О внесении изменений и дополнений в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях"
Приказ Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2002 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2002 года № 1793. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 августа 2010 года № 395
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 04.08.2010 № 395 (вводится в действие с 01.01.2013).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года Z010261_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе" приказываю:
1. Внести в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 V980489_ "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях, утвержденной указанным Приказом:
по всему тексту Инструкции слова "сметы расходов", "смет расходов", "сметам расходов" и слова "сметы", "смет", "сметам", "сметами" (исключая пункты 1, 2, 10 абзац пятый, 131, 202) заменить словами "плана финансирования" соответственно числу и падежу заменяемых слов;
в пункте 7 слово "сметами" заменить словами "детальными планами финансирования, за исключением государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета и обслуживаемых в территориальных органах казначейства, работающих в государственной информационной системе "Баск-М" (далее система "Баск-М"), которые в период функционирования системы "Баск-М" расходы производят по шифрам Справочника бюджетной классификации, используемым в системе "Баск-М" (далее шифрам Справочника бюджетной классификации), предусмотренным детальными планами финансирования.";
в абзаце третьем пунктов 114, 124, 194 после слова "классификации" дополнить словами ", за исключением государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживаемых в территориальных органах казначейства и работающих в системе "Баск-М", в которых в период функционирования системы "Баск-М" данный учет ведется по шифрам Справочника бюджетной классификации.";

"Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 18 ақпандағы N 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1793. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 4 тамыздағы № 395 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.08.04 № 395 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Z010261_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 V980489_ бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Мемлекеттiк мекемелердегi бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулықта:
Нұсқаулықтың бүкiл мәтiнi бойынша "шығыстар сметасы", "шығыстар сметасын", "шығыстар сметасының" деген сөздер "қаржыландыру жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын және "сметалар", "сметаларды", "сметаларға", "сметалармен" деген сөздер (1, 2, 10-тармақтарды, бесiншi абзацты, 131, 202-тармақтарды қоспағанда) ауыстырылатын сөздердiң септеулерi мен жекеше және көпше түрлерiне тиiсiнше "қаржыландыру жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "сметаларда" деген сөз ", республикалық бюджеттен қаржыландырылатын және қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсететiн, "Баск-М" жүйесiнiң жұмыс iстеу кезеңiнде шығыстарды қаржыландырудың егжей-тегжейлi жоспарларында көзделген "Баск-М" жүйесiнде пайдаланылатын Бюджеттiк сыныптама анықтамалықтарының шифрлары (бұдан әрi - Бюджеттiк сыныптама анықтамалықтарының шифрлары) бойынша жүргiзiлетiн "Баск-М" мемлекеттiк ақпарат жүйесiнде (бұдан әрi - Баск-М жүйесi) жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердi қоспағанда, қаржыландырудың егжей-тегжейлi жоспарларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
114, 124, 194-тармақтардың үшiншi абзацындағы "Шығыстардың сметаларын" деген сөздердiң алдынан "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн және "Баск-М" жүйесiнің жұмыс iстеу кезеңiнде осы есеп Бюджеттiк сыныптама анықтамалығының шифрлары бойынша жүргiзiлетiн "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердi қоспағанда,";

в абзаце десятом пункта 115 и в абзаце четвертом пункта 132-1 после
слов "кодами бюджетной классификации" дополнить словами "(шифрами
Справочника бюджетной классификации)";
в пункте 147 слова "сметных назначений" заменить словами "плановых назначений".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель

115-тармақтың оныншы абзацындағы және 132-1-тармақтың төртiншi
абзацындағы "бюджеттiк сыныптаманың кодтарымен" деген сөздерден кейiн
"(Бюджеттiк сыныптама анықтамалығының шифрларымен)" деген сөздермен
толықтырылсын;
147-тармақтағы "сметалық тағайындау" деген сөздер "жоспарлы
тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төрайым
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.