Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о его составлении
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2003 года № 2172. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 101 (вводится в действие с 01.01.2015).
Сноска. Наименование в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
В связи с изменением уголовного, уголовно-процессуального законодательства, руководствуясь подпунктом 4-1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Утвердить Инструкцию по составлению отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих».
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Настоящий приказ направить для исполнения субъектам правовой статистики, начальнику Центра (Департамента) правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан, прокурорам и начальникам центров правовой статистики и информации областей и приравненным к ним, начальникам управлений (департаментов) здравоохранения акиматов областей, городов Астаны, Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Ваисова М.К.
Генеральный Прокурор
Согласовано:
Председатель Верховного Суда        Министр внутренних дел
Республики Казахстан                Республики Казахстан
15 января 2003 год                  29 декабря 2002 год
Министр обороны                     Министр здравоохранения
Республики Казахстан                Республики Казахстан
29 ноября 2002 год                  10 декабря 2002 год
Председатель Комитета               Председатель Агентства
национальной безопасности           финансовой полиции
Республики Казахстан                Республики Казахстан
12 декабря 2002 год                 21 декабря 2002 год
Председатель Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан

«Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 14 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2172. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 101 (2015.01.01 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қылмыстық, қылмыстық iстердi жүргiзу заңдарының өзгеруiмен, Қазақстан Республикасының "Прокуратурасы туралы" заңының 11 бабын 4-1-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН :
1. Құқықтық статистика субъектiлерi мен келiсу арқылы, «Есірткi заттармен заңсыз айналыс жасаумен, психотроптық, немесе улы заттарды, оның құрамдық бөлiктерiн пайдаланушы тұлғалармен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар туралы» № 1-Н есеп нысанын бекітіп қолданысқа енгізу және оны құрастырудың реттерi жөніндегі Нұсқауды, 2003 жылғы 1 қаңтардан бекітілiп қолданысқа енгiзiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Облыстық құқықтық статистика және ақпарат орталықтарының және оларға теңестiрiлгендердiң прокурорлары мен бастықтарына, Қазақстан Республикасының Бас прокуратура жанындағы құқықтық статистика және ақпарат (Департаментi) орталығының бастығына, құқықтық статистика субъектiлерiне, облыс әкiмдерiнiң, Алматы, Астана қалаларының денсаулық басқармалары мен (департамент) бастықтарына осы бұйрық жүзеге асырылу үшiн жолдансын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Бас прокурорының орынбасары М.К.Ваисовқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
2-шi дәрежелi мемлекеттiк
заң кеңесшiсi
"КЕЛIСIЛГЕН":
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының Төрағасы
2003 жылғы 15 қаңтар
Қазақстан Республикасының
iшкi iстер министрi
2003 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
қорғаныс министрi
2003 жылғы 29 қараша
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау министрi
2002 жылғы 10 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
ұлттық қауіпсiздiк
комитетiнiң Төрағасы
2002 жылғы 12 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
қаржы полициясы
агенттiгiнiң Төрағасы
2002 жылғы 21 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
кедендiк бақылау
агенттiгiнiң Төрағасы

3 декабря 2002 год
Утверждена
Приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 16 января 2003 года N 2
Инструкция
по составлению отчета формы № 1-Н «О преступлениях
и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических
средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах,
их употребляющих»
Сноска. Наименование в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. По тексту слова "Центрами правовой статистики и информации", "Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан", "центров правовой статистики и информации", "Центр (Департамент) правовой статистики и информации", "центры правовой статистики и информации", "центрами правовой статистики" заменены словами "территориальными органами Комитета", "Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан", "территориальных органов Комитета", "Комитет по правовой статистике и специальным учетам", "территориальные органы Комитета", "территориальными органами Комитета" - приказом Генерального Прокурора РК от 12.03.2007 N 7 .
Сноска. Наименование раздела исключено приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
1. Общие положения
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
1. Настоящая Инструкция устанавливает единый порядок составления и формирования отчета по форме № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих» (далее - отчет), согласно приложения к настоящей Инструкции.
Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации информации о незаконном обороте наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ или прекурсоров по видам правонарушений и преступлений, лицах, их совершивших, а также лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами и психотропными веществами.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. К субъектам правовой статистики относятся: Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), органы прокуратуры, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Министерства обороны, внутренних дел Республики Казахстан и Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан. Кроме того, данные по разделам 5 «Сведения о лицах, совершивших административные правонарушения, связанные с незаконным обращением с наркотическими средствами, психотропными веществами, прекурсорами, и привлеченных к административной ответственности» и 7 «Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами» отчета, представляют соответственно комиссии по защите прав несовершеннолетних и управления (департаменты) здравоохранения акиматов областей, городов Астаны, Алматы.
Данные таблиц Г «Сведения об израсходованных на экспертизу наркотических средств, психотропных веществ», Д «Сведения об израсходованных на экспертизу прекурсорах», Е «Сведения об израсходованных на экспертизу ядовитых веществ» раздела 3 и раздела 9 «Сведения о результатах постановки на учет в исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами» отчета представляют соответственно территориальные подразделения Центра судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).

2002 жылғы 3 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2003 жылғы 16 қаңтардағы
N 2 бұйрығымен
бекітілген
"Есірткі заттарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті құрастыру жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Ескерту: Мәтін бойынша "Құқықтық статистика және ақпарат орталықтарымен", "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығы (департаменті), "Құқықтық статистика және ақпарат орталықтары", "Құқықтық статистика және ақпарат орталығы (департаменті)", "Құқықтық статистика және ақпарат орталықтары", "Құқықтық статистика орталықтарымен" сөздері тиісінше "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті", "Комитеттің аумақтық органдарының", "Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті", "Комитеттің аумақтық органдары", "Комитеттің аумақтық органдарымен" сөздерімен ауыстырылды - ҚР Бас прокурорының 2007 жылғы 12 наурыздағы N 7 бұйрығымен.
Ескерту. 1-бөлімнің атауы алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
1. Жалпы ереже
Ескерту. 1-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
1. Осы Нұсқаулық «Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті (бұдан әрі – есеп) құрастыру және қалыптастырудың бірыңғай тәртібін белгілейді.
Есеп жүргізудің мақсаты, есірткі заттармен заңсыз айналыс жасаумен, немесе улы заттарды, оның құрамдық бөліктерін пайдаланушы тұлғалармен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтардың түрлері бойынша, сондай ақ есірткі заттармен және оның құрамдық бөліктерін пайдаланып қиянат жасаушы тұлғаларды есепке алу мәліметтерімен ақпаратты жинақтап, жүйелендіру.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Құқықтық статистика субъектілеріне жататындар: Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), прокуратура органдары, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыспен күрес жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы), Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасының ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті. Бұлардан басқа есептің 5 «Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналысына байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған және әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар туралы мәліметтер» және 7 «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды пайдаланушы адамдарды есепке алудың нәтижелері жөніндегі мәліметтер» бөлімдері бойынша берілетін деректерін облыстардың, Астана, Алматы қалалары әкімдіктерінің кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау комиссиясы және денсаулық сақтау басқармалары (департаменттерi) ұсынады.
3-бөлімнің «Сараптамаға шығындалған есірткі заттар, жүйкеге әсер ететін заттар туралы мәліметтер» Г, «Сараптамаға шығындалған прекурсорлар туралы мәліметтер» Д және «Сараптамаға шығындалған улы заттар туралы мәліметтер» Е кестелерінің және «Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды қолданатын тұлғаларды түзету мекемелеріне есепке қоюдың нәтижелері туралы мәліметтер» 9-бөлімінің мәліметтері тиісінше Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот сараптамасы орталығының және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне ұсынылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.

3. Сводный отчет по региону и каждому субъекту правовой статистики составляются, за исключением разделов 7 и 9 отчета, Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
Разделы 7 и 9 отчета составляются региональными и приравненными к ним территориальными органами Комитета, подписываются начальниками указанных органов и направляются в Комитет.
Согласно техническому заданию, при составлении отчета необходимо соблюдать логические соотношения между показателями самого отчета и другими формами отчетов.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. За полноту и достоверность отчета ответственность несут руководители субъектов правовой статистики, составляющих отчет, начальники территориальных органов Комитета и исполнители.
Начальники территориальных органов Комитета обязаны контролировать и принимать необходимые меры по устранению искажений отчетности.
Корректировка отчета после передачи его по модемной связи в Комитет по правовой статистике и специальным учетам допускается в порядке, установленном приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Отчеты регистрируются, пересылаются и хранятся по действующим правилам делопроизводства.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Сроки представления отчетов
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Сноска. Глава 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 26.01.2009 № 4 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
5. Отчет представляется к установленному настоящей Инструкцией сроку и в полном объеме. Датой представления разделов 7, 9 отчета в Комитет считается дата его поступления по модемной связи.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Отчет составляется ежеквартально, с нарастающим итогом и представляется:
1) разделы 1, 2, таблицы А, А-1, Б, В раздела 3, разделы 4 и 6 отчета формируются Комитетом после утверждения статистического среза автоматизированной информационной системы «Единая унифицированная статистическая система» (далее - АИС ЕУСС) на отчетный период;
2) разделы 7, 9 отчета субъектами правовой статистики и специальных учетов в территориальные подразделения Комитета к 1 числу месяца, территориальными подразделениями Комитета в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;

3. Қазақстан Республикасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) аймақ бойынша және құқықтық статистиканың әрбір субъектісіне жиынтық есепті 7 және 9 бөлімдерді қоспастан құрады.
7 және 9 бөлімдерді Комитеттің аймақтық органдары және оларға теңестірілген аумақтық органдары құрады, көрсетілген органдардың бастықтары қол қояды және Комитетке жолдайды.
Есепті құрастыру кезінде, техникалық тапсырмаға сәйкес есептің өз көрсеткіштері мен өзге де есептер нысанының арасындағы логикалық арақатынасты сақтау қажет.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4. Есептің толықтылығы мен шүбәсіздігіне, есеп құрастырушы құқықтық статистика субъектілерінің басшылары, Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары және орындаушылар жауапты.
Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары есептердегі бұрмалаушылықтарды жою шараларын қабылдап, бақылауға міндетті.
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының бұйрықтарында белгіленген реттерде, құқықтық статистика және ақпарат орталығына модемдік байланыс бойынша жолданған есептер, түзетіле алынады.
Есептер қолданыстағы іс жүргізу ережелері бойынша тіркеледі, жөнелтіледі және сақталады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Есептердi ұсыну мерзiмдерi
Ескерту. 2-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Ескерту. 2-тарау жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2009.01.26. N 4 Бұйрығымен.
5. Есеп осы Нұсқаулықта белгіленген мерзімде және толық көлемде ұсынылуы қажет. Есептің 7, 9 бөлімдерін Комитетке ұсыну күні оның модемдік байланыс арқылы түсу күні болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
6. Есеп тоқсан сайын үдемелі қорытындымен құрылады және:
1) Комитет есептік кезең бойынша статистикалық бөлікті «Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ББСЖ ААЖ) бекіткен соң есептің 1, 2 бөлімдерін, 3-бөлімнің А, А-1, Б, В кестелерін, 4 және 6 бөлімдерін қалыптастырады;
2) 7, 9 бөлімдерді құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне, Комитеттің аумақтық органдары Комитетке айдың 4-күніне;

3) разделы 5, 8 отчета формируются территориальными органами Комитета на после утверждения статистического среза Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.
4) Комитет представляет отчет для утверждения Председателю Комитета к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
7. Оригиналы таблиц Г, Д, Е раздела 3 и таблицы разделов 5, 7, 8 и 9 отчета территориальными управлениями Комитета направляются в Комитет к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. Наименование раздела исключено приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
3. Формирование раздела 1 "Сведения о преступлениях, связанных
с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или
ядовитых веществ и прекурсоров"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
9. Раздел 1 отчета содержит сведения о преступлениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде: были возбуждены, окончены с направлением в суд, прекращены, приостановлены производством, уголовные дела со сроком свыше установленного Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан; а также отражаются данные о количестве преступлений, совершенных несовершеннолетними, группой лиц, организованной группой и в состоянии наркотического опьянения и токсикоманического возбуждения.
Раздел отчета составляется на основании данных карточек форм 1.0, 1.1, 3.0, 1-Н согласно приложений 348 и 9 к Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330 (далее – Инструкции по ЕУСС).
По строкам отражаются сведения о преступлениях, связанных с наркотическими средствами, психотропными или ядовитыми веществами или прекурсорами, в соответствии со статьями Уголовного Кодекса Республики Казахстан, указанными в боковой части раздела.
При формировании показателей по графам следует придерживаться безусловного правила, что преступление отражается в отчете, если по уголовному делу впервые в отчетном периоде принято процессуальное решение о направлении в суд, прекращении или приостановлении. Если уголовное дело прошлых лет, которое в предшествующие периоды уже было отнесено к числу прекращенных со снятием с учета или приостановленных в связи с нераскрытием и в текущем отчетном периоде возобновлено производством и по нему вновь принято аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается. Если в описанной ситуации принимается другое решение, то оно в отчете учитывается. По уголовным делам о преступлениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде.
Например:

3) 5, 8 бөлімдерді Комитеттің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінің статистикалық кесіндісін бекіткеннен кейін ұсынады;
4) Комитет есепті Комитет Төрағасына бекіту үшін есептік кезеңнен кейінгі айдың 14-күніне ұсынады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз), өзгеріс енгізілді - 2012.09.03  № 104(ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
7. 3-бөлімнің Г, Д, Е кестелерінің, есептің 5, 7, 8 және 9 бөлімдерінің түпнұсқаларын Комитеттің аумақтық органдары есептік кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне Комитетке жолдайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Ескерту. 2-бөлімнің атауы алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар туралы мәліметтер» 1-бөлімін қалыптастыру
Ескерту. 3-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
9. Есептiң 1-шi бөлімiнде есірткі заттармен заңсыз айналыс жасаумен, немесе улы заттарды, оның құрамдық бөліктерін пайдаланушы тұлғалармен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылық жасаған тұлғалар жөніндегі мәліметтер, бұлардың қылмыстық істері есептік кезеңде қозғалып сотқа жолдаумен аяқталған, тоқтатылған, іс қозғауы тоқтатыла тұрған, қылмыстық істер мерзімі бойынша Қазақстан Республикасының қылмыстық істерді жүргізу кодексі белгілеген мерзімнен асып кеткен, сондай-ақ кәмелетке толмағандардың, тұлғалар тобының, ұйымдасқан топтың есірткіні пайдаланып мас және уытқұмарлығы қоздырылған күйлерінде жасалған қылмыстар саны көрсетіледі.
Есептің бөлімі 1.0, 1.1, 3.0, 1-Н нысанды карточкалардың деректері негізінде құрылады.
Бөлімнің бүйір жағында көрсетілген Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес, есірткілік, психотроптық немесе улы заттармен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер көлденең жолдар бойында көрсетіледі.
Бағандар бойынша көрсеткіштерді қалыптастыруда міндетті түрде мына ережені ұстану керек, егер де қылмыстық іс бойынша есепті кезеңде сотқа жіберу, тоқтату, тоқтатыла тұру туралы алғашқы іс жүргізушілік шешім қабылданса, олардың есепте көрсетілуі қажет. Егер де қылмыстық іс бұрынғы өткен жылдар кезеңінде тоқтатылып, есептен алынғандар немесе ашылмауына байланысты тоқтатыла тұрғандар қатарына жатқызылса және ағымды есеп кезеңінде іс қозғалып, қайтадан бұрынғыға ұқсас шешім қабылданса, есепте мұндай шешім көрсетілмейді. Егер де осы айтылған жағдайда, басқа шешім қабылданса, ол есепте көрсетіледі. Ағымды жылдағы тіркелген қылмысты істер бойынша бұрынғы іс жүргізушілік шешім өзгерген жағдайда, есеп беру кезеңінде қабылданған ақырғы шешім көрсетіледі.
Мысалы:

1) По итогам 2001 года уголовное дело значится направленным в суд, а в январе 2002 года оно возвращается на дополнительное расследование и в марте этого же года повторно направляется в суд. В этом случае преступление в графе 1 (количество преступлений, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде), графе 3 (количество преступлений, дела о которых направлено в суд в отчетном периоде) и в графе 4 (количество дел, направленных в суд) не учитывается, а отмечается в Едином журнале учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших и вводится в Автоматизированный Банк Данных в архиве о повторном направлении дела в суд.
2) По итогам 2001 года уголовное дело значится направленным в суд, в январе 2002 года оно направляется на дополнительное расследование и в феврале этого же года приостанавливается по основаниям пункта 1 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан. В этом случае дело в отчете учитывается, как находившееся в производстве и приостановленное, в связи с нераскрытием в данном отчетном периоде.
3) По итогам 2001 года уголовное дело значится приостановленным по основаниям пункта 1 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан, в феврале 2002 года производство по нему возобновляется и в апреле этого же года дело направляется в суд. В этом случае дело в отчете учитывается, как находившееся в производстве и направленное в суд в данном отчетном периоде.
4) По итогам 2001 года уголовное дело значится направленным в суд, в апреле 2002 года оно возвращается на дополнительное расследование, после чего прекращается по основаниям пункта 11 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (в отношении умершего). В этом случае в Единый журнал вносится отметка и вводится в Автоматизированный Банк Данных в архиве, но в отчете оно не отражается, как прекращенное по нереабилитирующим основаниям в данном отчетном периоде.
При расчете граф 1 и 2 не учитываются преступления, уголовные дела о которых прекращены в отчетном периоде со снятием с учета. Основания прекращения уголовных дел с последующим снятием преступлений с учета определены Инструкцией по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года N 27 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3704.
В графе 1 указывается количество преступлений, уголовные дела о которых, находились в производстве в отчетном периоде. К ним относятся преступления, зарегистрированные в отчетном периоде, включая преступления прошлых лет, по которым в отчетном периоде не принято решение, либо впервые принято процессуальное решение, или принято иное решение по делам прошлых лет, кроме прекращенных со снятием с учета.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 10.02.2004 N 7; от 12.03.2007 N 7; от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).

1) 2001 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілгендер қатарында, ал 2002 жылғы қаңтарда ол қосымша тергеу үшін қайтарылды, және сол жылғы наурызда қайтадан сотқа жолданды. Осы жағдайда қылмыстылық 1-ші бағанда (есептік кезеңде істері өндірісте болған қылмыстар саны), 3-ші бағанда (есеп беру кезеңінде сотқа жөнелтілген қылмыстар саны), 4-ші бағанда (сотқа жіберілген істер саны) есептелмейді, бірақ та тұлғалар мен қылмыстар, оларды жасағандарды есепке алудың бірыңғай журналында көрсетіледі де істері сотқа қайтадан беру туралы шешім қабылданғандары автоматтандырылған мәліметтер банкісіне енгізіледі.
2) 2001 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген деп саналады, 2002 жылдың қаңтарында ол қосымша тергеу жүргізу үшін қайтарылған және сол жылдың ақпанында Қазақстан Республикасының қылмыстық iс жүргiзу кодексінің 1-шi бөлімінің 50 бабының 1-шi тармағы негізінде тоқтатыла тұрған. Бұл жағдайда, іс есепте, іс жүргізуге қабылданған және есеп беру кезеңінде ашылмағандығына байланысты тоқтатыла тұрған ретінде көрсетіледі.
3) 2001 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс Қазақстан Республикасының қылмыстық iс жүргiзу кодексінің 1-ші бөлімінің 50 бабының 1-шi тармағы негізінде тоқтатыла тұрған деп саналады, 2002 жылғы ақпанда ол бойынша іс қозғалып, сол жылдың сәуірінде іс сотқа жолданды. Мұндай жағдайда іс есеп беру кезеңінде өндірістегі және сотқа жолданған ретінде есепке алынады.
4) 2001 жылдың қорытындысы бойынша іс сотқа жолданған деп саналады, 2002 жылдың сәуірінде ол қосымша тергеу жүргізу үшін қайтарылады, бұдан соң Қазақстан Республикасының қылмыстық iс жүргiзу кодексінің 1-ші бөлімінің 37-шi бабының 11-шi тармағы негізінде (өлуіне қатысты) тоқтатылады. Осы жағдайда бірыңғай журналға белгі қойылып, автоматтандырылған мәліметтер банкісі мұрағатына енгізіледі, бірақ та есепте осы есеп беру кезеңінде ақталмайтын негізде тоқтатылғандығы көрсетілмейді.
1-шi және 2-шi бағандарды есептеуде, қылмыстық істер бойынша есеп беру кезеңінде есептен шығарылып, тоқтатылғандар есепке алынбайды. Қылмыстық істерді тоқтату, кейін есептен алынуының негізі Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы "Қылмыстар, қылмыстық істер, олардың тергелу және сотта қарастырылу нәтижелері туралы өтініштер мен хабарламаларды бірыңғай кәртішкелік есепке алу бойынша Нұсқаулық (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)" N 27 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде N 3704 тіркелген Нұсқауда анықталған.
1-ші бағанда есеп беру кезеңінде өндірісте болған қылмыстар, қылмыстық істер саны көрсетіледі. Бұларға жататындар есеп беру кезеңінде тіркелген қылмыстар, оның ішінде өткен жылдардағы есеп беру кезеңінде шешім қабылданбағандар немесе алғашқы рет іс қозғаушылық шешім қабылданғандар, қайтадан басқа жылдардағы істер бойынша басқа шешімдер қабылданғандар, тоқтатылып есептен алынғандардан басқа.
Ескерту: 9-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2004.02.10 N 7, 2007.03.12 N 7, 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрықтарымен.

10. Преступления в графе 1 должны учитываться по отчету органа уголовного преследования, в производстве которого находится уголовное дело в настоящее время; для дел, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, приостановлении или прекращении дела и нет сведений о дальнейшем движении дела - по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение.
В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем возбуждено уголовное дело: органом предварительного следствия, дознания или прокурором. В случае возбуждения дела одним органом уголовного преследования (например, финансовой полицией) и последующей передачи по подследственности в другой орган (например, в органы внутренних дел) в графе 2 преступление указывается только в отчете по органу, возбудившему уголовное дело (в данном случае в отчете по финансовой полиции).
В графе 3 отражается количество преступлений, уголовные дела, о которых впервые в данном отчетном периоде окончены с направлением в суд независимо от времени регистрации преступления.
В графе 4 необходимо отражать количество дел, впервые направленных в суд.
В графе 5 указывается общее количество преступлений, уголовные дела о которых впервые прекращены по основаниям статей 3738 Уголовно -процессуального Кодекса Республики Казахстан (в том числе прокурором).
В графе 6 показывается количество преступлений, дела о которых прекращены по нереабилитирующим основаниям (без снятия с учета).
В графе 7 отражается количество преступлений, дела о которых прекращены за истечением срока давности.
В графе 8 отражается общее количество преступлений, дела о которых прекращены (со снятием преступления с учета), а в графе 9 отражается количество преступлений, дела о которых прекращены по основаниям пунктов 1 и 2 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан. В графе 10 отражается общее количество преступлений, дела о которых впервые приостановлены в отчетном периоде.
В графах 11, 12, 13, 14, 15 указывается число преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены, как нераскрытые (по пунктам 1, 2, 4, 5, 7 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан) по каждому из этих оснований в отдельности.
В графе 16 указываются уголовные дела, находящиеся в производстве сроком свыше установленного статьями 196285 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан, то есть учитываются преступления, по делам о которых истек двухмесячный срок следствия со дня возбуждения дела или по делам о которых истек десятидневный срок дознания со дня возбуждения дела.

10. 1-ші бағандағы қылмыстар, қылмыстық қудалау органының есебі бойынша көрсетіледі, өйткені қылмыстық іс осы уақытта оның өндірісінде; сотқа жолдау туралы, іс жүргізушілік шешім қабылданған, тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған істер және олардың әрі қарай қозғалысы туралы, ақырғы іс жүргізушілік шешім қабылдаған органның есебінде мәліметтер жоқ.
2-ші бағанда, есеп беру кезеңінде тіркелген, кімнің қылмыстық іс қозғағанынан тәуелсіз, дербес, алдын ала тергеуші, анықтаушы орган немесе прокурор. Егер де іс бір органмен қылмыстық қудалау (мысалы, қаржы полициясымен) қозғалса және тергеуге алынуы бойынша кейіннен басқа органға берілетін (мысалы ішкі істер органдарына), бұл жөнінде 2-шi бағандағы қылмыстар тек қана қылмыстық іс қозғаған органның есебі бойынша көрсетіледі (қаржы полициясының есебі бойынша).
3-шi бағанда, есеп беру кезеңiндегi қылмыстық iстердiң алғашқы ретi сотқа қылмыстың тiркелген уақытынан тәуелсiз, жолданғандарының саны көрсетiледi.
4-шi бағанда, сотқа алғашқы рет жолданған iстер саны көрсетiлуi қажет.
5-шi бағанда қылмыстардың жалпы саны, қылмыстық iстер бойынша алғашқы рет Қазақстан Республикасының қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 37, 38-шi баптары негiздерiнде (оның iшiнде прокурормен) тоқтатылғандары көрсетiледi.
6-шi бағанда, iстерi ақталмайтын негiзде (есептен шығарылмайтын) қылмыстар саны көрсетiледi.
7-шi бағанда, iстердiң қылмыстық қудалау мерзiмiнiң өтуiне байланысты тоқтатылған қылмыстар саны көрсетiледi.
8-шi бағанда, iстерi тоқтатылып (есептен алынған) қылмыстардың жалпы саны көрсетiледi, ал 9-шi бағанда, iстерi Қазақстан Республикасының қылмыстық кодексiнiң 1-шi бөлiмдегi 37-шi баптың және 2-шi тармақ негiзiнде тоқтатылған қылмыстардың жалпы саны көрсетiледi.
10-шы бағанда есеп беру кезеңiнде, iстерi алғашқы рет тоқтатыла тұрған қылмыстардың жалпы саны көрсетiледi.
11, 12, 13, 14, 15-шi бағандарда, есеп беру кезеңiнде қылмыстық iстерi алғашқы рет ашылмағандығынан Қазақстан Республикасының қылмыстық iс жүргiзу 1-шi бөлiмi 50-шi бабының 11, 2, 4, 5, 7 тармақтар бойынша әрбiр негiздер бойынша жекелеп көрсетiледi.
16-бағанда, Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 196285-баптары белгiлеген мерзiмнен артық өндiрiсте жатқан қылмыстар көрсетіледі, яғни iстi қозғаған күннен бастап екi айлық тергеу мерзімі өтiп кеткен істер бойынша немесе iстi қозғаған күннен бастап 10 күндiк анықтау мерзiмi өтiп кеткен істер бойынша қылмыстар есепке алынады.

В графы 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 вносятся сведения по оконченным делам о преступлениях, совершенных несовершеннолетними, группой лиц и организованной группой (преступным сообществом), в том числе с выявленными межрегиональными и международными связями (из графы 19), в состоянии наркотического опьянения или токсикоманического возбуждения, в графе 23 из числа преступлений по оконченным делам отражается количество изъятых и описанных материальных ценностей и денежных средств (в тысячах тенге).
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 10.02.2004 N 7; от 13.06.2005 N 22; от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
10-1. В графе 24 учитывается количество преступлений и правонарушений, выявленных с применением служебно-розыскных собак, из них в графе 25 учитываются по преступлениям, в графе 26 по отказным материалам. Количество наркопреступлений, возбужденных в отношении работников правоохранительных органов в отчетном периоде, отражается в графе 27.
Из графы 27 в графе 28 учитываются преступления, направленные в суд, в графе 29 прекращенные по реабилитирующим основаниям.
В графе 30 отражается количество зарегистрированных наркопреступлений, выявленных по методу «контролируемая поставка» в отчетном периоде, из них в графе 31 ввозимых на территорию государства, в графе 32 вывозимых за границу.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 10-1 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Формирование раздела 2 "Сведения о лицах, совершивших
преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических
средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
11. Раздел 2 отчета содержит сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров по оконченным делам.
Раздел отчета формируется на основании информации, содержащейся в карточке формы № 2.0 согласно приложения 5 к Инструкции по ЕУСС.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного Кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
12. В графе 1 указывается общее количество лиц, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров.

17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-бағандарға кәмелетке толмағандар, адамдар тобы және ұйымдасқан топ (қылмыстық қоғамдастық), соның ішінде анықталған аймақаралық және халықаралық байланыстармен (19-бағаннан), есiрткiге мас немесе уытқұмарлығы қозған күйiнде жасаған қылмыстар бойынша аяқталған істер жөніндегі мәліметтер енгізіледі, 23-бағанда аяқталған істер бойынша қылмыстардың ішінен алып қойылған және сипатталған материалдық құндылықтар мен ақшалай қаражаттардың (мың теңгеліктер түрінде) саны бейнеленеді.
28-бағанда есептік кезеңде "бақылаулық жеткізу" әдісі бойынша анықталған тіркелген нашақорлық қылмыстар саны бейнеленеді.
Ескерту: 10-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2004.02.10 N 7, 2005.06.13 N 22, 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрықтарымен.
10-1. 24-бағанда қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы анықталған қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың саны ескеріледі, солардың ішінен 25-бағанда қылмыстар бойынша ескеріледі, 26-бағанда бас тарту материалдары бойынша. Есептік кезеңде құқық қорғау органдарының жұмыскерлеріне қатысты қозғалған нашақорлық қылмыстардың саны 27-бағанда бейнеленеді.
27-бағаннан 28-бағанда сотқа жіберілген, 29-бағанда ақталатын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстар ескеріледі.
30-бағанда есептік кезеңде «бақылаулық жеткізу» әдісі бойынша анықталған тіркелген нашақорлық қылмыстар, солардың ішінде 31-бағанда мемлекет аумағына әкелінгендер, 32-бағанда шекарадан шығарылғандар саны бейнеленеді.
Ескерту: 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстарды жасаған адамдар туралы мәліметтер» 2-бөлімін қалыптастыру
Ескерту. 4-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
11. 2-шi бөлiм есебi есiрткi заттармен заңсыз айналыс жасаумен, психотроптық және улы заттарды пайдаланушы тұлғалардың жасаған қылмыстарының аяқталған iстерi туралы мәлiметтерiнен тұрады.
Есептің бөлімі № 2.0 нысанды статистикалық карточкадағы ақпарат негізінде қалыптастырылады.
Жолдарда, Қазақстан Республикасының қылмыстық кодексiнiң баптарына сәйкес, қылмыстар туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Ескерту: 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
12. 1-шi бағанда, есiрткi заттармен заңсыз айналыс жасаумен психотроптық және улы заттармен байланысты қылмыс жасаған тұлғалардың жалпы саны көрсетiледi.

Из графы 1 в графах 3-16 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших преступления: ранее совершавших преступления, несовершеннолетних, женщин, граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 13.06.2005 N 22.
5. Формирование раздела 3 "Сведения об изъятии
и уничтожении наркотических средств, психотропных
или ядовитых веществ и прекурсоров"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
13. Раздел 3 отчета содержит сведения об изъятии из незаконного оборота наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и их уничтожении по разновидностям и количеству.
Раздел отчета формируется на основании информации, содержащейся в карточках форм 1.0, 1-Н согласно приложениям 3 и 9 к Инструкции по ЕУСС.
Раздел отчета состоит из таблиц А «Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств и психотропных веществ», А-1 «Сведения об изъятии наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов», Б «Сведения об изъятии и уничтожении прекурсоров», В «Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ», Г «Сведения об израсходованных на экспертизу наркотических средств, психотропных веществ», Д «Сведения об израсходованных на экспертизу прекурсорах», Е «Сведения об израсходованных на экспертизу ядовитых веществ».
В строке 1 таблицы А отражается общее количество изъятых из незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ, в том числе по возбужденным уголовным делам, отказным материалам, материалам об административных правонарушениях; по уголовным делам, по которым наркотические средства, психотропные вещества поступили контрабандным путем, а также количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, в том числе по решению суда и других государственных органов в текущем отчетном периоде.
В остальных строках раздела отчета отражаются наркотические средства, психотропные вещества по их разновидностям и количеству. При этом код строки определяется кодом Справочника к Инструкции (приложение 2).
Например: героин должен быть отражен в строке 21 в части "наркотики" таблицы 1 раздела отчета, так как по Справочнику героин значится в строке 21 части "А." - наркотические средства таблицы 1, морфин в строке 139 в части "наркотики" таблицы 2, ангидрид уксусной кислоты в строке 264 в части "Перечень" 2 таблицы 4.
В случае отсутствия данных, соответствующие строки опускаются.

1 бағаннан 3-16-шi бағандарына қылмыс жасаған жекеленген тұлғалар санаты;
бұрын қылмыс жасағандар, кәмелетке жетпегендер, әйелдер, Қазақстан Республикасының, шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар саны бөлiнедi.
Ескерту: 12-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2005 жылғы 13 маусымдағы N 22 бұйрығымен .
5. «Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды және прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер» 3-бөлімін қалыптастыру
Ескерту. 5-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
13. Есептiң 3-шi бөлiмде заңсыз айналыстан алынған есiрткiлiк құралдар, психотроптық заттар, олардың құрамдық бөлiктерi мен улы заттарды түр-түрлерi бойынша жойылған көлемдерi жөнiндегi мәлiметтер бар.
Есептің бөлімі 1.0, 1-Н нысанды карточкадағы ақпарат негізінде қалыптастырылады.
Есептің бөлімі «Есірткі заттарды және жүйкеге әсер ететін заттарды алып қою және жою туралы мәліметтер» А кестесінен, «Құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды алып қою туралы мәліметтер» А-1 кестесінен, «Прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер» Б кестесінен, «Улы заттарды алып қою және беру туралы мәліметтер» В кестесінен, «Сараптамаға жұмсалған есірткі заттар, жүйкеге әсер ететін заттар туралы мәліметтер» Г кестесінен, «Сараптамаға жұмсалған прекурсорлар туралы мәліметтер» Д кестесінен, «Сараптамаға жұмсалған улы заттар туралы мәліметтер» Е кестесінен тұрады.
А кестесiнiң 1 жолында, заңсыз айналыстан алынған есiрткiлiк құрамдар мен психотроптық заттардың, оның iшiнде қозғалған қылмыстық iстер бойынша, қабылданбаған материалдар бойынша, әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi материалдар бойынша, қылмыстық iстер бойынша, контрабандалық жолмен келген, сондай-ақ есiрткiлiк құралдар, психотроптық заттардың жойылған мөлшерi, олардың iшiнде сот шешiмi бойынша және де басқа мемлекеттiк органдардың шешiмiмен ағымды есеп беру кезеңiнде, жойылғандарының мөлшерi көрсетiледi.
Есеп бөлiмiнiң қалған жолдарында есiрткiлiк заттар, психотроптық құралдар түрлерi, көлемi мен саны жөнiнде көрсетiледi. Бұл жағдайда жолдардың кодтық белгiлерi Нұсқаудың Анықтамасы бойынша белгiленедi (2-шi қосымша).
Бөлiмнiң басқа жолдарында есiрткiлiк құралдардың, психотроптық заттардың түр-түрлерi бойынша мөлшерлерi көрсетiледi. Бұл жағдайда жол коды Нұсқаудың Анықтамасындағы белгiленген кодпен көрсетiледi.
Мысалы, есептiң 1 бөлiміндегi кестенiң 21 жолының "есірткілер" бөлігінде героин көрсетілуі керек, өйткені анықтама бойынша "А" бөлшегінің 21 жолында, есірткілік құралдардың "кестесінде көрсетілген, морфин 2 кестенің "есірткілер" бөлігіндегі 139 жолында көрсетілген сірке суы қышқылының ангидриды "Тізбе" 2-шi бөлігіндегі 4-шi кестенің 264 жолында көрсетілген.

В графах 1-2 отражается общее количество изъятых в отчетном периоде наркотических средств, психотропных веществ, выраженное в граммах, миллилитрах, из которых в графах 3-4 выделяется по возбужденным уголовным делам, 5-6 по отказным материалам, 7-8 - по административным производствам.
В графах 9-10 учитываются по поступившим контрабандным путем.
В графах 11-12 отражается общее количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, из них: по решению суда - графах 13-14, других государственных органов - графах 15-16. В графах 17-18 отражается количество переданных для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях количество наркотических средств и психотропных веществ в соответствующие компетентные органы (учреждения), из них: по решению суда - графах 19-20, других государственных органов - графах 21-22. В графах 23-24 отражается количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ с применением служебно-розыскных собак. В графах 25-26 отражается общее количество остатка веса изъятых наркотических средств, психотропных веществ на конец отчетного периода, из которых в графах 27-28 выделяется по возбужденным уголовным делам, 29-30 по отказным материалам, в графах 31-32 по административным производствам.
Таблицы Б и В заполняются по правилам, установленным для таблицы А раздела 3 отчета формы N 1-Н.
В графах 1-2 таблицы А-1 таблицы А отражается общее количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов в отчетном периоде, выраженное в граммах, миллилитрах, из которых в графах 3-4 выделяется количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ по возбужденным уголовным делам органами внутренних дел, в графах 5-6 органами национальной безопасности, в графах 7-8 - таможенными органами, в графах 9-10 - другими правоохранительными органами, в графах 11-12 учитываются изъятые наркотические средства и психотропные вещества с участием кинологической службы органов внутренних дел, в графах 13-14 с участием кинологической службы органов национальной безопасности, в графах 15-16 с участием кинологической службы таможенных органов, в графах 17-18 с участием кинологической службы других правоохранительных органов.
Строки с 1 по 259 заполняются по правилам, установленным для таблицы А раздела 3 отчета формы N 1-Н.

1-2-бағандарда граммдарда, миллилитрлерде көрсетілген есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың есептік кезеңде алып қойылған жалпы саны бейнеленеді, олардың ішінен 3-4-бағандарда қозғалған қылмыстық істер бойынша, 5-6-бағандарда бас тарту материалдары бойынша, 7-8-бағандарда әкімшілік іс жүргізу бойынша ерекшеленеді.
9-10-бағандарда контрабандалық жолмен келіп түскендер ескеріледі.
11-12-бағандарда жойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың жалпы саны бейнеленеді, солардың ішінен: сот шешімі бойынша - 13-14-бағандарда, басқа да мемлекеттік органдардың шешімдері бойынша - 15-16-бағандарда көрсетіледі. 17-18-бағандарда сақтау, ғылыми, өндірістік, емдік және басқа да мақсаттарда пайдалану үшін тапсырылған тиісті құзыретті органдарға (мекемелерге) тапсырылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың саны, солардың ішінен: сот шешімі бойынша - 19-20-бағандарда, басқа да мемлекеттік органдардың шешімдері бойынша - 21-22-бағандарда бейнеленеді. 23-24-бағандарда қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы алып қойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың саны бейнеленеді. 25-26-бағандарда есептік кезеңнің аяғына алып қойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар қалдығы салмағының жалпысаны бейнеленеді, солардың ішінен 27-28-бағандарда қозғалған қылмыстық істер бойынша ерекшеленеді, 29-30-бағандарда бас тарту материалдары бойынша, 31-32-бағандарда әкімшілік іс жүргізу бойынша көрсетіледі.
Б және В кестелері N1-Н нысанды есептің 3-бөлімінің А кестесі үшін белгіленген ережелер бойынша толтырылады.
А-1-кестесіндегі 1-2-бағандарда қосымшаларда граммдарда, милиграммдарда айқындалған есептік кезеңде құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шараларының барысында алынған есірткілік заттардың, жүйкеге әсер ететін заттардың жалпы саны бейнеленеді, олардың ішінен 3-4-бағандарда ішкі істер органдарымен қозғалған қылмыстық іс бойынша алынған есірткілік заттардың және жүйкеге әсер ететін заттардың саны көрінеді, 5-6-бағандарда - ұлттық қауіпсіздік органдарымен, 7-8-бағандарда - кеден органдарымен, 9-10-бағандарда өзге құқық қорғау органдарымен, 11-12-бағандарда - ішкі істер органдарының кинолог қызметінің қатысуымен алынған есірткілік заттар және жүйкеге әсер ететін заттар есептеледі, 13-14-бағандарда - ұлттық қауіпсіздік органдарының кинолог қызметінің қатысуымен, 15-16-бағандарда - кеден органдарының кинолог қызметінің қатысуымен, 17-18-бағандарда өзге құқық қорғау органдарының кинолог қызметінің қатысуымен.
1 ден 259-ға дейінгі жолдар N1-Н нысанды есеп 3 тарау А-кестесі үшін белгіленген ережелер бойынша толтырылады.

За исключением граф 15-1, 15-2, 15-3, в которых отражается общее количество прекурсоров, использованных для изготовления наркотических средств, выраженное в килограммах, граммах, литрах, предусмотренных таблицей Б.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 10.02.2004 N 7; от 13.06.2005 N 22; от 12.03.2007 N 7; от 06.11.2008 N 64 (вводится в действие с 01.02.2009); от 30.12.2011  № 145(вводится в действие с 01.01.2012); от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
13-1. В графе 1 Таблицы Г отражается общее количество объектов, поступивших на исследование. В графах 2-3 отражается количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ в отчетном периоде, выраженное в граммах, миллилитрах, из которых в графах 4-5 выделяется общее количество израсходованных на экспертизу, 6-7 общее количество возвращенных грамм. В графе 8 отражается общее количество экспертиз, проведенных в отчетном периоде.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 13-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 12.03.2007 N 7 ; с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 06.11.2008 N 64 (вводится в действие с 01.02.2009).
13-2. В графе 1 Таблицы Д отражается общее количество объектов, поступивших на исследование. В графах 2 и 3 отражается количество прекурсоров, изъятых в отчетном периоде, выраженное в граммах и миллилитрах, из которых в графах 4 и 5 выделяется общее количество израсходованных на экспертизу, 6 и 7 - общее количество возвращенных. В графе 8 отражается общее количество экспертиз, проведенных в отчетном периоде.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 13-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 06.11.2008 N 64 (вводится в действие с 01.02.2009).
13-3. Порядок заполнения таблицы Е "Сведения об израсходованных на экспертизу ядовитых веществ" аналогичен заполнению таблицы Д "Сведения об израсходованных на экспертизу прекурсорах".
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 13-3 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 06.11.2008 N 64 (вводится в действие с 01.02.2009).
6. Формирование раздела 4 "Сведения о лицах, совершивших
преступления на почве употребления наркотических средств,
психотропных веществ и состоявших на учете в ОВД"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Сноска. В наименование внесены изменения - приказом Генерального прокурора РК от 13 июня 2005 года N 22.

Б кестесінде қаралған килограмм, грамм, литрлерде берілген есірткі заттарды әзірлеу үшін пайдаланылған 15-1, 15-2, 15-3 бағандардан басқа прекурсорлардың жалпы саны бейнеленген.
Ескерту: 13-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2004.02.10 N 7 , 2005.06.13 N 22 , 2007.03.12 N 7, 2008.11.06  N 64 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз), 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
13-1. Г кестесінің 1-бағанында зерттеуге келіп түскен объектілердің жалпы саны бейнеленеді. 2-3 бағандарда, 4-5 бағандарда сараптамаға шығындалғандардың жалпы саны, 6-7 бағандарда қайтарылғандардың жалпы саны ерекшеленетін грамм, миллилитрлерде берілген есептік кезеңде алып қойылған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар саны бейнеленеді. 8-бағанда есептік кезеңде жүргізілген сараптаманың жалпы саны бейнеленеді.
Ескерту: 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2007 жылғы 12 наурыздағы N 7 , өзгерту енгізілді - 2008.11.06 N 64 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
13-2. Д кестесінің 1-бағанында зерделеуге келіп түскен объектілердің жалпы саны бейнеленеді. 2 және 3-бағандарда есептік кезеңде алынып қойылған, граммдар мен миллилитрлерде өлшенген прекурсорлардың саны бейнеленеді, солардан алынған 4 және 5-бағандарда сараптамаға шығындалған жалпы саны, 6 және 7-бағандарда қайтарылғандардың жалпы саны ерекшеленеді. 8-бағанда есептік кезеңде өткізілген сараптамалардың жалпы саны бейнеленеді.
Ескерту: 13-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2008.11.06 N 64 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
13-3. "Сараптамаға шығындалған улы заттар туралы мәліметтер" Е кестесін толтыру тәртібі "Сараптамаға шығындалған прекурсорлар туралы мәліметтер" Д кестесін толтыруға ұқсас.
Ескерту: 13-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2008.11.06 N 64 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
6. «Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну негізінде қылмыс жасаған және ІІО есебінде тұрған адамдар туралы мәліметтер» 4-бөлімді қалыптастыру
Ескерту. 6-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

14. Раздел 4 отчета формы N 1-Н содержит сведения о лицах, совершивших преступления в состоянии наркотического, токсикоманического возбуждения по оконченным делам.
Раздел отчета формируется на основании информации, содержащейся в карточке формы 2.0 согласно приложения 5 к Инструкции по ЕУСС.
По строкам отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного Кодекса Республики Казахстан.
В графе 1 указывается общее количество лиц, совершивших преступления в состоянии наркотического, токсикоманического возбуждения.
Из графы 1 в графе 2 выделяется количество несовершеннолетних, в графе 3 - женщин.
В графе 4 отражается общее количество совершивших преступления лиц, имеющих диагноз «Наркомания».
В графе 5 из графы 4 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 6 из графы 4 выделяется количество женщин, совершивших преступления, с диагнозом «Наркомания».
В графе 7 отражается общее количество лиц, состоявших на учете в органах внутренних дел.
В графе 8 из графы 7 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество женщин.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 10.02.2004 N 7; от 13.06.2005 N 22; от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Формирование раздела 5 "Сведения о лицах, совершивших
административные правонарушения, связанные с незаконным
обращением с наркотическими средствами, психотропными
веществами, прекурсорами"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
15. Раздел 5 отчета содержит сведения о лицах, совершивших административные правонарушения, связанные с наркотическими средствами, психотропными веществами или прекурсорами.
Раздел 5 отчета составляется территориальными органами Комитета на основании карточки по учету административного правонарушения формы № 1-АП, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года № 53 «О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших и утверждении Инструкции по его ведению», зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5854.
Основанием для составления раздела 5 отчета является постановление о наложении административного взыскания.
В графе 1 указывается общее количество лиц, привлеченных к административной ответственности, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в графах 2-7 из графы 1 отражается число несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, стран СНГ, иностранных граждан и лиц без гражданства.

14. Есептің N№1-Н нысанды осы бөлімде, есірткілік, уытқұмарлықтары қоздырылған күйде қылмыс жасаған, қылмыстық істері аяқталмаған тұлғалар бойынша мәліметтер бар.
Есептің бөлімі № 2.0 нысанды карточкадағы ақпарат негізінде қалыптастырылады.
Жолдарда, Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес, қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда есірткілік, уытқұмарлығы қозған күйде қылмыс жасаған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағаннан 2-бағанда кәмелетке толмағандардың, 3-бағанда - әйелдердің саны көрсетіледі.
4-бағанда «Нашақорлық» диагнозы бар, қылмыс жасаған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
4-бағанның 5-бағанында кәмелетке толмаған адамдар белгіленеді.
4-бағанның 6-бағанында «Нашақорлық» диагнозы бар, қылмыс жасаған әйелдердің саны бөлектеніп көрсетіледі.
7-бағанда ІІО есепте тұрған адамдардың жалпы саны бейнеленеді.
7-бағанның 8-бағанында кәмелетке толмаған адамдар айрықшаланады.
7-бағанның 9-бағанында әйелдер саны айрықшаланады.
Ескерту: 14-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2004.02.10 N 7, 2005.06.13 N 22, 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрықтарымен.
7. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер» 5-тарауын қалыптастыру
Ескерту. 7-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
15. 5 бөлім есебiнде, есірткі заттармен заңсыз айланыс жасаумен, психотроптық заттармен, олардың құрамдық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бар.
Есептің 5-бөлімінің А кестесін Комитеттің аумақтық органдары Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 5854 санымен тіркелген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі «Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы орталықтандырылған деректер базасын құру және оны жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» № 53 бұйрығымен бекітілген № 1-АП нысанды әкімшілік құқық бұзушылықты есепке алу жөніндегі карточканың негізінде құрады. Кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау жөніндегі комиссия Б кестесі бойынша «Кәмелетке толмағандар жасаған әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы» мәліметтерді ұсынады.
5 кестесін құрастыру негізі ретінде әкімшілік жаза қолдану туралы қаулысы бола алады.
1-шi бағанда есірткі заттармен заңсыз айналыс жасаумен психотроптық немесе улы заттармен, оның құрамдық бөліктерін пайдаланумен байланысты әкімшілік жауапкершілікке тартылған тұлғалардың жалпы саны, 2-7-шi бағандарда 1-шi бағаннан кәмелетке толмағандар, әйелдер, Қазақстанның, шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар көрсетіледі.

Строка 1 указывает количество лиц, привлеченных к административной ответственности, в том числе в строке 2 - с применением к ним административного ареста, в сроке 3 - административного штрафа, строке 4 - лишения специального права.
В строках 5 и 6 указывается сумма наложенного и взысканного штрафа соответственно.
Из строки 1 на строках 7 - 19 отражаются сведения о лицах по видам правонарушений в соответствии со статьями Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Формирование раздела 6 "Сведения о выявлении и уничтожении
площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и
выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других
видов растений, содержащих наркотические вещества"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
16. Раздел 6 отчета составляется на основании карточек форм 1.0, 1-Н, выставляемых органами уголовного преследования и содержит сведения о выявлении и уничтожении незаконных посевов или выращивания запрещенных к возделыванию растений или культивирования сортов конопли, мака или других растений, содержащих наркотические вещества.
В графах 1-30 отражаются данные о выявленных фактах и уничтоженных (в кв.м, кустах) незаконных посевах, выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры, запрещенных к культивированию сортов конопли и других видов растений, площадей произрастания дикорастущей конопли, а в строках раздела отражаются сведения о принятых по этим фактам процессуальных решениях или иных актах.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 10.02.2004 N 7; от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Формирование раздела 7 "Сведения о результатах постановки на
учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами,
психотропными веществами и прекурсорами"
Сноска. Глава 9 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
17. Таблица А «Сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами» имеет 13 граф (графы А, Б, с 1 по 13) и 20 строк. В графах показывается количество лиц: из них женщин, несовершеннолетних, лиц с наркозависимостью (из них: женщин и несовершеннолетних), лиц с эпизодическим употреблением; в графах с 1 по 7 отражаются сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими и психотропными веществами, графы 8-13 - о лицах, злоупотребляющих прекурсорами. Во всех графах показывается количество лиц, состоящих на диспансерном и профилактическом учетах.

1-жолда әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар саны көрсетіледі, соның ішінде 2-жолда - оларға әкімшілік тұтқындауды, 3-жолда әкімшілік айыппұлды, 4-жолда арнайы құқығынан айыруды қолдана отырып.
5 және 6-жолдарда тиісінше салынған және өндіріп алынған айыппұл сомасы көрсетіледі.
1-жолдан 7-19 жолдарда Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің баптарына сәйкес құқық бұзушылықтың түрлері бойынша адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту: 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
8. «Жабайы сораның өсу, апиындық, майлы көкнәрдің, сораның, қылдың және құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің басқа да түрлерінің өсу алқаптарын және заңсыз егістерін анықтау және жою туралы мәліметтер» 6-тарауын қалыптастыру
Ескерту. 8-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
16. Есептің 6-бөлімі қылмыстық қудалау органдары қоятын 1.0, 1-Н нысанды карточкаларының негізінде құрылады және онда заңсыз егулерді немесе егуге тыйым салынған өсімдіктерді өсіруді немесе сораның, көкнәрдің немесе құрамында есірткі заттары бар өзге де өсімдіктердің сұрыптарын өсіруді анықтау және жою туралы мәліметтер бар.
Ескерту: 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
9. «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды, прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер» 7-тарауын қалыптастыру
Ескерту. 9-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
17. «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдар туралы мәліметтер» А кестесі 13 бағаннан (А, Б, 1-ден 13-ке дейінгі бағандар) және 20 жолдан тұрады. Бағандарда адамдардың саны көрсетіледі: олардың ішінде әйелдер, кәмелетке толмағандар, есірткіге тәуелді адамдар (олардың ішінде: әйелдер және кәмелетке толмағандар), эпизодтық түрде тұтынатын адамдар; 1-ден 7-ге дейінгі бағандарда есірткі және жүйкеге әсер ететін заттарды пайдаланатын адамдар туралы, 8-13 бағандарында прекурсорларды пайдаланатын адамдар туралы деректер көрсетіледі. Барлық бағандарда диспансерлік және профилактикалық есепте тұрған адамдар саны көрсетіледі.

В строке 1 указывается количество лиц, злоупотребляющих наркотическими, психотропными веществами и прекурсорами на начало отчетного периода. Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, переносятся из строки 13 в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода. В строке 2 отражаются лица, принятые на учет в отчетном периоде, при этом из строки 2 в строке 3 в т.ч. взятые на учет впервые. Из строки 2 в строках 3 и 3-1 учитываются лица, поставленные на учет впервые и прибывшие из мест лишения свободы, не излечившиеся от наркозависимости и нуждающиеся в наблюдении по месту проживания.
В строке 4 учитываются лица, снятые с учета в отчетном периоде; из них в строках с 5 по 12 выделяются лица, снятые с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией более 5 лет, осуждением, изменением постоянного места жительства, со смертью, со смертью из-за передозировки, переходом в другую возрастную группу и другие причины. В строках с 14 по 17 из строки 13 отражаются сведения о лицах, состоящих на учете на конец отчетного периода по возрастным группам; в строках с 18 по 20 - по месту проживания и роду занятий.
В таблице Б «Наименование потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, вследствие которых возникли психические и поведенческие расстройства» отражаются сведения о состоящих на наркологическом учете лицах по видам потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
В графе 1 указываются общее количество лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, и зависимые от них, состоящих на учете в конце отчетного периода.
В том числе, в графах 8, 9, 10 учитываются количество лиц, умерших от передозировки наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в том числе женщин, несовершеннолетних. В строках 1-26 отражаются лица, зависимые или злоупотребляющие наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами по международному классификатору болезни МКБ-10. В строке 27 указывается сумма показателей строк 1, 11 и 22.
В таблице В «Сведения об умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров» отражаются сведения о лицах, умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров среди всего населения. Таблица состоит из 6 граф и 5 строк. В графах указывается количество лиц умерших от передозировки или токсического действия наркотических средств и психотропных веществ за отчетный период среди всего населения (графа 1), в том числе состоявших на диспансерном учете в наркологических медицинских организациях на начало отчетного периода всего (графа 2) и из них - женщин (графа 3); 4 графа - количество умерших от передозировки или токсического действия прекурсоров среди всего населения, а 5 и 6 графы - в том числе состоявших на диспансерном учете в наркологических медицинских организациях на начало отчетного периода всего и из них - женщин.

1-жолда есептік кезеңнің басында есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдар саны көрсетіледі. Есептік кезеңнің соңында есепте тұрған адамдар саны 13-жолдан келесі есептік кезеңнің (жылдың) 1-жолына тасымалданады. 1-жолдың көрсеткіштері тұтас есептік кезең ағымында өзгертілмейді. 2-жолда есептік кезеңде есепке алынған, соның ішінде 2-жолдан 3-жолда бірінші рет есепке алынған адамдар көрсетіледі. 2-жолдан 3 және 3-1 жолдарында бірінші рет есепке алынған және бас бостандығынан айыру орындарынан келген, есірткіге тәуелділіктен жазылмаған және тұрғылықты орны бойынша емдеуді қажет ететін адамдар есепке алынады.
4-жолда есептік кезеңде есептен шығарылған, олардың ішінде 5-тен 12-ге дейінгі жолдарда мынадай негіздерде: 5 жылдан астам ремиссияда болуға, сотталуға, тұрақты тұрғылықты орнын ауыстыруға, қайтыс болуына, артық дозадан қайтыс болуына, басқа жастық топқа ауысуына және басқа да себептерге байланысты есептен шығарылған адамдар көрсетіледі. 14-тен 17-ге дейінгі жолдарда 13-жолдан есептік кезеңнің соңында жас топтары бойынша есепке алынған адамдар туралы деректер көрсетіледі; 18-ден 20-ға дейінгі жолдарда – тұрғылықты орны және қызмет түрі бойынша деректер көрсетіледі.
Б кестесінде есірткі заттарының, жүйкеге әсер ететін, соның ішінде улы заттардың және прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңнің соңында есепте тұрған есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін, соның ішінде улы заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
Сонымен қатар 8, 9, 10 бағандарында есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін, соның ішінде улы заттарды және прекурсорларды артық дозада тұтынудан қайтыс болған адамдар, соның ішінде әйел адамдар, кәмелетке толмағандар ескеріледі. 1-30 жолдарында есірткі заттары, жүйкеге әсер ететін заттар және прекурсорлар олардың ХАЖ-10 халықаралық ауру жіктелімдері бойынша көрсетіледі. 31-жолда 1, 12 және 22 жолдар көрсеткіштерінің сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
17-1.  В кестесінде есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін, сонымен қатар улы заттарды және прекурсорларды артық дозада қолданғаннан немесе олардың улы әсерінен қайтыс болған адамдар туралы деректер көрсетіледі. Кесте 9 бағаннан және 5 жолдан тұрады. Бағандарда есептік кезеңде есірткі заттарды және жүйкеге әсер ететін, сонымен қатар улы заттарды артық дозада қолданғаннан немесе олардың улы әсерінен қайтыс болған адамдар, сонымен қатар наркологиялық емдік-профилактикалық мекемелерде есептік кезеңнің басында есепте тұрғандар, олардың ішіндегі әйелдер (2 және 3 бағандар), 4-бағанда прекурсорларды артық дозада пайдаланғаннан немесе олардың улы әсерінен қайтыс болғандардың барлығы, ал 5 және 6 бағандарында соның ішінде есептік кезеңнің басында наркологиялық емдік-профилактикалық мекемелерде диспансерлік есепте тұрғандардың барлығы және олардың ішіндегі әйелдер саны көрсетіледі.

В строках соответственно графам данные по умершим всего за отчетный период (1 строка), и в том числе по возрастам: до 14 лет включительно, 15-17 лет, 18-30 лет, 31 год и старше (строки со 2 по 5). Сумма строк со 2 по 5 по всем графам должна быть равна 1 строке.
Раздел 7 (таблицы А, Б, В) отчета составляется и подписывается начальниками управлений здравоохранения акиматов областей, городов Астана, Алматы.
10. Формирование раздела 8 "Сведения о количестве рассмотренных
судами уголовных дел, связанных с наркотическими средствами,
психотропными или ядовитыми веществами и прекурсорами"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
18. Таблица А раздела 8 отчета отражает сведения о рассмотрении уголовных дел, судами первой инстанции и формируется территориальными органами Комитета на основании сведений, извлекаемых из базы Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.
Уголовные дела, связанные с наркотическими средствами и психотропными или ядовитыми веществами и прекурсорами в строках Таблицы А раздела 8 отчета распределяются согласно статьям Уголовного кодекса, которые приведены в постановлении или приговоре суда, при этом необходимо руководствоваться следующим:
1) при совокупности преступлений, предусмотренных в разделе, дело учитывается по статье Уголовного кодекса Республики Казахстан, предусматривающей более строгое наказание.
2) при равенстве предусмотренных законом санкций, учитывается по признакам наименьшей распространенности преступления;
3) подлежит отражать дела, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров, при совокупности с более тяжкими преступлениями, которые не предусмотрены в разделе.
Например, в соответствующей строке отчета должно быть отражено решение суда о преступлении, предусмотренного статьей 259 Уголовного кодекса Республики Казахстан, в случае квалификации деяний по статье 259 и части 2 статьи 96 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Таблица А. Сведения о рассмотрении уголовных дел,
судами первой инстанции
19. Таблица Б отражает сведения по вступившим в законную силу решениям судов и формируется территориальными органами Комитета на основании сведений, извлекаемых из базы Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Таблица Б. Сведения по вступившим в законную силу решениям судов

Жолдарда бағандарға сәйкес есептік кезеңде барлық қайтыс болғандар бойынша (1-жол), сонымен қатар жастары бойынша деректер көрсетіледі: 14 жасқа дейін, 15-17 жас, 18-30 жас, 31 жас және одан жоғары (2-ден 5-ке дейінгі жолдар). Барлық бағандар бойынша 2-ден 5-ке дейінгі жолдардың қосындысы 1-жолға тең болуы тиіс.
Облыстар, Астана, Алматы қалалары әкімдіктерінің денсаулық сақтау басқармалары бастықтары есептің 7-бөлімін (А, Б, В кестелері) қалыптастырып, қол қояды.
Ескерту. 17-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
10. «Есірткі заттарына, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарға және прекурсорларға қатысты соттарда қаралған қылмыстық істер саны туралы мәліметтер» 8-тарауын қалыптастыру
Ескерту. 10-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
18. Есептiң 8 бөлiмiнің А кестесі бірінші сатылы соттардың қылмыстық істерді қарауы туралы мәліметтерді көрсетеді және Комитеттің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі базасынан алынған мәліметтер негізінде құрады.
Есiрткiлiк құралдарға және жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарға және прекурсорларға байланысты қылмыстық істер 8-бөлiмiнің А кестесінде сот қаулысында немесе шешiмiнде келтiрiлген Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстiң баптарына сәйкес бөлiнiп орналастырылады, мұндай жағдайда келесiлердi басшылыққа алу қажет:
1) бөлiмде көзделген қылмыстардың жиынтығы кезінде iс неғұрлым қатаң жаза көздейтін Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстiң бабы бойынша есепке алынады;
2) Заңда көзделген санкциялардың тепе-теңдiгi кезінде қылмыстың аз таралуы белгілері бойынша есепке алынады;
3) бөлiмде көзделмеген аса ауыр қылмыстар жиынтығы кезінде нашақорлықпен байланысы бар істер көрсетуге жатады.
Мысалы, есептiң тиiстi жолында Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiнiң 259-бабында көзделген қылмыстар туралы сот шешiмi, әрекеттер сараланған жағдайда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстiң 259-бабы және 96-баптың 2-бөлiгi бойынша көрсетiлуi керек.
Ескерту: 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
19. Б кестесi заңды күшіне енген сот шешімдері жөніндегі мәліметтерді көрсетеді және Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі базасынан алынған мәліметтердің негізінде Комитеттің аумақтық органдары қалыптыстырады.
Ескерту: 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.

20. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Формирование раздела 9 "Сведения о результатах постановки на
учет в исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих
наркотическими средствами, психотропными веществами
и прекурсорами"
Сноска. Наименование главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Сноска. Инструкция дополнена главой 11 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 06.11.2008 N 64 (вводится в действие с 01.02.2009).
21. В разделе 9 отчета отражаются сведения об общем количестве лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, содержащихся в исправительных учреждениях.
В строке 1 указывается количество лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, состоящих на учете на начало отчетного периода. Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, по итогам года из строки 11 переносятся в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода.
В строке 2 учитываются лица, состоящие на учете в отчетном периоде, из них в строке 3 - взятые на учет впервые. В строке 4 указывается количество лиц, снятых с учета в отчетном периоде, в том числе в строках 5-10 выделяются лица, снятые с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией более 5 лет, выбытием из учреждения, в том числе лиц, нуждающихся в дальнейшем лечении, и в связи со смертью.
Из строки 11 в строках 12, 13, 14, 15 отражаются сведения о лицах, состоящие на учете на конец отчетного периода, распределяемые по возрастным категориям.
В графе 1 учитываются находящиеся на учете лица, злоупотребляющие наркотическими средствами и психотропными веществами, поставленные на учет в местах лишения свободы, в том числе в графе 2 - лица, с определением судов о принудительном лечении от наркотической зависимости. В графах 3-5 из графы 1 указанные лица распределяются на женщин, несовершеннолетних и лиц, с наркотической зависимостью.
Аналогичным образом в соответствующих графах подлежат учету и лица, злоупотребляющие прекурсорами.
Раздел 9 отчета составляется и подписывается руководителями территориальных подразделений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в областях и городах Астане и Алматы.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Центр (Департамент) правовой
статистики и информации при
Генеральной Прокуратуре
Республики Казахстан

20. <*>
Ескерту: 20-тармақ алынып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
11. «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды түзету мекемелерінің есепке алу нәтижесі туралы мәліметтер» 9-тарауын қалыптастыру
Ескерту. 11-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Ескерту: 11-тараумен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының   2008.11.06 N 64 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
21. Есептің 9-бөлімінде есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды қолданатын, түзету мекемелерінде жүрген тұлғалардың жалпы саны туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-жолда есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды қолданатын, есептік кезеңнің басында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі. Есептік кезеңнің аяғында есепте тұрған тұлғалар санының көрсеткіштері бір жылдың қорытындылары бойынша 11-жолдан келесі есептік кезеңнің (жылдың) 1-жолына ауыстырылады. 1-жолдың көрсеткіштері бүтіндей есептік кезең бойы өзгертілмейді.
2-жолда есептік кезеңде есепте тұрған тұлғалар, солардың ішінен 3-жолда – бірінші рет есепке алынғандар ескеріледі. 4-жолда есептік кезеңде есептен алынған тұлғалардың саны көрсетіледі, соның ішінде 5-10-жолдарда мынадай негіздер бойынша есептен алынған тұлғалар ерекшеленеді: 5 жылдан астам уақытта есепке қайта алынбау, мекемеден шығып кету, соның ішінде әрі қарай емдеуді қажет ететін тұлғалар және өлімге душар болуға байланысты.
11-жолдан алынған 12, 13, 14, 15-жолдарда жас санаттарына бөлінетін есептік кезеңнің аяғында есепте тұрған тұлғалар бейнеленеді.
1-бағанда есірткі заттарды және жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды қолданатын, бас бостандығынан айыру жерлерінде есепке қойылған есепте тұрған тұлғалар ескеріледі, соның ішінде 2-бағанда есірткілік байланыстылықтан мәжбүрлеп емдеу туралы соттың ұйғарымы бар тұлғалар ерекшеленеді. 1-бағаннан алынған 3-5-бағандарда жоғарыда көрсетілген тұлғалар әйелдерге, кәмелетке толмағандарға және есірткілік байланыстылығы бар тұлғаларға бөлінеді.
Ұқсас түрде тиісті бағандарда прекурсорлар қолданатын тұлғалар да есепке алуға жатады.
Есептің 9-бөлімін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің облыстардағы және Астана мен Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелерінің басшылары қалыптастырып, оған қол қояды.
Ескерту: 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуратура жанындағы
құқықтық статистика және
ақпарат Орталығы (Департамент)

Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с незаконным
оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых
веществ и прекурсоров
Сноска. Раздел 1 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел 2. Сведения о лицах, совершивших преступления,
связанные   с незаконным оборотом наркотических средств,
психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров
Сноска. Раздел 2 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел N 3. Сведения об изъятии и уничтожении
наркотических средств, психотропных или ядовитых
веществ и прекурсоров
Сноска. Раздел 3 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел N 4. Сведения о лицах, совершивших
преступления на почве употребления наркотических
средств, психотропных веществ
(по законченным расследованием делам)
и состоявших на учете в ОВД
Сноска. Раздел 4 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел N 5. Сведения о лицах, совершивших административные
правонарушения, связанные с незаконным обращением с
наркотическими средствами, психотропными веществами,
прекурсорами
Сноска. Раздел 5 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел N 6. Сведения о выявлении и уничтожении площадей
произростания дикорастущей конопли, незаконных посевов
и выращивания опийного, масличного мака, конопли,
эфедры и других видов растений, содержащих
наркотические вещества
Сноска. Раздел 6 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел N 7. Сведения о результатах постановки
на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими
средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Сноска. Раздел 7 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел 8. Сведения о количестве рассмотренных судами
уголовных   дел, связанных с наркотическими средствами,
психотропными   или ядовитыми веществами и прекурсорами
Сноска. Раздел 8 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Раздел 9. Сведения о результатах постановки на учет в
исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих
наркотическими средствами, психотропными
веществами и прекурсорами
Сноска. Раздел 9 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Приложение к Инструкции
по составлению отчета формы № 1-Н
"О преступлениях и правонарушениях,
связанных с незаконным оборотом
наркотических средств, психотропных
или ядовитых веществ, прекурсоров
и лицах, их употребляющих"
Сноска. Инструкция дополнена приложением в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 145 (вводится в действие с 01.01.2012).
Форма
за "___" ______ 20__ г.
ежеквартальн.
Республика Казахстан
Отчет № 1Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих"

1-бөлім. Есірткі заттардың, психотроптық немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер
Ескерту: 1-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-бөлім. Есірткі заттардың, психотроптық және улы заттардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер
Ескерту: 2-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3 Бөлім. Алынған есірткілік құралдар, психотроптық заттар, олардың құрамдық бөліктері және улы заттар жөніндегі мәліметтер
Ескерту: 3-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Бөлімі 4. Есірткілік құралдар, психотроптық заттарды пайдалану негізінде қылмыс жасаған тұлғалар және ІІО есепке алынғандар туралы мәліметтер (тергелуі аяқталған істер жөнінде)
Ескерту: 4-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
5-бөлім. Есірткі заттармен, психотроптық заттармен және прекурсорлармен заңсыз айналысуға байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер
Ескерту: 5-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
6 Бөлім. Жабайы өсетін сора аумақтарын, апиынды, майлы көкнәр, сора, қылша және басқада құрамында есірткілік заттары бар өсімдіктердің заңсыз егістіктері мен аумақтарын анықтап және жою туралы деректер
Ескерту: 6-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
7 бөлім. Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды теріс пайдаланатын тұлғаларды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
Ескерту: 7-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
8-бөлім. Есірткі заттармен, психотроптық және улы заттармен, прекурсорлармен байланысты соттармен қаралған қылмыстық істердің саны туралы мәліметтер
Ескерту: 8-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
9-бөлім. Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды қолданатын, түзету мекемелерінде жүрген тұлғаларды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
Ескерту: 9-бөлім алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер
ететін немесе улы заттардың,
прекурсорлардың заңсыз айналымына
байланысты қылмыстар және құқық
бұзушылықтар, оларды пайдаланушы
адамдар туралы» № 1-Н нысанды
есепті құрастыру жөніндегі
Нұсқаулықта қосымша
Ескерту: Қосымшамен толықтырылды, өзгеріс енгізілді  - ҚР Бас прокурорының 2011.12.30 № 145 (4-т. қараңыз), 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
Нысан
"Есірткі заттардың, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды пайдаланатын адамдар туралы" №1-Н есеп

Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Сноска. Раздел 1 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Наименование
Количество
преступлений,
уг.дела о
которых
находились в
производстве в
отчетном
периоде
Количество
преступлений,
зарегистриро-
ванных в
отчетном
периоде
Количество
преступлений
уг.дела о
которых
направлены в
суд в
отчетном
периоде
А
Б
1
2
3
Преступления, связанные с
наркотическими средствами,
психотропными или
1
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
Легализация денежных средств или
иного имущества, приобретенного
незаконным путем (ст.193 УК РК)
2
Создание и руководство
организованной преступной
группой или преступным
сообществом (преступной
организацией), участие в
преступном сообществе
(ст.235 УК РК)
3
Контрабанда изъятых из обращения
предметов или предметов,
обращение которых ограничено
(ст.250 УК РК)
4
Незаконные изготовление,
переработка,приобретение,
хранение, перевозка, пересылка
либо сбыт наркотических
средств или психотропных веществ
(ст. 259 УК РК)
5
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение без
цели сбыта наркотических
средств или психотропных
веществ в особо крупном
размере
(ч.1-1 ст.259 УК РК)
6
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение в
целях сбыта, изготовление,
переработка, пересылка либо
сбыт наркотических средств
или псих.веществ
(ч.2 ст. 259 УК РК)
7
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение в
целях сбыта, изготовление,
переработка, пересылка либо
сбыт наркотических средств
или псих.веществ в крупном
размере
(ч.2-1 ст. 259 УК РК)
8
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение в
целях сбыта, изготовление,
переработка, пересылка либо
сбыт наркотических средств
или псих.веществ
(ч.3 ст. 259 УК РК)
9
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
из
них
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
группой лиц по
предварительному
сговору (п. "а" ч.3
ст.259 УК РК)
10
неоднократно (п "б"
ч 3 ст. 259 УК РК)
11
в отношении
наркотических средств
или псих.вещ. в особо
крупном размере
( п. "в" ч.3
ст. 259 УК РК)
12
должностным лицом с
использованием
служебного положения
(п. "г" ч.3 ст.259
УК РК)
13
Незаконные
приобр.,перевозка или
хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка,
пересылка либо сбыт нарк.
средств или псих. вещ-в
(ч.4 ст.259 УК РК)
14
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
организованной группой
или преступным
сообществом
(преступной
организацией) (п."а"
ч.4 ст.259 УК РК)
15
в организациях
образования (  п. "б"
ч.4 ст. 259 УК РК)
16
в отношении заведомо
несовершеннолетнего
(п."в" ч.4 ст.259
УК РК)
17
преступления, связанные со
сбытом либо в целях сбыта
наркотических средств,
психотропных веществ
18
Хищение либо вымогательство
наркотических средств или
психотропных веществ
(ст. 260 УК РК)
19
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
из них
лицом с использованием
своего служебного
положения (п. "в" ч.2
ст.260 УК РК)
20
с применением насилия,
не опасного для жизни
или здоровья, либо с
угрозой применения
тако
21
в отношении
нарк.средств или
псих.вещ-в в крупном
размере (п."б" ч.3
ст.260 УК РК)
22
с применением насилия,
опасного для жизни или
здоровья, либо с
угрозой применения та
23
Склонение к потреблению
наркотических средств  или
психотропных веществ
(ст. 261 УК РК)
24
из них
в отношении заведемо
несовершенго либо двух
или более лиц (п."а"
ч.3 ст.261 УК РК)
25
с применением насилия
или угрозой его
применения (п. "б" ч
26
Незаконное культивирование
запрещенных к  возделыванию
растений, содержащих
наркотические вещества
(ст. 262 УК РК)
27
Незаконный оборот ядовитых
веществ, а также вещ-в,
инструментов или оборудования,
используемых для изготовления
или переработки наркотических
средств,психотропных или
ядовитых веществ
(ст. 263 УК РК)
28
Организация или содержание
притонов для потребления
наркотических средств или
психотропных веществ, или
29
Нарушение правил обращения с
наркотическими средствами,
психотропными или ядовитыми
веществами (ст. 265 УК РК)
30
Незаконная выдача либо подделка
рецептов или иных документов,
дающих право на получение
наркотических средств или
психотропных веществ

1-бөлім. Есірткі заттардың, психотроптық немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер
20__ жылғы «__» __________ тоқсан сайынғы Қазақстан Республикасы
Атауы
Қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстардың саны
Есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны
Қылмыстық істері есептік кезеңде сотқа жіберілген қылмыстардың саны
А
Б
1
2
3
Есірткі заттарға, психотроптық және улы заттарға байланысты қылмыстар
1
соның ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты және басқа да мүлікті заңдастыру (ҚР ҚК 193-бб)
2
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (ҚР ҚК 235-бб.)
3
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)
4
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (ҚР ҚК 259-бб.)
5
олардың ішінде
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды сату мақсатынсыз көп мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 1-1 б.)
6
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-б.)
7
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-1 б.)
8
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында ірі мөлшерде заңсыз сатып алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 3-б.)
9
соның ішінде
алдын-ала сөз байласқан адамдар тобы жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "а"-т.)
10
бірнеше рет (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "б"-т.)
11
есiрткi заттарға немесе психотроптық заттарға қатысты өте iрi мөлшерде (ҚР ҚК 259-б. 3-б. "в"-т.)
12
лауазымды тұлға қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "г"-т.)
13
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткiзу, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткiзу мақсатында заңсыз иемденiп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 4-б.)
14
соның ішінде
ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "а"-т.)
15
білім беру ұйымдарында (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "б"-т.)
16
көрінеу кәмелетке толмағандарға қатысты (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "в"-т.)
17
есірткі заттарды, психотроптық заттарды өткізу мақсатында немесе өткізуге байланысты қылмыстар
18
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (ҚР ҚК 260-б.)
19
солардың ішінде
солардың ішінде
адам өзiнiң қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "в"-т.)
20
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi емес күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "г"-т.)
21
iрi мөлшердегі есiрткi заттар немесе психотроптық заттарға қатысты (ҚР ҚК 260-б. 3-б. "б"-т.)
22
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 3-б. "в"-т.)
23
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндiру (ҚР ҚК 261-бб.)
24
солардың ішінде
көрінеу кәмелетке толмаған адамға не екі немесе одан да көп адамға қатысты жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "а"-т.)
25
күш қолдану немесе оны қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "б"-т.)
26
Құрамында есiрткi заттар бар өсiруге тыйым салынған өсiмдiктердi заңсыз өсiру (ҚР ҚК 262-бб.)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (ҚР ҚК 263-бб.)
28
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшiн притондар ұйымдастыру немесе ұстау (ҚР ҚК 264-бб.)
29
Есiрткi заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерiн бұзу (ҚР ҚК 265-бб.)
30

(ч.5 ст.266 УК РК)
31
Продолжение таблицы:
Количество
преступлений уг.дела о
которых впервые
направлены в суд в
отчетном периоде
Количество преступлений, дела о которых прекращены в отчетном
периоде
Всего
по
нереабилитирующим
основаниям
по ст. 37 ч.1
п.4 УПК
со снятием с учета
всего
в т.ч. по ст.
37 ч. 1 п. 1,2
УПК
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы:
Количество преступлений, уг.дела о которых приостановлены в отчетном периоде
Всего
временного
псих.расстр-ва
или тяжелого
заболевания
обвиняемого
(ст. 50 ч. 1
п.4)
неустановления
лица,
подлежащего
привлечению в
качестве
обвиняемого
(ст. 50 ч.1
п.1)
когда
обвиняемый
скрылся от
следствия или
суда
(ст.50 ч1 п2)
нахождения
обвиняемого вне
пределов Республики
Казахстан
(ст. 50 ч.1 п.5)
действия
непреодолимой
силы, временно
препятствующей
дальнейшему
производству по
уголовному делу
(ст.50 ч.1 п.7)
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы:
количес-
тво
преступ-
лений,
по делам
о
которых
истек
срок
рассле-
дования,
но дело
не
окончено
произ-
водством
сведения о прест-х по оконченным делам
совер-
шено
несо-
вершен-
нолет-
ними
совер-
шено
группой
лиц
организо-
ванной
группой,
преступным
сообщест-
вом
(преступ-
ной
организа-
цией)
с
выявленными
межрегио-
нальными
связями
с
выявлен-
ными
междуна-
родными
связями
совершено
преступлений
в состоянии
наркот-го
опьянения или
токсикоман-го
возбужд-я
Изъято и описано
материальных
ценностей и
денежных средств
(в тыс.тенге)
16
17
18
19
20
21
22
23
Продолжение таблицы:
Количество преступлений
и правонарушений,
выявленных с
применением
служебно-розыскных
собак
из них
Кол/во
наркопреступлений
возбужденных в
отношении работников
правоохр.органов в
отчетном периоде
по преступлениям
по отказным
материалам
24
25
26
27
Продолжение таблицы:
из них
Количество
зарегистрированных
наркопреступлений,
выявленных по методу
"контролируемая
поставка" в отчетном
периоде
из них
направлено в суд
прекращено по
реаб.основаниям
ввоз на
территорию
государства
вывоз за
границу
28
29
30
31
32
Раздел 2. Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Сноска. Раздел 2 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Наименование
Всего лиц
А
Б
1
Преступления, связанные с наркотическими средствами, психотропными
или
1
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
Легализация денежных средств или иного имущества, приобретенного
незаконным путем (ст.193 УК РК)
2
Создание и руководство организованной преступной группой или
преступным сообществом (преступной организацией), участие в
преступном сообществе (ст.235 УК РК)
3
Контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов,
обращение которых ограничено (ст.250 УК РК)
4
Незаконные изготовление, переработка,приобретение, хранение,
перевозка, пересылка либо сбыт наркотических средств или
психотропных веществ (ст. 259 УК РК)
5
Незаконные приобретение, перевозка или хранение без цели сбыта
наркотических средств или психотропных веществ в особо крупном

Есірткі немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге де құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (ҚР ҚК 266-б. 5-бб.)
31
кестенің жалғасы:
Қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш сотқа жіберілген қылмыстардың саны
Істері есептік кезеңде қысқартылған қылмыстардың саны
барлығы
ақталмайтын негіздер бойынша
ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 4-т. бойынша
есептен шығару арқылы
барлығы
с.і. ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1, 2-т. бойынша
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Қылмыстық істері есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстардың саны
барлығы
айыпталушы жүйкесінің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқастануы (50-бб. 1-б. 4-т.)
айыпталушы ретінде жауапқа тартуға жататын адамның анықталмауы (50-бб. 1-б. 1-т.)
айыпталушының тергеуден немесе соттан жасырынып қалуы (50-бб. 1-б. 2-т.)
айыпталушының Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде болуы (50-бб. 1-б. 5-т.)
қылмыстық іс бойынша одан әрі іс жүргізуге уақытша кедергі келтіретін тежеусіз күштің іс-әрекеті (50-бб. 1-б. 7-т.)
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Істері бойынша тергеу мерзімі өтіп кеткен, бірақ іс өндіріспен аяқталмаған қылмыстар саны
Тіркелген қылмыстардың аяқталған істері бойынша мәліметтер
кәмелетке толмағандар жасаған
бір топ адамдар жасаған
ұйымдасқан топ, қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым)
анықталған аймақаралық байланыстарымен
анықталған халықаралық байланыстарымен
есірткілік мас күйінде немесе уытқұмарлық қозу күйінде жасалған қылмыстар
Алып қойылған және сипатталған материалдық құндылықтар және ақшалай қаражаттар (мың теңгелік түрінде)
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы:
Қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы анықталған қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың саны
солардың ішінде
Есептік кезеңде құқық қорғау органдары қызметкерлеріне қатысты қозғалған есірткі қылмыстарының саны
солардың ішінде
Есептік кезеңде "бақылаулық жеткізу" әдісі бойынша анықталып тіркелген есірткі қылмыстарының саны
солардың ішінде
қылмыстар бойынша
бас тарту материалдары бойынша
сотқа жіберілгені
ақталатын негіздер бойынша тоқтатылғаны
мемлекет аумағына әкелу
шетелге шығару
24
25
26
27
28
29
30
31
32
2-бөлім. Есірткі заттардың, психотроптық немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыс жасаған адамдар туралы мәліметтер
Ескерту: 2-бөлімге өзгеріс енгізілді  - ҚР Бас прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Атауы
Адамдардың барлығы
А
Б
1
Есірткі заттарға, психотроптық және улы заттарға байланысты қылмыстар
1
соның ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты және басқа да мүлікті заңдастыру (ҚР ҚК 193-бб)
2
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (ҚР ҚК 235-бб.)
3
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)
4
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, өңдеу, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (ҚР ҚК 259-бб.)
5
олардың ішінде

размере (ч.1-1 ст.259 УК РК)
6
Незаконные приобретение, перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт наркотических
средств или псих.веществ (ч.2 ст. 259 УК РК)
7
Незаконные приобретение, перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт наркотических
средств или псих.веществ в крупном размере
(ч.2-1 ст. 259 УК РК)
8
Незаконные приобретение, перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт наркотических
средств или псих.веществ (ч.3 ст. 259 УК РК)
9
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
группой лиц по предварительному сговору
(п. "а" ч.3 ст.259 УК РК)
10
неоднократно (п "б" ч3 ст. 259 УК РК)
11
в отношении наркотических средств или псих.вещ. в особо
крупном размере ( п. "в" ч.3 ст. 259 УК РК)
12
должностным лицом с использованием служебного положения
(п. "г" ч.3 ст.259 УК РК)
13
Незаконные приобр.,перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт нарк. средств
или псих. вещ-в(ч.4 ст.259 УК РК)
14
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
организованной группой или преступным сообществом
(преступной организацией) (п."а" ч.4 ст.259 УК РК)
15
в организациях образования ( п. "б" ч.4 ст. 259 УК РК)
16
в отношении заведомо несовершеннолетнего
(п."в" ч.4 ст.259 УК РК)
17
преступления, связанные со сбытом либо в целях сбыта
наркотических средств, психотропных веществ
18
Хищение либо вымогательство наркотических средств или
психотропных веществ (ст. 260 УК РК)
19
из
них
лицом с использованием своего служебного положения
(п. "в" ч.2 ст.260 УК РК)
20
с применением насилия, не опасного для жизни или здоровья,
либо с угрозой применения такого насилия
(п."г" ч.2 ст.260 УК РК)
21
в отношении нарк.средств или псих.вещ-в в крупном размере
(п."б" ч.3 ст.260 УК РК)
22
с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, либо
с угрозой применения та
23
Склонение к потреблению наркотических средств или психотропных
веществ (ст. 261 УК РК)
24
из
них
в отношении заведемо несовершен-го либо двух или более лиц
(п."а" ч.3 ст.261 УК РК)
25
с применением насилия или угрозой его применения
(п. "б" ч.3 ст.261 УК РК)
26
Незаконное культивирование запрещенных к возделыванию растений,
содержащих наркотические вещества (ст. 262 УК РК)
27
Незаконный оборот ядовитых веществ, а также вещ-в, инструментов
или оборудования, используемых для изготовления или переработки
наркотических средств,психотропных или ядовитых веществ
(ст. 263 УК РК)
28
Организация или содержание притонов для потребления наркотических
средств или психотропных веществ, или
29
Нарушение правил обращения с наркотическими средствами,
психотропными или ядовитыми веществами (ст. 265 УК РК)
30
Незаконная выдача либо подделка рецептов или иных документов,
дающих право на получение наркотических средств или психотропных

Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды сату мақсатынсыз көп мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 1-1 б.)
6
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-б.)
7
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-1 б.)
8
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында ірі мөлшерде заңсыз сатып алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 3-б.)
9
соның ішінде
алдын-ала сөз байласқан адамдар тобы жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "а"-т.)
10
бірнеше рет ( ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "б"-т.)
11
есiрткi заттарға немесе психотроптық заттарға қатысты өте iрi мөлшерде ( ҚР ҚК 259-б. 3-б. "в"-т.)
12
лауазымды тұлға қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "г"-т.)
13
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткiзу, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткiзу мақсатында заңсыз иемденiп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 4-б.)
14
соның ішінде
ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "а"-т.)
15
білім беру ұйымдарында (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "б"-т.)
16
көрінеу кәмелетке толмағандарға қатысты (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "в"-т.)
17
есірткі заттарды, психотроптық заттарды өткізу мақсатында немесе өткізуге байланысты қылмыстар
18
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (ҚР ҚК 260-б.)
19
солардың ішінде
солардың ішінде
адам өзiнiң қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "в"-т.)
20
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi емес күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "г"-т.)
21
iрi мөлшердегі есiрткi заттар немесе психотроптық заттарға қатысты (ҚР ҚК 260-б. 3-б. "б"-т.)
22
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 3-б. "в"-т.)
23
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндiру (ҚР ҚК 261-бб.)
24
солардың ішінде
көрінеу кәмелетке толмаған адамға не екі немесе одан да көп адамға қатысты жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "а"-т.)
25
күш қолдану немесе оны қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "б"-т.)
26
Құрамында есiрткi заттар бар өсiруге тыйым салынған өсiмдiктердi заңсыз өсiру (ҚР ҚК 262-бб.)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (ҚР ҚК 263-бб.)
28
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшiн притондар ұйымдастыру немесе ұстау (ҚР ҚК 264-бб.)
29
Есiрткi заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерiн бұзу (ҚР ҚК 265-бб.)
30

Раздел 4. Сведения о лицах, совершивших преступления на почве употребления наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Сноска. Раздел 4 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Наименование
код
стро-
ки
Совер-
шено в
состо-
янии
нарко-
тичес-
кого и
токси-
ческого
возбуж-
дения
из них
С диагнозом
"наркомания"
Всего
лиц,
состо-
явших
на
учете
в ОВД
из них
н/
лет-
ними
жен-
щи-
нами
Все-
го
в т.ч.
н/лет-
ними
жен-
щи-
нами
н/
лет-
ними
жен-
щи-
нами
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
1
в
том
чис-
ле
Всего прест-я
против личности
(глава 1. УК РК)
2
из
них
Умышленное
убийство
(ст. 96)
3
Умышленное
приченение
тяжкого вреда
здоровью
(ст.103)
4
Умышленное
приченение
средней
тяжести
вреда
здоровью
(ст.104)
5
Заражение
вирусом
иммуно-
дефицита
человека
(ВИЧ/СПИД)
(ст.116)
6
Изнасилование
(ст.120)
7
Преступления
против семьи и
несовершен-
нолетних (глава 2
УК РК)
8
из
них
Вовлечение
несовершен-
нолетнего в
преступную
деятельность
(ст.131)
9
Вовлечение
несовершен-
нолетнего в
совершение
антиобщес-
твенных
действий
(ст.132)
10
Всего прест-я
против
собственности
(глава 6 УК РК )
11
из
них
Кража (ст.
175)
12
Мошенничество
(ст.177)
13
Грабеж (ст.
178)
14
Разбой (ст.
179)
15
Вымогательств
(ст. 181)
16
Всего
преступлений в
сфере
экономической
деятельности
(глава 7 УК РК)
17
из
них
Легализация
денежных
средств или
иного
имущества,
приобретен-
ного
незаконным
путем
(ст.193)
18
Всего преступления
против
общественной
безопасности и
общественного
порядка
(глава 9 УК РК)
19
из
них
Создание и
руководство
организо-
ванной
преступной
группой или
преступным
сообществом
(преступной
организа-
цией),
участие в
преступном
сообществе
(ст.235)
20
Хулиганство
(ст. 257)
21
Контрабанда
изъятых из
обращения
предметов или
предметов,
обращение
которых
ограничено
(ст. 250
УК РК)
22
Преступления
против здоровья
населения и
нравственности
(глава 10 УК РК)
23
из
них
Незаконное
изготовление,
переработка,
приобретение,
хранение,
перевозка,
персылка либо
сбыт
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.259)
24
Хищение либо
вымога-
тельство
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.260)
25
из
них
Склонение к
потреблению
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст. 261)
26
Незаконное
культиви-
рование
запрещенных к
возделыванию
растений,
содержащих
наркотичес
27
Незаконный
оборот
ядовитых
веществ, а
также
веществ,
инструментов
или
оборудования,
используемых
для
изготовления
или
переработки
наркотических
средств,
психотропных
или ядовитых
веществ
(ст.263)
28
Организация
или
содержание
притонов для
потребления
наркотических
средств или
психотропных
веществ, или
29
Нарушение
правил
обращения с
наркоти-
ческими
средствами,
психотропными
или ядовитыми
веществами
(ст. 265)
30
Вовлечение в
занятие
проституцией
(ст.270)
31
Организация
или
содержания
притонов для
одурмани-
вания с
использо-
ванием
лекарственных
или других
других
средств
(ст. 272)
32
Другие
преступления
33

4-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды пайдалана отырып қылмыс жасаған және ІІО есепте тұрған адамдар (тергеумен аяқталған істер бойынша)
Ескерту: 4-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
ЖОЛ КОДЫ
Есірткілік және уытқұмарлық қозу күйінде жасалды
солардың ішінде
"наркомания" диагнозымен
ІІО есептер тұрған барлық адамдар
солардың ішінде
к/толмағандар
әйелдер
Барлығы
с і
к/толмағандар
әйелдер
к/толмағандар
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
1
Жеке басқа қарсы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 1-тарауы)
2
солардың ішінде
Қасақана кісі өлтіру (96-бап)
3
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (103-бап)
4
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтіру (104-бап)
5
Адамға имунитет жетіспеушілігі вирусын жұқтыру (ВИЧ/СПИД) (116- бап)
6
Зорлау (120-бап)
7
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы қылмыс (ҚР ҚК 2-тарауы)
8
солардың ішінде
Кәмелетке толмағанды қылмыстық әрекетке тарту (131-бап)
9
Кәмелетке толмағанды қоғамға қарсы әрекет жасауға тарту (132-бап)
10
Жеке меншікке қарсы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 6-тарауы)
11
солардың ішінде
Ұрлық (175-бап)
12
Алаяқтық (177-бап)
13
Тонау (178-бап)
14
Қарақшылық (179-бап)
15
Қорқытып алу (181-бап)
16
Экономикалық қызмет саласындағы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 7-тарауы)
17
солардың ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты немесе басқа да мүлікті заңдастыру (193-бап)
18
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 9-тарауы)
19
солардың ішінде
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (235-бб.)
20
Бұзақылық (257-бап)
21
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)
22
Халықтың денсаулығына және адамгершілікке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 10-тарауы)
23
солардың ішінде
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемденіп алу сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (259-бап)
24
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау немесе қорқытып алу (260-бап)
25
солардың ішінде
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндіру (261-бап)
26
Құрамында есірткі заттар бар өсіруге тыйым салынған өсімдіктерді заңсыз өсіру (262-бап)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (263-бап)
28
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау не осы мақсатта орындар ұсыну (ҚР ҚК 264-бб )
29
Есірткі заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерін бұзу (265-бап)
30
Жезөкшелікпен айналысуға көндіру (270-бап)
31
Дәрілерді немесе басқа құралдарды пайдалана отырып есеңгірету үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау (272-бап)
32
Басқа қылмыстар
33

Раздел 5. Сведения о лицах, совершивших адмправонарушения, связанные с незаконным  оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Наименование
Всего
в том числе
в том числе
несо-
вер-
шен-
нолет-
них
жен-
щин
граждан
азахстана
граж-
дан
стран
НГ
инос-
тран-
ных
граждан
лиц без
граж-
данства
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Привлечено лиц к
административной
ответственности
1
в том
числе
административного ареста
2
штрафа
3
лишение специального
права
4
сумма наложенного штрафа
5
сумма взысканного штрафа
6
из
стро-
ки 1
Невыполнение родителями
или лицами, их
заменяющими,
обязанностей по
воспитанию детей (ст.111
ч.2 КРКоАП)
7
Непринятие мер к
уничтожению дикорастущей
конопли (ст. 318 КРКоАП)
8
Непринятие мер к
обеспечению охраны
наркосодержащих посевов
(ст. 319 КРКоАП)
9
Непринятие мер к
пресечению сбыта и (или)
немедицинского
потребления
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров (ст.319-1
КРКоАП)
10
Незаконное обращение с
наркотическими
средствами,
психотропными веществами
и прекурсорами без цели
их сбыта (ст. 320
КРКоАП)
11
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение
без цели сбыта
наркотических средств
или психотропных веществ
в крупном размере
(ст.320 ч.1-1 КРКоАП
12
Пропаганда и незаконная
реклама наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров
(ст.321 КРКоАП)
13
Незаконная медицинская
деятельность и
незаконная выдача либо
подделка рецептов или
иных документов, дающих
право на получение
наркотических средств
или психотропных
веществ. Занятие
медицинской или
фармацевтической
деятельностью лицом, не
имеющим сертифик
14
Уклонение от
медицинского
обследования и лечения
лиц, находящихся в
контакте с
ВИЧ-инфицированными,
больными СПИДом,
венерическими болезнями,
туберкулезом, а также
лиц, потребляющих
наркотические средства
или психотропные
вещества без назначения
врача (ст
15
Немедицинское
потребление
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в
общественных местах
(ст.336-2 КРКоАП)
16
Управление воздушным
судном лицом,
находящимся в состоянии
опьянения (ст.445
КРКоАП)
17
Управление судном
судоводителем или иным
лицом в состоянии
опьянения (ч.1,2,3
ст.454 КРКоАП)
18
Управление транспортным
средством водителем,
находящимся в состоянии
наркотического и (или)
токсикоманического
опьянения, а равно
передача управления
транспортным средством
лицу, находящемуся в
состоянии наркотического
и (или)
токсикоманического
опьянения
19
Раздел 6. Сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества.
Наиме-
нование
Код
стро-
ки
выявлено незаконных посевов, выращивания, культивирования
опийного мака
масличного мака
конопли
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
1
из них
Воз-
буж-
дено
уго-
лов-
ных
дел
(ст.
262
УК
РК)
2
От-
ка-
зано
в
воз-
буж-
дении
уго-
лов-
ного
дела
3
Сос-
тав-
лен
про-
то-
кол
об
адми-
нис-
тра-
тив-
ном
пра-
во-
нару-
шении
4
По
иным
актам
5
Продолжение таблицы:
выявлено незаконных посевов, выращивания, культивирования
площадей дикорастущей
конопли
Эфедры
других растений
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

5-бөлім. ЕЖП заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер
Атауы
Барлығы
Соның ішінде
кәмелетке толмағандарды
әйелдерді
Қазақстан азаматтарын
ТМД елдерінің азаматтарын
шетел азаматтарын
азаматтығы жоқ адамдарды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар
1
соның ішінде
әкімшілік қамауға алынғандар
2
айыппұл
3
арнайы құқығынан айрылу
4
салынған айыппұл сомасы
5
өндірілген айыппұл сомасы
6
1-жолдан
Ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың баланы тәрбиелеудегі міндеттерін орындамауы (ҚР ӘҚБК 111-бб. 2-б.)
7
Жабайы сораларды жоюға шараларды қабылдамау (ҚР ӘҚБК 318-бб.)
8
Құрамында есірткісі бар егістердің күзетілуін қамтамасыз етуге шаралар қабылдамау (ҚР ӘҚБК 319-бб.)
9
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды өткізуді және (немесе) медициналық емес пайдалануды бұлтартпау үшін шаралар қабылдамау (ҚР ӘҚБК 319-1 бб.)
10
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды өткізу мақсатынсыз заңсыз ұстау (ҚР ӘҚБК 320-бб.)
11
Өте ірі мөлшердегі есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатынсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ӘҚБК 320-бб. 1-1 б.)
12
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды насихаттау және заңсыз жарнамалау (ҚР ӘҚБК 321-бб.)
13
Заңсыз медициналық қызмет және рецептілерді немесе есірткі заттарын немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін басқа да құжаттарды заңсыз беру немесе қолдан жасау. Медициналық немесе фармацевтикалық қызметпен айналысуға сертификаты және (немесе) лицензиясы жоқ адамның осындай қызметпен айналысуы, егер бұл абайсызда адам денсаулығына орташа ауырлықтағы зиян келтірсе (ҚР ӘҚБК 324-1-бб.)
14
ВИЧ-инфекциясын жұқтырған, СПИД-пен ауыратын, соз ауруларымен, түбіркүлезбен ауыратындармен байланысы бар адамдардың, сондай-ақ дәрігердің тағайындауынсыз есірткі заттарын және психотроптық заттарды қолданатын адамдардың медициналық тексеруден жалтаруы (ҚР ӘҚБК 326-бб.)
15
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды қоғамдық орындарда медициналық емес пайдалану (ҚР ӘҚБК 336-2-бб.)
16
Мас күйіндегі адамның әуе көлігін басқаруы (ҚР ӘҚБК 445-бб.)
17
Көлікті кеме жүргізушісі немесе басқа адам мас күйінде басқаруы (ҚР ӘҚБК 454-бб. 1,2,3-б.)
18
Есірткілік және (немесе) уытқұмарлық мас күйінде жүргізушінің көлік басқаруы, сол сияқты есірткілік және (немесе) уытқұмарлық мас күйіндегі адамға көлікті басқаруға беру (ҚР ӘҚБК 467-бб.)
19
6-бөлім. Жабайы сораның өсу алқаптарын, апиын, май магы, сора, эфедра және құрамында есірткі заттары бар басқа да өсімдік түрлерін заңсыз егуді және өсіруді анықтау және жою туралы мәліметтер
Атауы
жол коды
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
апиын магі
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
А
Б
1
2
3
4
5
Барлығы
1
солардың ішінде
Қылмыстық іс қозғалды (ҚР ҚК 262 бб.)
2
Қылмыстық іс қозғаудан бас тартылды
3
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама құрылды
4
Басқа актілер бойынша
5
кестенің жалғасы
жол коды
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
май магі
сора
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
Б
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
эфедра
басқа өсімдіктер
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
жабайы сора өсетін алқаптар
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
26
27
28
29
30

Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Таблица А Сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
наименование
новая таблица
код ст-
ро-
ки
Всего
лиц,
зло-
упот-
реб-
ля-
ющих
нар-
ко-
ти-
чес-
кими
сред-
ства-
ми,
пси-
хот-
роп-
ными
ве-
щес-
твами
в том числе из гр.1
Все-
го
лиц,
зло-
упот-
реб-
ля-
ющих
пре-
кур-
со-
рами
в том числе из гр.8
ж
е
н
щ
и
н
н/
лет-
них
с
за-
ви-
си-
мос-
тью
из 4 графы
с
эпи-
зо-
ди-
чес-
ким
упо-
треб-
ле-
нием
н/
лет-
них
с
за-
ви-
си-
мос-
тью
из 10 графы
с
эпи-
зо-
ди-
чес-
ким
упо-
треб-
ле-
нием
н/
лет-
них
ж
е
н
щ
и
н
н/
лет-
них
ж
е
н
щ
и
н
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Состояло на
учете на начало
отчетного
периода
1
Взято на учет в
отчетном
периоде
2
в
т.ч.
впервые
3
при-
быв-
шие из
мест
лишения
свободы
3-1
снято с учета в
отчетном
периоде
4
в
том
чис
ле
снято с
учета в
связи с
ремиссией
более 5
лет
5
осуж-
дением к
лишению
свободы
6
изме-
нением
постоян-
ного
места
житель-
ства
7
со
смертью
8
и
з
н
и
х
от
пере-
дози-
ровки
нарко-
тиков
9
от
пере-
дози-
ровки
токси-
ческих
вещес-
тв
10
в связи с
переходом
в другую
возраст-
ную
группу
11
другие
причины
12
Состоит на
учете на конец
отчетного
периода
13
в
том
чис-
ле в
воз-
рас-
те
до 14 лет
вкл-но
14
15-17 лет
15
18-30 лет
16
31 лет и
старше
17
в
том
чис-
ле
по
мес-
ту
про-
жи-
ва-
ния
и
за-
ня-
тию
жителей
города
18
учащихся
19
нера-
ботаю-
щих и
неуча-
щихся
20
Форма № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих"
Раздел 7. "Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами, прекурсорами"
Таблица Б Наименование потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, вследствие которых возникли психические и поведенческие расстройства
Сноска. Таблица Б в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Шифр по МКБ-10 пере-
смотра
Всего лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
в том числе из гр. 1
в том числе из гр. 1
жен-
щин
н/летних
с зави-
симо-
стью
из 4 графы
с эпизо-
дичес-
ким употреб-
лением
н/лет-
них
жен-
щин
умерших от передо-
зировки наркоти-
ческих средств и отравле-
ний психо-
тропными вещес-
твами и прекур-
сорами
в том числе из гр.8
жен-
щин
н/летних
А1
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления наркотических средств, всего:
F11, F12, F14
1
в том числе
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления опиоидов
F11
2
в том числе
героин
3
опий
4
другие
5
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления каннабиноидов
F12
6
в том числе
мари-
хуана
7
анаша, гашиш
8
другие
9
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления кокаина
F14
10
Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления психотропных веществ, всего:

7-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
Ескерту: 7-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
А кестесі. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдар туралы мәліметтер
атауы жаңа кесте
жол коды
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын барлық адамдар
соның ішінде 1-бағаннан
әйелдер
кәмелетке толмағандар
тәуелділікпен
4-бағаннан
кезең-кезеңімен пайдаланылатындар
кәмелетке толмағандар
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Есептік кезеңнің басында есепте тұрды
1
Есептік кезеңде есепке алынды
2
с.і.
алғашқы рет
3
бас бостандығынан айыру орындарынан келген
3-1
есептік кезеңде есептен алынды
4
соның ішінде
5 жылдан артық ремиссияға байланысты есептен алынды
5
бас бостандығынан айыруға сотталуымен
6
тұрақты мекен-жайының өзгеруіне байланысты
7
өліміне байланысты
8
солардың ішінде
есірткіні мөлшерден артық қолданудан
9
улы заттарды мөлшерден артық қолданудан
10
жас мөлшері бойынша басқа топқа ауысуына байланысты
11
басқа себептер
12
Есептік кезеңнің соңына есепте тұр
13
соның ішінде
14 жасқа дейін қоса
14
15-17 жас
15
18-30 жас
16
31 жас және үлкен
17
соның ішінде тұратын орны мен оқуы бойынша
қала тұрғындары
18
оқушылар
19
жұмыс істемейтіндер және оқымайтындар
20
кестенің жалғасы
жол коды
Прекурсорларды пайдаланатын барлық адамдар
соның ішінде 8-бағаннан
кәмелетке толмағандар
тәуелділікпен
10-бағаннан
кезең-кезеңімен пайдаланылатындар
кәмелетке толмағандар
әйелдер
Б
8
9
10
11
12
13
1
2
3
3-1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
7-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және
прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
Б кестесі. солардың салдарынан психикалық және мінез-құлқында
бұзылу байқалған қолданылатын есірткі заттарының, психотроптық
заттардың және прекурсорлардың атауы туралы мәліметтер
Ескерту: 7-бөлімнің Б кестесі жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қайта қарау ХАЖ-10 шифры
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын барлық адамдар
А
А1
Б
1
Есірткі заттарын пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы
F11, F12, F14
1
соның ішінде
Опиоидтарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F11
2
соның ішінде
героин
3
апиын
4
басқалары
5
Каннабиноидтерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F12
6
соның ішінде
марихуана
7
анаша, гашиш
8
басқалары
9
Кокаинды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F14
10
Психотроптық заттарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы

F13, F15, F16, F19
11
в том числе
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления седативных и снотвор-
ных веществ
F13
12
в том числе
бензо-
диази-
пины
13
барбитураты
14
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления табака и других стимуляторов, включая кофеин
F15, F17
15
в том числе
амфе-
тамины
16
метам-
фета-
мины
17
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления галлюцино-
генов
F16
18
в том числе
ЛСД
19
другие
20
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате соче-
танного употребления психо-
активных веществ
F19
21
Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления прекурсоров, всего:
F18
22
в т.ч.
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления летучих рас-
творителей
F18
23
в том числе
толуол
24
ацетон
25
другие
26
Всего
27
Форма № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и

F13, F15, F16, F19
11
соның ішінде
Седативтік және ұйықтататын заттарды пайдалану нәтижесіндегі
F13
12
соның ішінде
бензодиазипины
13
барбитураты
14
Кофеинды қоса алғандағы темекіні және басқа да ынталандырушы заттарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F15, F17
15
соның ішінде
амфетаминдер
16
метамфитаминдер
17
Галлюциногендерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F16
18
соның ішінде
ЛСД
19
басқалары
20
Психобелсенді заттарды араластырып пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F19
21
Прекурсорларды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы
F18
22
соның ішінде
Ұшпалы еріткіштерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F18
23
соның ішінде
толуол
24
ацетон
25
басқалары
26
Барлығы
27
кестенің жалғасы
соның ішінде 1-бағаннан
солардың ішінде 1-бағаннан
әйелдер
кәмелетке толмағандар
тәуелділікпен
4-бағаннан
эпизодтың түрде пайдаланатындар
есірткі заттарын және психотроптық заттарды, сонымен қатар улы заттарды және прекурсорларды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болды
соның ішінде 8-бағаннан
кәмелетке толмағандар
әйелдер
әйелдер
кәмелетке толмағандар
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными, в т.ч. токсическими веществами и прекурсорами
Таблица В "Сведения об умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"
Сноска. Таблица В в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
умерли от передозировки или  токсического действия наркотических средств и психотропных веществ среди всего населения за отчетный период
в том числе из графы 1: состояло на учете на начало отчетного периода
умерли от передозировки или токсического действия прекурсоров среди всего населения за отчетный период
в том числе из графы 4: состояло на учете на начало отчетного периода
всего
из них женщин
всего
из них женщин
Б
1
2
3
4
5
6
Умерли всего за отчетный период
1
в том числе в возрасте
до 14 лет вкл-но
2

7-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және
прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке қою нәтижелері
туралы мәліметтер
В кестесі. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды мөлшерден
артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс
болғандар туралы мәліметтер
Ескерту: 7-бөлімнің В кестесі жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Атауы жаңа кесте
Есірткі заттарын және психотроптық заттарды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болды
соның ішінде 1-бағаннан:
Прекурсорларды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болды
соның ішінде 4-бағаннан:
есептік кезеңнің басында есепте тұрды
есептік кезеңнің басында есепте тұрды
барлығы
олардың ішінде
барлығы
олардың ішінде
әйелдер
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
Есептік кезеңде қайтыс болғандардың барлығы
1
соның ішінде
14 жасқа дейін қоса
2

15-17 лет
3
18-30 лет
4
31 лет и старше
5
Раздел 8 Сведения о рассмотрении судами уголовных дел, связанных с наркотическими средствам
Сноска. Раздел 8 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 03.09.2012 № 104 (вводится в действие с момента официального опубликования).
Таблица А
Наименование
из поступивших в суд в отчетном периоде дел
В
с
е
г
о
Рас-
смот-
рено
с
выне-
сени-
ем
приго-
вора
в
отно-
ше-
нии
нев-
меня-
емых
Пре-
кра-
щено
в том числе
Воз-
вра-
щено
про-
ку-
рору
в том числе
по
реа-
би-
ли-
ти-
рую-
щим
ос-
но-
ва-
ниям
по
не-
реа-
би-
ли-
ти-
ру-
ющим
ос-
но-
ва-
ниям
в
свя-
зи с
воз-
вр.
на
д/с
в
свя-
зи с
при-
ост.
по
п.2
ч1
ст50
УПК
РК
в
свя-
зи с
при-
ост.
по
п.4
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
дру-
гим
ос-
но-
ва-
ни-
ям
пе-
ре-
дано
по
под-
суд-
нос-
ти
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
11-1
Преступления,
связанные с
наркотическими
средствами,
психотропными или
1
Легализация
денежных
средств
или иного
имущества,
приобре-
тенного
незаконным
путем
(ст.193 УК
РК)
2
Создание и
руководство
организо-
ванной
преступной
группой или
преступным
сообществом
(преступной
органи-
зацией),
участие в
преступном
сообществе
(ст.235 УК
РК)
3
в
том
чис-
ле
Контрабанда
изъятых из
обращения
предметов или
предметов,
обращение
которых
ограничено
(ст. 250
УК РК)
4
Незаконные
изготов-
ление,
переработка,
приобре-
тение,
хранение,
перевозка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ст. 259 УК
РК)
5
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение
без
цели сбыта
наркоти-
ческих
средств
или
психо-
тропных
веществ в
особо
крупном
размере
(ч.1-1
ст.259 УК
РК)
6
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
перера-
ботка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств
или псих.
веществ
(ч.2 ст.
259 УК РК)
7
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
перера-
ботка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств
или псих.
веществ в
крупном
размере
(ч.2-1
ст. 259 УК
РК)
8
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
перера-
ботка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств
или псих.
веществ
(ч.3 ст.
259 УК РК)
9
в
том
чис-
ле
груп-
пой
лиц
по
пред-
вари-
тель-
ному
сго-
вору
(п.
"а"
ч.3
ст.25
9 УК
РК)
10
неод-
но-
крат-
но
(п
"б" ч3
ст. 259
УК
РК)
11
в
отно-
шении
нар-
коти-
чес-
ких
сред-
ств
или
псих.
вещ.
в
особо
круп-
ном
раз-
мере
(п.
"в"
ч.3
ст.
259
УК
РК)
12
долж-
ност-
ным
лицом
с
ис-
поль-
зо-
вани-
ем
слу-
жеб-
ного
поло
жения
(п.
"г"
ч.3
ст.
259
УК
РК)
13
Незаконные
приобр,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
переработ-
ка,
пересылка
либо
сбыт нарк.
средств
или
псих.
вещ-в(ч.4
ст.259 УК
РК)
14
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
орга-
низо-
ван-
ной
груп-
пой
или
прес-
туп-
ным
сооб-
щес-
твом
(пре
ступ-
ной
орга-
низа-
цией)
(п.
"а"
ч.4
ст.
259
УК
РК)
15
в
орга-
низа-
циях
обра-
зова-
ния
(п. "б"
ч.4 ст.
259
УК РК)
16
в
отно-
шении
заве-
домо
несо-
вер-
шен-
но-
лет-
него
(п. "в"
ч.4
ст. 259
УК РК)
17
преступ-
ления,
связан-
ные со
сбытом
либо в
целях
сбыта
наркоти-
ческих
средств,
психотроп-
ных
веществ
18
Хищение либо
вымога-
тельство
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ст. 260 УК
РК)
19
из
них
лицом
с ис-
поль-
зова-
нием
свое-
го
слу-
жеб-
ного
поло-
жения
(п.
"в"
ч.2
ст.
260
УК
РК)
20
с
приме-
нением
наси-
лия,
не
опас-
ного
для
жизни
или
здо-
ровья,
либо с
угрозой
приме-
нения
такого
21
в
отно-
шении
нарк.
средтв
или
псих.
вещ-в в
крупном
размере
(п."б"
ч.3
ст.260
УК РК)
22
с
приме-
нением
наси-
лия,
опас-
ного
для
жизни
или
здоро-
вья,
либо с
угрозой
приме-
нения
такого
23
Склонение к
потреблению
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ст. 261
УК РК)
24
из
них
в
отно-
шении
заве-
демо
несо-
вершен-
го либо
двух
или
более
лиц
(п.
"а" ч.3
ст.261
УК РК)
25
с
приме-
нением
насилия
или
угрозой
его
приме-
нения
(п.
"б" ч
26
Незаконное
культи-
вирование
запрещенных
к
возделыванию
растений,
содержащих
наркоти-
ческие
вещества
(ст. 262
УК РК)
27
Незаконный
оборот
ядовитых
веществ, а
также вещ-в,
инструментов
или
оборудо-
вания,
используемых
для
изготовления
или
переработки
наркоти-
ческих
средств,
психотропных
или ядовитых
веществ (ст.
263 УК РК)
28
Организация
или
содержание
притонов для
потребления
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ,
или
29
Нарушение
правил
обращения с
наркоти-
ческими
средствами,
психотроп-
ными или
ядовитыми
веществами
(ст. 265
УК РК)
30
Незаконная
выдача либо
подделка
рецептов или
иных
документов,
дающих право
на получение
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ч.5 ст.266
УК РК)
31
Продолжение таблицы:
По делам, оконченным в отчетном периоде
Осуждено
Оправдано
число лиц, дела о
кот.прекращены
Невменяемых, к
которым применены
принудительные
меры медицинского
характера
Всего
в том числе
несовершен-
нолетних
в том
числе
женщин
Всего
в т.ч. по
реабили-
тирующим
основаниям
12
13
14
15
16
17
18

15-17 жас
3
18-30 жас
4
31 жас және үлкен
5
8-бөлім. Есірткі заттармен, психотроптық және улы заттармен, прекурсорлармен байланысты соттармен қаралған қылмыстық істердің саны туралы мәліметтер
А кестесі
Ескерту: 8-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2012.09.03 № 104 (ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Атауы
Есепті кезеңде сотқа келіп түскен істердің ішінен
Барлығы
Үкім шығарып қаралғандары
есуастарға қатысты
Қысқартылғаны
соның ішінде
ақталатын негіздер бойынша
ақталмайтын негіздер бойынша
А
Б
1
2
3
4
5
6
Есірткі заттарға, психотроптық және улы заттарға байланысты қылмыстар
1
соның ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты және басқа да мүлікті заңдастыру (ҚР ҚК 193-бб)
2
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (ҚР ҚК 235-бб.)
3
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)
4
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (ҚР ҚК 259-бб.)
5
олардың ішінде
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды сату мақсатынсыз көп мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 1-1 б.)
6
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-б.)
7
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-1 б.)
8
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында ірі мөлшерде заңсыз сатып алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 3-б.)
9
соның ішінде
алдын-ала сөз байласқан адамдар тобы жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "а"-т.)
10
бірнеше рет ( ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "б"-т.)
11
есiрткi заттарға немесе психотроптық заттарға қатысты өте iрi мөлшерде ( ҚР ҚК 259-б. 3-б. "в"-т.)
12
лауазымды тұлға қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "г"-т.)
13
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткiзу, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткiзу мақсатында заңсыз иемденiп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 4-б.)
14
соның ішінде
ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "а"-т.)
15
білім беру ұйымдарында (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "б"-т.)
16
көрінеу кәмелетке толмағандарға қатысты (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "в"-т.)
17
есірткі заттарды, психотроптық заттарды өткізу мақсатында немесе өткізуге байланысты қылмыстар
18
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (ҚР ҚК 260-б.)
19
солардың ішінде
солардың ішінде
адам өзiнiң қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "в"-т.)
20
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi емес күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "г"-т.)
21
iрi мөлшердегі есiрткi заттар немесе психотроптық заттарға қатысты (ҚР ҚК 260-б. 3-б. "б"-т.)
22
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 3-б. "в"-т.)
23
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндiру (ҚР ҚК 261-бб.)
24
солардың ішінде
солардың ішінде
көрінеу кәмелетке толмаған адамға не екі немесе одан да көп адамға қатысты жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "а"-т.)
25
күш қолдану немесе оны қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "б"-т.)
26
Құрамында есiрткi заттар бар өсiруге тыйым салынған өсiмдiктердi заңсыз өсiру (ҚР ҚК 262-бб.)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (ҚР ҚК 263-бб.)
28
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшiн притондар ұйымдастыру немесе ұстау (ҚР ҚК 264-бб.)
29
Есiрткi заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерiн бұзу (ҚР ҚК 265-бб.)
30
Есірткі немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге де құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (ҚР ҚК 266-б. 5-бб.)
31
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде сотқа келіп түскен істердің ішінен
Прокурорға қайтарылғаны
соның ішінде
қосымша тергеуге қайтаруға байланысты
ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. бойынша тоқтатуға байланысты
ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 4-т. бойынша тоқтатумен байланысты
басқа да негіздер бойынша
соттылығы бойынша берілді
Б
7
8
9
10
11
11-1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
Есептік кезеңде аяқталған істер бойынша
Сотталғандары
Ақталғандары
істері қысқартылған адамдар саны
медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған есуастар
Барлығы
соның ішінде кәмелетке толмағандар
соның ішінде әйелдер
Барлығы
с.і. ақталатын негіздер бойынша
12
13
14
15
16
17
18

(ч.5 ст.266
УК РК)
31
Продолжение таблицы:
меры уголовного наказания
меры уголовного наказания
лишение свободы на срок
лишение свободы на срок
ш
т
р
а
ф
до 1
года
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 1
года
до З
лет вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 3
лет
до 5
лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 5
лет
до 8
лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 8
лет
до 10
лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 10
лет до
12 лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 12
лет до
15 лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 15
лет до
20 лет
вклю-
чи-
тель-
но
пожиз-
нен-
ное
лише-
ние
сво-
боды
Итого
(сумма
граф
11-19)
в т.ч.
осуж-
дено к
тюремн.
заклю-
чению
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы:
меры уголовного наказания
назначено
лишение
свободы
ниже
низшего
предела
исправит. работы
условное
осуждение
к лишению
свободы и
к исправ.
работам
отсрочка
от отбытия
наказания
(ст.72 УК)
число
осужденных,
освобожденных
по приговору
от наказания
по амнистии и
др.основаниям
лишение
права
заним.
опред.
должн.
или
заним.
опред.
деят-ю
привле-
чение к
общест-
венным
работам
ограни-
чение
свободы
арест
до 1
года
вклю-
чи-
тельно
свыше
1 года
до 2
лет вклю-
читель-
но
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Продолжение таблицы:
Дополнительные меры наказания
штраф
конфискация
имущества
лишение права
занимать
опред.
должность
или заниматься
определнной
деятельностью
принудительное лечение
от алкоголизма
от наркомании
33
34
35
36
37
Раздел 9. Сведения о результатах постановки на учет в исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Таблица А Сведения о лицах, злоупотребляюших наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, содержащихся в  исправительных учреждениях
наименование
код
стро-
ки
Всего
лиц,
злоу-
потреб-
ляющих
нарко-
тичес-
кими
средст-
вами,
психо-
троп-
ными
вещест-
вами
в т.ч.
с
опреде-
лением
судов о прину-
дитель-
ном
лечении
в том числе
из гр.1
Всего
лиц,
злоу-
пот-
реб-
ляющих
прекур-
сорами
в т.ч.
с опре-
деле-
нием
судов о
прину-
дитель-
ном
лечении
в том числе из гр.6
жен-
щин
н/
лет-
них
с
зави-
симос-
тью
жен-
щин
н/лет-
них
с
зави-
симостью
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Состояло на
учете на начало
отчетного
периода
1
Взято на учет
в отчетном
периоде
2
в
т.ч.
впервые
3
снято с учета
в отчетном
периоде
4
в
том
чис-
ле
в связи с
ремиссией
более 5 лет
5
в связи с
выбытием из
учреждения
6
из
них:
нужда-
ющися в
даль-
нейшем
лечении
7
со смертью
8
из
них:
от
пере-
дози-
ровки
нарко-
тиков
9
от
пере-
дози-
ровки
токси-
ческих
веществ
10
Состоит на
учете на конец
отчетного
периода
11
в
т.ч.
в
воз-
рас-
те
до 14 лет
вкл-но
12

Есірткі немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге де құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (ҚР ҚК 266-б. 5-бб.)
31
кестенің жалғасы
медициналық сипаттағы  мәжбүрлеу шаралары қолданған есуастардың саны
ақталғандардың саны
сотталғандар саны
барлығы
соның ішінде
с.і. кәмелетке толмағандарға тәрбиелік ықпал етудің мәжбүрлеу шараларын қолданумен байланысты
әйелдер
кәмелетке толмағандар
Б
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
мерзімге бас бостандығынан айыру
1 жылға дейін қоса есептегенде
1 жылдан артық 3 жылға дейін қоса есептегенде
3 жылдан артық 5 жылға дейін қоса есептегенде
5 жылдан артық 8 жылға дейін қоса есептегенде
8 жылдан артық 10 жылға дейін қоса есептегенде
10 жылдан артық 12 жылға дейін қоса есептегенде
12 жылдан артық 15 жылға дейін қоса есептегенде
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
мерзімге бас бостандығынан айыру
айыппұл
15 жылдан артық 20 жылға дейін қоса есептегенде
өмір бойы бас бостандығынан айыру
қорытынды (11-19 бағандардың сомасы)
с.і. түрмеге қамауға сотталды
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
түзету жұмыстары
бас бостандығынан айыруға және түзету жұмыстарына шартты соттау
жазасын өтеуден мерзімін ұзарту (ҚК 72 бб.)
рақымшылық және басқа негіздер бойынша жазадан үкім бойынша сотталғандардың, босатылғандардың саны
1 жылға дейін қоса есептегенде
1 жылдан артық 2 жылға дейін қоса есептегенде
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
төменгі шектен де аз бас бостандығынан айыру тағайындалды
белгілі бір лауазымды атқару немесе белгілі бір қызметті атқару құқығынан айыру
қоғамдық жұмыстарға тарту
бостандығын шектеу
қамауда ұстау
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы:
Қосымша жаза шаралары
айыппұл
мүлікті тәркілеу
белгілі бір лауазымды атқару немесе белгілі бір қызметті атқару құқығынан айыру
мәжбүрлеп емдеу
алкогольге тәуелділіктен
нашақорлықтан
33
34
35
36
37
9-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды түзету мекемелерінде есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
А кестесі Есірткі заттарын, психотроптық заттарды пайдаланатын адамдар туралы мәліметтер
атауы
жол коды
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды пайдаланатын адамдардың барлығы
с.і. соттардың мәжбүрлеп емдеу туралы ұйғарымымен
А
Б
1
2
Есептік кезеңнің басында есепте тұрды
1
Есептік кезеңде есепке алынды
2
с.і.
алғашқы рет
3
есептік кезеңде есептен алынды
4
соның ішінде
5 жылдан артық ремиссияға байланысты
5
мекемеден босауына байланысты
6
олардың ішінде:
одан әрі емдеуді қажет ететін
7
қайтыс болуына байланысты
8
олардың ішінде:
есірткіні мөлшерден артық пайдалануға
9
улы заттарды мөлшерден артық пайдалануға
10
Есептік кезеңнің соңында есепте тұр
11
с.і.
14 жасқа дейін қоса
12