Об утверждении Правил проведения размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг, эмитируемых Министерством финансов Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 мая 2002 года N 171. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2002 года N 1896. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 37
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2011 № 37.
В целях совершенствования нормативной правовой базы по размещению и погашению государственных ценных бумаг, эмитируемых Министерством финансов Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг, эмитируемых Министерством финансов Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 396 "Об утверждении Правил первичного размещения государственных ценных бумаг, эмитируемых Министерством финансов Республики Казахстан".
4. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня Республики Казахстан;
3) совместно с Управлением международных отношений и связей с общественностью (Мартюшев Ю.А.) довести настоящее постановление до сведения профессиональных участников рынка ценных бумаг посредством публикации настоящего постановления в официальных изданиях "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысында" и "Вестнике Национального Банка Республики Казахстан" на государственном и русском языках.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
Согласовано
Министерство финансов
Республики Казахстан
________________2002 года
Утверждены
Постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
проведения размещения,
выплаты вознаграждения и
погашения государственных
ценных бумаг, эмитируемых
Министерством финансов
Республики Казахстан"
от 13 мая 2002 года N 171
Правила
проведения размещения, выплаты вознаграждения и
погашения государственных ценных бумаг, эмитируемых
Министерством финансов Республики Казахстан
Настоящие Правила определяют порядок проведения размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг, эмитируемых Министерством финансов Республики Казахстан на внутреннем рынке (далее - государственные ценные бумаги) в целях неинфляционного финансирования дефицита республиканского бюджета.

Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі эмиссиялайтын мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 13 мамырдағы N 171. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 27 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1896. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 37 қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкінің 2011.04.29 № 37 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі эмиссиялайтын мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру және өтеу жөніндегі нормативтік құқықтық базаны жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі эмиссиялайтын мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі эмиссиялайтын мемлекеттік бағалы қағаздарды бастапқы орналастыру ережесін бекіту туралы" 1997 жылғы 14 қарашадағы N 396 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Монетарлық операциялар департаменті (Әлжанов Б.А.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің филиалдарына және Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне жіберсін;
3) Халықаралық қатынас және жұртшылықпен байланыс басқармасымен (Мартюшев Ю.А.) бірлесіп осы қаулыны "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Республики Казахстан" ресми басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялау арқылы бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларына жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З. Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2002 жылғы ______________
"Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі эмиссиялайтын
мемлекеттік бағалы қағаздарды
орналастыру, сыйақы төлеу және
өтеу ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 13 мамырдағы
N 171 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
эмиссиялайтын мемлекеттік бағалы қағаздарды
орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу
ЕРЕЖЕСІ
Осы Ереже республикалық бюджет тапшылығын инфляцияға ұшыратпай қаржыландыру мақсатында ішкі рынокта Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі эмиссиялайтын мемлекеттік бағалы қағаздарды (бұдан әрі - мемлекеттік бағалы қағаздар) орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу тәртібін белгілейді.

Глава 1. Общие положения
1. Понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) Первичный дилер - юридическое лицо, обладающее действующей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя, и заключившее с Министерством финансов Республики Казахстан (далее - эмитент) договор на выполнение функций Первичного дилера (далее - договор) на рынке государственных ценных бумаг;
2) Генеральный финансовый агент - юридическое лицо от имени и по поручению эмитента, осуществляющее размещение и обслуживание государственных ценных бумаг;
3) Финансовый агент - Первичный дилер, осуществляющий размещение и обслуживание государственных ценных бумаг среди инвесторов путем проведения подписки, на основании заключенного с Генеральным финансовым агентом агентского соглашения о размещении и обслуживании государственных ценных бумаг (далее - агентское соглашение);
4) Цена отсечения - определяемая эмитентом минимальная цена, на которой заканчивается удовлетворение заявок;
5) Средневзвешенная цена - средняя цена, взвешенная к общему объему государственных ценных бумаг, сложившемуся по цене отсечения;
6) Ставка отсечения - определяемая эмитентом годовая ставка вознаграждения, по которой удовлетворяются заявки;
7) Аукцион - размещение:
дисконтных государственных ценных бумаг соответствующего выпуска по дисконтированным ценам, указанным в заявках, начиная с наибольшей цены и заканчивая на цене отсечения (удовлетворение множественности цен);
купонных государственных ценных бумаг соответствующего выпуска по ставке отсечения. При этом заявки со ставками вознаграждения ниже, чем ставка отсечения, удовлетворяются также по ставке отсечения (удовлетворение по единому ценовому условию);
8) Доразмещение - размещение дополнительного объема:
дисконтных государственных ценных бумаг соответствующего выпуска по средневзвешенной цене, сложившейся на аукционе данного выпуска;
купонных государственных ценных бумаг соответствующего выпуска по ставке отсечения, сложившейся на аукционе данного выпуска;
9) Повторное открытие - размещение дополнительного объема купонных государственных ценных бумаг выпуска, находящегося в обращении, через определенное эмитентом время с годовой ставкой вознаграждения и с датой погашения, установленной на аукционе данного выпуска, по ценам, указанным в заявках, начиная с наибольшей цены и заканчивая на цене отсечения;
10) Подписка - размещение государственных ценных бумаг, в процессе которого используются установленные эмитентом ставки вознаграждения по каждому виду размещаемых государственных ценных бумаг и принимаются заявки на их приобретение от финансовых агентов с целью размещения их среди инвесторов;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылатын ұғымдар:
1) Бастапқы дилер - нақтылы ұстаушы ретінде клиенттердің есепшоттарын жүргізу құқығымен бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға қолданылып жүрген лицензияны иеленген және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен (бұдан әрі - эмитент) мемлекеттік бағалы қағаздар рыногында Бастапқы дилер функцияларын орындауға шарт жасаған (бұдан әрі - шарт) заңды тұлға;
2) Бас қаржы агенті - эмитенттің атынан және тапсырмасы бойынша мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыруды және қызмет көрсетуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) Қаржы агенті - Бас қаржы агентімен жасаған мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру және қызмет көрсету туралы агенттік келісім (бұдан әрі - агенттік келісім) негізінде мемлекеттік бағалы қағаздарды инвесторлар арасында жазылу арқылы орналастыруды және қызмет көрсетуді жүзеге асыратын Бастапқы дилер;
4) Кесімді баға - эмитент белгілеген, өтініштерді қанағаттандыру аяқталатын ең төменгі баға;
5) Орташа баға - мемлекеттік бағалы қағаздардың жалпы көлемімен өлшенген, кесімді баға бойынша қалыптасқан орта баға;
6) Кесімді ставка - сыйақының эмитент белгілеген, өтініштер қанағаттандырылатын жылдық ставкасы;
7) Аукцион -:
тиісті шығарылымның дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздарын неғұрлым жоғары бағадан бастап және кесімді бағамен аяқтай отырып өтініштерде көрсетілген дисконтталған бағалар бойынша (бағалардың көп болуын қамтамасыз ету);
тиісті шығарылымның дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздарын кесімді ставка бойынша орналастыру. Мұндайда кесімді ставкадан төмен сыйақы ставкасы бар өтініштер де кесімді ставка бойынша қанағаттандырылады (бірыңғай баға шарты бойынша қанағаттандыру);
8) Қосымша орналастыру -:
тиісті шығарылымның дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздарын осы шығарылымның аукционында қалыптасқан орташа баға бойынша;
тиісті шығарылымның дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздарын осы шығарылымның аукционында қалыптасқан кесімді ставка бойынша қосымша орналастыру;
9) Қайтадан ашу - айналыстағы шығарылымның дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздарының қосымша көлемін эмитент белгілеген уақыттан кейін жылдық сыйақы ставкасымен және осы шығарылымның аукционында белгіленген өтеу күнімен, аса жоғары бағадан бастап және кесімді бағамен аяқтай отырып өтініштерде көрсетілген бағалар бойынша орналастыру;
10) Жазылу - мемлекеттік бағалы қағаздары орналастыру барысында орналастырылатын мемлекеттік бағалы қағаздардың әрбір түрі бойынша эмитент белгіленген сыйақы ставкасы пайдаланылатын және оларды инвесторлардың арасында орналастыру мақсатында қаржы агенттерінен оларды сатып алуға өтініштер қабылданатын орналастыру;

11) Условия выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг - сообщаемые эмитентом Национальному Банку Республики Казахстан (далее - Национальный Банк) условия выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг, содержащие информацию о виде выпускаемых государственных ценных бумаг, объявленном объеме размещения, дате размещения, дате начала обращения, сроке обращения выпускаемых государственных ценных бумаг, установленных ограничениях по приобретению государственных ценных бумаг, дате перечисления денег за государственные ценные бумаги, дате выплат вознаграждения (если предполагается), дате погашения, дате повторного открытия (если предполагается), дате досрочного погашения (если предполагается).
2. Государственные ценные бумаги выпускаются с целью неинфляционного финансирования дефицита республиканского бюджета, размещаются и погашаются в соответствии с условиями выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения и действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Каждый выпуск государственных ценных бумаг имеет национальный идентификационный номер, присваиваемый уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование рынка ценных бумаг, в установленном им порядке, в соответствии с законодательством Республики Казахстан согласно утвержденным эмитентом условиям выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг.
4. Генеральным финансовым агентом эмитента является Национальный Банк в соответствии с заключенным между ними соглашением.
5. Финансовыми агентами эмитента являются Первичные дилеры из числа банков второго уровня.
6. Учет государственных ценных бумаг и прав по ним, а также техническое обслуживание совершаемых с ними сделок, осуществляется по счетам "депо" Первичных дилеров в Закрытом акционерном обществе "Центральный депозитарий ценных бумаг" (далее - Центральный депозитарий) и на индивидуальных субсчетах инвесторов, открытых на счетах "депо" Первичных дилеров.
7. В размещении государственных ценных бумаг принимают участие Первичные дилеры.
8. Инвесторы участвуют в размещении государственных ценных бумаг через Первичных дилеров, в соответствии с установленным последними документооборотом, и в порядке, оговоренном в договоре между инвестором и обслуживающим его Первичным дилером.
9. Размещение государственных ценных бумаг осуществляется путем проведения:
1) аукциона;
2) доразмещения;
3) подписки;
4) повторного открытия.
10. Эмитент самостоятельно определяет долю удовлетворения заявок с неконкурентными предложениями, а также долю удовлетворения заявок Первичных дилеров. Доля ограничения участия инвесторов-нерезидентов определяется Национальным Банком.

11) Мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттары - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі - Ұлттық Банк) эмитент хабарлайтын, мазмұнында шығарылатын мемлекеттік бағалы қағаздардың түрі, жарияланған орналастыру көлемі, орналастыру күні, айналыстың басталу күні, шығарылатын мемлекеттік бағалы қағаздардың айналыс мерзімі, мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алу жөнінде белгіленген шектеулер, мемлекеттік бағалы қағаздар үшін ақша аудару күні, сыйақы төлеу күні (егер жоспарланса), өтеу күні, қайтадан ашу күні (егер жоспарланса), мерзімінен бұрын өтеу күні (егер жоспарланса) туралы ақпарат бар мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттары.
2. Мемлекеттік бағалы қағаздар республикалық бюджет тапшылығын инфляцияға ұшыратпай қаржыландыру мақсатында шығарылады, шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттарына және Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес орналастырылады және өтеледі.
3. Мемлекеттік бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының эмитент бекіткен мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттарына, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бағалы қағаздар рыногын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган өзі белгілеген тәртіппен беретін ұлттық бірегейлендіру нөмірі болады.
4. Эмитент пен Ұлттық Банк арасында жасалған келісімге сәйкес Ұлттық Банк эмитенттің Бас қаржы агенті болып табылады.
5. Екінші деңгейдегі банктердің арасынан Бастапқы дилерлер эмитенттің Қаржы агенттері болып табылады.
6. Мемлекеттік бағалы қағаздарды және олар бойынша құқықтарды есепке алу, сондай-ақ олармен жасалған мәмілелерге техникалық қызмет көрсету Бастапқы дилерлердің "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" жабық акционерлік қоғамындағы (бұдан әрі - Орталық депозитарий) "депо" есепшоттары бойынша және инвесторлардың Бастапқы дилерлердің "депо" есепшоттарында ашылған қосымша жеке есепшоттарында жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыруға Бастапқы дилерлер қатысады.
8. Инвесторлар мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыруға Бастапқы дилерлер арқылы, олар бекіткен құжат айналымына сәйкес және инвестор мен оған қызмет көрсететін Бастапқы дилері арасындағы шартта келісілген тәртіппен қатысады.
9. Мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру:
1) аукцион;
2) қосымша орналастыру;
3) жазылу;
4) қайтадан ашу арқылы жүзеге асырылады.
10. Эмитент бәсекеге түспейтін ұсыныстары бар өтініштерді қанағаттандыру үлесін, сондай-ақ Бастапқы дилерлердің өтініштерін қанағаттандыру үлесін дербес белгілейді. Резидент емес инвесторлардың қатысуларын шектеу үлесін Ұлттық Банк белгілейді.

11. Эмитент вправе удовлетворять заявки Первичных дилеров на приобретение государственных ценных бумаг выше или ниже объявленного объема размещения. При неудовлетворительных ценах (ставках вознаграждения) эмитент вправе объявить размещение несостоявшимся.
12. Повторное открытие (либо досрочное погашение) государственных ценных бумаг осуществляется только для государственных ценных бумаг, в условиях выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения которых была определена дата повторного открытия (либо досрочного погашения), при этом за эмитентом закрепляется право, но не обязательство осуществления повторного открытия (либо досрочного погашения).
13. Информация, связанная с размещением государственных ценных бумаг, передается через определяемую Национальным Банком электронную систему передачи данных.
14. Электронные сообщения, передаваемые по электронной системе передачи данных, шифруются с помощью системы программно-криптографической защиты, используемой Национальным Банком.
15. В случае невозможности по техническим причинам передачи сообщений через электронную систему передачи данных, передача данных сообщений осуществляется на бумажных носителях по формам Приложений 1 и 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок проведения аукциона
16. Условия выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг сообщаются эмитентом Национальному Банку не менее, чем за 5 рабочих дней до выпуска государственных ценных бумаг.
17. Полученные условия выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения государственных ценных бумаг сообщаются Национальным Банком Первичным дилерам и Центральному депозитарию в течение 1 рабочего дня после их получения.
18. В день проведения аукциона, с 9-00 часов до 11-00 часов, Первичные дилеры подают в Национальный Банк заявки на приобретение государственных ценных бумаг с конкурентными и/или неконкурентными предложениями.
19. В заявке с конкурентными предложениями:
для дисконтных государственных ценных бумаг указывается количество приобретаемых государственных ценных бумаг, номинальная стоимость и предполагаемая дисконтированная цена одной государственной ценной бумаги, общий объем покупки по номинальной стоимости и дисконтированной цене;
для купонных государственных ценных бумаг указывается количество приобретаемых государственных ценных бумаг, номинальная стоимость одной государственной ценной бумаги, общий объем покупки по номинальной стоимости, годовая ставка вознаграждения.
20. В заявке с неконкурентными предложениями:
для дисконтных государственных ценных бумаг указывается общее количество государственных ценных бумаг, которое Первичный дилер готов приобрести по средневзвешенной цене, сложившейся на аукционе;
для купонных государственных ценных бумаг указывается общее количество государственных ценных бумаг, которое Первичный дилер готов приобрести по ставке отсечения, сложившейся на аукционе.

11. Эмитент Бастапқы дилерлердің мемлекеттік бағалы қағаздарды жарияланған орналастыру көлемінен жоғары немесе төмен сатып алуға өтініштерін қанағаттандыруға құқылы. Бағалар (сыйақы ставкалары) қанағаттандырылмаған кезде эмитент орналастыруды болмаған деп жариялауға құқылы.
12. Мемлекеттік бағалы қағаздарды қайтадан ашу (не мерзімінен бұрын өтеу) шығару, орналастыру және өтеу шарттарында қайтадан ашу (не мерзімінен бұрын өтеу) күні айқындалған мемлекеттік бағалы қағаздар үшін ғана жүзеге асырылады, мұндайда эмитентке қайтадан ашуды (не мерзімінен бұрын өтеуді) жүзеге асыру құқығы бекітіледі, бірақ міндеттеме емес.
13. Мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыруға байланысты ақпарат Ұлттық Банк белгілеген электрондық мәліметтер беру жүйесі арқылы беріледі.
14. Электрондық мәліметтер беру жүйесі арқылы берілген электрондық хабарлар Ұлттық Банк пайдаланатын бағдарламалық криптографиялық қорғау жүйесінің көмегімен шифрланады.
15. Техникалық себептер бойынша электрондық мәліметтер беру жүйесі арқылы хабарлар беруге мүмкіндік болмаған жағдайда, осы хабарларды беру осы Ереженің 1 және 2 қосымшаларының нысандары бойынша қағаз тасымалдағыштарда жүзеге асырылады.
2-тарау. Аукцион өткізу тәртібі
16. Эмитент мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттарын Ұлттық Банкке мемлекеттік бағалы қағаздар шығарылғанға дейін кемінде 5 жұмыс күні бұрын хабарлайды.
17. Алынған мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттарын Ұлттық Банк Бастапқы дилерлерге және Орталық депозитарийге оларды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде хабарлайды.
18. Бастапқы дилерлер аукцион өткізілетін күні сағат 9-00-дан 11-00-ге дейін Ұлттық Банкке мемлекеттік бағалы қағаздарды бәсекеге түсетін және/немесе бәсекеге түспейтін ұсыныстармен сатып алуға өтініштер береді.
19. Бәсекеге түсетін бар ұсыныстарда:
дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздар үшін сатып алынатын мемлекеттік бағалы қағаздардың саны, нақты құны және бір мемлекеттік бағалы қағаздың дисконтталған бағасы, нақты құны және дисконтталған баға бойынша жалпы сатып алу бағасы көрсетіледі;
купондық мемлекеттік бағалы қағаздар үшін сатып алынатын мемлекеттік бағалы қағаздардың саны, нақты құны және бір мемлекеттік бағалы қағаздың дисконтталған бағасы, нақты құны және дисконтталған баға бойынша жалпы сатып алу бағасы, жылдық сыйақы ставкасы көрсетіледі.
20. Бәсекеге түспейтін ұсыныстарда:
дисконтты мемлекеттік бағалы қағаздар үшін сатып алынатын мемлекеттік бағалы қағаздардың аукционда қалыптасқан орташа алынған баға бойынша Бастапқы дилер сатып алуға даяр жалпы саны көрсетіледі;
купондық мемлекеттік бағалы қағаздар үшін сатып алынатын мемлекеттік бағалы қағаздардың аукционда қалыптасқан кесімді ставка бойынша Бастапқы дилер сатып алуға даяр жалпы саны көрсетіледі.

21. Поступающие заявки принимаются к регистрации подразделением Национального Банка, уполномоченным на проведение операций с государственными ценными бумагами (далее - уполномоченное подразделение) начиная с 9-30 часов до 11-00 часов дня проведения аукциона.
22. Заявки, заполненные с нарушением порядка оформления или не подлежащие расшифровке, не принимаются к регистрации.
23. Уполномоченное подразделение по мере поступления и регистрации заявок обобщает их в сводную ведомость аукциона по форме Приложений 3 и 4 к настоящим Правилам, которая подписывается руководителем уполномоченного подразделения.
24. Не позднее 11-30 часов дня проведения аукциона сводная ведомость аукциона передается эмитенту средствами факсимильной связи для принятия решения о ценовых условиях аукциона, включающих определение цены отсечения (либо ставки отсечения) и соответствующего ей объема государственных ценных бумаг, а также решение о проведении (непроведении) доразмещения.
25. Эмитент, не позднее 14-30 часов дня проведения аукциона, сообщает уполномоченному подразделению ценовые условия аукциона.
26. Эмитент вправе оперативно, в день проведения аукциона изменить объявленные условия выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения в части ограничения приобретения государственных ценных бумаг Первичными дилерами или инвесторами, и удовлетворения заявок с неконкурентными предложениями.
27. Уполномоченное подразделение на основании решения о ценовых условиях аукциона осуществляет размещение государственных ценных бумаг.
28. При проведении аукциона в первую очередь удовлетворяются заявки с неконкурентными предложениями, а затем с конкурентными предложениями, в пределах объявленных условий выпуска, размещения, выплаты вознаграждения и погашения.
29. Не позднее 15-00 часов дня проведения аукциона после получения решения эмитента о ценовых условиях аукциона уполномоченное подразделение выдает Первичным дилерам уведомления об удовлетворенном объеме заявок на аукционе по форме Приложения 2 к настоящим Правилам.
30. Результаты размещения государственных ценных бумаг на аукционе передаются в Центральный депозитарий не позднее 15-00 часов дня проведения аукциона только в случае, если не будет проводиться доразмещение.
31. Оригинал сводной ведомости аукциона передается эмитенту уполномоченным подразделением не позднее трех рабочих дней после проведения аукциона.
32. В случае принятия эмитентом решения о проведении доразмещения, ценовые условия аукциона и условия проведения доразмещения сообщаются эмитентом не позднее 14-00 часов дня проведения аукциона.

21. Келіп түскен өтініштерді Ұлттық Банктің мемлекеттік бағалы қағаздармен операциялар жүргізуге уәкілетті бөлімшесі аукцион өткізілетін күні сағат 9-30-дан 11-00-ге дейін тіркеуге қабылдайды.
22. Ресімдеу тәртібін бұза отырып толтырылған және талданбайтын өтініштер тіркеуге қабылданбайды.
23. Уәкілетті орган өтініштерді келіп түсуіне және тіркелуіне орай Ереженің 3 және 4 қосымшаларындағы нысан бойынша аукционның жиынтық ведомосына жинақтайды, оған уәкілетті бөлімшенің басшысы қол қояды.
24. Аукционның жиынтық ведомосы аукцион өткізілетін күні 11-30-дан кешіктірілмей кесімді бағаны (не кесімді ставканы) белгілеу және мемлекеттік бағалы қағаздардың оған сәйкес келетін көлемі енгізілген аукционның баға шарттары туралы шешім, сондай-ақ қосымша орналастыруды өткізу (өткізбеу) туралы шешім қабылдау үшін факсимилді байланыс құралдарымен эмитентке беріледі.
25. Эмитент аукцион өткізілетін күні 11-30-дан кешіктірмей уәкілетті бөлімшеге аукционның баға шарттарын хабарлайды.
26. Эмитент аукцион өткізілетін күні шұғыл түрде жарияланған шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттарын Бастапқы дилерлердің немесе инвесторлардың мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алуын шектеу және бәсекеге түспейтін ұсыныстар бар өтініштерді қанағаттандыру бойынша өзгертуге құқылы.
27. Уәкілетті бөлімше аукционның баға шарттары туралы шешімі негізінде мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастырады.
28. Аукцион өткізу кезінде жарияланған шығару, орналастыру, сыйақы төлеу және өтеу шарттары шегінде бірінші кезекте бәсекеге түспейтін ұсыныстары бар, одан кейін бәсекеге түсетін ұсыныстары бар өтініштер қанағаттандырылады.
29. Уәкілетті бөлімше аукцион өткізетін күні 15-00 сағаттан кешіктірмей эмитенттің аукционның баға шарттары туралы шешімін алғаннан кейін Бастапқы дилерлерге осы Ереженің 2-қосымшасындағы нысан бойынша аукциондағы өтініштердің қанағаттандырылған көлемі туралы ескертпе береді.
30. Егер қосымша орналастыру жүргізілмеген жағдайда, аукционда мемлекеттік бағалы қағаздар орналастырудың нәтижесі аукцион өткізілетін күні 15-00 сағаттан кешіктірілмей Орталық депозитарийге беріледі.
31. Уәкілетті бөлімше аукционның жиынтық ведомосының түпнұсқасын аукцион өткізілгеннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей эмитентке береді.
32. Эмитент қосымша орналастыру туралы шешім қабылдаған жағдайда эмитент аукционның баға шарттарын және қосымша орналастыру шарттарын аукцион өткізілген күні 14-00 сағаттан кешіктірілмей хабарланады.

Глава 3. Порядок проведения доразмещения
33. Доразмещение государственных ценных бумаг проводится в день проведения аукциона.
34. Национальный Банк сообщает Первичным дилерам условия проведения доразмещения не позднее 14-30 часов. Условия проведения доразмещения включают следующую информацию: национальный идентификационный номер выпуска государственных ценных бумаг, по которому проводится доразмещение, объем доразмещения, средневзвешенная цена (либо ставка отсечения), время окончания приема заявок.
35. Заявки, поступающие на доразмещение, принимаются к регистрации уполномоченным подразделением до времени, указанного в условиях проведения доразмещения.
36. Уполномоченное подразделение по мере поступления и регистрации заявок обобщает их в сводную ведомость доразмещения по форме Приложений 5 и 6 к настоящим Правилам, которая подписывается руководителем уполномоченного подразделения.
37. Сводная ведомость доразмещения передается эмитенту средствами факсимильной связи для принятия решения об объеме доразмещения.
38. Уполномоченное подразделение на основании решения эмитента об объеме доразмещения осуществляет доразмещение государственных ценных бумаг. Приоритетом при удовлетворении заявок на доразмещении служит время их фактического поступления в Национальный Банк.
39. По окончании доразмещения уполномоченное подразделение выдает Первичным дилерам уведомления об удовлетворенном объеме заявок на доразмещении по форме Приложения 2 к настоящим Правилам.
40. После завершения доразмещения государственных ценных бумаг, уполномоченное подразделение передает результаты размещения государственных ценных бумаг на аукционе и на доразмещении Центральному депозитарию не позднее 18-00 часов.
41. Оригинал сводной ведомости доразмещения с соответствующим сопроводительным письмом передается эмитенту уполномоченным подразделением не позднее трех рабочих дней после проведения доразмещения.
42. Уполномоченное подразделение передает эмитенту сведения об объеме размещения государственных ценных бумаг на аукционе и доразмещении, по форме Приложения 7 к настоящим Правилам, не позднее трех рабочих дней после проведения доразмещения.
Глава 4. Порядок проведения повторного открытия
43. Порядок проведения повторного открытия аналогичен порядку проведения аукциона в соответствии с Главой 2 настоящих Правил.
44. В заявке с конкурентными предложениями при повторном открытии указывается количество приобретаемых государственных ценных бумаг, номинальная стоимость одной государственной ценной бумаги, предполагаемая цена приобретения, общий объем покупки по номинальной стоимости, ставка вознаграждения до погашения.

3-тарау. Қосымша орналастыруды жүргізу тәртібі
33. Мемлекеттік бағалы қағаздарды қосымша орналастыру аукцион өткізілген күні жүргізіледі.
34. Ұлттық Банк қосымша орналастыру шарттарын Бастапқы дилерлерге сағат 14-30-дан кешіктірмей хабарлайды. Қосымша орналастыруды жүргізу шарттарына мынадай ақпарат кіреді: қосымша орналастырылатын мемлекеттік бағалы қағаздар шығарылымының ұлттық бірегейлендіру нөмірлері, қосымша орналастыру көлемі, орташа алынған баға (не кесімді ставка), өтініштерді қабылдау уақыты.
35. Уәкілетті бөлімше қосымша орналастыруға келіп түскен өтініштерді тіркеу үшін қосымша орналастыруды жүргізу шарттарында көрсетілген уақытқа дейін қабылдайды.
36. Уәкілетті орган өтініштерді келіп түсуіне және тіркелуіне орай Ереженің 5 және 6 қосымшаларындағы нысан бойынша қосымша орналастырудың жиынтық ведомосына жинақтайды, оған уәкілетті бөлімшенің басшысы қол қояды.
37. Қосымша орналастырудың жиынтық ведомосы қосымша орналастырудың көлемі туралы шешім қабылдау үшін факсимилді байланыс құралдарымен эмитентке беріледі.
38. Уәкілетті бөлімше эмитенттің қосымша орналастырудың көлемі туралы шешімі негізінде мемлекеттік бағалы қағаздарды қосымша орналастыруды жүзеге асырады. Қосымша орналастыруға өтінішті қанағаттандыру кезінде олардың Ұлттық Банкке келіп түскен уақыты басымдық болып қызмет атқарады.
39. Қосымша орналастыру аяқталғаннан кейін уәкілетті бөлімше Бастапқы дилерлерге осы Ереженің 2-қосымшасындағы нысан бойынша қосымша орналастыру үшін берілген өтініштердің қанағаттандырылған көлемі туралы ескертпе береді.
40. Мемлекеттік бағалы қағаздарды қосымша орналастыру аяқталғаннан кейін уәкілетті бөлімше мемлекеттік бағалы қағаздардың аукционда орналастырудың және қосымша орналастырудың нәтижесін Орталық депозитарийге сағат 18-00-ден кешіктірмей береді.
41. Уәкілетті бөлімше қосымша орналастырудың жиынтық ведомосының түпнұсқасын тиісті ілеспе хатпен бірге эмитентке қосымша орналастыру аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде береді.
42. Уәкілетті бөлімше эмитентке осы ереженің 7-қосымшасындағы нысан бойынша, қосымша орналастыру аяқталғаннан кейін үш күннен кешіктірмей аукционда орналастырылған және қосымша орналастырылған мемлекеттік бағалы қағаздардың көлемі туралы мәліметтерді береді.
4-тарау. Қайтадан ашуды өткізу тәртібі
43. Қайтадан ашуды өткізу тәртібі осы Ереженің 2-тарауына сәйкес аукцион өткізу тәртібіне ұқсас.
44. Қайтадан ашу кезінде бәсекелесі бар өтініштерде сатып алынатын мемлекеттік бағалы қағаздардың саны, бір мемлекеттік бағалы қағаздың нақты құны, сатып алудың жобаланған бағасы, нақты құны бойынша сатып алудың жалпы көлемі, өтеуге дейінгі сыйақы ставкасы көрсетіледі.

45. В заявке с неконкурентными предложениями при повторном открытии указывается только общее количество государственных ценных бумаг, которое Первичный дилер готов приобрести по средневзвешенной цене, сложившейся на повторном открытии.
46. Сводная ведомость повторного открытия подписывается руководителем уполномоченного подразделения и представляется эмитенту по форме Приложения 8 к настоящим Правилам.
47. Результаты размещения государственных ценных бумаг на повторном открытии передаются в Центральный депозитарий не позднее 17-00 часов дня проведения повторного открытия.
48. Оригинал сводной ведомости повторного открытия с соответствующим сопроводительным письмом передается эмитенту уполномоченным подразделением не позднее трех рабочих дней после проведения повторного открытия.
49. Сведения об объеме размещения государственных ценных бумаг на повторном открытии передаются эмитенту по форме Приложения 7 к настоящим Правилам не позднее трех рабочих дней после проведения повторного открытия.
Глава 5. Порядок проведения подписки
50. Эмитент, за две календарные недели до официального срока начала подписки на государственные ценные бумаги, сообщает Национальному Банку перечень финансовых агентов и условия подписки.
51. Национальный Банк в день получения условий подписки уведомляет финансовых агентов об условиях и сроках предполагаемой эмитентом подписки на государственные ценные бумаги для дальнейшего уведомления инвесторов.
52. В день, установленный для размещения государственных ценных бумаг путем проведения подписки финансовых агентов, с 9-30 часов до 16-00 часов, финансовые агенты передают заявки в Национальный Банк на приобретение государственных ценных бумаг в соответствии с условиями подписки и агентским соглашением.
53. Уполномоченное подразделение, по мере поступления и регистрации заявок, обобщает их в сводную ведомость подписки по форме Приложения 9 к настоящим Правилам, которая подписывается руководителем уполномоченного подразделения и передается эмитенту средствами факсимильной связи не позднее 17-00 часов.
54. На основании сводной ведомости подписки, уполномоченное подразделение в этот же день до 18-00 часов выдает финансовому агенту уведомление с указанием объема удовлетворенных заявок по подписке на государственные ценные бумаги по форме Приложения 2 к настоящим Правилам.
55. Результаты размещения государственных ценных бумаг по подписке финансовых агентов передаются в Центральный депозитарий не позднее 17-00 часов дня проведения подписки.
56. Оригинал сводной ведомости подписки с соответствующим сопроводительным письмом передается эмитенту уполномоченным подразделением не позднее трех рабочих дней после проведения подписки.

45. Қайтадан ашу кезінде бәсекеге түспейтін ұсыныстары бар өтініште сатып алынатын мемлекеттік бағалы қағаздардың аукционда қалыптасқан орташа алынған баға бойынша Бастапқы дилер сатып алуға даяр жалпы саны ғана көрсетіледі.
46. Қайтадан ашудың жиынтық ведомосына уәкілетті бөлімшенің басшысы қол қояды және осы Ереженің 8-қосымшасындағы нысан бойынша эмитентке беріледі.
47. Қайтадан ашудағы мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастырудың нәтижесі қайтадан ашу өткізілген күні сағат 18-00-ден кешіктірілмей Орталық депозитарийге беріледі.
48. Уәкілетті бөлімше қайтадан ашудың жиынтық ведомосының түпнұсқасын тиісті жолдама хатпен бірге қайтадан ашу аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде эмитентке береді.
49. Қайтадан ашудағы мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру көлемі туралы мәліметтер қайтадан ашу өткізілгеннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей осы Ереженің 7-қосымшасындағы нысан бойынша эмитентке беріледі
5-тарау. Жазылуды жүргізу тәртібі
50. Эмитент мемлекеттік бағалы қағаздарға жазылуға басталардың ресми мерзіміне дейін екі күнтізбелік апта бұрын Ұлттық Банкке қаржы агенттерінің тізбесін және жазылу шарттарын хабарлайды.
51. Ұлттық Банк жазылу шарттарын алған күні қаржы агенттеріне одан әрі инвесторларды ескерту үшін мемлекеттік бағалы қағаздарға жазылудың эмитент белгілеген шарттары мен мерзімдері туралы ескертеді.
52. Қаржы агенттерінің жазылуы арқылы мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру үшін белгіленген күні сағат 9-30-дан 16-00-ға дейін қаржы агенттері жазылу шарттарына және агенттік келісімге сәйкес мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алу үшін Ұлттық Банкке өтініштерін береді.
53. Уәкілетті орган өтініштердің келіп түсуіне және тіркелуіне орай оларды Ереженің 9-қосымшасындағы нысан бойынша жазылудың жиынтық ведомосына жинақтайды, оған уәкілетті бөлімшенің басшысы қол қояды және сағат 17-00-ден кешіктірілмей факсимилді байланыс құралдары арқылы эмитентке беріледі.
54. Уәкілетті бөлімше жазылудың жиынтық ведомосына негізінде сол күні сағат 18-00-ге дейін мемлекеттік бағалы қағаздарға жазылу бойынша қанағаттандырылған өтініштердің көлемін көрсете отырып қаржы агентіне осы Ереженің 2-қосымшасындағы нысан бойынша ескертпе береді.
55. Қаржы агенттерінің жазылуы бойынша мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру нәтижелері жазылу жүргізілген күні сағат 17-00-ден кешіктірілмей Орталық депозитарийге беріледі.
56. Уәкілетті бөлімше қайтадан жазылудың жиынтық ведомосының түпнұсқасын тиісті жолдама хатпен бірге қайтадан жазылу аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде эмитентке береді.

57. Сведения об объеме размещения государственных ценных бумаг по подписке передаются эмитенту по форме Приложения 7 к настоящим Правилам не позднее трех рабочих дней после проведения подписки.
Глава 6. Порядок оплаты за государственные ценные бумаги
58. Уполномоченное подразделение и Первичные дилеры, на основании уведомления об объеме удовлетворенных заявок, не позднее 17-00 часов дня оплаты, установленного эмитентом условиями выпуска и размещения государственных ценных бумаг, передают в Центральный депозитарий поручение "депо" на списание денег и зачисление государственных ценных бумаг по счетам "депо" (далее - поручение "депо") в соответствии со "Сводом правил Центрального депозитария".
59. В этот же день, по мере поступления поручений "депо" от Национального Банка и Первичных дилеров, в Центральном депозитарии проводится их сверка и по результатам сверки формируется и передается в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский центр межбанковских расчетов" (далее - Центр) платежное поручение на списание денег с позиции Первичного дилера в межбанковской системе переводов денег (далее - позиция Первичного дилера) и зачисление их на позицию Центрального депозитария в межбанковской системе переводов денег (далее - позиция Центрального Депозитария).
60. В случае несовпадения поручений "депо", представленных в Центральный депозитарий Национальным Банком и Первичными дилерами, Центральным депозитарием передается в Центр платежное поручение на списание денег с позиции Первичного дилера только по совпадающим пунктам поручений и зачисление их на позицию Центрального депозитария.
61. Центр сверяет наличие денег на позиции Первичного дилера с суммой денег, указанной в платежном поручении. При достаточности денег на позиции Первичного дилера, Центр осуществляет перевод денег с позиции Первичного дилера на позицию Центрального депозитария. В Центральном депозитарии, в течение пятнадцати минут после зачисления денег на его позицию, формируется и направляется в Центр платежное поручение о переводе денег на позицию Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Казначейство) в межбанковской системе переводов денег.
62. При недостаточности денег на позиции Первичного дилера, Центральным депозитарием направляется в Национальный Банк и Первичному дилеру уведомление о неисполнении поручения на основании полученного от Центра уведомления о недостаточности денег.

57. Жазылу бойынша мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру көлемі туралы мәліметтер жазылу жүргізілгеннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей осы Ереженің 7-қосымшасындағы нысан бойынша эмитентке беріледі.
6-тарау. Мемлекеттік бағалы қағаздар үшін ақы төлеу тәртібі
58. Уәкілетті бөлімше және Бастапқы дилерлер қанағаттандырылған өтініштердің көлемі туралы ескертпе негізінде мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару және орналастыру шарттарымен эмитент белгілеген ақы төлеу күні сағат 17-00-ден кешіктірмей "Орталық депозитарийдің ережелер жиынтығына" сәйкес ақшаны есептен шығару және "депо" есепшоттары бойынша мемлекеттік бағалы қағаздарды есепке алу үшін Орталық депозитарийге "депо" тапсырмасын (бұдан әрі - "депо" тапсырмасы) береді.
59. Осы күні, Ұлттық Банктен және Бастапқы дилерлерден "депо" тапсырмаларының келіп түсуіне орай Орталық депозитарий оларды салыстырып тексереді және салыстырып тексерудің нәтижесі бойынша банкаралық ақша аудару жүйесіндегі Бастапқы дилер позициясынан ақшаны есептен шығаруға (бұдан әрі - Бастапқы дилердің позициясы) және банкаралық ақша аудару жүйесіндегі Орталық депозитарий позициясына есепке алуға (бұдан әрі - Орталық депозитарийдің позициясы) төлем тапсырмасы қалыптастырылады және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығы бар республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (бұдан әрі - Орталық) беріледі.
60. Орталық депозитарийге Ұлттық Банк және Бастапқы дилерлер берген "депо" тапсырмалары сәйкес келмеген жағдайда Орталық депозитарий тапсырмалардың тек сәйкес келетін тармақтары бойынша ғана Бастапқы дилердің позициясынан ақшаны есептен шығаруға және оны Орталық депозитарийдің позициясына есепке алуға Орталыққа төлем тапсырмасын береді.
61. Орталық Бастапқы дилердің позициясындағы бар ақшаны төлем тапсырмасында көрсетілген ақша сомасымен салыстырады. Бастапқы дилердің позициясында ақша жетіспеген кезде Орталық Бастапқы дилердің позициясынан Орталық депозитарийдің позициясына ақша аударады. Орталық депозитарийде, оның позициясына ақша есепке алынғаннан кейін он бес минут ішінде банкаралық ақша аудару жүйесіндегі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің (бұдан әрі - Қазынашылық) позициясына ақша аудару туралы тапсырмасы қалыптастырылады және Орталыққа жіберіледі.
62. Бастапқы дилердің позициясында ақша жетіспеген кезде Орталық депозитарий ақшаның жетіспеушілігі туралы Орталықтан алынған ескертпе негізінде Ұлттық Банкке және Бастапқы дилерге тапсырманың орындалмағаны туралы ескертпе жібереді.

63. На основании уведомления о списании денег с позиции Первичного дилера, полученного из Центра, Центральным депозитарием зачисляются государственные ценные бумаги на счет "депо" Первичного дилера.
64. После зачисления государственных ценных бумаг на счет "депо" Первичного дилера, Центральным депозитарием направляется Национальному Банку и Первичным дилерам сообщение об исполнении поручений "депо".
65. В случае получения Первичным дилером и Национальным Банком уведомления о неисполнении поручения "депо", Первичный дилер и Национальный Банк вправе повторно передать в Центральный депозитарий поручение "депо", предварительно убедившись в устранении причин, повлекших неисполнение поручения "депо".
66. Национальный Банк на основании уведомления Центрального депозитария об исполнении поручения "депо" направляет Казначейству сведения о перечислении денег Первичными дилерами за приобретенные государственные ценные бумаги по форме Приложения 10 к настоящим Правилам не позднее трех рабочих дней после получения указанного уведомления.
67. После получения от Центрального депозитария сообщения об исполнении поручения "депо", Первичные дилеры выдают инвестору свидетельство, удостоверяющее его право собственности на государственные ценные бумаги на бумажном носителе, если иное не предусмотрено договором инвестора с Первичным дилером.
Глава 7. Порядок выплаты вознаграждения и погашения
государственных ценных бумаг
68. За два рабочих дня до дня погашения (выплаты вознаграждения) государственных ценных бумаг до 15-00 часов, Первичные дилеры передают в Центральный депозитарий поручения "депо" на осуществление погашения (выплаты вознаграждения) и свои банковские реквизиты.
69. Центральный депозитарий, осуществив проверку на наличие достаточного количества государственных ценных бумаг на счете "депо" Первичного дилера, блокирует указанное в поручении "депо" количество государственных ценных бумаг.
70. В тот же день не позднее 17-30 часов, сведения о предстоящем погашении (выплате вознаграждения) соответствующего выпуска государственных ценных бумаг с указанием их количества, суммы, подлежащей выплате при погашении (выплате вознаграждения) соответствующего выпуска, и банковских реквизитов Центрального депозитария передаются Центральным депозитарием уполномоченному подразделению.
71. Уполномоченное подразделение на основании сведений Центрального депозитария о предстоящих погашениях (выплатах вознаграждения) соответствующих выпусков государственных ценных бумаг направляет эмитенту сведения о предстоящих погашениях (выплатах вознаграждения) и банковские реквизиты Центрального депозитария.

63. Бастапқы дилердің позициясынан ақшаны есептен шығару туралы Орталықтан алынған ескертпе негізінде Орталық депозитарий мемлекеттік бағалы қағаздарды Бастапқы дилердің "депо" есепшотына есепке алады.
64. Мемлекеттік бағалы қағаздар Бастапқы дилердің "депо" есепшотына есепке алынғаннан кейін Орталық депозитарий Ұлттық Банкке және Бастапқы дилерлерге "депо" тапсырмаларының орындалғаны туралы хабар жібереді.
65. Бастапқы дилер және Ұлттық Банк "депо" тапсырмасының орындалмағаны туралы ескертпе алған жағдайда, Бастапқы дилер және Ұлттық Банк "депо" тапсырмасының орындалмауына әкеп соққан себептердің жойылғандығына алдын ала көз жеткізе отырып "депо" тапсырманы Орталық депозитарийге қайтадан жіберуге құқылы.
66. Орталық депозитарийдің "депо" тапсырмасының орындалғаны туралы ескертпесі негізінде Ұлттық Банк аталған ескертпені алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазынашылыққа осы Ереженің 10-қосымшасындағы нысан бойынша Бастапқы дилерлердің мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алғаны үшін ақша аударылғаны туралы мәлімет жібереді.
67. Орталық депозитарийден "депо" тапсырмасының орындалғаны туралы ескертпені алғаннан кейін Бастапқы дилерлер, егер инвестордың Бастапқы дилермен жасасқан шартта өзгеше көзделмесе, инвесторға оның мемлекеттік бағалы қағаздарды меншіктеу құқығын растайтын қағазға шығарылған куәлік береді.
7-тарау. Сыйақы төлеу және мемлекеттік бағалы қағаздарды өтеу тәртібі
68. Мемлекеттік бағалы қағаздарды өтеу (сыйақы төлеу) күніне дейін екі жұмыс күні бұрын сағат 15-00-ге дейін Бастапқы дилерлер Орталық депозитарийге өтеуді (сыйақы төлеуді) жүзеге асыруға "депо" тапсырмасын және өзінің банктік деректемелерін береді.
69. Орталық депозитарий Бастапқы дилердің "депо" есепшотындағы мемлекеттік бағалы қағаздардың жеткілікті санының бар екендігін тексере отырып "депо" тапсырмасында көрсетілген мемлекеттік бағалы қағаздардың санын оқшаулайды.
70. Орталық депозитарий сол күні сағат 17-30-дан кешіктірмей мемлекеттік бағалы қағаздардың тиісті шығарылымының санын, тиісті шығарылымды өтеу (сыйақы төлеу) кезінде төленетін соманы көрсете отырып олардың алдағы болатын өтелімі (сыйақы төлемі) туралы мәліметтерді және Орталық депозитарийдің банктік деректемелерін уәкілетті бөлімшеге береді.
71. Орталық депозитарийдің мемлекеттік бағалы қағаздардың тиісті шығарылымдардың алдағы болатын өтелімдері (сыйақы төлемдері) туралы мәліметтерінің негізінде уәкілетті бөлімше алдағы болатын өтелімдері (сыйақы төлемдері) туралы мәліметтерді және Орталық депозитарийдің банктік деректемелерін эмитентке береді.