О плане приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией
Решение Акима города Алматы от 16 марта 2001 года N 153. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Алматы 25 апреля 2001 г. N 332. Утратило силу решением Акима города Алматы от 7 марта 2006 года N 33
В целях реализации  Постановления  Правительства Республики Казахстан от 02.02.2001 года № 176 "Об утверждении плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", Аким города Алматы
РЕШИЛ:
1. Утвердить план приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в г. Алматы на 2001-2005 годы (приложение № 1).
2. Акимам районов принять аналогичный план.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима города Бижанова А.Х.
Аким города Алматы                               В. Храпунов
Приложение № 1
к решению Акима г. Алматы
N 153 от 16 марта 2001 года
П Л А Н
приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией
в г.Алматы на 2001-2005 годы
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные
исполнители
Финан-
совые
затраты
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1. Сокращение спроса на
наркотические средства и психотропные вещества
1.1.Проводить ежегодные    Информация       Департамент        Нет   2001-
комплексные исследования   Акиму г.Алматы   здравоохранения,         2005
масштабов немедицинского   1 раз в год      отдел                    годы
потребления наркотических                   здравоохранения
средств и психотропных                      и социальной
веществ и уровня их                         защиты аппарата
латентности                                 Акима города,
Главное управление
внутренних дел
1.2.Ввести в учебные планы Совместный       Отделы образования,  Нет Сен-
высших и средних учебных   приказ           науки и культуры,        тябрь
заведений курс по методике Департаментов    здравоохранения          2001
выявления и профилактике   здравоохранения  и социальной             года
наркомании среди учащихся  и образования    защиты аппарата
и студентов                                 Акима г. Алматы,
Департаменты
образования и
здравоохранения
1.3.Организовать на        Информация Акиму Отдел информации   Нет   Посто-
каналах телерадиовещания   г.Алматы 1 раз   аппарата Акима           янно
ежемесячные передачи,      в полугодие      г.Алматы, Алматинское
посвященные проблемам                       городское управление
борьбы с наркоманией                        информации и
общественного согласия,
Главное управление
внутренних дел
1.4.Разработать систему    Решение Акима    Отдел              Нет   Посто-
действенных                г. Алматы        здравоохранения и        янно
профилактических мер по                     социальной защиты
антинаркотической                           аппарата Акима
пропаганде и внедрению                      г.Алматы, Департамент
идеологии здорового образа                  здравоохранения,
жизни                                       Главное управление
внутренних дел,
Акимы районов
1.5.Принять меры по        Решение Акима    Отдел образования,  Нет  Де-
открытию консультационных  г. Алматы        науки и культуры         кабрь
пунктов в школах, лицеях и                  аппарата Акима           2001
колледжах для осуществления                 г. Алматы,               года
анонимных консультаций по                   Департаменты
проблемам, связанным со                     образования и
злоупотреблением наркотиками.               здравоохранения,
Решить вопрос о введении в                  Алматинское
штаты консультационных                      городское финансовое
пунктов единицы психолога или               управление
психотерапевта
1.6.Организовать           Решение Акима    Акимы районов,      Нет  Еже-
общегородское движение     г. Алматы        отдел образования,       годно
школьников и студентов                      науки и культуры         в мае
под девизом "Наркомания -                   аппарата Акима
угроза будущему Казахстана"                 г.Алматы,
Департамент
образования
1.7.Произвести             Приказ           Отдел              10млн. Де-
организационно-кадровое    начальника       здравоохранения    тенге  кабрь
укрепление лабораторий по  Департамента     и социальной       из     2001
освидетельствованию лиц,   здравоохранения  защиты аппарата    средств года
злоупотребляющих                            Акима г.Алматы,    город-
наркотическими средствами                   Департамент        ского
и психотропными веществами                  здравоохранения    бюджета
при городском
наркологическом Центре
медико-социальной коррекции
1.8.Активизировать работу  Совместный план  Акимы районов,      Нет  Посто-
по осуществлению контроля  Главного         Главное управление       янно
в местах массового общения, управления      внутренних дел,
отдыха и проведения досуга внутренних дел,  Департамент
молодежи с целью           Управления       образования и
предотвращения             культуры и       Управление культуры
злоупотребления            Департамента
наркотическими средствами  образования
и психотропными веществами г. Алматы
1.9.Ориентировать работу   Информация Акиму Акимы районов,      Нет  Посто-
КСК (кооператив            г.Алматы 1 раз   отдел жилищно-           янно
собственников квартир) на  в полугодие      коммунального
организацию досуга                          хозяйства аппарата
подростков и молодежи                       Акима г. Алматы
1.10.Проводить мероприятия Информация Акиму Акимы районов,      Нет  Посто-
по выявлению нежилых       г.Алматы 1 раз   Главное управление       янно
помещений, потенциально    в полугодие      внутренних дел,
пригодных для потребления                   районные
наркотиков с принятием мер                  ассоциации КСК
по поставке их на учет
1.11.Обеспечить проведение По специальному  Акимы районов,      Нет  Июль-
мероприятий по выявлению   плану Главного   Главное управление       ок-
и уничтожению незаконных   управления       внутренних дел           тябрь
посевов и зарослей         внутренних дел   г. Алматы                2001-
дикорастущей конопли                                                 2005
годы

Нашақорлықпен күрес шараларының жоспары туралы
Алматы қаласы Әкімінің шешімі 2001 жылғы 16 наурыздағы N 153 Алматы қалалық Әділет басқармасында 2001 жылғы 25 сәуірде N 332 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 33 шешімімен
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 02.02. "Қазақстан Республикасындағы нашақорлықпен күрес шараларының 2001-2005 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы" N 176   P010176_   Қаулысын жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласының Әкiмi
шешім қабылдады:
1. Алматы қаласында нашақорлықпен күрес шараларының 2001-2005
жылдарға арналған жоспары (N 1 қосымша) бекiтiлсiн.
2. Аудандардың әкiмдерi нақ осындай жоспар қабылдасын.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау қала Әкiмiнiң орынбасары
А.Қ.Бижановқа жүктелсiн.
Алматы қаласының
Әкiмi
Алматы қаласы Әкiмiнiң
2001 жылғы 16 наурыздағы
N 153 шешiмiне
N 1 қосымша
Алматы қаласындағы нашақорлықпен күрес шараларының
2001-2005 жылдарға арналған
Ж О С П А Р Ы
--------------------------------------------------------------------------
Шаралар       !Аяқтауының !   Орындалуына   !Қаржыландыру!Орындалу
!түрi       !   жауаптылар    !көзi        !мерзiмi
--------------------------------------------------------------------------
1          !     2     !        3        !      4     !    5
--------------------------------------------------------------------------
1. Есiрткiлерге, жүйкеге әсер ететiн заттарға
сұранысты азайту
1.1. Есiрткiлердiң,   Алматы      Денсаулық сақтау     Жоқ         2001-
жүйкеге әсер ететiн   қаласының   департаментi,                    2005
заттардың медициналық Әкiмiне     қала Әкiмi                       жылдар
емес мақсатта         ақпарат.    аппаратының
қолданылуының         Жылына      денсаулық
масштабтарына жыл     1 рет       сақтау,
сайынғы кешендi                   әлеуметтiк
зерттеу және оның                 қорғау бөлiмi,
деңгейiн анықтау                  Алматы қ.
Iшкi iстер
бас басқармасы
1.2. Жоғарғы және     Денсаулық   Бiлiм, ғылым         Жоқ        2001
орта арнаулы оқу      сақтау      және мәдениет,                  жылдың
орындарының оқу       және бiлiм  денсаулық                      қыркүйегi
жоспарларына          департамент-сақтау,
студенттер, оқушылар  терiнiң     әлеуметтiк
арасында нашақорлықты бiрлескен   қорғау бөлiмдерi,
анықтаудың және оның  бұйрығы     Денсаулық
алдын алудың                      сақтау және
әдiстемесi бойынша                Бiлiм
курс енгiзу                       департаменттерi
1.3. Телевизия және   Алматы      Алматы қаласы        Жоқ        Тұрақты
радио арналарында     қаласының   Әкiмi аппаратының
нашақорлықпен күрес   Әкiмiне     ақпарат бөлiмi,
проблемаларына        ақпарат.    Алматы қалалық
арналған хабарлар     Жартыжыл-   ақпарат және
ұйымдастыру           дықта       қоғамдық келiсiм
1 рет       басқармасы,
Алматы қ. Iшкi
iстер бас
басқармасы
1.4. Нашақорлыққа     Алматы      Қала Әкiмi           Жоқ        Тұрақты
қарсы насихат және    қаласы      аппаратының
салауатты өмiр салты  Әкiмiнiң    денсаулық сақтау,
идеологиясын енгiзу   шешiмi      әлеуметтiк
бойынша пәрмендi                  қорғау бөлiмi,
алдын алу шараларының             Денсаулық сақтау
бағдарламасын әзiрлеу             департаментi,
және бекiту                       Алматы қ. Iшкi
iстер бас
басқармасы
1.5. Есiрткiлердi      Алматы     Алматы қаласы        Жоқ       2001
қолдануына байланысты  қаласы     Әкiмi аппаратының              жылдың
проблемалар бойынша    Әкiмiнiң   бiлiм, ғылым және             желтоқсан
анонимдiк              шешiмi     мәдениет бөлiмi,
консультациялар беру              Бiлiм және
үшiн мектептерде,                 Денсаулық сақтау
лицейлерде және                   департаменттерi,
колледждерде                      Алматы қалалық
консультациялық                   қаржы басқармасы
пункттер ашу шараларын
қолдану.
Консультациялық
пункттердiң штаттарына
психолог немесе
психотерапевт
қызметтерiн енгiзу
мәселелерiн шешу
1.6. "Нашақорлық -    Алматы     Аудандардың әкiмдерi, Жоқ      2001
Қазақстан болашағына  қаласы     Алматы қаласы Әкiмi            жылдың
төнген қауiп"         Әкiмiнiң   аппаратының бiлiм,             мамыры,
девизiмен мектеп      шешiмi     ғылым және мәдениет            тұрақты
оқушылары мен                    бөлiмi, Бiлiм
студенттердiң                    департаментi
жалпықалалық
қозғалысын
ұйымдастыру
1.7. Қалалық         Денсаулық    Алматы қаласы     Қала         2001
наркологиялық        сақтау       Әкiмi аппаратының бюджетiнiң   жылдың
Медициналық-         департаментi денсаулық сақтау  қаражатынан  шiлдесi
әлеуметтiк түзету    бастығының   және әлеуметтiк   10 млн.теңге
орталығының жанындағы бұйрығы     қорғау бөлiмi,
есiрткiлердi және                 Денсаулық сақтау
жүйкеге әсер ететiн               департаментi
заттарды қолданатын
адамдарды тексеретiн
зертханаларды ұйымдық
-кадрлық және
материалдық-техникалық
нығайту
1.8. Есiрткiлердi,    Алматы қ.     Аудандардың әкiмдерi, Жоқ   Тұрақты
жүйкеге әсер ететiн   Iшкi iстер    Алматы қ. Iшкi
заттарды қолдануының  бас           iстер бас басқармасы,
алдын алу мақсатында  басқармасының,Бiлiм департаментi,
жастардың көп         Мәдениет      Мәдениет басқармасы
жиналатын және        басқармасының
демалатын орындарын   және Бiлiм
бақылау жұмысын       департаментiнiң
жандандыру            бiрлескен
жоспары
1.9. ПИК-нiң          Алматы      Аудандардың әкiмдерi, -        Тұрақты
(пәтерлер иелерiнiң   қаласының   Алматы қаласы Әкiмi
кооперативi) жұмысын  Әкiмiне     аппаратының тұрғын
жасөспiрiмдер мен     ақпарат.    үй-коммуналдық
жастардың бос         Жартыжыл-   шаруашылығы бөлiмi
уақыттарын тиiмдi     дықта
өткiзудi              1 рет
ұйымдастыруын
бағдарлау
1.10. Есiрткiлердi    Алматы     Аудандардың әкiмдерi, -          Тұрақты
қолдануға жарамды,    қаласының  Алматы қ. Iшкi
тұруға арналмаған     Әкiмiне    iстер бас
үй-жайларды анықтау   ақпарат.   басқармасы,
шараларын жүргiзiп,   Жартыжыл-  ПИК-нiң аудандық
оларды есепке қою     дықта      қауымдастығы
1 рет
1.11. Есiрткiлiк      Алматы қ.  Аудандардың          -         2001-
дақылдар заңсыз       Iшкi       әкiмдерi,                      2005
өсiрiлген жерлердi    iстер бас  Алматы қ.                    жылдардың
және жабайы өскен     басқарма-  Iшкi iстер бас                 шiлде-
есiрткiлiк дақылдарды сының      басқармасы                     қазаны
анықтау шараларын     жоспары
өткiзу                бойынша

2. Лечение и социальная реабилитация лиц,
злоупотребляющих наркотическими средствами
и психотропными веществами
2.1.Создать стационарное   Приказ начальника Департамент       19.4  Де-
отделение на 20 коек для   Департамента      здравоохранения,  млн.  кабрь
лечения несовершеннолетних здравоохранения   отдел             тенге 2001
и реабилитационный Центр                     здравоохранения   из    года
для наркологических больных,                 и социальной      средств
прошедших курс лечения                       защиты аппарата   город-
Акима г. Алматы   ского
бюджета
2.2.Оказывать              Информация Акиму  Акимы районов,     Нет  Посто-
всяческое содействие       г. Алматы 1 раз   Департамент             янно
негосударственным          в полугодие       здравоохранения
медицинским организациям в
их работе по лечению и
реабилитации лиц,
злоупотребляющих
наркотическими средствами
и психотропными веществами
__________________________________________________________________________
Секретарь коллегии                 К.Тажиева

2. Есiрткiлердi және жүйкеге әсер ететiн заттарды
қолданатын адамдарды емдеу және әлеуметтiк сауықтыру
2.1. Жасөспiрiмдердi  Денсаулық    Алматы қаласы      Қалалық   2001
емдеуге арналған      сақтау       Әкiмi              бюджеттiң жылдың
20 төсектiк тұрақты   департаментi аппаратының        қаражаты  желтоқсаны
бөлiмше және емдеу    бастығының   денсаулық сақтау   есебiнен
курсынан өткен,       бұйрығы      және әлеуметтiк    19,4 млн.
наркологиялық                      қорғау бөлiмi,     теңге
сырқаттарға арналған               Денсаулық сақтау
100 төсектiк Сауықтыру             департаментi
орталығын ашу
2.2. Мемлекеттк емес   Алматы    Аудандардың әкiмдерi, -         Тұрақты
медициналық ұйымдардың қаласының Денсаулық сақтау
есiрткiлердi, жүйкеге  Әкiмiне   департаментi
әсер ететiн заттарды   ақпарат.
қолданатын адамдарды   Жартыжыл-
емдеуiне жәрдемдесу    дықта
1 рет
--------------------------------------------------------------------------
Алқа хатшысы