О мерах по регулированию численности волков на территории области
Постановление акима Павлодарской области от 25 декабря 2002 года N 190/9 Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарской области 6 января 2003 года за N 1584. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 21 октября 2013 года N 369/12
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 21.10.2013 N 369/12.
На основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года N 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", учитывая увеличение численности волков и возрастающие масштабы экономического урона, наносимого ими сельскому и охотничьему хозяйствам области, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Областному территориальному управлению по лесу и биоресурсам (по согласованию):                                             организовать совместно с охотопользователями работу по учету и регулированию численности волков;                                        принять меры по организации специальных бригад охотников-волчатников, обеспеченных необходимым транспортом и оборудованием;
организовать работу по приемке шкур волков, добытых на территории области.
2. Установить следующие размеры вознаграждений (без стоимости шкур) за добычу волков:                                                    5000 тенге - за голову взрослого волка;                              2000 тенге - за голову волчонка.
3. Департаменту природоохранных программ области в целях материальной заинтересованности охотопользователей и охотников, регулирования численности волков на территории области предусматривать ежегодно в плане природоохранных мероприятий, для рассмотрения в установленном порядке, расходы на выплату вознаграждений за каждого добытого хищника (без стоимости шкур).
4. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Нургалиева Ж. Ж.
Аким области                          Д. Ахметов

Облыс аумағында қасқырлар санын реттеу жөніндегі шаралар туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2002 жылғы 25 желтоқсандағы N 190/9 қаулысы. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 6 қаңтарда N 1584 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 21 қазандағы N 369/12 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.10.2013 N 369/12 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 5 қыркүйектегі "Республикадағы жыртқыштардың жекелеген түрлерiнiң санын реттеу жөнiндегi шаралар туралы" N 1230 қаулысы негізінде және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қандардағы  Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік атқару туралы" Заңына сәйкес қасқырлар санының өсуін және олардың облыс ауыл және аңшылық шаруашылықтарына келтірген экономикалық шығын мөлшерінің артуын ескере отырып, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДі:
1. Облыстық аумақтық орман және биоресурстар басқармасы (келісім бойынша):
аң аулаушылармен бірлесе отырып, қасқырлар санын есепке алу және реттеу жөніндегі жұмысты ұйымдастырсын;
қасқыр бөлтіріктерін аулаушылардың қажетті көлік және құрал-жабдықтармен қамтамасыз етілген арнаулы бригадаларды ұйымдастыру жөнінде шаралар қолдансын;
облыс аумағында ауланған қасқыр терісін қабылдау жөніндегі жұмысты ұйымдастырсын.
2. Қасқырларды аулау үшін келесі сыйақы мөлшері белгіленсін (терінің құнысыз):
ауланған үлкен қасқыр үшін - 5000 теңге
ауланған бөлтірік үшін - 2000 теңге.
3. Облыс табиғатты сақтау бағдарламалары департаменті аң аулаушылар мен аңшылардың материалдық қызуғышылығын және облыс аумағындағы қасқырлар санын реттеу мақсатында белгіленген тәртіп бойынша қарау үшін жыл сайын реттеу мақсатында белгіленген тәртіп бойынша қарау үшін жыл сайын әрбір ауланған жыртқышқа (терінің құнысыз) сыйақы төлеу үшін шығындары табиғатты қорғаудың іс-шаралар жоспарында қарастыратын болсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімнің орынбасары Ж.Ж. Нұрғалиевке жүктелсін.