О создании областной Комиссии по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы
Постановление Атырауского областного акимата от 27 марта 2002 года N 138. Зарегистрирован управлением юстиции Атырауской области 23 апреля 2002 года N 935. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 10 апреля 2003 года № 186
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 10.04.2003 № 186.
Извлечение из письма N 3-3333/06 от 18 октября 2006 года.
"Согласно заключения, проведенной повторной юридической экспертизы департаментом юстиции Атырауской области и письма ДРНПА Министерства юстиции Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 4-2-1/и623 направляется список ранее зарегистрированных нормативно-правовых актов, не отвечающие требованиям статьи 38 Закона "Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", и, следовательно, не подлежащие государственной регистрации для внесения соответствующей записи в Базу Данных "Закон".
Приложение на 2 листах.
Начальник ДЮ
13) Постановление Атырауского областного акимата от 27 марта 2002 года N 138 "О создании областной Комиссии по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы" (Зарегистрировано Управлением юстиции Атырауской области 23 апреля 2002 года N 935.)
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2000 года N 377 "О мерах по совершенствованию системы борьбы с преступностью и коррупцией" и в соответствии с решением акима области от 17 января 2001 года N 25 "Об утверждении областной программы борьбы с преступностью на 2001-2002 годы и плана мероприятий по ее реализации", улучшения координации деятельности исполнительных, правоохранительных и других заинтересованных государственных органов, руководствуясь ст. 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат области постановляет:
1. Образовать областную Комиссию по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы (далее - Комиссия);
2. Утвердить Положение о Комиссии (приложение N 1).
3. Утвердить состав Комиссии (приложение N 2).
4. Определить рабочим органом Комиссии отдел рыбного хозяйства департамента сельского и рыбного хозяйства.
5. Признать утратившим силу решение акима области от 22 августа 2001 года N 280 "О создании областной Комиссии по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ищанова К.К.
И.о. Акима области

Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiнде облыстық комиссия құру туралы
Атырау облыстық әкiмиятының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 138 қаулысы. Атырау облысының әділет басқармасында 2002 жылғы 23 сәуірде N 935 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімиятының 2003 жылғы 10 сәуірдегі № 186 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімиятының 10.04.2003 № 186 қаулысымен.
ҚР Атырау облысы Әділет департаментінің 2006 жылғы 18 қазан 3-3333/06 хатынан үзінді:
Атырау облыстық Әділет департаменті ертеде тіркелген нормативтік құқықтық актілеріне қайта тексеріс жүргізілген қорытындысы бойынша және Қазақстан Республикасы өділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаментінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 4-2-1/и623 хатына сәйкес, Сізге Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 38-бабының талаптарына сәйкес келмейтін тіркелген нормативтік құқықтық актілердің тізімін, "Заң" деректер базасына тиісті жазбаларды енгізу үшін, жолдайды.
қосымша 2 бетте.
АОӘД бастығы
қосымша:
1) Атырау облыстық әкімиятының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 138
"Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiнде облыстық комиссия құру туралы" қаулысы (Атырау облыстық Әділет департаментінде 2002 жылғы 23 сәуірдегі N 935 тіркелді).
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 20 сәуiрдегi N 377 U000377_ "Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүйесін жетілдіру шаралары туралы" Жарлығының және облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 17 қаңтардағы N 25 "2001-2002 жылдарға арналған қылмыстылықпен күресудiң облыстық бағдарламасын және оны жүзеге асырудың iс-шаралар жоспарын бекiту туралы", атқарушы, құқық қорғау және басқа мүдделi мемлекеттiк органдар қызметiн үйлестiрудi жақсарту, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Z010148_ Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабын басшылыққа ала отырып, облыс әкiмияты қаулы етеді:
1. Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiнде облыстық комиссия құрылсын (iлгерi қарай - Комиссия).
2. Комиссия туралы Ереже бекiтiлсiн (N 1 қосымша).
3. Комиссияның құрамы бекiтiлсiн (N 2 қосымша).
4. Комиссияның жұмысшы органы болып ауыл және балық шаруашылығы департаментiнiң балық бөлiмi белгіленсін.
5. Облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 22 тамыздағы N 280 "Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiнде облыстық Комиссия құру туралы" шешiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Қ.Қ. Ищановқа жүктелсiн.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы

Приложение N 1 к постановлению акимата N 138 от 27 марта 2002 года
Положение об областной Комиссии по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы
1. Общие сведения
1. Областная Комиссия по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом и образована для обеспечения межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов по вопросам охраны и использования животного мира, а также организации борьбы с браконьерством.
1. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства страны, решениями и распоряжениями акима области, а также настоящим положением. Состав Комиссии определяется и утверждается постановлением акимата.
2. Основные задачи Комиссии:
2.1. Основными задачами Комиссии являются:
1) обеспечение межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных, природоохранных и других государственных органов области по вопросам организации борьбы с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы;
2) анализ криминогенной обстановки борьбы с браконьерством в области, рассмотрение и утверждение планов, мероприятий по усилению борьбы с браконьерством;
3) обобщение деятельности органов внутренних дел, прокуратуры, рыбоохраны, национальной безопасности, налоговой и таможенной служб, финансовой полиции по борьбе с браконьерством;
4) изучение состояния исполнения законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства страны, решений и распоряжений акима области, постановления акимата по вопросам борьбы с браконьерством исполнительными, правоохранительными и иными государственными органами;
5) подготовка рекомендаций исполнительным, правоохранительным, природоохранным и другим государственным органам по вопросам охраны и использования животного мира, организации борьбы с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы.
3. Функции Комиссии:
3.1. Комиссия осуществляет следующие функции:
1) рассматривает на заседаниях состояние организации борьбы с браконьерством исполнительными, правоохранительными и природоохранными органами области;
2) заслушивает отчеты руководителей исполнительных, правоохранительных, природоохранных и других государственных органов по организации борьбы с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы;
3) вырабатывает инструкции по повышению эффективности борьбы с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы;

Облыс әкiмиятының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 138 қаулысына N 1 қосымша
Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiндегi облыстық Комиссия туралы Ереже
1. Жалпы мәлiметтер
1.1. Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiндегi облыстық Комиссия (iлгерi қарай-Комиссия) консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады және атқарушы, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдардың жануарлар әлемiн қорғау және пайдалану, сонымен бiрге браконьерлiкпен күрестi ұйымдастыру мәселелерi бойынша қызметiн ведомствоаралық үйлестiрудi қамтамасыз ету үшiн құрылған.
1.2. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасы Конституциясына және заңдарына, ел Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, облыс әкiмi шешiмдерi мен өкiмдерiне, сонымен бiрге осы ережеге сәйкес жүзеге асырады. Комиссия құрамын облыс әкiмияты белгiлейдi және бекiтедi.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi
2.1. Комиссияның негiзгi мiндеттерi болып табылады:
1) атқарушы, құқық қорғау, табиғат қорғау және облыстық басқа мемлекеттiк органдардың браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресiн ұйымдастыру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру қызметiн қамтамасыз ету;
2) облыстағы браконьерлiкпен күрестiң қылмыстық жағдайын талдау, браконьерлiкпен күрестi күшейту жөнiндегi жоспарлар мен iс-шараларды қарау және бекiту;
3) iшкi iстер, прокуратура, балық қорғау, Ұлттық қауiпсiздiк, салық және кеден қызметi, қаржы полициясы органдарының браконьерлiкпен күресу жөнiндегi қызметiн қорытындылау;
4) Браконьерлiкпен күресу мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы заңдарының, ел Президентi мен Үкiметi актiлерiнiң, облыс әкiмi шешiмдерi мен әкiмдерiнiң, облыс әкiмияты қаулыларының атқарушы, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдарының атқару жағдайын зерделеу;
5) атқарушы, құқық қорғау, табиғат қорғау және басқа мемлекеттiк органдарға жануарлар әлемi қорғау және пайдалану, браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күрестi ұйымдастыру мәселелерi жөнiнде ұсыныстар дайындау.
3. Комиссияның функциялары
3.1. Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Комиссия мәжiлiстерiнде облыстық атқарушы, құқық қорғау және табиғат қорғау органдарының браконьерлiкпен күрестi ұйымдастыру жөнiн қарайды;
2) атқарушы, құқық қорғау, табиғат қорғау және басқа мемлекеттiк органдар басшыларының браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күрестi ұйымдастыру жөнiндегi есептерiн тыңдайды;
3) браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күрестiң тиiмдiлiгiн арттыру жөнiнде нұсқаулықтар әзiрлейдi;

4) Разрабатывает порядок движения судов и маломерного флота в Урало-Каспийском бассейне;
5) осуществляет иные функции, относящиеся к компетенции Комиссии.
4. Полномочия Комиссии:
4.1. Комиссия при реализации основных задач и осуществлении своих функций имеет право:
1) запрашивать и получать от исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов необходимую для работы информацию, документы и материалы;
2) вырабатывать рекомендации и предложения по охране рыбных ресурсов и организации борьбы с преступными посягательствами на рыбные запасы;
3) привлекать работников правоохранительных и других государственных органов для подготовки материалов к заседаниям Комиссии.
5. Организация работы Комиссии
5.1. Комиссия работает в соответствии с планом. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал. Заседания Комиссии проводятся под руководством Председателя, либо по его поручению одним из членов.
5.2. Заседание считается правомочным при участии на нем более половины членов Комиссии.
5.3. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов, которые оформляются протоколом и утверждаются Председателем.
Приложение N 2 к постановлению акимата N 138 от 27 марта 2002 года
Состав областной комиссии по борьбе с браконьерством и преступными посягательствами на рыбные запасы
1. Ищанов Кайрат Кыдрбаевич - заместитель акима области, председатель комиссии;
2. Исабеков Акжигит Калтаевич - начальник департамента комитета национальной безопасности по Атырауской области, заместитель председателя (по согласованию);
3. Хайдар Халмурат Саламатович - начальник управления внутренних дел области по Атырауской области, заместитель председателя;
4. Кадимов Ерболат Латифович - заместитель директора департамента сельского и рыбного хозяйства, секретарь комиссии;
Члены Комиссии:
5. Акботин Адилхан Мугалимович - начальник Северо-Каспийского регионального учреждения по охране биоресурсов;
6. Алиев Аскар Асылханович - начальник финансовой полиции по Атырауской области (по согласованию);
7. Арыстанов Кадыржан Бактыгалиевич - директор департамента сельского и рыбного хозяйства по Атырауской области;
8. Джарылгасов Аспенби Жолдасович - заместитель руководителя аппарата акима области - заведующий отделом государственно-правовой и военно-мобилизационной работы;
9. Дуйсебаев Сержан Дамебаевич - начальник таможенного управления по Атырауской области;
10. Жоргенбаев Мухтар Акебаевич - прокурор Атырауской области (по согласованию);
11. Кужегалиев Роберт Халитович - командир Атырауского погранотряда;

4) Орал-Каспий су айдынындағы кемелер мен шығын мөлшердегi флот қозғалысының тәртiбiн дайындайды;
5) Комиссия құзыретiне жататын басқа функцияларды жүзеге асырады.
4. Комиссияның өкiлеттiктерi
4.1. Негiзгi мiндеттерi мен өз функцияларын жүзеге асыру кезiнде Комиссияның мынадай құқықтары бар:
1) атқарушы, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдардан жұмыс үшiн қажеттi ақпараттар, құжаттар және материалдар сұрауға және алуға;
2) балық ресурстарын қорғау және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күрестi ұйымдастыру жөнiндегi ұсыныстар әзiрлеуге;
3) құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдар қызметкерлерiн Комиссия мәжiлiсiнде қарауға материалдар дайындауға қатыстыруға.
5. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру
5.1. Комиссия жоспарға сәйкес жұмыс iстейдi. Комиссия мәжiлiстерi қажет болған жағдайда, бiрақ тоқсанына бiр реттен кем емес жиiлiкте өткiзiледi. Комиссия мәжiлiстерi төрағаның, болмаса оның тапсырмасымен мүшелерiнiң бiрiнiң басшылығымен өткiзiледi.
5.2. Мәжiлiс Комиссия мүшелерiнiң жартысынан астамы қатысқан жағдайда заңды болып есептеледi.
5.3. Комиссия шешiмдерi қарапайым көпшiлiк дауыспен қабылданады, олар хаттамамен ресiмделедi және оны Төраға бекiтедi.
Облыс әкiмиятының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 138 қаулысына N 2 қосымша
Браконьерлiкпен және балық қорына қылмыстық қол сұғушылықпен күресу жөнiндегi облыстық Комиссия құрамы
1. Ищанов Қайрат Қыдырбайұлы - облыс әкiмiнiң орынбасары, комиссия төрағасы;
2. Исабеков Ақжiгiт Қалтайұлы - Атырау облысы бойынша Ұлттық қауiпсiздiк комитетi департаментiнiң бастығы, төрағасының орынбасары (келiсiмi бойынша);
3. Хайдар Халмұрат Саламатұлы - Атырау облысы iшкi iстер басқармасының бастығы, төрағасының орынбасары;
4. Қадимов Ерболат Латипұлы - ауыл және балық шаруашылығы департаментi директорының орынбасары, комиссия хатшысы;
Комиссия мүшелерi:
5. Ақботин Әдiлхан Мұғалимұлы - биоресурстарды қорғау жөнiндегi Солтүстiк Каспий аймақтық мекемесiнiң бастығы;
6. Арыстанов Қадыржан Бақтығалиұлы - Атырау облысы бойынша ауыл және балық шаруашылығы департаментiнiң директоры;
7. Әлиев Асқар Асылханұлы - Атырау облысы бойынша қаржы полициясының бастығы (келiсiмi бойынша);
8. Дүйсебаев Сержан Дәмебайұлы - Атырау облысы бойынша кеден басқармасының бастығы;
9. Жарылғасов Әспенби Жолдасұлы - облыс әкiмi аппараты басшысының орынбасары, мемлекеттiк-құқықтық және әскери-жұмылдыру бөлiмiнiң меңгерушiсi;
10. Жөргенбаев Мұхтар Әкебайұлы - Атырау облысының прокуроры (келiсiмi бойынша);
11. Көжеғалиев Роберт Халитұлы - Атырау шекара отрядының командирi;

12. Кургенов Махмуд Кургенович - начальник управления государственного контроля, охраны, воспроизводства и рационального использования животного и растительного мира, особо охраняемых территорий;
13. Таубаев Бактыбек Жубандыкович - начальник территориального управления по лесу и биоресурсам по Атырауской области.
(Специалист: Ержанова К.С.)

12. Көргенов Махмұд Көргенұлы - ерекше күзетiлетiн аймақтардың жануарлар және өсiмдiк әлемiн мемлекеттiк бақылау,
қорғау, ұдайы өндiру және тиiмдi пайдалану басқармасының бастығы;
13. Таубаев Бақтыбек Жұбандықұлы - Атырау облысы бойынша орман және биоресурстар жөнiндегi аумақтық басқарма бастығы.
(Маман: Ержанова К.С.)