О дополнительных мерах по применению систем учета газоснабжения в городе Астане
Постановление Акимата города Астаны от 7 октября 2002 года N 3-1-1836п. Зарегистрировано Управлением юстиции города Астаны 15 октября 2002 года N 227. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 февраля 2012 года № 06-178
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 06.02.2012 № 06-178.
В целях упорядочения учета использования энергоресурсов (сжиженного газа) потребителями коммунальных услуг, рассмотрев письмо Департамента Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции по городу Астане от 19 июля 2002 года, а также протокол заседания Экспертного совета при вышеуказанном Департаменте от 16 сентября 2002 года, - акимат города Астаны постановляет:
1. Принять предложение Департамента Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции по городу Астане о применении газоснабжающими организациями в городе Астане, до утверждения в установленном законодательством порядке, следующей временной системы учета газоснабжения:
оплата за фактически потребленный сжиженный газ (далее - газ) предъявляется по показаниям приборов учета с применением фактически сложившегося по городу коэффициента пересчета объемных показателей прибора в массовые единицы в размере 2,7;
при отсутствии или временно неработающих приборах учета газа размер платы определяется с учетом фактически сложившейся по городу месячной нормы потребления на одного человека в размере 6,1 килограмма;
плата за потребленный газ производится по тарифам, утвержденным, в
установленном законодательством порядке, Департаментом Агентства
Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите
конкуренции по городу Астане.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
первого заместителя акима города Астаны Есилова С.С.
Аким города Астаны                        А. Джаксыбеков
Визы:
Есилов С.С.
Ченцов А.Д.
Абдрказаков С.М.
Мухамбетказы М.Б.
Кабельдин Е.А.
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы"                       К. Касенгалиев
Аким района "Сарыарка"                     А. Акчурин
Директор Департамента Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий, защите
конкуренции по городу Астане               А. Матишев
Председатель Правления
ОАО "Астанагазсервис"                      Н. Адаев
Директор ТОО  "Центральное
газоснабжение г. Астаны"                   Г. Касенов
Председатель общественного
объединения защиты прав
потребителей "Адилет" г. Астаны            К. Закарьянов
Председатель городского филиала
общественного объединения
ветеранов Республики Казахстан             М. Бутенко
Президент городской Ассоциации
кооперативов собственников помещений
(квартир) "АСТАНА-ПЛЮС"                    С. Деревянкина
Президент Ассоциации
КСК "Бирлик-Единство"                      К. Баужанов
Председатель районной ассоциации
КСК  "Парасат"                             М. Кинжибаев
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)

Астана қаласындағы газбен қамтамасыз етуді есептеу жүйесін қолдану жөніндегі қосымша шаралар туралы
Астана қаласы әкімдігінің қаулысы 2002 жылғы 7 қазандағы N 3-1-1836п. Астана қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 15 қазанда тіркелді. Тіркеу N 227. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 6 ақпандағы N 06-178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 06.02.2012 N 06-178 қаулысымен (қаулының мемлекеттік тілдегі мәтіні РҚАО-ға  түспеген).
Коммуналдық қызметтерді тұтынушылардың энергоресурстарды (сұйық газды) қолдануын есептеуді реттеу мақсатында, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі Астана қаласы бойынша департаментінің 2002 жылғы 19 шілдедегі хатын, сондай-ақ аталмыш Департамент жанындағы Сараптау кеңесі отырысының 2002 жылғы 16 қыркүйектегі хаттамасын қарап, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі Астана қаласы бойынша департаментінің, заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілгенге дейін, Астана қаласындағы газбен қамтамасыз ету ұйымдардың газбен қамтамасыз етуді есептеудің мынадай уақытша жүйесін қолдану туралы ұсынысы қабылдансын:
нақты тұтынылған сұйық газдың (бұдан әрі - газ) төлемақысы қала бойынша нақты жиналған жалпы бірлікте 2,7 мөлшеріндегі аспаптың көлемдік көрсеткіштерін қайта есептеу коэффициентін қолдана отырып, есептеу аспабының көрсеткіштері бойынша ұсынылады;
газды есептеу аспаптары болмаған немесе уақытша жұмыс істемеген жағдайда төлемақы мөлшері бір адамға 6,1 килограмм мөлшеріндегі қала бойынша нақты қалыптасқан тұтынудың айлық мөлшерлемесін есепке ала отырып белгіленеді;
тұтынылған газға төленетін төлемақы, заңнамамен белгіленген тәртіпте, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің Астана қаласы бойынша департаменті бекіткен тариф бойынша жүргізілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.С. Есіловке жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
КЕЛІСІЛДІ:
Алматы ауданының әкімі
Сарыарқа ауданының әкімі
Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестікті қорғау жөніндегі
агенттігінің Астана қаласы
бойынша департаментінің
директоры
"Астанагазсервис" ААҚ Басқарма
төрағасы
"Астана қаласын орталық газбен
қамтамасыз ету" ЖШС директоры
Астана қаласының "Әділет"
тұтынушылардың құқықтарын
қорғау қоғамдық бірлестігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасы
ардагерлерінің қоғамдық бірлестігі
қалалық филиалының төрағасы
"АСТАНА-ПЛЮС" орын-жайлар
(пәтерлер) иелері кооперативтері
қалалық қауымдастығының президенті
"Бірлік-Единство" ПИК
қауымдастығының президенті
"Парасат" ПИК қауымдастығының
төрағасы