О внесении изменения и дополнений в Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 февраля 2002 года N 31-п "Об утверждении Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи" (зарегистрированный 28 февраля 2002 г. N 1782)
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 апреля 2002 года N 78-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2002 года N 1821. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года N 237-п
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.07.2009 N 237-п.
В целях совершенствования подходов в вопросах по определению доходов населения по реализации Закона Республики Казахстан Z010246_ "О государственной адресной социальной помощи" приказываю:
1. Внести в Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 февраля 2002 года N 31-п V021782_ "Об утверждении Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи" следующие изменение и дополнения:
В Правила определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи, утвержденные указанным Приказом:
в пункте 5 перед словами "приложение 1" дополнить словом "типовое";
в пункте 6:
перед словами "приложения 2-7" дополнить словом "типовые";
после слов "приложения 2-7" дополнить словами "с учетом особенностей региона и корректировкой средних показателей на основании данных соответствующего местного исполнительного органа";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"Для расчета дохода используются среднегодовые цены предыдущего года сложившиеся в областях на продукцию растениеводства и животноводства, указанную в типовых приложениях 2-7, представляемые областными органами по статистике в областные (г.г. Астаны и Алматы) уполномоченные органы по труду, занятости и социальной защиты населения.
Представленные цены могут корректироваться с учетом особенностей регионов и направляться районным (городским) уполномоченным органам, осуществляющим назначение адресной социальной помощи.";
в пункте 9 перед словами "приложение 8" дополнить словом "типовое"; дополнить пунктом 9-1 следующего содержания: "9-1. Уполномоченные органы, осуществляющие назначение адресной социальной помощи, согласно заключению участковых комиссий в случае умышленно представленных заявителем сведений с ухудшением материального положения лица (семьи), вправе пересмотреть размер среднедушевого дохода семьи.". 2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. Министр Согласован: Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 11 апреля 2002 г. _________________________________________________________________ (Специалисты: Пучкова О.Я., Петрова Г.В.)

Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау Министрiнiң "Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын, анықтаудың Ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 13 ақпандағы N 31-ө Бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы (2002 ж. 28 ақпанда N 1782 тiркелген)
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 11 сәуірдегі N 78-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 12 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1821. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі N 237-ө Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009.07.28 N 237-ө бұйрығымен.
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Z010246_ Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру үшiн халықтың табысын анықтау мәселелерiндегi тәсiлдердi жетiлдiру мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау Министрiнiң 2002 жылғы 13 ақпандағы N 31-ө V021782_ бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың Ережесiне:
5-тармақта "1-қосымша" деген сөздердегi "қосымша" деген сөздiң алдынан "үлгілiк"деген сөзбен толықтырылсын;
6-тармақта:
"2-7 қосымшалар" деген сөздердегi "қосымшалар" деген сөздiң алдынан "үлгiлiк" деген сөзбен толықтырылсын;
"құны" деген сөзден кейiн "аймақтардың ерекшелiктерi және тиiстi жергiлiктi атқару органы мәлiметтерiнiң негiзiнде орташа көрсеткiштерге енгiзiлетiн түзетулер ескерiле отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Табысты есептеу үшiн облыстық (Астана және Алматы қалаларының) еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органдарына статистика жөнiндегi облыстық органдар ұсынатын 2-7 үлгiлiк қосымшаларында көрсетiлген өнiмдерге облыстарда өткен жылы қалыптасқан орташа жылдық бағалар пайдаланылады.
Ұсынылған бағалар аймақтардың ерекшелiктерi ескерiле отырып түзетiлуi және атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындауды жүзеге асырушы аудандық (қалалық) уәкiлеттi органдарға жiберiлуi мүмкiн.".
9-тармақта "8-қосымша" деген сөздердегi "қосымша" деген сөздiң алдынан "үлгiлiк"деген сөзбен толықтырылсын; мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын: "Учаскелiк комиссиялардың қорытындысына сәйкес адамның (отбасының) материалдық жағдайын төмендеткен мәлiметтердi өтiнiш берушi әдейi ұсынған жағдайда, атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындауды жүзеге асырушы уәкiлеттi органдар отбасының жан басына шаққандағы орташа табысының мөлшерiн қайта қарауы мүмкiн.". 2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi. Министр Келісілді: Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары 2002 жыл 11 сәуір Мамандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.