О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 15 ноября 1996 года N 5 "Об утверждении Стандартов бухгалтерского учета", зарегистрированный за N 239
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2002 года N 568. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2002 года N 2060. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 21 июня 2007 г. N 217 (вводится в действие с 1 января 2008 года)
Сноска. Приказ Министра финансов РК от 12 ноября 2002 года N 568 утратил силу приказом Министра финансов РК от 21 июня 2007 г. N  217  (вводится в действие с 1 января 2008 года)
В целях приведения нормативной базы бухгалтерского учета в соответствие с законодательством Республики Казахстан, приказываю:
1. Внести в  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 15 ноября 1996 года N 5 "Об утверждении Стандартов бухгалтерского учета" (зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 1996 года N 239 и официально опубликованное в специальном выпуске 23 (35) в 1996 году "Нормативные акты по финансам, налогам, бухгалтерскому учету, страхованию") следующие изменения:
в стандарт бухгалтерского учета 17 "Учет аренды", утвержденный указанным постановлением:
ссылку 1 исключить;
по всему тексту стандарта заменить слово "имущества" словом "активов", слово "имущество" словом "активы", слово "сданного" словом "сданных", слова "процентная ставка" словами "ставка вознаграждения", слова  "полезного функционирования" словами "полезной службы", слово "процентов" словом "вознаграждения", слово "сдаваемое" словом "сдаваемые", слово "отражается" словом "отражаются", слова "финансовых отчетах" словами "финансовой отчетности";
в пункте 1 слово "субъектами" заменить словом "организациями";
в пункте 3 слово "арендованное" заменить словом "арендованные";
в абзаце четвертом пункта 5 слова "на то же или подобное" заменить словами "на те же или подобные";
в пункте 9 слова "может быть обменено" заменить словами "могут быть обменены";
в пункте 13 слово "сдаваемого" заменить словом "сдаваемых";
в пункте 15 слова "арендованного актива" заменить словами "арендованных активов";
в пункте 18 слово "его" заменить словом "их";
в пункте 19 слово "балансе" заменить словом "учете";
в пункте 20 слова "процентной ставки" заменить словами "ставки вознаграждения";
в пункте 21 слово "арендованное" заменить словом "арендованные";
в пункте 22 слова "к арендатору, на имущество" заменить словами "к арендатору, на амортизируемые активы";
в пункте 28 слово "другого" заменить словом "других";
в пункте 31 слово "взятого" заменить словом "взятых".
В стандарт бухгалтерского учета 18 "Учет в инвестиционных фондах", утвержденный указанным постановлением:
по всему тексту стандарта слова "денежных средств" заменить словом "денег";
в пункте 3 слова "инвестиционный фонд открытого типа" заменить словами "взаимный фонд".
В стандарт бухгалтерского учета 19 "Учет и составление отчетности накопительным пенсионным фондом", утвержденный указанным постановлением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

N 239 нөмірмен тіркелген "Бухгалтерлік есептің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бухгалтерлік есеп жөніндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 15 қарашадағы N 5 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 12 қарашадағы N 568 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2060. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007.06.21. N 217 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007.06.21. N  217 (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бухгалтерлік есептің нормативтік базасын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
"Бухгалтерлік есептің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бухгалтерлік есеп жөніндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 15 қарашадағы N 5  қаулысына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 30 желтоқсанда N 239 бұйрықпен тіркелген және "Қаржы, салық, бухгалтерлік есеп, сақтандыру жөніндегі нормативтік актілер" 1996 жылғы 23 (35) арнайы шығарылымында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 17 "Жалға беру есебі" бухгалтерлік есеп стандартына:
1-сілтеме алынып тасталсын;
стандарттың барлық мәтіні бойынша "мүліктердің" деген сөз "активтердің" деген сөзбен, "мүлік" деген сөз "активтер" деген сөзбен, "проценттік мөлшерлеме" деген сөздер "сыйақы ставкасы" деген сөздермен, "пайдалы қызмет ету" деген сөздер "пайдалы қызметтің" деген сөздермен, "есептерде" деген сөздер "қаржылық есептіліктерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "субъектілердің" деген сөз "ұйымдардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "жалгер жалдаған мүлкін" деген сөздер "жалгер жалдаған мүліктер" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың төртінші абзацындағы "соған ұқсас басқа мүлікке" деген сөздер "соған ұқсас басқа мүліктерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта "берілген уақыттағы дисконтталған мүлік" деген сөздер "берілген уақыттағы дисконтталған мүліктер" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақтағы "оның" деген сөз "олардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
19-тармақтағы "балансында" деген сөз "есебінде" деген сөзбен ауыстырылсын;
20-тармақтағы "проценттік мөлшерінің" деген сөздер "сыйақы ставкасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақтағы "мүлік иелігіне құқық жал иесіне" деген сөздер "амортизацияланған активтер иелігіне құқық жал иесіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
31-тармақтағы "алған мүліктің" деген сөздер "алған мүліктердің" деген сөздермен ауыстырылсын.
Көрсетілген қаулымен бекітілген 18 "Инвестициялық қорлардың есебі" бухгалтерлік есеп стандарттарында:
Барлық мәтін бойынша "ақша қорын" деген сөздер "ақшаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "Ашық инвестиция қоры" деген сөздер "Өзара қор" деген сөздермен ауыстырылсын.
Көрсетілген қаулымен бекітілген 19 "Мемлекеттік емес ерікті зейнет қорының есебі және оның есептемесін құру" бухгалтерлік есеп стандарттарына:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Фонд представляет финансовую отчетность по фонду учредителей и акционеров: бухгалтерский баланс, отчет о доходах и расходах, отчет о движении денег, отчет об изменениях в собственном капитале, информацию об учетной политике и пояснительную записку, а в части фонда получателей - отчет о чистых активах, отчет об изменениях в чистых активах. В пояснительной записке к финансовой отчетности раскрывается информация как по фонду учредителей и акционеров, так и по фонду получателей.".
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию данного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-Министра финансов Жамишева Б. Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр

"6. Қор құрылтайшылар мен акционерлердің қоры бойынша қаржылық есептілікті: бухгалтерлік балансты, кірістер және шығыстар туралы есепті, ақша қозғалысы туралы есепті, жарғылық капиталындағы өзгерістер туралы есепті, есеп саясаты туралы ақпаратты және түсіндірме жазбаны, ал алушылар қоры бөлігінде - таза активтер туралы есепті, таза активтердегі өзгерістер туралы есепті ұсынады. Қаржылық есептіліктің түсіндірме жазбасында құрылтайшылар мен акционерлердің қоры жөніндегі де, алушылар қоры жөніндегі де ақпарат ашылады.".
2. Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы бірінші вице-министрі Б.Б.Жәмішевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі