Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности для работников государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2002 года N 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 мая 2002 года N 1845. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2008 года N 438
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 15.07.2008 N 438
Извлечение из приказа
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 15.07.2008 N 438 " О признании утратившим
силу приказа Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан 27 марта 2002 года № 92"
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий» и пунктом 1-1 статьи 27 Закона Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2002 года № 92 «Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности для работников государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими».
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр                                    А. Куришбаев
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 P020041_ "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими" и в целях единого подхода при исчислении стажа работников государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления стажа работы по специальности для работников государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими. 2. Департаменту правовой и организационной работы в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа. 3. Настоящий приказ вводится в действие с момента государственной регистрации и распространяется на трудовые отношения, возникшие с 1 января 2002 года. И.о. Министра "Согласовано" Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан 12.04.2002 г. Утверждены Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2002 года N 92
ПРАВИЛА
исчисления стажа работы по специальности для работников
государственных учреждений Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеудің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2002 жылғы 27 наурыздағы N 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 7 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1845. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 15 шілдедегі N 438 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.07.15 N 438 бұйрығымен .
------------------ Бұйрықтан үзінді -------------------
"Азаматты қ қ ызметшілерге, мемлекеттік бюджет қ аражаты есебінен ұсталатын ұ йымдарды ң қ ызметкерлеріне, қ азыналы қ к ә сіпорындарды ң қызметкерлеріне еѕ бека қ ы т ө леу ж ү йесі туралы" Қ аза қ стан Республикасы Ү кіметіні ң 2007 жыл ғ ы 29 желто қ санда ғ ы № 1400 қ аулысына ж ә не "Нормативтік құқ ы қ ты қ актілер туралы" Қ аза қ стан Республикасы За ң ыны ң 27-бабыны ң 1-1-тарма ғ ына с ә йкес Б Ұ ЙЫРАМЫН:
1. "Қаза қ стан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекемелеріні ң мемлекеттік қ ызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріні ң маманды ғ ы бойынша жұмыс стажын есептеуді ң ережесін бекіту туралы" Қ аза қ стан Республикасы Ауыл шаруашылығы министріні ң 2002 жылғы 27 наурызда ғ ы N 92 б ұ йрығыны ң күші жойылды деп танылсын.
2. Осы б ұ йры қ қ ол қ ойылған к ү нінен бастап қ олданыс қ а енгізіледі.
Министр                                    А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 P020041_ қаулысын іске асыру және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлерінің стажын есептеу кезінде бірыңғай тәсілді қолдану мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеудің ережесі бекітілсін. 2. Құқық және ұйымдастыру департаменті заңда белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін. 3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген сәттен бастап күшіне енгізіледі және 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған еңбек қатынастарына қолданылады. Министрдің міндеттерін атқарушы "Келісілген" Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігі 17.04.2002 ж.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің 2002 жылғы 27 наурыздағы N 92 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметшілер болып
табылмайтын қызметкерлерінің мамандығы бойынша
жұмыс стажын есептеудің
ЕРЕЖЕСІ

1. Настоящие Правила регулируют порядок и условия исчисления стажа работы по специальности работников государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими.
2. В стаж работы по специальности засчитывается все время работы по той же специальности в государственных учреждениях Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и других организациях независимо от организационно-правовой формы собственности, а также включается время:
1) пребывания на государственной службе по той же специальности;
2) прохождения действительной военной службы, а также выполнения интернационального долга, в том числе нахождения военнослужащих в плену, при наличии соответствующего документа, лицами офицерского состава, прапорщиками, мичманами, военнослужащими сверхсрочной службы в Вооруженных Силах, внутренних, пограничных войсках, органах управления и частях гражданской обороны Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в системе органов Комитета национальной безопасности СССР, в Службе охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии Республики Казахстан, кроме лиц, уволенных со службы по отрицательным мотивам;
3) отпуска по беременности и родам, а также время дополнительного отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком, предоставленного в соответствии с законодательством;
4) время осуществления полномочий депутата Парламента Республики Казахстан, депутата маслихата;
5) работы за границей, если перед направлением за границу работник работал по специальности в государственных учреждениях и в течение двух месяцев со дня возвращения из-за границы, не считая времени переезда, поступил на работу в государственное учреждение;
6) вынужденного прогула при незаконном увольнении и последующем восстановлении на работе;
7) обучения по направлению государственных учреждений на курсах по подготовке, переподготовке и повышения квалификации кадров с отрывом от работы;
8) научной работы в организациях по профилю специальности;
9) работы на должностях по идентичным специальностям независимо от сферы деятельности, в которой протекала его трудовая деятельность.
3. Стаж работы по специальности, засчитываемый в соответствии с настоящими Правилами, учитывается в календарном исчислении.
4. Работникам, у которых в течение календарного месяца возникло право на повышение должностного оклада, исчисление должностного оклада с учетом стажа осуществляется со дня возникновения такого права.
5. Стаж работы по специальности и идентичность специальностей определяется комиссией государственного учреждения по установлению трудового стажа, состав которой утверждается руководителем соответствующего государственного учреждения.

1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеудің тәртібі мен шартын реттейді.
2. Мамандығы бойынша жұмыс стажына Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекемелерінде және меншіктің құқықтық-ұйымдастыру нысанына қарамастан басқа ұйымдарда, сондай-ақ:
1) сол мамандық бойынша мемлекеттік қызметте болған уақыт;
2) теріс себептермен қызметтен шығарылған адамдардан басқа, офицерлік құрамдағы адамдардың, прапорщиктердің, мичмандардың, мерзімнен тыс қызметтегі әскери қызметшілердің Қарулы Күштерде, Ішкі, шекара әскерлерінде, Қазақстан Республикасы мен бұрынғы КСР Одағының азаматтық қорғаныс басқармасы органдары мен бөлімшелерінде, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен КСРО Мемлекеттік қауіпсіздік комитеті органдары жүйесінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінде және Қазақстан Республикасының ұланында міндетті әскери қызмет өткерген, сондай-ақ интернационалдық борышын орындаған, соның ішінде әскери комиссариаттың анықтамасы болғанда әскери қызметшінің тұтқында болған уақыты;
3) жүктілігі және босануы бойынша демалыс, сондай-ақ заңнамаға сәйкес берілген баланы күту жөнінде жалақысы сақталмайтын қосымша демалыс уақыты;
4) Қазақстан Республикасы парламенті депутатының, маслихат депутатының өкілеттіктерін жүзеге асырған уақыты;
5) егер қызметкер шетелге кетер алдында мамандығы бойынша мемлекеттік мекемелерде жұмыс істесе және жолға кеткен уақытын есептемегенде шетелден қайтып келген күнінен бастап екі ай ішінде мемлекеттік мекемеге жұмысқа орналасса, шетелде жұмыс істеген уақыты;
6) жұмыстан заңсыз босатылып, кейіннен жұмысқа қайта орналастырылғанда еріксіз жұмыста болмаған уақыты;
7) мемлекеттік мекеменің жолдамасы бойынша кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында жұмыстан қол үзіп оқыған уақыты;
8) ұйымдарда мамандық бейіні бойынша ғылыми жұмыс істеген уақыты;
9) өзінің еңбек қызметі өткен қызмет саласына қарамастан мамандығына ұқсас лауазымдарда жұмыс істеген уақыты енеді.
3. Осы Ережеге сәйкес есептелетін мамандығы бойынша жұмыс стажы күнтізбелік есептеу бойынша есепке алынады.
4. Күнтізбелік ай ішінде лауазымдық жалақысын арттыру құқығы пайда болған қызметкерлерге лауазымдық жалақы осындай құқық пайда болған күннен бастап еңбек стажы ескеріле отырып есептеледі.
5. Мамандығы бойынша жұмыс стажын және мамандықтардың сәйкестігін мемлекеттік мекеменің еңбек стажын белгілеу жөніндегі комиссиясы айқындайды, оның құрамын тиісті мемлекеттік мекеменің басшысы бекітеді.

6. Решение комиссии об установлении стажа работы по специальности оформляется протоколом. Выписки из решения делаются в двух экземплярах и передаются: один экземпляр - в кадровую службу, второй - в бухгалтерию.
7. Документами, подтверждающими трудовую деятельность работника, для определения стажа работы по специальности являются трудовая книжка (при ее наличии) или индивидуальный трудовой договор, либо выписки их приказов о приеме и увольнении.
(Специалисты: Пучкова О.Я., Петрова Г.В.)

6. Комиссияның мамандығы бойынша жұмыс стажын белгілеу туралы шешімі хаттамамен ресімделеді. Шешімнің көшірмесі екі данада жасалады, бір нұсқасы - кадр бөліміне, екіншісі бухгалтерияға беріледі. 7. Еңбек кітапшасы (ол болған ретте) немесе жеке еңбек шарты не жұмысқа қабылдау және жұмыстан шығару туралы бұйрықтан үзінді қызметкердің мамандығы бойынша жұмыс стажын анықтау үшін еңбек қызметін растайтын құжаттар болып табылады. Мамандар: Омарбекова А.Т. Қасымбеков Б.А.