Об утверждении Правил посещения гражданами учреждений, исполняющих наказания, следственных изоляторов
Приказ Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан от 7 января 2003 года № 6. Зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан 22 января 2003 года № 2135. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 194
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.06.2010 № 194 (порядок введения приказа см. п. 4).
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В целях реализации статьи 21 Уголовно-исполнительного  кодекса Республики Казахстан и совершенствования деятельности исправительных учреждений Министерства юстиции Республики Казахстан, приказываю:
1.   Утвердить прилагаемые Правила посещения гражданами учреждений, исполняющих наказания, следственных изоляторов.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Управлениям Комитета уголовно-исполнительной системы по областям, начальникам исправительных учреждений в практической деятельности неукоснительно руководствоваться данными Правилами.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Заместителя Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Настоящий Приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Председатель
Утверждены
Приказом Председателя Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 7 января 2003 года N 6
Правила посещения гражданами учреждений,
исполняющих наказания, следственных изоляторов  <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Пропускной режим - совокупность мероприятий по входу (выходу) лиц, въезду (выезду) транспортных средств на территорию учреждения исполняющих наказания, следственных изоляторов или органа уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, вносу (выносу), ввозу (вывозу) документов и изделий, а также по организации порядка пропуска и нахождения сотрудников уголовно-исполнительной системы (далее - УИС), граждан и иных лиц на территории режимных объектов по специальным разрешениям.
Пропускной режим предназначен для исключения:

Азаматтардың жазаны орындау мекемелеріне, тергеу изоляторларына келіп-кету ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесінің комитеті төрағасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 22 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2135. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 28 маусымдағы N 194 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.06.28 N 194 Бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару  кодексінің 21-бабын іске асыру және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі түзеу мекемелерінің қызметін жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Азаматтардың жазаны орындау мекемелеріне, тергеу изоляторларына келіп-кету ережесі бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің облыстар бойынша басқармалары, түзеу мекемелерінің бастықтары практикалық қызметте осы Нұсқаулықты мүлтіксіз басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен
БЕКІТІЛДІ
Азаматтардың жазаны орындау мекемелеріне,
тергеу изоляторларына келіп-кету
ережесі
Ескерту: Ереженің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
1. Жалпы қағидалар
1. Өткізу режимі - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің жазаны орындау мекемесінің немесе органының, тергеу изоляторының аумағына адамдардың кіруі (шығуы), көлік құралдарының кіруі (шығуы), құжаттар мен бұйымдарды кіргізу (шығару) бойынша, сондай-ақ  режимдік объектілердің аумағына арнайы рұқсат бойынша қылмыстық-атқару жүйесі (бұдан әрі - ҚАЖ) қызметкерлерінің, азаматтар мен өзге де тұлғалардың өтуі мен болуының тәртібін ұйымдастыру жөніндегі іс-шаралардың жиынтығы.
Өткізу режимі:

1) проникновения посторонних лиц на режимные объекты УИС и в режимные помещения исправительных учреждений (далее - ИУ) и следственных изоляторов (далее - СИЗО);
2) незаконного вноса (ввоза) на территорию режимного объекта УИС визуальных средств наблюдения - видео, кино, фотоаппаратуры, радиотехнической и другой аппаратуры;
3) вноса (ввоза), выноса (вывоза) вещей, изделий, веществ, документов и продуктов питания, запрещенных к использованию осужденными;
4) выноса (вывоза) с территории режимного объекта УИС документов и изделий без соответствующего разрешения.
Пропускной режим предусматривает:
1) организацию контрольно-пропускных пунктов (далее - КПП) и постов с пропускными функциями на входах (выходах);
2) создание бюро пропусков;
3) определение должностных лиц, имеющих право выдавать разрешение на выдачу пропусков;
4) определение перечня предметов, запрещенных к проносу (провозу) на территорию режимного объекта УИС;
5) охрану территорий режимного объекта УИС;
6) оборудование на КПП камер хранения личных вещей сотрудников, командированных лиц и граждан;
7) исключение возможности неправомерного использования радиотехнических средств связи, кино, фото, видеосъемки.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. К режимным объектам УИС относятся исправительное учреждение и его территория, административные здания, сооружения, хозяйственные объекты, а также прилегающая к ним территория.
3. Режимные объекты подразделяются на объекты, находящиеся под вооруженной охраной (исправительные колонии, воспитательные колонии, тюрьмы и следственные изоляторы), и на объекты, находящиеся под надзором администрации ИУ (колонии поселения, административные здания, сооружения, хозяйственные объекты, а также прилегающая к ним территория).  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Организация пропускного режима в административные
здания и на объекты органов УИС, находящиеся под надзором администрации исправительного учреждения и следственного изолятора  <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Доступ в административные здания и на режимные объекты УИС осуществляется в следующем порядке:

1) ҚАЖ режимдік объектілеріне, түзеу мекемелерінің (бұдан әрі - ТМ) мен тергеу изоляторларын (бұдан әрі - АИ) режимдік үй-жайларына бөгде адамдардың басып кіруін;
2) бақылаудың жеке визуалдық құралдарын бейне, кино, фотоаппаратураларын, радиотехникалық және басқа да аппаратураларды аумаққа заңсыз кіргізуді (әкелуді);
3) сотталғандардың пайдалануына тыйым салынған заттарды, бұйымдарды, дүниелерді, құжаттарды және азық-түлік өнімдерін кіргізуді (әкелуді), шығаруды (алып шығаруды);
4) ҚАЖ режимдік объектісінің аумағынан құжаттар мен бұйымдарды тиісті рұқсатсыз шығаруды (алып шығаруды) болдырмауға арналған.
Өткізу режимі:
1) бақылау-өткізу бекеттерін (бұдан әрі - БӨБ) және кіру (шығу) орындарында өткізу функциялары бар бекеттерді ұйымдастыруды;
2) рұқсатнама бюросын құруды;
3) рұқсат қағаз беруге рұқсат беру құқығы бар лауазымды адамдарды белгілеуді;
4) режимдік аумаққа кіргізуге (әкеліп кіргізуге) тыйым салынған заттардың тізбесін белгілеуді;
5) ҚАЖ режимдік объектілерінің аумағын күзетуді;
6) БӨБ-де қызметкерлердің, қызметке жіберілген адамдардың және азаматтардың жеке заттарын сақтау камераларын жабдықтауды;
7) радиотехникалық байланыс құралдарын, кино, фото, бейнеге түсірулерді заңсыз пайдалану мүмкіндігін болдырмауды көздейді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
2. ҚАЖ режимдік объектілеріне түзеу мекемесі және оның аумағы, әкімшілік ғимараттар, құрылыстар, шаруашылық объектілері, сондай-ақ оларға қарайтын аумақ жатады.
3. Режимдік объектілер қаруланған күзеті бар объектілер (түзеу колониялары, тәрбие колониялары, түрмелер және тергеу изоляторлары) және ТМ әкімшілігінің қадағалауындағы объектілер (қоныс колониясы, әкімшілік ғимараттар, құрылыстар, шаруашылық объектілері, сондай-ақ оларға жататын аумақ) болып бөлінеді.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
2. Түзеу мекемесі   және тергеу изоляторы әкімшілігінің қадағалауындағы ҚАЖ органдарының әкімшілік
ғимараттары мен объектілеріне
өткізу режимін ұйымдастыру
Ескерту: 2-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
4. ҚАЖ әкімшілік ғимараттары мен режимдік объектілеріне рұқсат мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:

1) сотрудники УИС Министерства юстиции Республики Казахстан имеют право входа в административные здания и на режимные объекты УИС на основании предъявления служебного удостоверения;
2) граждане допускаются в административные здания, а равно находятся на территории режимного объекта УИС, только после обязательного предъявления документа, удостоверяющего личность, регистрации в Журнале учета посетителей (приложение 1) и получения специального пропуска;
3) граждан, после получения пропуска, принимает должностное лицо. Передвижение данных лиц по территории административного здания, их вход и выход осуществляется в сопровождении сотрудников УИС;
4) пребывание должностных лиц других министерств и ведомств, членов общественных наблюдательных комиссий, а равно представителей иностранных делегаций, осуществляется в сопровождении сотрудников УИС.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Организация пропускного режима
в охраняемых исправительных учреждениях
и следственных изоляторах  <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5. Пропуск в исправительные учреждения и следственные изоляторы, охраняемые вооруженной охраной, осуществляется в следующем порядке: сотрудникам УИС и гражданам разрешается вход на охраняемый объект по специальным пропускам (приложение 2):
1) постоянный пропуск - оформляется начальствующему составу, инженерно-техническому персоналу и вольнонаемному составу, постоянно работающему в данном учреждении. Пропуск действителен при наличии фотографии владельца, печати ИУ и СИЗО, и подписи должностного лица, давшего разрешение на выдачу данного пропуска. Цвет пропуска - синий. Постоянный пропуск не реже одного раза в год подлежит перерегистрации;
2) временный пропуск оформляется на граждан, находящихся на временной работе, а также прикомандированных к ИУ сроком до одного года с последующим продлением. Пропуск действителен при наличии фотографии владельца, печати ИУ и подписи должностного лица, давшего разрешение на выдачу данного пропуска. Цвет пропуска - зеленый;
3) безымянные пропуска (на предъявителя) выдаются сотрудникам центрального аппарата уголовно-исполнительной системы и сотрудникам Управлений Комитета УИС по областям. Безымянный пропуск обеспечивает право его владельцу посещать учреждения, органы, исполняющие наказания в виде лишения свободы и ареста, без специального разрешения. Пропуск действителен при наличии служебного удостоверения, печати органа и подписи должностного лица, давшего разрешение на выдачу пропуска. Безымянные пропуска подписываются Председателем Комитета УИС Министерства юстиции Республики Казахстан, либо лицом, исполняющим его обязанности, или начальником Управления Комитета УИС области, либо лицом, исполняющим его обязанности. Цвет - красный. Безымянный пропуск не реже одного раза в два года подлежит перерегистрации;

1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі ҚАЖ қызметкерлері ҚАЖ органдарының әкімшілік ғимараттары мен объектілеріне қызмет куәлігін көрсету негізінде кіруге құқығы бар;
2) азаматтарға әкімшілік ғимараттарға, сол сияқты режимдік объектінің аумағында болуға міндетті түрде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткеннен, Келушілерді есепке алу журналына тіркегеннен және арнайы рұқсат қағаз алғаннан кейін ғана рұқсат беріледі;
3) азаматтарды рұқсат қағаз алғанынан кейін лауазымды адам қабылдайды. Бұл адамдардың әкімшілік ғимараттың аумағы бойынша жүруі, олардың кіруі және шығуы ҚАЖ қызметкерлерінің ілесіп жүруімен жүзеге асырылады;
4) басқа министрліктер мен ведомстволардың қоғамдық қадағалау комиссиясының мүшелерін, лауазымдық адамдарының, сол сияқты шет елдік делегация өкілдерінің болуы ҚАЖ қызметкерлерінің ілесіп жүруімен жүзеге асырылады.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
3. Күзетілетін түзеу мекемелерінде және тергеу
изоляторларында өткізу режимін ұйымдастыру
Ескерту: 3-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
5. Қаруланған күзет күзететін түзеу мекемелеріне және тергеу изоляторларына өткізу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады: ҚАЖ қызметкерлеріне және азаматтарға кіруге арнайы рұқсат қағаздары бойынша рұқсат етіледі ( 2-қосымша ):
1) тұрақты рұқсат қағазы - осы мекемеде тұрақты жұмыс істейтін басшы құрамға, инженерлік-техникалық қызметкерлерге және ерікті жалданушы құрамға ресімделеді. Рұқсат қағаз иесінің фотосуреті, ТМ және АИ мөрі және сол рұқсат қағазды беруге рұқсат еткен лауазымды адамның қойылған қолы болған кезде жарамды. Рұқсат қағаздың түсі - көк. Тұрақты рұқсат қағазы кемінде жылына бір рет қайта тіркелуге жатады;
2) уақытша рұқсат қағаз - уақытша жұмыс істейтін азаматтарға, сондай-ақ ТМ-не қызметке жіберілгендерге бір жыл мерзімге дейін кейіннен ұзартыла отырып ресімделеді. Рұқсат қағаз иесінің фотосуреті, ТМ мөрі және сол рұқсат қағазды беруге рұқсат еткен лауазымды адамның қойылған қолы болған кезде жарамды. Рұқсат қағаздың түсі - жасыл.
3) атауы жоқ рұқсат қағаздары (көрсетушіге) қылмыстық-атқару жүйесі орталық аппаратының қызметкерлеріне және ҚАЖ Комитетінің облыстар бойынша басқармаларының қызметкерлеріне беріледі. Атауы жоқ рұқсат қағазы оның иесіне  бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны орындайтын мекемелер мен органдарына арнайы рұқсатсыз келу құқығын қамтамасыз етеді. Рұқсат қағаз қызметтік куәлік, рұқсат қағазды беруге рұқсат берген орган мен лауазымды адамның қолы болғанда жарамды. Түсі - қызыл. Атауы жоқ рұқсат қағазы  кемінде жылына бір рет қайта тіркелуге жатады;

4) разовый пропуск - выдается гражданам, которым разрешен вход в ИУ и СИЗО.
Учет выдаваемых, сданных и изъятых пропусков возлагается на Управление режима, надзора и специального учета Комитета УИС Министерства юстиции Республики Казахстан, соответственно на отделы режима и надзора Управлений Комитета УИС по областям.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. Постоянные и временные пропуска имеют сетку с шифром, предназначенные для упорядочения пропускного режима, досмотра на КПП, заполняемые следующим образом:
1) 1 - 2 колонки - время входа на охраняемый объект;
2) 3 - 4 колонки - время выхода с охраняемого объекта;
3) 5 колонка буква  "В"  - указывает, что владелец пропуска имеет право свободного выхода и входа на объект на весь период рабочего времени, указанного в колонках 1 - 2, 3 - 4;
4)  "В" -  зачеркнута одной линией по диагонали (выход - вход) владельцу пропуска разрешен только на обед (с обеда) согласно распорядку дня в ИУ и СИЗО;
5)  "В"  - зачеркнута двумя линиями по диагонали - выход с территории объекта на весь период рабочего времени, указанного в колонках 1 - 2, 3 - 4 запрещен;
6) буква  "Д"  - (досмотр) - пронос папок, портфелей, дипломатов, сумок на территорию ИУ и СИЗО разрешен без досмотра;
7)  "Д"  - зачеркнута одной линией по диагонали - пронос папок, портфелей, дипломатов, сумок разрешен с обязательным досмотром;
8)  "Д"  - зачеркнута двумя линиями по диагонали - пронос папок, портфелей, дипломатов, сумок - запрещен;
9) 6-7 колонки - две последние цифры условного наименования учреждения, в котором действителен предъявляемый пропуск (например: 159/11 - 11).
Не реже одного раза в месяц начальником режимного отдела ИУ и СИЗО проводится сверка выданных пропусков по Журналу выдачи пропусков (приложение 3).  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
7. Для четкой организации хранения пропусков и исключения получения их посторонними лицами, всем пропускам присваивается код, который находится постоянно у часового КПП.
8. При входе на КПП сотрудник называет код своего пропуска, часовой КПП отыскивает пропуск в кассете для хранения пропусков "за территорией ИУ", убеждается, что пропуск принадлежит данному лицу и перекладывает его в кассету для пропусков "на территории ИУ" (приложение 4) и сообщает новый код.

4) бір жолғы рұқсат қағаз - ТМ-не және АИ-НА кіруге рұқсат етілген азаматтарға беріледі.
Берілетін, тапсырылған және алынған рұқсат қағаздарын есепке алу Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі ҚАЖ Комитетінің режим, қадағалау, және арнайы есепке алу басқармасына, тиісінше ҚАЖ Комитетінің облыстар бойынша режим және қадағалау бөлімдеріне  жүктеледі.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
6. Тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарында өткізу режимін, БӨБ-де қарап-тексеруді реттеуге арналған шифрі бар кестелері болады, мынадай түрде толтырылады:
1) 1-2-колонкалар - күзетілетін объектіге кіру уақыты;
2) 3-4-колонкалар күзетілетін объектіден шығу уақыты;
3) 5-колонка - "К" әріпі оның иесі 1-2, 3-4 колонкаларда көрсетілген жұмыс уақытының барлық кезеңінде объектіге еркін кіруге және шығуға құқығы бар екендігін көрсетеді;
4) "К" - диагональ бойынша (кіру-шығу) бір сызықпен сызылған, рұқсат қағазының иесіне ТМ және АИ күн тәртібіне сәйкес түскі асқа (түскі астан кейін) ғана кіруге рұқсат етіледі;
5) "К" - диагональ бойынша (кіру-шығу) екі сызықпен сызылған - 1-2, 3-4 колонкаларда көрсетілген жұмыс уақытының барлық кезеңінде объектінің аумағынан шығуға тыйым салынады;
6) "Қ" әріпі (қарап-тексеру) - ТМ және АИ аумағына папкаларды, портфелдерді, дипломаттарды, сөмкелерді қарап-тексерусіз енгізуге рұқсат етіледі;
7) "Қ" - диагональ бойынша бір сызықпен сызылған ТМ аймағына папкаларды, портфелдерді, дипломаттарды, сөмкелерді міндетті түрде қарап-тексеріп енгізуге рұқсат етіледі;
8) "Қ" - диагональ бойынша екі сызықпен сызылған - папкаларды, портфелдерді, дипломаттарды, сөмкелерді енгізуге тыйым салынады;
9) 6-7 колонкалар - ұсынылатын рұқсат қағаз жарамды болатын мекеменің шартты атауының екі соңғы цифрлары (мысалы: 159/11-11).
Айына кемінде бір рет ТМ және АИ режим бөлімі бастығы берілген рұқсат қағаздардың сәйкестігін Рұқсат қағаз беру журналы бойынша тексереді ( 3-қосымша ).
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
7. Рұқсат қағаздарының сақталуын және оларды бөгде адамдарға алуын болдырмауды нақ ұйымдастыру үшін БӨБ күзетшісінде ұдайы болатын код барлық рұқсат қағаздарына беріледі.
8. БӨБ-не кіргенде қызметкер өз рұқсат қағазының кодын атайды, БӨБ күзетшісі "ТМ аумағының сыртында" деген рұқсат қағаздарына арналған кассетадан рұқсат қағазын табады, рұқсат қағазы сол адамға тиесілі екендігіне көз жеткізеді және "ТМ аумағында" ( 4-қосымша ) деген рұқсат қағаздарына арналған кассетаға қайта енгізеді, жаңа кодын хабарлайды.

9. Разовый пропуск оформляется в бюро пропусков на одно лицо или на группу лиц (на руководителя группы с указанием количества лиц следуемых с ним). Пропуск действителен с предъявлением паспорта или удостоверения личности. Разовый пропуск изготавливается на специальной бумаге и должен иметь отрывной талон. Учет выданных разовых пропусков ведется в специальном журнале. На КПП охраняемого объекта разовый пропуск регистрируется в журнале учета посетителей и является бланком строгой отчетности. Ежедневно, после использования, корешки бланков сдаются дежурному помощнику начальника колонии, который после сдачи дежурства передает их в отдел охраны (режима).
10. Лицам, прибывшим в ИУ для организации культурно-массовых мероприятий (концерты, спектакли и т.д.), вход на режимный объект УИС разрешается начальником ИУ, либо лицом, исполняющим его обязанности либо с разрешения вышестоящих органов уголовно-исполнительной системы, по разовому пропуску.
11. Адвокатам, а также иным лицам, уполномоченным на оказание юридической помощи осужденным, вход на режимный объект УИС разрешается начальником ИУ, либо лицом, исполняющим его обязанности, либо с разрешения вышестоящих органов УИС, по разовому пропуску.
12. Служителям религиозных объединений, зарегистрированным в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, вход на территорию режимного объекта УИС и посещение ИУ и СИЗО разрешается начальником ИУ и СИЗО, либо лицом, исполняющим его обязанности, либо с разрешения вышестоящих органов УИС, по разовому пропуску.
Членам областных (города республиканского значения, столицы) общественных наблюдательных комиссий беспрепятственный вход на территорию режимного объекта УИС и посещение ИУ и СИЗО разрешается начальником ИУ, СИЗО либо лицом, исполняющим его обязанности, или с разрешения вышестоящих органов УИС, по разовому пропуску.  <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
13. Представители средств массовой информации имеют право посещать учреждения, исполняющие наказания, и следственные изоляторы по специальному разрешению администрации этих учреждений, либо вышестоящих органов уголовно-исполнительной системы. Разрешение выдается после ознакомления цели посещения, перечнем и характером информации, которую хотели бы получить средства массовой информации при посещении данного учреждения.  <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).

9. Рұқсат қағазы рұқсатнама бюросына бір адамға және біржолғы келуге ресімделеді. Рұқсат қағазы төлқұжат немесе жеке куәлігін көрсетуімен жарамды. Біржолғы рұқсат қағазы арнайы қағазда жасалады және үзу талонымен болуы тиіс. Біржолғы рұқсат қағазы күзетілетін объектінің бақылау-өткізу пунктіндегі "Келушілерді тіркеу журналында" тіркеледі және қатаң есепке алу бланкісі болып табылады. Күн сайын, қолданылғаннан кейін бланкі түбіртектері колония бастығының кезекші көмекшісіне тапсырылады, ол оларды кезекшілікті тапсырғаннан кейін күзет (режим) бөліміне тапсырады.
10. ТМ-не мәдени-бұқаралық іс-шаралар (концерттер, спектакльдер және т.б.) өткізу үшін келген адамдарға ҚАЖ режимдік объектісіне кіруге ТМ бастығы не оның міндетін атқарушы рұқсат береді не қылмыстық-атқару жүйесінің жоғары тұрған органдарының рұқсатымен бір жолғы рұқсат қағазы бойынша рұқсат беріледі.
11. Адвокаттарға, сондай-ақ сотталғандарға заң көмегін көрсетуге уәкілеттік берілген өзге де адамдарға күзетілетін объектіге кіруге ТМ бастығы немесе оның міндетін атқарушы адам жұмыс уақытында рұқсат береді.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелген діни бірлестіктердің қызметшілеріне ТМ-не және АИ-на кіру мен келуге жұмыс уақытында ТМ және АИ бастығы немесе оның міндетін атқарушы адам рұқсат береді.
Облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) қоғамдық комиссия мүшелерінің ҚАЖ режимдік объекті аумағына және ТМ және АИ кедергісіз кіру мен кетуге ТМ, АИ бастықтарына немесе оның міндетін атқаратын адамға, немесе ҚАЖ жоғары тұрған органның бір жолғы рұқсат қағазы бойынша рұқсат етіледі.
Ескерту: 12-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
13. Бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері сол мекемелерінің
әкімшілігінің, немесе қылмыстық-атқару жүйесінің  жоғарыда тұрған органдарының арнайы рұқсаты бойынша жазаны орындайтын мекемелерге және тергеу изоляторларына келуге құқылы. Рұқсат қағазы осы мекемеге келу  мақсатымен, танысқылары келетін ақпараттың тізбесі мен сипатымен танысқаннан кейін беріледі.
Ескерту: 13-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).

14. Посещение режимных объектов УИС иностранными делегациями, гражданами иностранных государств осуществляется следующим образом:
1) вопросы посещения ИУ и СИЗО иностранными гражданами, дипломатическими представительствами иностранного государства решаются через Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
2) управления Комитета УИС, ИУ и СИЗО не должны рассматривать обращения иностранных лиц о посещении без согласования с Комитетом УИС.  <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
15. Специально выделенные (назначенные) для выполнения задач по приему иностранных делегаций или иностранных граждан сотрудники подразделения УИС ведут учет встреч по Журналу учета посещений иностранными гражданами объектов ИУ и СИЗО (приложение 5). Данные сотрудники осуществляют:
1) контроль за соблюдением режимных требований работниками учреждений, участвующими в работе с иностранцами;
2) контроль разработки и выполнения планов режимных мероприятий по обеспечению сохранности государственных секретов, сосредоточенных в исправительных учреждениях и следственных изоляторах, принимать дополнительные меры в связи с приемом иностранцев;
3) осуществление контроля за соблюдением установленного порядка ознакомления иностранцев с работой учреждения и проведением, по просьбам иностранцев, дополнительных мероприятий, не предусмотренных программой их пребывания и не противоречащим законодательству Республики Казахстан;
4) участие в подборе кандидатур для работы с иностранцами. Внесение руководству мотивированных предложений о нецелесообразности приема иностранцев в ИУ и СИЗО, а также об отводе от работы с иностранцами сотрудников учреждения, допустивших нарушения режимных требований, или по другим причинам.  <*>
Сноска. В пункт 15 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
16. Гражданам Республики Казахстан и иностранным лицам, прибывшим на свидание с близкими родственниками, свидание предоставляется в порядке, предусмотренном уголовно-исполнительным законодательством Республики Казахстан.
17. Посещение исправительных учреждений и следственных изоляторов гражданами и иными лицами допускается в рабочее время с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением времени обеденного перерыва.  <*>
Сноска. В пункт 17 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).

14. Шет ел делегациялары, шет елдерінің азаматтары ҚАЖ режимдік объектілеріне келуі мынадай жүзеге асырылады:
1) шет ел азаматтары шет елдерінің дипломаттық өкілдері ТМ және АИ келу мәселелері Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі арқылы шешіледі;
2) ҚАЖ Комитетінің басқармалары, ТМ және АИ шет ел адамдарының келу туралы өтініштерін ҚАЖ Комитетімен келісуінсіз қарамауға тиісті.
Ескерту: 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
15. Шет елдік делегациялар мен шет елдік азаматтарды қабылдау жөніндегі міндеттерді орындау үшін арнайы бөлінген (тағайындалған) ҚАЖ бөлімшелерінің қызметкерлері ТМ және АИ ( 5-қосымша ) келуді есепке алу журналы мен ТМ және АИ объектілеріне шетелдіктердің келуін есепке алу журналы бойынша кездесулердің есепке алуын жүргізеді. Аталған қызметкерлер:
1) шетелдіктермен жұмыс істеуде қатысатын мекеме қызметкерлерінің режимдік талаптардың сақталуына бақылауды жүзеге асыруға;
2) түзеу мекемелеріндегі және тергеу изоляторларындағы мемлекеттік құпиялары сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі режимдік іс-шаралардың жоспарларын  әзірлеу және орындау барысын бақылауға, шетелдіктерді қабылдауға байланысты қосымша шараларды қабылдауға;
3) мекеменің жұмысымен шетелдіктерді таныстырудың белгіленген тәртібі сақталуына бақылауды, олардың келу бағдарламасында көзделмеген және Қазақстан Республикасы заңнамасына қайшы келмейтін қосымша шараларды шетелдіктердің өтініштері бойынша өткізуді жүзеге асыруға;
4) шетелдіктермен жұмыс істеу үшін кандидаттарды іріктеуге қатысуға. ТМ және АИ шетелдіктерді қабылдаудың орынсыздығы туралы, сондай-ақ режимдік талаптарды бұзғаны немесе басқа себептер бойынша  мекеменің қызметкерлерін шетелдіктермен жұмыс істеуден оқшаулау туралы басшылыққа себептелген ұсынымдарды енгізуге міндетті.
Ескерту: 15-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен , 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
16. Жақын туыстарымен кездесуге келген шет ел азаматтарына кездесу Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару заңнамасында көзделген тәртібінде беріледі.
17. Түзеу мекемелеріне және тергеу изоляторларына азаматтар мен өзге адамдардың келуі жұмыс уақытында түскі асқа үзіліс уақытынан басқа 9.00 сағаттан 17.00 сағатқа дейін, рұқсат етіледі.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).

17-1. Во всех случаях посещения и пребывания указанных граждан и лиц, администрацией ИУ и СИЗО обеспечивается их безопасность.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 17-1 - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Порядок прохождения через контрольно-пропускной пункт
охраняемого исправительного учреждения и следственного изолятора и проведение досмотра  <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
18. Все лица, посещающие исправительные учреждения и следственные изоляторы, в том числе сотрудники и служащие данного учреждения (за исключением оперативного состава), предупреждаются об ответственности за пронос запрещенных предметов. Проходят через стационарный металлодетектор, либо досматриваются носимым металлодетектором, находящемся в досмотровой комнате. Досмотр осуществляется в порядке, установленном законодательством.  <*>
Сноска. В пункт 18 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
20. Посещение ИУ и СИЗО должностными лицами, имеющими при себе табельное оружие, осуществляется только после сдачи табельного оружия на хранение начальнику караула по охране объекта, о чем производится запись в Журнале учета оружия, сданного на хранение (приложение 6), находящегося в караульном помещении. Начальник караула принимает меры к хранению оружия и недопущению его несанкционированного использования.  <*>
Сноска. В пункт 20 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
21. При возникновении сомнений в принадлежности пропуска или документа, удостоверяющего личность, часовой КПП докладывает начальнику караула и действует по его указанию.
22. Без пропуска установленного образца, вход на территорию охраняемого объекта (ИУ и СИЗО) запрещен.  <*>
Сноска. В пункт 22 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5. Ответственность за нарушение требований настоящих Правил
23. В случае выявления фактов нарушения сотрудниками и иными лицами требований настоящих Правил лицо, допустившее нарушение на объект не пропускается. Сотрудники и иные лица, допустившие нарушение требований настоящих Правил, привлекаются к ответственности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам посещения гражданами
учреждений, исполняющих наказания,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета УИС МЮ РК
от 07.01.2003 года N 6
Журнал учета посетителей
--------------------------------------------------------------------
N |Дата|Ф.И.О.|N удостоверения|Время   |Цель|Ф.И.О.,|Роспись|Время
п/|    |посе- |личности граж- |входа на|по- |звание,|сопро- |выхода
п |    |тителя|данина РК или  |террито-|се- |долж-  |вождаю-|с тер-
|    |      |паспорта       |рию ре- |ще- |ность  |щего   |ритории
|    |      |гражданина РК  |жимного |ния |сопро- |лица   |ре-
|    |      |               |объекта |    |вождаю-|       |жимного
|    |      |               |        |    |щего   |       |объекта
|    |      |               |        |    |лица   |       |
--------------------------------------------------------------------
1 |  2 |   3  |       4       |    5   |  6 |   7   |   8   |   9
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам посещения гражданами
учреждений, исполняющих наказания,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета УИС МЮ РК
от 07.01.2003 года N 6
Виды пропусков
Постоянный пропуск - Временный пропуск
Лицевая сторона                Оборотная сторона
_____________________________        _______________________________
----          Шифр         |        |         Пропуск N_______    |
|    | ___________________  |        |Звание _______________       |
|    | |1|2|3|4 |  5 |6|7|  |        |Фамилия ______________       |
|    | |_|_|_|__|____|_|_|  |        |Имя __________________       |
|    | | | | |В |Д | | | |  |        |Отчество______________       |
----  |_|_|_|_ |__|_|_|_|  |        |Должность ____________       |
М.П.                       |        |                             |
Действителен до      |        |Начальник учреждения _______ |
"__" _____ 20 __ г.  |        |                             |
___________________  |        |М.П.    "__" _____ 20 __ г.  |
личная подпись      |        |                             |
____________________________|        |_____________________________|
Безымянный пропуск
Лицевая сторона                Оборотная сторона
_____________________________        _______________________________
|        |Действителен при предъявлении|
|        |служебного удостоверения     |
Безымянный         |        |                             |
пропуск           |        |Председатель Комитета УИС    |
N ____            |        |(Начальник УКУИС области)    |
|        |______________________       |
|        |                             |
|        |"__" _____ 20 __ г.          |
|        |                             |
|        |                     М.П.    |
____________________________|        |_____________________________|
Разовый пропуск
Лицевая сторона                Оборотная сторона
_____________________________        _______________________________
Разовый пропуск N ____    |        |Отрывной талон к разовому    |
Действителен при предъяв-   |        |пропуску N ____ действителен |
лении удостоверения личности|        |при предъявлении удостове-   |
|        |рения личности               |
"__" _____ 20 __ г.         |        |"__" _____ 20 __ г.          |
|        |                             |
Ф.И.О. _________________    |        |Ф.И.О. _________________     |
__________________________  |        |___________________________  |
|        |                             |
Начальник учреждения ______ |        |Начальник учреждения ______  |
М.П.                        |        |М.П.                         |
____________________________|        |_____________________________|
Приложение 3
к Правилам посещения гражданами
учреждений, исполняющих наказания,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета УИС МЮ РК
от 07.01.2003 года N 6
Журнал выдачи пропусков
--------------------------------------------------------------------
N |Дата и|Ф.И.О., звание, |Ф.И.О. лица,|Роспись  |Ф.И.О., звание,
п/п|время |должность лица, |  которому  |лица в   |должность лица,
|выдачи|давшего разре-  |  выдается  |получении|выдавшего
|      |шения на выдачу |  пропуск   |пропуска |пропуск, роспись
|      |пропуска        |            |         |
--------------------------------------------------------------------
1 |   2  |        3       |      4     |    5    |         6
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------
Приложение 4
к Правилам посещения гражданами
учреждений, исполняющих наказания,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета УИС МЮ РК
от 07.01.2003 года N 6    <*>
Сноска. В приложение 4 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Кассеты для хранения пропусков
------------------------------      ------------------------------
На территории ИУ и СИЗО |    |      За территорией ИУ и СИЗО|
------------------------------|    |------------------------------|

17-1. Көрсетілген азаматтардың келіп-кету және болу барлық жағдайларында ТМ және АИ әкімшілігімен олардың қауіпсіздігі қамтамасыз етіледі.
Ескерту: 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
4. Күзетілетін түзеу мекемесінің   және тергеу
изоляторының бақылау-өткізу пункті арқылы өту
және қарап-тексеру өткізу тәртібі
Ескерту: 4-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
18. Түзеу мекемесіне және тергеу изоляторына келетін барлық адамдар, соның ішінде осы мекеменің қызметкерлері мен қызметшілері (жедел құрамнан басқа), тыйым салған заттарды өткізгені үшін жауаптылығы жөнінде ескертіледі. Стационарлық металодетектор арқылы өтеді, немесе БӨП-гі тасымалды металодетектормен тексеріледі. Тексеріс заңнамада белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
19. Табелдік қарулары бар лауазымды адамдардың ТМ және АИ келуі объектіні күзету жөніндегі қарауыл бастығына сақталуға табелдік қаруды тапсырғаннан кейін жүзеге асырылады, бұл туралы қарауылдық үй-жайдағы  "Сақталуға тапсырылған қаруды есепке алу журналында" ( 6-қосымша ) жазба жасалады. Қарауыл бастығы қарудың сақталуына және оны санкциясыз пайдалануы болдырмауына шаралар қолданады.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
20. Рұқсат қағазының иесі немесе жеке басын куәландыратын құжатта күмәнданғанда БӨП күзетшісі қарауыл бастығына баяндайды және оны нұсқауы бойынша жұмыс жасайды.
21. Белгіленген үлгідегі рұқсат қағазы жоқ болғанда күзетілетін объектінің (ТМ және АИ) аймағына кіруге тыйым салынады.
Ескерту: 21-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
5. Осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзғаны
үшін жауаптылық
22. Қызметкерлердің және өзге адамдардың осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзған фактілері айқындалғанда бұзушылыққа жол берген адам объектіге өткізілмейді. Бұзушылыққа жол берген қызметкерлерді және өзге адамдарды жазалау туралы мәселе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікке тартылады.
ҚР ӘдМ ҚАЖ Комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен бекітілген
Арнайы рұқсат қағаздары
бойынша жазаны орындайтын
мекемелерге адамдардың
келу ережелеріне
1-қосымша
Келушілерді есепке алу журналы
___________________________________________________________________
рет.|Дата.|Келу.|ҚР азаматы |Режим.|Келу  |  Еріп  |  Еріп |Режим.
тік |сы   |шінің|жеке куәлі.| дік  |мақса.|жүретін |жүретін| дік
N  |     |тегі,|гінің және |объек.| ты   |адамның |адамның|объек.
|     |аты- |ҚР азаматы |тінің |      |  тегі, | қолы  |тінің
|     |жөні |паспортының|айма. |      |аты-жөні,       |аймағы.
|     |     |    N      |ғына  |      |атағы,  |       |на шығу
|     |     |           |кіру  |      |лауазымы|       |уақыты
|     |     |           |уақыты|      |        |       |
___________________________________________________________________
1     2     3        4        5      6       7        8      9
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ҚР ӘдМ ҚАЖ Комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен бекітілген
Арнайы рұқсат қағаздары
бойынша жазаны орындайтын
мекемелерге адамдардың
келу ережелеріне
2-қосымша
Рұқсат қағаз түрлері
Тұрақты рұқсат қағазы - Уақытша рұқсат қағазы
Сыртқы беті                                       Ішкі жағы
_________________________________   _______________________________
Шифры          N ___ РҰҚСАТ ҚАҒАЗЫ
1                        Атағы ___________________
2                        Тегі ____________________
3                        Аты _____________________
4                        Әкесінің аты ____________
5                        Лауазымы ________________
6
7                        Мекеме бастығы __________
М.О.  "__" ______ 20__ж.
______                              _______________________________
|     |   К
|     |
|     |   Қ
|     |
|     |
______ 20__ "__" ______
дейін жарамды
М.О. ___________
өз қолы
_________________________________
АТАУЫ ЖОҚ РҰҚСАТ ҚАҒАЗЫ
Сыртқы беті                                        Ішкі жағы
______________________            _________________________________
N _____                      Қызметтік куәлігін көрсету
кезінде жарамды
АТАУЫ ЖОҚ
РҰҚСАТ ҚАҒАЗЫ
ҚАЖ Комитетінің Төрағасы
(Облыс ҚАЖБ бастығы)
__________________________
"___"_____20___ж.
м.о.
______________________            _________________________________
Бір жолғы рұқсат қағазы
Сыртқы беті                                        Ішкі жағы
________________________________     ______________________________
N ____ бір жолғы рұқсат қағазы       N ___ бір жолғы рұқсат                                             қағазына үзу талоны
Қызметтік куәлігін көрсету кезінде   Қызметтік куәлігін көрсету
жарамды                              кезінде жарамды
Т.А.Ә. _______________________       Т.А.Ә. _______________________
______________________________       ______________________________
Мекеме бастығы _______________       Мекеме бастығы _______________
М.О.                                 М.О.
________________________________     ______________________________
ҚР ӘдМ ҚАЖ Комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен бекітілген
арнайы рұқсат қағаздары
бойынша жазаны орындайтын
мекемелерге адамдардың
келу ережелеріне
3-қосымша
Рұқсат қағаздарын беру журналы
__________________________________________________________________
Рет.| Беру  |Рұқсат қағазын | Рұқсат   |Рұқсат  | Рұқсат қағазын
тік |датасы | беруге рұқсат | қағазы   |қағазды | берген адамның
N  | мен   | еткен адамның |берілетін | алуда  | аты-жөні, атағы
|уақыты |   аты-жөні,   | адамның  |адамның |  лауазымы, қолы
|       |    атағы      | аты-жөні | қолы   |
|       |   лауазымы    |          |        |
___________________________________________________________________
1    2            3             4        5             6
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ҚР ӘдМ ҚАЖ Комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен бекітілген
арнайы рұқсат қағаздары
бойынша жазаны орындайтын
мекемелерге адамдардың
келу ережелеріне
4-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
Рұқсат қағаздарын сақтауға арналған кассеталары
_______________________________     _______________________________
ТМ және АИ аумағында           ТМ және АИ аумағынан тыс

N |  А  |   Б  |  В  | с 8.00|    | N |  А  |  Б  | В  | до 18.00|
---|-----|------|-----|-------|    |---|-----|-----|----|---------|
1.                            |    |1.                            |
2.                            |    |2.                            |
3.                            |    |3.                            |
4.                            |    |4.                            |
5.                            |    |5.                            |
6.                            |    |6.                       до   |
7.                            |    |7.                     20.00  |
8.                            |    |8.                            |
9.                            |    |9.                            |
10.                       с   |    |10.                           |
11.                     18.00 |    |11.                           |
12                            |    |12.                           |
13.                           |    |13.                           |
14.                           |    |14.                      до   |
15.                           |    |15.                    24.00  |
16.                           |    |16.                           |
17.                           |    |17.                           |
18.                           |    |18.                           |
19.                       с   |    |19.                           |
20.                     24.00 |    |20.                      до   |
21.                           |    |21.                     8.00  |
22.                           |    |22.                           |
23.                           |    |23.                           |
24.                           |    |24.                           |
25.                           |    |25.                           |
26.                           |    |26.                           |
------------------------------|    |------------------------------|
Приложение 5
к Правилам посещения гражданами
учреждений, исполняющих наказания,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета УИС МЮ РК
от 07.01.2003 года N 6        <*>
Сноска. В приложение 5 внесены изменения - приказом и.о. Председателя КУИС МЮ РК от 12 октября 2005 года N  135 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Журнал учета посещений иностранными
гражданами объектов ИУ и СИЗО
--------------------------------------------------------------------
N |Дата|Ф.И.О.|Документ|Время   |Цель |Ф.И.О.,     |Роспись|Время
п/|    |посе- |удосто- |входа на|посе-|звание,     |сопро- |выхода
п |    |тителя|веряющий|террито-|щения|должность   |вождаю-|с тер-
|    |      |личность|рию ре- |     |сопроваждаю-|щего   |ритории
|    |      |        |жимного |     |щего лица   |лица   |ре-
|    |      |        |объекта |     |            |       |жимного
|    |      |        |        |     |            |       |объекта
--------------------------------------------------------------------
1 |  2 |   3  |    4   |    5   |  6  |      7     |   8   |   9
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Приложение 6
к Правилам посещения гражданами
учреждений, исполняющих наказания,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета УИС МЮ РК
от 07.01.2003 года N 6
Журнал учета оружия, сданного на хранение
--------------------------------------------------------------------
N |Дата|Ф.И.О.|N слу-  |Марка и|Роспись|Ф.И.О. и  |N       |Роспись
п/|    |посе- |жебного |завод- |посети-|роспись   |ячейки  |посети-
п |    |тителя|удосто- |ской   |теля,  |дежурного,|в камере|теля о
|    |      |верения |номер  |сдав-  |принимаю- |хранения|полу-
|    |      |        |оружия |шего   |щего      |        |чении
|    |      |        |       |оружие |оружие    |        |оружия
------------------------------------------------------------------
1 |  2 |   3  |    4   |    5  |   6   |     7    |    8   |   9
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

N     А    Б    В   8.00-ден         N   А    Б    В     18.00 дейін
1.                                   1.
2.                                   2.
3.                                   3.
4.                                   4.
5.                                   5.
6.                                   6.                   20.00 дейін
7.                                   7.                       -
8.                                   8.
9.                                   9
10.                  18.00-ден       10.
11.                     -            11.
12.                                  12.
13.                                  13.                  24.00 дейін
14.                                  14.                      -
15.                                  15.
16.                                  16.
17.                                  17.
18.                                  18.
19.                   24.00-ден      19.
20.                      -           20.                  18.00 дейін
21.                                  21.                  18.00 дейін
22.                                  22.
23.                                  23.
24.                                  24.
25.                                  25.
26.                                  26.
_______________________________     _______________________________
ҚР ӘдМ ҚАЖ Комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен бекітілген
Арнайы рұқсат қағаздары
бойынша жазаны орындайтын
мекемелерге адамдардың
келу ережелеріне
5-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің 2005 жылғы 12 қазандағы N 135   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан   қараңыз ).
ТМ және АИ объектілеріне шет ел адамдарының
келуін есепке алу журналы
___________________________________________________________________
рет.|Дата.|Келу.| Жеке  |Режимдік|Келу|  Еріп   | Еріп  | Режимдік
тік | сы  |шінің|басын  |объекті.|мақ.|жүретін  |жүретін|объектінің
N  |     |тегі,|куәлан.|  нің   |саты|адамның  |адамның| аймағына
|     |аты- |дыратын| аймағы.|    |  тегі,  | қолы  |   шығу
|     |жөні | құжат | на кіру|    |аты-жөні,|       |  уақыты
|     |     |       | уақыты |    | атағы,  |       |
|     |     |       |        |    |лауазымы |       |
___________________________________________________________________
1    2      3     4        5      6      7         8        9
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ҚР ӘдМ ҚАЖ Комитеті Төрағасының
2003 жылғы 7 қаңтардағы
N 6 бұйрығымен бекітілген
Арнайы рұқсат қағаздары
бойынша жазаны орындайтын
мекемелерге адамдардың
келу ережелеріне
6-қосымша
Сақтауға тапсырылған қаруды
есепке алу журналы
___________________________________________
Рет.|      |Келушінің |Қызметтік  |Қарудың |
тік |Датасы|аты-жөні  |куәлігінің |маркасы |
N  |      |          |    N      |   мен  |
|      |          |           |зауыттық|
|      |          |           | нөмірі |
___________________________________________|
1    2        3           4         5    |
___________________________________________|
таблицаның жалғасы
_________________________________________________________
Қаруын | Қаруды қабылдаған |   Сақтау    |Қаруын алғаны|
тапсырған|кезекшінің аты-жөні|камерасындағы|    туралы   |
келушінің|   және қолы       |  ұяшық N    |   келушінің |
қолы   |                   |             |     қолы    |
|                   |             |             |
_________________________________________________________|
6              7                8             9      |
_________________________________________________________|