Об утверждении Порядка оказания социальной помощи лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед областью
Постановление Атырауского областного акимата от 17 января 2002 года N 84. Зарегистрировано управлением юстиции Атырауской области 28 февраля 2002 года за N 806. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 4 октября 2011 года N 288.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 04.10.2011 N 288.
Сноска: По тексту слова "органы труда, занятости и социальной защиты населения" и "департамент труда, занятости и социальной защиты населения" заменены словами "органы занятости и социальных программ";
слова "областное финансовое управление", "в областном бюджете", "по области" заменены словами "местные финансовые органы", "в местном бюджете", "по городу, району"; - постановлением Атырауского областного Акимата от 8 июля 2005 года N 220
В соответствии с решением XV сессии областного Маслихата от 27 декабря 2001 года N 178-II "Об оказании социальной помощи лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед областью" акимат области постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Порядок оказания социальной помощи лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед областью (приложение).
2. Акимам города Атырау и районов обеспечить назначение и выплату социальной помощи в соответствии с Порядком, утвержденным настоящим постановлением.<*>
Сноска: В пункт 2 внесены изменения - постановлением Атырауского областного Акимата от 8 июля 2005 года N 220.
3. Сноска: Пункт 3 исключен постановлением Атырауского областного Акимата от 8 июля 2005 года N 220.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Мурсалиеву Т.К.
Аким области
Приложение
к постановлению акимата области
от 17 января 2002 года N 84
Порядок
оказания социальной помощи лицам, которым назначены
пенсии за особые заслуги перед областью
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии с решением XV сессии областного Маслихата от 27 декабря 2001 года N 178-II "Об оказании социальной помощи лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед областью".
2. Порядок назначения
2. Социальная помощь назначается местными органы занятости и социальных программ лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед областью (далее - социальная помощь).
3. Для назначения социальной помощи граждане, имеющие на это право, подают следующие документы в органы занятости и социальных программ по месту жительства:
- личное заявление о назначении социальной помощи с указанием РНН;
- справку с места жительства;
- документы, подтверждающие статус заявителя.

Облысқа айрықша сiңiрген еңбегi үшiн зейнетақы тағайындалған азаматтарға әлеуметтiк көмек көрсету Тәртібін бекіту туралы
Атырау облыстық әкiмияттың қаулысы 2002 жылғы 17 қаңтардағы N 84. Атырау облысының әділет басқармасында 2002 жылғы 28 ақпанда N 806 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011 жылғы 4 қазандағы N 288 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011.10.04 N 288 қаулысымен.
Облыстық Мәслихаттың 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 178-II XV сессиясының "Облысқа айрықша сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне сәйкес облыс әкiмияты қаулы етедi:
1. Қоса беріліп отырған облысқа айрықша сiңiрген еңбегi үшiн зейнетақы тағайындалған азаматтарға әлеуметтiк көмек көрсету Тәртібі бекітілсiн (қосымша).
2. Атырау қаласы мен аудандар әкiмдерi, еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi (Қайрешев С.М.) әлеуметтiк көмектiң осы қаулымен бекiтiлген Тәртiпке сәйкес тағайындалуы мен төленуiн қамтамасыз етсiн.
3. Облыстық қаржы басқармасы (Әжiғалиева А.) 105.60.00 "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмiмен азаматтардың кейбiр санаттарына әлеуметтiк төлемдер төлеу" бағдарламасы бойынша облыс бюджетінде 2002 жылға қаралған қаржы есебінен әлеуметтiк көмек көрсетуді мезгілінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Т.Мұрсәлиеваға жүктелсiн.
Облыс әкімі
Облыс әкiмиятының
2002 жылғы 17 қаңтардағы
N 84 қаулысына қосымша
Облысқа айрықша сiңiрген еңбегi үшiн зейнетақы
тағайындалған азаматтарға әлеуметтiк көмек көрсету Тәртiбi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп облыстық Мәслихаттың 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 178-II XV сессиясының "Облысқа сiңiрген айрықша еңбегi үшiн зейнетақы тағайындалған азаматтарға әлеуметтiк көмек көрсету туралы" шешіміне сәйкес әзірленді.
2. Тағайындау тәртiбi
2. Атырау облысына айрықша сiңiрген еңбегi үшiн зейнетақы тағайындалған азаматтарға әлеуметтiк көмектi (әрі қарай - әлеуметтік көмек) жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары тағайындайды.
3. Әлеуметтiк көмектi тағайындау үшiн оны алуға құқылы азаматтар тұрғын жерi бойынша еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарына төмендегi құжаттарды тапсырады:
- әлеуметтiк көмектi тағайындау туралы салық төлеушінің тіркелу нөмірі көрсетілген жеке арызы;
- тұрғын жерiнен анықтама;
- арыз берушiнiң мәртебесiн растайтын құжат.

4. Заявление, со всеми необходимыми документами о назначении социальной помощи, рассматривается местными органы занятости и социальных программ в 5 дневный срок со дня его поступления и принимается решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи.
5. В случае отказа в назначении социальной помощи, местные органы занятости и социальных программ после вынесения решения с указанием причин отказа возвращают заявителю все документы.
6. Местные органы занятости и социальных программ несут ответственность за правильность назначения социальной помощи.
7. Решение местных органы занятости и социальных программ об отказе в назначении социальной помощи может быть обжаловано в установленном законодательством порядке.
8. Заявление о назначении социальной помощи и решение о назначении социальной помощи, либо выписка из него, хранятся в личном деле получателя.
3. Порядок финансирования и выплаты социальной помощи
9. Социальная помощь назначается с месяца подачи заявления и выплачивается ежемесячно.
10. Финансирование социальной помощи осуществляется за счет предусмотренных средств на эти цели в местном бюджете на соответствующий год.
11. Сноска. Пункт 11 исключен постановлением Атырауского областного Акимата от 8 июля 2005 года N 220.
12. Органы занятости и социальных программ на основании заявок местных органов определяют сумму необходимых средств для выплаты социальной помощи по городу, району и направляет заявку на финансирование в местные финансовые органы до 10 числа каждого месяца.
13. Местные финансовые органы на основании плана финансирования органа занятости и социальных программ выделяет средства, предусмотренные в местном бюджете на выплату социальной помощи, органу занятости и социальных программ, который после поступления средств на текущий счет перечисляет на счета банков второго уровня необходимые суммы средств для выплаты назначенной социальной помощи, а также комиссионные вознаграждения в соответствии с агентским соглашением. <*>
Сноска: В пункт 13 внесены изменения - постановлением Атырауского областного Акимата от 8 июля 2005 года N 220.
14. Выплата социальной помощи производится банками второго уровня на основании списков получателей, полученных из местных органов занятости и социальных программ, по предъявлению документа, удостоверяющего личность получателя (паспорт, удостоверение личности).

4. Әлеуметтiк көмектi тағайындау туралы берiлген арызды барлық қажеттi құжаттарымен бiрге түскен күннен бастап есептегенде 5 күн iшiнде жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары қарап, әлеуметтiк көмектi тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
5. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары әлеуметтiк көмектi төлеуден бас тарту туралы себебi көрсетiлген шешiм қабылданғаннан кейiн арыз берушiге барлық құжаттарды қайтарады.
6. Жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары әлеуметтiк көмектi тағайындаудың дұрыстығына жауап бередi.
7. Жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарының әлеуметтiк көмектi тағайындаудан бас тарту туралы шешiмiне заңнамамен белгiленген тәртiпте шағым берiлуi мүмкiн.
8. Әлеуметтiк көмектi тағайындау туралы арыз тапсырылған барлық құжаттарымен бiрге, сонымен қатар әлеуметтiк көмектi тағайындау туралы шешiм немесе оның көшiрмесi көмек алушының жеке iсiнде сақталады.
3. Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру және төлеу тәртiбi
9. Әлеуметтiк көмек арыз берген айдан тағайындалады және ай сайын төленедi.
10. Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру облыстық бюджетте осы мақсатқа сәйкесті жылға қаралған қаржы есебiнен жүзеге асырылады.
11. Жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары ай сайын есеп берiлiп отырған айға жалғас айдың 5-iншi жұлдызына дейiн қаржыландыру үшiн өтiнiмдердi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментiне жолдайды, сонымен қатар екiншi деңгейдегi банктерге ай сайын әлеуметтiк көмек алушылардың тiзiмiн жiбередi.
12. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi жергiлiктi органдардың өтiнiмдерi негiзiнде облыс бойынша әлеуметтiк көмек төлеуге қажеттi қаржы көлемiн анықтап, облыстық қаржы басқармасына әр айдың 10-ыншы жұлдызына дейiн қаржыландыруға өтiнiм жолдайды.
13. Облыстық қаржы басқармасы еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментiнiң өтiнiмi бойынша облыстық бюджетте әлеуметтiк көмек төлеуге қаралған қаржы есебiнен департаментке қаржы бөледi. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi ағымдағы шотына түскен қаржыны, сондай-ақ агенттiк келiсiмге сәйкес комиссиялық сыйақыларды екiншi деңгейдегi банктер шотына аударады.
14. Әлеуметтiк көмектi жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарынан келiп түскен әлеуметтiк көмек алушылар тiзiмi бойынша әр алушының жеке басын куәландыратын құжаттары (төлқұжат, жеке куәлiк) негiзiнде екiншi деңгейдегi банктер төлейдi.

4. Порядок ведения учета и отчетности
15. Ведение учета, отчетности по показанию социальной помощи возлагается на органы занятости и социальных программ.
16. Органы занятости и социальных программ ежемесячно до 10 числа составляет акты сверки с банками второго уровня на выплаченные средства социальной помощи в истекшем месяце.
17. Местные органы занятости и социальных программ представляют отчет в департамент труда, занятости и социальной защиты населения в установленной форме и порядке.
18. Контроль за целевым использованием выделенных средств на выплату социальной помощи осуществляется уполномоченными органами.
19. Незаконно выплаченная сумма социальной помощи подлежит восстановлению в установленном законодательством порядке.

4. Есеп жүргiзу және есеп беру тәртiбi
15. Әлеуметтiк көмектi төлеу бойынша есеп жүргiзу, есеп беру еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарына жүктеледi.
16. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi әр айдың 10-ыншы жұлдызына дейiн өткен айда төленген қаржыны әлеуметтiк көмек алушылардың санаттарына сай жiктеп, екiншi деңгейдегi банктермен салыстырмалы актiлер жасайды.
17. Жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары белгiленген нысанда және тәртiпте еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментiне есеп тапсырады.
18. Әлеуметтiк көмектi төлеуге бөлiнген қаржылардың мақсатты жұмсалуын бақылауды уәкiлеттi органдар жүзеге асырады.
19. Заңсыз төленген әлеуметтiк көмек сомалары заңнамада белгiленген тәртiп бойынша қалпына келтiрiлуге жатады.