о назначении временного администратора (при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации) и создании ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
3) о выполнении первоочередных мероприятий, в том числе публикации объявлений о ликвидации страховой (перестраховочной) организации в официальных печатных изданиях центрального органа юстиции, составлении и утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра кредиторов страховой (перестраховочной) организации, получении от уполномоченного органа соответствующих документов об аннулировании всех эмиссий акций страховой (перестраховочной) организации;
4) о формировании, утверждении и функционировании комитета кредиторов страховой (перестраховочной) организации;
5) о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации на начало процесса ликвидации;
6) о проведенных мероприятиях по взысканию дебиторской задолженности с должников страховой (перестраховочной) организации;
7) о проведенных мероприятиях по реализации имущества страховой (перестраховочной) организации;
8) о движении денег по ликвидационному счету и кассе, отсутствии денег на текущем счете ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
9) об обязательствах страховой (перестраховочной) организации на начало процесса ликвидации;
10) о выполнении обязательств перед кредиторами страховой (перестраховочной) организации.  <*>
Сноска. Пункт 25 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 ; от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).

2) ерікті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы уәкілетті органда қарағаннан кейін акционерлердің жалпы жиналысына бекіту үшін тарату туралы есеп береді.
Ескерту: 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен
24-1. Тарату комиссиясы тарату жөніндегі есепті сотқа бергеннен кейін, уәкілетті органға ай сайын оның сотта қаралу барысы жөніндегі ақпаратты ұсынады.
Ескерту: 24-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
25. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы есепте мынадай ақпараттар болуы тиіс:
1) күні және банкті тарату туралы шешімді қабылдаған орган туралы;
2) уақытша басшыны тағайындау (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын еріксіз таратқан кезде) және тарату комиссиясын құру, тарату комиссиясының құрамын өзгерту туралы;
3) бірінші кезектегі, оның ішінде орталық әділет органының ресми баспасөз басылымдарында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы хабарландыру жариялау, аралық тарату балансын және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторларының тізілімін жасау, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары акцияларының барлық эмиссияларын жою туралы тиісті құжаттарды уәкілетті органнан алу және бекіту жөніндегі іс-шараларды орындау туралы;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар комитетін құру, бекіту және жұмыс істеуі туралы;
5) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің тарату процесі басталған кездегі жай-күйі туралы;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының борышкерлерінен дебиторлық берешекті өндіріп алу бойынша жүргізілген іс-шаралар туралы;
7) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін сату бойынша жүргізілген іс-шаралар туралы;
8) таратылатын есепшот және касса бойынша ақшаның қозғалысы, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ағымдағы шотында ақшаның болмауы туралы;
9) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесі басталған кездегі міндеттемелері туралы;
10) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлар алдындағы міндеттемелерінің орындалуы туралы.
Ескерту: 25-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004.02.16.  N 39 , 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.

26. К отчету о ликвидации страховой (перестраховочной) организации должны прилагаться копии документов, подтверждающих полноту проведения ликвидационной комиссией мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
Раздел 3. Ликвидационный баланс страховой
(перестраховочной) организации
Глава 1. Форма ликвидационного баланса
27. Ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
28. Ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации составляется по форме в соответствии с Приложением 28 к настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Пункт 28 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
28-1. К ликвидационному балансу ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации прилагаются:
1) отчет о состоянии активов к ликвидационному балансу по форме в соответствии с Приложением 28-1 к настоящей Инструкции (для страховой (перестраховочной) организации);
2) отчет о состоянии обязательств к ликвидационному балансу по форме в соответствии с Приложением 28-2 к настоящей Инструкции (для страховой организации);
3) отчет о состоянии обязательств к ликвидационному балансу по форме в соответствии с Приложением 28-3 к настоящей Инструкции (для перестраховочной организации).
Сноска. Пункт 28-1 дополнен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Глава 2. Утверждение ликвидационного баланса страховой
(перестраховочной) организации
29. Ликвидационный баланс принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после его согласования с уполномоченным органом представляется ликвидационной комиссией в суд для утверждения.  <*>
Сноска. Пункт 29 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
30. Ликвидационный баланс добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после его рассмотрения уполномоченным органом утверждается общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации.  <*>
Сноска. Пункт 30 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .

26. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы есепке сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ісін аяқтау бойынша іс-шараларды тарату комиссиясының толық жүргізгенін растайтын құжаттардың көшірмесі қоса берілуі тиіс.
3-бөлім. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
тарату балансы 1-тарау. Тарату балансының нысаны
27. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ісін аяқтау бойынша іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
28. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы осы Нұсқаулықтың 28-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Ескерту: 28-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
28-1. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының  тарату балансына мыналар қоса беріледі:
1) тарату балансына осы Нұсқаулықтың 28-1-қосымшасына сәйкес нысанда (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына арналған)  активтердің жай-күйі туралы есеп;
2) тарату балансына осы Нұсқаулықтың 28-2-қосымшасына сәйкес нысанда (сақтандыру ұйымына арналған) міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп;
3) тарату балансына осы Нұсқаулықтың 28-3-қосымшасына сәйкес нысанда (қайта сақтандыру ұйымына арналған) міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп.
Ескерту: 28-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
тарату балансын бекіту
29. Еріксіз таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын тарату комиссиясы сол уәкілетті органмен келіскеннен кейін бекіту үшін сотқа ұсынады.
Ескерту: 29-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
30. Ерікті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы сол уәкілетті органда қаралғаннан кейін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысында бекітіледі.
Ескерту: 30-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .

31. Ликвидационная комиссия добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляет копии утвержденных отчета о ликвидации и ликвидационного баланса в уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней с момента их утверждения.  <*>
Сноска. Пункт 31 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Глава 3. Заключительные положения
32. Уполномоченный орган при рассмотрении отчетов о проделанной работе вправе запросить у ликвидационной комиссии сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчетности.  <*>
Сноска. Пункт 32 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
33. Все журналы должны быть пронумерованы, прошнурованы и подписаны председателем ликвидационной комиссии, главным бухгалтером и лицом, ответственным за их заполнение.
34. Отчет и прилагаемые к нему документы должны представляться по формам и в соответствии с требованиями настоящей Инструкции, заверены печатью и подписаны председателем ликвидационной комиссии и главным бухгалтером с обязательным указанием фамилии и должности сотрудника ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, ответственного за подготовку документов.
35. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 16 июля 2007 г. N  205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Форма 1
"Утверждено"
____________________________
____________________________
"___" ___________ 20 __ года
Промежуточный ликвидационный баланс
(наименование ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации)
в тысячах тенге
N
Наименование
статьи
Номера
балансовых
счетов
На начало
процесса
ликвидации
На
отчетную
дату
Изменения
(графа 5-
графа 4)
1
2
3
4
5
6
Активы
1
Деньги и денежные
эквиваленты
2
Вклады размещенные
(за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
3
Ценные бумаги,
предназначенные для
торговли (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
4
Ценные бумаги,
имеющиеся в наличии
для продажи
(за вычетом резервов
по сомнительным
долгам)
5
Операция
"обратное РЕПО"
6
Аффинированные
драгоценные металлы
7
Производные финансовые
инструменты
8
Активы перестрахования
по незаработанным
премиям (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
9
Активы перестрахования
по произошедшим, но
незаявленным убыткам
(за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
10
Активы перестрахования
по не произошедшим
убыткам по договорам
страхования
(перестрахования)
жизни (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
11
Активы перестрахования
по не произошедшим
убыткам по договорам
аннуитета (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
12
Активы перестрахования
по заявленным, но
неурегулированным
убыткам (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
13
Активы перестрахования
по дополнительным
резервам (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
14
Страховые премии
к получению от
страхователей
(перестрахователей)
и посредников (за
вычетом резервов по
сомнительным долгам)
15
Прочая дебиторская
задолженность (за
вычетом резервов по
сомнительным долгам)
16
Займы, предоставленные
страхователям (за
вычетом резервов по
сомнительным долгам)
17
Расходы будущих
периодов
18
Налоговое требование
19
Отсроченное налоговое
требование
20
Прочие активы
21
Ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения (за вычетом
резервов по
сомнительным долгам)
22
Инвестиции в капитал
других юридических лиц
23
Основные средства
(нетто)
24
Инвестиционное
имущество
25
Долгосрочные активы,
предназначенные для
продажи (нетто)
26
Нематериальные активы
(нетто)
Итого по Активу
N
Наименование
статьи
Номера
балансовых
счетов
На начало
процесса
ликвидации
На
отчетную
дату
Изменения
(графа 5-
графа 4)
1
2
3
4
5
6
Обязательства
1
Резерв незаработанной
премии
2
Резерв не произошедших
убытков по договорам
страхования (перестра-
хования) жизни
3
Резерв не произошедших убытков по договорам
аннуитета
4
Резерв произошедших,
но незаявленных убытков
5
Резерв заявленных,
но неурегулированных
убытков
6
Дополнительные резервы
7
Займы полученные
8
Расчеты с
перестраховщиками
9
Расчеты с посредниками
по страховой
(перестраховочной)
деятельности
10
Расчеты с акционерами
по дивидендам
11
Счета к уплате по
договорам страхования
(перестрахования)
12
Прочая кредиторская
задолженность
13
Оценочные обязательства
14
Операция "РЕПО"
15
Производные финансовые
инструменты
16
Доходы будущих периодов
17
Налоговое обязательство
18
Отсроченное налоговое
обязательство
19
Прочие обязательства
Итого по обязательствам
Капитал
1
Уставный капитал
(взносы учредителей)
2
Изъятый капитал
(взносы учредителей)
3
Резервный капитал
4
Резерв предупредитель-
ных мероприятий
5
Результаты переоценки
6
Нераспределенная
прибыль (непокрытый
убыток):
6.1
нераспределенная
прибыль (непокрытый
убыток)
предыдущих лет
6.2
нераспределенная
прибыль (непокрытый
убыток)
отчетного периода
Итого по капиталу
Председатель
ликвидационной
комиссии          ______________________________________  ________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________  ________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Исполнитель ____________________________________________  ________________
телефон        (фамилия, имя, при наличии - отчество)        (подпись)
Приложение 2
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями  <*>
Сноска. Приложение 2 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Данные по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации по состоянию
на "_____"_________ 20__ года
в тысячах тенге
____________________________________________________________________
код |  Наименование строки |На начало| На       |На      |Измене-
|                      |процесса |предыдущую|отчетную|ния
|                      |ликвида- |отчетную  |дату    |(графа 5 -
|                      |ции      |дату*     |        |графа 6)
--------------------------------------------------------------------
1  |        2             |    3    |     4    |    5   |    6
--------------------------------------------------------------------
1   Условные и возможные
требования

31. Ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тарату және тарату балансы туралы бекітілген есептің көшірмелерін бекітілген сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға береді.
Ескерту: 31-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
3-тарау. Қорытынды ережелер
32. Уәкілетті орган атқарылған жұмыс туралы есептерді қараған кезде тарату комиссиясынан есеп беруде көрсетілген тексеруге қажетті ақпараттарды, мәліметтер мен құжаттарды сұратуға құқылы.
Ескерту: 32-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
33. Барлық журналдар номерленген, тігілген және тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер және оларды толтыруға жауапты тұлға қол қойған болуы тиіс.
34. Есеп және оған қоса берілетін құжаттар осы Нұсқаулықтағы нысандар бойынша және талаптарға сәйкес ұсынылуы, мөрмен расталған және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының құжатты әзірлеуге жауап беретін қызметкерінің аты-жөні мен лауазымы міндетті түрде көрсетіліп, тарату комиссиясының төрағасы және бас бухгалтер қол қойған болуы тиіс.
35. Осы Нұсқаулықта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен шешіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының
аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату
балансының нысандары және
тарату комиссияларының оларды
ұсыну мерзімдері мен тәртібі
туралы нұсқаулықтың
1-қосымшасы
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік
тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа
енеді) Қаулысымен
1-нысан
20 __ жылғы "___" ___________
_____________________________
_____________________________
"Бекітілді"
Аралық тарату балансы
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының атауы)
мың теңгемен
N
Бап атауы
Баланс шоттары- ның нөмірлері
Тарату процесі-нің басында
Есепті күнге
Өзгерістер (5-баған-
4-баған)
1
2
3
4
5
6
Активтер
1
Ақша және ақша эквиваленттер
2
Орналасқан салымдар
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
3
Саудаға арналған бағалы
қағаздар (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегеріп)
4
Сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
5
"КеріРЕПО" операциялары
6
Тазартылған қымбат
металдар
7
Туынды қаржы құралдары
8
Еңбек сіңірілмеген
сыйлықақылар бойынша
қайта сақтандыру
активтері (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегеріп)
9
Пайда болған, бірақ
анықталмаған шығындар
бойынша қайта сақтан-
дыру активтері (күмән-
ды борыштар бойынша
резервтерді шегеріп)
10
Өмірді сақтандыру
(қайта сақтандыру)
шарттарындағы болмаған
шығындар бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
11
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
шығындар бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
12
Анықталған, бірақ
реттелмеген шығындар
бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
13
Қосымша резервтер
бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
14
Сақтандырушылардан
(қайта сақтандырылу-
шылардан) және делдал-
дардан алынатын сақтан-
дыру сыйлықақылары
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
15
Басқа дебиторлық
берешек (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегеріп)
16
Сақтанушыларға берілген
заемдар (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегеріп)
17
Болашақ кезеңдер
шығыстары
18
Салықтық талап ету
19
Мерзімі ұзартылған
салықтық талап ету
20
Басқа да активтер
21
Өтелгенге дейін ұстала-
тын бағалы қағаздар
(күмәнды борыштар
бойынша резервтерді
шегеріп)
22
Басқа заңды тұлғалардың
капиталдарындағы
инвестициялар
23
Негізгі қаражат (нетто)
24
Инвестициялық мүлік
25
Сатуға (нетто) арналған
ұзақ мерзімді активтер
26
Материалдық емес
активтер (нетто)
Активтер бойынша жиынтық
Бап атауы
Баланс шоттары- ның нөмірлері
Тарату процесі-нің басында
Есепті күнге
Өзгерістер (5-баған-
4-баған)
1
2
3
4
5
6
Міндеттемелер
1
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві
2
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған шығындар резерві
3
Аннуитет шарттары бойынша болмаған шығындар резерві
4
Болған, бірақ анықталмаған шығындар резерві
5
Анықталған, бірақ реттелмеген шығындар резерві
6
Қосымша резервтер
7
Алынған заемдар
8
Қайта сақтандырушылар мен жасалған есептер
9
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен есеп айырысулар
10
Акционерлермен дивидендтер бойынша есеп айырысу
11
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша төленетін шоттар
12
Басқа кредиторлық берешек
13
Бағалау жөніндегі міндеттемелер
14
"РЕПО" операциялары
15
Туынды қаржы құралдары
16
Болашақ кезеңдер кірістері
17
Салықтық міндеттеме
18
Мерзімі ұзартылған салықтық міндеттеме
19
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелер бойынша жиынтық
Капитал
1
Жарғылық капитал
(құрылтайшылар
жарналары)
2
Алып қойылған капитал
(құрылтайшылар
жарналары)
3
Резервтік капитал
4
Ескертілген
іс-шаралар резерві
5
Қайта бағалау
қорытындылары
6
Бөлінбеген пайда
(жабылмаған шығын):
6.1
Осының алдындағы
жылдардың бөлінбеген
пайдасы (жабылмаған
шығыны)
6.2
Есепті кезеңнің
бөлінбеген пайдасы
(жабылмаған шығыны)
Капитал бойынша
жиынтық
Тарату комиссиясының
төрағасы      ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы     ______________________________________   ______
телефон       (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
2 қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
20__ жылғы "___"_________ жағдай бойынша таратылатын
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының баланстан тыс
шоттары бойынша деректер
мың теңгемен
___________________________________________________________________
код  |Жолдардың атауы    |Тарату |Өткендегі|Есепті |Өзгеріс.
|                   |барысы.|есепті   |күнге**|тер (5 баған-
|                   |ның    |күнге*   |       |6 баған)***
|                   |басында|         |       |
_____|___________________|_______|_________|_______|_______________
1          2              3         4        5          6
___________________________________________________________________
1    Шартты және мүмкін
талаптар

1.1   Возможные требования
по выданным или
подтвержденным
гарантиям
1.2   Возможные требования
по принятым гарантиям
1.3   Условные чрезвычайные
взносы по законо-
дательству Республики
Казахстан о гаранти-
ровании страховых
выплат
1.4   Условные требования
по покупке финансовых
активов
1.5   Условные требования
по покупке финансовых
фьючерсов (по активным
операциям)
1.6   Условные требования
по покупке финансовых
фьючерсов (по пассивным
операциям)
1.7   Условные требования
по продаже финансовых
фьючерсов (по активным
операциям)
1.8   Условные требования
по продаже финансовых
фьючерсов (по пассивным
операциям)
1.9   Фиксированный
процентный своп
1.10  Плавающий
процентный своп
1.11  Приобретенные
опционные контракты -
"колл"
1.12  Приобретенные
опционные контракты -
"пут"
1.13  Проданные опционные
контракты - "пут" -
контрсчет
1.14  Проданные опционные
контракты - "колл" -
контрсчет
1.15  Условные требования
по прочим финансовым
требованиям
2    Условные и возможные
обязательства
2.1   Возможные
обязательства по
выданным или
подтвержденным
гарантиям
2.2   Возможное уменьшение
требований по
принятым гарантиям
2.3   Условные обязательства
по законодательству
Республики Казахстан
о гарантировании
страховых выплат
2.4   Условные обязательства
по продаже финансовых
активов
2.5   Условные обязательства
по покупке финансовых
фьючерсов
(по активным операциям)
2.6   Условные обязательства
по покупке финансовых
фьючерсов
(по пассивным операциям)
2.7   Условные обязательства
по продаже финансовых
фьючерсов (по активным
операциям)
2.8   Условные обязательства
по продаже финансовых
фьючерсов
(по пассивным операциям)
2.9   Плавающий
процентный своп
2.10  Фиксированный
процентный своп
2.11  Приобретенные
опционные контракты -
"колл" - контрсчет
2.12  Приобретенные опционные
контракты - "пут" -
контрсчет
2.13  Проданные опционные
контракты - "пут"
2.14  Проданные опционные
контракты - "колл"
2.15  Условные обязательства
по производным
инструментам
3    Счета меморандума
3.1   Машины, оборудование,
транспортные и другие
средства, переданные
в аренду
3.2   Долги, списанные
в убыток
3.3   Имущество, переданное
в обеспечение (залог)
обязательств
3.4   Машины, оборудование,
транспортные и другие
средства, принятые
в аренду
3.5   Имущество, принятое
в обеспечение (залог)
обязательств клиента
3.6   Разные ценности и
документы
3.7   Разные ценности и
документы, отосланные
и выданные под отчет
3.8   Прочие счета меморандума
-------------------------------------------------------------------
Председатель ликвидационной комиссии __________ __________
Главный бухгалтер                    __________ __________
Приложение N 3
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики

1.1  Берілген немесе
расталған кепілдік.
тер бойынша мүмкін
талаптар
1.2  Қабылданған кепіл.
діктер бойынша
мүмкін талаптар
1.3  Қазақстан Республи.
касының сақтандыру
төлемдеріне кепіл.
дік беру туралы
заңдары бойынша
шартты айырықша
жарналар
1.4  Қаржы активтерін
сатып алу бойынша
шартты талаптар
1.5  Қаржы фьючерстерін
(активті операциялар
бойынша) сатып алу
бойынша шартты
талаптар
1.6  Қаржы фьючерстерін
(пассивті операция.
лар бойынша) сатып
алу бойынша шартты
талаптар
1.7  Қаржы фьючерстерін
(активті операциялар
бойынша) сату бойынша
шартты талаптар
1.8  Қаржы фьючерстерін
(пассивті операциялар
бойынша) сату бойынша
шартты талаптар
1.9  Белгіленген процент.
тік своп
1.10 Еркін айналыстағы
проценттік своп
1.11 "Колл" - сатып
алынған опциондық
келісім-шарттар
1.12 "Пут" - сатып алынған
опциондық келісім-
шарттар
1.13 "Пут" - сатылған опцион.
дық келісім-шарттар
- бақылау шоты
1.14 "Колл" - сатылған
опциондық келісім-
шарттар - бақылау
шоты
1.15 Басқа қаржылық талап.
тар бойынша шартты
талаптар
2    Шартты және мүмкін
міндеттемелер
2.1  Берілген немесе
расталған кепілдіктер
бойынша мүмкін
міндеттемелер
2.2  Қабылдаған кепілдік.
тер бойынша талап.
тарды кеміту
мүмкіндігі
2.3  Қазақстан Республи.
касының сақтандыру
төлемдеріне кепілдік
беру туралы заңдары
бойынша шартты
міндеттемелер
2.4  Қаржы активтерін
сату бойынша шартты
міндеттемелер
2.5  Қаржы фьючерстерін
(активті операциялар
бойынша) сатып алу
бойынша шартты
міндеттемелер
2.6  Қаржы фьючерстерін
(пассивті операциялар
бойынша) сатып алу
бойынша шартты
міндеттемелер
2.7  Қаржы фьючерстерін
(активті операциялар
бойынша) сату
бойынша шартты
міндеттемелер
2.8  Қаржы фьючерстерін
(пассивті операциялар
бойынша) сату
бойынша шартты
міндеттемелер
2.9  Еркін айналыстағы
проценттік своп
2.10 Белгіленген проценттік
своп
2.11 "Колл" - сатып алынған
опциондық келісім-
шарттар - бақылау шоты
2.12 "Пут" - сатып алынған
опциондық келісім-
шарттар - бақылау шоты
2.13 "Пут" - сатылған
опциондық келісім-
шарттар
2.14 "Колл" - сатылған
опциондық келісім-
шарттар
2.15 Туынды құралдар
бойынша шартты
міндеттемелер
3    Меморандум шоты
3.1  Жалға берілген
машиналар, жабдықтар,
көліктік және басқа
құрал-жабдықтар
3.2  Шығынға есепке
шығарылған борыштар
3.3  Міндеттемелерді
қамтамасыз ету үшін
(кепіл) берілген мүлік
3.4  Жалға алынған машиналар,
жабдықтар, көліктік
және басқа құрал-
жабдықтар
3.5  Клиенттің міндеттемесін
қамтамасыз ету үшін
(кепіл) берілген мүлік
3.6  Түрлі құндылықтар мен
құжаттар
3.7  Жіберілген және есебіне
берілген түрлі құнды.
лықтар мен құжаттар
3.8  Меморандумның басқа
да шоттары
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының

Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 1-1
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Список
кредиторов (наименование страховой (перестраховочной)
организации) на начало ликвидационного процесса
N
п/п
Номер балан-
сового счета
Наименова-
ние
кредитора
Адрес
кредитора
Сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса
в нацио-
нальной валюте
в иностранной валюте
в дол-
ларах
США
в
евро
в рос-
сийс-
ких
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
1
2
3
4
5
Итого
по
счету
Итого
по
счету
Итого
по
счету
Всего
Председатель ликвидационной комиссии    ___________   ______________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                      ___________   ______________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                            ___________   ______________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
Приложение N 4
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Форма N 1-2
Журнал
учета заявленных кредиторами (наименование страховой
(перестраховочной) организации) претензий (заявлений)
тыс. тенге
N
п/
п
Наиме-
нова-
ние
креди-
тора
Сумма заявленного кредитором требования
Требования, признанные ликвидационной комиссией
в на-
цио-
наль-
ной
валю-
те
в иностранной валюте
Номер и
дата
реше-
ния (про-
то-
кол)
Сумма
Номера
балан-
совых
счетов
в на-
цио-
наль-
ной
валю-
те
в иностранной валюте
в
дол-
ла-
рах США
в
евро
в
рос-
сий-
ских
руб-
лях
в иной
иност-
ранной
валюте
в
дол-
ла-
рах США
в
евро
в
рос-
сий-
ских
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Требования, не признанные ликвидационной комиссией
Наименования
документов,
послуживших
основанием
для призна-
ния (непри-
знания) лик-
видационной
комиссией
требований
кредитора
Номер и
дата
ответа, направ-
ленного ликвида-
ционной комиссией кредитору
о
признании (непризна-
нии) его требования
Примечание
Номер и
дата
реше-
ния (про-
то-
кол)
Сумма
Номера
балан-
совых
счетов
в на-
цио-
наль-
ной
валю-
те
в иностранной валюте
в
дол-
ла-
рах США
в
евро
в
рос-
сий-
ских
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
7
8
9
10
11
12
/Последний лист журнала учета заявленных кредиторами страховой
(перестраховочной) организации претензий (заявлений)/
В настоящем журнале пронумеровано и прошнуровано ______ листов
Председатель ликвидационной комиссии  ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                           ______________   _____________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 5
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики

2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N 3 қосымша
Ескерту: 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы
Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап
он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
N№1-1 нысан
Тарату процесі басталған кездегі кредиторлар тізімі
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
N
р/с
Балан-
стық
есеп-
шот
номері
Кредитор-
дың атауы
Кредитор-
дың мекен-
жайы
Тарату рәсімі басталған кездегі
кредиторлық берешек сомасы
ұлттық
валюта-
да
шетел валютасында
АҚШ
долла-
рымен
еуро-
мен
ресей
рублі-
мен
басқа
шетел
валютасын-
да
1
2
3
4
5
Есеп-
шот
бойын-
ша
жиыны
Есеп-
шот
бойын-
ша
жиыны
Есеп-
шот
бойын-
ша
жиыны
Барлы-
ғы
Тарату комиссиясының төрағасы __________________   ______________
(аты-жөні)             (қолы)
Бас бухгалтер               __________________   _____________
(аты-жөні)             (қолы)
Орындаушы                   __________________   _____________
телефон                        (аты-жөні)             (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№4 қосымша
Ескерту: 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы
Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен
бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
N№1-2 нысан
Кредиторлар қойған шағым-талаптарды (өтініштерді)
есепке алу журналы (сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының атауы)
мың теңге
N
р/
с
Креди-
тордың
атауы
Кредитор мәлімдеген
талабының сомасы
Тарату комиссиясы орынсыз деп таппаған
талаптар
ұлт-
тық
валю-
тада
шетел валютасында
Ше-
шім-
нің
но-
мері
мен
күні
(хат-
тама)
Сомасы
Балан-
стық
есеп-
шоттар
номері
ұлт-
тық
валю-
тада
шетел валютасында
АҚШ дол-
ла-
ры-
мен
еу-
ро-
мен
ре-
сей
руб-
лі-
мен
басқа
шетел
валю-
тасын-
да
АҚШ
дол-
ла-
ры-
мен
еу-
ро-
мен
ресей
рублі-
мен
басқа
шетел
валюта-
сында
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы орынды деп таппаған
талаптар
Тарату ко-
миссиясы
орынды деп
тануға
(орынсыз
деп тануға)
негіз бола-
тын құжат-
тардың атауы
Тарату ко-
миссиясы
орынды деп
тану
(орынсыз
деп тану)
туралы
кредиторға
жіберген
жауаптың
номері
мен күні
Ескерту
Ше-
шім-
нің
номе-
рі
мен
күні
(хат-
тама)
Сомасы
Балан-
стық
есеп-
шоттар
номері
ұлт-
тық
валю-
тада
шетел валютасында
АҚШ
дол-
ла-
ры-
мен
еу-
ро-
мен
ресей
рублі-
мен
басқа
шетел
валюта-
сында
7
8
9
10
11
12
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының  кредиторлар
қойған шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу
журналы
Осы журналда ________ парақ номерленіп, тігілді
Тарату комиссиясының
төрағасы             ___________________         _________________
(аты-жөні)                  (қолы)
Бас бухгалтер        ___________________         _________________
(аты-жөні)                  (қолы)
Орындаушы            ___________________         _________________
(аты-жөні)                   (қолы)
телефон
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының

Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Форма N 1-3
Журнал
учета невостребованной кредиторской задолженности
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
тыс. тенге
N
п/
п
Наименова-
ние креди-
тора
Задолженность, не востребованная кредитором
Сумма
Номер
балансового
счета
в на-
цио-
наль-
ной
валю-
те
в иностранной валюте
в
долларах
США
в
евро
в
российских
рублях
в иной
иностранной
валюте
1
2
3
4
/Последний лист журнала учета невостребованной кредиторской
задолженности страховой (перестраховочной) организации/
В настоящем журнале пронумеровано и прошнуровано ______ листов
Председатель ликвидационной комиссии  ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                           ______________   _____________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
_______________________________________________________________________
Приложение N 6
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 1-4
Журнал
учета собственного имущества (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N |Наиме- |На начало ликвида-|          Инвентаризация имущества         |
п/п|нование|ционного процесса |-------------------------------------------|
|имуще- |------------------|   Дата   |Номер  |Наличие |Расхож-|Меры,  |
|ства   |Балансовая| Номер |проведения|акта   |имущест-|дения  |приня- |
|       |стоимость |балан- |ликвида-  |инвен- |ва,     |данных |тые    |
|       |имущества |сового |ционной   |тариза-|согласно|инвен- |ликви- |
|       |          |счета  |комиссией |ции    |инвен-  |тарной |дацион-|
|       |          |       |инвентари-|       |тарной  |описи с|ной    |
|       |          |       |зации     |       |описи   |данными|комис- |
|       |          |       |          |       |        |учета  |сии    |
---------------------------------------------------------------------------
1 |   2   |     3    |   4   |     5    |    6  |   7    |   8   |   9   |
--------------------------------------------------------------------------|
---|-------|----------|-------|----------|-------|--------|-------|-------|
---|-------|----------|-------|----------|-------|--------|-------|-------|
---|-------|----------|-------|----------|-------|--------|-------|-------|
--------------------------------------------------------------------------|
Продолжение таблицы
_________________________________________________________________________
Оценка/переоценка        |            Реализация имущества            |
имущества             |--------------------------------------------|
----------------------------|Наименование|Дата    |Номер |Наимено-|Стои- |
Дата   |Наименование|Оценоч-|печатного   |проведе-|и дата|нование |мость |
прове- |оценщика,   |ная    |органа и    |ния     |дого- |и номер |реали-|
дения  |номер лицен-|стои-  |дата публи- |торгов и|вора  |докумен-|зации |
оценки/|зии оценщика|мость  |кации инфор-|номер   |купли-|та, под-|      |
пере-  |на осущест- |имуще- |мации о     |протоко-|прода-|твержда-|      |
оценки |вление      |ства   |проведении  |ла о    |жи    |ющего   |      |
|оценочной   |       |торгов      |резуль- |      |поступ- |      |
|деятельности|       |            |татах   |      |ление   |      |
|            |       |            |торгов  |      |денег   |      |
-------------------------------------------------------------------------|
10  |     11     |  12   |     13     |   14   |  15  |   16   |  17  |
-------------------------------------------------------------------------|
-------|------------|-------|------------|--------|------|--------|------|
-------|------------|-------|------------|--------|------|--------|------|
-------|------------|-------|------------|--------|------|--------|------|
--------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
___________________________________________
Списание имущества      |Примечание |
-------------------------------|           |
Сумма |Основание, наименование|           |
|и номер документа,     |           |
|подтверждающего        |           |
|списание имущества     |           |
-------------------------------------------|
18  |          19           |     20    |
-------------------------------------------|
-------|-----------------------|-----------|
-------|-----------------------|-----------|
-------|-----------------------|-----------|
-------------------------------------------
Примечания:

2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№5 қосымша
Ескерту: 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы
Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен
бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
N№1-3 нысан
Талап етілмеген кредиторлық берешекті есепке алу
журналы (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
мың теңге
N
р/
с
Кредитордың
атауы
Кредитор талап етпеген берешек
Сомасы
Баланстық
есепшот
номері
ұлт-
тық
валю-
тада
шетел валютасында
АҚШ
доллары-
мен
еу-
ро-
мен
ресей
рублімен
басқа
шетел
валютасында
1
2
3
4
/Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген
кредиторлық берешекті есепке алу журналының соңғы парағы/
Осы журналда ________ парақ номерленді және тігілді
Тарату комиссиясының төрағасы ________________ ________________
(аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________ ________________
(аты-жөні)        (қолы)
Орындаушы                     ________________ ________________
(аты-жөні)       (қолы)
телефоны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№6 қосымша
N№1-4 нысан
Меншікті мүлікті есепке алу журналы
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
мың теңге
____________________________________________________________________
N  !       !  Тарату рәсімі!             Мүлікті түгендеу          !
р/с! Мүлік.!   басталғанда !                                       !
!  тің  !_______________!_______________________________________!
! атауы ! Мүлік! Баланс.!Тарату! Түген.! Түген. ! Түген. !Тарату!
!       !  тің !  тық   !комис.! деу   ! деу    ! деу    !комис.!
!       !  ба. ! есеп.  !сиясы.! акті. ! тізім. ! тізім. !сиясы !
!       ! ланс.!  шот   !ның   ! сінің ! деме.  ! деме.  !қабыл.!
!       !  тық ! номері !түген.! номері! сіне   ! сіндегі!даған !
!       ! құны !        !деу   !       ! сәйкес ! дерек. !шаралар
!       !      !        !жүргі.!       ! мүлік. ! тер    !      !
!       !      !        !зетін !       ! тің    ! мен    !      !
!       !      !        !күні  !       ! болуы  ! есеп   !      !
!       !      !        !      !       !        ! дерек. !      !
!       !      !        !      !       !        ! терінің!      !
!       !      !        !      !       !        ! айырма.!      !
!       !      !        !      !       !        ! шылығы !      !
____________________________________________________________________
1     2      3       4       5       6       7        8        9
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________
Мүлікті бағалау/қайта   !                Мүлікті сату             !
бағалау          !                                         !
_________________________!_________________________________________!
Бағалау/!Бағалаушының!Мүлік.!Сауда-сат.!Сауда-сат.!Сатып!Ақша  !Сату
қайта  ! атауы,баға.! тің  !тық өткізу!тық өткі. !алу-!түскені!құны
бағалау !лаушының ба.! баға.!туралы ақ.!зілген күн!сату !туралы!
жүргі.  !ғалау қызме.! лау  !паратты   !және сау. !шар. !растау!
зілген  ! метін жүзе.! құны !жариялаған!да-саттық !тының!құжаты!
күн    ! ге асыру   !      !баспасөз  !нәтижеле. !номе.!ның   !
!лицензиясы. !      !органының !рі туралы !рі   !атауы !
!  ның       !      !атауы және! хаттама  !және !және  !
! номері     !      !жариялан. ! номері   !күні !номер !
!            !      !ған күні  !          !     !      !
____________________________________________________________________
10         11        12       13         14       15    16    17
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескерту:

1) Показатели графы 3 должны соответствовать данным баланса на начало
ликвидационного процесса
2) Показатели графы 7 должны соответствовать данным промежуточного
ликвидационного баланса
3) Показатели графы 12 должны соответствовать данным отчета оценщика
об оценке.
/Последний лист журнала учета собственного имущества страховой
(перестраховочной) организации/
В настоящем журнале пронумеровано и прошнуровано _____ листов
Председатель ликвидационной комиссии ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                           ______________   _____________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
____________________________________________________________________
Приложение N 7
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 1-5
Журнал
учета дебиторской задолженности (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N | Наименование |   Адрес  |         Дебиторская задолженность          |
п/п|   дебитора   | дебитора |--------------------------------------------|
|              |          |Основной долг | Начисленное  |     Иные     |
|              |          |--------------|вознаграждение|  начисления  |
|              |          |Сумма| Номер  |--------------|--------------|
|              |          |     |балансо-|Сумма| Номер  |Сумма| Номер  |
|              |          |     |вого    |     |балансо-|     |балансо-|
|              |          |     |(внеба- |     |вого    |     |вого    |
|              |          |     |лансово-|     |(внеба- |     |(внеба- |
|              |          |     |го)     |     |лансово-|     |лансово-|
|              |          |     |счета   |     |го)     |     |го)     |
|              |          |     |        |     |счета   |     |счета   |
--------------------------------------------------------------------------|
1 |       2      |     3    |  4  |    5   |  6  |   7    |  8  |   9    |
--------------------------------------------------------------------------|
Выданные займы, в том числе:
Юридическим лицам
Итого
Физическим лицам
Итого
Всего
Прочие дебиторы, в том числе:
Юридические лица
Итого
Физические лица
Итого
Всего
_________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_________________________________________________________________________
N | Наименование |   Адрес  |Предъявление претензии| Погашено во        |
п/п|   дебитора   | дебитора |----------------------|внесудебном порядке |
|              |          |Сумма |Дата | Номер   |(сумма)             |
|              |          |      |     |документа|                    |
-------------------------------------------------------------------------|
1 |       2      |     3    |  10  |  11 |    12   |         13         |
-------------------------------------------------------------------------|
Выданные займы, в том числе:
Юридическим лицам
Итого
Физическим лицам
Итого
Всего
Прочие дебиторы, в том числе:
Юридические лица
Итого
Физические лица
Итого
Всего
__________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
___________________________________________________________________________
N | Наименование |   Адрес |   Обращение в суд с    | Решение суда в     |
п/п|   дебитора   | дебитора|иском на взыскание долга|пользу ликвида-     |
|              |         |------------------------|ционной комиссии    |
|              |         |Сумма|Дата |Номер       |--------------------|
|              |         |     |     |документа   |Сумма|Дата|Номер    |
|              |         |     |     |            |     |    |документа|
--------------------------------------------------------------------------|
1 |       2      |     3   |  14 |  15 |     16     | 17  | 18 |   19    |
--------------------------------------------------------------------------|
Выданные займы, в том числе:
Юридическим лицам
Итого
Физическим лицам
Итого
Всего
Прочие дебиторы, в том числе:
Юридические лица
Итого
Физические лица
Итого
Всего
_________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_________________________________________________________________________
N | Наименование |   Адрес |Исполнение реше-|Постановление|Причины,|При-|
п/п|   дебитора   | дебитора|ния суда (сумма)|о невозмож-  |препят- |ме- |
|              |         |----------------|ности        |ствую-  |ча- |
|              |         |Испол-|   Не    |взыскания    |щие     |ние |
|              |         |нено  |исполнено|-------------|взыска- |    |
|              |         |      |         |Сумма | Дата |нию де- |    |
|              |         |      |         |      |      |дебитор-|    |
|              |         |      |         |      |      |ской    |    |
|              |         |      |         |      |      |задол-  |    |
|              |         |      |         |      |      |женности|    |
-------------------------------------------------------------------------|
1 |       2      |     3   |  20  |    21   |  22  | 23   |   24   | 25 |
-------------------------------------------------------------------------|
Выданные займы, в том числе:
Юридическим лицам
Итого
Физическим лицам
Итого
Всего
Прочие дебиторы, в том числе:
Юридические лица
Итого
Физические лица
Итого
Всего
______________________________________________________________________
/Последний лист журнала учета дебиторской задолженности страховой
(перестраховочной) организации/
В настоящем журнале пронумеровано и прошнуровано _____ листов
Председатель ликвидационной комиссии ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                           ______________   _____________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
Примечание: ликвидационным комиссиям необходимо в графе 25
"Примечание" указать в обязательном порядке основания формирования
дебиторской задолженности страхователей, перестраховщиков и
аффилиированных, зависимых и дочерних организаций.
____________________________________________________________________
Приложение 8
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями  <*>
Сноска. Приложение 8 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Список дебиторов (наименование страховой (перестраховочной)
организации) на начало ликвидационного процесса
в тысячах тенге
____________________________________________________________________
Поряд-|Наиме-|Адрес|     Дебиторская задолженность
ковый |нова- |деби-|------------------------------------------------
номер |ние   |тора |Основной  |Начисленное|Иные      |Резерв |Приме-
|деби- |     |долг      |вознаграж- |начисления|по сом-|чание
|тора  |     |          |дение      |          |нитель-|
|      |     |---------------------------------|ным    |
|      |     |сум-|Номер|сум-|Номер |сум-|Номер|долгам |
|      |     |ма  |(вне)|ма  |(вне) |ма  |(вне)|       |
|      |     |    |ба-  |    |балан-|    |ба-  |       |
|      |     |    |лан- |    |сового|    |лан- |       |
|      |     |    |сово-|    |счета |    |сово-|       |
|      |     |    |го   |    |      |    |го   |       |
|      |     |    |сче- |    |      |    |сче- |       |
|      |     |    |та   |    |      |    |та   |       |
--------------------------------------------------------------------
1   |   2  |  3  |  4 |  5  |  6 |  7   |  8 |  9  |  10   |  11
--------------------------------------------------------------------
Страховые премии к получению от страхователей, в том числе:
По юридическим лицам
Итого
По физическим лицам
Итого
I. Всего
Суммы к получению от перестраховщиков, в том числе:
По юридическим лицам
Итого
По физическим лицам
Итого
II. Всего
Займы, предоставленные страхователям
По юридическим лицам
Итого
По физическим лицам
Итого
III. Всего
Всего:
IV.  I+II+III
____________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии ____________ __________
Главный бухгалтер                    ____________ __________
Приложение N 9
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418

1) 3 бағанның көрсеткіштері тарату рәсімі басталған кездегі
баланс деректеріне сәйкес келуі тиіс
2) 7 бағанның көрсеткіштері аралық тарату балансының
деректеріне сәйкес келуі тиіс
3) 12 бағанның көрсеткіштері бағалау жөніндегі бағалаушының
есебінің деректеріне сәйкес келуі тиіс
кестенің соңы
________________________________
Мүлікті есептен    !       !
шығару         !       !
_______________________!Ескерту!
Сомасы!Мүлікті есептен !       !
!шығаруды рас.   !       !
!тайтын құжат.   !       !
!тың негіздеме.  !       !
!сі, атауы және  !       !
!номері          !       !
________________________________
18         19           20
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
Сақтандыру(қайта сақтандыру ұйымының) меншікті
мүлкін есепке алу журналының соңғы парағы
Осы журналда ________ парақ номерленді және тігілді
Тарату комиссиясының төрағасы ________________ ________________
(аты-жөні)         (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________ ________________
(аты-жөні)         (қолы)
Орындаушы                     ________________ ________________
телефоны                         (аты-жөні)        (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
_мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№7 қосымша
Дебиторлық берешекті есепке алу журналы
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
мың теңге
____________________________________________________________________
N !Дебитордың!Дебитордың!                                 !
р/с!  атауы   !мекен-жайы!      Дебиторлық берешек         ! Талап
!          !          !_________________________________!  қою
!          !          !   Негізгі!Есептелген !  Басқа   !
!          !          !    борыш !  сыйақы   !есептеулер!
!          !          !__________!___________!__________!_______
!          !          !Со.!Баланс!Со.!Баланс.!Со.!Балан.!Со!Кү!Қ
!          !ма.! тық  !ма.!тық    !ма.! стық !ма!ні!ұ
!          !          !сы !(ба   !сы !(ба    !сы !(ба   !сы!  !ж
!          !          !   !ланс. !   !ланс.  !   !ланс. !  !  !а
!          !          !   ! тан  !   !тан    !   !тан   !  !  !т
!          !          !   ! тыс) !   !тыс)   !   !тыс)  !  !  !но
!          !          !   ! есеп.!   !есеп.  !   !есеп. !  !  !ме
!          !          !   ! шот  !   ! шот   !   !шот   !  !  !рі
!          !          !   ! номе.!   !номе.  !   !номе. !  !  !
!          !          !   ! рі   !   !рі     !   !рі    !  !  ! ____________________________________________________________________
1      2           3       4    5     6     7     8    9    10 11 12
____________________________________________________________________
Берілген займдар,
оның ішінде:
____________________________________________________________________
Заңды тұлғаларға
____________________________________________________________________
Жиынтығы
____________________________________________________________________
Заңды тұлғаларға
____________________________________________________________________
Жиынтығы
____________________________________________________________________
Барлығы
____________________________________________________________________
Басқа дебиторлар,
оның ішінде:
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалар
____________________________________________________________________
Жиынтығы
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалар
____________________________________________________________________
Жиынтығы
____________________________________________________________________
Барлығы
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
____________________________________________________________________
Соттан!Борышты өндіріп алу!Тарату комиссиясы.!Сот шешімін! Өндіріп
тыс  !үшін шағым талаппен!ның пайдасына шы. !  орындау  !алу мүмкін
тәртіп! сотқа өтініш беру !ғарған сот шешімі !           !еместігі
пен   !                   !                  !           !туралы
өтелді!                   !                  !           !қаулы
(сома.!___________________!__________________!___________!__________
сы)  ! Сомасы!Күні!Құжат !Сомасы!Күні!Құжат !Орын.!Орын.!Сома! Күні
!       !    !номері!      !    !номері!далды!дал. !сы  !
!       !    !      !      !    !      !     !мады !    !
____________________________________________________________________
13       14    15    16     17    18   19     20    21    22   23
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________
Дебиторлық !Ескерту!
берешекті  !       !
өндіріп    !       !
алуға     !       !
кедергі    !       !
келтіретін !       !
себептер   !       !
___________________!
24        25
____________________
____________________
____________________
____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының дебиторлық
берешегін есепке алу журналының соңғы парағы
Осы журналда ________ парақ номерлеіп, тігілді
Тарату комиссиясының төрағасы ________________ _______________
(аты-жөні)        (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________ ________________
(аты-жөні)         (қолы)
Орындаушы                     ________________ ________________
(аты-жөні)         (қолы)
телефон
Ескерту: тарату комиссиясы  "Ескертудің" 25 бағанында міндетті түрде сақтандырушылардың, қайта сақтанушылардың, қосылма, бағынысты және еншілес ұйымдардың дебиторлық берешектің қалыптасу негізін көрсетуі тиіс.
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№8 қосымша
Ескерту: 8-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
Тарату процесінің басындағы дебиторлардың
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының атауы) тізімі
мың теңгемен
___________________________________________________________________
Рет|Дебитор.|Деби.|Дебиторлық берешек                       |Ескерту
са.|дың     |тор. |_________________________________________|
ны |атауы   |дың  |Негізгі   |Есептелген|Өзге де    |Күмән. |
|        |мекен|борыш     |сыйақы    |есептеулер |дыбо.  |
|        |-жайы|__________|__________|___________|рыштар |
|        |     |Со.|ба.   |со.|баланс|со.|баланс |бойынша|
|        |     |ма.|ланс  |ма.|(тыс) |ма |(тыс)  |резерв.|
|        |     |сы |(тыс) |сы |шоты  |   |шотының|тер    |
|        |     |   |шоты. |   |ның   |   |нөмірі |       |
|        |     |   |ның   |   |нөмірі|   |       |       |
|        |     |   |нөмірі|   |      |   |       |       |
___|________|_____|___|______|___|______|___|_______|_______|______
1     2       3    4    5     6    7     8     9       10     11
___________________________________________________________________
Сақтанушыдан алынатын сақтандыру сыйлықақылары, оның ішінде:
Заңды тұлғалар бойынша
Жиынтығы
Жеке тұлғалар бойынша
Жиынтығы
I.  Барлығы
Қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, оның ішінде:
Заңды тұлғалар бойынша
Жиынтығы
Жеке тұлғалар бойынша
Жиынтығы
II. Барлығы
Сақтанушыларға берілген заемдар
Заңды тұлғалар бойынша
Жиынтығы
Жеке тұлғалар бойынша
Жиынтығы
III Барлығы
IV  Барлығы
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ _________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№9 қосымша
Ескерту: 9-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы
Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен
бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Форма N 1-7
Сноска. Приложение 9 с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Перечень
заявленных кредиторами (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
претензий (заявлений), результатов их рассмотрения и
задолженность, невостребованная кредиторами страховой
(перестраховочной) организации
N
п/п
Наименование
кредитора
Адрес
кредитора
Сумма заявленного кредитором требования
в нацио-
нальной валюте
в иностранной валюте
в дол-
ларах
США
в
евро
в рос-
сийс-
ких
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
1
2
3
5
Продолжение таблицы
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и
дата решения
(протокол)
Сумма
Номер
балан-
сового
счета
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в долла-
рах США
в
евро
в рос-
сийских
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
6
7
8
Продолжение таблицы
Требования, не признанные ликвидационной комиссией
Номер и
дата
реше-
ния (про-
то-
кол)
Сумма
Номер
балансо-
вого
счета
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в дол-
ларах США
в
евро
в российских
рублях
в иной
иностранной
валюте
9
10
11
Продолжение таблицы
Задолженность, не востребованная кредитором
Сумма
Номер
балансового
счета
в на-
цио-
наль-
ной
валю-
те
в иностранной валюте
в
долларах
США
в
евро
в
российских
рублях
в иной
иностранной
валюте
12
13
Продолжение таблицы
Наименования доку-
ментов, послуживших
основанием для признания (непри-
знания) ликвидацион-
ной комиссией
требований кредитора
Номер и дата ответа, направленного ликвида-
ционной комиссией кредитору о признании (непризнании) его требования
Примечание
14
15
16
Председатель ликвидационной комиссии ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Приложение 10
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
<*>
Сноска. Приложение 10 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .; с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
"УТВЕРЖДЕНО"
_______________________
_______________________
"__" __________ 20__ года
Реестр требований кредиторов,
включенных в промежуточный ликвидационный баланс
(наименование ликвидируемой страховой организации)
но-
мер
под-
пун-
кта
Наи-
мено-
вание кре-
дито-
ров
по-
ряд-
ке
оче-
ред-
нос-
ти)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Наиме-
нова-
ния
доку-
мен-
тов,
по-
слу-
живших
осно-
ванием
для
приз-
нания
требо-
ваний
креди-
тора
Ответ, направ-
ленный кредитору о призна-
нии его требова-
ния
При-
меча-
ние
Номер
и
дата
реше-
ния (про-
то-
кол)
Признанная сумма
Номер
балан-
сового
счета
в на-
цио-
наль-
ной
валю-
те
в иностранной валюте
дата
номер
в
дол-
ла-
рах
США
в евро
в
рос-
сий-
ских
руб-
лях
в
иной
иност-
ранной
валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 очередь:
I.   Итого
по 1 очереди
2 очередь, в том числе:
по оплате труда
итого по оплате труда
по пенсионным
отчислениям
итого по пенсионным
отчислениям
вознаграждения по
авторским договорам
итого вознаграждений
по авторским договорам
II.  Итого по 2 очереди
3 очередь:
III. Итого по 3 очереди
4 очередь:
IV.  Итого по 4 очереди
5 очередь:
V.   Итого по 5 очереди
6 очередь:
VI.  Итого по 6 очереди
7 очередь:
VII. Итого по 7 очереди
8 очередь:
VIII. Итого по 8 очереди
Всего: I+II+III+IV+V+VI+
VII+VIII
Примечание: заполняется в разрезе филиалов ликвидируемой страховой организации.
Председатель ликвидационной комиссии ___________ __________
Главный бухгалтер                    ___________ __________
Приложение 11
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
<*>
Сноска. Приложение 11 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 . Приложение с изменениями, внесенными - от 16 июля 2007 г. N  205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
"УТВЕРЖДЕНО"
_______________________
_______________________
"__" __________ 20__ года
Реестр требований кредиторов,
включенных в промежуточный ликвидационный баланс
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации)
__________________________________________________________________________
но- |Наиме- |Требования, признанные             |Наимено-|Ответ,       |П
мер |нование|ликвидационной                     |вания   |направленный |р
под-|креди- |комиссией                          |докумен-|кредитору о  |и
пун-|торов  |-----------------------------------|тов,пос-|признании    |м
кта |(в     |Номер |Признанная           |Номер |луживших|его требова- |е
|порядке|и дата|сумма                |балан-|основа- |ния          |ч
|очеред-|реше- |---------------------|сового|нием для|-------------|а
|ности) |ния   |в на- |в иностранной |счета |призна- |дата | номер |н
|       |(про- |циона-|    валюте    |      |ния тре-|     |       |и
|       |токо- |льной |--------------|      |бований |     |       |е
|       |ла)   |валю- | в| в | в | в |      |кредито-|     |       |
|       |      |те    |  |   |   |   |      |ра      |     |       |
|       |      |      | д| е | р | и |      |        |     |       |
|       |      |      | о| в | о | н |      |        |     |       |
|       |      |      | л| р | с | о |      |        |     |       |
|       |      |      | л| о | с | й |      |        |     |       |
|       |      |      | а|   | и |   |      |        |     |       |
|       |      |      | р|   | й | и |      |        |     |       |
|       |      |      | а|   | с | н |      |        |     |       |
|       |      |      | х|   | к | о |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   | и | с |      |        |     |       |
|       |      |      | С|   | х | т |      |        |     |       |
|       |      |      | Ш|   |   | р |      |        |     |       |
|       |      |      | А|   | р | а |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   | у | н |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   | б | н |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   | л | о |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   | я | й |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   | х |   |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   |   | в |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   |   | а |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   |   | л |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   |   | ю |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   |   | т |      |        |     |       |
|       |      |      |  |   |   | е |      |        |     |       |
----|---------------------------------------------------------------------
1 |   2   |   3  |  4   |       5      |   6  |   7    |  8  |  9    |10
--------------------------------------------------------------------------
1 очередь:
I.   Итого
по 1 очереди
2 очередь, в том числе:
по оплате труда
итого по оплате труда
по пенсионным
отчислениям
итого по пенсионным
отчислениям
вознаграждения по авторским договорам
итого вознаграждений по авторским договорам
II.  Итого по 2 очереди
3 очередь:
III. Итого по 3 очереди
4 очередь:
IV.  Итого по 4 очереди
5 очередь:
V.   Итого по 5 очереди
6 очередь:
VI.  Итого по 6 очереди
7 очередь:
VII. Итого по 7 очереди
Всего: I+II+III+IV+V+VII
__________________________________________________________________________
Примечание: заполняется в разрезе филиалов ликвидируемой
перестраховочной организации.
Председатель ликвидационной комиссии ___________ __________
Главный бухгалтер                    ___________ __________
Приложение N 12
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418

N№1-7 нысан
Кредиторлар (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
өтініш берген шағым талаптардың (өтініштердің), оларды қарау
нәтижелері және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
кредиторлары талап етпеген берешектердің тізбесі
мың теңге
N
р/с
Кредитордың
атауы
Кредитор-
дың
мекен-
жайы
Кредитор мәлімдеген талабының сомасы
ұлттық
валютада
шетел валютасында
АҚШ
долла-
рымен
еуро-
мен
ресей
рублі-
мен
басқа
шетел
валюта-
сында
1
2
3
5
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы орынды деп таныған талап
Шешімнің
(хаттаманың)
номері мен
күні
Сомасы
Баланс-
тық
есепшот
номері
ұлттық
валютада
шетел валютасында
АҚШ
доллары-
мен
еуро-
мен
ресей
рублімен
басқа
шетел
валюта-
сында
6
7
8
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы орынды деп танымаған талап
Шешім-
нің
(хат-
тама-
ның)
номері
мен
күні
Сомасы
Баланстық
есепшот
номері
ұлттық
валютада
шетел валютасында
АҚШ
долла-
рымен
еуро-
мен
ресей
рублімен
басқа
шетел
валютасында
9
10
11
кестенің жалғасы
Кредиторлар талап етпеген берешек
Сомасы
Баланстық
есепшот
номері
ұлттық
валютада
в иностранной валюте
АҚШ
доллары-
мен
еуромен
ресей
рублімен
басқа
шетел
валютасында
12
13
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы
орынды деп тануға
(орынсыз деп
тануға) негіз
болатын құжаттардың
атауы
Тарату комиссиясы
орынды деп тану
(орынсыз деп тану)
туралы кредиторға
жіберген жауаптың
номері мен күні
Ескерту
14
15
16
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ______________
(аты-жөні)         (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  _______________
(аты-жөні)         (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№10 қосымша
Ескерту: 10-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы
рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі
агенттігі басқармасы Төрағасының 2004.02.16.  N 39 , өзгерту
енгізілді - 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен
бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі)
Қаулыларымен.
"БЕКІТІЛГЕН"
___________ ___________
____________ ___________
20 ____ жылғы "___"
_____________
Кредиторлардың аралық тарату балансына есепке алынған
кредиторлардың талаптар тізілімі (таратылатын сақтандыру
ұйымының атауы)
Тар-
мақ-
ша
нө-
мірі
Кре-
ди-
тор-
лар-
дың
атауы
(ке-
зек
тәр-
тібі-
мен)
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Креди-
тордың
тала-
бын
тануға
негіз
болған
құжат-
тар
атауы
Кредитор-
дың тала-
бы таныл-
ды деп
оған жі-
берілген
жауап
Ес-
керту
Ше-
шім-
нің (хат-
тама-
ның)
күні
және
нөмі-
рі
Танылған сома
Балан-
стық
шоттың
нөмірі
Ұлт-
тық
валю-
тамен
шетел валютасында
Күні
нө-
мірі
АҚШ
дол-
ла-
ры-
мен
еу-
ро-
мен
ре-
сей
руб-
лі-
мен
басқа
шетел
валю-
та-
сында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 кезек:
I.   1-кезек бойынша
жиынтығы
2-кезек, оның ішінде:
Еңбекке ақы төлеу
бойынша
Еңбекке ақы төлеу бойынша
жиынтығы
Зейнетақы аударымдары
бойынша
Зейнетақы аударымдары бойынша
жиынтығы
Авторлық шарттар бойынша
сыйақы
Авторлық шарттар бойынша сыйақы
жиынтығы
II.  2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек:
III. 3-кезек бойынша жиынтығы
4-кезек:
IV.  4-кезек бойынша жиынтығы
5-кезек:
V.   5-кезек бойынша жиынтығы
6-кезек:
VI.  6-кезек бойынша жиынтығы
7-кезек бойынша жиынтығы:
VII. 7-кезек бойынша жиынтығы:
8-кезек:
VIII. 8-кезек бойынша жиынтығы:
Барлығы: I+II+III+IV+V+VI+
VII+VIII
Ескерту: таратылатын сақтандыру ұйымының филиалдары бөлігінде
толтырылады.
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№11 қосымша
Ескерту: 11-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы  N 39 , өзгерту енгізілді
- 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен
бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2007.12.24.  N 270
(мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін
қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
"БЕКІТІЛГЕН"
____________ ____________
___________ ___________
20 ____ жылғы "___"
_____________
Кредиторлардың аралық тарату балансына есепке алынған
кредиторлардың талаптар тізілімі (таратылатын сақтандыру
ұйымының атауы)
Тар-
мақша
нөмі-
рі
Кредитор-
лардың
атауы
(кезек
ретімен)
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Шешімнің (хаттама-
ның) күні және
нөмірі
Танылған сома
ұлттық
валю-
тамен
Шетел валютасында
АҚШ
долла-
рымен
Еуро-
мен
Ресей
рублі-
мен
Шетел
валю-
тасында
1
2
3
4
5
1-кезек:
І.
1-кезек
бойынша
жиынтығы
2-кезек,
оның ішінде:
Еңбекке ақы
төлеу бойынша
еңбекке ақы
төлеу бойынша
жиынтығы
Зейнетақы
аударымдары
бойынша
Зейнетақы
аударымдары
бойынша
жиынтығы
Авторлық
шарттар
бойынша
сыйақылар
ІІ.
Авторлық
шарттар
бойынша
сыйақылар
жиынтығы
2-кезек
бойынша
иынтығы
3-кезек:
ІІІ.
3-кезек
бойынша
жиынтығы
4-кезек:
IV
4-кезек
бойынша
жиынтығы
5-кезек:
V.
5-кезек
бойынша
жиынтығы
6-кезек:
VI.
6-кезек
бойынша
жиынтығы
7-кезек:
VII.
7-кезек
бойынша
жиынтығы
Барлығы:
I+II+III+IV+V
+VI+VII
кестенің жалғасы
Кредитордың талабын
тануға негіз болған
құжаттар атауы
Кредитордың талабы
танылды деп
оған жіберілген жауап
Ескерту
Баланс
шотының
нөмірі
Күні
Нөмірі
6
7
8
9
10
Ескерту: таратылатын қайта сақтандыру ұйымының филиалдары
бөлігінде толтырылады.
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№12 қосымша

Форма N 1-9
Сведения
о составе имущества, включенного в промежуточный
ликвидационный баланс (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
N |Номер балансового счета|Наименование имущества|Балансовая стоимость
п/п|                       |                      |     имущества
___________________________|______________________|________________________
1 |          2            |          3           |          4
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии _______________ ____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                    _______________ ____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 13
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 1-10
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного
ликвидационного баланса по сравнению с балансом на начало
ликвидационного процесса (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
N |  Наименование |  Номер    |   Сумма на      |    Сумма
п/п| статьи баланса|балансового|    начало       |промежуточного
|               |  счета    |  ликвидации     |ликвидационного
|               |           |                 |   баланса
|               |           |_________________|_________________________
|               |           |  по   | по      |по     | по
|               |           |балансу|оборотно-|балансу|оборотно-
|               |           |       |сальдовой|       |сальдовой
|               |           |       |ведомости|       |ведомости
___________________________________________________________________________
1 |       2       |     3     |   4   |    5    |   6   |       7
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Всего
___________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_____________________________________________________
Отклонение суммы баланса |Наименование  | Причины  |
на начало ликвидации по  |документов,   |отклонения|
сравнению с промежуточным|подтверждающих|          |
ликвидационным балансом |отклонение    |          |
__________________________|______________|__________|
8 (гр.6-гр.4)     |      9       |   10     |
__________________________|______________|__________|
____________________________________________________|
____________________________________________________|
Председатель ликвидационной комиссии _______________ ____________
(Ф.И.О.)      (Подпись)
Главный бухгалтер               _______________ ____________
(Ф.И.О.)      (Подпись)
__________________________________________________________________

N№1-9 нысан
Аралық тарату балансына енгізілген мүлік
құрамы туралы мәліметтер
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
мың теңге
____________________________________________________________________
N !Баланстық есепшот номері !  Мүліктің атауы ! Мүліктің баланстық
р/с!                         !                 !       құны
____________________________________________________________________
1            2                       3                      4
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________ ________________
(аты-жөні)              (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________ ________________
(аты-жөні)              (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№13 қосымша
N№1-10 нысан
Аралық тарату балансының деректерінде (сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының атауы) тарату рәсімі
басталған кездегі баланспен салыстырғанда ауытқулардың
бар екендігі туралы мәліметтер
мың теңге
____________________________________________________________________
N !Баланс!Баланс.!Тарату басталған! Аралық тарату !Тарату бастал.!
р/с!бабы. !тық    ! кездегі сома   !   балансының  ! ған кездегі  !
!ның   !есеп.  !                !     сомасы    ! баланс сома. !
!атауы !шот    !________________!______________ ! сының аралық !
!      !атауы  !баланс !айналым !баланс !айналым! тарату балан.!
!      !       !бойынша!сальдо  !бойынша!сальдо ! сымен салыс. !
!      !       !       !балансы !       !балансы!   тырғанда   !
!      !       !       !бойынша !       !бойынша!   ауытқулар  !
____________________________________________________________________
1   2       3       4        5       6      7        8 (т.6-т.4)   ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Барлығы
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________
Ауытқуды        Ауытқу
растайтын     себептері
құжаттың
атауы
_________________________
9            10
_________________________
_________________________
_________________________
_________________________
_________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  _______________
(аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  _______________
(аты-жөні)          (қолы)
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы

Приложение 13-1
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями    <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 13-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Дополнение к промежуточному ликвидационному балансу
(наименование страховой (перестраховочной) организаций)
в тысячах тенге
__________________________________________________________________________
пункт | Наименование вида  |номера    |на начало |на       |изменения
| обязательства      |балансовых|процесса  |отчетную |(графа 4 -
|                    |счетов    |ликвидации|дату     |графа 3)
--------------------------------------------------------------------------
1     Внеочередные
обязательства,
в том числе:
1.1    суммы к уплате по
наступившим
страховым случаям
1.2    суммы к уплате,
связанные с текущими
расходами
ликвидационной
комиссии
Итого по
внеочередным
обязательствам
2     Обязательства перед
кредиторами
организации
2.1    перед гражданами
за причинение вреда
жизни или здоровью
2.2.   по оплате труда
перед лицами,
работающими по
трудовому договору,
и по выплате
вознаграждений
по авторским
договорам
2.3    по заключенным
договорам
страхования,
связанным с личностью
застрахованного
2.4    требования цедентов,
возникающие
из договоров по
отрасли "страхование
жизни"
2.5    перед кредиторами-
физическими лицами
по договорам
имущественного
страхования,
не связанным
с личностью
застрахованного
2.6    требования цедентов,
возникающие из
договоров по отрасли
"общее страхование"
2.7    перед кредиторами
по заключенным договорам
страхования иным,
чем указано в пунктах
2.3 и 2.5
2.8    по обязательствам,
обеспеченным залогом
имущества ликвидируемой
организации
2.9    задолженность по налогам,
сборам и другим
обязательным платежам
в бюджет, а также возврату
кредитов, выданных
из республиканского
бюджета
2.10   расчеты с другими
кредиторами,
в том числе:
2.10.1  невостребованная
кредиторская
задолженность
Итого
по обязательствам
организации
3     Всего обязательств
__________________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии         __________    _________
Главный бухгалтер                            __________    _________
Приложение 13-2
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями   <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 13-2 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 . Приложение с изменениями, внесенными - от 16 июля 2007 г. N  205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Изменения и дополнения в реестр требований кредиторов,
включенных в промежуточный ликвидационный баланс
__________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
утвержденный ______________________________________
(наименование документа)
____________________________________________________
(наименование органа, утвердившего документ)
от "____" ____________20___года
н
о
м
е
р
п
о
д
п
у
н
к
т
а
Наиме-
нова-
ние
креди-
торов
(в по-
рядке
очере-
днос-
ти)
Сумма согласно
предыдущему утверж-
денному рееестру
требований кредиторов
Требования, подлежащие
изменению либо дополнению
в
н
а
ц
и
о
н
а
л
ь
н
о
й
в
а
л
ю
т
е
в иностранной
валюте
в
д
о
л
л
а
р
а
х
С
Ш
А
в
е
в
р
о
в рос-
сийс-
ких
рублях
в
иной
инос-
тран-
ной
ва-
люте
Номер
и
дата
реше-
ния/
про-
токо-
ла
сумма с учетом
изменений либо
дополнений
номер
балан-
сового
счета
в
н
а
ц
и
о
н
а
л
ь
н
о
й
в
а
л
ю
т
е
в иностранной
валюте
в
д
о
л
л
а
р
а
х
С
Ш
А
в
е
в
р
о
в рос-
сийс-
ких
рублях
в
иной
инос-
тран-
ной
ва-
люте
1
2
3
4
5
6
7
8
в 1 очередь:
Итого
I.
Итого по 1 очереди
во 2 очередь:
Итого
II.
Итого по 2 очереди
в 3 очередь:
Итого
III.
Итого по 3 очереди
в 4 очередь:
Итого
IV.
Итого по 4 очереди
в 5 очередь:
Итого
V.
Итого по 5 очереди
в 6 очередь:
Итого
VI.
Итого по 6 очереди
в 7 очередь:
Итого
VII.
Итого по 7 очереди
в 8 очередь:
Итого
VIII.
Итого по 8 очереди
Всего
по из-
мене-
ниям и
допол-
нениям
Всего:
I+II+III+
IV+V+VI+V
II+VIII
продолжение таблицы
Возникшая разница (графа 3/4
- графа 6/7)
Основания
внесения
измене-
ний/допол-
нений (в
том числе
наимено-
вания до-
кументов)
Дата и
номер
ответа
креди-
тору о
приз-
нании
его
требо-
вания
При-
меча-
ние
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
дол-
ла-
рах
США
в
е
в
р
о
в рос-
сийс-
ких
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
9
10
11
12
13
Председатель ликвидационной комиссии ____________      __________
Главный бухгалтер                    ____________      __________
Приложение 13-3
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 13-3 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 ; с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Изменения и дополнения в реестр требований кредиторов,
включенных в промежуточный ликвидационный баланс
__________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации),
утвержденный ______________________________________
(наименование документа)
____________________________________________________
(наименование органа, утвердившего документ)
от "____" ____________20___года
н
о
м
е
р
п
о
д
п
у
н
к
т
а
Наиме-
нова-
ние
креди-
торов
(в по-
рядке
очере-
днос-
ти)
Сумма согласно
предыдущему утверж-
денному рееестру
требований кредиторов
Требования, подлежащие
изменению либо дополнению
в
н
а
ц
и
о
н
а
л
ь
н
о
й
в
а
л
ю
т
е
в иностранной
валюте
в
д
о
л
л
а
р
а
х
С
Ш
А
в
е
в
р
о
в рос-
сийс-
ких
рублях
в
иной
инос-
тран-
ной
ва-
люте
Номер
и
дата
реше-
ния/
про-
токо-
ла
сумма с учетом
изменений либо
дополнений
номер
балан-
сового
счета
в
н
а
ц
и
о
н
а
л
ь
н
о
й
в
а
л
ю
т
е
в иностранной
валюте
в
д
о
л
л
а
р
а
х
С
Ш
А
в
е
в
р
о
в рос-
сийс-
ких
рублях
в
иной
инос-
тран-
ной
ва-
люте
1
2
3
4
5
6
7
8
в 1 очередь:
Итого
I.
Итого по 1 очереди
во 2 очередь:
Итого
II.
Итого по 2 очереди
в 3 очередь:
Итого
III.
Итого по 3 очереди
в 4 очередь:
Итого
IV.
Итого по 4 очереди
в 5 очередь:
Итого
V.
Итого по 5 очереди
в 6 очередь:
Итого
VI.
Итого по 6 очереди
в 7 очередь:
Итого
VII.
Итого по 7 очереди
Всего:
I+II+III+
IV+V+VI+
VII
продолжение таблицы
Возникшая разница (графа 3/4
- графа 6/7)
Основание
внесения
измене-
ний/допол-
нений (в
том числе
наимено-
вания до-
кументов)
Дата и
номер
ответа
креди-
тору о
приз-
нании
его
требо-
вания
При-
меча-
ние
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
дол-
ла-
рах
США
в
е
в
р
о
в рос-
сийс-
ких
рублях
в иной
иност-
ранной
валюте
9
10
11
12
13
Председатель ликвидационной комиссии ____________      __________
Главный бухгалтер                    ____________      __________

нұсқаулыққа 13-1 қосымша
Ескерту: 13-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
Аралық тарату балансына қосымша
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
мың теңгемен
___________________________________________________________________
Тар.|Міндеттемелер түрінің|Баланстық|Тарату    |Есепті|Өзгерістер
мақ |атауы                |шоттар   |процесінің|күнге |(4 баған - 3
|                     |нөмірі   |басында   |      | баған)
____|_____________________|_________|__________|______|____________
1    Кезектен тыс міндет.
темелер, оның ішінде:
1.1  Орын алған сақтандыру
жағдайлары бойынша
төленетін сома
1.2  Тарату комиссиясының
ағымдағы шығыстарына
байланысты сомалар
Кезектен тыс міндет.
темелер бойынша
жиынтығы
2    Ұйым кредиторлары
алдындағы міндет.
темелер
2.1  Азаматтар алдында
олардың өміріне
немесе денсаулығына
залал келтіргені үшін
2.2. Еңбек шарты бойынша
жұмыс істеп жүргендер
алдында және авторлық
шарттар бойынша
сыйақы төлеу бойынша
еңбекке ақы төлеу
жөнінде
2.3  Сақтандырылушының
жеке басына байла.
нысты жасалған
сақтандыру шарты
бойынша
2.4  "Өмірді сақтандыру"
саласындағы шарттар
бойынша туындаған
цеденттер талабы
2.5  Сақтандырылушының
жеке басына байла.
нысты емес мүліктік
сақтандыру шарты
бойынша кредиторлар-
жеке тұлғалар
алдында
2.6  "Жалпы сақтандыру"
саласындағы шарттар
бойынша туындаған
цеденттер талабы
2.7  2.3 және 2.5 тармақ.
тарда көрсетілгеннен
басқаша жасалған
сақтандыру шарттары
бойынша кредиторлар
алдында
2.8  Таратылатын ұйымның
мүлкімен кепілге
қамтамасыз етілген
міндеттемелер бойынша
2.9  Бюджетке аударылатын
салықтар, алымдар
және басқа да міндетті
төлемдер, сондай-ақ
республикалық
бюджеттен берілген
кредиттерді қайтару
бойынша берешек
2.10 Басқа да кредиторлармен
есеп айырысулар, оның
ішінде:
2.10.Талап етілмеген
1    кредиторлық берешек
Ұйымның міндеттемелері
бойынша жиынтығы
3    Міндеттемелердің
барлығы
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы _____________ _____________
Бас бухгалтер _____________ _____________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа 13-2 қосымша
Ескерту: 13-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы  N 39 , өзгерту енгізілді - 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен .
20__ жылғы "____" _______________
____________________________________________________
(құжатты бекіткен органның атауы)
______________________________________________
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
Аралық тарату балансына есепке алынған кредиторлар
талаптары тізіліміне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар
Тар-
мақша
нөмі-
рі
Креди-
торлар
атауы
(кезек
реті-
мен)
Кредиторлардың осының алдында
бекітілген талаптар
тізіліміне сәйкес сома
Өзгертуге не толықтыруларға
жататын талаптар
Ұлт-
тық
валю-
тамен
Шетел
валютасында
Шешім/
Хат-
тама күні
және
нөмірі
Өзгерістер не
толықтырулар
ескерілген сома
Ұлт-
тық
ва-
лю-
тамен
Шетел
валюта-
сымен
АҚШ
дол-
лары-
мен
Еу-
ро-
мен
Ресей
руб-
лі-
мен
Шетел
валю-
та-
сында
АҚШ
дол-
лары-
мен
Еу
ро
мен
Ресей
руб
лі
мен
Шетел
валюта
сында
1
2
3
4
5
6
7
1-кезекте:
І.
Жиынтығы
1-кезек
бойынша
жиынтығы
2-кезекте:
ІІ.
Жиынтығы
2-кезек
бойынша
жиынтығы
3-кезекте:
III.
Жиынтығы
3-кезек
бойынша
жиынтығы
4-кезекте:
IV.
Жиынтығы
4-кезек
бойынша
жиынтығы
5-кезекте:
V.
Жиынтығы
5-кезек
бойынша
жиынтығы
6-кезекте:
VI.
Жиынтығы
6-кезек
бойынша
жиынтығы
7-кезекте:
VII.
Жиынтығы
7-кезек
бойынша
жиынтығы
8-кезекте:
VIII.
Жиынтығы
8-кезек
бойынша
жиынтығы
Өзгерістер
мен
толықтырулар
бойынша
барлығы
Барлығы:
I+II+III+
IV+V+VI+
VII+III
кестенің жалғасы
Өзгер-
туге
не
толық-
тыру-
ларға
жататын
талап-
тар
Пайда болған айырма (графа
3/4 баған - 6/7 баған)
Негіз-
деме
өзгеріс-
тер/то-
лықтыру-
лар ен-
гізу
(оның
ішінде
құжат-
тар
атауы)
Креди-
тордың
талабы
танылды
деп оған
жіберіл-
ген
жауаптың
күні мен
нөмірі
Ес-
керту
Баланс-
тық
шотының
нөмірі
Ұлт-
тық
валю-
тамен
Шетел валютасында
АҚШ
дол-
лары-
мен
Еу-
ро-
мен
Ресей
руб-
лі-
мен
Шетел
валю-
та-
сында
8
9
10
11
12
13
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа 13-3 қосымша
Ескерту: 13-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы
Төрағасының 2004.02.16.  N 39 , өзгерту енгізілді - 2007.12.24.  N 270
(мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін
қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
20__ жылғы "____" _______________
___________________________________________________
(құжатты бекіткен органның атауы)
______________________________________________
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
Аралық тарату балансына есепке алынған кредиторлар
талаптары тізіліміне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар
Тар-
мақ-
ша-
ның
нө-
мірі
Кре-
ди-
тор-
лар
атауы
(ке-
зек
реті-
мен)
Кредиторлардың осының
алдында бекітілген
талаптар тізіліміне
сәйкес сома
Требования, подлежащие
изменению либо дополнению
Ұлт-
тық
ва-
лю-
та-
мен
шетел валютасында
А
Қ
Ш
д
о
л
л
а
р
ы
м
е
н
е
у
р
о
-
м
е
н
ре-
сей
руб-
лі-
мен
бас-
қа
ше-
тел
ва-
лю-
та-
сын-
да
Шешім/
Хатта-
ма
күні
және
нөмірі
Өзгерістер мен толықты-
рулар ескерілген сома
Балан-
стық
шоты-
ның
нөмірі
Ұ
л
т
т
ы
қ
в
а
л
ю
т
а
м
е
н
шетел валютасында
А
Қ
Ш
д
о
л
л
а
р
ы
м
е
н
е
у
р
о
-
м
е
н
ре-
сей
руб-
лі-
мен
бас-
қа ше-
тел
валю-
та-
сында
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезекте:
Жиын-
тығы
I.
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезекте:
Жиын-
тығы
II.
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезекте:
Жиын-
тығы
III.
3-кезек бойынша жиынтығы
4-кезекте:
Жиын-
тығы
IV.
4-кезек бойынша жиынтығы
5-кезекте:
Жиын-
тығы
V.
5-кезек бойынша жиынтығы
6-кезекте:
Жиын-
тығы
VI.
6-кезек бойынша жиынтығы
7-кезекте:
Жиын-
тығы
VII.
7-кезек бойынша жиынтығы
Барлығы:
I+II+III+
IV+V+VI+
VII
кестенің жалғасы
Пайда болған айырма (графа 3/4 баған
- 6/7 баған)
Негіздеме
өзгерістер/толықты-
рулар енгізу
(оның
ішінде
құжаттар
атауы)
Креди-
тордың
талабы
таныл-
ды деп
оған
жібе-
рілген
жауап-
тың
күні
мен
нөмірі
Ескер-
ту
Ұлттық
валюта-
мен
шетел валютасында
АҚШ
долла-
рымен
еуро-
мен
ресей
рублі-
мен
басқа
шетел
валюта-
сында
9
10
11
12
13
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы

Приложение 13-4
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 13-4 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Сведения о возникших отклонениях в данных промежуточного
ликвидационного баланса (наименование страховой (перестраховочной)
организации), утвержденного (наименование документа)
(полное наименование органа, утвердившего документ)
от "___" _____________ 20___года
и бухгалтерского баланса по состоянию
на __________________ 20___ года
в тысячах тенге
__________________________________________________________________________
но- |Наиме- |Номер |Сумма по   |Сумма по   |Возникшая  |Наиме-|Причи-|При-
мер |нование|балан-|утвержден- |бухгалтер- |разница    |нова- |ны    |ме-
под-|балан- |сового|ному проме-|скому      |(+/-)      |ния   |воз-  |ча-
пун-|сового |счета |жуточному  |балансу    |           |доку- |никно-|ние
кта |счета  |      |балансу    |           |           |мен-  |вения |
|       |      |-----------------------|-----------|тов,  |разни-|
|       |      |по   |по   |по   |по   |по   |по   |подт- |цы    |
|       |      |ба-  |обо- |ба-  |обо- |ба-  |обо- |верж- |      |
|       |      |лансу|ротно|лансу|ротно|лансу|ротно|дающих|      |
|       |      |     |-саль|     |-саль|     |-саль|воз-  |      |
|       |      |     |довой|     |довой|     |довой|никшую|      |
|       |      |     |ведо-|     |ведо-|     |ведо-|разни-|      |
|       |      |     |мости|     |мости|     |мости|цу    |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |   2   |   3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  | 12
--------------------------------------------------------------------------
Итого
по счету
Итого
по счету
Всего
по счетам
__________________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии ____________      __________
Главный бухгалтер                    ____________      __________
Приложение 14
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями  <*>
Сноска. Приложение 14 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Баланс
(наименование ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации)
в тысячах тенге
__________________________________________________________________________
код |          Aктивы           |по проме-|на пре- |на      | изменения
|                           |жуточному|дыдущую |отчетную|(графа 5-
|                           |ликвида- |отчетную|дату    |графа 4)
|                           |ционному |дату    |        |
|                           |балансу  |        |        |
--------------------------------------------------------------------------
1  |            2              |    3    |   4    |    5   |     6
--------------------------------------------------------------------------
1   деньги

нұсқаулыққа 13-4 қосымша
Ескерту: 13-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
20__ жылғы "____" _______________ бекітілген (құжаттың атауы)
(құжатты бекіткен органның толық атауы) аралық тарату балансы
(сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының атауы) деректерінде және
20__ жылғы "____" _______________ жағдай бойынша
бухгалтерлік баланста пайда болған
ауытқулар туралы мәліметтер
мың теңгемен
___________________________________________________________________
Тар.|Баланс|Баланс|Бекітілген|Бухгалтерлік|Пайда   |Пайда|Айыр.|Ес.
мақ.|шоты. |шоты. |аралық    |баланс      |болған  |бол. |маның|кер.
ша  |ның   |ның   |баланс    |бойынша     |айырма  |ған  |пайда|ту
нө. |атауы |нөмірі|бойынша   |сома        |(+/-)   |айыр.|болу |
мі. |      |      |сома      |            |        |маны |себе.|
рі  |      |      |          |            |        |рас. |бі   |
|      |      |__________|____________|________|тай. |     |
|      |      |ба. |ай.  |ба. |айналым|ба. |ай.|тын  |     |
|      |      |ланс|на.  |ланс|-сальдо|ланс|на.|құ.  |     |
|      |      |бой.|лым  |бой.|ведомо.|бой.|лым|жат. |     |
|      |      |ын. |саль.|ын. |сі     |ын. |-са|тар  |     |
|      |      |ша  |до   |ша  |бойынша|ша  |ль.|атауы|     |
|      |      |    |ведо.|    |       |    |до |     |     |
|      |      |    |мосі |    |       |    |ве.|     |     |
|      |      |    |бой. |    |       |    |до.|     |     |
|      |      |    |ынша |    |       |    |мо.|     |     |
|      |      |    |     |    |       |    |сі |     |     |
|      |      |    |     |    |       |    |бо.|     |     |
|      |      |    |     |    |       |    |йын|     |     |
|      |      |    |     |    |       |    |ша |     |     |
____|______|______|____|_____|____|_______|____|___|_____|_____|___
1      2      3     4    5     6     7      8   9    10   11   12
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шот бойынша жиынтығы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша барлығы
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының
аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату
балансының нысандары және
тарату комиссияларының
оларды ұсыну мерзімдері мен
тәртібі туралы нұсқаулыққа
14-қосымша
Ескерту: 14-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
Баланс
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының атауы)
мың теңгемен
___________________________________________________________________
Код   | AКТИВТЕР                  |аралық |өткен.|есепті|өзгерістер
|                           |тарату |дегі  |күнге |(5 баған -
|                           |балансы|есепті|      |4 баған)
|                           |бойынша|күнге |      |
|                           |       |      |      |
______|___________________________|_______|______|______|__________
1               2                   3       4      5       6
___________________________________________________________________
1      ақша

1.1  деньги на текущем счете
в национальной валюте
1.2  деньги на текущем счете
в иностранной валюте
1.3  деньги в кассе
в национальной валюте
1.4  деньги в кассе
в иностранной валюте
2   вклады размещенные
(за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
3   ценные бумаги,
предназначенные для
торговли (за вычетом
резервов по сомнительным
долгам)
4   ценные бумаги, имеющиеся
в наличии для продажи
(за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
5   операция "обратное РЕПО"
6   суммы к получению
от перестраховщиков
(за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
7   страховые премии
к получению от
страхователей
(перестрахователей) и
посредников (за вычетом
резервов по сомнительным
долгам)
8   прочая дебиторская
задолженность (за вычетом
резервов по сомнительным
долгам)
9   займы, предоставленные
страхователям (за вычетом
резервов по сомнительным
долгам)
10   налоговое требование
11   незавершенное строительство
12   прочие активы
13   ценные бумаги,
удерживаемые до погашения
(за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
14   инвестиции в капитал
других юридических лиц,
в том числе:
14.1  инвестиции в
аффилиированные организации
и требований к ним
15   основные средства,
в том числе:
15.1  земля
15.2  здания и сооружения
15.3  компьютерная техника
15.4  транспортные средства
15.5  прочие
16   нематериальные активы,
в том числе:
16.1  нематериальные активы,
разработанные собственными
силами
--------------------------------------------------------------------------
Итого по Активу:
-------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
код |      Обязательства        |На начало|на пре- |на      | изменения
|                           |процесса |дыдущую |отчетную|(графа 5-
|                           |ликвида- |отчетную|дату    |графа 4)
|                           |ции      |дату    |        |
--------------------------------------------------------------------------
1  |            2              |    3    |   4    |    5   |     6
--------------------------------------------------------------------------
1   резерв незаработанной
премии, общая сумма
2   доля перестраховщика
в резерве незаработанной
премии
3   чистая сумма резерва
незаработанной премии
4   резерв не произошедших
убытков по договорам
страхования
(перестрахования) жизни,
общая сумма
5   доля перестраховщика
в резерве не произошедших
убытков по договорам
страхования
(перестрахования) жизни
6   чистая сумма резерва не
произошедших убытков по
договорам страхования
(перестрахования) жизни
7   резерв не произошедших
убытков по договорам
аннуитета, общая сумма
8   доля перестраховщика
в резерве не произошедших
убытков по договорам
аннуитета
9   чистая сумма резерва
не произошедших убытков
по договорам аннуитета
10   резерв произошедших,
но не заявленных убытков,
общая сумма
11   доля перестраховщика
в резерве произошедших,
но не заявленных убытков
12   чистая сумма резерва
произошедших, но не
заявленных убытков
13   резерв заявленных,
но не урегулированных
убытков, общая сумма
14   доля перестраховщика
в резерве заявленных,
но не урегулированных
убытков
15   чистая сумма резерва
заявленных, но не
урегулированных убытков
16   дополнительные резервы,
общая сумма
17   доля перестраховщика
в дополнительных резервах
18   чистая сумма
дополнительных резервов
19   займы полученные
20   расчеты
с перестраховщиками
21   расчеты с посредниками
по страховой
(перестраховочной)
деятельности
22   расчеты с акционерами
по дивидендам
23   счета к уплате по
договорам страхования
(перестрахования)
24   прочая кредиторская
задолженность
25   операция "РЕПО"
26   налоговое обязательство
27   отсроченное налоговое
обязательство
28   прочие обязательства
Итого Обязательства
--------------------------------------------------------------------------
Собственный капитал
1   уставный капитал
2   изъятый капитал
3   резервный капитал
4   резерв предупредительных
мероприятий
5   результаты переоценки
6   нераспределенный доход
(непокрытый убыток),
в том числе:

1.1    Ағымдағы шоттағы ұлттық
валютадағы ақша
1.2    Ағымдағы шоттағы шетел
валютасындағы ақша
1.3    ұлттық валютадағы кассадағы
ақша
1.4    шетел валютасындағы
кассадағы ақша
2      Орналастырылған салымдар
(күмәнды борыштар бойынша
резервтерді шегере отырып)
3      Саудаға арналған бағалы
қағаздар (күмәнды борыштар
бойынша резервтерді шегере
отырып)
4      Сатуға арналған қолда бар
бағалы қағаздар (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегере отырып)
5      "Кері РЕПО" операциясы
6      Қайта сақтандырушыдан
алынатын сомалар (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегере отырып)
7      Сақтанушыдан (қайта
сақтанушыдан) және
делдалдардан алынатын
сақтандыру сыйлықақылары
(күмәнды борыштар бойынша
резервтерді шегере отырып)
8      Басқа дебиторлық берешек
(күмәнды борыштар бойынша
резервтерді шегере отырып)
9      Сақтанушыларға берілген
заемдар (күмәнды борыштар
бойынша резервтерді шегере
отырып)
10     Салық талабы
11     Аяқталмаған құрылыс
12     Басқа активтер
13     өтелгенге дейін ұсталатын
бағалы қағаздар (күмәнды
борыштар бойынша
резервтерді шегере отырып)
14     Басқа заңды тұлғалардың
капиталындағы инвестициялар,
оның ішінде:
14.1   Аффилиирленген ұйымдардағы
инвестициялар және оларға
қойылатын талаптар
15     Негізгі құрал-жабдықтар,
оның ішінде:
15.1   Жер
15.2   Үйлер мен ғимараттар
15.3   Компьютерлік техника
15.4   Көлік құралдары
15.5   Басқалар
16     Материалдық емес активтер
оның ішінде:
16.1   өз күштерімен әзірленген
материалдық емес активтер
___________________________________________________________________
Актив бойынша жиынтығы:
___________________________________________________________________
Код  | МІНДЕТТЕМЕЛЕР                |Тара. |өткен.|есепті|өзгерістер
|                              |тылу  |дегі  |күнге |( 5
|                              |проце.|есепті|      |баған - 4
|                              |сінің |күнге |      |баған)
|                              |басын.|      |      |
|                              |да    |      |      |
_____|______________________________|______|______|______|_________
1               2                     3      4      5       6
___________________________________________________________________
1     Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы
резерві, жалпы сома
2     Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы
резервіндегі қайта сақтандыру.
шының үлесі
3     Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы
резервінің таза сомасы
4     Өмірді сақтандыру (қайта
сақтандыру) шарттары бойынша
болмаған шығындар резерві,
жалпы сома
5     Өмірді сақтандыру (қайта
сақтандыру) шарттары бойынша
болмаған шығындар резервіндегі
қайта сақтандырушының үлесі
6     Өмірді сақтандыру (қайта
сақтандыру) шарттары бойынша
болмаған шығындар резервінің
таза сомасы
7     Аннуитет шарттары бойынша
болмаған шығындар резерві,
жалпы сома
8     Аннуитет шарттары бойынша
болмаған шығындар резервіндегі
қайта сақтандырушының үлесі
9     Аннуитет шарттары бойынша
болмаған шығындар резервінің
таза сомасы
10    Болған, бірақ анықталмаған
шығындар резерві, жалпы сома
11    Болған, бірақ анықталмаған
шығындар резервіндегі қайта
сақтандырушының үлесі
12    Болған, бірақ анықталмаған
шығындар резервінің таза
сомасы
13    Анықталған, бірақ реттелмеген
шығындар резерві, жалпы сома
14    Анықталған, бірақ реттелмеген
шығындар резервіндегі қайта
сақтандырушының үлесі
15    Анықталған, бірақ реттелмеген
шығындар резервінің таза
сомасы
16    Қосымша резервтер, жалпы сома
17    Қосымша резервтердегі қайта
сақтандырушының үлесі
18    Қосымша резервтердегі таза
сома
19    Алынған заемдар
20    Қайта сақтандырушылармен есеп
айырысулар
21    Сақтандыру (қайта сақтандыру)
қызметі бойынша делдалдармен
есеп айырысулар
22    Акционерлермен дивидендтер
бойынша есеп айырысулар
23    Сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша төленетін
шоттар
24    Басқа кредиторлық берешек
25    "РЕПО" операциясы
26    Салық міндеттемесі
27    Мерзімі өткен салық
міндеттемесі
28    Басқа міндеттемелер
Міндеттемелер жиынтығы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
МЕНШІК КАПИТАЛЫ
1     Жарғы капиталы
2     Алынған капитал
3     Резерв капиталы
4     Алдын-алу іс-ша.
раларының резерві
5     Қайта бағалау нәтижесі
6     Бөлінбеген кіріс
(жабылмаған шығын),
оның ішінде:

6.1   нераспределенный доход
(непокрытый убыток)
прошлых лет
6.2   нераспределенный доход
(непокрытый убыток)
отчетного периода
--------------------------------------------------------------------------
Итого собственный капитал
-------------------------------------------------------------------------
Итого Пассив:
--------------------------------------------------------------------------
Председатель ликвидационной комиссии    __________  _________
Главный бухгалтер                       __________  _________
_________________________________________________________________________
Приложение 15
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Сноска. Приложение 15 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 16 июля 2007 г. N  205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Форма 3
Отчет о состоянии активов (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
на "___" _____________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Номер
балан-
сового
счета
На
начало
ликви-
дацион-
ного
про-
цесса
На
преды-
дущую
отчет-
ную
дату
На
отчет-
ную
дату
Изменения
по
срав-
нению
с дан-
ными
на на-
чало
ликви-
дацион-
ного
процес-
са
по срав-
нению с
данными
на дату
преды-
дущего
отчета
1
2
3
4
5
6
7
(графа
6-графа
4)
8
(графа
6-графа
5)
1
Деньги и
денежные
эквиваленты
2
Вклады
размещенные
3
Ценные бумаги,
в том числе:
3.1
Ценные бумаги,
предназначенные
для торговли
3.2
Ценные бумаги,
имеющиеся в
наличии для
продажи
3.3
Ценные бумаги,
удерживаемые
до погашения
4
Операция
"обратное РЕПО"
5
Аффинированные
драгоценные
металлы
6
Производные
финансовые
инструменты
7
Активы пере-
страхования:
7.1
Активы пере-
страхования по
незаработанным
премиям
7.2
Активы пере-
страхования по
произошедшим,
но незаявленным
убыткам
7.3
Активы пере-
страхования по
не произошедшим
убыткам по
договорам
страхования
(перестрахова-
ния) жизни
7.4
Активы пере-
страхования по
не произошедшим
убыткам по
договорам
аннуитета
7.5
Активы пере-
страхования по
заявленным, но
неурегулирован-
ным убыткам
7.6
Активы пере-
страхования по
дополнительным
резервам
8
Расходы будущих
периодов
9
Налоговое
требование
10
Отсроченное
налоговое
требование
11
Прочие активы
12
Инвестиции в
капитал других
юридических лиц
13
Основные
средства, в
том числе:

6.1   Өткен жылдардың
бөлінбеген кірісі
(жабылмаған шығын)
6.2   Есепті кезеңнің
бөлінбеген кірісі
(жабылмаған шығын)
Меншік капиталының
жиынтығы
___________________________________________________________________
Жиынтық Пассив:
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының Төрағасы ____________ __________
Бас бухгалтер ____________ __________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының
аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату
балансының нысандары және
тарату комиссияларының оларды
ұсыну мерзімдері мен тәртібі
туралы нұсқаулықтың
15-қосымшасы
Ескерту: 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік
тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа
енеді), өзгерту енгізілді - 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік
тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін
қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
3-нысан
20___ жылғы "___" _____________
(есепті күн)
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының активтердің
жай-күйі туралы есеп
мың теңгемен
N
Көрсеткіштер
Бала- нстық
шот
нөмірі
Тара- ту про- цесі- нің бас- ында
Осы- ның алдын- дағы есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
Тарату процесінің басындағы деректер мен салыс-
тырғанда
Осының алдындағы есептің деректері мен күнін
салыстыр- ғанда
1
2
3
4
5
6
7 (6-баған- 4-баған)
8 (6-баған-5-баған)
1
Ақша және ақша
баламалары
2
Орналастырылған
салымдар
3
Бағалы қағаз-
дар, оның
ішінде:
3.1
Саудаға арнал-
ған бағалы
қағаздар
3.2
Сату үшін қол-
да бар бағалы
қағаздар
3.3
Өтелгенге
дейін ұстала-
тын бағалы
қағаздар
4
"КеріРЕПО"
операциялары
5
Тазартылған
қымбат металдар
6
Туынды қаржы
құралдары
7
Қайта сақтан-
дыру активтері:
7.1
Еңбек сіңіріл-
меген сыйлық-
ақылар бойынша
қайта сақтан-
дыру активтері
7.2
Болған, бірақ
анықталмаған
шығындар бойын-
ша қайта сақ-
тандыру актив-
тері
7.3
Өмірді сақтан-
дыру (қайта
сақтандыру)
шарттары бойын-
ша болмаған
шығындар бойын-
ша қайта сақ-
тандыру актив-
тері
7.4
Аннуитет шарт-
тары бойынша
болмаған шығын-
дар бойынша
қайта сақтан-
дыру активтері
7.5
Анықталған,
бірақ реттел-
меген шығындар
бойынша қайта
сақтандыру
активтері
7.6
Қосымша резерв-
тер бойынша
қайта сақтан-
дыру активтері
8
Болашақ кезең-
дер шығыстары
9
Салықтық талап
ету
10
Мерзімі ұзар-
тылған салық-
тық талап ету
11
Басқа активтер
12
Басқа заңды
тұлғалардың
капиталындағы
инвестициялар
13
Негізгі құрал-
жабдықтар,
оның ішінде:

13.1
Строящиеся
(устанавливае-
мые) основные
средства
13.2
Земля, здания
и сооружения
13.3
Компьютерное
оборудование
13.4
Транспортные
средства
13.5
Прочие основные
средства
14
Инвестиционное
имущество
15
Долгосрочные
активы,
предназначенные
для продажи
16
Нематериальные
активы
Итого активов:
Резервы (провизии)
Счет отрицательной
корректировки
Начисленная
амортизация
Председатель
ликвидационной
комиссии        ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Главный
бухгалтер       ________________________________________   _____________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Исполнитель     ________________________________________   _____________
телефон          (фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Приложение N 16
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
<*>
Сноска. Приложение 16 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 ; от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Форма N 4-1
Отчет
о состоянии обязательств
(наименование страховой организации)
на "___"_____________ 200___ года
(отчетная дата)
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N |                     |   На  |  На  |  На  |  Изменения
п/п|      Показатели     |начало |преды-|отчет-|--------------------------
|                     |ликви- |дущую |ную   |   по    |   по
|                     |дацион-|отчет-|дату  |сравнению|сравнению
|                     |ного   |ную   |      |с данными|с данными
|                     |процес-|дату  |      |на начало|на дату
|                     |са     |      |      |ликвида- |предыду-
|                     |       |      |      |ционного |щего
|                     |       |      |      |процесса |отчета
---------------------------------------------------------------------------
1 |          2          |   3   |   4  |  5   | 6 (гр.5-|7 (гр.5-
|                     |       |      |      |гр.3)    |гр.4)
---------------------------------------------------------------------------
1.    Обязательства,
в том числе:

13.1
Құрылыс салынып
жатқан (орнаты-
лып жатқан)
негізгі құрал-
жабдықтар
13.2
Жер, үй және
үй-жай
13.3
Компьютер
жабдығы
13.4
Көлік құралдары
13.5
Басқа да не-
гізгі құрал-
жадықтар
14
Инвестициялық
мүлік
15
Сатуға арналған
ұзақ мерзімді
активтер
16
Материалдық
емес активтер
Активтер жиынтығы:
Резервтер
(провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген
амортизация
Тарату комиссиясының
төрағасы      ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы     ______________________________________   ______
телефон       (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№16 қосымша
N№4-1 нысан
Ескерту: 16-қосымшаға толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2004.02.16.  N 39 , өзгерту енгізілді -
2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он
төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
(сақтандыру ұйымының атауы)
200__ жылғы  "___"_________ жағдай бойынша
(есепті күн)
мың теңге
____________________________________________________________________
N№!                       !Тарату!Өткен !Осы  !       Өзгерістер
р/с!    Көрсеткіштер       !проце.!есепті!есеп.!____________________
!                       !сінің !күнгі !ті   !тарату     !өткен
!                       !басын.!      !күнгі!процесінің !есепті
!                       !да    !      !     !басындағы  !мерзім.
!                       !      !      !     !деректермен!мен сал.
!                       !      !      !     !салыстыр.  !ыстырған
!                       !      !      !     !ғанда      !да
___!_______________________!______!______!_____!___________!________
1           2                  3      4    5      6(5т-3т)  7(5т-4т)
____________________________________________________________________
1   Барлық міндеттемелер,
оның ішінде:

1.1   Перед гражданами за
причинение вреда жизни
или здоровью, путем
капитализации
соответствующих
повременных платежей,
по основаниям, не
связанным с ответственностью
по договорам страхования
1.2   По оплате труда с лицами,
работающими по трудовому
договору, и по выплате
вознаграждений по
авторским договорам
1.3   Перед кредиторами по
заключенным договорам
страхования, связанным с
личностью застрахованного
1.4   Перед кредиторами -
физическими лицами по
договорам имущественного
страхования и другим
видам страхования, не
связанным с личностью
застрахованного
1.5   Перед кредиторами по
заключенным договорам
страхования иным, чем
указано в подпунктах 1.3, 1.4
1.6   Перед кредиторами по
обязательствам,
обеспеченным залогом
имущества ликвидируе-
мой страховой организации
в пределах суммы обеспечения
1.7   По налогам, сборам и
другим обязательным
платежам в бюджет, а
также по возврату
кредитов, выданных из
республиканского
бюджета
1.8   Перед другими кредиторами
в соответствии с законодательными
актами РК
1.9   Текущая задолженность, в том числе:
1.9.1 по оплате труда работников
ликвидационной комиссии
1.9.2 текущая задолженность
ликвидационной комиссии
перед бюджетом и внебюджетными
фондами
1.9.3 прочая текущая задолженность
ликвидационного производства (аренда,
коммунальные услуги, гос. пошлины и
т.д.).
2. Страховые выплаты кредиторам по наступившим страховым случаям
_______________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________  _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                           ______________   _____________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 17
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418   <*>
Сноска. Приложение 17 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 ; от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Форма N 4-2
Отчет
о состоянии обязательств
(наименование перестраховочной организации)
на "___"_____________ 200___ года
(отчетная дата)
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N |                     |   На  |  На  |  На  |  Изменения
п/п|      Показатели     |начало |преды-|отчет-|--------------------------
|                     |ликви- |дущую |ную   |   по    |   по
|                     |дацион-|отчет-|дату  |сравнению|сравнению
|                     |ного   |ную   |      |с данными|с данными
|                     |процес-|дату  |      |на начало|на дату
|                     |са     |      |      |ликвида- |предыду-
|                     |       |      |      |ционного |щего
|                     |       |      |      |процесса |отчета
---------------------------------------------------------------------------
1 |          2          |   3   |   4  |  5   | 6 (гр.5-|7 (гр.5-
|                     |       |      |      |гр.3)    |гр.4)
---------------------------------------------------------------------------
1.    Обязательства,
в том числе:

1.1 Сақтандыру шартындағы
жауапкершілікке
байланысты емес негізде
тиісті мерзімдік
төлемдерді капиталдандыру
арқылы өміріне және
денсаулығына зиян
келтірген жағдайда,
азаматтар алдындағы
1.2 Еңбек шарты бойынша
жұмыс істейтін адамдардың
еңбегіне ақы төлеу бойынша
және авторлық шарттар
бойынша сыйақы төлеу
бойынша
1.3 Кредиторлар алдындағы
Сақтандырылған адамның
жеке басына байланысты
жасалған сақтандыру
шарттары бойынша
1.4 Мүліктік сақтандыру және
сақтандырудың басқа
түрлеріне жасалған
шарттар бойынша кредитор
жеке тұлғалар алдындағы
1.5 Жасалған сақтандыру
шарттары бойынша,
1.3, 1.4 тармақтарда
аталғандардан басқа
кредиторлар алдындағы
1.6 Таратылатын сақтандыру
±ұйымдарының мүліктік
кепілмен қамтамасыз ету
сомасы шегінде қамтамасыз
етілген міндеттемелер
бойынша кредиторлар
алдындағы
1.7 Салықтар, алымдар және
бюджетке төленетін
басқа да міндетті
төлемдер бойынша,
сондай-ақ республикалық
бюджеттен берілген
кредиттерді қайтару
бойынша
1.8 ҚР заңнама актілеріне
сәйкес басқа да
кредиторлар алдында
1.9 Ағымдық берешек,
оның ішінде:
1.9.1 - тарату
комиссиясының
қызметкерлерінің
еңбекақы төлеу
бойынша
1.9.2 -  тарату
комиссиясының
бюджеттік және
бюджеттен тыс қорлар
алдындағы ағымдағы
берешегі
1.9.3 - тарату
өндірісінің басқа да
ағымдағы берешегі
(жалдау, коммуналдық
қызмет, мемлекеттік
баж салығы және
басқалар)
2. Кредиторларға орын
алған сақтандыру жағдай.
лары бойынша сақтандыру
төлемдері
____________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ______________
(аты-жөні)         (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  ______________
(аты-жөні)         (қолы)
Орындаушы                     ________________    ______________
телефоны                          (аты-жөні)         (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№17 қосымша
N№4-2 нысан
Ескерту: 17-қосымшаға толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2004.02.16.  N 39 , өзгерту енгізілді -
2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он
төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
(қайта сақтандыру ұйымының атауы)
200__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
(есепті күні)
мың теңге
____________________________________________________________________
N№!                       !Тарату!Өткен !     !       Өзгерістер
р/с!    Көрсеткіштер       !проце.!есепті!Есеп.!____________________
!                       !сінің !күнгі !ті   !Тарату     !өткен
!                       !басын.!      !күнгі!процесінің !есепті
!                       !да    !      !     !басындағы  !күнгі
!                       !      !      !     !деректермен!деректер
!                       !      !      !     !салыстыр.  !мен сал.
!                       !      !      !     !ғанда      !ыстырған
!                       !      !      !     !           !да
___!_______________________!______!______!_____!___________!________
1           2                  3      4    5      6(5т-3т)  7(5т-4т)
____________________________________________________________________
1     Барлық міндеттемелер,
оның ішінде:

1.1   Перед гражданами за
причинение вреда жизни
или здоровью, путем
капитализации
соответствующих
повременных платежей
по основаниям, не
связанным с ответственностью
по договорам страхования
1.2   По оплате труда с лицами,
работающими по трудовому
договору, и по выплате
вознаграждений по
авторским договорам
1.3   Перед цедентами, возникающие
из договоров по отрасли
"страхование жизни"
1.4   Перед цедентами, возникающие
из договоров по отрасли
"общее страхование"
1.5   Перед кредиторами по
обязательствам,
обеспеченным залогом
имущества ликвидируе-
мой страховой организации
в пределах суммы обеспечения
1.6   По налогам, сборам и
другим обязательным
платежам в бюджет, а
также по возврату
кредитов, выданных из
республиканского
бюджета
1.7   Перед другими кредиторами
в соответствии с законодательными
актами РК
1.8   Текущая задолженность, в том числе:
1.8.1 по оплате труда работников
ликвидационной комиссии
1.8.2 текущая задолженность
ликвидационной комиссии
перед бюджетом и внебюджетными
фондами
1.8.3 прочая текущая задолженность
ликвидационного производства (аренда,
коммунальные услуги, гос. пошлины и
т.д.).
2. Страховые выплаты кредиторам по наступившим страховым случаям
________________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Главный бухгалтер                     ______________   _____________
(Ф.И.О.)        (Подпись)
Исполнитель                           ______________   _____________
телефон                                  (Ф.И.О.)        (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 18
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418  <*>
Сноска. Приложение 18 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 16 февраля 2004 г.  N 39 ; от 16 июля 2007 г. N   205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Форма N 5
Отчет
о движении денежных средств по текущему счету в тенге
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
за отчетный период (месяц, квартал, год)
тыс. тенге
________________________________________________________________________
N   |   Сальдо на      |Дата со-| Основание |Приход|Расход|Сальдо на    |
п/п |   предыдущую     |вершения| платежа   |      |      |отчетную дату|
|   отчетную дату  |операции|           |      |      |             |
____|__________________|________|___________|______|______|_____________|
1 |        2         |   3    |     4     |   5  |   6  |      7      |
____|__________________|________|___________|______|______|_____________|
____|__________________|________|___________|______|______|_____________|
Итого за месяц         |        |           |      |      |             |
_______________________|________|___________|______|______|_____________|
____|__________________|________|___________|______|______|_____________|
Итого за месяц         |        |           |      |      |             |
_______________________|________|___________|______|______|_____________|
____|__________________|________|___________|______|______|_____________|
Всего за (квартал, год)|        |           |      |      |             |
_______________________|________|___________|______|______|_____________|
Председатель ликвидационной комиссии  ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Главный бухгалтер                     ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Исполнитель                           ________________      ___________
телефон                                   (Ф.И.О.)           (Подпись)
_________________________________________________________________________

1.1   Сақтандыру шартындағы
жауапкершілікке
байланысты емес негізде
тиісті мерзімдік
төлемдерді капиталдан.
дыру арқылы өміріне
және денсаулығына зиян
келтірген жағдайда,
азаматтар алдындағы
1.2   Еңбек шарты бойынша
жұмыс істейтін адамдардың
еңбегіне ақы төлеу бойынша
және авторлық шарттар
бойынша сыйақы төлеу
бойынша
1.3   "Адам өмірін сақтандыру"
саласы бойынша шарттар.
дан туындайтын
цеденттер алдындағы
1.4   "Жалпы сақтандыру"
саласы бойынша шарттар.
дан туындайтын цеденттер
алдындағы
1.5   Таратылатын қайта
сақтандыру ұйымдарының
мүліктік кепілмен
қамтамасыз ету сомасы
шегінде қамтамасыз
етілген міндеттемелер
бойынша кредиторлар
алдындағы
1.6   Салықтар, алымдар және
бюджетке төленетін
басқа да міндетті
төлемдер бойынша,
сондай-ақ республикалық
бюджеттен берілген
кредиттерді қайтару
бойынша
1.7   ҚР заңнама актілеріне
сәйкес басқа да
кредиторлар алдында
1.8   Ағымдық берешек,
оның ішінде:
1.8.1 - тарату комиссия.
сының қызметкер.
лерінің еңбекақы
төлеу бойынша
1.8.2 - тарату комиссиясы.
ның бюджеттік және
бюджеттен тыс қорлар
алдындағы ағымдағы
берешегі
1.8.3 - тарату өндірісінің
басқа да ағымдағы
берешегі (жалдау,
коммуналдық қызмет,
мемлекеттік баж
салығы және басқалар)
2. Кредиторларға орын
алған сақтандыру жағдай.
лары бойынша сақтандыру
төлемдері
____________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ________________
(аты-жөні)        (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  ________________
(аты-жөні)        (қолы)
Орындаушы                     ________________  ________________
телефоны                          (аты-жөні)        (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№18 қосымша
N№5 нысан
Ескерту: 18-қосымшаның атауына толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы  N 39 , 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен .
Теңгедегі ағымдағы есепшот бойынша ақша қаражаттары қозғалысы туралы есеп
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
есепті кезеңде (ай, тоқсан, жыл)
мың теңге
____________________________________________________________________
N№!  Өткен есепті  !Операция !Төлем !Кіріс !  Шығыс !Есепті мерзім.
р/с!  күнгі сальдо  !аяқталған!негізі!      !        !дегі сальдо
!                !   күн   !      !      !        !
___!________________!_________!______!______!________!______________
1         2             3        4      5   6(5т-3т)   7(5т-4т)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиынтығы, айына
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиынтығы, айына
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Барлығы (тоқсан, жыл)
____________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________ ________________
(аты-жөні)           (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________ ________________
(аты-жөні)           (қолы)
Орындаушы                     ________________ ________________
(аты-жөні)           (қолы)
телефоны
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының
аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату
балансының нысандары және
тарату комиссияларының оларды
ұсыну мерзімдері мен тәртібі
туралы нұсқаулықтың

Приложение 19-1
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 19-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
Дополнение к балансу
(наименование ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации)
в тысячах тенге
__________________________________________________________________________
пункт|    наименование вида      |номера  |на      |на       | изменения
|      обязательства        |балансо-|преды-  |отчетную | (графа 4-
|                           |вых     |дущую   |дату     | графа 3)
|                           |счетов  |отчетную|         |
|                           |        |дату    |         |
--------------------------------------------------------------------------
1   внеочередные обязательства,
в том числе:
1.1   суммы к уплате по
наступившим страховым
случаям
1.2   суммы к уплате, связанные
с текущими расходами
ликвидационной комиссии
Итого по внеочередным
обязательствам
2    обязательства перед
кредиторами организации
2.1   перед гражданами за
причинение вреда жизни
или здоровью
2.2.  по оплате труда перед
лицами, работающими по
трудовому договору, и по
выплате вознаграждений
по авторским договорам
2.3   по заключенным договорам
страхования, связанным
с личностью
застрахованного
2.4   требования цедентов,
возникающие из договоров
по отрасли "страхование
жизни"
2.5   перед кредиторами-
физическими лицами по
договорам имущественного
страхования, не связанным
с личностью застрахованного
2.6   требования цедентов,
возникающие из договоров
по отрасли "общее
страхование"
2.7   перед кредиторами по
заключенным договорам
страхования иным,
чем указано в пунктах
2.3 и 2.5
2.8   по обязательствам,
обеспеченным залогом
имущества ликвидируемой
организации
2.9   задолженность по налогам,
сборам и другим
обязательным платежам
в бюджет, а также возврату
кредитов, выданных из
республиканского бюджета
2.10  расчеты с другими
кредиторами, в том числе:
2.10.1  невостребованная
кредиторская
задолженность
--------------------------------------------------------------------------
Итого по обязательствам организации
--------------------------------------------------------------------------
3     Всего обязательств
--------------------------------------------------------------------------
Председатель ликвидационной комиссии ___________  __________
Главный бухгалтер                    ___________  __________

19-1-қосымша
Ескерту: 19-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
Балансқа қосымша
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының атауы)
мың теңгемен
___________________________________________________________________
Тар. |                         |Баланстық|өткендегі|есепті|өзгеріс.
мақ  |Міндеттеме түрінің атауы |шоттардың|есепті   |күнге |тер(4
|                         |нөмірі   |күнге    |      |баған - 3
|                         |         |         |      |баған)
_____|_________________________|_________|_________|______|________
1     Кезектен тыс міндеттеме.
лер, оның ішінде:
1.1   Орын алған сақтандыру
жағдайы бойынша төленетін
сома
1.2   Тарату комиссиясының
ағымдағы шығыстарына
байланысты төленетін
сомалар
Кезектен тыс міндеттеме.
лер бойынша жиынтығы
2     Ұйым кредиторларының
алдындағы міндеттемелер
2.1   Азаматтардың алдында
олардың өміріне немесе
денсаулығына залал
келгенде
2.2.  Еңбек шарттары бойынша
жұмыс істеп отырған
адамдардың және
авторлық шарттар
бойынша жұмыс
істейтіндердің еңбегіне
ақы төлеу бойынша
2.3   Сақтандырылушының жеке
басына байланысты
жасалған сақтандыру
шарттары бойынша
2.4   "Өмірді сақтандыру"
саласы бойынша пайда
болған цеденттер
талаптары
2.5   Сақтандырылушының
жеке басына байланысты
емес мүліктік сақтандыру
шарттары бойынша
кредитор-жеке тұлғалар
алдында
2.6   "Жалпы сақтандыру"
саласы бойынша шарт.
тардан пайда болған
цеденттер талаптары
2.7   2.3 және 2.5 тармақ.
тарында көрсетілгеннен
басқаша сақтандыру
шарттары жасалған
кредиторлар алдында
2.8   Таратылатын ұйым мүлкін
кепілмен қамтамасыз
еткен міндеттемелер
бойынша
2.9   Бюджетке төленетін
салықтар, алымдар және
басқа міндетті төлемдер
бойынша, сондай-ақ
республикалық бюджеттен
берілген кредиттерді
қайтару жөніндегі берешек
2.10  Басқа да кредиторлармен
есеп айырысулар,
оның ішінде:
2.10. Талап етілмейтін кредитор.
1     лық берешек
Ұйымның міндеттемелері
бойынша жиынтығы
3     Міндеттемелер барлығы
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының Төрағасы ____________ _____________
Бас бухгалтер ____________ _____________
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының
аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату
балансының нысандары және
тарату комиссияларының оларды
ұсыну мерзімдері мен тәртібі
туралы нұсқаулықтың

Приложение 19-2
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Сноска. Инструкция дополнена приложением 19-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 16 июля 2007 г. N  205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Форма 6-1
Отчет
о движении денежных средств по кассе в иностранной валюте
_______________________________________
(наименование банка)
за отчетный период (месяц, квартал, год)
N
Сальдо на предыдущую
отчетную дату
Дата
совер-
шения
опера-
ции
Осно-
вание
пла-
тежа
Приход
В иностранной валюте
В иностранной валюте
В
дол-
ла-
рах
США
В
евро
В
рос-
сий-
ских
руб-
лях
В иной
иност-
ранной
валюте
В
дол-
ларах
США
В
евро
В
рос-
сий-
ских
руб-
лях
В
иной
иност-
ранной
валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого за месяц
Итого за месяц
Всего за (квартал, год)
продолжение таблицы
Расход
Сальдо на
отчетную дату
В иностранной валюте
В иностранной валюте
В дол-
ларах
США
В евро
В
россий-
ских
рублях
В иной
иност-
ранной
валюте
В дол-
ларах
США
В евро
В
россий-
ских
рублях
В иной
иност-
ранной
валюте
12
13
14
15
16
17
18
19
Председатель
ликвидационной
комиссии        ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Главный
бухгалтер       ________________________________________   _____________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Исполнитель     ________________________________________   _____________
телефон          (фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Приложение N 20
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 7
Отчет о взыскании дебиторской задолженности
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на "___"______ 200_года
(отчетная дата)
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
N |Наименование| Дебиторская        |Предъявление|Погашено во|Обращение в|
п/п|  дебитора  |задолженность       |претензии   |внесудебном|суд с иском|
|            |                    |            |порядке    |на взыска- |
|            |____________________|____________|(сумма)    |ние долга  |
|            | Сумма  |Номер бала-|сумма |дата |           |___________|
|            |        |нсового,   |      |     |           |сумма|дата |
|            |        |забалансо- |      |     |           |     |     |
|            |        |вого счета |      |     |           |     |     |
___|____________|________|___________|______|_____|___________|_____|_____|

19-2-қосымшасы
Ескерту: 19-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2007 жылғы 16 шілдедегі  N 205 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен .
6-1-нысан
___________________
(банк атауы)
есепті кезең ішіндегі (ай, тоқсан, жыл)
кассадағы шетел валютасындағы ақша қаражатының
қозғалысы туралы есеп
Осының алдындағы есепті күннің сальдосы
Операция жасалған күн
Төлем негізде- месі
Шетел валютасымен
АҚШ долларымен
Еуромен
Ресей рублімен
Шетел валютасымен
1
2
3
4
5
6
7
Ай бойынша жиынтық
Ай бойынша жиынтық
(тоқсан, жыл) үшін барлығы
кестенің жалғасы
Кіріс
Шығыс
Шетел валютасында
Шетел валютасында
АҚШ доллар- ымен
Еуро-мен
Ресей рублі-мен
Шетел валюта- сымен
АҚШ доллар-ымен
Еуро- мен
Ресей рублі- мен
Шетел валюта- сымен
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Есепті күнгі сальдо
Шетел валютасында
АҚШ
долларымен
Еуромен
Ресей
рублімен
Шетел
валютасымен
16
17
18
19
Тарату комиссиясының
төрағасы      ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы     ______________________________________   ______
телефон       (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№20 қосымша
N№7 нысан
Дебиторлық берешекті өндіріп алу туралы
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
200__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
(есепті күні)
мың теңге
___________________________________________________________
N !Дебитордың!Дебиторлық !         ! Соттан !Борышты өтеу!
р/с!  атауы   !  берешек  !Талап қою!  тыс   ! үшін сотқа !
!          !___________!_________! тәртіп.! шағым беру !
!          !Со.!Баланс.!Со. !Күні!  пен   !____________!
!          !ма.! тық   !масы!    ! өтелгеніСомасы! Күні!
!          !сы !(ба.   !    !    !(сомасы)!      !     !
!          !   !ланстан!    !    !        !      !     !
!          !   !тыс)   !    !    !        !      !     !
!          !   !есепшот!    !    !        !      !     !
!          !   !номері !    !    !        !      !     !
___!__________!___!_______!____!____!________!______!_____!

1 |      2     |    3   |     4     |   5  |  6  |     7     |  8  |  9  |
___|____________|________|___________|______|_____|___________|_____|_____|
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Решения судов |Исполнение решения |Постановление|Причины, пре-|Примечание
в пользу     |суда (сумма)       |о невозможно-|пятствующие  |
ликвидационной|-------------------|сти взыскания|взысканию    |
комиссии      |Исполнено|Не испол-|_____________|дебиторской  |
______________|         |нено     |Сумма  |Дата |задолженности|
Сумма |Дата  |         |         |       |     |             |
_______|______|_________|_________|_______|_____|_____________|___________
10   |  11  |  12     |  13     |  14   |  15 |      16     |     17
_______|______|_________|_________|_______|_____|_____________|___________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии  ___________ _____________
(Ф.И.О.)    (подпись)
Главный бухгалтер                     ___________ _____________
(Ф.И.О.)    (подпись)
Исполнитель                           ___________ _____________
(Ф.И.О.)    (подпись)
телефон
________________________________________________________________________
Приложение N 21
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 8
Отчет
о состоянии собственного имущества
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
на "___"_______200_года
(отчетная дата)
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
N |     Показатели   |Кол-во  |Стоимость на начало |    Стоимость на
п/п|                  |(единиц)| ликвидации         |предыдущую отчетную
|                  |        |                    |      дату
|                  |        |___________________ |_____________________
|                  |        |балансовая|оценочная|балансовая|оценочная
___________________________________________________________________________
1 |         2        |    3   |     4    |     5   |     6    |     7
___________________________________________________________________________
Всего,
в том числе:
1  Нематериальные активы
2  Земля
3  Здания и сооружения
4  Машины и оборудование,
передаточные устройства
5  Транспортные
средства
6  Прочие основные
средства
7  Незавершенное
строительство
8  Материалы
9  Прочее имущество
___________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
___________________________________________________________________________
Реализовано за отчетный период|Списано за|Основание| Стоимость на|Перспек-
(квартал, год)         |отчетный  |списания |   отчетную  |тивы
______________________________|период    |         |     дату    |реализа-
по балан-|по оценоч-|стоимость|(квартал, |         |_____________|ции
совой    |ной       |реализа- |год)      |         |балан-|оцено-|
стоимости|стоимости |ции      |          |         |совая |чная  |
___________________________________________________________________________
8    |     9    |    10   |    11    |   12    |  13  |  14  |   15
___________________________________________________________________________
Всего,
в том числе:
1  Нематериальные активы
2  Земля
3  Здания и сооружения
4  Машины и оборудование,
передаточные устройства
5  Транспортные
средства
6  Прочие основные
средства
7  Незавершенное
строительство
8  Материалы
9  Прочее имущество
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Председатель ликвидационной комиссии  ___________ _____________
(Ф.И.О.)    (подпись)
Главный бухгалтер                  ___________ _____________
(Ф.И.О.)    (подпись)
Исполнитель                        ___________ _____________
(Ф.И.О.)    (подпись)
телефон
__________________________________________________________________________
Приложение N 22
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418

1      2       3    4      5     6      7       8     9    ___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________________________________
Тарату    ! Сот шешім-ң!  Өндіріп алу  !Дебиторлық!Ескерту!
комиссиясының !  орындалуы ! мүмкін еместі.!берешекті !       !
пайдасына   !  (сомасы)  !гі туралы қаулы!өндіріп   !       !
соттың шешімі !            !               !алуға     !       !
______________!____________!_______________!кедергі   !       !
Сомасы ! Күні !Орын.!Орын. !Сомасы ! Күні  !болатын   !       !
!      !далды!дал.  !       !       !себептер  !       !
!      !мады !      !       !       !          !       !
_______!______!_____!______!_______!_______!__________!_______!
10      11     12    13     14      15       16         17
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________ ________________
(аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________ ________________
(аты-жөні)          (қолы)
Орындаушы                     ________________ ________________
телефоны                        (аты-жөні)         (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№21 қосымша
N№8 нысан
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
өз мүлкінің жай-күйі туралы есеп
200__ жылғы "___"________
(есеп берген күні)
мың теңге
____________________________________________________________________
N !               !Саны!  Тарату    !Алдыңғы есеп ! Осы есепті
р/с! Көрсеткіштер  !(бір!басталғанда.! беру күнгі  !кезеңде сатылды
!               !лік)!  ғы құны   !     құны    ! (тоқсан, жыл)
!               !    !____________!_____________!_______________
!               !    !Балан!Баға  !Балан!Бағалау!Балан!Баға!Сату
!               !    !стық !лау   !стық ! құны  !стық !лау !құны
!               !    !     !      !     !бойынша!құны !құны!
!               !    !     !      !     !       !бойын!бойы!
!               !    !     !      !     !       !ша   !нша !
____________________________________________________________________
1        2          3     4      5     6      7      8    9    10
____________________________________________________________________
Барлығы, оның
ішінде:
1  Материалдық емес
активтер
2  Жер
3  Үй және ғимараттар
4  Машиналар және
жабдықтар, хабарлау
қондырғылары
5  Көлік құралдары
6  Басқа да негізгі
құралдар
7  Аяқталмаған
құрылыс
8  Материалдар
9  Басқа да мүлік
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________________________________
Есепті    !Есептен!Есепті кезеңдегі!          !
кезеңде   !шығару !      құны      !  Сату    !
есептен   !негізі !________________!перспекти.!
шығарылды  !       !баланс.!бағалау !  васы    !
(тоқсан,жыл)!       !тық    !        !          !
____________!_______!_______!________!__________!
11         12       13      14          15
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ________________
(аты-жөні)           (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  ________________
(аты-жөні)           (қолы)
Орындаушы                     ________________  ________________
телефоны                       (аты-жөні)           (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№22 қосымша

3.10
Работы по
текущему ремонту,
техническому,
сервисному
обслуживанию
(осмотру)
основных средств
3.11
Аренда помещения
3.12
Услуги по
регистрации
недвижимости и
соответствующей
документации в
регистрирующих
органах
3.13
Услуги по оценке
имущества
3.14
Услуги по
публикации в
средствах массовой
информации
3.15
Услуги по
подготовке
отопительной
системы к запуску
3.16
Сантехнические
работы
3.17
Услуги по
хранению имущества
3.18
Оплата
государственной
пошлины
3.19
Услуги по
нотариальному
удостоверению
3.20
Услуги по
транспортировке,
погрузке,
разгрузке
имущества
3.21
Работы по
изготовлению и
установке решеток
на окна, дверей
3.22
Услуги по
проведению
аукционов
3.23
Услуги инкассации
3.24
Услуги по
проведению
экспертизы
3.25
Услуги по
проведению аудита
3.26
Услуги по
переводу
документов
3.27
Установка, смена
или перенос
телефонных номеров
3.28
Услуги
регистратора
для поддержания
реестра акционеров
в актуальном
состоянии
3.29
Услуги по научно-
технической
обработке
документов и
сдаче их в архив
3.30
Оплата сбора за
регистрацию
ликвидации
4
Расходы по
приобретению
товарно-материаль-
ных ценностей
4.1
Расходы для
содержания
офисного
оборудования в
рабочем состоянии
4.2
Расходы для
содержания
транспортных
средств
4.3
Расходы для
содержания
помещений
4.4
Расходы для
приобретения
бумажной и
бланочной
продукции
4.5.
Расходы на
приобретение
канцелярских
товаров
4.6
Расходы на
приобретение
горюче-смазочных
материалов
5
Командировочные
расходы
Итого за месяц
Итого за месяц
Всего за квартал (год)
Председатель
ликвидационной
комиссии        ________________________________________  ______________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Главный
бухгалтер       ________________________________________   _____________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Исполнитель     ________________________________________   _____________
телефон          (фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Приложение N 25
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 7-1
Отчет
о возбужденных уголовных делах в отношении
руководящих работников, должников _______________________________ и
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
руководящих работников ликвидационной комиссии
по состоянию на "____"___________ 200__ года
(отчетная дата)
__________________________________________________________________________
N  |Ф.И.О |Сумма нане-|Характер|Дата воз-|Наименование|Результаты |Приме-|
п/п|      |сенного    |ущерба  |буждения |органа, воз-|рассмотре- |чание |
|      |ущерба     |        |уголовно-|будившего   |ния уголов-|      |
|      |(тыс.тенге)|        |го дела, |уголовное   |ного дела  |      |
|      |           |        |номер    |дело        |           |      |
___|______|___________|________|_________|____________|___________|______|
1 |  2   |     3     |    4   |    5    |      6     |     7     |   8  |
___|______|___________|________|_________|____________|___________|______|
___|______|___________|________|_________|____________|___________|______|
___|______|___________|________|_________|____________|___________|______|
|Итого |           |        |         |            |           |      |
___|______|___________|________|_________|____________|___________|______|
Примечание: данные о взыскании задолжности с руководящих работников и
должников страховой (перестраховочной) организации, руководящих работников
ликвидационной комиссии в гражданском порядке необходимо отражать в форме
N 9 (приложение N 16 к Правилам)
Председатель ликвидационной комиссии  ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Главный бухгалтер                     ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Исполнитель                           ________________      ___________
телефон                                   (Ф.И.О.)           (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 26
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 11
Отчет
о численности работников ликвидационной комиссии
________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
_________________________________________________________________________
N  |Наименова- |Наименование|Дата утверж-|Количе-|Размер заработ-|Фонд   |
п/п|ние должно-|филиала,    |дения (пере-|ство   |ной платы сог- |оплаты |
|сти        |представи-  |утверждения)|штатных|ласно штатному |труда, |
|           |тельства    |штатного    |единиц |расписанию,    |тыс.   |
|           |(город, об- |расписания  |       |тыс. тенге     |тенге  |
|           |ласть)      |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
1 |     2     |      3     |      4     |   5   |       6       |   7   |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
I | Головная  |     X      |            |       |               |       |
|организация|            |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
|           |     X      |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
|           |     X      |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
II|Филиалы,   |            |            |       |               |       |
|представи- |            |            |       |               |       |
|тельства   |            |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
|           |            |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
|Всего за   |            |            |       |               |       |
|год        |            |            |       |               |       |
___|___________|____________|____________|_______|_______________|_______|
Примечание РЦПИ: Х - заштрихованные графы.
Примечание: информация отражается последовательно, по мере
переутверждения штатного расписания
Председатель ликвидационной комиссии  ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Главный бухгалтер                     ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Исполнитель                           ________________      ___________
телефон                                   (Ф.И.О.)           (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 27
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса ликвидируемых
страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями,
утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 28 октября 2001 года N 418
Форма N 12
Отчет
о численности привлеченных работников ликвидационной комиссии
______________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
__________________________________________________________________
N  |Наименова- |Наименование|Номер и да- |Размер заработ-|Фонд   |
п/п|ние должно-|филиала,    |та договора |ной платы по   |оплаты |
|сти привле-|представи-  |(контракта) |договору       |труда, |
|ченного    |тельства    |о найме     |(контракту)    |тыс.   |
|работника  |(город, об- |            |тыс. тенге     |тенге  |
|           |ласть)      |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
I | Головная  |     X      |            |               |       |
|организация|            |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
|           |     X      |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
|           |     X      |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
II|Филиалы,   |            |            |               |       |
|представи- |            |            |               |       |
|тельства   |            |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
|           |            |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
|Всего за   |            |            |               |       |
|год        |            |            |               |       |
___|___________|____________|____________|_______________|_______|
Примечание РЦПИ: Х - заштрихованные графы.
Председатель ликвидационной комиссии  ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Главный бухгалтер                     ________________      ___________
(Ф.И.О.)           (Подпись)
Исполнитель                           ________________      ___________
телефон                                   (Ф.И.О.)           (Подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение 28
к Инструкции о формах промежуточного
ликвидационного баланса,
иных отчетов, ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых (перестраховочных)
организаций в Республике Казахстан,
сроках и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
<*>
Сноска. Приложение 28 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года  N 39 .
"Согласовано"                                            "Утверждаю"
____________________                               _____________________
____________________                               _____________________

3.10
Негізгі құрал-жабдықтарға
ағымдағы жөндеу,
техникалық, сервистік
қызмет көрсету (тексеру)
жөніндегі жұмыстар
3.11
Үй-жайды жалдау
3.12
Тіркеу органдарында
жылжымайтын мүлікті және
тиісті құжаттаманы тіркеу
қызметі
3.13
Мүлікке баға беру қызметі
3.14
Бұқаралық ақпарат
құралдарында жариялау
жөніндегі қызмет
3.15
Жылу жүйесін қосуға
дайындық жөніндегі қызмет
3.16
Сантехникалық жұмыстар
3.17
Мүлікті сақтау жөніндегі
қызмет
3.18
Мемлекеттік баж салығын
төлеу
3.19
Нотариатта куәландыру
жөніндегі қызмет
3.20
Мүлікті тасымалдау, тиеу,
түсіру жөніндегі қызмет
3.21
Терезе, есіктерге торкөз-
дерді дайындау және
орнату жөніндегі жұмыстар
3.22
Аукциондар өткізу
жөніндегі қызмет
3.23
Инкассация қызметі
3.24
Сараптама жасау жөніндегі
қызмет
3.25
Аудит жүргізу жөніндегі
қызмет
3.26
Құжаттарды аудару
жөніндегі қызмет
3.27
Телефон нөмірлерін
орнату, айырбастау немесе
ауыстыру
3.28
Актуалды жағдайда
акционерлердің тізілімін
қолдауға арналған
тіркеуші қызметі
3.29
Құжаттарды
ғылыми-техникалық
жағынан өңдеу және
оларды мұрағатқа өткізу
қызметі
3.30
Таратуды тіркеу алымын
төлеу
4
Тауар-материалдық
құндылықтарды сатып алу
шығыстары
4.1
Офис жабдықтарын жұмыс
жағдайында ұстау үшін
шығыстар
4.2
Көлік құралдарын ұстау
жөніндегі шығыстар
4.3
Үй-жайды ұстау шығыстары
4.4
Қағаз және бланк өнімде-
рін сатып алу шығыстары
4.5
Кеңсе тауарларын сатып
алу шығыстары
4.6
Жанар-жағармай материал-
дарын сатып алу шығыстары
5
Іссапарлық шығыстар
Ай бойынша жиынтық
Ай бойынша жиынтық
Тоқсан (жыл) үшін барлығы
Тарату комиссиясының
төрағасы      ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________   ______
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы     ______________________________________   ______
телефон       (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№25 қосымша
N№7-1 нысан
Басшы қызметкерлерге, борышкерлерге (сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының атауы) және тарату
комиссиясының басшы қызметкерлеріне қатысты
қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
200__ жылғы "___"_________ жағдай бойынша
(есепті күн)
мың теңге
____________________________________________________________________
N !         !Келтіріл. !Келтірілген!Қылмыстық !Қылмыс. !Қылмыс. !Ес
р/! Аты-жөні!ген зиян. !  зиянның  !іс қозғал.!тық іс  !тық     !кер
с !         !ның сомасы!сипаттамасы!ған күні, !қозғаған! қарау  !ту
!         !(мың теңге)           ! нөмірі   !органның!нәтижесі!
!         !          !           !          !атауы   !        !
__!_________!__________!___________!__________!________!_______ !__
1      2           3           4          5          6        7   8
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиынтығы
____________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ________________
(аты-жөні)        (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  ________________
(аты-жөні)        (қолы)
Орындаушы                     ________________  ________________
телефоны                          (аты-жөні)        (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№26 қосымша
N№11 нысан
Тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
мың теңге
____________________________________________________________________
N!          !Филиалдың,!Штат кестесі!Штаттағы !Штат кестесіне!Еңбек
р/!Лауазымның! өкілдік. ! бекітілген !адам саны!сәйкес жалақы !ке
c !  атауы   !тің /қала,! /қайта бе. !         !   мөлшері,   !ақы
!          !  облыс/  ! кітілген/  !         !  мың теңге   !төлеу
!          !  атауы   !   күні     !         !              !қоры
!          !          !            !         !              !
!          !          !            !         !              !
__!__________!__________!____________!_________!______________!____
1      2          3           4           5          6           7
____________________________________________________________________
І.  Басты ұйым     Х
Х
Х
Х
ІІ. Филиалдар,
өкілдіктер:
Барлығы, жылына:
____________________________________________________________________
Ескерту: штаттық кестенің қайта бекітілуіне орай ақпарат
кезектілікпен көрсетіледі.
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ________________
(аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  ________________
(аты-жөні)         (қолы)
Орындаушы                     ________________  ________________
телефоны                          (аты-жөні)         (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№27 қосымша
N№12 нысан
Тарату комиссиясына тартылған қызметкерлер саны
туралы есеп (сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының атауы)
мың теңге
____________________________________________________________________
N ! Тартылған  ! Филиалдың,!Жалдау тура.!Шарт (келісім   ! Еңбекке
р/с! қызметкер. !  өкілдік. !лы шарттың  ! шарт) бойынша  !ақы төлеу
!  лердің    ! тің /қала,! (келісім   ! жалақы мөлшері,!қоры, мың
! лауазымның !   облыс/  !   шарттың) !    мың теңге   !теңге
!   атауы    !   атауы   ! номері мен !                !
!            !           !   күні     !                !
___!____________!___________!____________!________________!_________
1      2             3             4                5        6
____________________________________________________________________
І.  Басты ұйым     Х
Х
Х
Х
ІІ. Филиалдар,
өкілдіктер:
Барлығы, жылына:
____________________________________________________________________
Ескерту: штаттық кестенің қайта бекітілуіне орай ақпарат
кезектілікпен көрсетіледі.
Тарату комиссиясының төрағасы ________________  ________________
(аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер                 ________________  ________________
(аты-жөні)        (қолы)
Орындаушы                     ________________  ________________
телефоны                          (аты-жөні)        (қолы)
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының
аралық тарату балансының,
басқа да есептерінің, тарату
балансының нысандары және
тарату комиссияларының оларды
ұсыну мерзімдері мен тәртібі
туралы нұсқаулыққа 28-қосымша
Ескерту: 28-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39   қаулысымен .
"КЕЛІСІЛДІ"                                   "БЕКІТЕМІН"
____________________                    __________________________
____________________                    __________________________

"__" _____ 20__года                                "___" _______20__года
N ____
Ликвидационный баланс
(полное наименование страховой
(перестраховочной) организации)
по состоянию на ____________20___года
в   тенге
__________________________________________________________________________
Код  |            Наименование строки                         |  Сумма
--------------------------------------------------------------------------
1  |                         2                              |    3
--------------------------------------------------------------------------
50   Уставный капитал, в том числе:
501   простые акции
502   Привилегированные акции
561   Нераспределенный доход (непокрытый убыток)
отчетного года
562   Нераспределенный доход (непокрытый убыток)
предыдущих лет
--------------------------------------------------------------------------
Председатель ликвидационной комиссии ___________ ________
Главный бухгалтер                    ___________ ________
Приложение 28-1
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Сноска. Приложение 28-1 дополнено постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Отчет
о состоянии активов к ликвидационному балансу
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
на "___" _______________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Номер
балан-
сового
счета
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На дату
состав-
ления
ликвида-
ционного
баланса
Изменения
по срав-
нению с
данными
на начало
ликвида-
ционого
процесса
1
2
3
4
5
6
1
Деньги и
денежные
эквиваленты
2
Вклады
размещенные
3
Ценные бумаги,
в том числе:
3.1
ценные бумаги,
предназначенные
для торговли
3.2
ценные бумаги,
имеющиеся в
наличии для
продажи
3.3
ценные бумаги,
удерживаемые
до погашения
4
Операция
"обратное РЕПО"
5
Аффинированные
драгоценные
металлы
6
Производные
финансовые
инструменты
7
Активы пере-
страхования:
7.1
активы пере-
страхования по
незаработанным
премиям
7.2
активы пере-
страхования по
произошедшим,
но незаявленным
убыткам
7.3
активы пере-
страхования по
непроизошедшим
убыткам по
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) жизни
7.4
активы пере-
страхования по
непроизошедшим
убыткам по
договорам
аннуитета
7.5
активы пере-
страхования по
заявленным, но
неурегулиро-
ванным убыткам
7.6
активы пере-
страхования по
дополнительным
резервам
8
Расходы будущих
периодов
9
Налоговое
требование
10
Отсроченное
налоговое
требование
11
Прочие активы
12
Инвестиции в
капитал других
юридических лиц
13
Основные
средства,
в том числе:

20_ жылғы "__"                              20_ жылғы "___"
_______                                 ____________
N____
20_ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Тарату балансы
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық атауы)
теңгемен
___________________________________________________________________
Код  |                Жол атауы                         |Сомасы
_____|__________________________________________________|__________
1                           2                             3
___________________________________________________________________
50    Жарғылық капиталы, оның ішінде:
501   Жай акциялар
502   Жеңілдік берілген акциялар
561   Есепті жылдың бөлінбеген кірісі (жабылмаған шығын)
562   Өткен жылдардың бөлінбеген кірісі
(жабылмаған шығын)
___________________________________________________________________
Тарату комиссиясының төрағасы ____________ _____________
Бас бухгалтер ____________ _____________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№28-1 қосымша
Ескерту: 28-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден
өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа
енгізіледі) Қаулыларымен.
20___ жылғы»"___" _____________
(есепті күн)
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
тарату балансына активтердің жай-күйі туралы есеп
мың теңгемен
N№
Көрсеткіштер
Баланс-
тық
шоттың
нөмірі
Тарату
процесі-
нің
басында
Тарату балансын жасау күніне
Тарату
процесінің
басындағы
деректер
мен салыс-
тырғандағы
өзгерістер
1
2
3
4
5
6
1
Ақша және ақша
баламалары
2
Орналастырылған
салымдар
3
Бағалы қағаздар,
оның ішінде:
3.1
Саудаға арналған
бағалы қағаздар
3.2
Сату үшін қолда
бар бағалы қағаз-
дар
3.3
өтелгенге дейін
ұсталатын бағалы
қағаздар
4
"кері РЕПО"
операциясы
5
Тазартылған қымбат
металдар
6
Туынды қаржы
құралдары
7
Қайта сақтандыру
активтері:
7.1
Еңбек сіңірілмеген
сыйлықақылар
бойынша қайта сақ-
тандыру активтері
7.2
Болған, бірақ
мәлімделмеген шығ-
ындар бойынша
қайта сақтандыру
активтері
7.3
өмірді сақтандыру
(қайта сақтандыру)
шарттары бойынша
болмаған шығындар
бойынша қайта
сақтандыру актив-
тері
7.4
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
шығындар бойынша
қайта сақтандыру
активтері
7.5
Мәлімделген, бірақ
реттелмеген шығын-
дар бойынша қайта
сақтандыру актив-
тері
7.6
Қосымша резервтер
бойынша қайта сақ-
тандыру активтері
8
Болашақ кезеңдер
шығыстары
9
Салықтық талап ету
10
Мерзімі ұзартылған
салықтық талап ету
11
Басқа активтер
12
Басқа заңды тұлға-
лардың капиталына
инвестициялар
13
Негізгі құрал-
жабдықтар, оның
ішінде:

13.1
строящиеся
(устанавливае-
мые) основные
средства
13.2
земля, здания
и сооружения
13.3
компьютерное
оборудование
13.4
транспортные
средства
13.5
прочие основные
средства
14
Инвестиционное
имущество
15
Долгосрочные
активы, пред-
назначенные для
продажи
16
Нематериальные
активы
Итого активов
Резервы (провизии)
Счет отрицательной
корректировки
Начисленная
амортизация
Председатель
ликвидационной комиссии ________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________ __________
фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ______________________________________ _________
телефон     (фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Приложение 28-2
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Сноска. Приложение 28-2 дополнено постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Отчет
о состоянии обязательств к ликвидационному балансу
(наименование страховой организации)
на "___" _______________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Сим-
волы
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На дату
составления
ликвидаци-
онного
баланса
Изменения
по сравнению
с данными
на начало
ликвида-
ционного
процесса
1
2
3
4
5
6
1
Обязательства
в том числе:
100
1.1.
перед гражданами за
причинение вреда
жизни или здоровью,
путем капитализации
соответствующих
повременных платежей
по основаниям,
не связанным с
ответственностью по
договорам
страхования
101
1.2
по оплате труда с
лицами, работающими
по трудовому
договору,
и по выплате
вознаграждений
по авторским
договорам
102
1.3
перед кредиторами по
заключенным догово-
рам страхования,
связанным с
личностью
застрахованного
103
1.4
перед кредиторами-
физическими лицами
по договорам
имущественного
страхования и другим
видам страхования,
не связанным
с личностью
застрахованного
104
1.5
перед кредиторами
по заключенным
договорам
страхования иным,
чем указано
в строках 1.3, 1.4
105
1.6
перед кредиторами
по обязательствам,
обеспеченным залогом
имущества ликвиди-
руемой страховой
организации в
пределах суммы
обеспечения
106
1.7
по налогам, сборам и
другим обязательным
платежам в бюджет,
а также по возврату
кредитов, выданных
из республиканского
бюджета

13.1
Құрылыс салынып
жатқан (орнатылып
жатқан) негізгі
құрал-жабдықтар
13.2
Жер, үйлер мен
ғимараттар
13.3
Компьютер жабдығы
13.4
Көлік құралдары
13.5
Басқа да негізгі
құрал-жабдықтар
14
Инвестициялық
мүлік
15
Сатуға арналған
ұзақ мерзімді
активтер
16
Материалдық емес
активтер
Жиынтығы активтер
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген аммортизация
Тарату комиссиясының
Төрағасы     __________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы
телефон      _________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№28-2 қосымша
Ескерту: 28-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден
өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа
енгізіледі) Қаулыларымен.
200__ жылғы»"___"» ______________
(есепті күн)
(сақтандыру ұйымының атауы)
тарату балансына міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
мың теңгемен
N№
Көрсеткіштер
Символ-
дар
Тарату
процесі-
нің
алдында
Тарату
балан-
сын
жасау
күніне
Тарату
процесініңбасындағы
деректер
мен салыс-
тырғандағы
өзгерістер
1
2
3
4
5
6
1
Міндеттемелер, оның ішінде:
100
1.1.
Сақтандыру шарттары
бойынша жауапкерші-
лікпен байланысты
емес негіздер бойын-
ша тиісті мерзімдік
төлемдерді капитал-
дандыру арқылы өмір-
іне немесе денсаулы-
ғына зиян келтіргені
үшін азаматтар
алдындағы
101
1.2.
Еңбек шарты бойынша
жұмыс істейтін адам-
дардың еңбегіне ақы
төлеу бойынша және
авторлық шарттар
бойынша сыйақы төлеу
бойынша
102
1.3
кредиторлар алдында-
ғы сақтандырылушының
жеке басына байлан-
ысты жасалған сақ-
тандыру шарттары
бойынша
103
1.4
Мүліктік сақтандыру
және сақтандырылушы-
ның жеке басына бай-
ланысты емес сақтан-
дырудың басқа түрле-
рі бойынша кредитор-
жеке тұлғалар
алдындағы
104
1.5
1.3, 1.4 тармақтарда
аталғандардан басқа
жасалған сақтандыру
шарттары бойынша,
кредиторлар алдында-
ғы
105
1.6
Таратылатын сақтан-
дыру ұйымдарының мү-
ліктік кепілмен қам-
тамасыз ету сомасы
шегінде қамтамасыз
етілген міндеттеме-
лер бойынша креди-
торлар алдындағы
106
1.7
Салықтар, алымдар
және бюджетке төле-
нетін басқа да мін-
детті төлемдер бой-
ынша, сондай-ақ рес-
публикалық бюджеттен
берілген кредиттерді
қайтару бойынша

107
1.8
перед другими
кредиторами в
соответствии с
законодательными
актами Республики
Казахстан
108
1.9
текущая
задолженность
ликвидационного
производства,
в том числе:
109
1.9.1
перед работниками
ликвидационной
комиссии по оплате
труда
109.1
1.9.2
задолженность ликви-
дационной комиссии
перед бюджетом и
внебюджетными
фондами
109.2
1.9.3
прочая текущая
задолженность
ликвидационного
производства
(аренда, комму-
нальные услуги,
государственная
пошлина и другое)
109.3
2.
Страховые выплаты
кредиторам по насту-
пившим страховым
случаям
200
Председатель
ликвидационной комиссии ________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________ __________
фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ______________________________________ _________
телефон     (фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Приложение 28-3
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Сноска. Приложение 28-3 дополнено постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года  N 270 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК).
Отчет
о состоянии обязательств к ликвидационному балансу
(наименование перестраховочной организации)
на "___" _______________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Сим-
волы
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На дату
состав-
ления
ликвида-
ционного
баланса
Изменения
по сравнению
с данными
на начало
ликвида-
ционного
процесса
1
2
3
4
5
6
1
Обязательства
в том числе:
100
1.1.
перед гражданами
за причинение
вреда жизни или
здоровью, путем
капитализации
соответствующих
повременных
платежей по
основаниям, не
связанным с
ответственностью
по договорам
перестрахования
101
1.2
по оплате труда
с лицами, работаю-
щими по трудовому
договору, и по
выплате вознаг-
раждений по ав-
торским договорам
102
1.3
перед цедентами,
возникающие из
договоров по
отрасли "страхо-
вание жизни"
103
1.4
перед цедентами,
возникающие из
договоров по
отрасли "общее
страхование"
104
1.5
перед
кредиторами по
обязательствам,
обеспеченным
залогом
имущества
ликвидируемой
перестраховочной
организации
в пределах суммы
обеспечения
105
1.6
по налогам, сборам
и другим обяза-
тельным платежам в
бюджет, а также
по возврату
кредитов, выданных
из республиканско-
го бюджета

107
1.8
Қазақстан Республи-
касының заңнама
актілеріне сәйкес
басқа да кредиторлар
алдында
108
1.9
Тарату өндірісінің
ағымдағы берешегі,
оның ішінде:
109
1.9.1
тарату комиссиясы
қызметкерлерінің
алдында еңбекақы
төлеу бойынша
109.1
1.9.2
тарату комиссиясының
салық, алым және
бюджетке төленетін
басқа да міндетті
төлемдер бойынша
берешегі
109.2
1.9.3
Тарату өндірісінің
басқа да ағымдағы
берешегі (жалдау,
коммуналдық қызмет,
мемлекеттік баж
салығы және басқа-
лар)
109.3
2.
Кредиторларға орын
алған сақтандыру
жағдайлары бойынша
сақтандыру төлемдері
200
Тарату комиссиясының
Төрағасы     __________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы
телефон      _________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 28 қазандағы N 418
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа
N№28-3 қосымша
Ескерту: 28-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын
және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
басқармасы Төрағасының 2007.12.24.  N 270 (мемлекеттік тіркеуден
өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа
енгізіледі) Қаулыларымен.
200__ жылғы»"___" ______________
(есепті күн)
(қайта сақтандыру ұйымының атауы)
тарату балансына міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
мың теңгемен
N№
Көрсеткіштер
Символ-
дар
Тарату
проце-
сінің
басында
Тарату
балансын
жасау
күніне
Тарату
процесінің
басындағы
деректермен
салыстыр-
ғандағы
өзгерістер
1
2
3
4
5
6
1
Міндеттемелер, оның ішінде:
100
1.1.
Қайта сақтандыру шарт-
ары бойынша жауапкер-
шлікпен байланысты
емес негіздер бойынша
тиісті мерзімдік төл-
емдерді капиталдандыру
арқылы өміріне немесе
денсаулығына зиян кел-
тіргені үшін азаматтар
алдындағы
101
1.2
Еңбек шарты бойынша
жұмыс істейтін адам-
дардың еңбегіне ақы
төлеу бойынша және
авторлық шарттар бой-
ынша сыйақы төлеу
бойынша
102
1.3
"өмірді сақтандыру"
саласы бойынша шарт-
тардан туындайтын
цеденттер алдындағы
103
1.4
"жалпы сақтандыру"
саласы бойынша шарттардан туындайтын
цеденттер алдындағы
104
1.5
Таратылатын қайта сақ-
тандыру ұйымдарының
мүліктік кепілмен қам-
тамасыз ету сомасы ше-
гінде қамтамасыз етіл-
ген міндеттемелер бой-
ынша кредиторлар
алдындағы
105
1.6
Салықтар, алымдар және
бюджетке төленетін
басқа да міндетті тө-
лемдер бойынша, сон-
дай-ақ республикалық
бюджеттен берілген
кредиттерді қайтару
бойынша