О внесении изменений и дополнений N 2 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 17 октября 2002 года N 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2002 года N 2018. Утратил силу - приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 02.06.2005г. N 75
Извлечение из приказа Министра экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан от 02.06.2005г. N 75
"В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и в связи с принятием постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу приказы по Единой бюджетной классификации согласно приложению к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие с даты подписания и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования
Республики Казахстан
от 02.06.2005г. N 75
Перечень приказов
по Единой бюджетной классификации
...
33. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 17 октября 2002 года N 10 "О внесении изменений и дополнений N 2 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" ...".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715" приказываю:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 1 "Государственные услуги общего характера":
в подфункции 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору программ 406 "Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета" исключить следующие программы и подпрограмму:

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 3 бұйрығына N 2 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 17 қазандағы N 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 21 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2018. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2005 жылғы 2 маусымдағы N 75 Бұйрығымен
-----------Бұйрықтан үзінді----------
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 27 бабына жәнe Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту туралы" қаулысының қабылдануына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту бойынша бұйрықтардың күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қатынастарға әрекет етедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрлігінің
2005 жылғы 2 маусымдағы
N 75 бұйрығына қосымша
Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасын
33. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 17 қазандағы N 10 (тіркелген N 2018) "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 3 "Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы бекіту туралы бұйрығына N 2 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрығы...
-------------------------------------
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру шаралары туралы" 2002 жылғы 28 тамыздағы N 931  Жарлығына  және
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715  қаулысына  толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128  қаулысына  сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 3  бұйрығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджеттік шығыстардың функционалдық сыныптамасында:
1 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" кіші функциясында:
406 "Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi" бағдарлама әкімшісі бойынша келесі бағдарламалар мен кіші бағдарламалар алынып тасталсын:

001 "Административные затраты" с подпрограммой 001 "Аппарат центрального органа"
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов"
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты"
500 "Информационно-вычислительное обслуживание Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета"
600 "Обеспечение вычислительной и организационной техникой Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета";
по администратору программ 104 "Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан" дополнить программами 029, 079 и 600 следующего содержания:
"029 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан
079 Выполнение функций лицензиаров
600 Обеспечение компьютерной и организационной техникой Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан";
в подфункции 2 "Финансовая деятельность":
по администратору программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
дополнить программами 201, 503, 504, 505, 506, 603, 604, 605, 606, 607, 702, 703 и 705 следующего содержания:
"201 Материально-техническое обеспечение налоговых органов Министерства финансов Республики Казахстан
503 Сопровождение информационной налоговой системы "Интегрированная налоговая информационная система" (ИНИС)
504 Сопровождение информационной системы "Мониторинг крупных предприятий"
505 Сопровождение информационной системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции"
506 Сопровождение информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан"
603 Развитие информационной налоговой системы "Интегрированная налоговая информационная система" (ИНИС)
604 Развитие информационной системы "Мониторинг крупных предприятий"
605 Развитие информационной системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции"
606 Развитие информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан"
607 Создание информационной системы "Электронные формы налоговой отчетности"
702 Проведение процедур реорганизации и банкротства
703 Печатание акцизных и учетно-контрольных марок, свидетельств и патентов
705 Оценка, хранение и реализация имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям";
программу 501 "Сопровождение информационных систем органов Министерства финансов Республики Казахстан" дополнить подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 Сопровождение информационных систем, телекоммуникаций общего назначения и систем налогового администрирования";

001 "Орталық органның аппараты" кіші бағдарламасымен 001 "Әкiмшiлiк шығындар"
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi  резервінің есебінен іс-шаралар өткізу"
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу"
500 "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне ақпараттық-есептеу қызметін көрсету"
600 "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетін есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";
104 "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы 029, 079 және 600 бағдарламаларымен толықтырылсын:
"029 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
079 Лицензиарлардың функцияларын орындау
600 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiн компьютерлік және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";
2 "Қаржылық қызмет" кіші функциясында:
217 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 201, 503, 504, 505, 506, 603, 604, 605, 606, 607, 702, 703 және 705 бағдарламаларымен толықтырылсын:
"201 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
503 "Біріккен салықтың ақпарат жүйесі" (БСАЖ) ақпараттық салықтық жүйесін қамтамасыз ету
504 "Ірі кәсіпорындардың мониторингі" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
505 "Акциздік өнімдердің айналымын және өндіруді бақылау" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
506 "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің және салық салу объектілерінің мемлекеттік тізілімі" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
603 "Біріккен салықтық ақпараттық жүйе" (БСАЖ) ақпараттық салықтық жүйесін дамыту
604 "Ірі кәсіпорындар мониторингі" ақпараттық жүйесін дамыту
605 "Акциз өнімдерінің айналымын және оларды өндіруді бақылау" ақпараттық жүйесін дамыту
606 "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің және салық салу объектілерінің мемлекеттік тізілімі" ақпараттық жүйесін дамыту
607 "Салық есептілігінің электрондық нысандары" ақпараттық жүйесін құру
702 Қайта ұйымдастыру және банкроттық рәсiмдердi жүргiзу
703 Акциздiк және есептеу-бақылау маркаларын, куәліктерді және патенттерді басып шығару
705 Жекелеген негіздер бойынша мемлекеттің меншігіне түскен мүлікті бағалау, сақтау және сату";
501 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының ақпараттық жүйелерін қамтамасыз ету" бағдарламасы мынадай мазмұндағы 032 -кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Салықтық әкімшілендіру ақпараттық жүйелерін, жалпы мақсаттағы телекоммуникацияларын қамтамасыз ету";

программу 600 "Создание информационных систем органов Министерства финансов Республики Казахстан" дополнить подпрограммами 030 и 031 следующего содержания:
"030 Создание информационных систем органов Министерства финансов Республики Казахстан
031 Создание и развитие информационных систем, телекоммуникаций общего назначения и систем налогового администрирования";
дополнить администратором программ 220 с программой 030 следующего содержания:
"220 Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
030 Прикладные исследования в области планирования и перспективного прогнозирования государственных финансов";
дополнить администратором программ 406 с программой 001 с подпрограммой 001, программами 016, 023, 500 и 600 следующего содержания:
"406 Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
001 Административные затраты
001 Аппарат центрального органа
016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
500 Информационно-вычислительное обслуживание Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
600 Обеспечение вычислительной и организационной техникой Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета";
по администратору программ 610 "Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам" дополнить программами 500 и 600 следующего содержания:
"500 Сопровождение информационных систем Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам
600 Создание информационных систем Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам";
дополнить администратором программ 619 с программой 001 с подпрограммами 001 и 002, программой 031 с подпрограммой 030, программами 016, 023, 029, 035, 036, 200, 301, 500 и 600 следующего содержания:
"619 Агентство таможенного контроля Республики Казахстан
001 Административные затраты
001 Аппарат центрального органа
002 Аппараты территориальных органов
016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
029 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан
031 Обеспечение таможенного контроля с применением служебно-розыскных собак
030 Кинологический центр
035 Печатание акцизных и учетно-контрольных марок, свидетельств и патентов
036 Обеспечение охраны таможенной границы Республики Казахстан
200 Материально-техническое обеспечение таможенных органов
301 Строительство и реконструкция таможенных постов
500 Сопровождение таможенной информационной системы "ТАИС"
600 Развитие таможенной информационной системы "ТАИС";
в подфункции 3 "Внешнеполитическая деятельность" дополнить администратором программ 233 с программой 052 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
052 Проведение рекламно-информационной работы по привлечению инвестиций";

600 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының ақпараттық жүйелерін қамтамасыз ету" бағдарламасы мынадай мазмұндағы 030 және 031 кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"030 Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының ақпараттық жүйелерін құру
031 Салықтық әкімшілендіру ақпараттық жүйелері, жалпы мақсаттағы телекоммуникацияларын құру және дамыту";
мынадай мазмұндағы 030 бағдарламамен 220 бағдарлама әкімшісімен, толықтырылсын:
"220 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
030 Мемлекеттік қаржыларды жоспарлау және перспективалы болжамдау саласындағы қолданбалы зерттеулер";
мынадай мазмұндағы  001 кіші бағдарламасы бар 001 бағдарламамен, 016, 023, 500 және 600 бағдарламаларымен, 406 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"406 Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
001 Әкiмшiлiк шығындар
001 Орталық органның аппараты
016 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
023 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
500 Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне ақпараттық-есептеу қызметін көрсету
600 Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетін есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";
610 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы 500 және 600 бағдарламалармен толықтырылсын:
"500 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің ақпараттық жүйелерін сүйемелдеу
600 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру";
мынадай мазмұндағы 001 және 002 кіші бағдарламалары бар 001 бағдарламамен 619 бағдарламасы, 030 кіші бағдарламасы бар 031 бағдарламасымен, 016, 023, 029, 035, 036, 200, 301, 500 және 600 бағдарламаларымен әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі
001 Әкiмшiлiк шығындар
001 Орталық органның аппараты
002 Аумақтық органдардың аппараттары
016 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi  резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
023 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
029 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
031 Қызметтік-іздестіру иттерін қолданып, кедендік бақылауды қамтамасыз ету
030 Кинология орталығы
035 Акциздiк және есептеу-бақылау маркаларын, куәліктерді және патенттерді басып шығару
036 Қазақстан Республикасының кедендік шекарасын қорғауды қамтамасыз ету
200 Кеден органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
301 Кеден бекеттерін салу және қайта құру
500 "КААЖ" кедендік ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
600 "КААЖ" кедендік ақпараттық жүйесін дамыту";
3 "Сыртқы саяси қызмет" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 036-бағдарламасымен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
052 Инвестицияларды тарту жөнінде жарнамалық-ақпараттық жұмыстар  жүргізу";

в подфункции 4 "Фундаментальные научные исследования" дополнить администратором программ 220 с программой 036 следующего содержания:
"220 Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
036 Программа инновационного развития Республики Казахстан";
в подфункции 5 "Планирование и статистическая деятельность" дополнить администратором программ 220 с программами 032, 037, 038, 039, 501 и 602 следующего содержания:
"220 Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
032 Прикладные научные исследования в области экономики
037 Совершенствование системы планирования и прогнозирования в энергетическом секторе Казахстана
038 Разработка рекомендаций по совершенствованию системы государственного управления в Республике Казахстан, организация работы государственного аппарата
039 Мониторинг геополитических и геоэкономических процессов в мире, оценка их влияния на текущее состояние и перспективы развития страны
501 Сопровождение информационной системы "Демографический потенциал Казахстана"
602 Создание информационной системы "Демографический потенциал Казахстана";
в подфункции 9 "Прочие государственные услуги общего характера"
дополнить администратором программ 220 с программой 001 с подпрограммой 001, программами 016, 023, 029, 500 и 600 следующего содержания:
"220 Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
001 Административные затраты
001 Аппарат центрального органа
016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
029 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан
500 Сопровождение информационных систем Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
600 Создание информационных систем Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан";
в функциональной группе 3 "Общественный порядок и безопасность" в подфункции 5 "Деятельность по обеспечению безопасности личности, общества и государства" дополнить администратором программ 104 с программой 033 с подпрограммой 030, программой 034 с подпрограммой 030, программами 035, 037, 601 и 602 следующего содержания:
"104 Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
033 Организация технической защиты информации в государственных органах
030 Центр по организации технической защиты информации в государственных органах
034 Обеспечение специальной связью
030 Фельдъегерская служба
035 Обеспечение средствами защиты информации государственных органов
037 Обеспечение нормативными правовыми актами государственных органов
601 Обеспечение вычислительной и организационной техникой Государственной фельдъегерской службы
602 Обеспечение вычислительной и организационной техникой Центра технической защиты информации в государственных органах";

4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 036 бағдарламамен 220 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"220 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
036 Қазақстан Республикасының инновациялық даму бағдарламасы";
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 032, 037, 038, 039, 501 және 602 бағдарламаларымен 220 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"220 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
032 Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
037 Қазақстанның энергетикалық секторындағы жоспарлау және болжамдау жүйесін жетілдіру
038 Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөнінде ұсынымдар әзірлеу, мемлекеттік аппараттың жұмысын ұйымдастыру
039 Әлемдегі геосаяси және геоэкономикалық процестердің мониторингі, олардың елдің ағымдағы жай-күйіне және даму перспективасына ықпалын бағалау
501 "Қазақстанның демографиялық әлеуеті" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
602 "Қазақстанның демографиялық әлеуеті" ақпараттық жүйесін құру";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" кіші функциясы  мынадай мазмұндағы 001 кіші бағдарламасы бар 001 бағдарламамен, 016, 023, 029, 500, және 600 бағдарламаларымен 220 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"220 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
001 Әкiмшiлiк шығындар
001 Орталық органның аппараты
016 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
023 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
029 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
500 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің ақпараттық жүйелерін қамтамасыз ету
600 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру";
3 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік" функционалдық тобында 5 "Жеке тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөніндегі қызмет" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 030 кіші бағдарламасы бар 033 бағдарламасымен 104 бағдарламасының,
030 кіші бағдарламасы 034 бағдарламасымен, 035, 037, 601 және 602 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"104 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
033 Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық қорғауды ұйымдастыру
030 Мемлекеттік органдардағы ақпаратты техникалық қорғауды ұйымдастыру жөніндегі орталық
034 Арнайы байланыспен қамтамасыз ету
030 Фельдъегерлік қызмет
035 Мемлекеттік органдарды ақпаратты қорғау құралдарымен қамтамасыз ету
037 Мемлекеттік органдарды нормативтік құқықтық актілермен қамтамасыз ету
601 Мемлекеттік фельдъегерлік қызметті есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
602 Мемлекеттік органдарда Ақпараттарды техникалық қорғау орталығын есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";

в функциональной группе 4 "Образование" в подфункции 5 "Дополнительное профессиональное образование":
дополнить администратором программ 233 с программой 010 с подпрограммой 030 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка кадров
030 Обучение специалистов на звание экспертов-аудиторов международного уровня";
дополнить администратором программ 610 с программой 010 с подпрограммой 005 следующего содержания:
"610 Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам
010 Повышение квалификации и переподготовка кадров
005 Повышение квалификации государственных служащих";
в функциональной группе 8 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в подфункции 1 "Деятельность в области культуры" по администратору программ 230 "Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" исключить следующие программы:
200 "Приобретение архивных документов для государственных архивов"
302 "Капитальный ремонт здания Национальной библиотеки Республики Казахстан";
в подфункции 3 "Информационное пространство" администратора программ 230 "Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" дополнить программами 200 и 302 следующего содержания:
"200 Приобретение архивных документов для государственных архивов
302 Капитальный ремонт здания Национальной библиотеки Республики Казахстан";
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование" в подфункции 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования" дополнить администратором программ 217 с программой 039 следующего содержания:
"217 Министерство финансов Республики Казахстан
039 Исполнение обязательств "Карагандашахтуголь" по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидированных шахт";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды" в подфункции 2 "Водное хозяйство" по администратору программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан" дополнить программой 730 с подпрограммами 080, 081, 101 и 102, программой 731 с подпрограммами 080 и 081, программой 732 с подпрограммой 029, программой 733 с подпрограммой 030, программой 736 с подпрограммами 030 и 031, программами 726, 729 и 739 следующего содержания:
"730 Проект регулирования русла реки Сырдарья и сохранение северной части Аральского моря
080 Реализация проекта за счет внешних займов
081 Реализация проекта за счет внутренних источников
101 Приобретение услуг местных консультантов для оказания содействия в управлении проектом из внутренних источников
102 Обеспечение консультационными услугами для осуществления детального проектирования, технического надзора во время строительства и срока обслуживания из внутренних источников
731 Проект водоснабжения и санитарии населенных пунктов региона Аральского моря
080 Реализация проекта за счет внешних займов
081 Реализация проекта за счет внутренних источников
732 Программа поиска утечек водопроводной сети, установление водомеров в рамках проекта "Водоснабжение Казалинска/Новоказалинска"
029 Реализация гранта за счет внутренних источников
733 Охрана и рациональное использование водных ресурсов
030 Разработка схем, водохозяйственных балансов и нормативов в области охраны и использования водных ресурсов
736 Строительство и реконструкция систем обеспечения водой
030 Реконструкция Кокшетауского промводопровода и строительство нового участка до г. Щучинска
031 Строительство и реконструкция системы обеспечения сельских населенных пунктов питьевой водой
726 Сохранение и восстановление имущества, находящегося в республиканской собственности, по объектам водоснабжения
729 Эксплуатация водохозяйственных объектов республиканского значения, не связанных с подачей воды
739 Разработка технико-экономических обоснований по защите от паводкового затопления застройки левобережной части г.Астаны";
в подфункции 3 "Лесное хозяйство":

4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында 5 "Қосымша кәсіби білім беру" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 030 кіші бағдарламасы бар 010 бағдарламасымен 220-бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
010 Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
030 Халықаралық деңгейде аудиторлар сарапшылары атағына мамандарды оқыту";
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасы бар 010 бағдарламамен 220 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"610 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгi
010 Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру";
8 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" кіші функциясында 230 "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай бағдарламалар алынып тасталсын:
200 "Мемлекеттік мұрағаттар үшін мұрағат құжаттарын сатып алу"
302 "Қазақстан Республикасы Ұлттық кітапханасының ғимаратын күрделі жөндеу";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" кіші функциясында 230 "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай мазмұндағы 200 және 302 бағдарламалармен толықтырылсын:
"200 Мемлекеттік мұрағаттар үшін мұрағат құжаттарын сатып алу
302 Қазақстан Республикасы Ұлттық кітапханасының ғимаратын күрделі жөндеу";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында 9 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында мынадай мазмұндағы 039 бағдарламамен 217 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"217 Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
039 "Қарағандыкөміршахтасы"  жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуы";
212 "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша 2 "Су шаруашылығы" кіші функциясында 10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау" функционалдық тобында мынадай мазмұндағы 080, 081, 101
және 102 кіші бағдарламалары бар 730-бағдарламамен, 080 және 081 кіші бағдарламалары бар 731 бағдарламамен, 029 кіші бағдарламасы бар 732 бағдарламамен, 030 кіші бағдарламасы бар 733 бағдарламамен, 030 және 031 кіші бағдарламалары бар 736 бағдарламамен, 726, 729
және 739 бағдарламалармен толықтырылсын:
"730 Сырдария өзенінің арнасын реттеу жобасы және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау
080 Cыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
081 Ішкі көздердің есебiнен жобаны іске асыру
101 Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу үшін жергілікті консультанттардың қызметтерін сатып алу
102 Ішкі көздерден салу уақытында және қызмет көрсету мерзімін егжей-тегжейлі жобалау, техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін консультациялық қызметтермен қамтамасыз ету
731 Арал теңізі аймағының елді мекенін сумен жабдықтау және оның санитариясы жобасы
080 Cыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
081 Ішкі көздердің есебiнен жобаны іске асыру
732 "Қазалыны/Жаңа Қазалыны сумен жабдықтау" жобасы шеңберінде су құбырлары жүйесінің ағып кетуін іздеу бағдарламасы, су өлшеуіштерін құру
029 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру
733 Су ресурстарын қорғау және тиімді пайдалану
030 Су ресурстарын қорғау және пайдалану саласында су шаруашылығы баланстары мен нормативтерінің сызбасын әзірлеу
736 Сумен қамтамасыз ету жүйелерін салу және қайта жаңарту
030 Көкшетау өндірістік су құбырын жаңғырту және Щучинск қаласының жаңа телімін салу
031 Ауылдық елді мекендерді ішетін сумен қамтамасыз ету жүйесін салу және жаңғырту
726 Сумен жабдықтау объектілері бойынша республикалық меншіктегі мүлікті сақтау және қалпына келтіру
729 Республикалық маңыздағы су берумен байланысы жоқ су шаруашылықтарын пайдалану
739 Астана қаласының сол жақ жағалау бөлігіндегі құрылысты тасқын судан қорғау жөнінде техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу";
3 "Орман шаруашылығы" кіші функциясында:

исключить администратора программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан" с программой 037 "Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира" с подпрограммой 030 "Государственный национальный природный парк "Бурабай";
дополнить администратором программ 212 с программами 206, 207, программой 724 с подпрограммами 030, 031, 032, 033, 034, 035, 036 и 037 следующего содержания:
"212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
206 Развитие материально-технической базы Казахского государственного республиканского лесосеменного учреждения
207 Развитие материально-технической базы учреждений по охране лесов и животного мира
724 Леса Казахстана
030 Казахское государственное республиканское лесосеменное учреждение
031 Учреждения по охране лесов и животного мира
032 Санитарно-защитная зеленая зона города Астана
033 Авиаохрана леса
034 Лесоохотоустройство и лесохозяйственное проектирование
035 Селекция и сортоиспытание древесно-кустарниковых пород
036 Государственный учет и кадастр лесов и биоресурсов
037 Разработка биологических обоснований в области леса и биоресурсов";
в подфункции 4 "Рыбное хозяйство" дополнить администратором программ 212 с программой 208, программой 725 с подпрограммами 030 и 031, программой 738 с подпрограммами 030 и 031 следующего содержания:
"212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
208 Развитие материально-технической базы Северо-Каспийского регионального учреждения по охране биоресурсов
725 Охрана и воспроизводство биоресурсов
030 Воспроизводство рыбных запасов (молоди рыб)
031 Технические мероприятия по рыбохозяйственной мелиорации в местах нереста осетровых видов рыб
738 Охрана рыбных запасов и регулирование рыболовства
030 Балхашское региональное учреждение по охране биоресурсов
031 Северо-Каспийское региональное учреждение по охране биоресурсов";
в подфункции 5 "Охрана окружающей среды":
дополнить администратором программ 212 с программой 210, программой 723 с подпрограммой 030, программой 727 с подпрограммой 030, программой 728 с подпрограммами 030 и 031, программой 734 с подпрограммой 029 следующего содержания:
"212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
210 Развитие материально-технической базы особо охраняемых природных территорий
723 Содержание особо охраняемых природных территорий
030 Особо охраняемые природные территории
727 Государственные кадастры природных ресурсов
030 Составление государственного водного кадастра
728 Восстановление промысловой численности сайги
030 Восстановление численности сайги
031 Регулирование численности волков
734 Трансграничный проект "Сохранение биоразнообразия Западного Тянь-Шаня"
029 Реализация гранта за счет внутренних источников";

030 "Бурабай" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" кіші бағдарламасымен 037 "Ормандарды және жануарлар дүниесін сақтау, қорғау және молайту" бағдарламасымен 694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы" бағдарлама әкімшісі алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 206, 207 бағдарламаларымен, 030, 031, 032, 033, 034, 035, 036 және 037 кіші бағдарламалары бар 724 бағдарламамен 212 бағдарламалармен әкімшісімен толықтырылсын:
"212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
206 Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымдары мекемесінің материалдық-техникалық базасын дамыту
207 Ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мекемелердің материалдық-техникалық базасын дамыту
724 Қазақстанның ормандары
030 Қазақ мемлекеттiк республикалық орман тұқымдары мекемесi
031 Ормандарды және жануарлар әлемiн қорғау мекемелері
032 Астана қаласының санитарлық-қорғау жасыл зонасы
033 Орманды әуеде қорғау
034 Орманды орналастыру және орман шаруашылығын жобалау
035 Ағаш-бұта тұқымдарын селекциялау және сынақтан өткiзу
036 Ормандар мен биоресурстардың мемлекеттік есебі және кадастры
037 Орман және биоресурстар саласында биологиялық негіздемелерін әзірлеу";
4 "Балық шаруашылығы" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 208 бағдарламамен, 030 және 031 кіші бағдарламалары бар 725 бағдарламамен, 030 және 031 кіші бағдарламалары бар 738
бағдарламалармен 212 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
208 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий аймақтық мекемесінің материалдық-техникалық базасын дамыту
725 Биоресурстарды қорғау және молайту
030 Балық қорларын (балық шабақтарын) молайту
031 Бекіре балықтар түрлерінің уылдырық шашатын орындарында балық шаруашылық мелиорациясы жөніндегі техникалық іс-шаралар
738 Балық  қорларын қорғау және балық аулауды реттеу
030 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Балқаш аймақтық мекемесі
031 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий аймақтық мекемесі";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 210 бағдарламамен, 030 кіші бағдарламасы бар 723 бағдарламамен, 030 кіші бағдарламасы бар 727 бағдарламамен, 030 және 031 кіші бағдарламалары бар 728 бағдарламамен, 029 кіші бағдарламасы бар 734 бағдарламамен 212 бағдарлама әкімшісімен
толықтырылсын:
"212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
210 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың материалдық-техникалық базасын дамыту
723 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау
030 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
727 Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары
030 Мемлекеттік су кадастрын жасау
728 Киіктің кәсіпшілік санын қалпына келтіру
030 Киіктің санын қалпына келтіру
031 Қасқырлардың санын реттеу
734 "Батыс Тянь-Шань биоайрықшалығын сақтау" трансшекаралық жобасы
029 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру";

дополнить администратором программ 234 с программой 001 с подпрограммами 001 и 002, программой 031 с подпрограммами 030, 031, 032, 033 и 034, программами 016, 023, 029, 038, 039, 201 и 500 следующего содержания:
"234 Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
001 Административные затраты
001 Аппарат центрального органа
002 Аппараты территориальных органов
016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
029 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан
031 Проведение экологического мониторинга и охрана окружающей среды
030 Оперативные мероприятия по охране окружающей среды
031 Проведение государственной экологической экспертизы
032 Проведение экологического мониторинга
033 Экологическая пропаганда
034 Экологические исследования, разработка стандартов и нормативов в области охраны окружающей среды
038 Ликвидация и предупреждение загрязнений окружающей среды
039 Разработка государственной программы по улучшению экологической обстановки озера Балхаш
201 Материально-техническое обеспечение аппаратов территориальных органов
500 Сопровождение информационной базы данных "Государственные кадастры природных ресурсов";
дополнить администратором программ 694 с программой 037 с подпрограммой 030 следующего содержания:
"694 Управление Делами Президента Республики Казахстан
037 Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
030 Государственный национальный природный парк "Бурабай";
в подфункции 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства и охраны окружающей среды" дополнить администратором программ 234 с программой 098 следующего содержания:
"234 Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
098 Мероприятия по переносу административного центра Алматинской области в г.Талдыкорган";
в функциональной группе 11 "Промышленность и строительство":
в подфункции 1 "Промышленность" дополнить администратором 233 с программами 030, 048 и 082 с подпрограммой 080 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
030 Государственная программа развития и конверсии оборонной промышленности Республики Казахстан на долгосрочный период
048 Программа развития машиностроительного комплекса
082 Кредитование предприятий производственного и промышленно-перерабатывающего секторов среднего бизнеса через банки второго уровня
080 Реализация проекта за счет внешних займов";

мынадай мазмұндағы 234-бағдарлама әкімшімен, 001 және 002-кіші бағдарламалары бар 001-бағдарламамен, 030, 031, 032, 033 және 034-кіші бағдарламалары бар 031-бағдарламамен, 016, 023, 029, 038, 039, 201 және 500-бағдарламалармен толықтырылсын:
"234 Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
001 Орталық органның аппараты
002 Аумақтық органдардың аппараттары
016 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
023 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
029 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
031 Экологиялық мониторинг жүргізу және қоршаған ортаны қорғау
030 Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі шұғыл шаралар
031 Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу
032 Экологиялық мониторинг жүргізу
033 Экологиялық насихаттау
034 Экологиялық зерттеулер, қоршаған ортаны қорғау саласындағы стандарттар мен нормативтер әзірлеу
038 Қоршаған ортаның ластануын болдырмау және алдын алу
039 Балқаш көлінің экологиялық жағдайын жақсарту жөніндегі бағдарлама әзірлеу
201 Аумақтық органдар аппаратын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
500 "Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастры" ақпараттық деректер қорын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 030 кіші бағдарламасы бар 037 бағдарламамен 694 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"694 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
037 Ормандарды және жануарлар дүниесін сақтау, қорғау және молайту
030 "Бурабай" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 098 бағдарламамен 234 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"234 Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
098 Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіру жөніндегі іс-шаралар";
11 "Өнеркәсіп және құрылыс" функционалдық тобында;
1 "Өнеркәсiп" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 080 кіші бағдарламаcы бар 082, 030 және 048 бағдарламалармен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
030 Ұзақ мерзімге арналған Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібін дамытудың және конверсиялаудың мемлекеттік бағдарламасы
048 Машина жасау кешенін дамыту бағдарламасы
082 Орта бизнестің өндірістік және өнеркәсіптік-ұқсату секторларының кәсіпорындарын екінші деңгейдегі банктер арқылы несиелендіру
080 Cыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру";

в подфункции 2 "Строительство" дополнить администратором программ 233 с программами 031, 032 и 033 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
031 Прикладные научные исследования в области строительства
032 Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические работы на республиканском уровне
033 Приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области строительства";
в подфункции 9 "Прочие услуги в сфере промышленности и строительства":
дополнить администратором 220 с программой 034 следующего содержания:
"220 Министерство экономики и бюджетного планирования
034 Мобилизационная подготовка";
дополнить администратором 233 с программой 038 с подпрограммой 030, с программой 039 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
038 Научные исследования в области микрографии
030 Институт микрографии
039 Прикладные научные исследования технологического характера";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 1 "Регулирование экономической деятельности" дополнить администратором программ 233 с программой 040 с подпрограммами 030 и 031, программами 041, 042, 043, 044, 045, 046, 053, 054, 055, 500, 501, 502, 600 и 601 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
040 Прикладные научные исследования в области стандартизации, сертификации, метрологии и систем качества
030 Прикладные научные исследования в области качества
031 Разработка, ведение, издание государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему
041 Разработка и приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области стандартизации, метрологии и сертификации
042 Создание национальной эталонной базы единиц физических величин республики
043 Вступление Казахстана во Всемирную торговую организацию
044 Ведение каталогов продукции
045 Техническое обслуживание и сопровождение государственных эталонов
046 Проведение конкурса "Лучшие товары Казахстана" и присуждение премии Республики Казахстан
053 Аккредитация органов по сертификации, испытательных и измерительных лабораторий
054 Покупка и испытание образцов товаров для осуществления государственного надзора за их качеством и безопасностью в сфере реализации
055 Подготовка проекта строительства Эталонного центра в г. Астане
500 Сопровождение системы информационного центра по взаимодействию со Всемирной торговой организацией
501 Сопровождение информационной системы экспортного контроля Республики Казахстан
502 Сопровождение информационных систем Государственного фонда стандартов
600 Развитие информационного центра по взаимодействию со Всемирной торговой организацией
601 Развитие информационной системы Государственного фонда стандартов";

2 "Құрылыс" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 031, 032 және 033 бағдарламалармен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
031 Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
032 Республикалық деңгейдегі жобалау-iздестiру, конструкторлық және технологиялық жұмыстар
033 Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттарды сатып алу";
9 "Өнеркәсiп және құрылыс саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 034 бағдарламамен 220 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"220 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
034 Жұмылдыру дайындығы";
мынадай мазмұндағы 030 -кіші бағдарламасы бар 038 бағдарламамен, 039 бағдарламамен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
038 Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер
030 Микрография институты
039 Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
13 "Өзгелер" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" кіші функциясы мынадай мазмұндағы  030 және 031 кіші бағдарламалары бар 040 бағдарламамен, 041, 042, 043, 044, 045, 046, 053, 054, 055, 500, 501, 502, 600 және 601 бағдарламалармен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
040 Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа жүйелері саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
030 Сапа саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
031 Азаматтық және қызметтік қарулардың және олардың оқтарының мемлекеттік кадастрын әзірлеу, жүргізу және басып шығару
041 Стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттарды әзірлеу және сатып алу
042 Республиканың нақты шамалар өлшемдерiнiң ұлттық эталондық базасын жасау
043 Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі
044 Өнімдер каталогын жүргізу
045 Мемлекеттік эталондарға ғылыми-техникалық қызмет көрсету және оларды қамтамасыз ету
046 "Қазақстанның үздік тауарлары" конкурсын өткізу және Қазақстан Республикасының сыйлығын беру
053 Сынау және өлшеу зертханаларын сертификаттау жөніндегі органдарды тіркеу
054 Тауарлардың сапасын мемлекеттік қадағалауды және сату саласындағы қауіпсіздігін жүзеге асыру үшін тауар үлгілерін сатып алу және сынау
055 Астана қаласында Эталон орталығын салуға арналған жобаны әзірлеу
500 Дүниежүзілік сауда ұйымымен өзара іс-әрекеттер жөніндегі ақпараттық орталықтың жүйесін қамтамасыз ету
501 Қазақстан Республикасының сарапшылық бақылау ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
502 Мемлекеттік стандарттар қорының ақпараттық жүйелерін қамтамасыз ету
600 Дүниежүзілік сауда ұйымымен өзара іс-әрекеттер жөніндегі ақпараттық орталықты дамыту
601 Мемлекеттік стандарттар қорының ақпараттық жүйесін дамыту";

в подфункции 2 "Службы прогноза погоды" дополнить администратором программ 234 с программами 033, 034 и 040 следующего содержания:
"234 Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
033 Ведение гидрометеорологического мониторинга
034 Техническое перевооружение служб гидрометеорологического наблюдения
040 Создание новых постов и пунктов гидрометеорологических наблюдений";
в подфункции 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору программ 615 "Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса" программу 081 "Пополнение кредитных ресурсов ЗАО "Фонд развития малого предпринимательства" исключить;
дополнить администратором программ 233 с программами 056, 505 и 603 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
056 Государственная программа развития и поддержки предпринимательства в Республике Казахстан
505 Сопровождение информационной системы развития и поддержки малого предпринимательства
603 Создание информационной системы развития и поддержки малого предпринимательства";
дополнить администратором программ 620 с программой 001 с подпрограммами 001 и 002, программами 016, 023, 029, 030 и 031 следующего содержания:
"620 Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
001 Административные затраты
001 Аппарат центрального органа
002 Аппараты территориальных органов
016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
029 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан
030 Программа по проведению экспертных оценок деятельности субъектов естественных монополий
031 Программа по привлечению консультантов к разработке и совершенствованию нормативной правовой базы";
в подфункции 9 "Прочие":
дополнить администратором программ 233 с программой 001 с подпрограммами 001 и 002, программами 016, 023, 029 и 079 следующего содержания:
"233 Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
001 Административные затраты
001 Аппарат центрального органа
002 Аппараты территориальных органов
016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
029 Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан
079 Выполнение функций лицензиаров";

2 "Ауа-райын болжау қызметi" кіші функциясы мынадай мазмұндағы 033, 034 және 040-бағдарламалармен 234 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"234 Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
033 Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу
034 Гидрометеорологиялық байқау қызметтерін техникалық жағынан қайта жарақтандыру
040 Гидрометеорологиялық байқаудың жаңа постылары мен пункттерін құру";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" кіші функциясында:
081 "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" ЖАҚ несие ресурстарын толықтыру" бағдарламасымен 615 "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі" бағдарлама әкімшісі алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 056, 505 және 603 бағдарламалармен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
056 Қазақстан Республикасында кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың мемлекеттік бағдарламасы
505 Кәсіпкерлікті дамытудың және қолдаудың ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету
603 Шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың ақпараттық жүйесін құру";
мынадай мазмұндағы 001 және 002 кіші бағдарламалары бар 001 бағдарламамен, 016, 023, 029, 030 және 031 бағдарламалармен 620 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"620 Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі
001 Әкiмшiлiк шығындар
001 Орталық органның аппараты
002 Аумақтық органдардың аппараттары
016 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
023 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
029 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
030 Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметіне сараптамалық бағалауды жүргізу жөніндегі бағдарлама
031 Нормативтік құқықтық базаны әзірлеуге және жетілдіруге консультанттарды тарту жөніндегі бағдарлама";
9 "Басқалар" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 және 002 кіші бағдарламалары бар 001 бағдарламамен, 016, 023, 029 және 079 бағдарламалармен 233 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"233 Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
001 Орталық органның аппараты
002 Аумақтық органдардың аппараттары
016 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
023 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
029 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
079 Лицензиарлардың функцияларын орындау";

дополнить администратором программ 619 с программой 037 следующего содержания:
"619 Агентство таможенного контроля Республики Казахстан
037 Уплата таможенных платежей и налогов за переоформление товаров, ранее оформленных в режиме "Свободная таможенная зона".
2. Графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.10.02." по следующим администраторам программ:
в функциональной группе 1 "Государственные услуги общего характера":
в подфункции 2 "Финансовая деятельность" администратор программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан";
в подфункции 4 "Фундаментальные научные исследования" администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
в подфункции 5 "Планирование и статистическая деятельность":
администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
администратор программ 604 "Агентство по стратегическому планированию Республики Казахстан";
в подфункции 9 "Прочие государственные услуги общего характера"
администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
в функциональной группе 3 "Общественный порядок и безопасность" в подфункции 5 "Деятельность по обеспечению безопасности личности, общества и государства" администратор программ 611 "Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов";
в функциональной группе 4 "Образование":
в подфункции 5 "Дополнительное профессиональное образование":
администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
администратор программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан";
в подфункции 6 "Высшее и послевузовское профессиональное образование"
администратор программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды":
в подфункции 2 "Водное хозяйство" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в подфункции 3 "Лесное хозяйство" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в подфункции 4 "Рыбное хозяйство" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в подфункции 5 "Охрана окружающей среды" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 037 бағдарламамен 619 бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі
037 "Еркін кеден аймағы" режимінде бұрын ресімделген тауарларды қайта ресімдеу үшін кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу".
2. "Қолданылу мерзімінің аяқталуы" бағанында мынадай бағдарлама әкімшілері "01.10.02" сандармен толықтырылсын:
1 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" кіші функциясында 219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" кіші функциясында 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" кіші функциясында:
214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
604 "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi агенттiгi" бағдарлама әкімшісі;
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" кіші функциясында 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
5 "Жеке тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөніндегі қызмет" кіші функциясында 3 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік" функционалдық тобында 611 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi"
бағдарлама әкімшісі;
4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
5 "Қосымша кәсіби білім беру" кіші функциясында:
214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi";
219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
6 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін кәсіби бiлiм беру" кіші функциясында 219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау" функционалдық тобында:
2 "Су шаруашылығы" кіші функциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
3 "Орман шаруашылығы" кіші функциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
4 "Балық шаруашылығы" кіші функциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
5 "Қоршаған ортаны қорғау" кіші функциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;

в подфункции 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства и охраны окружающей среды" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в функциональной группе 11 "Промышленность и строительство":
в подфункции 1 "Промышленность" администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
в подфункции 2 "Строительство" администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
в подфункции 3 "Недропользование" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в подфункции 9 "Прочие услуги в сфере промышленности и строительства" администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 1 "Регулирование экономической деятельности" администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
в подфункции 2 "Службы прогноза погоды" администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в подфункции 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции" администратор программ 615 "Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса";
в подфункции 9 "Прочие":
администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
администратор программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
администратор программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан".
3. Графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.10.02." по следующим программам и подпрограммам:
в функциональной группе 1 "Государственные услуги общего характера":
в подфункции 2 "Финансовая деятельность":
по администратору программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан" по следующим программам:
031 "Проведение мониторинга и информационное обеспечение государственных закупок";
063 "Прикладные исследования в области планирования и перспективного прогнозирования государственных финансов";
по администратору программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан" по следующим программам:
001 "Административные затраты" с подпрограммами 001 "Аппарат центрального органа" и 002 "Аппараты территориальных органов";
047 "Обеспечение таможенного контроля с применением служебно-розыскных собак" с подпрограммой 030 "Кинологический центр";
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
029 "Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан";
030 "Проведение процедур реорганизации и банкротства";
031 "Печатание акцизных и учетно-контрольных марок, свидетельств и патентов";
033 "Обеспечение фискальных органов нормативными правовыми актами";
038 "Оценка, хранение и реализация имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям";
041 "Строительство и реконструкция таможенных постов";
056 "Обеспечение охраны таможенной границы Республики Казахстан";
079 "Выполнение функций лицензиаров";
098 "Мероприятия по переносу административного центра Алматинской области в г.Талдыкорган";
200 "Материально-техническое обеспечение органов Министерства государственных доходов Республики Казахстан";
500 "Сопровождение информационных систем и телекоммуникаций общего назначения Министерства государственных доходов Республики Казахстан";
501 "Сопровождение информационной налоговой системы "Интегрированная налоговая информационная система" (ИНИС)";
502 "Сопровождение информационной системы "Мониторинг крупных предприятий";
503 "Сопровождение информационной системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции";
504 "Сопровождение таможенной информационной системы "ТАИС";
505 "Сопровождение информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан";
600 "Создание и развитие информационных систем и телекоммуникаций общего назначения Министерства государственных доходов Республики Казахстан";
601 "Развитие информационной налоговой системы "Интегрированная налоговая информационная система" (ИНИС)";
602 "Развитие информационной системы "Мониторинг крупных предприятий";
603 "Развитие информационной системы "Контроль за оборотом и производством акцизной продукции";
604 "Развитие таможенной информационной системы "ТАИС";
605 "Развитие информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан";
606 "Создание информационной системы "Электронные формы налоговой отчетности";

9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
11 "Өнеркәсіп және құрылыс" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" кіші функциясында 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
2 "Құрылыс" кіші функциясында 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
3 "Жер қойнауын пайдалану" кіші фукциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
9 "Өнеркәсiп және құрылыс саласындағы өзге де қызметтер" кіші фукциясында 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
13 "Өзгелер" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" кіші фукциясында 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
2 "Ауа-райын болжау қызметi" кіші фукциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" кіші фукциясында 615 "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі  агенттігі" бағдарлама әкімшісі;
9 "Басқалар" кіші фукциясында:
214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі.
3. "Қолданылу мерзімінің аяқталуы" бағанында мынадай бағдарламалар мен кіші бағдарламалары "01.10.02" сандарымен толықтырылсын:
1 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" кіші функциясында:
217 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай бағдарламалар:
031 "Мемлекеттік сатып алудың мониторингін жүргізу және ақпараттық қамтамасыз ету";
063 "Мемлекеттік қаржыларды жоспарлау және перспективалы болжамдау саласындағы қолданбалы зерттеулер";
219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадвй бағдарламалар:
001 "Әкiмшiлiк шығындар", кіші бағдарламалармен 001 "Орталық органның аппараты" және 002 "Аумақтық органдардың аппараттары";
047 "Қызметтік іздестіру иттерін қолданып, кедендік бақылауды қамтамасыз ету";
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi  резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
029 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
030 "Қайта ұйымдастыру және банкроттық рәсiмдердi жүргiзу";
031 "Акциздiк және есептеу-бақылау маркаларын, куәліктерді және патенттерді басып шығару";
033 "Фискальдық органдарды нормативтiк құқықтық актiлермен қамтамасыз ету";
038 "Жекелеген негіздер бойынша мемлекеттің меншігіне түскен мүлікті бағалау, сақтау және сату";
041 "Кеден бекеттерін салу және қайта құру";
056 "Қазақстан Республикасының кедендік шекарасын қорғауды қамтамасыз ету";
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау";
098 "Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіру жөніндегі іс-шаралар";
200 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету";
500 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің ақпараттық жүйелерін және жалпы мақсаттағы телекоммуникацияларын қамтамасыз ету";
501 "Біріккен салықтың ақпарат жүйесі" (БСАЖ) ақпараттық салықтық жүйесін қамтамасыз ету";
502 "Ірі кәсіпорындардың мониторингі" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
503 "Акциздік өнімдердің айналымын және өндіруді бақылау" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
504 "КААЖ" кедендік ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
505 "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің және салық салу объектілерінің мемлекеттік тізілімі" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
600 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің ақпараттық жүйелері мен жалпы мақсаттағы телекоммуникацияларын құру және дамыту";
601 "Біріккен салықтық ақпараттық жүйе" (БСАЖ) ақпараттық салықтық жүйесін дамыту";
602 "Ірі кәсіпорындар мониторингі" ақпараттық жүйесін дамыту";
603 "Акциз өнімдерінің айналымын және оларды өндіруді бақылау" ақпараттық жүйесін дамыту";
604 "КААЖ" кедендік ақпараттық жүйесін дамыту";
605 "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің және салық салу объектілерінің мемлекеттік тізілімі" ақпараттық жүйесін дамыту";
606 "Салық есептілігінің электрондық нысандары" ақпараттық жүйесін құру";

в подфункции 3 "Внешнеполитическая деятельность" по администратору программ 204 "Министерство иностранных дел Республики Казахстан" по программе 037 "Проведение рекламно-информационной работы по привлечению инвестиций";
в подфункции 4 "Фундаментальные научные исследования" по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по программе 039 "Программа инновационного развития Республики Казахстан";
в подфункции 5 "Планирование и статистическая деятельность":
по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по программе 042 "Прикладные научные исследования в области экономики";
по администратору программ 604 "Агентство по стратегическому планированию Республики Казахстан" по следующим программам:
001 "Административные затраты" с подпрограммой 001 "Аппарат центрального органа";
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
033 "Совершенствование системы планирования и прогнозирования в энергетическом секторе Казахстана";
034 "Разработка рекомендаций по совершенствованию системы государственного управления в Республике Казахстан, организация работы государственного аппарата";
035 "Мониторинг геополитических и геоэкономических процессов в мире, оценка их влияния на текущее состояние и перспективы развития страны";
500 "Сопровождение информационной системы "Демографический потенциал Казахстана";
600 "Создание информационной системы "Демографический потенциал Казахстана";
в подфункции 9 "Прочие государственные услуги общего характера" по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по следующим программам:
001 "Административные затраты" с подпрограммами 001 "Аппарат центрального органа" и 002 "Аппараты территориальных органов";
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
029 "Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан";
079 "Выполнение функций лицензиаров";
в функциональной группе 3 "Общественный порядок и безопасность":

3 "Сыртқы саяси қызмет" кіші функциясында 037 "Инвестицияларды тарту жөнінде жарнамалық-ақпараттық жұмыстар жүргізу" бағдарламасы бойынша 204 "Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi" бағдарлама әкімшісі;
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" кіші функциясында 039 "Қазақстан Республикасының инновациялық даму бағдарламасы" бағдарламасы бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" кіші функциясында:
042 "Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" бағдарламасы бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі;
604 "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi агенттiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай бағдарламалар:
001 "Әкiмшiлiк шығындар", 001 "Орталық органның аппараты" кіші бағдарламасымен;
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
033 "Қазақстанның энергетикалық секторындағы жоспарлау және болжамдау жүйесін жетілдіру";
034 "Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөнінде ұсынымдар әзірлеу, мемлекеттік аппараттың жұмысын ұйымдастыру";
035 "Әлемдегі геосаяси және геоэкономикалық процестердің мониторингі, олардың елдің ағымдағы жай-күйіне және даму перспективасына ықпалын бағалау";
500 "Қазақстанның демографиялық әлеуеті" ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
600 "Қазақстанның демографиялық әлеуеті" ақпараттық жүйесін құру";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" кіші функциясында бойынша мынадай бағдарламалар 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама
әкімшісі:
001 "Орталық органның аппараты" және 002 "Аумақтық органдардың аппараттары" кіші бағдарламалармен 001 "Әкiмшiлiк шығындар";
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
029 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау";
3 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік" функционалдық тобында:

в подфункции 3 "Судебная деятельность" по администратору программ 501 "Верховный Суд Республики Казахстан" по программе 034 "Оценка, хранение и реализация имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям";
в подфункции 5 "Деятельность по обеспечению безопасности личности, общества и государства" по администратору программ 611 "Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов" по следующим программам:
001 "Административные затраты" с подпрограммой 001 "Аппарат центрального органа";
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
029 "Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан";
030 "Организация технической защиты информации в государственных органах" с подпрограммой 031 "Центр по организации технической защиты информации в государственных органах";
032 "Обеспечение специальной связью" с подпрограммой 030 "Фельдъегерская служба";
033 "Обеспечение нормативными правовыми актами государственных органов";
034 "Обеспечение средствами защиты информации государственных органов";
079 "Выполнение функций лицензиаров";
600 "Обеспечение вычислительной и организационной техникой Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов";
601 "Обеспечение вычислительной и организационной техникой Государственной фельдъегерской службы";
602 "Обеспечение вычислительной и организационной техникой Центра технической защиты информации в государственных органах";
в функциональной группе 4 "Образование" в подфункции 5 "Дополнительное профессиональное образование":
по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по программе 010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров" с подпрограммой 030 "Обучение специалистов на звание экспертов-аудиторов международного уровня";
по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по программе 010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров" с подпрограммой 006 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных учреждений";
по администратору программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан" по программе 010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров" с подпрограммой 030 "Повышение квалификации и переподготовка кадров органов Министерства государственных доходов";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды":

3 "Сот қызметi" кіші функциясында 034 "Жекелеген негіздер бойынша мемлекеттің меншігіне түскен мүлікті бағалау, сақтау және сату" бағдарламасы бойынша 501 "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты" бағдарлама әкімшісі;
5 "Жеке тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөніндегі қызмет" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 611 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi" бағдарлама әкімшісі:
001 "Орталық органның аппараты" кіші бағдарламамен 001 "Әкiмшiлiк шығындар";
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi  резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
029 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
031 "Мемлекеттік органдардағы ақпараттарды техникалық қорғау жөніндегі орталық" кіші бағдарламамен 030 "Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық қорғауды ұйымдастыру";
030 "Фельдъегерлік қызмет" кіші бағдарламамен 032 "Арнайы байланыспен қамтамасыз ету";
033 "Мемлекеттік органдарды нормативтік құқықтық актілермен қамтамасыз ету";
034 "Мемлекеттік органдарды ақпаратты қорғау құралдарымен қамтамасыз ету";
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау";
600 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігін есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";
601 "Мемлекеттік фельдъегерлік қызметті есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";
602 "Мемлекеттік органдарда Ақпараттарды техникалық  қорғау орталығын есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету";
5 "Қосымша кәсіби білім беру" кіші функциясында 4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
030 "Халықаралық деңгейде аудиторлар сарапшылары атағына мамандарды оқыту" кіші бағдарламамен 010 "Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау" бағдарламасы бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама
әкімшісі;
006 "Мемлекеттiк мекемелер кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" кіші бағдарламамен 010 "Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау" бағдарламасы бойынша 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша;
030 "Мемлекеттік кіріс министрлігі органдарының кәсіби біліктілігін арттыру және кадрларды қайта даярлау" кіші бағдарламамен 010 "Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта
даярлау" бағдарламасы юойынша 219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша;
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау" функционалдық тобында:

в подфункции 2 "Водное хозяйство" по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
031 "Проект регулирования русла реки Сырдарья и сохранение северной части Аральского моря" с подпрограммами 080 "Реализация проекта за счет внешних займов", 081 "Реализация проекта за счет внутренних источников", 101 "Приобретение услуг местных консультантов для оказания содействия в управлении проектом из внутренних источников" и 102 "Обеспечение консультационными услугами для осуществления детального проектирования, технического надзора во время строительства и срока обслуживания из внутренних источников";
037 "Проект водоснабжения и санитарии населенных пунктов региона Аральского моря" с подпрограммами 080 "Реализация проекта за счет внешних займов" и 081 "Реализация проекта за счет внутренних источников";
053 "Программа поиска утечек водопроводной сети, установление водомеров в рамках проекта "Водоснабжение Казалинска/Новоказалинска" с подпрограммой 029 "Программа поиска утечек водопроводной сети, установление водомеров в рамках проекта "Водоснабжение Казалинска/Новоказалинска";
060 "Сохранение и восстановление имущества, находящегося в республиканской собственности, по объектам водоснабжения";
063 "Охрана и рациональное использование водных ресурсов" с подпрограммой 030 "Разработка схем, водохозяйственных балансов и нормативов в области охраны и использования водных ресурсов";
066 "Разработка технико-экономических обоснований по защите от паводкового затопления застройки левобережной части г.Астаны";
700 "Строительство и реконструкция систем обеспечения водой" с подпрограммами 030 "Реконструкция Кокшетауского промводопровода и строительство нового участка до г.Щучинска" и 031 "Строительство и реконструкция системы обеспечения сельских населенных пунктов питьевой водой";
701 "Эксплуатация водохозяйственных объектов республиканского значения, не связанных с подачей воды";
в подфункции 3 "Лесное хозяйство" по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
046 "Леса Казахстана" с подпрограммами 030 "Казахское государственное республиканское лесосеменное учреждение", 031 "Учреждения по охране лесов и животного мира", 033 "Санитарно-защитная зеленая зона г.Астаны", 034 "Авиаохрана леса", 035 "Лесоохотоустройство и лесохозяйственное проектирование", 036 "Селекция и сортоиспытание древесно-кустарниковых пород", 037 "Государственный учет и кадастр лесов и биоресурсов" и 038 "Разработка биологических обоснований в области леса и биоресурсов";
204 "Развитие материально-технической базы Казахского государственного республиканского лесосеменного учреждения";
205 "Развитие материально-технической базы учреждений по охране лесов и животного мира";

2 "Су шаруашылығы" кіші функциясында 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай бағдарламалар:
080 "Cыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру, 081 Ішкі көздердің есебiнен жобаны іске асыру" кіші бағдарламаларымен 730 "Сырдария өзенінің арнасын реттеу жобасы және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау", 101 "Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу үшін жергілікті консультанттардың қызметтерін сатып алу" және 102 "Ішкі көздерден салу уақытында және қызмет көрсету мерзімін егжей-тегжейлі жобалау, техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін консультациялық қызметтермен қамтамасыз ету";
080 "Cыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру" және 081 "Ішкі көздердің есебiнен жобаны іске асыру" кіші бағдарламалармен 037 "Арал теңізі аймағының елді мекенін сумен жабдықтау және оның санитариясы жобасы";
029 "Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру" кіші бағдарламасымен 053 "Қазалыны/Жаңа Қазалыны сумен жабдықтау" жобасы шеңберінде су құбырлары жүйесінің ағып кетуін іздеу бағдарламасы, су өлшеуіштерін құру";
060 "Сумен жабдықтау объектілері бойынша республикалық меншіктегі мүлікті сақтау және қалпына келтіру";
030 "Су ресурстарын қорғау және пайдалану саласында су шаруашылығы баланстары мен нормативтерінің сызбасын әзірлеу" кіші бағдарламамен 063 "Су ресурстарын қорғау және тиімді пайдалану";
066 "Астана қаласының сол жақ жағалау бөлігіндегі құрылысты тасқын судан қорғау жөнінде техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу";
030 "Көкшетау өндірістік су құбырын жаңғырту және Щучинск қаласының жаңа телімін салу" және 031 "Ауылдық елді мекендерді ішетін сумен қамтамасыз ету жүйесін салу және жаңғырту" кіші бағдарламаларымен 700 "Сумен қамтамасыз ету жүйелерін салу және қайта жаңарту";
701 "Республикалық маңыздағы су берумен байланысы жоқ су шаруашылықтарын пайдалану";
3 "Орман шаруашылығы" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі:
030 "Қазақ мемлекеттiк республикалық орман тұқымдары мекемесi", 031 "Ормандарды және жануарлар әлемiн қорғау мекемелері", 033 "Астана қаласының санитарлық-қорғау жасыл зонасы",
034 "Орманды әуеде қорғау", 035 "Орманды орналастыру және орман шаруашылығын жобалау", 036 "Ағаш-бұта тұқымдарын селекциялау және сынақтан өткiзу", 037 "Ормандар мен биоресурстардың мемлекеттік есебі және кадастры" және 038 "Орман және биоресурстар саласында биологиялық негіздемелерін әзірлеу" кіші бағдарламаларымен 046 "Қазақстанның ормандары";
204 "Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымдары мекемесінің материалдық-техникалық базасын дамыту";
205 "Ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мекемелердің материалдық-техникалық базасын дамыту";

в подфункции 4 "Рыбное хозяйство" по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
047 "Охрана и воспроизводство биоресурсов" с подпрограммами 030 "Воспроизводство рыбных запасов (молоди рыб)" и 031 "Технические мероприятия по рыбохозяйственной мелиорации в местах нереста осетровых видов рыб";
050 "Охрана рыбных запасов и регулирование рыболовства" с подпрограммами 030 "Балхашское региональное учреждение по охране биоресурсов" и 032 "Северо-Каспийское региональное учреждение по охране биоресурсов";
207 "Развитие материально-технической базы Северо-Каспийского регионального учреждения по охране биоресурсов";
в подфункции 5 "Охрана окружающей среды" по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
045 "Содержание особо охраняемых природных территорий" с подпрограммой 045 "Особо охраняемые природные территории";
057 "Ликвидация и предупреждение загрязнений окружающей среды";
058 "Проведение экологического мониторинга и охрана окружающей среды" с подпрограммами 031 "Экологические исследования, разработка стандартов и нормативов в области охраны окружающей среды", 032 "Оперативные мероприятия по охране окружающей среды", 033 "Проведение государственной экологической экспертизы", 034 "Экологическая пропаганда" и 035 "Проведение экологического мониторинга";
068 "Разработка государственной программы по улучшению экологической обстановки озера Балхаш";
069 "Трансграничный проект "Сохранение биоразнообразия Западного Тянь-Шаня" с подпрограммой 029 "Реализация гранта за счет внутренних источников";
071 "Государственные кадастры природных ресурсов" с подпрограммой 031 "Составление государственного водного кадастра";
076 "Восстановление промысловой численности сайги" с подпрограммами 030 "Восстановление численности сайги" и 031 "Регулирование численности волков";
208 "Развитие материально-технической базы особо охраняемых природных территорий";
500 "Сопровождение информационной базы данных "Государственные кадастры природных ресурсов";
в подфункции 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства и охраны окружающей среды" по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
001 "Административные затраты" с подпрограммами 001 "Аппарат центрального органа" и 002 "Аппараты территориальных органов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
098 "Мероприятия по переносу административного центра Алматинской области в г.Талдыкорган";
203 "Материально-техническое обеспечение аппаратов территориальных органов";
в функциональной группе 11 "Промышленность и строительство":

4 "Балық шаруашылығы" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі:
030 "Балық қорларын (балық шабақтарын) молайту" және 031 "Бекіре балықтар түрлерінің уылдырық шашатын орындарында балық шаруашылық мелиорациясы жөніндегі техникалық іс-шаралар" кіші бағдарламаларымен 047 "Биоресурстарды қорғау және молайту;
030 "Биоресурстарды қорғау жөніндегі Балқаш аймақтық мекемесі" және 032 "Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий аймақтық мекемесі" кіші бағдарламаларымен 050 "Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу";
207 "Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий аймақтық мекемесінің материалдық-техникалық базасын дамыту";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі:
045 "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар" кіші бағдарламамен 045 "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау";
057 "Қоршаған ортаның ластануын болдырмау және алдын алу";
031 "Экологиялық зерттеулер, қоршаған ортаны қорғау саласындағы стандарттар мен нормативтер әзірлеу", 032 "Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі  шұғыл шаралар", 033 "Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу", 034 "Экологиялық насихаттау" және
035 "Экологиялық мониторинг жүргізу" кіші бағдарламаларымен 058 "Экологиялық мониторинг жүргізу және қоршаған ортаны қорғау";
068 "Балқаш көлінің экологиялық жағдайын жақсарту жөніндегі бағдарлама әзірлеу";
029 "Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру" кіші бағдарламамен 069 "Батыс Тянь-Шань биоайрықшалығын сақтау" трансшекаралық жобасы";
031 "Мемлекеттік су кадастрын жасау" кіші бағдарламасымен 071 "Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары";
030 "Киіктің санын қалпына келтіру" және 031 "Қасқырлардың санын реттеу" кіші бағдарламаларымен 076 "Киіктің кәсіпшілік санын қалпына келтіру";
208 "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың материалдық-техникалық базасын дамыту";
500 "Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастры" ақпараттық деректер қорын қамтамасыз ету";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама
әкімшісі:
001 "Орталық органның аппараты" және 002 "Аумақтық органдардың аппараттары" кіші бағдарламаларымен 001 "Әкiмшiлiк шығындар";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
098 "Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіру жөніндегі іс-шаралар";
203 "Аумақтық органдар аппаратын материалдық-техникалық қамтамасыз ету";
11 "Өнеркәсіп және құрылыс" функционалдық тобында:

в подфункции 1 "Промышленность" по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по следующим программам:
044 "Государственная программа развития и конверсии оборонной промышленности Республики Казахстан на долгосрочный период";
051 "Программа развития машиностроительного комплекса";
в подфункции 2 "Строительство" по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по следующим программам:
032 "Прикладные научные исследования в области строительства";
033 "Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические работы на республиканском уровне";
036 "Приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области строительства";
в подфункции 9 "Прочие услуги в сфере промышленности и строительства" администратор программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
030 "Мобилизационная подготовка";
040 "Научные исследования в области микрографии" с подпрограммой 030 "Институт микрографии";
041 "Прикладные научные исследования технологического характера";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 1 "Регулирование экономической деятельности" по администратору программ 214 "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан" по следующим программам:
031 "Прикладные научные исследования в области стандартизации, сертификации, метрологии и систем качества" с подпрограммами 030 "Прикладные научные исследования в области качества" и 031 "Ведение и издание государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему";
034 "Разработка и приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области стандартизации, метрологии и сертификации";
035 "Создание национальной эталонной базы единиц физических величин республики";
038 "Вступление Казахстана во Всемирную торговую организацию";
048 "Ведение каталогов продукции";
049 "Техническое обслуживание и сопровождение государственных эталонов";
053 "Проведение конкурса "Лучшие товары Казахстана" и присуждение премии Республики Казахстан";
058 "Аккредитация органов по сертификации, испытательных и измерительных лабораторий";
059 "Покупка и испытание образцов товаров для осуществления государственного надзора за их качеством и безопасностью в сфере реализации";
060 "Подготовка проекта строительства Эталонного центра в г. Астане";
500 "Сопровождение системы информационного центра по взаимодействию со Всемирной торговой организацией";
501 "Сопровождение информационной системы экспортного контроля Республики Казахстан";
502 "Сопровождение информационных систем Государственного фонда стандартов";
600 "Развитие информационного центра по взаимодействию со Всемирной торговой организацией";
601 "Развитие информационной системы Государственного фонда стандартов";

1 "Өнеркәсiп" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі:
044 "Ұзақ мерзімге арналған Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібін дамытудың және конверсиялаудың мемлекеттік бағдарламасы";
051 "Машина жасау кешенін дамыту бағдарламасы";
2 "Құрылыс" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі:
032 "Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
033 "Республикалық деңгейдегі жобалау-iздестiру, конструкторлық және технологиялық жұмыстар";
036 "Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттарды сатып алу";
9 "Өнеркәсiп және құрылыс саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі:
030 "Жұмылдыру дайындығы";
030 "Микрография институты" кіші бағдарламамен 040 "Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер";
041 "Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
13 "Өзгелер" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 214 "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі" бағдарлама әкімшісі:
030 "Сапа саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" және 031 "Азаматтық және қызметтік қарулардың және олардың оқтарының мемлекеттік кадастрын әзірлеу, жүргізу және басып шығару" кіші бағдарламаларымен 031 "Стандарттау, сертификаттау, метрология және
сапа жүйелері саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
034 "Стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттарды әзірлеу және сатып алу";
035 "Республиканың нақты шамалар өлшемдерiнiң ұлттық эталондық базасын жасау";
038 "Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі";
048 "Өнімдер каталогын жүргізу";
049 "Мемлекеттік эталондарға ғылыми-техникалық қызмет көрсету және оларды қамтамасыз ету";
053 "Қазақстанның үздік тауарлары" конкурсын өткізу және Қазақстан Республикасының сыйлығын беру";
058 "Сынау және өлшеу зертханаларын сертификаттау жөніндегі органдарды тіркеу";
059 "Тауарлардың сапасын мемлекеттік қадағалауды және сату саласындағы қауіпсіздігін жүзеге асыру үшін тауар үлгілерін сатып алу және сынау";
060 "Астана қаласында Эталон орталығын салуға арналған жобаны әзірлеу";
500 "Дүниежүзілік сауда ұйымымен өзара іс-әрекеттер жөніндегі ақпараттық орталықтың жүйесін қамтамасыз ету";
501 "Қазақстан Республикасының сарапшылық бақылау ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
502 "Мемлекеттік стандарттар қорының ақпараттық жүйелерін қамтамасыз ету";
600 "Дүниежүзілік сауда ұйымымен өзара іс-әрекеттер жөніндегі ақпараттық орталықты дамыту";
601 "Мемлекеттік стандарттар қорының ақпараттық жүйесін дамыту";

в подфункции 2 "Службы прогноза погоды" по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
039 "Ведение гидрометеорологического мониторинга";
042 "Техническое перевооружение служб гидрометеорологического наблюдения";
067 "Создание новых постов и пунктов гидрометеорологических наблюдений";
в подфункции 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции" по администратору программ 615 "Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса" по следующим программам:
001 "Административные затраты" с подпрограммами 001 "Аппарат центрального органа" и 002 "Аппараты территориальных органов";
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
029 "Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан";
030 "Государственная программа развития и поддержки предпринимательства в Республике Казахстан";
031 "Программа по проведению экспертных оценок деятельности субъектов естественных монополий";
032 "Программа по привлечению консультантов к разработке и совершенствованию нормативной правовой базы";
500 "Сопровождение информационной системы развития и поддержки малого предпринимательства";
600 "Создание информационной системы развития и поддержки малого предпринимательства";
в подфункции 9 "Прочие":
по администратору программ 218 "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" по следующим программам:
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
029 "Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан";
по администратору программ 219 "Министерство государственных доходов Республики Казахстан" по следующим программам:
039 "Исполнение обязательств "Карагандашахтуголь" по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидированных шахт";
048 "Уплата таможенных платежей и налогов за переоформление товаров, ранее оформленных в режиме "Свободная таможенная зона".

2 "Ауа-райын болжау қызметi" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі:
039 "Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу";
042 "Гидрометеорологиялық байқау қызметтерін техникалық жағынан қайта жарақтандыру";
067 "Гидрометеорологиялық байқаудың жаңа постылары мен пункттерін құру";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" кіші функциясында мынадай бағдарламалар бойынша 615 "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі  агенттігі" бағдарлама әкімшісі:
001 "Орталық органның аппараты" және 002 "Аумақтық органдардың аппараттары" кіші бағдарламаларымен 001 "Әкiмшiлiк шығындар";
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi  резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
029 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
030 "Қазақстан Республикасында кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың мемлекеттік бағдарламасы";
031 "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметіне сараптамалық бағалауды жүргізу жөніндегі бағдарлама";
032 "Нормативтік құқықтық базаны әзірлеуге және жетілдіруге консультанттарды тарту жөніндегі бағдарлама";
500 "Кәсіпкерлікті дамытудың және қолдаудың ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету";
600 "Шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың ақпараттық жүйесін құру";
9 "Басқалар" кіші функциясында:
218 "Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай бағдарламалар:
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
029 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
219 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша мынадай бағдарламалар:
039 "Қарағандыкөміршахтасы"  жойылған шахталар қызметкерлері денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелерінің орындалуы";
048 "Еркін кеден аймағы" режимінде бұрын ресімделген тауарларды қайта ресімдеу үшін кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу".

4. В графе "Дата окончания действия" цифры "01.01.01." исключить:
в функциональной группе 1 "Государственные услуги общего характера" в подфункции 2 "Финансовая деятельность" по администратору программ 610 "Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам" со следующими программами и подпрограммой:
001 "Административные затраты" с подпрограммой 001 "Аппарат центрального органа";
016 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
023 "Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
029 "Выполнение обязательств Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов из резерва Правительства Республики Казахстан";
033 "Проведение мониторинга и информационное обеспечение государственных закупок".
5. В функциональной группе 4 "Образование" в подфункции 5 "Дополнительное профессиональное образование" по администратору программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан" в программе 010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров" по подпрограмме 005 "Повышение квалификации государственных служащих" в графе "Дата окончания действия" цифры "01.01.02." исключить.
6. Департаменту правовой и организационной работы (Е.Е. Исаев) и Департаменту бюджетной политики и планирования (Б.Т. Султанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется на отношения, возникшие с 1 октября 2002 года.
Министр

4. "Қолданылу мерзімінің аяқталуы" бағанында "01.01.02" сандары алынып тасталсын:
610 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша 2 "Қаржы қызметі" кіші функциясындағы 1 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында мынадай бағдарламалармен және кіші бағдарламамен:
001 "Әкiмшiлiк шығындар", кіші бағдарламасымен 001 "Орталық органның аппараты";
016 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi  резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
023 "Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу";
029 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау";
033 "Мемлекеттік сатып алудың мониторингін жүргізу және ақпараттық қамтамасыз ету".
5. "Қолданылу мерзімінің аяқталуы" бағанындағы 005 "Мемлекеттiк мекемелер кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" кіші бағдарламасы бойынша 010 "Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау" бағдарламасындағы 212 "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бағдарлама әкімшісі бойынша 5 "Қосымша кәсіби білім беру" кіші функциясында 4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында "01.01.02" деген сандар алынып тасталсын.
6. Құқықтық және ұйымдастыру жұмысы департаменті (Е.Е. Исаев) және Бюджет саясаты және жоспарлау департаменті (Б.Т. Сұлтанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
7. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күүшіне енеді және 2002 жылғы 1 қазаннан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Экономика және
бюджеттік жоспарлау Министрі